Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

ukázky a zajímavá videa č.2

anglcam (223)|6.3.2010 12:38
no kdyby se nevedelo ze jde o vylet ktery plati Matador tak by do toho myslim taky nikdo nerypal.proste jsme meli Matadory ktere ten teren zvladly.Kdybychom meli Continental nebo Barum ci Galusky byli bychom v pr..li. Proboha Pavle.
P.S. zase na druhou stranu u nafty nerekli o co jde a jsem tomu rad ponevadz ja bych to do auta nelil.Ale kdyz by mi MAtador zasponzoroval vymenu motoru proc zase ne.
Pave1 (4279)|6.3.2010 13:04
Chápu.

Na jednu stranu (jako divák) vysoce oceňuju to, že nám to Lopolo postnul gratis, to je perfektní bonus (který jasně smaže všechny sponzory .-) ).

Na druhou stranu se ale chci za to Lopolovi revanšovat, třeba tím, že ho upozorním (ne jako divák, ale jako člověk, který se dokumenty hodně zabývá), že ten sponzor by měl mít u seriozníhu dokumentu jasně vymezené místo (sponzorský vzkaz, umístění produktu do snímku, další doprovodné reklamy, třeba v bonusech na DVD).

Tyhle dvě polohy "inspirací" prostě odlišuju, jako divák tohoto fóra mám výhrady naprosto nulové :-) .
LOPOLO_2 (488)|7.3.2010 00:18
Pavle, chapu tvoji potrebu skatulkovat a tridit ale jak rikam, kdyz nemas nejmensi poneti o podminkach vzniku a dost mozna ani ucelu, tezko muzes navrhovat pozice pro "sponzory", jak jim rikas. Takhle to proste nefunguje, alespon v tomhle pripade ne.
Pave1 (4279)|7.3.2010 00:38
Proč si myslíš, že si neumím představit okolnosti vzniku (pár věcí už jsi sem dal .-) )?

Jen ti říkám, že seriozní dokument by "byznys vsuvku" obsahovat nemohl. Je mi úplně jasné, že máš "své" mantinely, o tom nepochybuju. Jen kdybys to třeba chtěl příště pojmout zcela seriozně (ujišťuju tě, že to pak sponzoři skousnou, odměnou je jim větší záběr diváků, pokud se ti to pak podaří protlačit někam do tv, nebo vyhrát nějakou cenu na nějakém festivalu .-) ).

Jinak dneska šly dva moc pěkný dokumenty na Z1, jeden o dvojce na kolech, jeli přes Tibet do Indie (na začátku i přes poušť), druhý o Libyi :-) .
LOPOLO_2 (488)|7.3.2010 11:40
Protoze kazdej projekt ma prece svy konkretni specificky podminky. Zvlast neco takovyho, jako je tohle a naopak ja ujistuju tebe, a dokonce jsem to tu psal, ze puvodni verze to neobsahovala a prez upozorneni si to "investor" pral.

Oba dokumenty jsem videl a oba se mi libily. Prijemne me prekvapilo, ze ten o Libyi nezamlcoval americky provokace a rozdilnej pristup Cartera a Regana a pobavil me frantik, kterej tomu chudakovi cinananovi, co ho pozval do svyho skromnyho pribytku bezohledne pobryndal bejvak, jak mu tekla melounova stava z huby az mu musel starej pan donest lavorek, aniz by si toho frantik vsimnul a docvaklo mu to :-)
Pave1 (4279)|7.3.2010 11:57
Však rozumím, věčný boj peněz .-) . Naštěstí "v první lize" to má svý mantinely (snad i zákonem a dalšími předpisy upravené, byznys se odděluje, proto mi to zřetelně ťuklo do oka).

Speciálně ten první dokument byl fakt perfektní (čuňačil slušně, ale když ti někdo nabídne meloun, měl by ti nabídnout i talířek, pokud je to v interieru .-) , na druhou stranu s tím mohl jít ven - jenže měl postavenou kameru).

Docela trpěli, na těch kolech, ale místy nabídli opravdu nádherný záběry, na ty hory, políčka, atd.

