Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 37lh4000

lglh4020 (4)|4.1.2010 11:14
Dobrý den, mam problem s titulky pri prehravani filmu z USB.

Provedl sem downgrade na 3.15, zapl HD divx a provedl upgrade na 3.55.

Film se prehraje vpohode, ale ve chvili kdy stisknu moznosti (cervene tlacitko) tak mam pole Titulky a spol. sede - tj. nemozne zmenit (je tam nastavena hodnota vyp. ) Titulky i film se jmenuje stejne, jsou ve stejne slozce. Poradi nekdo?
stanoh (53)|4.1.2010 13:01
[quote=lglh4020;257633]Dobrý den, mam problem s titulky pri prehravani filmu z USB.

Provedl sem downgrade na 3.15, zapl HD divx a provedl upgrade na 3.55.

Film se prehraje vpohode, ale ve chvili kdy stisknu moznosti (cervene tlacitko) tak mam pole Titulky a spol. sede - tj. nemozne zmenit (je tam nastavena hodnota vyp. ) Titulky i film se jmenuje stejne, jsou ve stejne slozce. Poradi nekdo?[/quote]


Nejspíš máš problém ve špatném formátu titulků, nebo v nestejném názvu (mezera navíc, tečka, ...) protože titulky bez problému fungují
stanoh (53)|4.1.2010 13:14
[quote=szigeti;256516]Mám LG 37LH4020, je to varianta 4000 bez vstupu S-video. Má niekto skúsenosti s Divx na tomto TV? Kde zistím verziu FW. Resp dá sa vstúpiť do servisného menu bez downgradu FW? Ďakujem[/quote]

LH4020 nemá vstup S-video stejně jako LH4000. Rozdíl mezi těmito dvěma TV je pouze v designu (kouřově hnědé noproti kouřově modrému plexisklu okolo TV a jiný tvar nohy) Funkčně a vstpně/výstupně jsou naprosto shodné.

Verze FW: Menu kde se TV ladí je úplně dole položka Diagnostika - tam kromě naladěných multiplexů je vidět i verze FW (pravděpodobně 3.40)

DivX (mkv) přehrávání jde zprovoznit naprosto shodně jako na LH4000.
Jsou celkem tři možnosti:
1. vstup do servisního menu pomocí servisního ovladače LG nebo Philips, který mají servisní technici
2. downgrade FW na 3.15, vstup do servisního menu pomocí standartního ovladače a poté upgrade na nový FW
3. simulace infračerveného servisního ovladače pomocí mobilu nebo PC s infra portem. Mobil musí být buď s operačním systémem Symbian nebo WM a musí se na něm použít program, který takovou simulaci ir ovladačů umožňuje (např Psiloc irRemote)
lglh4020 (4)|4.1.2010 17:43
[quote=stanoh;257655]Nejspíš máš problém ve špatném formátu titulků, nebo v nestejném názvu (mezera navíc, tečka, ...) protože titulky bez problému fungují[/quote]

titulky sub a srt, nazvy identicke..
jde mi o to jestli mate menu po stisknuti cerveneho tlacitka pri prehravani sede, nebo ne (pristupne). Ja muzu zmenit pouze prvni polozku, neco jako "cela obrazovka"-"originalni velikost).

Jedine co me napada je downgrade na 3.15 a zkusit to zprovoznit tam a pak zas upgrade...mrzi me to, protoze sem mel ze zprovozeni divx docela radost
stanoh (53)|4.1.2010 22:52
[quote=lglh4020;257712]titulky sub a srt, nazvy identicke..
jde mi o to jestli mate menu po stisknuti cerveneho tlacitka pri prehravani sede, nebo ne (pristupne). Ja muzu zmenit pouze prvni polozku, neco jako "cela obrazovka"-"originalni velikost).

Jedine co me napada je downgrade na 3.15 a zkusit to zprovoznit tam a pak zas upgrade...mrzi me to, protoze sem mel ze zprovozeni divx docela radost[/quote]

Samozřejmě položky jsou tmavé, lze je měnit (kódovou stránku, synchronizaci, polohu). V servisním menu nelze titulky nijak ovlivnit

je to buď v názvu (fakt musí být absolutně shodné, pouze koncovka se liší - před tečkou musí býtb vše naprosto shodné, avi soubor a srt soubor musí být ve shodném adresáři - zkus si přejmenovat soubory na něco jednoduchého - 1.avi, 1.srt) nebo to není korektní soubor s titulky
lglh4020 (4)|4.1.2010 23:25
[quote=stanoh;257817]Samozřejmě položky jsou tmavé, lze je měnit (kódovou stránku, synchronizaci, polohu). V servisním menu nelze titulky nijak ovlivnit

je to buď v názvu (fakt musí být absolutně shodné, pouze koncovka se liší - před tečkou musí býtb vše naprosto shodné, avi soubor a srt soubor musí být ve shodném adresáři - zkus si přejmenovat soubory na něco jednoduchého - 1.avi, 1.srt) nebo to není korektní soubor s titulky[/quote]

tu prikladam fotky, z nich je patrny muj problem ...
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] jde menit pouze prvni polozka menu
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] po zmacknuti navigacniho tlacitka dolu ...
lglh4020 (4)|4.1.2010 23:38
vyreseno - downgrade na 3.15, zitra otestuju co se stane pri upgradu na 3.55. Kdyz to nepujde tak kompromis puvodni firmware 3.40 ..

prispevky nebudu editovat, mozna to nekomu pomuze ..
szigeti (15)|5.1.2010 01:01
Aké sú skúsenosti s FW 3.55. Prináša niečo nové? Kde sa dajú zistiť zmeny vo FW? Ďakujem
stanoh (53)|5.1.2010 09:47
Změny ve FW nikde nezjistíš (LGE si je nechává pro sebe), navíc politika LGE může být taková, že pokud nové FW není zveřejněné na národních stránkách, tak nemusí případně uznat reklamaci pokud budeš reklamovat TV s novějším FW (takový případ je popisován na http://www.avforums.com).

