Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 37lh4000

xprim01 (20)|8.8.2009 19:34
Tak zrovna analogový signál, co jsem sledoval na LG pro zkoušku, byl opravdu dost děsný a filtrování ani post-processing si s tím neporadil. Největší rozdíl byl patrný na neostrých písmenech, ovšem jakmile byl signál digitální tak sama televize vše doostřila a dohladila a nebylo ani možné u písmen poznat rozdíl mezi 576i a 1080i. Jinak je taky důležité jaký pořad se sleduje a jaká je jeho vysílaná kvalita, třeba takovému klenotu jako je "Walker, Texas Ranger" nepomůže ani digitál. Teď nedávno šel na Nova HD Wimbledon nebo Coach Carter v 1080i a tam se nejlíp dalo poznat, jak skutečně vypadá obraz, který může LG nabídnout. Takže ten tip na vyzkoušení DivX HD nebo HD na Nově - u snídaně s Novou nebo zpráv - můžu taky doporučit. :-)
ciihla (4)|10.8.2009 19:18
xprim01: Zkousel jsem drzet na ovladaci "ok" a zaroven na TV "ok".. Bohuzel ani po 30-ti vterinach se mi nezobrazi to okno pro input kodu..
pe.ch (5)|11.8.2009 09:48
[quote=ciihla;236295]xprim01: Zkousel jsem drzet na ovladaci "ok" a zaroven na TV "ok".. Bohuzel ani po 30-ti vterinach se mi nezobrazi to okno pro input kodu..[/quote]

Co máš za firmware někde jsem četl, že u nových FW to již nejde nebo alespoň podle dosavadního návodu (já mám 3.15 a tam to funguje).
myzrael (4)|11.8.2009 14:54
Mám problém se zvukem, přes USB a DVD je vše OK. Vysílání přes DVB-T to trochu šumí, signál je na 90-100%. Mám ještě malou Samsung TV a tam to nedělá. Nemáte někdo nějaký tip ?
ciihla (4)|11.8.2009 16:40
[quote=pe.ch;236333]Co máš za firmware někde jsem četl, že u nových FW to již nejde nebo alespoň podle dosavadního návodu (já mám 3.15 a tam to funguje).[/quote]

Jejda, tak to nevim, jak to zjistim?
amon.re (93)|11.8.2009 17:30
[quote=myzrael;236354]Mám problém se zvukem, přes USB a DVD je vše OK. Vysílání přes DVB-T to trochu šumí, signál je na 90-100%. Mám ještě malou Samsung TV a tam to nedělá. Nemáte někdo nějaký tip ?[/quote]


Dělá to na všech programech? Mně třeba na nova HD zvuk "šišlá", dokud nepřepnu z normy AC3 na MPEG. Jinak je zvuk dobrej. Zkoušels další voby v nastavení zvuku?
ciihla (4)|11.8.2009 17:55
[quote=ciihla;236369]Jejda, tak to nevim, jak to zjistim?[/quote]

Uz jsem na to prisel :) Mam verzi 3.24

Nasel jsem tady: http://www.avforums.com/forums/lg-owners-forum/1012225-usb-port-new-lg-lcd-lh-series-10.html
navod, jak to downgradovat na 3.15.

Nemate s tim nekdo zkusenosti? Je to bezpecne?

Diky za pomoc!
xprim01 (20)|14.8.2009 22:53
Tak co jsem četl na netu tak tohle řešení úspěšně aplikovali i na jiných zahraničních fórech např. německé http://www.hifi-forum.de/viewthread-145-1964-3.html . Jak to tak vypadá, tak na českém fóru budeš muset být první, jestli to chceš zkusit. Jinak riziko je vždycky u všeho, i když třeba přecházíš na zelenou přechod. Doporučuju hlavně zajistit aby nevypadla elektřina při nahrávání, to je totiž hlavní riziko při změně firmwaru. Držím palce a doufám, že to vyjde. Já jsem si mezitím pro jistotu vypnul aktualizaci přes televizní vysílání, abych nemusel řešit stejný problém. :-)
xprim01 (20)|14.8.2009 22:55
[quote=amon.re;236380]Dělá to na všech programech? Mně třeba na nova HD zvuk "šišlá", dokud nepřepnu z normy AC3 na MPEG. Jinak je zvuk dobrej. Zkoušels další voby v nastavení zvuku?[/quote]

Tady je určitě problém v konkrétním vysílači, podobné problémy se šišláním popisují všichni, kdo chytají DVB-T Nova HD v Praze. Třeba na UPC to jde bez problémů, jak u Nova HD tak u jiných. Škoda, že už skončil ten 10denní preview.

