Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nove LCD Samsung duben 2009

-=Ice=- (414)|10.4.2009 13:06
[QUOTE=Hmm;222694]Tak tohle je protimluv, resp. jestli uvažuješ o novém Filípkovi s LED, tak ti astronomické ceny rozhodně nevadí :-)[/QUOTE]


Cenu taky zohlednuju, zda se vyplatí připlatit nebo nee. Philipsy mají lepší analog a zpracování obrazu jak samsung v těch vrcholových modelech, ale taky si to nechají zaplatit. i ambilight je super.
Heartwork (2358)|10.4.2009 16:59
[QUOTE=-=Ice=-;222742]Philipsy mají lepší analog a zpracování obrazu jak samsung v těch vrcholových modelech, ale taky si to nechají zaplatit. i ambilight je super.[/QUOTE]

- analog je mrtvola, pokud pro tebe né, tak nekupuj HDTV
- ambilight je kýč, to je dobrý tak pro děti nebo na diskotéku, jestli chceš bejt kolotočář, tak si nech v pokoji blikat barevnou hudbu.
-=Ice=- (414)|10.4.2009 21:12
u nás analog jede a bude až do roku 2013 restp pak teprve pustí u nás DVB-T, samo že krom toho mám Satelit SD i HD, DVD a Xbox360. jde mi o rychlé scény v TV sport ( F1, hokej, ... ) a pak hry na Xbox360. těch odezev se trochu bojím aby to nebyl krok zpět. když už něco kupuji tak chci za ty peníze to nej. samo že rozpočet není bezednej.
ambilight jsem doma v reálu neviděl ale může to být zajímavý ne však podmínkou.
Heartwork (2358)|10.4.2009 21:18
[QUOTE=-=Ice=-;222779]u nás analog jede a bude až do roku 2013 [/QUOTE]

v roce 2013 poběží v televizi už Terminátor 32,5 a sledovat ho už budeš nejspíš na OLEDu 8-)
-=Ice=- (414)|10.4.2009 21:25
jj to ano ale do té doby potřebuju něco na to "překlenovací" období co by fungovalo v pohodě i pak dál čili aby to mělo i Mpeg4 pro DVB-T/C a další tv nepudu do Oled ale rovnou Laser TV :-D
Pavlis (171)|11.4.2009 07:10
tak jsem vcera prochazel datart a meli tam noveho Sama s edge led a kdyz pominu nastaveni v obchode na vsech tv, tak tento sam skoro nejhorsi co sem tam videl, tohle se samovi s edge led nepovedlo zlata 786ka ci jakakoli plazma co tam meli...
Heartwork (2358)|11.4.2009 08:20
Uznávám, že samův přepálenej "mód obchod" stojí za starou bačkoru, ale v domácích podmínkách lze poté dosáhnout mnohem příznivějších výsledků.
Chápu, že oči vypalující omalovánka může v obchodě dost potencionálních kupců odradit, ale na druhou stranu - viděl jsem v obchodě i slabší kousky s hustě nerovnoměrným podsvícením, s šedou místo černé atd. Byla jich většina.
Zkrátka v podmínkách, které panují ve většině obchodů se televize kloudně vybrat nedá.
Harris23 (180)|11.4.2009 10:47
[QUOTE=Heartwork;222831]Uznávám, že samův přepálenej "mód obchod" stojí za starou bačkoru, ale v domácích podmínkách lze poté dosáhnout mnohem příznivějších výsledků.
Chápu, že oči vypalující omalovánka může v obchodě dost potencionálních kupců odradit, ale na druhou stranu - viděl jsem v obchodě i slabší kousky s hustě nerovnoměrným podsvícením, s šedou místo černé atd. Byla jich většina.
Zkrátka v podmínkách, které panují ve většině obchodů se televize kloudně vybrat nedá.[/QUOTE]
Dobre, ale ty potom predpokladáš, že v tom obchode, kde bol Pavlis, zmrvili práve obraz na edge led? Skôr by som sa prikláňal k možnosti, že v rámci ich spôsobov je zmrvený obraz na všetkých vystavených kusoch a preto vlastne môžeš medzi nimi porovnávať :D. Leda žeby sa edge led dalo zmrviť nastavením viac ako iné modely. No nič, zbytočne tliacham, chcelo by to viac skutočných postrehov nových majitelov, takže troška počkáme. Čo som letmo prešiel avsforum, tak skutočne tam boli ludia, ktorý sa sťažovali pri tejto novej serii na presvietené rohy. Avšak pre úplnosť, boli tam aj takí, ktorí ten problém nemajú. Každopádne osobne som skeptický, a neprekvapilo by ma, keby samsung dal viac na design (slim model) ako na kvalitu podaného obrazu.
Hmm (1739)|11.4.2009 13:17
[QUOTE=-=Ice=-;222785]...a další tv nepudu do Oled ale rovnou Laser TV :-D[/QUOTE]Chceš snad říci, že myslíš, že LaserTV má lepší obraz než OLED? :-)
-=Ice=- (414)|11.4.2009 15:28
[QUOTE=Hmm;222856]Chceš snad říci, že myslíš, že LaserTV má lepší obraz než OLED? :-)[/QUOTE]

