Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 37lh4000

lubinosak (7)|16.6.2009 20:21
tak jsem prisel na to ze to vrceni prestane kdyz se da podsviceni na vic jak 95 tak uz to nedela, takze reklamovat se zatim nechystam... protoze je to o 100% lepsi, jinak s tim programem co jsi psal eGrea na ten se mrknu neznam :o)
lubinosak (7)|16.6.2009 20:45
aha jasny, program to neni :o)) je to docela zajimava vecicka mas s tim dobre zkusenosti ? treba s prehravanim pres sit ? co MKV v 1080P s titulkama ? dik za info, jinak me napadlo, ze to nemusi byt nastavenim toho prehravani divx nebo MKV pres USB, la eco kdyz to je codekem co to prehrava,ale to je asi blbost co ?
amon.re (93)|17.6.2009 10:17
[QUOTE=lubinosak;229830]aha jasny, program to neni :o)) je to docela zajimava vecicka mas s tim dobre zkusenosti ? treba s prehravanim pres sit ? co MKV v 1080P s titulkama ? dik za info, jinak me napadlo, ze to nemusi byt nastavenim toho prehravani divx nebo MKV pres USB, la eco kdyz to je codekem co to prehrava,ale to je asi blbost co ?[/QUOTE]

Já bych to asi reklamoval, ale na druhou stranu, když to nepřestane, můžeš to reklamovat i později a třeba pak dostaneš novější model :).

eGreat M34A jsem si koupil, ale nakonec jsem ho dal sestře k narozkám, ovšem nikoliv z důvodu, že bych nebyl spokojen, ale právě naopak. Chtěl jsem ho k této televizi, ale když jsem zjistil, že jde odemknout přehrávábní videa z USB, tak jsem pro sestru již druhý nekupoval a řekl si, že počkám až co bude LH4000 zvládat.

Ohledně eGreate M34A ... byla velká spokojenost.
Video:
- přehrává MKV i 1080p L5.1 s reframes 8 (víc jsem nezkoušel, resp, nemám nic co by nepřehrál).
- obraz je vynikající, má skvělý přepočet SD na HD

Ohledně zvuku.
- s novým FW umí nově převézt DTS na stereo (zatím jsem ho tam nedával).
- pracuje se na tom, aby dokázal přehrát obraz podle délky zvukové stopy (použít bez úprav zvuk k 25fps u filmu s 23.976fps) jako to dělá PC v MKV (jeli definován poměr)
- umožnuje s ním posouvat

Ohledně titulků
- zvládá titulky přímo z MKV
- tolik možností nastavení titulků jsem ještě neviděl (zvětšování, zmenšování, barvy, posun, časování) a to přímo z dálkového ovladače při přehrávání filmu

Další vlastnosti:
- skvěle se ovládá při přehrávání - skok na procenta filmu (podle stisku čísla na DO, např. 6 skočí na 60 %)
- plynulý zrychlený posun vpřed/vzad bez trhání obrazu
- možnost skočit na konkrétní čas videa

Doma jsem ho měl jen dva dny a celkem týden. Takže nevýhody zatím moc nevím, ale:
- dlouhá doba startu, která je nejmíň půl minuty (neměřil jsem to).
- nefungovalo přehrávání MP3, ale to může být FW, uvidím po update
- aplikace umí instalovat jen na disk s linuxovým formátem (přes USB ale čte i z NTFS)
- když chce člověk aplikace, musí si připojit disk přes eSATA konktor a disk je venku (existují i dražší verze se zabudovaným diskem), pak umí vstupovat i na net (youtube.com, internerová rádia, ...)

Co se týká sítě, nezkoušel jsem. Podle ohlasů s tím problém není.

Takže asi jasná volba, až mi přestane stačit to přehrávání z USB vstupu TV, ale zatím asi ještě počkám, třeba vyjde nějaký lepší model nebo klesne cena:).
amon.re (93)|22.6.2009 23:06
Stává se vám někdy, že na některých kanálech na moment vypadne zvuk? Dělá mi to někdy jednička. Je to výpadek tak cca půl vteřiny. Stejně tak mi to dělá Nova HD na DVB-T, kde navíc v ACC stopě jakoby šišlají. Když to přepnu do MPEG zvuku, tak to jede normálně.
simisim (7)|24.6.2009 09:15
A jak silnej máš signál? Co sem tak vypozoroval u jiných TV tak výpadek zvuku je předzvěst výpadku signálu (mýmy slovy). Jinak mě se to nestává teda. A co se novy HD týče tak tam je to známo že v tý hlavní zvukový stopě to šišlá, dělá to všude. Blbý je že u týhle TV ještě nikdo nezjistil jak tam nechat předdefinovanou tu druhou nešišlací stopu i po přepnutí kanálu tam a zpět.
amon.re (93)|24.6.2009 11:47
Teď jsem začal používat jiný kanál. Tam je síla signálu cca 40 % a kvalita 100 %. Na tom původním kanále byla síla jen asi 20 % a kvalita dost kolísala tak do 50 %, tak to mohlo být tím. Udělal jsem to teprve včera tak uvídím jestli se to zlepší.