Dopl.: neuvažuješ o tom, zkusit z toho udělat i nějaký dvě repky a nabídnout to třeba do Objektivu? Jistě by šla i nějaká "moto-verze" do komerčních moto-revue.
jojkovid (651)|7.3.2010 15:34
LOPOLO_2
pustil jsem Libyi rodičům (73 a 75let). Líbilo se jim to, vydrželi až do konce (což je co říci) a pochvalovali si tu hudbu. Jen si stěžovali, že občas mluvené slovo bylo hůře slyšet kvůli muzice.
LOPOLO_2 (488)|8.3.2010 09:06
[quote=Pave1;270375]
Dopl.: neuvažuješ o tom, zkusit z toho udělat i nějaký dvě repky a nabídnout to třeba do Objektivu? Jistě by šla i nějaká "moto-verze" do komerčních moto-revue.[/quote]

Zkousel jsem jim to nabidnout ( objektiv) a existuji dva mozny duvody, proc se neobtezovali ani odepsat. Bud jsou ty zabery tak spatny a nevysilatelny nebo proste clovek nema bez "kontaktu" nejmensi sanci. Oboji je mozny. Pokud tady existuje nekdo, kdo by s tim dokazal pomoct, velmi bych to ocenil. Ale to je asi hodne naivni :-)
LOPOLO_2 (488)|8.3.2010 09:08
[quote=jojkovid;270419]LOPOLO_2
pustil jsem Libyi rodičům (73 a 75let). Líbilo se jim to, vydrželi až do konce (což je co říci) a pochvalovali si tu hudbu. Jen si stěžovali, že občas mluvené slovo bylo hůře slyšet kvůli muzice.[/quote]

Na normalni tv? Mozna je to rusilo... dik. Dneska se snad konecne dostanu k tem ukazkam.
Pave1 (4279)|8.3.2010 09:52
Nabízel jsi tu dlouhou kládu, nebo hotovou repku (třeba s provizorním komentářem, který si oni případně přemluví)? Pokud tu dlouho kládu, tak nebyla žádná šance (nabídek dostávají hodně .-) ).

Taky bych zkusil udělat verzi repky zcela bez aut, jen o té poušti a památkách ve městech (maximálně nějaký ojedinělý pohled zevnitř auta nebo zdálky, aby ty reklamy tolik nekřičely .-) ).
LOPOLO_2 (488)|8.3.2010 10:47
Nabizel jsem jen moznost ty zabery vyuzit a zjistoval, jestli je vubec zajem. Zrejme neni. Myslel jsem to samozrejme bez aut.

Myslim ze dve maly reportaze, treba o pousti a architekture by se daly dat bez problemu dohromady.
Pave1 (4279)|8.3.2010 13:53
Tak je udělej a teprve pak je nabízej, to bude mít mnohem větší šanci (posílat záběry je ztráta času .-) ).
LOPOLO_2 (488)|8.3.2010 17:01
Na blind se mi nic takovyho delat nechce protoze to by se mi prave zdalo jako ztrata casu. Poslat obrazky a zeptat se na obecnej zajem o neco takovyho je narozdil od toho otazka minut a pokud zajem neni, neda se nic delat. Strkat nohu do dveri neni muj styl i kdyz by se to asi nekdy hodilo.
jojkovid (651)|8.3.2010 17:48
LOPOLO_2
Ano na CRT TV. Myslím, že na LCD by ten materiál pro web nebyl nejlepší.
LOPOLO_2 (488)|13.3.2010 23:33
[quote=Pave1;270634]Tak je udělej a teprve pak je nabízej, to bude mít mnohem větší šanci (posílat záběry je ztráta času .-) ).[/quote]

Ledy se pohnuly. Slovenska TV to odvysila na jejich dvojce.
Pave1 (4279)|13.3.2010 23:41
jj, slováci moc netočí, tak jsou asi rádi .-).