[quote=ufos72;235506]mám 42LH4000 a nechce mi načít HDD 320GB naformátovaný ve FAT 32.nevíte v čem je problém.Dík za každou odpověd[/quote]

Máte ještě někdo zkušenost s větším úložným prostorem připojeným na TV? Zkoušel jsem připojit mobil a bez problémů. Ale teď se chystám koupit i externí disk. Jel tedy někomu velký disk s FAT32 nebo NTFS?
amon.re (93)|15.8.2009 09:07
[quote=xprim01;236810]Máte ještě někdo zkušenost s větším úložným prostorem připojeným na TV? Zkoušel jsem připojit mobil a bez problémů. Ale teď se chystám koupit i externí disk. Jel tedy někomu velký disk s FAT32 nebo NTFS?[/quote]

Mám bez problémů připojen WD MYBOOK 1000GB (3,5") a zkoušel jem připojovat i 320GB WD (2,5"), který to zvládlo i bez externího napájení. Obé naformátované na NTFS a běží bez problémů. Stejně tak 8GB fleška formátovaná na FAT32.
Jerry454 (1)|15.8.2009 09:49
Zdravim,

muze me nekdo poradit jak u modelu 37 LH4000 zapnou to hd divx video.
Do servisniho menu jse dostanu drzim menu na ovladaci i na tv pak zadam 0000 ale pak nevim co dal mam to menu jine nez to co tady nekdo daval ty fotky. predem diky za rady uz sem provedl ten upgrade toho softu z predchoziho odkazu ale neumim EN tak ze nevim co bych mel udelat dal
certaz (3)|15.8.2009 14:00
Nazdarek,tak jsem si rovnez poridil 37lh4000.Datart za 17190Kc.Mam sice jen analog signal,ale na bednu stejne nak extra nehledim a divat se na to da i tak.Casem mozna poridim satelit.Vyuzivam ji hlavne na xbox360 coz je oproti 22tce lcd monitoru paradicka a taky jsem si aktivoval ten divx z usb.Shlednul jsem i hdrip Watchmena sice jen 720p,ale i tak ten obraz luxus.Akorat teda me docela stve,ze u toho divxu je zapnutych 100Hz a nejde to nijak vypnout,pac je ten obraz takovy zrychleny,nebo tak jak tu nekdo uz uvadel,ze je to jak telenovela.Asi se to neda nijak poresit ze?V nastaveni pro tv to mam vypnute,ale na divx to vliv nema.Nejspis budu uvazovat o koupi nejakeho toho eGreatu nebo podobne vecicky
amon.re (93)|15.8.2009 14:15
Vypnout to nejde. Zvykneš si a filmy bez 100Hz ti pak budou připadat neuvěřitelně trhané, jak ve skutečnosti jsou :). To jen náš mozek si zvyknul, že ta "lepší" (filmová) tvorba je jen v 24fps a ta "horší" je plynulá v 50Hz :). Já si to už zapnul i při koukání na normální TV vysílání.
myzrael (4)|15.8.2009 19:33
jj, dělá to kompletně na všech programech i rádiích ( HD programy mi nejdou, občas HD Prima, ale ta má špatný signál ) je to slyšet když mám zvuk hodně zeslabený ( v noci když je všude ticho, tak je to slyšet ze dvou metrů ). Zkoušel jsem nastavovat všechno možný. Přes sluchátka je vše OK, zdá se mi že to šumí i přes DVD, jen trochu míň.

Přes USB je vše OK, slyším maximálně bzučení když mám stáhnutý podsvícení ( to mi nevadí ) ale šum naprosto žádný.

Zkoušel jsem nastavovat všechno možný ( zvuk, obraz ), bez výsledku.
xprim01 (20)|16.8.2009 00:02
Jestli máš signál z DVD nebo STB vedený přes SCART, tak to bude určitě "šumět". Je to způsobeno nedokonalým přenosem a rušením. Doporučuju si pohrát s nastavením hlasitosti, ale odstranit to nelze u žádné TV. Další možností je blízké elekrické zařízení, které může rušit přímo reprobedny. Ale jak to popisuješ, tak bude problém v signálu. Když to jede přes USB v pořádku, tak není chyba v TV. Je prostě potřeba zajistit co nejkvalitnější vstup do TV.
amon.re (93)|16.8.2009 09:05
[quote=myzrael;236861]jj, dělá to kompletně na všech programech i rádiích ( HD programy mi nejdou, občas HD Prima, ale ta má špatný signál ) [/quote]

... ještě bych zkusil vypnout interní zesilovač signálu v TV. Jestli není ten signál přebuzený. I když nejsem si jistej, jestli není jen pro digitální tuner. Jinak bych taky viděl spíš problém v nějakém kabelu, případně interakci mehi nima.
amon.re (93)|16.8.2009 09:08
[quote=Jerry454;236828]Zdravim,

muze me nekdo poradit jak u modelu 37 LH4000 zapnou to hd divx video.
Do servisniho menu jse dostanu drzim menu na ovladaci i na tv pak zadam 0000 ale pak nevim co dal mam to menu jine nez to co tady nekdo daval ty fotky. predem diky za rady uz sem provedl ten upgrade toho softu z predchoziho odkazu ale neumim EN tak ze nevim co bych mel udelat dal[/quote]

Tak sem dej obrázek toho menu.
certaz (3)|16.8.2009 11:02
[quote=amon.re;236844]Vypnout to nejde. Zvykneš si a filmy bez 100Hz ti pak budou připadat neuvěřitelně trhané, jak ve skutečnosti jsou :). To jen náš mozek si zvyknul, že ta "lepší" (filmová) tvorba je jen v 24fps a ta "horší" je plynulá v 50Hz :). Já si to už zapnul i při koukání na normální TV vysílání.[/quote]