Typicky FW3.55 - nejsem si jistý, zda vůbec tento FW stáhneš z některých národních nebo mezinárodních stránek LGE - poté co se množily případy kdy si Asijci, Američané či Australané nahráli FW určený do evropských TV do svých a znefunkčnili si tím TV, tak najednou FW z webů zmizely - nejvíce byly myslím na polském webu LGE - zmizely někdy na přelomu listopadu a prosince

FW3.55 - co si pamatuji, tak někteří popisovali zlepšení kompatibility přehrávání filmů přes USB - to co dřív nepřehráli, tak jim najednou šlo. A také se jim myslím objevilo více stanic na freeview+ - což je aktuální pouze v Anglii. Možná na http://www.avforums.com se dá najít víc
szigeti (15)|5.1.2010 13:40
Ďakujem. Mám stiahnutý 3.55, ale pokiaľ neviem aké sú skúsenosti, tak zatiaľ ho neinštalujem. linky na FW: http://lgusb.wikispaces.com/Firmware+Updates
Ses (7)|5.1.2010 20:39
Zdravím, chtěl bych se zeptat těch, kteří mají aktivovaný DVB-C tuner na dvě otázky.

1. Podařilo se někomu zprovoznit správné znaky v EPG a teletextu zároveň? Podle diskuzí se buď nastaví země na Finsko a české znaky nefungují nebo se nastaví na Švédsko a české znaky fungují v EPG, ale nefungují na teletextu (nespraví to třeba nový FW?).

2. Když si aktivuji DVB-C tuner a koupím si redukci z Conax na tu zdířku v TV, půjdou spouštět HD programy, respektive umí přehrávat HD programy přes DVB-C? (Vyřešeno, už zde někdo psal, že funguje, přehlídl jsem to, omlouvám se)

Děkuji za jakoukoli odpověď.
kedar76 (8)|6.1.2010 18:06
ahojky jsem také majitelem 37lh4000 a zajímá mě ten vstup usb fotky jdou ale co ty filmy jak to sprovoznit poradí někdo děkuji jinak super zvuk a obraz doporučuji datard je má 13880,- taky jsem tomu nevěřil ale je to tak a od vánoc jsem koukal na novou tv prosím o radu stím USB
xscape82 (11)|7.1.2010 11:26
Ahojky, tak jsem si pořídil 42lh4020 za super cenu 16500. Můžu jen doporučit. Kvalita obrazu výborná, černá je černá, zvuk standardní, nastavení obrazu, zvuku apod. výborné, design nádherný, počet konektorů dostačující, nastavení obrazu dle uživatele - super věc, jinak sport, kino, hra atd. Opravdu jednoduché menu, návod jsem ani nerozbalil, všechno je jasné a jsem rád, že jsem po měsíci vybírání vybral právě tento model od LG.
Zápory: při prohlížení fotek na výšku je automaticky nesrovná (lze je manuálně otáčet), při spuštění prezentace je fotka "položená". Možná toto vyřeší změna firmwaru.
Další problémy jsem nenašel (mám ji pouze jeden den).

Jen bych potřeboval od zkušených uživatelů poradit jak aktivovat servisní menu a zapnout funkci DivX HD. Jak už někdo vysvětloval současným držením OK na ovlači a TV se nic nestane. Mám veri firmwaru 3.40. Není možné, že tato verze to neumožňuje? Pokud tomu tak je, jakým způsobem lze provést downgrade na verzi nižší, která to umožňuje? Všem předem děkuji za vysvětlení a pomoc.
stanoh (53)|7.1.2010 12:30
[quote=xscape82;258407]Jen bych potřeboval od zkušených uživatelů poradit jak aktivovat servisní menu a zapnout funkci DivX HD. Jak už někdo vysvětloval současným držením OK na ovlači a TV se nic nestane. Mám veri firmwaru 3.40. Není možné, že tato verze to neumožňuje? Pokud tomu tak je, jakým způsobem lze provést downgrade na verzi nižší, která to umožňuje? Všem předem děkuji za vysvětlení a pomoc.[/quote]

DivX (mkv) přehrávání jde zprovoznit třemi Způsoby:
1. vstup do servisního menu pomocí servisního ovladače LG nebo Philips, který mají servisní technici, (popřípadě i dalších, které je umí simulovat, asi by to mohla umět i Logitech Harmony)

2. downgrade FW na 3.15, vstup do servisního menu pomocí standartního ovladače a poté upgrade na nový FW

