Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nove LCD Samsung duben 2009

Harris23 (180)|8.4.2009 10:17
V tom Nitra centru maju aj 6000tku. (http://www.snycentrum.sk/index.php?prodid=728) A cena nie je až taká uletená, 1340€. Vie sa niečo už o tom edge led podrobnejšie? Už už som bol rozhodnutý pre smart led 786 (za 1160€) ale ked vidím že tá 6000tka stojí 1340€ (a obsahuje tunery - i ked si na 90% myslím že ich nepotrebujem, slim design a edge) tak už to stojí za zváženie, čo poviete? Alebo sa spýtam inak, je veľmi pravdepodobné, že tá 786tka pojde rapídne dole na cene? (Kedze sú vonku nove modely a smart si drží cenu už od jesene)
dolby digital (413)|8.4.2009 10:25
[QUOTE=Harris23;222471] Alebo sa spýtam inak, je veľmi pravdepodobné, že tá 786tka pojde rapídne dole na cene? (Kedze sú vonku nove modely a smart si drží cenu už od jesene)[/QUOTE]

Bacha na to že 786-tka sa už pravdepodobne nevyrába a môže sa stať že ju ani nedostaneš kúpiť......viem, je to teraz ťažké obdobie ked ceny starších padajú a nevieš čo bude, dobrý adrenalín, skoro ako skok padákom.
Ja osobne som rozhodnutý čakať aj ked ma viackrát cukalo, vyzerá to na peknú budúcnosť a staršie modely sú staršie modely.
Heartwork (2358)|8.4.2009 10:29
[QUOTE=Harris23;222471]je veľmi pravdepodobné, že tá 786tka pojde rapídne dole na cene? (Kedze sú vonku nove modely a smart si drží cenu už od jesene)[/QUOTE]

Více pravděpodobné se mi jeví, že 786 zmizí z prodeje a pozvolna ji nahradí nové modely.
O chování edge led se toho všeobecně příliš neví, zatím jsem neviděl ani žádné testy či přímé srovnání se smart led - jak to tak bývá, nová technologie něco přidá a něco sebere (toho co sebere, se trošku obávám).
Harris23 (180)|8.4.2009 10:32
[QUOTE=dolby digital;222473]Bacha na to že 786-tka sa už pravdepodobne nevyrába a môže sa stať že ju ani nedostaneš kúpiť......viem, je to teraz ťažké obdobie ked ceny starších padajú a nevieš čo bude, dobrý adrenalín, skoro ako skok padákom.
Ja osobne som rozhodnutý čakať aj ked ma viackrát cukalo, vyzerá to na peknú budúcnosť a staršie modely sú staršie modely.[/QUOTE]
Ano to je tiež možné, že k žiadnemu zlacneniu nedojde lebo nebude čo zlacňovať. Tebe sa predbežne zapáčil, ktorý model?
tomas395 (12)|8.4.2009 11:48
K otázce série 9000 jsem tady :
http://forums.cnet.com/5208-13973_102-0.html%3FthreadID%3D327062%26start%3D30&ei=HnDcSYGuIoOQsAb0jvCaDA&sa=X&oi=translate&resnum=3&ct=result&prev=/search%3Fq%3D%252255B9000%2522%26hl%3Dcs%26lr%3D%26sa%3DG%26as_qdr%3Dall

našel toto :
závěrečné aktualizace:)
by hdbuff - 3/8/09 7:33 AM podle hdbuff - 3/8/09 7:33 AM In reply to: ECR by Samsung_HD_Tech V odpověď na: s. by Samsung_HD_Tech Samsung zaměstnanců

Samsung_HD_Tech, Samsung_HD_Tech,

Yu, as well as Samsung have been patient with me. Yu, stejně jako Samsung byly pacientovi se mnou. I thank yu for this. Yu děkuji za to.

The 55B9000 wil actually be the 2009 High End Flagship Sink. V 55B9000 wil skutečně v roce 2009 High End vlajkovou Výlevka. NOT available till Sept. 2009. Není k dispozici do září 2009. This will be the actual replacement for the A950 series. To bude skutečný náhradní pro A950 série.

Omlouvám se, ale takto to přeložil Google. Nicméně se mi to jeví jasně série 9000 od září 2009 a jako nástupce modelu 950 r.2008
Hmm (1739)|8.4.2009 12:04
[QUOTE=dolby digital;222473]....viem, je to teraz ťažké obdobie ked ceny starších padajú a nevieš čo bude, dobrý adrenalín, skoro ako skok padákom.[/QUOTE] Až na malou drobnost, provartování výprodejového levného modelu nerovná se neotevření padáku :-)
Ale souhlasím, že je to teď těžká volba, obzvláště když nové modely jsou podstatně dražší než dosavadní typy (i před startem výprodeje) a není jisto, jak rychle půjdou ceny dolů a zda v dohledné době vůbec - viz. současný tlak výrobců na prodej za doporučené ceny .....
Heartwork (2358)|8.4.2009 12:07
[QUOTE=dolby digital;222473]
Ja osobne som rozhodnutý čakať aj ked ma viackrát cukalo ...[/QUOTE]

Tak tady mám malou psychologickou výhodu - jsem v klidu a jen tiše přešlapuju :)
Mám kolem sebe min. 2 lidi, který maj panickou hrůzu z nákupu přes net a libí se jim moje 786 (v kameňáku ji u nás viděli za 39t.), takže se jí můžu kdykoli zbavit, ale ...