Takze rikas,ze je to mozkem:).Asi mas recht,bude to o zvyku.Vcera jsem se dival na R5 rip Doby ledove3 a kupodivu ten obraz byl hodne v poho a u animaku to neni ani tak zvlastni tech 100Hz,ten obraz byl takovy hezky zivy.U hraneho filmu to jakoby "zrychleni" vnimam vic.Budu si muset zvyknout:).Jo jinak jsem si jeste vsimnul u toho prehravani z usb,ze se chvilkama sekne zvuk,ale je to takovy opravdu mikrosek.Premyslim ale, jestli to neni flashkou,z ktere ty filmy poustim.Mam nejakou 8Gb sandisk cruzer.U externiho hdd to asi nedela ze?
amon.re (93)|16.8.2009 14:03
[quote=certaz;236904]Takze rikas,ze je to mozkem:).Asi mas recht,bude to o zvyku.Vcera jsem se dival na R5 rip Doby ledove3 a kupodivu ten obraz byl hodne v poho a u animaku to neni ani tak zvlastni tech 100Hz,ten obraz byl takovy hezky zivy.U hraneho filmu to jakoby "zrychleni" vnimam vic.Budu si muset zvyknout:).Jo jinak jsem si jeste vsimnul u toho prehravani z usb,ze se chvilkama sekne zvuk,ale je to takovy opravdu mikrosek.Premyslim ale, jestli to neni flashkou,z ktere ty filmy poustim.Mam nejakou 8Gb sandisk cruzer.U externiho hdd to asi nedela ze?[/quote]

To plynulé přehrávání je reálné. Přijde ti to, jako kdyby ses díval z okna na živé herce. Už se i uvažovalo o tom, že se filmy budou točit s vyšším fps. U animáků to vůbec nevadí. Díval jsem se tak na WALL-E ve fill HD. Horší to bylo z počátku třeba u Černý jestřáb sestřelen nebo Pána prstenů. V akčních sekvencích je to ale k nezaplacení :). Teď mi hlavně v tom druhém případě připadaly všechny vzdálené rychlé pohyby kamery nad bojištěm naprosto nekoukatelné, jak se to trhá. Dávali ho v TV a já si přepínal 100Hz a 50Hz a nakonec to nechal raději zapnutý na medium.

To sekání zvuku při puštění z USB má dvě příčiny. V případě českého dabingu, kdy film je přehráván v 24fps a český zvuk je tam přidanej z DVD 25fps. Počítač si s tím poradí, protože prostě obraz k tomu CZ zvuku přehraje rychleji (25fps) podle poměru uloženýho v MKV souboru. Přehrávače ale tuhle vymoženost zatím nemají. Pokud se to seká i při originálni ENG stopě (a to včetně obrazu), tak je film 23.976 a televize běží v režimu 25p
certaz (3)|16.8.2009 19:47
[quote=amon.re;236923]To plynulé přehrávání je reálné. Přijde ti to, jako kdyby ses díval z okna na živé herce. Už se i uvažovalo o tom, že se filmy budou točit s vyšším fps. U animáků to vůbec nevadí. Díval jsem se tak na WALL-E ve fill HD. Horší to bylo z počátku třeba u Černý jestřáb sestřelen nebo Pána prstenů. V akčních sekvencích je to ale k nezaplacení :). Teď mi hlavně v tom druhém případě připadaly všechny vzdálené rychlé pohyby kamery nad bojištěm naprosto nekoukatelné, jak se to trhá. Dávali ho v TV a já si přepínal 100Hz a 50Hz a nakonec to nechal raději zapnutý na medium.

To sekání zvuku při puštění z USB má dvě příčiny. V případě českého dabingu, kdy film je přehráván v 24fps a český zvuk je tam přidanej z DVD 25fps. Počítač si s tím poradí, protože prostě obraz k tomu CZ zvuku přehraje rychleji (25fps) podle poměru uloženýho v MKV souboru. Přehrávače ale tuhle vymoženost zatím nemají. Pokud se to seká i při originálni ENG stopě (a to včetně obrazu), tak je film 23.976 a televize běží v režimu 25p[/quote]

Diky za odpovedi,na ten obraz si urcite zvyknu,na filmy koukam totiz docela casto.A jak rikas u tech akcnich sekvenci je to urcite dobra vec.
Co se toho zvuku tyce,vetsinou se divam na filmy v puvodnim zneni,takze v tomto pripade by bylo lepsi si film predelat v pc na 25fps pokud to dobre chapu.Nekde jsi to tu uz tusim psal co jsem tak procital vlakno,ze si je ze zvyku predelavas.Muzes mi nak poradit v cem a jak to urobiti?Diky;)
amon.re (93)|16.8.2009 20:07
[quote=certaz;236952]Diky za odpovedi,na ten obraz si urcite zvyknu,na filmy koukam totiz docela casto.A jak rikas u tech akcnich sekvenci je to urcite dobra vec.
Co se toho zvuku tyce,vetsinou se divam na filmy v puvodnim zneni,takze v tomto pripade by bylo lepsi si film predelat v pc na 25fps pokud to dobre chapu.Nekde jsi to tu uz tusim psal co jsem tak procital vlakno,ze si je ze zvyku predelavas.Muzes mi nak poradit v cem a jak to urobiti?Diky;)[/quote]