Popis viz: http://lgusb.wikispaces.com/

3. simulace infračerveného servisního ovladače pomocí mobilu nebo PC s infra portem. Mobil musí být buď s operačním systémem Symbian nebo WM a musí se na něm použít program, který takovou simulaci ir ovladačů umožňuje (např Psiloc irRemote)

Popis pro Symbian viz připojený obrázek. Pro WM nebo PC infra lze popis najít na http://www.avforums.com

Samozřejmě upozorňuji, vše je na vlastní nebezpečí a hrozí ztráta záruky
__________________
lolavforums.png
xscape82 (11)|7.1.2010 13:00
To Stanoh: Díky moc za rady, na daném odkazu jsem si přečetl spoustu informací, takže se do toho hned večer pustím, snad vše klapne a neoddělám tak super telku. Zítra dám ostatním vědět jak jsem dopadl. Ještě jednou díky moc...
szigeti (15)|7.1.2010 16:31
[quote=kedar76;258244]ahojky jsem také majitelem 37lh4000 a zajímá mě ten vstup usb fotky jdou ale co ty filmy jak to sprovoznit poradí někdo děkuji jinak super zvuk a obraz doporučuji datard je má 13880,- taky jsem tomu nevěřil ale je to tak a od vánoc jsem koukal na novou tv prosím o radu stím USB[/quote]

Prehrab sa v predchádzajúcich príspevkoch. V krátkosti, najprv downgrade na 3.15. (postup niekde na: http://lgusb.wikispaces.com/), potom cez servisné menu zapnúť DivX, potom upgrade na FW 3.55. FW je dobrý, zatiaľ prehráva všetko aj s titulkami. Všetky FW sú tiež na http://lgusb.wikispaces.com/Firmware+Updates, pokiaľ tvoj TV bol určený na EU trh, inak znefunkčníš TV. (Odporúčam nezapínať Bluetooth, aj tak tento model nie je vybavený HW pre BT). Pri downgrade TV nespozná na USB starší FW ale novší áno. Veľa šťastia. A pozor na záruku.
Standik84 (21)|7.1.2010 19:22
Ahoj, rad bych se pritomnych majitelu teto TV zeptal, jaky se jim zdaji pozorovaci uhly u teto TV, konkretne u LG 37LH4000? Dale bych poprosil uzivatele xscape82, jestli by mi rekl, jak se mu downgrade, povoleni Divx HD a nasledny upgrade na 3.55 povedl a jak prehravani funguje? Moc dekuji vsem za info, s pozdravem Standa.
kedar76 (8)|7.1.2010 20:02
ahojky jak tam nový upgrade na 3.55 nahraji
stanoh (53)|7.1.2010 20:41
[quote=Standik84;258578]Ahoj, rad bych se pritomnych majitelu teto TV zeptal, jaky se jim zdaji pozorovaci uhly u teto TV, konkretne u LG 37LH4000? Dale bych poprosil uzivatele xscape82, jestli by mi rekl, jak se mu downgrade, povoleni Divx HD a nasledny upgrade na 3.55 povedl a jak prehravani funguje? Moc dekuji vsem za info, s pozdravem Standa.[/quote]

LG televizory s originálními obrazovkami LG (které by měly být u typů LH4000, ale už nemusí být u typu LH3000) používají variantu LCD nazývanou S-IPS (Super In-Plane Switching). Ta má dle teorie ze všech variant LCD nejlepší úhly zobrazení, nejlepší barevné podání, má však horší kontrast a tedy černá není úplně černá.
V praxi jsou úhly zboku, shora a zdola vynikající - není možné pozorovat nějakou změnu barevného podání. Prý tyto panely při pohledu zboku získávají nádech do modra, ale na testovacím obrazci jsem si ničeho pozorovatelného nevšiml. Problémem může být pohled úhlopříčný, tzn například zboku a zároveň zdola. Tam černá již pozorovatelně šedne, ale musí to být skutečně uhlopříčný pohled. Nevím, jak se chovají ostatní LCD technologie ...

povolení přehrávání DivX by mělo být bez problémů, je to plně podporovaná funkce (neboť je to v podstatě povolení shodného přehrávání jako je například u LH5000 a vyšších modelů). Samozřejmě se flashování musí povést. Jsem zastáncem povolení přehrávání pomocí DO nebo mobilu, viz příspěvek výše.
Obecně se říká, že LG má tuto funkci nejlépe zvládnutou ze všech výrobců TV. Má však svá omezení (max dat.tok 20MB/s, nepodporuje některá nastavení frames u mkv, nefunguje DTS zvuk, ...). Můj názor je, že je lépe obětovat ještě ~2000 na multimediální přehrávač (WDTV, ...)