co je lepší zatím se dá těžko porovnávat, zatím v mojich uhlopříčkách žádné taková TV neexistuje. a do té doby je času dost. další TV budu kupovat za min 5 a více let. a kdo ví jaká technologie bude pak na špici.
Bengi (58)|12.4.2009 00:01
[QUOTE=-=Ice=-;222687]no dýl už bych na modely 2010 nečekal. mi jde o plné LED a uhlopčíka 55-52". a nízkou odezvu pro hraní her na Xbox360. jinak toho až tak moc nepotřebuji. zbytek jen bonus navíc.[/QUOTE]

tiež zháňám niečo na xbox360.
-=Ice=- (414)|12.4.2009 00:44
taky a říkám si když už tak už. kdyby byly 55A956 rychlejší tak už ji dávno mám, takto furt trochu váhám a jsem moc zvědavý na tyto nové modely hlvavně s odezvou. a když si vychutnat hry tak už na pořádné uhlopříčce. než na něčem u žeho budu muset stát či sedět metr. a konstrast u LEDek je užasný.
dolby digital (413)|12.4.2009 10:00
[QUOTE=Harris23;222658]Toto je celkom dobrá dilema, ktorú riešim.
a) led model ale bez výbavy (le40a786)
b) plná výbava ale non-led (le40b750)
c) kombinácia oboch (ue-40b7000) lenže to je cenovo momentálne niekde mimo mojich predstáv.
d) čakať :D

a ted babo raď. Čo sa týka toho led-u, čo vy nato? Stojí to zato? Alebo je to len marketing. Keby som aspon vedel, že to dvb-t(c) s mpeg4 dakedy využijem, chjo. :([/QUOTE]

Teraz som na tom podobne aj ja len s ešte s jedným problematickým bodom e) a to je veľkosť uhlopriečky, či už nie je čas na väčšie? Ako som stál v tom obchode a pozeral sa rovno do "očí" tej 40B7000 a mali ju výnimočne zavesenú aj s tým špeciálnym držiakom rovno vo výške mojich očí, som zistil že ja pri nej stojím vo vzdialenosti hádam 1 metra. Vždy ked som si obzerával telky v obchodoch tak boli bud dolu alebo vyššie. Až teraz som si uvedomil že ked je kvalitný signál tak celkom kľudne moje oko znesie akúkoľvek veľkú obrazovku a začínam uvažovať aj ked je to cenový rozdiel nad väčšou. Ktovie či neskončím pri 46 alebo aj vyššie na úkor kvality niektorého z týchto menovaných Samov. Je možné že to bude 46 alebo vyšší B650.
BakoBan (3)|12.4.2009 14:41
Vazeni priatelia,
tiez stojim pred tazkou dilemou,aky LED tv kupit v sucasnej dobe spolu s domacim kinom.
Co sa tyka tv prichadzaju do uvahy tieto:
1./-Samsung UE40B8000 LED TV-200 Mhz
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tu je true motion len 100 Mhz.Rozdiel medzi radou 6000 a 7000 je len v tom,ze 7000 ma navrch media 2.0.