U NOVA HD, jak jsem řekl, je problém s AC3 zvukem. MPEG jede normálně. Co jsem hledal na forech, tak nova HD a zvuk je kapitola sama pro sebe :).
simisim (7)|25.6.2009 23:43
Čoveče já už sem to taky poladil tu antenu a jde mi 4. multiplex s těma třema ostatníma na jednu antenu. ALe před tim jsem to měl blbě otočený a čtvrtej mi teda nešel vůbe a ty ostatní měli sílu signálu asi 8% a kvalitu 2% a obraz byl jak víno :D Nepozoroval sem jediný zaseknutí nebo něco pdobnýho. Divné
amon.re (93)|26.6.2009 16:57
Tak to je trochu divné. Taky mě překvapuje, že v obraze žádné rušení nemám, jen trochu ten zvuk. Jinak by mě vůbec nenapadlo koukat na sílu signálu, protože třeba u TV karty v PC mi vypadne obraz už daleko dřív.
vjirka (21)|28.6.2009 12:10
Omlouvám se za nepřesný dotaz k možnosti přehrání filmů přes USB( této problematice nerozumím), ale jak pročítám fórum tak tady odborníci (fandi) jste a někteří hodně dobří, tak doufám, že někdo odpoví (nebo poradí jak na to).

Mám v PC nahrávky, které jsem před lety pořídil analogovou kamerou, nahrál na video a teď převedl do PC přes TV kartu (Aver TV6) na digitální nahrávky (mpg).
A tak bych pokud to bude možné rád bych využil možnosti USB u LG 40LH4000 a přehrál v ní tyto nahrávky.
Je to vůbec možné? Nebo se budou muset nahrávky převést na jiný formát (a jaký), aby šly přehrát (přes USB) ?
LG XXLH4000 je můj favorit a na podzim ji kupuji, moc se na ni těším.
amon.re (93)|29.6.2009 21:18
Záleží na tom, v jakém kodeku a kontejneru máš nahrávky uloženy. Jeli to standardní mpeg2 (používaný například na DVD, což bude nejpravděpodobnější), pak v tom nebude problém. Problémy má jen s nejnovějším h264 v kombinaci 1080p a Levelem 5.1. Starší kodeky přehrává bez problémů. (Ačkoliv třeba DivX s GMC a QPEL jsem nezkoušel, protože takové nahrávky nemám, ale předpokládám, ze GMC ji složí stejně, jako drtivou většinu stolních přehrávačů:) - ale naštěstí jsem takové video viděl jedno jediné:))

Jinak v jakém to máš kodeku zjistíš například prográmkem GSpot.
Luckyson (30)|2.7.2009 23:16
K tomu bych mel jednu otazku, zda nekdo nemate stejnou zkusenost a pripadne radu. Mam LG 42LH7000 s tim, ze mi normalne umi prehravat mkv + AC3. Nektere mkv ale neprehraje s tim, ze napise "Tento soubor je neplatny". Uz v menu, kde si film z USB zarizeni vybiram se mi u takoveho filmu neukaze rozliseni, ale pouze ikonka video souboru a pres ni blesk (mozna poskozeni ???), toto se mi deje uz asi u ctyrech filmu z cca 40. Diky.
amon.re (93)|3.7.2009 20:18
Poškozený není ani MKV soubor, ani televize. Ten 1080p rip je jednoduše pro televizi příliš. Pravděpodobně je ve vyšším levelu nebo má příliš mnoho reframes.

Co jsem zatím vypozoroval, tak pro h264 (MKV):
- u 720p přehraje cokoliv, klidně: Format profile:High@L5.1, ReFrames : 8 frames
- u 1080p ho složí libovolný Format profil: High@5.1 ReFtames >= 4 frames (3 přehrál)
- u 1080p ho může složit někdy i High@4.1 s ReFtames >= 4 frames, jindy ale jede

Co se týká DivX HD resp XViD HD, tak tam jsem s přehráváním na problém ještě nenarazil ani u 1080p. Přehrál v podstatě cokoliv v tomto formátu.