... to je pravda. Ty co si chci nechat do videotéky si převedu do 25fps a doplním cz stopu z DVD. Na ostatní koukám normálně v 23.976fps. Mám zapnutou podporu 24p (real cinema) a dá se na to koukat, respektive za tu práci to nestojí, i když je to v podstatě 2 minuty nastavování a a cca 10min práce PC podle velikosti toho souboru, kde nejdýl trvá uložení kopie toho upraveného souboru MKV (když tedy nesynchonizuješ CZ stoupu, nezískáváš ji z DVD a nepřevádíš ENG stopu do 25fps).

Jinak už jsem tu psal několikrát poměrně podrobný návod, takže jen ve stručnosti:

AUDIO:
Na převos audia z DTS do AC3 a změnu FPS je nejjednodušší švajčiarský nožík: http://www.hdclub.sk/viewtopic.php?t=7073 (Je potřeba se zaregistrovat. Uvnitř fora je pak návod a odkaz ke stažení na rapidshare.com).

Jestli je audio jen opožděno a to všude stejně, tak v MKVMergeGUI pro audio nastav Delay (v ms na 2. záložce zvukové stopy). O kolik je to třeba šoupnout nejlíp zjistíš tak, že si tu zvukovou stopu nahraješ samostatně k tomu MKV (pojmenuj ji stejně, až na příponu) a pustíš ho v MediaPlayerClasic. Tam pak v menu v sekci audio se nabídne externí zvuková stopa a v setupu audia je možné nastavovat její posun vůči videu. Sladíš si to a následně pak tento čas zadáš do MKVMerge. Druhá možnost je zadat to už v tom švajčiarským nožíku při převodu audia. Kdyby to bylo šouplé o moc, tj řádově pět a víc vteřin, tak je lepší to nejdřív nahrubo šoupnout o těch pět a více s v tom nožíku a pak to teprve vyladit na ms v MPC, protože ten externí zvuk začne přehrávat až po době posunu a ladit to, když při každém posunu čekáš pět a více sekund, je nemožné.

VIDEO:
MKVExtractGUI pro získání všech stop (audio, video, titulky) z mkv
MKVMerge pro sloučení upravených stop (jdou tu doplnit tagy, posunout zvuková stopa, přidat titulky)

Kdby něco nešlo, zeptej se konkrétně, ale chce si to vyzkoušet a pak se to zautomatizuje.
Armstrong (3)|6.9.2009 12:40
Už taky zkoušim všechny možný 1080p, zatim u mě vyhrává:

Earth.2007.1080p.BluRay.x264-hV
Format_Profile : High@L4.1
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 4 frame

Doporučuju zhlédnout, nádhernej film už sám o sobě a ještě na LG... .)

Jen bych měl prosbu, omilem jsem změnil TOOL OPTION 2, tak kdyby někdo byl ochotnej mi sem hodit základní nastavení... díky moc.)
pepe09 (0)|7.9.2009 01:09
Čaues..Vybíram TV a nějak se nemůžu rozhodnout mezi touhle LG 42LH4000 a Philips 42pfl7404h..Neřešil jste někdo stejný problém?Co jsem koukal v obchodech tak obraz na LG se mi dost líbil,philipse jsem bohužel viděl jen jiný modely...
audiTTTTT (70)|2.10.2009 22:17
Zdarec lidi ...


vlastním už pár měsíců LG 32LH3000 ale ani tuk na DVB-T pač nějak v Menu složka zesilovač je nefunkční respektivě nejde zapnout.
Anténu na DIGI mám a všem to maká ve vchodě na 100%.

Máte někdo zkušenost jak nato či něco přepnout v nastavení ???



__ děkuji __



dále...



stáhl jsem si New frimware , vše se nainstalovalo a v INFO mi to píše že mám tu New Version,ale žádná změna ( zatím jsem jí nenašel )
Duncan66 (140)|15.10.2009 09:22
zdravim. jsem majitelem 42LH4000. Moje mama ma plasmu LG 42PQ3000 a musim rict, ze analog i dvbt na plasme vypada daleko lepe, to LCD je proste nejak moc ostre a jdou vice videt ty nedokonalosti a ze je mizerny datovy tok. Jakmile to pripojim pres HDMI na PC, tak obraz je parada, krasne se na to kouka. Jen je na prd, ze ma televize input lag a obraz nesedi se zvukem. Proto bych se rad zeptal nekoho kdo kouka na filmy pres pocitac ci jine zarizeni, jestli nema typ ohledne:

1) jakou obnovovaci frekvenci monitoru nejlepe nastavit ve windows? (mam tam na vyber 24hz 25hz 50hz a 60hz)
2) ktery multimedialni prehravac umi posunout zvukovou stopu abych si to kdyz tak sam sladil aby v repro nedomluvili drive nez na obraze :-)