Držiak na stenu-Samsung WMN1000-1,5 cm od steny, lankový, odtiahnuteľný

Domace kino-Blue Ray:/nie som audiofil :)/

1./-SONY BDV-FS350 -3 hdmi vstupy,2.1
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Kedze ma tri HDMI vstupy,nie je problem pripojit STB pripadne konzolu,tu by ma ale zaujimala Vasa reakcia na pripojenie Magia/digitalna komprimovana TV cez Dsl/ i vzhladom na pripojenie na Tv 40 alebo 46 palcov,ci 46 nebude moc

2./Panasonic SC-BT100
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

3./Samsung HT-BD1250
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Alebo počkať na tieto nové:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
https://www.tvfreak.cz/dvd-blu-ray/

Co ma stve na domacom kine je tahanie kablov ,hlavne co sa tyka zadnych a event efektovych repro.

Zdroj signalu:
1./ Hlavne Magio-neviem ci niektore z domacich kin/ktore maju HDMI vstup/ dokazu upscaling i z ineho zdroja ako Dvd,napr. Magio a ak ano,ci vysledna kvalita tu nebude horsia,kedze sa jedna o komprimovany digital-poradte :)

2./Blue Ray + DVD

3./PSX 3

4./Rozmyslam i o digitalnom satelite-poradte aky najlepsie a ktore programy

Mate niekto prosim realne pripojeny led TV 40 alebo 46 palcovy na Magio a s akym vysledkom?

Dakujem za rady,
B.
Harris23 (180)|12.4.2009 19:41
[QUOTE=BakoBan;222925]
4./Rozmyslam i o digitalnom satelite-poradte aky najlepsie a ktore programy
Mate niekto prosim realne pripojeny led TV 40 alebo 46 palcovy na Magio a s akym vysledkom?[/QUOTE]
Tú otázku ako vypadá mágio, tak odpoved by zaujímala aj mna. Zvažujem magio alebo satelit. Na otazku 4 Ti odpoviem, ak satelit tak skylink. Len pri satelite ma hnevajú vysoké počiatočné náklady (čo pri magiu nie je), zase magio má viazanosť :( počas ktorej sa platí dnešná cena za službu aj keby sa časom táto zlacnila. :( Zatiaľ sa prikláňam k skylinku, pretože síce neviem ako vypadá na lcdčku magio ale lepšie ako skylink už z podstaty nemoze byť.
dolby digital (413)|12.4.2009 20:29
[QUOTE=Harris23;222944]Tú otázku ako vypadá mágio, tak odpoved by zaujímala aj mna. Zvažujem magio alebo satelit. Na otazku 4 Ti odpoviem, ak satelit tak skylink. Len pri satelite ma hnevajú vysoké počiatočné náklady (čo pri magiu nie je), zase magio má viazanosť :( počas ktorej sa platí dnešná cena za službu aj keby sa časom táto zlacnila. :( Zatiaľ sa prikláňam k skylinku, pretože síce neviem ako vypadá na lcdčku magio ale lepšie ako skylink už z podstaty nemoze byť.[/QUOTE]

O magiu mám len letmé info: JPP (jedna pani povedala): vraj sa zvykne rozpadúť obraz alebo zvuk aj na také tri minúty...(a najlepšie to vynikne pri správach), je určite dobre najskôr si to stopercentne preveriť od niekoho kto to už používa lebo ked sa už raz zaviažeš na dva roky...šak hádam si bol na vojne a vieš čo to znamená.....
johni (87)|12.4.2009 20:45
To je jasné- v USA mají základní snímkový kmitočet 60 Hz x 4 = 240 a v Evropě 50 Hz x 4 =200.
Heartwork (2358)|12.4.2009 22:02
Nepatří to sice do tohoto topicu, ale něco málo o Magiu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=211742
http://staznosti.sme.sk/cpld/450/Slovak-Telekom-a-s-/TCom/Magio-nam-viac-nefunguje-ako-funguje.html
Harris23 (180)|12.4.2009 22:28
[QUOTE=Heartwork;222953]Nepatří to sice do tohoto topicu, ale něco málo o Magiu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?p=211742
http://staznosti.sme.sk/cpld/450/Slovak-Telekom-a-s-/TCom/Magio-nam-viac-nefunguje-ako-funguje.html[/QUOTE]
Díky, niečo z toho som už mal prelúskané, niečo nie. V skratke teda magio na lcd je síce lepšie ako analog ale stále nagrcanie :D. Zatiaľ to vidím na skylink i vzhladom nato, že mi primárne ide o novu sport a tá visiela HD, takže krása. Magio má viazanosť dva roky a to je dooost veľa.
Heartwork (2358)|12.4.2009 22:40
[QUOTE=Harris23;222957]atiaľ to vidím na skylink i vzhladom nato, že mi primárne ide o novu sport a tá visiela HD, takže krása. [/QUOTE]