Upgrade na FW3.55 nic nepřináší, zatím nikdo kromě nepotvrzených nepodstatných změn neuvedl žádné zlepšení oproti původnímu FW3.40 Navíc se tím může ztratit záruka, neboť FW3.55 není na žádném oficiálním webu LG, to znamená, že nejde oficiálně získat
szigeti (15)|7.1.2010 21:21
Záruku stratíš už tým, že povolíš DivX cez USB. Takže je to jedno či 3.55 alebo 3.40.
jarno (17)|7.1.2010 21:48
[quote=xscape82;258407]Ahojky, tak jsem si pořídil 42lh4020 za super cenu 16500. Můžu jen doporučit.[/quote]

Chtěl bych se zeptat - kde je možné tuto TV koupit za tak dobrou cenu? Pokud nechcete dělat reklamu, tak prosím o zaslání soukromé zprávy. Děkuji.
stanoh (53)|7.1.2010 22:24
[quote=jarno;258633]Chtěl bych se zeptat - kde je možné tuto TV koupit za tak dobrou cenu? Pokud nechcete dělat reklamu, tak prosím o zaslání soukromé zprávy. Děkuji.[/quote]

Teď šly LG televize trochu nahoru, takže např. na http://www.obchodní-dum.cz je 42LH4020 za 16940, kasa.cz bude asi podobná. ještě před 6 týdny jsem ji tam koupil za 15399 s čepicí LG a s mobilním telefonem LG jako dárek v ceníkové ceně asi 7000Kč (reálná tak 3000Kč)
blazek.mirek (5)|7.1.2010 22:33
[quote=szigeti;258619]Záruku stratíš už tým, že povolíš DivX cez USB. Takže je to jedno či 3.55 alebo 3.40.[/quote]

A jak to vyrobce pozna? Muzes to zase prepnout zpet a nikdo nepozna vubec nic - nebo se pletu?

Kazdopadne dnes jsem zkousel aktivaci filmu usb na 42LH4000 firmware 3.55 a funguje to. Do servisniho menu jsem se dostal pomoci telefonu Nokia E66 pres infraport. Cela operace trvala asi 30 sekund
stanoh (53)|7.1.2010 22:38
[quote=blazek.mirek;258648]A jak to vyrobce pozna? Muzes to zase prepnout zpet a nikdo nepozna vubec nic - nebo se pletu?

Kazdopadne dnes jsem zkousel aktivaci filmu usb na 42LH4000 firmware 3.55 a funguje to. Do servisniho menu jsem se dostal pomoci telefonu Nokia E66 pres infraport. Cela operace trvala asi 30 sekund[/quote]

Nepozná :-)

ten FW jsi měl již od výrobce, nebo jsi přeflashoval? Já mám FW3.40 October 2009
blazek.mirek (5)|7.1.2010 23:10
[quote=stanoh;258649]Nepozná :-)

ten FW jsi měl již od výrobce, nebo jsi přeflashoval? Já mám FW3.40 October 2009[/quote]

firmware 3.55 mam uz od vyrobce.

Jeste pridam mnou namerene udaje o spotrebe:

Sledovani DVBT nebo videa pres USB
Energy sawing:
- vypnuto - 137W
- minimum - 130W
- stredni - 95W
- maximum - 50W

Prohlizeni fotek pres usb - 135W
Listovani v seznamu videi nebo fotek - 185W

Jediny vliv na spotrebu ma nastaveni energy sawing, jakekoli nastaveni kontrastu, jasu atd spotrebu neovlivni.

Mam dotaz na nastaveni zvuku. Uz pri poloze cca 6-7 je zvuk moc nahlas, pritom volby jsou zrejme az do 40 nebo 50 (nevim kam). Da se nejak nastavit zvuk tak aby se jednotlive hlasitosi rozlozili mezi polohy 0-50 ? Aby bylo zesilovani/zeslabovani vic plynule
Standik84 (21)|7.1.2010 23:20
[quote=stanoh;258608]LG televizory s originálními obrazovkami LG (které by měly být u typů LH4000, ale už nemusí být u typu LH3000) používají variantu LCD nazývanou S-IPS (Super In-Plane Switching). Ta má dle teorie ze všech variant LCD nejlepší úhly zobrazení, nejlepší barevné podání, má však horší kontrast a tedy černá není úplně černá.
V praxi jsou úhly zboku, shora a zdola vynikající - není možné pozorovat nějakou změnu barevného podání. Prý tyto panely při pohledu zboku získávají nádech do modra, ale na testovacím obrazci jsem si ničeho pozorovatelného nevšiml. Problémem může být pohled úhlopříčný, tzn například zboku a zároveň zdola. Tam černá již pozorovatelně šedne, ale musí to být skutečně uhlopříčný pohled. Nevím, jak se chovají ostatní LCD technologie ...

povolení přehrávání DivX by mělo být bez problémů, je to plně podporovaná funkce (neboť je to v podstatě povolení shodného přehrávání jako je například u LH5000 a vyšších modelů). Samozřejmě se flashování musí povést. Jsem zastáncem povolení přehrávání pomocí DO nebo mobilu, viz příspěvek výše.
Obecně se říká, že LG má tuto funkci nejlépe zvládnutou ze všech výrobců TV. Má však svá omezení (max dat.tok 20MB/s, nepodporuje některá nastavení frames u mkv, nefunguje DTS zvuk, ...). Můj názor je, že je lépe obětovat ještě ~2000 na multimediální přehrávač (WDTV, ...)