Koupil bych si normalne plasmu, ale ty se hrozne lesknou a v obraze jde videt jak v zrcadle a to mi neskutecne vadi. :-(
amon.re (93)|16.10.2009 22:05
[quote=Duncan66;244139]zdravim. jsem majitelem 42LH4000. Moje mama ma plasmu LG 42PQ3000 a musim rict, ze analog i dvbt na plasme vypada daleko lepe, to LCD je proste nejak moc ostre a jdou vice videt ty nedokonalosti a ze je mizerny datovy tok. Jakmile to pripojim pres HDMI na PC, tak obraz je parada, krasne se na to kouka. Jen je na prd, ze ma televize input lag a obraz nesedi se zvukem. Proto bych se rad zeptal nekoho kdo kouka na filmy pres pocitac ci jine zarizeni, jestli nema typ ohledne:

1) jakou obnovovaci frekvenci monitoru nejlepe nastavit ve windows? (mam tam na vyber 24hz 25hz 50hz a 60hz)
2) ktery multimedialni prehravac umi posunout zvukovou stopu abych si to kdyz tak sam sladil aby v repro nedomluvili drive nez na obraze :-)

Koupil bych si normalne plasmu, ale ty se hrozne lesknou a v obraze jde videt jak v zrcadle a to mi neskutecne vadi. :-([/quote]

... tak tedy nevím, ale zvuk mi vždy perfektně seděl i v případě, že film pustím z počítače, ale poč to dělat, když ho umí pustit televize přímo z USB portu, že ? Jednou či dvakrát se mi zvuk rozjel, ale stačilo zapnout na vteřinku přetáčení a vše se srovnalo. Frekvence a podobné věci jsem neřešil, vše jelo bez problémů, když jsem ještě netušil, že jde zapnout přehrávání DivXu a MKV z USB. Když už ale, tak frekvenci bych volil podle fps filmu.

Zvuk umí posunout třeba nejznámější Media Player Clasic

Obraz mi při porovnání s plazmou přijde subjektivně lepší na LCD a u HD videa se to vůbec nedá srovnávat a po připojení PC a použití jako monitor ... zapomenout na plasmu :) Na druhou stranu, sportovní přenosy s 600Hz u plasmy jsou paráda, ale proti klasické TV s 50Hz je i tahle 100Hz naprostá špička :)
Duncan66 (140)|18.10.2009 12:36
[quote=amon.re;244410]... tak tedy nevím, ale zvuk mi vždy perfektně seděl i v případě, že film pustím z počítače, ale poč to dělat, když ho umí pustit televize přímo z USB portu, že ? Jednou či dvakrát se mi zvuk rozjel, ale stačilo zapnout na vteřinku přetáčení a vše se srovnalo. Frekvence a podobné věci jsem neřešil, vše jelo bez problémů, když jsem ještě netušil, že jde zapnout přehrávání DivXu a MKV z USB. Když už ale, tak frekvenci bych volil podle fps filmu.

Zvuk umí posunout třeba nejznámější Media Player Clasic

Obraz mi při porovnání s plazmou přijde subjektivně lepší na LCD a u HD videa se to vůbec nedá srovnávat a po připojení PC a použití jako monitor ... zapomenout na plasmu :) Na druhou stranu, sportovní přenosy s 600Hz u plasmy jsou paráda, ale proti klasické TV s 50Hz je i tahle 100Hz naprostá špička :)[/quote]

no ten zvuk neni zadna tragedie, jsou to 1-2 snimky, takze se to da, jen clovek proste chce mit vsechno ok, kdyz to jde. A ze tam input lag je, to mi nevymluvis.
Nevim proc, ale taky se vam zda, ze pres HMDI pocitace jsou ty filmy jakoby horsi, nez kdyz je prehravam primo pres usb v televizi?
amon.re (93)|21.10.2009 22:41
[quote=Duncan66;244585]no ten zvuk neni zadna tragedie, jsou to 1-2 snimky, takze se to da, jen clovek proste chce mit vsechno ok, kdyz to jde. A ze tam input lag je, to mi nevymluvis.
Nevim proc, ale taky se vam zda, ze pres HMDI pocitace jsou ty filmy jakoby horsi, nez kdyz je prehravam primo pres usb v televizi?[/quote]

... tak pod imput lag si u LCD představím zpožděnou reakci na podnět, třeba na pohyb myši a zpožděné zobrazení reakce. Vadí to, když hraju. ... a zatímco jeden moniror jsem kvůli tomu vracel, tady s tím problémy nemám.

Já přes HDMI filmy nepouštím Notebook na to mám slabej a počítač se mi k telce tahat nechce. Když už, tak abych si zahrál na velký televizi nějakou hru :).