... zatím není za co měnit, edge led je velká neznámá s nižším kontrastem a nejpíše bez možnosti lokálního zhasínání a local dimming nacpal sam jen do řady 9000, což bude zase nejspíše jiná cenová - navíc zatím nedostupná.

No nic ..., není čeho litovat ani kam spěchat - vyčkáme. :)
Pavlis (171)|8.4.2009 13:31
[QUOTE=Heartwork;222493]
... zatím není za co měnit, edge led je velká neznámá s nižším kontrastem a nejpíše bez možnosti lokálního zhasínání a local dimming nacpal sam jen do řady 9000, což bude zase nejspíše jiná cenová - navíc zatím nedostupná.
[/QUOTE]

a na plazmu se asi nepreklonis?:D ja postupne zacinam, gamut, cena, velikost jim hraje do karet a ted ty posledni jsou i v poho se spotrebou
Harris23 (180)|8.4.2009 14:01
[QUOTE=Heartwork;222493]No nic ..., není čeho litovat ani kam spěchat - vyčkáme. :)[/QUOTE]

Podľa mna nemáš absolútne čoho ľutovať, užívaš si svoju 786tku a len sleduješ čo a ako. Tie novinky vypadajú síce fajn ale ak mám nato čakať, obávam sa, že by to boli mesiace a mesiace. Ja som mal možnosť kúpiť v januari tvoj model za tisíc € ale preváhal som. Teraz tu je seria 6000 a viac ale za tú cenu sa to podla mna neoplatí. (o pár rokov tu bude aj tak oled a preto sa mi nechce dávať do "blbej" telky nejak moc penazí s vedomím že za par rokov bude out)
Hmm (1739)|8.4.2009 14:02
[QUOTE=Pavlis;222498]a na plazmu se asi nepreklonis?:D ja postupne zacinam, gamut, cena, velikost jim hraje do karet a ted ty posledni jsou i v poho se spotrebou[/QUOTE]Ty spotřebě nevěřím, dokud to nepotvrdí testy. 240W na padesátku, to by byla u plazmy paráda.
dolby digital (413)|8.4.2009 14:03
[QUOTE=Harris23;222477]Tebe sa predbežne zapáčil, ktorý model?[/QUOTE]

Ja tu už snorím od vianoc. Ked som tu začínal tak som vedel o TV iba toľko že sa to skladá z obrazovky, šnúry do elektriky, antény a diaľkového prepínača. Teraz po viacmesačnom študovaní hlavne na tomto fóre viem presne čo chcem, a hlavne čo môžem od výrobcov očakávať (vysoké ceny:-),). Teraz už mám vytipované už len dve značky: Samsung a Philips + ešte na 50% LG 5000 (iba LH5000) len ešte o nich nie je nič vedieť. Hovorím zatiaľ len v teoretickej rovine lebo vie sa o týchto TV veľmi málo takže všetko potvrdia prvé testy a pod. Na prvom mieste mám zatiaľ Sam 40B650, potom SamB750 no a možno aj Sam 7000 ale pri tomto bude rozhodovať cena. Čakám ešte na Philips čo ukáže. Pre mňa sú rozhodujúce dve veci: samozrejme obraz je dôležitý ale si myslím že v tejto rade sú si dosť podobné všetky čo som menoval a to druhé je nazvem to pridaná hodnota k TV a tou je možnosť prehrať mi video z PC do TV bud cez USB alebo sieť. Táto druhá vec je pre mňa najdôležitejšia ked zoberiem do úvahy že obrazovo sú si na menšie rozdiely podobné. Dá sa povedať že aj zvukovo sú tiež na malé rozdiely. Podľa mojich doterajších zistení by bol najlepší kandidát Sam sedmičková rada bud B750 alebo 7000 + LED. Ak bez LED tak by možno postačila aj B650-tka. V podstate už len čakám ako sa to vyrysuje a idem ťukať a hádzať do košíka.
dolby digital (413)|8.4.2009 14:11
[QUOTE=Heartwork;222493]Tak tady mám malou psychologickou výhodu - jsem v klidu a jen tiše přešlapuju :)
Mám kolem sebe min. 2 lidi, který maj panickou hrůzu z nákupu přes net a libí se jim moje 786 (v kameňáku ji u nás viděli za 39t.), takže se jí můžu kdykoli zbavit, ale ...

... zatím není za co měnit, edge led je velká neznámá s nižším kontrastem a nejpíše bez možnosti lokálního zhasínání a local dimming nacpal sam jen do řady 9000, což bude zase nejspíše jiná cenová - navíc zatím nedostupná.