Na tohle pozor, je velká pravděpodobnost, že Nova Sport HD za Skylinku zmizí, respektive bude nahrazena jiným HD programem, zatím je na Skylinku pouze v testu, jestli jsem to dobře pochopil, ale jeden nikdy neví ...?!
Ono to Novácký HD má ve většině případů do nativního beztak daleko. :)
Harris23 (180)|12.4.2009 23:03
[QUOTE=Heartwork;222960]Na tohle pozor, je velká pravděpodobnost, že Nova Sport HD za Skylinku zmizí, respektive bude nahrazena jiným HD programem, zatím je na Skylinku pouze v testu, jestli jsem to dobře pochopil, ale jeden nikdy neví ...?!
Ono to Novácký HD má ve většině případů do nativního beztak daleko. :)[/QUOTE]
Teraz neviem ako to myslíš, ale čo som si v tomto momente prečítal, tak som to pochopil, že ano, v apríli (dubnu) vysiela Nova Sport HD ako test v balíku multi a aj v baliku hd plus. Potom bude už len v balíku hd plus. No ale nevadí, vraj sa to má definitívne vyriešiť do konca apríla a dovtedy ten saťák mať určite nebudem, takze na výsledok tohto si počkám.
-=Ice=- (414)|13.4.2009 00:08
[QUOTE=BakoBan;222925]
Domace kino-Blue Ray:/nie som audiofil :)/

1./-SONY BDV-FS350 -3 hdmi vstupy,2.1
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Kedze ma tri HDMI vstupy,nie je problem pripojit STB pripadne konzolu,tu by ma ale zaujimala Vasa reakcia na pripojenie Magia/digitalna komprimovana TV cez Dsl/ i vzhladom na pripojenie na Tv 40 alebo 46 palcov,ci 46 nebude moc

2./Panasonic SC-BT100
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

3./Samsung HT-BD1250
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Alebo počkať na tieto nové:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
https://www.tvfreak.cz/dvd-blu-ray/

Co ma stve na domacom kine je tahanie kablov ,hlavne co sa tyka zadnych a event efektovych repro.

Zdroj signalu:
1./ Hlavne Magio-neviem ci niektore z domacich kin/ktore maju HDMI vstup/ dokazu upscaling i z ineho zdroja ako Dvd,napr. Magio a ak ano,ci vysledna kvalita tu nebude horsia,kedze sa jedna o komprimovany digital-poradte :)

2./Blue Ray + DVD

3./PSX 3

4./Rozmyslam i o digitalnom satelite-poradte aky najlepsie a ktore programy

Mate niekto prosim realne pripojeny led TV 40 alebo 46 palcovy na Magio a s akym vysledkom?

Dakujem za rady,
B.[/QUOTE]

s výběrem jsem na tom podobně jen uhlopříčku 52-55" a domácí kino jsem pořešil nakonec Onkyo THX-22HD + Onkyo SKS-11 celý set vyjde kolem 15ti. a nic se mu pro domácí podmínky nevyrovná. nejsem audiofil. takže max happy.

a k tomu nějaký BR přehrávač.

jen ta tv pořád chybí.
-=Ice=- (414)|13.4.2009 00:11
[QUOTE=Harris23;222944]Tú otázku ako vypadá mágio, tak odpoved by zaujímala aj mna. Zvažujem magio alebo satelit. Na otazku 4 Ti odpoviem, ak satelit tak skylink. Len pri satelite ma hnevajú vysoké počiatočné náklady (čo pri magiu nie je), zase magio má viazanosť :( počas ktorej sa platí dnešná cena za službu aj keby sa časom táto zlacnila. :( Zatiaľ sa prikláňam k skylinku, pretože síce neviem ako vypadá na lcdčku magio ale lepšie ako skylink už z podstaty nemoze byť.[/QUOTE]