Každopádně gratuluju :-) .
LOPOLO_2 (488)|13.3.2010 23:46
spis nejsou tak svazany a min se bojej .. koneckoncu, konkretne Libyi nema ani ceska tv, takze o toceni jako takovym to asi nebude. Jinak diky.
Pave1 (4279)|28.3.2010 09:07
Lidi dělají v noci různé věci .-) ,

já dneska od půlnoci šmikal, k vidění bude necelá půhodina z včerejšího tancování rock'n'rollu (rozstřihaná v zběsilém tempu tance na pěkně malé kousky .-) ) na čt4 dnes od 17.30h.

http://www.ceskatelevize.cz/program/10284604570-28.03.2010-17:30-4-velka-cena-sokola-v-rokenrolu.html

link na video:
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/21047129137-tanec/?streamtype=WM2
Pave1 (4279)|9.4.2010 08:35
Nějaká letadla z posledních dvou dnů z Ruzyně (7. a 8.4.)
[video=vimeo;10787662]http://www.vimeo.com/10787662[/video]

Ne vše vyšlo perfektně (potřeboval bych být k plné spokojenosti na obou koncích dráhy najednou, takže jsem volil kompromis, tentokrát často ve prospěch čmoudíků od koleček), druhý den to chtělo vzít po světle, takhle jsem musel během švenku přecloňovat a záběry nejsou ideální, ale celkově se tam pár pěkných záběrů najde. Nějaký popis je i u mne na stránkách, točila XH-A1, čas závěrky většinou kolem 1/120, ND filtry, u clony jsem se vyhýbal hodnotám nad F5.6, k tomu levný stativ (který při velkém přiblížení byl docela problém .-) ), vše jsem ostřil manuálně.
tommmyt (542)|9.4.2010 09:15
Pave1: kde jsi vzal zvuk z těch vysílaček nebo co to je? :-)
Pave1 (4279)|9.4.2010 09:39
Půjčil jsem si od kámoše radioamatéra letištní skener (malý přijímač), který jsem pověsil přímo na kameru. Interní mikrofony XH-A1 (nastavené na automat) zařídily zbytek (trochu jsem tu komunikaci "časově pošoupnul" - kvůli sestřihu, ale ne moc).
Tohle byla čistě frekvence řídící věže, kecali ale víc, dá se to najít na Youtube, kam to jeden nadšenec hodil celý. Použil jsem ale jen moje autentické nahrávky, i když tam začátek první komunikace chybí.
Jarda.Bar (1238)|10.4.2010 13:01
Pavle, to jsi točil s tímhle člověkem http://www.planesvideo.cz/ ?

Shodou okolností, když sem byl s dcerou na hřišti, sem si hrál s 550D a zkusil z ruky natočit letadlo crop módem tedy ohniskem cca 1500mm (přep. na 35mm), letadlo v letové hladině 12 tis. stop.

http://www.jardabar.net/temp/550D/TestCropMode_b.zip
Pave1 (4279)|10.4.2010 13:22
Ne, on stál na druhé straně dráhy (doufal v lepší záběry "po světle", ale točí na automatiku barev i ostření a důležitá fáze dosedu byla pro něj i dál; následný pojezd ale tenhle stabilní fanda snímání letadel má perfektně natočený).
Byl bys tak hodný Oldo a testnul bys 550D na nějaké pleťovky a barvy? Tedy nějaké PC z exterieru a interieru, zaměřené na podání barev. Dík.

Přelety pěkný, ale rozlišení nestačí.
Jarda.Bar (1238)|10.4.2010 14:34
Poslal sem ti to přes SZ ...

Rozlišení je malý, ale i tak je to na některé věci použitelné. Někdy zkusím vzít měsíc ze stativu a s "větším" objektivem. To by mohly bejt hezký obrázky. Čekám teď na redukci bajonetů Nikon->Canon a Sigma->Canon, abych nebyl omezenej jen na Canon skla. Ostřím stejně ručně, tak je mi absence autofocusu při použití redukce šuma fuk.
Pave1 (4279)|10.4.2010 14:55
Rád se pak mrknu, Měsíc já rád :-) .
Valkyrja Entertainment (362)|29.4.2010 21:36
youtube



vimeo

[video=vimeo;11211392]http://vimeo.com/11211392[/video]


Informace


Video na vimeu je nefunkční, nicméně download souboru funguje bez problémů. Youtube bohužel zase nepodporuje formát 2,35:1, takže ve videu jsou vidět letterboxy.