No nic ..., není čeho litovat ani kam spěchat - vyčkáme. :)[/QUOTE]

..áno, sa Ti usmieva ked si za vodou ale my si zasa užijeme viacej adrenalínu, nemusíme stáť v rade na bangidžamping a Ty máš teraz tendenciu priberania pred obrazovkou, nám to nehrozí :-), :-), :-)
dolby digital (413)|8.4.2009 14:21
[QUOTE=Hmm;222492]a není jisto, jak rychle půjdou ceny dolů a zda v dohledné době vůbec - viz. současný tlak výrobců na prodej za doporučené ceny .....[/QUOTE]

Ja tomuto tlaku výrobcov nejako stále nemôžem uveriť, skôr by som sa prikláňal že to mútia vodu niektorí nenásytný predajcovia a sa zgrupujú do nejakého paktu...ale to ma len tak napadlo, ved uvidíme, nejako to prežijeme a aj tak všetko záleží len a len od ľudí-nákupcov ako budú kupovať.
Heartwork (2358)|8.4.2009 14:28
[QUOTE=Pavlis;222498]a na plazmu se asi nepreklonis?:D[/QUOTE]

proti plazmám nic nemám, ale zůstanu prozatím u LCD s LED - jsem spokojený s obrazem, chováním LED, spotřebou motající se kolem 100W (o tom si může Full HD plazma nechat zdát, ať už je jakékoli úhlopříčky), TV mám připojenou k PC a Popcornu (HD ripy 23.976 fps v módu 24p (24Hz) real movie mi jedou bez sekání), sporadicky nějaká gamesa, zvuk přes Onkyo a TV příjem přes satelit se Skylinkem (SD v pohodě, o HD programech nemá cenu mluvit - paráda).
Na TV si prohlížíme i fotky atd. Nemusím nic hlídat, nic se nevypaluje - dyť to znáš.

Všechno by to mohlo být tak nějak větší no, ale už mám 40", tak jsem smířený s osudem. :)
dolby digital (413)|8.4.2009 14:32
[QUOTE=tomas395;222488]K otázce série 9000 jsem tady :
http://forums.cnet.com/5208-13973_102-0.html%3FthreadID%3D327062%26start%3D30&ei=HnDcSYGuIoOQsAb0jvCaDA&sa=X&oi=translate&resnum=3&ct=result&prev=/search%3Fq%3D%252255B9000%2522%26hl%3Dcs%26lr%3D%26sa%3DG%26as_qdr%3Dall

našel toto :
závěrečné aktualizace:)
by hdbuff - 3/8/09 7:33 AM podle hdbuff - 3/8/09 7:33 AM In reply to: ECR by Samsung_HD_Tech V odpověď na: s. by Samsung_HD_Tech Samsung zaměstnanců

Samsung_HD_Tech, Samsung_HD_Tech,

Yu, as well as Samsung have been patient with me. Yu, stejně jako Samsung byly pacientovi se mnou. I thank yu for this. Yu děkuji za to.

The 55B9000 wil actually be the 2009 High End Flagship Sink. V 55B9000 wil skutečně v roce 2009 High End vlajkovou Výlevka. NOT available till Sept. 2009. Není k dispozici do září 2009. This will be the actual replacement for the A950 series. To bude skutečný náhradní pro A950 série.

Omlouvám se, ale takto to přeložil Google. Nicméně se mi to jeví jasně série 9000 od září 2009 a jako nástupce modelu 950 r.2008[/QUOTE]

..keby si tomu mr. guglovi uvaril horúci zemiak spíkoval by jak žeravý, by si podol na zadok ked vysloví ou nou......
Heartwork (2358)|8.4.2009 14:36
[QUOTE=dolby digital;222507]ale my si zasa užijeme viacej adrenalínu, nemusíme stáť v rade na bangidžamping a Ty máš teraz tendenciu priberania pred obrazovkou, nám to nehrozí :-), :-), :-)[/QUOTE]

neboj se nic - prožívám to s vámi, tv leží ladem - víc času mi zabere čtení tohohle fóra, ale je fakt, že už jsem přibral cca. 3 kg B-)
dolby digital (413)|8.4.2009 14:42
[QUOTE=Heartwork;222517]neboj se nic - prožívám to s vámi, tv leží ladem - víc času mi zabere čtení tohohle fóra, ale je fakt, že už jsem přibral cca. 3 kg B-)[/QUOTE]

....hahahahahaha....Ja som si tu už tiež tak zvykol že tuším si už ani TV nekúpim....mali by sme tu založiť klub čakateľov...:-)
Heartwork (2358)|8.4.2009 15:04
[QUOTE=dolby digital;222519]Ja som si tu už tiež tak zvykol že tuším si už ani TV nekúpim...[/QUOTE]

taky na co, že?! beztak už víš jakej kdo má obraz, co právě dávaj si najdeš na netu a zbytek už si domyslíš - a máš to zadarmo ... :-D
Pavlis (171)|8.4.2009 15:19
[QUOTE=Hmm;222502]Ty spotřebě nevěřím, dokud to nepotvrdí testy. 240W na padesátku, to by byla u plazmy paráda.[/QUOTE]

mno ja naopak verim, dokonce sem zahledl uz v nejakem foru i hodnoty 160 - 180W.
Kazdopadne vetsina novych modelu je od vyrobcu uvadena s realnou spotrebou do 250W a to neni po kalibraci a s eko senzorem. Ale uvidime co prinesou testy, jeste ze v LCD neni nic zajimaveho momentalne :) az na toho Sonaka s HCFL a 80W u 50ky ale za ni chcou pres 50k...