Co znamenají jednotlivé levely u kodeku h264 (nejčastěji používaném v MKV), najdeš tady: http://en.wikipedia.org/wiki/H264

Jak zjistit, co je v MKV souboru, to zjistíš například v MediaInfo: http://mediainfo.sourceforge.net/cs

CO ti může pmoci? Překonvertovat film do nižšího levelu nebo snížit počet reframes na 3, ale to se připrav dle výkonu PC na cca 4h na 60min filmu dle kvality nastavené konverze (C2D2600@3600) a nebo stahovat filmy v nižším levelu a nebo v rozlišení 720p (já v tom na tři metry od TV nevidím rozdíl:))

Druhá možnost je koupit třba eGreate M34A, který to zvládne docela bez problémů (osobně vyzkoušeno) a navíc umožňuje spoustu dalších nastavení, v četně podpory DTS to stereo, či podpory uložených titulků v MKV.

PS: to co jsem psal paltí pro 42LH4000, je možné, že 42LH7000 má třeba víc paměti a zvládne o něco víc reframes. To si vyzkoušej. Jestli budeš koukat, jaké filmy to přehrálo a nepřehrálo, docela by mě zajímalo, v jakém byly levelu a kolik měly reframes. Kdybys to sem dal, určitě by ti tu lidi byli vděční.
alda2 (60)|4.7.2009 10:41
Tak od včerejška jsem majitelem tohoto modelu a mám otázku na zkušené majitele :

Zatím poslouchám analogové vysílání a trochu nechápu jak to nastavuje poměr stran.
Hlavně mám problém s forátem 16:9, protože i když je vysílání v tomto formátu a já nastavím televizi na 16:9, tak mám nahoře i dole černý pruh a obraz je roztažený. Přitom když dám poměr stran 14:9, tak to obraz zvětší správně a neroztaženě ?

a druhý problémek mám se zvukem u vysílání novy. Když přepnu na novu, tak slyším z reproduktoru cvakání. Po odpojení antény a opětovném připojení je cvakání pryč. U ostatních kanálů to nedělá.

Díky za každý názor

Alda
amon.re (93)|6.7.2009 21:48
cvakání na NOVA je u analogu ?
alda2 (60)|7.7.2009 09:29
Jo jo u analogu a jeste ne u vsech programu. Vypozoroval jsem, ze spis je to u starsich filmu co bezi v monu.


Jinak me stve, ze ta televize nedokaze korektne roztahnout obraz na 16:9 na analogovem vysilani. Pritom 14:9 je naprosto spravne roztazeny.

Alda
amon.re (93)|7.7.2009 14:14
... tak analog tu už nechytám, takže nemohu vyzkoušet, ale s roztažením obrazu jsem problémy nikdy neměl. Ostatně těch voleb je tam víc než dost a hodně z nich se dá ještě dodatečně upravit ručně (roztáhnout, nazoomovat, posunout nahoru/dolu, ...)
alda2 (60)|7.7.2009 14:34
to je pravda ze nastaveni je pomerne dost, ale treba kdyz dam roztazeni a prepnu na jiny program a zpet, tak je to nastaveni roztazeni pryc.

Jinak vecer nafotim a poslu obrazky meho problemku.

Alda
alda2 (60)|7.7.2009 20:32
Tak jak jsem slíbil, zasílám foto mého problému s 16:9.

Alda
Luckyson (30)|7.7.2009 21:21
Zkusim to nejak otestovat, kazdopadne diky.
Luckyson (30)|7.7.2009 21:44
[QUOTE=amon.re;231694]Poškozený není ani MKV soubor, ani televize. Ten 1080p rip je jednoduše pro televizi příliš. Pravděpodobně je ve vyšším levelu nebo má příliš mnoho reframes.

Co jsem zatím vypozoroval, tak pro h264 (MKV):
- u 720p přehraje cokoliv, klidně: Format profile:High@L5.1, ReFrames : 8 frames
- u 1080p ho složí libovolný Format profil: High@5.1 ReFtames >= 4 frames (3 přehrál)
- u 1080p ho může složit někdy i High@4.1 s ReFtames >= 4 frames, jindy ale jede

Co se týká DivX HD resp XViD HD, tak tam jsem s přehráváním na problém ještě nenarazil ani u 1080p. Přehrál v podstatě cokoliv v tomto formátu.

Co znamenají jednotlivé levely u kodeku h264 (nejčastěji používaném v MKV), najdeš tady: http://en.wikipedia.org/wiki/H264

Jak zjistit, co je v MKV souboru, to zjistíš například v MediaInfo: http://mediainfo.sourceforge.net/cs

CO ti může pmoci? Překonvertovat film do nižšího levelu nebo snížit počet reframes na 3, ale to se připrav dle výkonu PC na cca 4h na 60min filmu dle kvality nastavené konverze (C2D2600@3600) a nebo stahovat filmy v nižším levelu a nebo v rozlišení 720p (já v tom na tři metry od TV nevidím rozdíl:))

Druhá možnost je koupit třba eGreate M34A, který to zvládne docela bez problémů (osobně vyzkoušeno) a navíc umožňuje spoustu dalších nastavení, v četně podpory DTS to stereo, či podpory uložených titulků v MKV.

