Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LCD s Magiom

winprog_15 (4)|4.1.2009 17:02
Cavte,rad by som poprosil o radu...Objednal som si TV Magio Comfort,ale zatial mam iba CRT TV 55cm...Rad by som neskor kupil nejake LCD 32" (81/82 cm),takže nejaku radu s vyberom.Uviediem aj niektoré fakty:
- cena = 500-580 € (viacej,ak by sa to len skutočne oplatilo,stálo by to priplatenie za to)
- vzdialenosť odkial sledujem TV je asi 3-3,5m
- mala by mat aspon 2xHDMI
- prepojena bude so STB Magio (neviem,ci to bude Motorola alebo Kiss)
Na znacke mi ani tak nezalezi,len aby to nebola nejaka cinska znacka,co je kvalitou niekde v ...Zatiaľ som vybral LG 32LG5000 za 500€,PHILIPS 32PFL5403D za 480€,LG 32LG6000 za 552€ .Nechcel by som nejak zvysovat cenu,nemam zas penazi na rozhadzovanie :)

Diki za rady
Pytkin (7947)|4.1.2009 18:38
ja mam doma 32lg5000 a som s nou spokojny , i ked niektore veci ma seru .. to by ma ale isto srali aj na inom televizore ..
Ja sa divam tiez asi zo 4och metrov .. tam je obraz OK .. z 2och metroch uz je vidno nekvalitu signalu .. ja sa divam na analogovy zdroj zo satelitu .. Ty budes mat magio, cize digitalny zdroj .. to na jednej strane bude trosku lepsie .. zase magio ale je tragedia , co sa tyka kvality .. to ale nijak nevies ovlivnit .. to je zle na kazdom televizore , ked uz to s takym malym bitratom posielaju do bedne ..
lubo28 (24)|5.1.2009 15:10
Mám doma Mágio a tv 37"LG5000,takže ti možem trocha poradiť.
Ak máš ešte dobrú CRT TV,tak si ju ešte určite nechaj,pokiaľ to chceš používať iba na Mágio.
Mágio je síce digitálna tv,ale obrazová kvalita je na LCD mizerná.Netvrdím,že sa to nedá pozerať,no je veľký rozdiel,keď si tam potom pustíš normálne DVD a nehovoriac o HD filmoch.
Hlavne je to viditeľné vtedy,keď si pustím nejaký HD film v 720p alebo 1080p a po dopozeraní si prepnem na Mágio.Obrazová kvalita na Mágiu je potom viditeľne mizerná.
Ale sú ľudia,ktorí si nepúšťajú na LCD HD filmy a tí tvrdia,že obraz na Mágiu je dobrý,ako moji známi v okolí,lebo ešte nevideli žiadny HD film na svojich LCD.
Inak,keď si už chceš kúpiť novú tv,tak si kúp túto plazmu http://www.videoexpert.sk/plazmove-televizory/panasonic-th-42px80e-viera ,aj keď prekračuje tvoj rozpočet.Obraz budeš mať viac prijateľnejší.
winprog_15 (4)|5.1.2009 16:03
Kvlitu mozem mat dobru aj pri 730€ LCD,ale prave preto hladam nieco lacnejsie,viem,ze to nebude kvalita ako pri HD filmoch ale uvidim,aka bude CRt kvalita,ked nam zavedu uz to magio
lubo28 (24)|5.1.2009 16:44
Aj ja som mal asi mesiac pri Mágiu CRT TV. Kvalita obrazu Magia na tej starej Tv super.
Ale keďže som mal dosť veľa DVD filmov a od známeho aj HD filmov a dosť mi vadili pruhy hore a dole,tak som si kúpil novú tv.
Ináč spokojnosť,no obraz s Mágia nič moc.Netvrdím,že je to nepozerateľné a ani kockaté,ale je to také neostré.Hlavne to vidieť pri ľudských tvárach.
Možno ti to nebude vadiť a aj moji známi na otázku,že aký majú obraz s Magiom tvrdili,že je pekný a úplne normálny a po kúpe mojej tv sa mi to nejak nezdalo a tak som sa bol na to u nich pozrieť a obraz bol tak isto "pekný" ako u mňa,no im sa to zdalo,že je skutočne pekný.
Takže ako vravím,možno ti to taktiež vadiť nebude a po pár dňoch aj ty budeš čosi podobné tvrdiť.Len nezabudni,že si tam medzitým nesmieš pustiť nejaký HD film!
Ale ja by som na tvojom mieste ešte nejaký čas vydržal so starou CRT TV,samozrejme pokiaľ je ešte OK a bol si s ňou spokojný.S obrazom pri Magiu na nej budeš určite spokojný.
winprog_15 (4)|5.1.2009 19:59
Jasne,ja pri tej mojej CRT ostavam,kym sama neodide :D Kocky by som vidiet nemal,nakolko pozeram na Tv z dost velkej vzdialenosti :)
winprog_15 (4)|13.1.2009 20:31
Tak asi uz rozmyslam nad niecim drahsim tak do 20000 ale neviem sa rozhodnut aku...Zatial mam vo vybere Philipsaky 32PFL7803D a 37PFL5603D a LG 32LG7000...Neviem ktore,ale chcem Full HD,1920x1080,aby to na magiu malo dobru kvalitu...
PeLi (289)|14.1.2009 09:51
[quote=winprog_15;211674]Tak asi uz rozmyslam nad niecim drahsim tak do 20000 ale neviem sa rozhodnut aku...Zatial mam vo vybere Philipsaky 32PFL7803D a 37PFL5603D a LG 32LG7000...Neviem ktore,ale chcem Full HD,1920x1080,aby to na magiu malo dobru kvalitu...[/quote]Magio nemá s Full HD,1920x1080 nič spoločné! Na môj vkus je obraz z Mágia dosť zlý!!! Pri sledovaní zo vzdialenosti 4 metre a viac sa to dá pozerať.