Upgrade na FW3.55 nic nepřináší, zatím nikdo kromě nepotvrzených nepodstatných změn neuvedl žádné zlepšení oproti původnímu FW3.40 Navíc se tím může ztratit záruka, neboť FW3.55 není na žádném oficiálním webu LG, to znamená, že nejde oficiálně získat[/quote]

Diky moc za odpoved!!! Ja se prave rozhoduji mezi touto a Philips 37pfl5604H/12, ale u teto se mi libi podpora 100Hz a USB na HD video. V obchode jsem si ji dneska radne vyzkousel, libi se mi moc, jen ty uhly, ne ze by byly spatny, ale prave mi prislo, ze dost ztracely na kontrastu...je teda pravda, ze uhel, ve kterem by to nebylo uz koukatelny, tak v takovem clovek asi nikdy sedet nebude, ale oproti LH7000 mi to prislo patrny. Snad by LG nezacala modelovou radu 4000 osazovat jinymi panely? :-( Pokud jsi sam spokojeny, tak me to do znacne miry uklidnuje, protoze jinak se mi TV moc libi. Diky za jakykoliv postreh a radu.
stanoh (53)|7.1.2010 23:34
[quote=blazek.mirek;258657]Mam dotaz na nastaveni zvuku. Uz pri poloze cca 6-7 je zvuk moc nahlas, pritom volby jsou zrejme az do 40 nebo 50 (nevim kam). Da se nejak nastavit zvuk tak aby se jednotlive hlasitosi rozlozili mezi polohy 0-50 ? Aby bylo zesilovani/zeslabovani vic plynule[/quote]

Nejde, jedinné řešení je přípojení na externí zvukové zařízení
Ses (7)|7.1.2010 23:55
Nevíte někdo, jak funguje přepínání mezi analogovým vysíláním a digitálním? Jde mi o to, že když bych měl DVB-C, jestli jde nějak jednoduše přepínat na analogové vysílání.
Díky.
stanoh (53)|8.1.2010 00:14
[quote=Ses;258669]Nevíte někdo, jak funguje přepínání mezi analogovým vysíláním a digitálním? Jde mi o to, že když bych měl DVB-C, jestli jde nějak jednoduše přepínat na analogové vysílání.
Díky.[/quote]

Analogové i digitální TV vysílání, i rádio vysílání jsou v konečném důsledku v jednom seznamu (list), kde se dají seřadit tak, že 1 je třebas digitální ČT1 a 2 analogová ČT1, stejně tak do oblíbených (favorite) si lze nasázet jakoukoliv kombinaci stanic
Ses (7)|8.1.2010 01:28
[quote=stanoh;258678]Analogové i digitální TV vysílání, i rádio vysílání jsou v konečném důsledku v jednom seznamu (list), kde se dají seřadit tak, že 1 je třebas digitální ČT1 a 2 analogová ČT1, stejně tak do oblíbených (favorite) si lze nasázet jakoukoliv kombinaci stanic[/quote]

Mockrát díky, jdu si ji objednat... :)
kedar76 (8)|8.1.2010 07:13
tady pořád řešíte jak se tam mám dostat přes usb pustit film mám flaschku 2gb a na tom film jak to spustit díky za radu
xscape82 (11)|8.1.2010 11:13
Tak jsem včera zprovoznil USB DivX HD na 42lh4020 s původním 3.40 firmwarem a pustil pár filmů a zatím to vypadá vše v pohodě, i s tutulkama jsem neměl žádný problém.

Nastavení DivX HD je fakt easy, zde je krok za krokem:

1. zjištění aktuální verze TV - v menu Diagnostika
2. pokud máte ver. 3.15 přeskočit na bod 11, pokud vyšší tak provést downgrade na 3.15
3. stáhnout si verzi 3.15 z http://lgusb.wikispaces.com/Firmware+Updates (doporučuji použít nějaký download manager, jinak se vám to taky nemusí stáhnout celé) --> rozbalit.
4. zformátovat flash disk na FAT32 a vytvořit na něm složku LG_DTV (velkými písmeny!!!) --> do ní zkopírovat rozbalený flash soubor
5. připojit flash disk k TV
6. MENU a označit MOZNOSTI (neotvírat pouze označit)
7. zmáčknout 7x FAV na DO
8. potvrdit instalaci firmwaru a počkat do 100% (V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ TV NEVYPÍNAT!!!)
9. TV se automaticky poté restartuje
10. Nyní máte verzi 3.15 (prověřit můžete v menu Diagnostika)
11. Povolení DivX HD --> současné držení tlačítka OK na DO a zboku TV
12. zadat 0000
13. vybrat 3. Tool Options3
14. změnit tyto údaje: EMF (JPEG,MP3) to 1, Divx to HD
15. HOTOVO (pokud jste byli uspěšní, tak se Vám v MENU změnila ikonka USB na klapku a přibyly v ní další položky pro video)

Tento postup by měl být funkční pro TV LG řady LH20xx - 40xx, já mám odzkoušeno pouze na své 42lh4020!!!

Škoda jen, že u divx nelze používat nastavení formátu obrazu, nabízí jen celá obrazovka nebo originál, nevíte někdo jak tohle nastavit? Ani zvuk nějak nejde při filmu upravovat. Vlastně po stisknutí tlačítka Q.MENU se nic neděje, neřeší to náhodou novější firmware 3.55?

Dále jsem si všiml, že pouze některé scénky jsou mírně zrychlené, a to jak u divx, tak i u běžného vysílání, nevíte čím by to mohlo být?