PS: to co jsem psal paltí pro 42LH4000, je možné, že 42LH7000 má třeba víc paměti a zvládne o něco víc reframes. To si vyzkoušej. Jestli budeš koukat, jaké filmy to přehrálo a nepřehrálo, docela by mě zajímalo, v jakém byly levelu a kolik měly reframes. Kdybys to sem dal, určitě by ti tu lidi byli vděční.[/QUOTE]
Prozatimni vysledky testu....

Apollo 13 1080p - OK
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 5 frame

Pulp Fiction 1080p - OK
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 5 frame

Commando 1080p - NEPREHRAJE
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 4 frame

Predator 1080p - NEPREHRAJE
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 4 frame

Home 1080p - NEPREHRAJE
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 4 frame

Moc to nechapu, ja myslel, ze vice Frames znamena vetsi problem, z testu ale vyplyva opak.... ???
amon.re (93)|7.7.2009 22:21
[QUOTE=Luckyson;232187]
Moc to nechapu, ja myslel, ze vice Frames znamena vetsi problem, z testu ale vyplyva opak.... ???[/QUOTE]

Je to tak a taky si uplně nejsem jistý, čím to je. Setkal jsem se přesně s tím samým problémem. Někdy mi to L4.1 reframes = 5 přehrálo a jindy mi to nepřehrálo L4.1 reframes = 4. Dokonce mám i dva 1080p ripy, které mají na chlup stejné parametry (liší se jen datovým tokem) a přesto (a to dokonce ten s tím nižším datovým tokem) nejde přehrát.

Jak jsem ale psal a zaslal i odkaz, Level je jen soubor pravidel, které musí rip splnovat, aby byl za něj označen (viz zmíněná tabulka). Navíc existuje SW, který dovede změnit Level, aniž by cokoliv udělal s videem. Pravděpodobně aby oblbnul některé přehrávače, které se řídí zapsaným levelem a například L5.1 rovnou vyřadí, i když by ho dovedly přehrát, protože L4.1 je vlastně jen podmnožinou L5.1.

Asi si to budu muset někdy nastudovat pořádně, případně ocením, když mi to někdo vysvětlí. Ono určitě tu někde na foru bude vysvětlení. Stačí jen hledat:).
amon.re (93)|7.7.2009 22:33
[QUOTE=alda2;232163]Tak jak jsem slíbil, zasílám foto mého problému s 16:9.
Alda[/QUOTE]

Tak to je jasné. To co vidíš není vysílání 16:9 :). Je to vysílání 4:3. Jako zdroj ale slouží signál vyrobený (v tomto případě pro digitální vysálání) původně v poměru 16:9, ale místo aby ho osekali po stranách, jako se to dělalo s filmy, je zmenšena jeho výška na menší počet řádků a nahoru a dolu jsou doplněny černé pruhy. Proto to při přepnutí na 16:9 vypadá roztaženě, jelikož ty černé pruhy jsou součástí obrazu. Je to prostě sigál pro staré televize 4:3.

Jedinou šancí je použít režim ZOOM, kterým říkáš, že nechceš kus obrazu vidět (černá tě nezajímá). V digitálním vysílání jsem se s tím sice u ČT nesetkal, ale na jiných kanálech se s touhle hrůzou čas od času setkám i v digitálním vysílání (třeba očko).
Luckyson (30)|8.7.2009 00:24
[QUOTE=amon.re;232207]Je to tak a taky si uplně nejsem jistý, čím to je. Setkal jsem se přesně s tím samým problémem. Někdy mi to L4.1 reframes = 5 přehrálo a jindy mi to nepřehrálo L4.1 reframes = 4. Dokonce mám i dva 1080p ripy, které mají na chlup stejné parametry (liší se jen datovým tokem) a přesto (a to dokonce ten s tím nižším datovým tokem) nejde přehrát.

Jak jsem ale psal a zaslal i odkaz, Level je jen soubor pravidel, které musí rip splnovat, aby byl za něj označen (viz zmíněná tabulka). Navíc existuje SW, který dovede změnit Level, aniž by cokoliv udělal s videem. Pravděpodobně aby oblbnul některé přehrávače, které se řídí zapsaným levelem a například L5.1 rovnou vyřadí, i když by ho dovedly přehrát, protože L4.1 je vlastně jen podmnožinou L5.1.