Skylink vypadá užasně jak SD tak o HD se nemá cenu ani bavit to je pak už bez kompromisu. jen je potřeba i HD settopbox aby bylo to HD a HDMI jak zobrazit.
-=Ice=- (414)|13.4.2009 00:14
[QUOTE=dolby digital;222949]O magiu mám len letmé info: JPP (jedna pani povedala): vraj sa zvykne rozpadúť obraz alebo zvuk aj na také tri minúty...(a najlepšie to vynikne pri správach), je určite dobre najskôr si to stopercentne preveriť od niekoho kto to už používa lebo ked sa už raz zaviažeš na dva roky...šak hádam si bol na vojne a vieš čo to znamená.....[/QUOTE]


jestli je to magio jak u nás O2 či jiné IPTV tak to prostě nebrat. co montuji satelity tak to lidi vracejí právě z důvodu kostečkování a velmi špatné kvality obrazu na velkých a větších LCD a plazmách. jak jim dám satelit tak jsou z toho unešení a to většinou je "jen" skylink SD a ne přímo HD. i přes počáteční investice se do toho vyplatí jít. když už má někdo peníze na velkou a kvalitní placku tak je ji potřeba i dobře nakrmit.
-=Ice=- (414)|13.4.2009 00:17
[QUOTE=Harris23;222971]Teraz neviem ako to myslíš, ale čo som si v tomto momente prečítal, tak som to pochopil, že ano, v apríli (dubnu) vysiela Nova Sport HD ako test v balíku multi a aj v baliku hd plus. Potom bude už len v balíku hd plus. No ale nevadí, vraj sa to má definitívne vyriešiť do konca apríla a dovtedy ten saťák mať určite nebudem, takze na výsledok tohto si počkám.[/QUOTE]


Nova HD má být pořád v zákadním balíku. a do konce dubna budou nové HD a SD programy a do konce dvětna další. do konce roku má být min. 7 HD programů v skylinku. takže se máme na co těšit.
Heartwork (2358)|13.4.2009 00:23
[QUOTE=-=Ice=-;222994]Nova HD má být pořád v zákadním balíku. a do konce dubna budou nové HD a SD programy a do konce dvětna další. do konce roku má být min. 7 HD programů v skylinku. takže se máme na co těšit.[/QUOTE]

- řeč byla o Nova Sport HD (odlišná situace od Nova HD)
- kde čerpáš info? nové SD i HD programy jsou na Skylinku již od 1.4.2009, něco málo by měli přihodit v květnu (snad jeden) a pak snad něco ještě na konci roku, to souhlasí.
Heartwork (2358)|13.4.2009 00:33
[QUOTE=-=Ice=-;222991]Skylink vypadá užasně jak SD tak o HD se nemá cenu ani bavit to je pak už bez kompromisu. [/QUOTE]

Tak Skylink sice vypadá úžasně, ale některý programy, který šíří už zase tak pohárový nejsou - najdou se tam i pěkný srágory :)
Ale v globálu spokojenost a co se týče HD, tak to není zdaleka 100%, ale snaha a průkopnictví se cení - taky nejsou všemocný, když jim tam posílaj upscalovaný mrzáky - nativní HDčko nám z toho ani Skylink neudělá.
Ale fandím jim, v rámci ČR je to super počin - HD Plus jsem na podporu průkopnictví zaplatil. ;)
-=Ice=- (414)|13.4.2009 00:34
[QUOTE=Heartwork;222996]- řeč byla o Nova Sport HD (odlišná situace od Nova HD)
- kde čerpáš info? nové SD i HD programy jsou na Skylinku již od 1.4.2009, něco málo by měli přihodit v květnu (snad jeden) a pak snad něco ještě na konci roku, to souhlasí.[/QUOTE]

info čerpám u zdroje jeko jejich VO a MO prodejce a montážní firma :-)

nova sport HD v nových letáčkách není a ani na domovské stránce už není, ale jede pořád. ale uvidíme jak to sní bude dál.

skylink je jediný provider co má HD programy. tak snad budou jen přidávat nové a nové.
Heartwork (2358)|13.4.2009 00:47
[QUOTE=-=Ice=-;222999]
skylink je jediný provider co má HD programy. tak snad budou jen přidávat nové a nové.[/QUOTE]
to je celkem zajímavá dedukce - možná mi už po 13% Kněžně unikaj souvislosti :BB:
-=Ice=- (414)|13.4.2009 00:54
výborné je i nynější akce ochtánávka HD pro všechny kdo mají skylink a ( HD přijímač, jinak to asi nemá cenu ochutnávat ).