[QUOTE=Heartwork;222514]proti plazmám nic nemám, ale zůstanu prozatím u LCD s LED - jsem spokojený s obrazem, chováním LED, spotřebou motající se kolem 100W (o tom si může Full HD plazma nechat zdát, ať už je jakékoli úhlopříčky), TV mám připojenou k PC a Popcornu (HD ripy 23.976 fps v módu 24p (24Hz) real movie mi jedou bez sekání), sporadicky nějaká gamesa, zvuk přes Onkyo a TV příjem přes satelit se Skylinkem (SD v pohodě, o HD programech nemá cenu mluvit - paráda).
Na TV si prohlížíme i fotky atd. Nemusím nic hlídat, nic se nevypaluje - dyť to znáš.
[/QUOTE]

jo ja bych byl s tou tvou tv taky spokojen a hned bych si ji koupil, ale musela by to bejt za tu cenu aspon 46ka tohle ani tu nizsi spotrebu nevyvazi. Zas tolik mi TV nejede a tu 50ku navic mesicne za plazmu by me nezrujnovalo:) ale uvidime zatim mam jeste cas :)
Heartwork (2358)|8.4.2009 15:30
[QUOTE=Pavlis;222525]ale musela by to bejt za tu cenu aspon 46ka[/QUOTE]

jj, to chápu - taky jsem koketoval s LE46A786, ale nakonec se mi zdálo těch 13.000 Kč navíc za 15 cenťáků úhlopříčky až moc velkej luxus. :(
Harris23 (180)|8.4.2009 16:37
[QUOTE=dolby digital;222503]Ja tu už snorím od vianoc...[/QUOTE]
No ja snorím menej, ale badám zaujímavý jav (určite nie výnimočný :) ) a to, že čím viac o tom viem tým menej som rozhodnutý a tým menej aj viem čo vlastne chcem. Aby som vysvetlil a nadviazal na tvoj príspevok. Sám nemám ujasnenú jednu prvotnú základnú myšlienku. Tou je, či ísť cestou viacerých komponentov alebo hľadať nejaké aio riešenia. Zjavne sa zhodujeme v tom, že si chceme na novej placke užívať videá v hd. Doteraz som mal na na výber lcd+popcorn alebo lcd+htpc. Po aprílovej novej ponuke od sama nám tu vzniká nová voľba a tou je samotné lcd. Lenže, je tu veľké lenže. Kedy sa dočkáme takého modelu lcd od sama, ktorý aspon zčasti nahradí popcorn? O htpc ani nehovoriac? Keby tá 650tka (potažmo 750tka) vedela ťahať videá z NAS-u, bol by to prvý veľký skok (ak to vie, opravte ma) Lenže ked ona má problémy aj s takými základnými vecami ako 5.1 dts, tak sa práveže obávam, že Tvoja predstava o lcdčku ako aio je ešte veľmi priskorá. Summa sumarum, zatiaľ som sa v mysli vydal cestou lcdčka čisto len ako zobrazovadla s tym, že zvyšok obstarám htpc alebo popcornom. Preto z tohto podľadu sa mi to zatial risuje viac na 786tku resp 6000tku od sama. Škoda, že kombinácia lediek a multimedialnych funkcii (956 alebo 7000 a vyššie) je cenovo trocha mimo mna. (nie že by som nato nemal, ale pride mi to neadekvatne využitiu aka ta telka bude mať)
Heartwork (2358)|8.4.2009 17:06
[QUOTE=Harris23;222532]Summa sumarum, zatiaľ som sa v mysli vydal cestou lcdčka čisto len ako zobrazovadla s tym, že zvyšok obstarám htpc alebo popcornom.[/QUOTE]

stejně jako já - tato cesta se mi bohužel v současné době jeví jako jediná schůdná, doba kdy TV (all in one) dokáže vyšachovat ze hry další externí multimediální přístroje a satelitní receivery s HDD či HTPC, je stále malinko sci-fi.
O zvuku, co leze z těch TV chrchláků nemluvě - všechno je to takový ani né napůl a zbytečně to zatěžuje mojí peněženku.

TV, která by uměla, co potřebuju = megamultimediální mašina jakou ještě nikdo nevyrobil (a kdyby vyrobil, tak si z ceny sednu na zadek).