Jinak TV má dva dny a zatím jsem s kvalitou obrazu hodně spokojen, přehrávání divx je plynulé (jednou, dvakrát za film se to mírně škublo, ale to mi občas dělá i PC, taky otázkou je jak kvalitně je divx vytvořen), zvuk pěkný, ale bez basů, jinak hlasitost je výborná, používám max. 25 (což je asi 1/4). Všem kdo přemýšlí o nové telce, tak s LG xxlh40xx bude hodně spokojen :-)
Standik84 (21)|8.1.2010 12:05
[quote=xscape82;258734]Tak jsem včera zprovoznil USB DivX HD na 42lh4020 s původním 3.40 firmwarem a pustil pár filmů a zatím to vypadá vše v pohodě, i s tutulkama jsem neměl žádný problém.

Nastavení DivX HD je fakt easy, zde je krok za krokem:

1. zjištění aktuální verze TV - v menu Diagnostika
2. pokud máte ver. 3.15 přeskočit na bod 11, pokud vyšší tak provést downgrade na 3.15
3. stáhnout si verzi 3.15 z http://lgusb.wikispaces.com/Firmware+Updates (doporučuji použít nějaký download manager, jinak se vám to taky nemusí stáhnout celé) --> rozbalit.
4. zformátovat flash disk na FAT32 a vytvořit na něm složku LG_DTV (velkými písmeny!!!) --> do ní zkopírovat rozbalený flash soubor
5. připojit flash disk k TV
6. MENU a označit MOZNOSTI (neotvírat pouze označit)
7. zmáčknout 7x FAV na DO
8. potvrdit instalaci firmwaru a počkat do 100% (V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ TV NEVYPÍNAT!!!)
9. TV se automaticky poté restartuje
10. Nyní máte verzi 3.15 (prověřit můžete v menu Diagnostika)
11. Povolení DivX HD --> současné držení tlačítka OK na DO a zboku TV
12. zadat 0000
13. vybrat 3. Tool Options3
14. změnit tyto údaje: EMF (JPEG,MP3) to 1, Divx to HD
15. HOTOVO (pokud jste byli uspěšní, tak se Vám v MENU změnila ikonka USB na klapku a přibyly v ní další položky pro video)

Tento postup by měl být funkční pro TV LG řady LH20xx - 40xx, já mám odzkoušeno pouze na své 42lh4020!!!

Škoda jen, že u divx nelze používat nastavení formátu obrazu, nabízí jen celá obrazovka nebo originál, nevíte někdo jak tohle nastavit? Ani zvuk nějak nejde při filmu upravovat. Vlastně po stisknutí tlačítka Q.MENU se nic neděje, neřeší to náhodou novější firmware 3.55?

Dále jsem si všiml, že pouze některé scénky jsou mírně zrychlené, a to jak u divx, tak i u běžného vysílání, nevíte čím by to mohlo být?

Jinak TV má dva dny a zatím jsem s kvalitou obrazu hodně spokojen, přehrávání divx je plynulé (jednou, dvakrát za film se to mírně škublo, ale to mi občas dělá i PC, taky otázkou je jak kvalitně je divx vytvořen), zvuk pěkný, ale bez basů, jinak hlasitost je výborná, používám max. 25 (což je asi 1/4). Všem kdo přemýšlí o nové telce, tak s LG xxlh40xx bude hodně spokojen :-)[/quote]

Tak to je super, gratuluji a take hodne dekuji za perfektni navod na zprovozneni videa pres USB. K Tvemu poznatku, ze video bezi rychleji. Melo by to byt tim, ze je zapnuta funkce 100Hz a to i v pripade, ze ji mas standartne vypnutou. Pres USB zkratka 100Hz vzdy bezi. Nekdo tu ale psal, ze kdyz zmenis pri prehravani obrazovy moc na Game, tak se 100Hz vypne, ale ten clovek to sam nevyzkousel a ja TV jeste nemam, mohl bys to kdyztak zkusit a dat vedet, co je na tom pravdy? Taky nevim, jestli to nebylo spis realizovatelny az s nejnovejsim firmwarem 3.55. Jinak jsi teda s TV spokojeny? Ja porad jen resim ty pozorovaci uhly, budu obcas koukat z uhlu cca 45°, tak jestli je to koukatelny bez ztraty kvality a jak se celkove obraz kazi vice do uhlu??? Diky za jekekoliv info. Cau Standa.
kedar76 (8)|9.1.2010 12:17
tak jsem zprovoznil lginu na usb ale chci se zeptat jaký formaty filmu a video to přehráva dík
kedar76 (8)|9.1.2010 12:18
jo díky za návod funguje a jde to nastavit měl jsem 3,15 nastavenou
xscape82 (11)|9.1.2010 15:55
[quote=Standik84;258742]Tak to je super, gratuluji a take hodne dekuji za perfektni navod na zprovozneni videa pres USB. K Tvemu poznatku, ze video bezi rychleji. Melo by to byt tim, ze je zapnuta funkce 100Hz a to i v pripade, ze ji mas standartne vypnutou. Pres USB zkratka 100Hz vzdy bezi. Nekdo tu ale psal, ze kdyz zmenis pri prehravani obrazovy moc na Game, tak se 100Hz vypne, ale ten clovek to sam nevyzkousel a ja TV jeste nemam, mohl bys to kdyztak zkusit a dat vedet, co je na tom pravdy? Taky nevim, jestli to nebylo spis realizovatelny az s nejnovejsim firmwarem 3.55. Jinak jsi teda s TV spokojeny? Ja porad jen resim ty pozorovaci uhly, budu obcas koukat z uhlu cca 45°, tak jestli je to koukatelny bez ztraty kvality a jak se celkove obraz kazi vice do uhlu??? Diky za jekekoliv info. Cau Standa.[/quote]

Díky za radu, 100 Hz jsem vypnul a je to OK, 100 Hz zapínám pouze na sport, pak je to super, jinak asi k nicemu.
Z úhlu 45 v poho, řekl bych že bez ztráty, taky často koukám z úhlu a jsem spokojenej.