Asi si to budu muset někdy nastudovat pořádně, případně ocením, když mi to někdo vysvětlí. Ono určitě tu někde na foru bude vysvětlení. Stačí jen hledat:).[/QUOTE]
Mne z toho vyplyva jen jedna vec, vykaslat se na 1080p, protoze ona dobre "udelana" 720p je mnohdy subjektivne kvalitativne lepsi, nez "spatna" 1080p. Nehlede na to, ze z mych 2,8 m jde stejne o prd.... :)

Muze mrzet pouze to, ze nektere pecky jdou "sehnat" pouze v 1080p, takze jedine notebook a HDMI.... ;)
alda2 (60)|8.7.2009 06:38
No, co já nechápu je, že když nastavím 14:9, tak se ten obraz roztahne do vsech smeru, kdezto pri nastaveni 16:9 se roztáhne pouze do boku.

Alda
amon.re (93)|8.7.2009 10:32
[QUOTE=Luckyson;232240]Mne z toho vyplyva jen jedna vec, vykaslat se na 1080p, protoze ona dobre "udelana" 720p je mnohdy subjektivne kvalitativne lepsi, nez "spatna" 1080p. Nehlede na to, ze z mych 2,8 m jde stejne o prd.... :)

Muze mrzet pouze to, ze nektere pecky jdou "sehnat" pouze v 1080p, takze jedine notebook a HDMI.... ;)[/QUOTE]

jj, taky nyní preferuju spíš 720p, protože z té dálky kolikrát nepoznám rozdíl ani prodi SD :). No a v nejhorším se to dá překonvertovat do L5.1 reframes = 3, což mi jede :). No a časem se koupí Egreat M34A :)
amon.re (93)|8.7.2009 10:41
[QUOTE=alda2;232243]No, co já nechápu je, že když nastavím 14:9, tak se ten obraz roztahne do vsech smeru, kdezto pri nastaveni 16:9 se roztáhne pouze do boku.
Alda[/QUOTE]

Řekl bych, že tam to je z toho důvodu, že obrazovka jako taková je 16:9.
Luckyson (30)|8.7.2009 14:22
[QUOTE=amon.re;232259]jj, taky nyní preferuju spíš 720p, protože z té dálky kolikrát nepoznám rozdíl ani prodi SD :). No a v nejhorším se to dá překonvertovat do L5.1 reframes = 3, což mi jede :). No a časem se koupí Egreat M34A :)[/QUOTE]
A jses si jisty, ze Egreat M34A umi DTS ? LH7000 ho neumi, je pry problem v licenci....
amon.re (93)|8.7.2009 23:34
[QUOTE=Luckyson;232299]A jses si jisty, ze Egreat M34A umi DTS ? LH7000 ho neumi, je pry problem v licenci....[/QUOTE]

... umí ho s novým FW downmixovat na stereo (viz http://www.egreat.cz/viewtopic.php?f=2&t=39) a odjakživa ho umí poslat ven digitálně v plné kvalitě do recieveru. Zatím jsem ale nový FW neinstaloval, takže nemám odzkoušeno. DTS v ripech stejně ruším. 1GB uvolněného místa se hodí, obzvlášť, když si přidám CZ stopu. FIlmy co si nechávám převádím na 25fps a vyhazuju z nich balast. Díky tomu nějak nejsem tlačen k tomu FW instalovat (Egreat M34A jsem dal sestře k narozkám, jen pro upřesnění, aby to nevypadalo, že si tu protiřečím:)).
Luckyson (30)|21.7.2009 13:04
Prosim te, cim presne a jakym postupem z mkv vyhazujes zbytecnosti a pripadne cim by sly ty neprehratelne mkv soubory dostat na uroven prehratelnosti v LG televizi ?
xprim01 (20)|22.7.2009 23:33
Tak jsem odzkoušel, že v TV je funkční DVB-C tuner. :-) Zkoušel jste někdo v LH4000 CA MODUL CONAX CAS7 pro příjem UPC digi?
amon.re (93)|23.7.2009 21:32
[quote=Luckyson;233523]Prosim te, cim presne a jakym postupem z mkv vyhazujes zbytecnosti a pripadne cim by sly ty neprehratelne mkv soubory dostat na uroven prehratelnosti v LG televizi ?[/quote]

Používám mkvmerge GUI, který umí slučovat jednotlivé streemy, ale pokud chceš jen něco přidat a nebo ubrat, tak to zvládne taky. Pokuc chceš upravit například FPS, tak tam už je nutné to nejprve pomocí MKVextract GUI rozložit na jednotlivé streems (vide, zvuk, titulky) a pak výše zmíněným zase sloučit.