Ta doba jednou přijde - prozatím bych se spokojil s plackou bez vopiček za poloviční cenu, která by uměla zobrazit, co do ní pustím. :)

Moderní TV už zkrátka není jednoúčelová krabice, tak jak ji znali naši předci.
Harris23 (180)|8.4.2009 17:52
[QUOTE=Heartwork;222538]stejně jako já - tato cesta se mi bohužel v současné době jeví jako jediná schůdná, doba kdy TV (all in one) dokáže vyšachovat ze hry další externí multimediální přístroje a satelitní receivery s HDD či HTPC, je stále malinko sci-fi.[/QUOTE]
Ja mám rovnaké obavy, ked si vezmem, že ani ten popcorn (čo som čítal, možno mi to vyvrátiš) nie je úúúplne bez chyby,a pritom je to extra zariadenia čo má za úholu len a len prehrávať sd-hd video, tak potom momentálne mi to vychádza že by bol priam zázrak, aby bola dnes na trhu nejaka tv čo by bola fakt multimedialnou. Minimálne z jedneho hladiska to vidím čierne, na takúto tv by musel vyrobca vydávať rozne firmware-y podľa situacie, a to ako vieme, určo robiť nebude (ked, tak možno pol roka od vydania novinky)
Všetko je ale svojim sposobom o cene, ak by stála 7000tka 1000€ :D tak je to v pohode. Cena skoro dvakrat taka ale v pohode nie je :(
Heartwork (2358)|8.4.2009 18:03
Bez chyby nejsem já ani ty, tedy ani žádnej popcorn & spol.
Zázraky bych nechal pohádkám (případně pohádkářům), takže s tím firmwarem máš zajisté pravdu - dneska to jde navíc tak rychle, že výrobce TV dodá 1-2 firmwary a už od toho dá ruce pryč, páč už na trh chrlí nový modely, takže ... :-I
MlokCZ (636)|8.4.2009 18:29
[QUOTE=Heartwork;222514]proti plazmám nic nemám, ale zůstanu prozatím u LCD s LED - jsem spokojený s obrazem, chováním LED, spotřebou motající se kolem 100W (o tom si může Full HD plazma nechat zdát, ať už je jakékoli úhlopříčky), TV mám připojenou k PC a Popcornu (HD ripy 23.976 fps v módu 24p (24Hz) real movie mi jedou bez sekání), sporadicky nějaká gamesa, zvuk přes Onkyo a TV příjem přes satelit se Skylinkem (SD v pohodě, o HD programech nemá cenu mluvit - paráda).
Na TV si prohlížíme i fotky atd. Nemusím nic hlídat, nic se nevypaluje - dyť to znáš.

Všechno by to mohlo být tak nějak větší no, ale už mám 40", tak jsem smířený s osudem. :)[/QUOTE]

Vidím to úplně stejně, jen místo Skylinku mám UPC po kabelu. Navíc poslední dobou už sedím nějak čím dál víc u HTPC + 786tka (třeba kouknu na jeden díl nějakého seriálu a nechce se mi chodit vedle k PC, tak zůstanu u TV a je to pak změna i pro oči, když v práci čučím do monitoru celý den z blízka, tak doma z větší dálky je to zase jiné), i když dělám věci přímo na PC a tím dochází k tomu, že TV běží skoro nonstop a neustále tam nechávám viset nějakou statickou věc z PC, když u toho zrovna nejsem.
Plazma by rozhodně nebyla na takové použití dobrá volba (navíc nejsem přesvědčen, že plazma má lepší obraz, vidím to dle svojeho subjektivního praktického srovnání cca srovnatelné, tedy pro plazmu bych neměl ani žádný důvod, cenu nepočítám, ta je sice nižší pro srovnatelné plazmu, ale tohle se zase +- vyrovná za spotřebu a elektřinu).

A co se týká nových modelů, tak jsem čekal, že když koupím TV, tak za chvíli tu bude něco lepšího, prostě vývoj a ono to vypadá, že ne.
Zaujala mi jen ta řada 9000 a v ní bych bral jedině větší než mám teď, tedy 55tku, to ale bude cenově někde jinde (už za 46a786tku jsem si nejdříve nebyl jistý jestli ty prachy dát oproti 40tce, ale nakonec jsem rád, že jsem je dal i přes ten poměrně velký rozdíl v ceně).
MlokCZ (636)|8.4.2009 18:36
[QUOTE=Pavlis;222437]mne osobne je tohle uplne nekde, mam HTPC a tyhlety multi. atrakce v TV povazuji za nesmysl a jen mark. lakadlo a jen mi to zvysuje cenu. Navic vetsinou k tem lepsim panelum serou tyhle ty blbosti a pak za to clovek musi platit ikdyz to nechce. jinak pardon za OT[/QUOTE]