10.04.2009
Ochutnávka programů HDTV

Česko-slovenská satelitní platforma Skylink zpřístupnila programy vysílané v HD kvalitě všem zákazníkům v PROMO akci.

Od 1. 4. 2009 rozšířil Skylink svou programovou nabídku o další programy ve vysokém rozlišení obrazu HDTV. Zákazníci mohou nyní přijímat až 7 programů HD. Pro zákazníky, kteří ještě neměli možnost špičkovou kvalitu vysílání HD vidět, připravil Skylink možnost celou nabídku programů HD vyzkoušet - ochutnat.

Jak PROMO akci využít

PROMO akci mohou využít všichni zákazníci vybavení HD satelitním přijímačem a televizorem. Stačí odeslat jednu Premium SMS v hodnotě 7,- Kč. Do několika minut systém aktivaci potvrdí zpětnou SMS odpovědí. Aktivace programového balíčku HD PLUS je v této akci platná 10 dní. Pro jednu registrovanou kartu lze tuto akci využít pouze jednou.

SMS odeslat na telefonní číslo 903 55 07 pro zákazníky z České republiky

SMS odeslat na telefonní číslo 7017 pro zákazníky ze Slovenské republiky

Text SMS SKYLINK HD číslo karty (14 číslic bez mezer)

Skylink je jedinou televizní platformou, která poskytuje televizi ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV) na celém území v České a Slovenské republiky. Programy ve vysokém rozlišení obrazu je možno získat formou standardního předplatného v cenách odpovídajících hodnotě od 10,55 Kč/den. Více v aktuálním ceníku .
-=Ice=- (414)|13.4.2009 00:55
[QUOTE=Heartwork;223002]to je celkem zajímavá dedukce - možná mi už po 13% Kněžně unikaj souvislosti :BB:[/QUOTE]

mi s novýma LCD samsungu s LED taky :-D
Heartwork (2358)|13.4.2009 01:07
Ochutnávat nic nemusím, mám to cvaknutý na one jár :)

Jako svobodomyslný člověk to nepíšu rád, ale chtělo by to tady trošku pročistit - hrozně sme to tady zaneřádili v tom topicu, meleme všichni pátý přes devátý - ouplná anarchie. :-k
-=Ice=- (414)|13.4.2009 01:16
zpět k tématu měl někdo možnost porovnat v reálu 650 a 750 a 6000 a 7000 LCD TV? já se do krámu dostanu nejdříve v uterý kde mají co vím tak 650 a 750
dolby digital (413)|13.4.2009 09:14
Tak teda chlapi čo vám teraz oznámim, padnete na zadok, hlavne vy LED-kári. Tak som bol v tom NAY a kukám na tú B750-tku a oči mi padli na štítok s cenovkou, samozrejme hned buchnát od ženy ked zbadala tú cenu ale som tam zbadal napísané že: LED podsvietenie. Tak som okamžite rozprúdil debatu s personálom a tvrdili mi a mali to aj v PC uvedené že táto B750-tka má led podsvietenie ako Heartworkova 786-tka. Takže máš nástupcu, si predstav :-). Vraj má ten istý štýl podsvietenia. To len tie tenké 7000 a 6000 majú podsvietenie po stranách. A to aj vysvetluje ten cenový rozdiel medzi 750 a 650- kou. Takže toto som vám chcel dnes oznámiť aj ked je šibačka.
rommi (416)|13.4.2009 12:49
[QUOTE=dolby digital;223009]Tak teda chlapi čo vám teraz oznámim, padnete na zadok, hlavne vy LED-kári. Tak som bol v tom NAY a kukám na tú B750-tku a oči mi padli na štítok s cenovkou, samozrejme hned buchnát od ženy ked zbadala tú cenu ale som tam zbadal napísané že: LED podsvietenie. Tak som okamžite rozprúdil debatu s personálom a tvrdili mi a mali to aj v PC uvedené že táto B750-tka má led podsvietenie ako Heartworkova 786-tka. Takže máš nástupcu, si predstav :-). Vraj má ten istý štýl podsvietenia. To len tie tenké 7000 a 6000 majú podsvietenie po stranách. A to aj vysvetluje ten cenový rozdiel medzi 750 a 650- kou. Takže toto som vám chcel dnes oznámiť aj ked je šibačka.[/QUOTE]