Někde zpětně jsem tu psal návod na převod na 25fps (což je spíš zvyk) a převod DTS na AC3
amon.re (93)|23.7.2009 21:33
[quote=xprim01;233802]Tak jsem odzkoušel, že v TV je funkční DVB-C tuner. :-) Zkoušel jste někdo v LH4000 CA MODUL CONAX CAS7 pro příjem UPC digi?[/quote]

... tak to snad ale jen v těch pro anglický trh.
xprim01 (20)|24.7.2009 16:14
Napsal jsem, že v mé TV je DVB-C tuner funkční. Chytnul jsem na to nekódovaný Chello Express. Stačí nastavit zemi jako Finsko a přitom nechat vše ostatní v cz, CI je v televizi rovněž. Proto se ptám jestli někdo má funkční CA MODUL CONAX CAS7 pro příjem UPC digi. Ten je dostupný v e-shopu http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm, takže kombinace je možná určitě i pro náš trh. P.S. Jinak za cenu 19 tisíc mít TV s DVB-C tunerem, 100Hz a přehrávání DivX je podle mě docela dobrá koupě.
EDIT: Ještě moje preferované nastavení obrazu: režim - Inteligentní čidlo, pokročilá nastavení: korekce gama-nízký, dynamickí zabarvení-nízký, dynamický kontrast-střední, potlačení šumu - střední, trumotion 100Hz - vysoká. Uvedeno včetně českých perliček. :-)
qlimax (4)|29.7.2009 18:30
Zdravím :-)

Velmi vážně uvažuji nad koupí této LCD TV, ale mám několik otázek, které bych si před koupí rád ujasnil.

Chtěl jsem se zeptat, zda zvládá bez problému řada LH 4000 přehrávat HD filmy ve formátu *.mkv z PC? Jde mi o to, jestli je obraz plynulý a nedochází k nějakému výraznějšímu trhání - hlavně, když je film „24p“, tedy o rychlosti 23.98fps?

Další můj dotaz zní, jestli nedochází k nějakému výraznému zpoždění zvuku, když je do TV přiváděn jen obraz (v mém případě půjde z PC přes HDMI) a zvuk vyveden přes zvukovou kartu v PC na externí reproduktory?

Předem díky za jakékoliv poznatky a odpovědi ;-)
amon.re (93)|29.7.2009 18:48
myslíš-li v prvním dotazu, co zvládne přehrávat z připojeného USB disku (po odemčení v servisním menu), přečti si to kousek zpět, kdy jsme se bavili, která MKV ještě zvládne a která nikoliv. Film buď jede a nebo nejde vůbec spustit. Trhání se nekoná. Trhání vlivem 24p bez problémů.

Signál přivedený na HDMI z externího zařízení (PC) zvládá samozřejmě výborně a trhané to bude jen když to nezvládne výkonově počítač. Ohledně trhání vlivem 24 resp 23.976 fps v tom problém není, zvládáli tento výstup i zařízení ze kterého to pouštíš. Já si ale filmy v MKV kontejneru změním na 25fps a navíc je pouštím přímo z externího disku, takže z PC jsem měl puštěný film jen když jsem to zkoušel. Možná při delším sledování tam nějaké cuknutí být může, vlivem rozdílu 24 a 23,976.

Ohledně puštění filmu z počítače a posunu zvuku ... tam opradu nevidím nejmenší důvod, proč a jak by mělo vinou televize dojít k jeho posunu oproti obrazu. To záleží na přehrávači.
qlimax (4)|29.7.2009 19:39
amon.re:
Díky za odpověď. První dotaz směřoval na přehrávání filmů přes PC, USB používat nehodlám (ale možná změním názor:-)).

Tak teď už jen dořešit zda koupit 37" nebo 42" a hurá do toho. Nicméně se fakt nedokážu rozhodnout, v obchodech už jsem strávil nějakou tu hodinku, kdy jsem už rozhodoval pouze velikost, ale pořád jsem nerozhodnej:-D
amon.re (93)|29.7.2009 19:55
Řešil jsem stejný problém. Teď mám 42 palců a jsem za to rád. Sice je to o trochu dražší, ale na velkou obrazovku si člověk hrozně rychle zvykne a už bych skoro zase o kousek větší snesl :). Dívám se na ni z cca 3-4m