Mám úplně stejný názor. Stejně takové fičurky jako do detailu poladěné české titulky (tedy velikost písma, typ písma, vlastnosti jak se má chovat, okraje písma, pravidla jak má umísťovat jednotlivé typy dialogů a spoustu dalších nastavení, která mám přesně poladěná dle svojich požadavků), dále více nástrojů pro rychlou synchronizaci titulků s filmem (pro případ, když jsou špatně načasové nebo vůbec není časování pro danou verzi ripu k dispozici), toho se přímo v TV stejně rozhodně nedočkáme.
O samozřejmě o plnohodnotných funkcích PC ani nemluvě. A to teď nemyslím jiné činnosti než sledování filmů, ale např. u mě velmi častou situaci. Sednu k TV, že jdu koukat na nějaký rip seriálu. Ve chvíli kdy ho chci pustit zjistím, že tam mám jen mkv s videem a že ještě nemám stažené titulky, tak stále sedíce v křesle u TV párkrát kliknu a koukám.
dolby digital (413)|8.4.2009 21:13
[QUOTE=Heartwork;222553]Bez chyby nejsem já ani ty, tedy ani žádnej popcorn & spol.
Harris23 a všetci skeptici na tomto fóre:
...to je predsa jasné že nejaký supermediálny TV zajtra nikto nevyrobí ale ja osobne považujem za úspech ak mi tá TV prehraje mkv , čiže tie nižšie sú potom samozrejmé a viac od tejto doby ani neočakávam. A toto si myslím že nie je žiadny zázrak. Tá B650 to už dokáže aj ked je tam problém s tým zvukom pri dts5.1 ale to je hádam vec softu a možno B750 bude na tom lepšie. Titulky od toho nevyžadujem takže mne už len toto postačuje. A to ešte nevieme čo to dokáže urobiť cez sieť? Ešte nekritizujme lebo sa môžme dočkať príjemných prekvapení. A ked už o tomto píšem, tak som si istý že ak to nedokážu tohtoročné modely tak tie budúcoročné to už budú mať v základe ako dnešné MPEG4 alebo 100Hz. To som si istý.


A teraz vám idem opísať zážitok z NAY v Auparku kde som sa dnes zastavil a už tam mali vystavené 40B7000:54000 (budem uvádzať v našich korunách), 40B600:48000 a 40B750: 45000. Pri tej 7000-ke ma príjemne prekvapil zadný štítok s údajom 140W. Kvalitu obrazu si netrúfnem hodnotiť, všetky sa mi páčili a nevidel som nejaký zásadný a ani minizásadný rozdiel. Ale určite boli zle nastavené lebo jedna bola jasnejšia iná nie, tak halabala. Myslím si že tie tenké sa nebudú dať počúvať bez externého zvukovadla, nič moc. Na tej B750 som si všimol že tam je pokus aj o basy aspoň na správy by sa to dalo využiť. Takže za tie ceny si ich zajtra ešte nejdem objednať.
Heartwork (2358)|8.4.2009 21:54
[QUOTE=dolby digital;222569]ja osobne považujem za úspech ak mi tá TV prehraje mkv [/QUOTE]

až to budeš mít doma - podej referát :cool:

K těm cenám: příliš tučné :)
dolby digital (413)|8.4.2009 22:02
[QUOTE=Heartwork;222578]až to budeš mít doma - podej referát :cool:

K těm cenám: příliš tučné :)[/QUOTE]

To je samozrejme že podám, len mám pocit že Ty už budeš vtedy budeš hodnotiť Tvoju 9000LED....:-)
Heartwork (2358)|8.4.2009 22:13
[QUOTE=dolby digital;222580]len mám pocit že Ty už budeš vtedy budeš hodnotiť Tvoju 9000LED....:-)[/QUOTE]

těžko anežko - je krize, musím šetřit :-(((
rommi (416)|9.4.2009 17:08
...odporucil by som.
http://tvmarket.sk/led_tv_samsung_2009.php

..celkom dobre ceny....
Heartwork (2358)|9.4.2009 18:24
[QUOTE=rommi;222634]
..celkom dobre ceny....[/QUOTE]

Celkom otrasné, by som povedal - samsung má teď kolty proklatě vysoko, ale když skouknu např. ceny new modelů panasonic, tak mám pocit, že zafungoval kartel. 8-)
rommi (416)|9.4.2009 18:31
[QUOTE=Heartwork;222645]Celkom otrasné, by som povedal - samsung má teď kolty proklatě vysoko, ale když skouknu např. ceny new modelů panasonic, tak mám pocit, že zafungoval kartel. 8-)[/QUOTE]

tym celkom dobre ceny som myslel ceny oproti odporucanym koncovovym nie ich absolutnu vysku... ta je fakt ujeta...
hlavne ked to je EDGE LED a nie L/D, ano je tam nizsia spotreba oproti katodam,vyssi kontrast ale ten rozdiel ceny je aj tak ujety....
moj favorit LE40B750.... len co bude skladom za "normalnu" cenu idem do neho....
Harris23 (180)|9.4.2009 19:32
[QUOTE=rommi;222648]tym celkom dobre ceny som myslel ceny oproti odporucanym koncovovym nie ich absolutnu vysku... ta je fakt ujeta...
hlavne ked to je EDGE LED a nie L/D, ano je tam nizsia spotreba oproti katodam,vyssi kontrast ale ten rozdiel ceny je aj tak ujety....
moj favorit LE40B750.... len co bude skladom za "normalnu" cenu idem do neho....[/QUOTE]
Toto je celkom dobrá dilema, ktorú riešim.
a) led model ale bez výbavy (le40a786)
b) plná výbava ale non-led (le40b750)
c) kombinácia oboch (ue-40b7000) lenže to je cenovo momentálne niekde mimo mojich predstáv.
d) čakať :D