...to sa mi nezda, personalu v NAY-ke by som neveril ani nos medzi ocami....
dolby digital (413)|13.4.2009 12:55
[QUOTE=rommi;223027]...to sa mi nezda, personalu v NAY-ke by som neveril ani nos medzi ocami....[/QUOTE]

Jasné že možné je všetko, nevravím že majú pravdu ale majú to čierne na bielom a aj by to vysvetľovalo veľa vecí. Mne to celkom zapadá do poradovníka 650, 750, 6000, 7000. Tie posledné dve sú veľmi úzke, tak dali podsvietenie po bokoch. Experimentujú ako sa dá a hlavne nespia na vavrínoch, občas ich treba aj pochváliť.
vendyn (22)|13.4.2009 13:30
[QUOTE=dolby digital;223028]Jasné že možné je všetko, nevravím že majú pravdu ale majú to čierne na bielom a aj by to vysvetľovalo veľa vecí. Mne to celkom zapadá do poradovníka 650, 750, 6000, 7000. Tie posledné dve sú veľmi úzke, tak dali podsvietenie po bokoch. Experimentujú ako sa dá a hlavne nespia na vavrínoch, občas ich treba aj pochváliť.[/QUOTE]

Asi tě zklamu, tady mají obvykle dobré informace
http://translate.google.cz/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.hdtvnieuws.nl%2Fhdtv%2Fsamsung-le46b750%2F&sl=nl&tl=cs&hl=cs&ie=UTF-8
dolby digital (413)|13.4.2009 13:46
[QUOTE=vendyn;223029]Asi tě zklamu, tady mají obvykle dobré informace
http://translate.google.cz/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.hdtvnieuws.nl%2Fhdtv%2Fsamsung-le46b750%2F&sl=nl&tl=cs&hl=cs&ie=UTF-8[/QUOTE]

Tak ja neviem, ale to je celkom dobrá stránka
-=Ice=- (414)|13.4.2009 15:19
známý mě taky lákal na tu 750 at se dojdu podívat tak jsem sám zvědavý.
Harris23 (180)|13.4.2009 18:35
[QUOTE=dolby digital;223009]Tak teda chlapi čo vám teraz oznámim, padnete na zadok, hlavne vy LED-kári. Tak som bol v tom NAY a kukám na tú B750-tku a oči mi padli na štítok s cenovkou, samozrejme hned buchnát od ženy ked zbadala tú cenu ale som tam zbadal napísané že: LED podsvietenie. Tak som okamžite rozprúdil debatu s personálom a tvrdili mi a mali to aj v PC uvedené že táto B750-tka má led podsvietenie ako Heartworkova 786-tka. Takže máš nástupcu, si predstav :-). Vraj má ten istý štýl podsvietenia. To len tie tenké 7000 a 6000 majú podsvietenie po stranách. A to aj vysvetluje ten cenový rozdiel medzi 750 a 650- kou. Takže toto som vám chcel dnes oznámiť aj ked je šibačka.[/QUOTE]
Kiež by mal ten NAY pravdu, ale je to snád jediny shop kde vravia že 750tka má ledku. Akurát, porovnaval som 650 a 750 a jediný rozdielik som našiel v 100 resp 200Hz Motion Plus. (Ak nerátam design samozrejme) Žeby len toto robilo tak veľký cenový rozdiel? Ale asi hej teda. Ešte len doplním, že ak by neebodaj 750tka mala smart led, tak model le46b750 je môj jasný favorit. Chjo, prečo nerobia telky na zakázku :D
dolby digital (413)|13.4.2009 19:39
Dal som si tú námahu aby som nevyzeral jak nejaký šibačkový onýýýýýý....tu na tejto stránke je naspodu:
http://ishop.nay.sk/sk/catalog/products-list?node=1003486&page=2
dolby digital (413)|13.4.2009 20:04
[QUOTE=xing;223068]Tu je Madarska stranka samsungu. V podrobnom opise je CCFL.

http://www.samsung.com/hu/consumer/detail/spec.do?group=televisions&type=televisions&subtype=lcdtv&model_cd=LE40B750U1WXXC&fullspec=F[/QUOTE]