... tak 50-100ms zpoždění zvuku (1-2 snímky) je už hodně znát a fakt jsem si nevšim. Casto tedy zvuk u DivX rovnám a hlavně konvertuju variable bitrate na cbr (kterej blb to vymyslel dávat k filmům). Pak mi sedí vše na televizi stejně jako na PC.
stanoh (53)|23.10.2009 20:16
Zdravím
Mám otázku k LG LH3000. Na foru http://www.avforums.com je informace, že tento nelevizor je možné také hacknout pro přehrávání filmů z ze servisního USB shodně jako u LH4000. Zkoušel to některý ze zdejších majitelů?
Díky za info
Malvin (11)|4.11.2009 10:31
Zkoušel někdo při přehrávání filmů z USB vypnout TrueMotion pomocí "učícího se" dálkového ovladače?
amon.re (93)|4.11.2009 22:42
[quote=Malvin;246944]Zkoušel někdo při přehrávání filmů z USB vypnout TrueMotion pomocí "učícího se" dálkového ovladače?[/quote]

... no, zajímavá myšlenka, ale nejsem si jistý, jestli televize bude při řehrávání z USB reagovat na tyhle příkazy, když ignoruje téměř všechna tlačítka vlastního ovladače. Navíc ta funkce je skryta v menu. Já bych tomu moc nevěřil.

Já už si na to za tu dobu co ji mám tak zvykl, že mi připadá nepřirozený obraz na jiných 50Hz televizích :).
Malvin (11)|5.11.2009 08:33
[quote=amon.re;247055]... no, zajímavá myšlenka, ale nejsem si jistý, jestli televize bude při řehrávání z USB reagovat na tyhle příkazy, když ignoruje téměř všechna tlačítka vlastního ovladače. Navíc ta funkce je skryta v menu. Já bych tomu moc nevěřil.

Já už si na to za tu dobu co ji mám tak zvykl, že mi připadá nepřirozený obraz na jiných 50Hz televizích :).[/quote]

No za zkoušku to stojí ;) Já ten ovladač ale nemám :(
standawrc (172)|5.11.2009 15:50
a co tahle prosím jaká je máte zkušenosti ?
37" LCD TV LG 37SL8000
matusco (376)|6.11.2009 12:59
[quote=standawrc;247151]a co tahle prosím jaká je máte zkušenosti ?
37" LCD TV LG 37SL8000[/quote]

Skusenosti nemam ziadne, ale vcera som mal kopec casu a prechadzal som sa po NAY a ELECTROWORLD-e. V oboch vysielali chvalabohu analog (na Slovensku este zije :-) )-v NAY cez koaxial a v ELECTROWORLD cez komponent.

Jednoznacne najviac mi na novych TV vadi trhanie obrazu a na to som sa zameral. Zalusk mam na 32", vacsie napriek odporucaniam vsetkych "videofilov" nechcem. Mozno 37", ale len pri dobrej cene

Doteraz som si myslel, ze plazma (Panasonic 37") to isti. Ale v NAY boli pri sebe P37X10Y a LG37LH7000. Pozeral som ako puk - LG bola nielenze lepsia, ale suverenne nad ostatnymi TV vycnievala. Poobhliadol som sa lepsie a zazrel som este jednu telku, ktora mala tiez dobry obraz. Prekvapko: LG32LH7000.

Hned na to som bol v ELECTROWORLD-e a opat to iste, akurat s tym rozdielom, ze rovnako dobry obraz mala aj LG32SL8000 (na 37SL8000 bezala akasi BR rozpravka, takze sa nedalo porovnavat). Celkom dobre, bez trhania obrazu bol na tom aj Samsung LE32B650. Zvysok sveta (Panasonic, Sony, Philips, ..., 50Hz, 100Hz, 600Hz) - vsetko mi to subjektivne prislo rovnake (opakujem, vzhladom na trhanie obrazu).

Chystam sa na "zatah" opat, tentoraz vyzbrojeny aj externym diskom zo vzorkami filmov a preskusam aj funkcionalitu uvedenych TV.

Za seba vsak mozem povedat, ze bezramovou konstrukciou u mna LG SL8000 poraza vsetky ostatne TV (manzelke sa to bude tiez pacit - ziadne rohy pre usadzanie prachu). A dalsie velke plus dizajnu je to, ze aj ten nepriznany ram, schovany pod plexi je co najmensi, nie ako u LG LH7000 - to mi pride uplna dizajnova hruza (avsak, 100 ludi=100 chuti). Jednoducho, jednoliata plocha bez rohov a hran, co najviac vyplnena obrazom - presne podla mojho gusta.

Doma som si vsimol, ze v recenziach (tu kdesi na tvfreak bol link na jednu anglicku) jej vytykaju slaby kontrast. To si pojdem vsimat pri dalsom obzerani.

Zaver: este budem prechadzat dalsie predajne a robit si nazor, ale zatial u mna SL8000 jednoznacne vedie.