a ted babo raď. Čo sa týka toho led-u, čo vy nato? Stojí to zato? Alebo je to len marketing. Keby som aspon vedel, že to dvb-t(c) s mpeg4 dakedy využijem, chjo. :(
Harris23 (180)|9.4.2009 19:33
[QUOTE=Heartwork;222645]Celkom otrasné, by som povedal - samsung má teď kolty proklatě vysoko, ale když skouknu např. ceny new modelů panasonic, tak mám pocit, že zafungoval kartel. 8-)[/QUOTE]
To by Ťa malo ale skôr tešiť, vzhladom na vlastníctvo 786tky. :)
mota (10)|9.4.2009 19:40
Dneska jsem byl v Euronicsu a uz meli novy Samsungy

46" 7000 rada 59900 kc
46" 6000 rada 54900 kc
40" 6000 rada 44900 kc

ceny nic moc.
rommi (416)|9.4.2009 20:01
[QUOTE=Harris23;222658]Toto je celkom dobrá dilema, ktorú riešim.
a) led model ale bez výbavy (le40a786)
b) plná výbava ale non-led (le40b750)
c) kombinácia oboch (ue-40b7000) lenže to je cenovo momentálne niekde mimo mojich predstáv.
d) čakať :D

a ted babo raď. Čo sa týka toho led-u, čo vy nato? Stojí to zato? Alebo je to len marketing. Keby som aspon vedel, že to dvb-t(c) s mpeg4 dakedy využijem, chjo. :([/QUOTE]

....kombinacia oboch je 40B8000.. ato je uz uplne niekde inde.....
lupo (150)|9.4.2009 20:23
No ona kombinace obou v těchto typech vlastně není, protože všechny řady od 6000 po 9000 nemají přímé podsvícení LED diodami.....

P.S. Trochu OFF TOPIC - Dnes jsem v Olomouci ve druhém poschodí opřel zrezavělé polské síto o okno a namířil je směrem na Mikulov (vysílač Děvín, vzdálenost vzdušnou čarou 91km) a konečně na mé TV poprvé vidím DVB-T signál, na 40 kanále jede od 30.3.2009 MUX2, tedy nova, nova cinema, prima, prima cool a tv barrandov. Vše lepší než ze satelitní digiTV, nova je lepší než pozemní analogové vysílání, prima horší. TV je všude v menu přepnutá na českou republiku, EPG jede dobře, na týden dopředu a se správnými znaky. Signál v rychlých scénách kostičkuje, občas je ale i v nich v pořádku, to se projevuje na všech kanálech. TV přepíná automaticky formáty 4:3 a 16:9 ale je nutno nastavit v menu v možnostech obrazu po automatickým formátem režim obrazu 4:3 :-) . Po připojení antény k satelitnímu hybridnímu receiveru ShowBox S-700 se ukazuje signál 99, kvalita 71 a vše jede bez sebemenšího výpadku - tuner v TV je tedy zřetelně méně citlivý, z čehož jsem trochu posmutněl. TV je Samsung LE52A756 s MPEG 4 HD tunerem. Ještě zkusím jak to bude vypadat při připojení signálu k mému DVD recorderu pioneer.
Harris23 (180)|9.4.2009 21:02
[QUOTE=rommi;222661]....kombinacia oboch je 40B8000.. ato je uz uplne niekde inde.....[/QUOTE]
Máš recht, 750tka má 200Hz, čo je tiež až v 8000. No a čo sa týka tých lediek. U Teba to zatial vypadá že radšej full výbavíčka a non led? Alternatíva by bola smart led bez vybavy (786)

lupo: vlastne detailne vzato máš pravdu aj ty, ja som to skôr bral z pohľadu led a non-led, kedže momentálne riešim dilemu vyššie popísanú. (Kombinacia led+vybavíčka vzhladom na cenu je priebežne vyradená :( )
Heartwork (2358)|9.4.2009 21:22
[QUOTE=Harris23;222658] Čo sa týka toho led-u, čo vy nato? Stojí to zato? Alebo je to len marketing. Keby som aspon vedel, že to dvb-t(c) s mpeg4 dakedy využijem, chjo. :([/QUOTE]

LED zato rozhodně stojí, když pominu OLED (hudba budoucnosti), tak LED je určitě současný správný směr.

Ohledně tý výbavy musíš zvážit sám, doporučuji přemýšlet výhledově, tedy položit si otázku co od toho očekávám a racionálně to rozseknout. Navíc TV "bohužel" nekupuješ na tolik let, jako naši dědové - tedy žádný drama.