Ste tu všetci slováci?.........ííígen,
to ma len tak napadol jeden vtip
Harris23 (180)|13.4.2009 22:16
[QUOTE=Harris23;223063]Kiež by mal ten NAY pravdu, ale je to snád jediny shop kde vravia že 750tka má ledku. Akurát, porovnaval som 650 a 750 a jediný rozdielik som našiel v 100 resp 200Hz Motion Plus. (Ak nerátam design samozrejme) Žeby len toto robilo tak veľký cenový rozdiel? Ale asi hej teda. Ešte len doplním, že ak by neebodaj 750tka mala smart led, tak model le46b750 je môj jasný favorit. Chjo, prečo nerobia telky na zakázku :D[/QUOTE]
Tak hned si odpoviem sám, rozdiel medzi 650 a 750 je v 100/200Hz Motion Plus a 750tka má vraj subáč. No a podľa mojho subjektívneho nazoru je 7mičkova rada oveľa oveľa krajšia :D. Otázkou teraz pre prípadných zaujemcov je, či toto stojí za tú zvýšenú cenu.
Mno a 750tka led nie je, to už môžme uzavrieť.
Apropo, máme tu už nejakého šťastného majiteľa niektorého z týchto dvoch modelov?
-=Ice=- (414)|13.4.2009 23:13
jakou mají odezvu 650, 750, 6000, 7000 ? nemůžu to nikde najít. díky.
dolby digital (413)|14.4.2009 09:03
[QUOTE=Harris23;222944]Tú otázku ako vypadá mágio, tak odpoved by zaujímala aj mna. Zvažujem magio alebo satelit. Na otazku 4 Ti odpoviem, ak satelit tak skylink. Len pri satelite ma hnevajú vysoké počiatočné náklady (čo pri magiu nie je), zase magio má viazanosť

Ešte som si včera všimol v tom nay obchode, mali tam pustený signál magio, aspoň tam bola nálepka magia na obrazovke na 32B650 ale bol to to šok aj na tej malej obrazovke. Neviem či to mali naschvál tak naladené ale nedalo sa na to pozerať, tie obrysy tváre choď niekde kde máš najbližšie nay predajňu sa pozrieť, stojí to za ten pohľad, digi je krásavica v mercedese oproti tomu a je jedno či blond alebo brunetka.
MlokCZ (636)|14.4.2009 12:24
[QUOTE=dolby digital;223028]Jasné že možné je všetko, nevravím že majú pravdu ale majú to čierne na bielom a aj by to vysvetľovalo veľa vecí. Mne to celkom zapadá do poradovníka 650, 750, 6000, 7000. Tie posledné dve sú veľmi úzke, tak dali podsvietenie po bokoch. Experimentujú ako sa dá a hlavne nespia na vavrínoch, občas ich treba aj pochváliť.[/QUOTE]
Stačí ať ukážou test, jak ledky zhasnou na černé ploše, to přeci není problém udělat když tam tu TV mají. A hned to bude zcela jasné.
dolby digital (413)|14.4.2009 13:22
[QUOTE=MlokCZ;223132]Stačí ať ukážou test, jak ledky zhasnou na černé ploše, to přeci není problém udělat když tam tu TV mají. A hned to bude zcela jasné.[/QUOTE]

Nie je náhodou niečo ohľadom LED v menu v nastaveniach alebo niečo o čo by sa dalo oprieť? Teraz som bol v NAY v Petržalke, čiže v inej ako včera, aj tam mi to tvrdil jeden, dokonca vraj bol aj na školení ale veľa o tom tiež nevedel. Viac menej sa riadia podľa toho čo majú uložené v tom ich PC ohľadom tovaru. Ale zajtra tam idem znova, sú celkom fajn ochotní, síce veľmi nechceli aby som doniesol svoj disk, ani som veľmi nenaliehal ale jeden sa ponúkol že ak nezabudne tak zajtra prinesie svoj disk a vyskúša to USB, lebo ani oni nevedia presne čo to dokáže prehrať. Mal tam teraz síce 1 GB taký susen, to je o ničom skúška. Takže uvidíme zajtra čo z toho vznikne.
Heartwork (2358)|14.4.2009 13:37
[QUOTE=dolby digital;223140]Nie je náhodou niečo ohľadom LED v menu v nastaveniach alebo niečo o čo by sa dalo oprieť? [/QUOTE]

mělo by, např. u 786 je v menu tuším položka smart led: zapnuto/vypnuto
xing (20)|14.4.2009 13:58
................