Jinak jsem ji koupil v internetovém Datartu. Mají tam ceny o cca 5 tis nižší, než v jejich kamenném obchodě (23500). Dovoz o víkendu a i s instalaci zdarma :). Záručák potvrdili v kamenném obchodě. Cena patříla k nejnižším na netu. Už ji mám ale dva měsíce, možná víc takže to ohledně ceny může být jinak. Euro i dolar docela klesly. Teď jsem koukal do mého oblíbeného obchodu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a tam je nyní dokonce jedna z nejnižších cen 21200 (i s poplatkem). 47 palcová je ale stále za třicet :(
qlimax (4)|29.7.2009 21:39
Mno na czc.cz jsem si právě vyhlídnul 42" verzi, 37" je zase levnější v datartu :-) Myslim, že ta czc cena je hodně zajímavá, hlavně jde o prověřený internetový obchod. Asi nakonec půjdu do tý 42". Sice budu mít sledovací vzdálenost cca. 2,8 m, ale myslim, že když přijde velikost obrazovky větší, tak si člověk po čase zvykne, jak řikáš :-)
xprim01 (20)|31.7.2009 22:01
Tak mohu potvrdit, že LG 37LH4000 má v sobě funkční DVB-C tuner schopný spolupráce s CI modulem Conax dodávaným pro UPC. Digitální kabelovka od UPC je tak možná i bez jejich STB Handan. Obraz je naprosto v pořádku i v HD. Jediný problém je zatím s EPG, který nesprávně zobrazuje české znaky. Za tu cenu mi tahle tv přijde slušně vybavená.
harmon3k (207)|3.8.2009 09:37
pry se mam optat jak to je u toho inteligentniho senzoru
kdyz se u nej nastavy nizka tak je to prano jako nejnizsi spotreba tim to dava nejtmavsi obraz ..- a nebo to je ze nizka je nejmensi setreni ?
qlimax (4)|3.8.2009 11:01
Právě jsem si koupil 42" verzi této TV, zatím se jen tak seznamuji, ale chtěl bych se zeptat, jak máte nastavenou kombinaci Trumotion a Real cinema, aby nevypadaly HD filmy jako telenovela - popř. čím jiným by se ještě dalo "plynulost" filmu korigovat?
amon.re (93)|3.8.2009 20:51
... zvykej si, při přehrávání z USB zařízení to vypnout nejde :)

Real cinema je podpora 24p, trumotion je dopočítání dalšího snímku mezi ty skutečné. U klasického TV vysálání to vypnout jde, u přehrávání z USB disku to bohužel je vždy zapnuté.
Nejprve jsem na to nadával, ale můžu říct, že je to fakt jen o zvyk. Prostě máme smůlu, že tou kvalitnější technologií (tj. 50 fps) se točí televizní tvorba a filmy zůstávají u 24 políček za vteřinu. V podstatě to co považujeme za filmové, je trhané a hlavně u pomalých pohybů kamery zabírajících velký prostor scény, je to trhání dost znát.
Upřímně, když teď někde vidím v TV film bez 100Hz, tak mi přijde šíleně trhaný a takové akční scény jsou v 100Hz naprostá bomba. Kdyby to ale na začátku vypnout šlo, tak to vypnu a na nic si nezvykám, protože vím, že ten pocit byl strašnej. Ještě ted mi to někdy chybí, když na první pohled nepoznám, jestli to co běží v TV je televizní inscenace nebo film :)
amon.re (93)|3.8.2009 20:53
[quote=harmon3k;235356]pry se mam optat jak to je u toho inteligentniho senzoru
kdyz se u nej nastavy nizka tak je to prano jako nejnizsi spotreba tim to dava nejtmavsi obraz ..- a nebo to je ze nizka je nejmensi setreni ?[/quote]

...čím míň procent, tím menší spotřeba. Je to vidět na tom půlkoláči. Čím zelenější, tím lepší pro přírodu :)
ufos72 (3)|4.8.2009 11:23
mám 42LH4000 a nechce mi načít HDD 320GB naformátovaný ve FAT 32.nevíte v čem je problém.Dík za každou odpověd
myzrael (4)|4.8.2009 21:51
Koupil jsem si 32lh4000, s tv jsem hodně spokojenej. Aktivoval jsem si přehrávání filmů přes USB. Rád bych se na něco zeptal.

Vím, že přes USB se přenastaví nastavení obrazu a nejde to změnit, respektive jde změnit dvěma způsoby - měnit podsvícení tím zeleným EKO tlačítkem, ještě že to tam je. A ten druhý způsob je, když zmáčknete tlačítko AV MODE, přepíná to čtyři režimy - kino, sport, hra, vypnuto. Tady by mě zajímalo, jestli vy co máte 37" palců a více, jestli se vám vypne 100 hz režim ??? Mě se toto vlastně ani netýká, ale jen tak pro zajímavost :)