1. budeš si chtít na TV užívat kvalitní HD vysílání ze satelitu nebo kabelu - tuner nebudeš potřebovat, TV bude sloužit pouze jako zobrazovač.

2. oponentům, který budou psát, že HD vysílání si můžeš užívat i bez dalšího zařízení za pomocí integrovaného tuneru, odpovím rovnou - a co když budeš chtít pořady nahrávat, nebudeš pak stejně řešit jak to udělat? Není problém si obstarat rovnou satelitní (či jiný) přijímač s pevným diskem, kde záznam není problém a tunery vůbec neřešit.

To je takovej malej náznak/začátek možnýho uvažování před nákupem.
rommi (416)|9.4.2009 21:24
[QUOTE=Harris23;222670]Máš recht, 750tka má 200Hz, čo je tiež až v 8000. No a čo sa týka tých lediek. U Teba to zatial vypadá že radšej full výbavíčka a non led? Alternatíva by bola smart led bez vybavy (786)[/QUOTE]

ja osobne radsej vybava ako EDGE LED, hlavne co ma zaujima je DVB-C tuner (DVB-C mame v kablovke), MPEG 4 tuner (vyhliadkovo ked spustia DVB-T) a potrebujem pre deti urobit v divx-och nejaku rozpravkovu kartoteku, lebo DVD-ckam davaju zabrat... polovica je uz neprehratelna, poilamana, doskriabana a podobne.....
ostatok aki Internet@TV je uz len ceresna navyse :-)
-=Ice=- (414)|10.4.2009 00:41
volal mi místní prodejce, že už mají skladem a k vidětní nové Samsungy 650 a 750 tak se pudu kouknout.

já řeším dilema taky co pořídit.

uhlopčíka 55" nebo 52" a nejlépe LED. čili bud 956 nebo počkat na 9000 ale ta tak brzo nebude a cena bude asi taky astronomická :-(
Heartwork (2358)|10.4.2009 00:51
[QUOTE=-=Ice=-;222681]
já řeším dilema taky co pořídit.
[/QUOTE]

Moc se s tím mažeš - kup TV a koukej, žiješ jen jednou. :BB:
-=Ice=- (414)|10.4.2009 00:53
[QUOTE=Heartwork;222683]Moc se s tím mažeš - kup TV a koukej, žiješ jen jednou. :BB:[/QUOTE]

to bych rád snad se to už podaří rozlousknout zatím se furt kloním k 55A956 ale nemají ji tady skladem. a rád bych to bud dokonce dubna nebo května zkusil dořešit. pokud se budu moc přemáhat a vydržím do podzimu což pochybuju tak pak už bude snad i 9000 řada sama nebo hoodně koukám i po novém philipsu s led ale zase až podzím :-( a to už čekám od listopadu.
Heartwork (2358)|10.4.2009 01:00
Celkem tě chápu, ale čekání je v tomhle případě na dvě věci - počkej do podzimu na modely o kterých víš teď a na podzim už budou zprávy o super jarních modelech pro rok 2010.

Je to každýho boj. :)
-=Ice=- (414)|10.4.2009 01:26
no dýl už bych na modely 2010 nečekal. mi jde o plné LED a uhlopčíka 55-52". a nízkou odezvu pro hraní her na Xbox360. jinak toho až tak moc nepotřebuji. zbytek jen bonus navíc.
Hmm (1739)|10.4.2009 07:10
[QUOTE=-=Ice=-;222681]..... nebo počkat na 9000 ale ta tak brzo nebude a cena bude asi taky astronomická :-(
---------------------
..... nebo hoodně koukám i po novém philipsu s led ale zase až podzím a to už čekám od listopadu.
[/QUOTE]
Tak tohle je protimluv, resp. jestli uvažuješ o novém Filípkovi s LED, tak ti astronomické ceny rozhodně nevadí :-)
Harris23 (180)|10.4.2009 10:36
[QUOTE=Heartwork;222683]Moc se s tím mažeš - kup TV a koukej, žiješ jen jednou. :BB:[/QUOTE]
To sa Ti ľahko hovorí :) ty si kupil novinku, ktorá v danej dobe vyzerala dobre, a potvrdilo sa. Lenže dnes? Čo by si mi poradil? Doba zase o malinko pokročila, je tu edge led a tak špekulujem a špekujulem. Akurat mám o jeden problem (na rozdiel od ice) menej a to že 9000cka sa ma nijako netýka :)
Heartwork (2358)|10.4.2009 10:58
[QUOTE=Harris23;222719]Čo by si mi poradil? [/QUOTE]

Kdyby bylo na mně, tak vezmu ty prachy a plácnu sebou a nějakou sympatickou slečnou u moře na pláž/útes a vymeju z hlavy myšlenky, která tv má lepší dálkovej ovladač.
Hmm (1739)|10.4.2009 11:43
Tak hdtvorg to s náklonností k LCD Samsung trochu přehání
http://hdtvorg.co.uk/reviews/lcd/Samsung_LE40B650.htm
Tady spíš bude objektivnější ten Vinca s hdtvtestem