Dalsi vadicku jsem zpozoroval u některý starších filmu z anteny, repro vydává praskavé zvuky, ale ríkam jen u některých starších filmů, např. Obecná škola.
Dále při přehrávání mp3 a videa (VOB) se občas zvuk škubne (obraz nikoliv), nevíte někdo proč? Mám připojen ext. 3,5" HDD Maxtor 500 GB.
Hockto (6)|9.1.2010 15:57
zdravim,

len sa chcem opytat, ci je rozdiel medzi LH4000 a LH4020 naozaj len v dizajne, pretoze na LH4020 je teraz akcia a je lacnejsi zhruba o 50eur od 4000ky, takze by som urcite objednal lacnejsi, pokial su parametrovo rovnake
xscape82 (11)|9.1.2010 16:05
[quote=Hockto;258926]zdravim,

len sa chcem opytat, ci je rozdiel medzi LH4000 a LH4020 naozaj len v dizajne, pretoze na LH4020 je teraz akcia a je lacnejsi zhruba o 50eur od 4000ky, takze by som urcite objednal lacnejsi, pokial su parametrovo rovnake[/quote]

JJ, rozdil je opravdu jen v barve ramecku.
xscape82 (11)|9.1.2010 16:07
[quote=kedar76;258891]tak jsem zprovoznil lginu na usb ale chci se zeptat jaký formaty filmu a video to přehráva dík[/quote]

mrkni na CD do navodu, jsou tam vsechny vypsane.
dr_nick (12)|9.1.2010 16:11
narazil jsem na jiné menu, je třeba zadat do Tool Option3 hodnotu 52644 namísto původní 36260.
Všiml jsem si, že někdy-při určité rychlosti pohybu se kolem osob nebo věcí vytváří jakýsi „obrys“, „džungle oživla“. Nevíte někdo, čím to je?
Jedině mě napadá nastavení 100Hz, ale abych řekl pravdu, ani nevím, co znamenají hodnoty vypnuto, nízká, vysoká. Rozdíl nepozoruji, a ty obrysy se samozřejmě objevují nepravidelně.TV mám nastavenou na „vysoká“.
Hockto (6)|9.1.2010 17:02
diky za odpoved a este dve veci... nemate skusenosti niekto s touto tv+ps3, ci je to vhodna kombinacia hlavne co sa tyka plynulosti hier a ci ma 4020 DVB C tuner, pretoze niektore eshopy uvadzaju ze ano, niektore ze nie, tak teraz neviem
Standik84 (21)|9.1.2010 19:28
[quote=Hockto;258957]diky za odpoved a este dve veci... nemate skusenosti niekto s touto tv+ps3, ci je to vhodna kombinacia hlavne co sa tyka plynulosti hier a ci ma 4020 DVB C tuner, pretoze niektore eshopy uvadzaju ze ano, niektore ze nie, tak teraz neviem[/quote]

Ahoj, jeste sice nejsem majitel teto TV, nicmene myslim, ze na PS3 bude vyborna, panel ma 3ms a technologie 100Hz je myslim dobra kombinace a co se DVB-C tuneru tyka, tak myslim, ze ho ma, jen si asi musis aktivovat nejakou cizi zemi - Svedsko nebo Finsko a DVB-C pak beha, jen ukazuje nektere chybne znaky v EPG kvuli zvolene zemi, ale mozna se i to da poladit. Myslim, ze to tu ve foru bylo uz zminovane, primo v tomhle vlakne, tak ho zkus projit a uvidis.
Standik84 (21)|9.1.2010 19:30
[quote=dr_nick;258936]narazil jsem na jiné menu, je třeba zadat do Tool Option3 hodnotu 52644 namísto původní 36260.
Všiml jsem si, že někdy-při určité rychlosti pohybu se kolem osob nebo věcí vytváří jakýsi „obrys“, „džungle oživla“. Nevíte někdo, čím to je?
Jedině mě napadá nastavení 100Hz, ale abych řekl pravdu, ani nevím, co znamenají hodnoty vypnuto, nízká, vysoká. Rozdíl nepozoruji, a ty obrysy se samozřejmě objevují nepravidelně.TV mám nastavenou na „vysoká“.[/quote]

Nevim jiste, nemam TV vyzkousenou, ale je mozne, ze je to prave nastavenim 100Hz na vysokou prioritu. Zkus ho prenastavit bud na nizkou nebo ho vypnout. Taky jsem nekde cetl, ze to je zpusobeno kompresi MPEG2...
Standik84 (21)|9.1.2010 19:37
[quote=xscape82;258925]Díky za radu, 100 Hz jsem vypnul a je to OK, 100 Hz zapínám pouze na sport, pak je to super, jinak asi k nicemu.
Z úhlu 45 v poho, řekl bych že bez ztráty, taky často koukám z úhlu a jsem spokojenej.