Nepřišli jste někdo na to, jestli jde přes USB měnit formát obrazu ? Naštěstí to TV trefí docela dobře, ale např. Futurama se mi zobrazí 4:3, já to mám rád přes celou TV.
ds11 (1)|5.8.2009 20:11
S přítelkyní jsme dostali 37LH5000. Předpokládám, že tento model se příliš neliší od řady 4000, proto se zeptám zde.
TV jsme zapojili, naladili, všechny funkce běží jak mají, jen se nemohu zbavit dojmu, že obraz není úplně čistý. Ať zkouším nastavit jakýkoliv režim obrazu, nebo i manuálně poladit kontrast, ostrost atd., stále tam je jakési mírné zrnění či šum.
Nevím, jestli to může být nastavením TV, nebo třeba propojením TV se set-top-boxem (UPC). Zkoušel jsem i různé scarty. Stejně "nečistý" obraz je však i při spuštění filmu z připojeného DVD přehrávače i z připojeného externího disku, takže signálem to zřejmě nebude. Obraz na staré klasické TV byl čistý.
Nebo prostě nejsem zvyklý na LCD obrazovku? Čekal jsem prostě křišťálově čistý obraz..

Neporadí prosím někdo, jak dosáhnout nejlepšího obrazu? Popř. jak obraz optimálně nastavit? Díky za jakoukoliv radu.
ciihla (4)|6.8.2009 10:42
Zdravim,

vcera jsem si koupil televizi lg 37lh4000 a zkousel jsem hned aktivovat divx podle navodu v tomto foru, ale bohuzel bez uspechu :( Nevi nekdo, co delam spatne? Nebo jsem koupil zrovna "spatny kus", ktery nejde hacknout?

Diky za pomoc!
xprim01 (20)|6.8.2009 15:54
Nedostatečné infomace, je potřeba popsat postup a kde se stala chyba. Samozřejmě, že to ale může být nedostatek HW, ale to nelze posoudit.
xprim01 (20)|6.8.2009 16:02
[quote=ds11;235730]S přítelkyní jsme dostali 37LH5000. Předpokládám, že tento model se příliš neliší od řady 4000, proto se zeptám zde.
TV jsme zapojili, naladili, všechny funkce běží jak mají, jen se nemohu zbavit dojmu, že obraz není úplně čistý. Ať zkouším nastavit jakýkoliv režim obrazu, nebo i manuálně poladit kontrast, ostrost atd., stále tam je jakési mírné zrnění či šum.
Nevím, jestli to může být nastavením TV, nebo třeba propojením TV se set-top-boxem (UPC). Zkoušel jsem i různé scarty. Stejně "nečistý" obraz je však i při spuštění filmu z připojeného DVD přehrávače i z připojeného externího disku, takže signálem to zřejmě nebude. Obraz na staré klasické TV byl čistý.
Nebo prostě nejsem zvyklý na LCD obrazovku? Čekal jsem prostě křišťálově čistý obraz..

Neporadí prosím někdo, jak dosáhnout nejlepšího obrazu? Popř. jak obraz optimálně nastavit? Díky za jakoukoliv radu.[/quote]
Už jsem to sice psal ale... ještě moje preferované nastavení obrazu: režim - Inteligentní čidlo, pokročilá nastavení: korekce gama-nízký, dynamickí zabarvení-nízký, dynamický kontrast-střední, potlačení šumu - střední, trumotion 100Hz - vysoká. Uvedeno včetně českých perliček. Je to ideální pro středně až méně osvětlený pokoj.

Jinak je dost velký rozdíl mezi digitálním a analogovým příjmem. Analog je dost neostrý. Jestli máš UPC tak si kup http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm ,ale ještě vyzkoušej DVB-C tuner - je to přes nastavení země - Finsko. Koukni na kvalitu UPC ex, Z1, Nova cinema a Prima Cool pro porovnání jestli se to vyplatí. Potom bude jen zlobit EPG s českými znaky, ale to je stejné jak u jiných TV s nordic bugem. :-)
amon.re (93)|6.8.2009 17:43
[quote=ds11;235730] ... Čekal jsem prostě křišťálově čistý obraz..

Neporadí prosím někdo, jak dosáhnout nejlepšího obrazu? Popř. jak obraz optimálně nastavit? Díky za jakoukoliv radu.[/quote]

... a zkoušel jsi pustit film v HD kvalitě v 1080p nebo aspoň 720p? V ostatních případech se musí obraz zvětšovat na rozlišení 1920x1080 z velmi malého standardního TV vysílání (DVD), které má jen 576 řádků. Při zvětšení pak dojde k zdánlivé neostrosti při pohledu z blízka (máš pocit, jako když tam chybí detaily). Z dálky v tom ale téměř žádný rozdíl není.

Rozhodně bych to ale nepopsal jako šum. Zkus nějaký film ve vysokém rozlišení. Trailery nových filmů jsou ke stažení v HD na Internetu zcela běžně. Minutová ukázka mívá tak 60MB, tak to zase není tak moc. Případně, chytášli zkušební mpeg4 multiplex, tak Nova tam zpravodajství (jen reportáže ze studia) vysílá v HD1080i.