Este raz, zameral som sa len na trhanie obrazu pri pohybe, to mi totiz vadi najviac. Kazdy vsak mame ine naroky a ine poziadavky na TV...
17051 (1)|18.11.2009 09:23
Chtěl bych se zeptat těch odvážných, kteří si troufli na downgrade firmwaru za účelem aktivace přehrávání videa z usb. Jak dlouho operace trvá? Proběhlo vše v pohodě a pacient nezemřel? Děkuju za odpověď.
JSWW (2)|21.11.2009 19:56
[quote=17051;249191]Chtěl bych se zeptat těch odvážných, kteří si troufli na downgrade firmwaru za účelem aktivace přehrávání videa z usb. Jak dlouho operace trvá? Proběhlo vše v pohodě a pacient nezemřel? Děkuju za odpověď.[/quote]
Celá akce ( downgrade na 3.15, nastavení položky DivX na HD a opětovný upgrade na verzi 3.40 ) trvá odhadem zhruba pět minut, nenapadlo mi měřit čas. Jen nesmí nikdo vypnout elektriku, takže je vhodné připojit TV pro jistotu přes nějakou UPS.
amon.re (93)|22.11.2009 11:52
[quote=JSWW;249853]Celá akce ( downgrade na 3.15, nastavení položky DivX na HD a opětovný upgrade na verzi 3.40 ) trvá odhadem zhruba pět minut, nenapadlo mi měřit čas. Jen nesmí nikdo vypnout elektriku, takže je vhodné připojit TV pro jistotu přes nějakou UPS.[/quote]

... přináší FW 3.40 něco nového oproti 3.15?
JSWW (2)|22.11.2009 20:21
[quote=amon.re;249896]... přináší FW 3.40 něco nového oproti 3.15?[/quote]
To nevím, vzhledem k tomu, že TV měla původně verzi 3.40 a downgrade na 3.15 jsem provedl jen proto, abych mohl povolit přehrávání před USB a poté jsem hned upgradoval zpátky na 3.40.
amon.re (93)|25.11.2009 21:14
[quote=JSWW;250017]To nevím, vzhledem k tomu, že TV měla původně verzi 3.40 a downgrade na 3.15 jsem provedl jen proto, abych mohl povolit přehrávání před USB a poté jsem hned upgradoval zpátky na 3.40.[/quote]

... i tak díky za odpověď :) Minimálně vím, že s upgradem se neztratí možnost přehrávat HD filmy :).
George111 (1)|6.12.2009 18:07
[quote=haro;226842]Skúšal niekto zmeniť nastavenie cez servisné menu a zapnúť tak podporu DivX HD cez USB na tomto TV. Viac sem http://www.wcw.dk/#42.10 a sem http://www.avforums.com/forums/lg-owners-forum/915416-official-lg-lh4000-lcd-thread-4.html

Veľmi zaujímavé..Prosím o odskúšanie!! Je to zrejme tým,že je len blokované továrne nastavenie setupu..Túto funkciu má defaultne povolenú až vyšší model. Asi používajú rovnaký chip.[/quote]

Nevíte kde může být zakopaný pes, když mi nefunguje to servisní menu ? Mám LG 37LH4000 a když držím současně OK na ovladači i TV tak se vůbec nic neděje. Samostatně obě tlačítka fungují.
Díky za příspěvky.
OldaRiha (7)|8.12.2009 10:39
[quote=xprim01;235824]Už jsem to sice psal ale... ještě moje preferované nastavení obrazu: režim - Inteligentní čidlo, pokročilá nastavení: korekce gama-nízký, dynamickí zabarvení-nízký, dynamický kontrast-střední, potlačení šumu - střední, trumotion 100Hz - vysoká. Uvedeno včetně českých perliček. Je to ideální pro středně až méně osvětlený pokoj.

Jinak je dost velký rozdíl mezi digitálním a analogovým příjmem. Analog je dost neostrý. Jestli máš UPC tak si kup http://www.dvb-c-shop.cz/produkty/ca-modul-conax-cas7/technicrypt-cxv.htm ,ale ještě vyzkoušej DVB-C tuner - je to přes nastavení země - Finsko. Koukni na kvalitu UPC ex, Z1, Nova cinema a Prima Cool pro porovnání jestli se to vyplatí. Potom bude jen zlobit EPG s českými znaky, ale to je stejné jak u jiných TV s nordic bugem. :-)[/quote]

Nazdar,
jestli jsem to pochopil dobře, tak TV LG 37LH4000 zakoupená v ČR má DVB-C tuner?
Jestli jsem to pochopil dobře, tak bude aktivní, když nastavím na TV volbu země na Finsko?
Máme doma v Třinci kabelovou TV, která již pár měsíců vysílá zksušební vysílání v DVB-C pásmu, ale moje TV nic nenašla (předpokládal jsem, že DVB-C tuner nemá a země je nastavena na česko). Nebo musím mít ve slotu kartu SMiT Conax Chipset Pairing CAM ?