Dalsi vadicku jsem zpozoroval u některý starších filmu z anteny, repro vydává praskavé zvuky, ale ríkam jen u některých starších filmů, např. Obecná škola.
Dále při přehrávání mp3 a videa (VOB) se občas zvuk škubne (obraz nikoliv), nevíte někdo proč? Mám připojen ext. 3,5" HDD Maxtor 500 GB.[/quote]


Diky za odpoved. Takze rikas, ze pokud budu obcas koukat z uhlu cca 45 - 55°, tak naprosto v pohode divani? Co se tyka tech pazvuku, tak jsem tady na foru, myslim, cetl, ze to delaji prave starsi filmy, kdy TV nejak v tom tichu upravuje hlasitost takovym zpusobem, ze to pak takhle vrci. Zkus kouknout po tomto vlakne, pripadne na uzivatelske recenze na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a mel bys najit odpoved. Jinak ten disk co pouzivas, ma externi napajeni nebo ho TV utahne i bez napajeni? Diky za odpoved.
kedar76 (8)|10.1.2010 11:01
a jaký jdou zapnout ještě další funkce divx už jsem zprovoznil dík funguje skvěle
OldaRiha (7)|11.1.2010 12:30
[quote=Hockto;258957]diky za odpoved a este dve veci... nemate skusenosti niekto s touto tv+ps3, ci je to vhodna kombinacia hlavne co sa tyka plynulosti hier a ci ma 4020 DVB C tuner, pretoze niektore eshopy uvadzaju ze ano, niektore ze nie, tak teraz neviem[/quote]

Mám LG 37LH4000 a PS3.. Výsledek? Úžasný! zejména nové "nextgen" hry a přehrávač bluray..
Jinak mám zprovozněné přehrávání filmů přes USB a přehrávám zejména filmy s příponou . mkv (720p a také 1080p).. Někdy se stane, že začně obraz škubat, nebo naposled mi ten film spadnul úplně.. ALe jiné zase jedou v pořádku, nemám tušení, čím to může být..
Také mám k TV připojeno HTPC a to zejména na internet a filmy.. (Na PS3 je internetový prohlížeč, dle mého názoru nepoužitelný)

Našte kabelovka, také vysílá zkušebně v DVB-C tak jsem v TV zmenil zemi na Finsko a chytám, CT1, CT24, a ještě další dva programy v HD kvlaitě (1080i) a je to opravdu znát!! Jen to EPG neumí české znaky, ale nyní je v testovacím prvozu EPG prázdné..
xscape82 (11)|11.1.2010 14:02
[quote=Standik84;258998]Diky za odpoved. Takze rikas, ze pokud budu obcas koukat z uhlu cca 45 - 55°, tak naprosto v pohode divani? Co se tyka tech pazvuku, tak jsem tady na foru, myslim, cetl, ze to delaji prave starsi filmy, kdy TV nejak v tom tichu upravuje hlasitost takovym zpusobem, ze to pak takhle vrci. Zkus kouknout po tomto vlakne, pripadne na uzivatelske recenze na [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a mel bys najit odpoved. Jinak ten disk co pouzivas, ma externi napajeni nebo ho TV utahne i bez napajeni? Diky za odpoved.[/quote]

Řekl bych, že ten úhel je v poho, ale pokud Ti na tom opravdu záleží, tak bych raději šel do prodejny a podíval se na vlastní oči, přece jenom já přešel na 107 z 55 CRT, takže jsem z toho obrazu hotovej, ale Ty tam drobné chybyčky a zkreslení třeba uvidídš. ćasto koukám z kuchyně docela pod velkým uhlem a jsem spokojenej...
Externí disk s externím napájením, bez napájení nefunkční.
Ses (7)|11.1.2010 15:37
[quote=OldaRiha;259409]
Našte kabelovka, také vysílá zkušebně v DVB-C tak jsem v TV zmenil zemi na Finsko a chytám, CT1, CT24, a ještě další dva programy v HD kvlaitě (1080i) a je to opravdu znát!! Jen to EPG neumí české znaky, ale nyní je v testovacím prvozu EPG prázdné..[/quote]
Mohl bys ses prosím podívat, jak vypadá teletext? A pokud bys mohl, tak ho i vyfotit? A ještě bych zkusil změnit zem na Švédsko, kdy by měl tuner fungovat a znaky by měly být správné (v EPG, v TXT nevím).

Díky
kedar76 (8)|11.1.2010 17:57
--ahojky co bluthu jde na této televizi a jak fuguje plus další věci na otevření v servis.menu
-- a co ten hardisk musí byt s napajením 3,5 " nebo bez napajení 2,5" dík
szigeti (15)|11.1.2010 19:38
[quote=kedar76;259475]--ahojky co bluthu jde na této televizi a jak fuguje plus další věci na otevření v servis.menu
-- a co ten hardisk musí byt s napajením 3,5 " nebo bez napajení 2,5" dík[/quote]

Bluetooth aj keď zapneš, tak nefunguje, nie je podporované HW. Používam HDD bez napájania a funguje bez problémov. Formátovaný je na NTFS, flashky mám na FAT 32, tiež bez problémov. Nehraj sa z menu. Zapni DivX a neexperimentuj, lebo chrobáka uspíš!