Děkuji předem za opětovné vysvětlení a brzkou odpověď.
Naše KT (http://www.tvtrinec.cz)
stanoh (53)|9.12.2009 01:10
Pro informaci:

Objevila se další možnost aktivace USB portu pro přehrávání filmů. Pomocí mobilního telefonu s OS Symbian S60 (například Nokia E51, ...), jeho infraportu a programu irRemote Psiloc (program pro ovládání prakticky jakéhokoliv přístroje s infra dálkovým ovladačem) je možné aktivovat logon (přihlašovací pole) pro servisní menu, tak se již přihlásíme normálním dálkovým ovladačem (0000) a aktivujeme přehrávání. A to je všechno.
Pokud je v mobilu funkční irRemote Psiloc, tak doplnění profilu pro aktivaci servisního menu pro tento program je práce na 1 minutu a vlastní aktivace na 30 sekund.

funguje to (ověřeno na LH4000, FW 3.40) !!!!
mělo by fungovat prakticky na jakémkoliv FW

více na http://www.avforums.com
OldaRiha (7)|9.12.2009 07:54
[quote=OldaRiha;253349]Nazdar,
jestli jsem to pochopil dobře, tak TV LG 37LH4000 zakoupená v ČR má DVB-C tuner?
Jestli jsem to pochopil dobře, tak bude aktivní, když nastavím na TV volbu země na Finsko?
Máme doma v Třinci kabelovou TV, která již pár měsíců vysílá zksušební vysílání v DVB-C pásmu, ale moje TV nic nenašla (předpokládal jsem, že DVB-C tuner nemá a země je nastavena na česko). Nebo musím mít ve slotu kartu SMiT Conax Chipset Pairing CAM ?

Děkuji předem za opětovné vysvětlení a brzkou odpověď.
Naše KT (http://www.tvtrinec.cz)[/quote]

Takže odpovím sám..
LG 37LH4000 po přepnutí země na Finsko má opravdu funkční DVB-C tuner, a na naší kabelovce to našlo 28 digitálních kabelových TV. Za zmínku stojí zejména CT1 HD a NOVA HD..

Co se týče EPG tak opravdu to nezobrazí korektně diakritiku, ale dá se to překousnout.

Jen co mě trochu zaskočilo, je fakt, že když pustím EPG tak na pozadí nehraje obraz..
stanoh (53)|9.12.2009 19:15
Kompletní návod na zprovoznění přehrávání filmů z USB pomocí mobilního telefonu je na této adrese:

http://www.avforums.com/forums/lg-owners-forum/1143319-usb-port-new-lg-lcd-lh-series-part-2-a-5.html#post11017763

Objevilase tam i informace, že při přehrávání filmu z USB se vypne TruMotion 100HZ, když se přepne video mod do Game mode ale nezkoušel jsem ....
Dave326 (1)|14.12.2009 10:53
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na vzdálenost, ze které je možné sledovat LCD LG37lh4000. V popisech a parametrech přístroje je uváděná doporučená sledovací vzdálenost 1,5 až 2m. To samé je uvedeno i u typu LG42lh4000. Vzdálenost, ze které budu sledovat TV je však 3,5m. Jaké máte prosím zkušenosti se sledováním toho LCD ze vzdálenosti větších než 2m?
Děkuji za odpovědi.
lubinosak (7)|14.12.2009 15:20
Ahoj, nevíte čím by mohlo být, že když jsem naformatoval flashdisk (Alza FlashDrive 8giga)na NTFS a pustil si pres ni film tak se po case film zpomaly... a nakonec se vypne a spadne to do menu... kdyz jsem to preformatoval zpet na fat32 tak to dela taky ale jen napriklad jednou za film diky za rady...
jarno (17)|15.12.2009 22:54
Mám zálusk na 37lh4000 nebo 42lh4000 a zajímala by mě reálně naměřená spotřeba těchto televizí v různých podmínkách (např. večer při aktivním senzoru osvětlení, přes den apod.).

Zkoušel někdo naměřit tyto hodnoty nebo víte o nějakém dobrém odkazu na tyto údaje?
David Lister (405)|15.12.2009 23:08
[quote=Dave326;254172]Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na vzdálenost, ze které je možné sledovat LCD LG37lh4000. V popisech a parametrech přístroje je uváděná doporučená sledovací vzdálenost 1,5 až 2m. To samé je uvedeno i u typu LG42lh4000. Vzdálenost, ze které budu sledovat TV je však 3,5m. Jaké máte prosím zkušenosti se sledováním toho LCD ze vzdálenosti větších než 2m?
Děkuji za odpovědi.[/quote]

Máme pozorovací vzdálenost 2,6 metru a budeme kupovat 40ku a to jen proto, že manželka se proti 46tce rázně postavila a taky se nám bohužel nevejde (ideální by byla 42, ale tento rozměr námi vybraný Samsung nevyrábí). Jestli jsou peníze tak ber minimálně velikosti 42, ale na 3,5 metru bych jednoznačně doporučil minimálně 46.
Ses (7)|29.12.2009 01:36
Zdravím, uvažuji o této televizi. Ale chtěl bych se zeptat těch, kteří přijímají DVB-C, jestli nějak nevyřešili špatnou diakritiku v EPG. Nefunguje ten tuner třeba i v jiné "zemi", ve které by diakritika fungovala? Nebo nedá se to nějak upravit v servisním menu? Stejně se mi zdá docela podrazácké (a nelogické), proč ten tuner funguje jen v některých zemích, když tam stejně je...

Díky za odpovědi a rady.
szigeti (15)|29.12.2009 12:22
Mám LG 37LH4020, je to varianta 4000 bez vstupu S-video. Má niekto skúsenosti s Divx na tomto TV? Kde zistím verziu FW. Resp dá sa vstúpiť do servisného menu bez downgradu FW? Ďakujem