Video je sestříhané z 50min záznamu.

Informace o akci -> http://www.autoklubupice.cz/ sm01
LOPOLO_2 (488)|30.4.2010 01:23
pekny
Pave1 (4279)|30.4.2010 23:33
Psal jsem ti už dříve na jiném (podobném .-) ) serveru, že líbí, takže jen zopakuju,
že to je pěkně natočený.
MirQoo (16)|16.5.2010 23:17
noo pridam aj ja sem ukazku, neviem ci tu uz taka je => kamera to je Sanyo Xacti VPC-FH1 . Je to moja prvotina, a za cenu 315eur co som ju kupil na nu nedam dopustit :)

1. Slabsie svetlo - koncert


2. ten isty koncert - manualne nastavene iso- ocividne zle :D


3. kratky pohlad z dolomitackej lyzovacky


4. manualny focus


5. jedine editovane videjko - dost nepodarene - moj havo :)
tripye (77)|17.5.2010 20:27
@Valkyrja Entertainment - kvalitne zabery, aj ten zostrih sa mi celkom pacil..chvalim
faskm (16)|21.5.2010 21:32
Pokud byste měl někdo chvilku čas můžete se podívat na nějaké mé krátké filmečky z dovolené i jiné.
Můžete stáhnout nebo přímo spustit na této adrese: http://www.dtptisk.com/ftp/faskm
Pokud chcete napsat na ně napsat připomínky, klidně i s velkým P, tak do toho. Budu rád. Jen tak se člověk do budoucna dalších chyb.
Snad jen Dostavník vybočuje z rámce videí. Točil jsem to v roce 1974 na čb 8mm kameru bez zvuku. Později upravený na PC.
Antonín (732)|26.5.2010 14:33
Zvířata se mi tématicky velice líbí.

Akorát bych:
1. Statické záběry točil ze stativu. Klepající se ruka je problém.
2. Když vůbec zoom, tak opatrně, pomalu, ze stativu a hlavně nesmí končit posunem kamery na chybně zazoomovaný objekt. Zoom by měl dávat nějaký smysl.
3. Kamera "z ruky" bez steadycamu je zvláštní kategorie. Dá se tak točit - vznikne takové Chytilová. Ale taky by to mohlo mít nějaký účel - třeba tak zachytí konec filmečku "zvířata se rozbíhají po žrádle po světě", kam zalezou a tak...
4. Pečlivěji bych střihal nebo udělal větší kvanta záběrů, aby bylo co vybrat (jsou tam na dvou nebo třech místech různé lidské nohy a zadky jiných zvířat).
5. Určitě bych se vyhnul podivným střihovým efektům. Crossfade, fade, prostý střih stačí. A měl by dávat jakýsi smysl, proč teď fade, a proč teď X, a proč teď jenom šmik. Podivnými efekty se nedá nahradit "všímavá" nebo nápaditá kamera (a záběrů je tam dost hezkých!).
6. Střihovou skladbu bych více promýšlel (zvíře jedna, zvíře dvě, zvíře tři, ..., velký detail, polocelek, celek, kladl bych si otázku po účelu: co teď zrovna přesně chci, aby si divák pomyslel).
7. Možná bych zkusil najít (hercům ho nějak vnutit) nějaký "konflikt" - film drama uvítá. Třeba lezoucího brouka do granulí, nebo vyměnit misky, to už závisí na mnoha věcech, které neznám. Prostě akce. I kdyby to bylo jenom "psi běží k misce" nebo "pes hladově štěká" nebo i jen "ocas se vrtí". Děj popsaný nikoliv podstatným jménem, ale slovesem.
8. Typy písma a použití fontů a zejména pak nefunkční stínování jsou nehezké. Koukni se na film Pata, nebo jak se to jmenuje, myslímže lopolo, ale možná i někdo jiný. Je to někde tady. Jeden prostinký bezpatkový (ale elegantní) dvoubarevný font - kolik to udělá krásy. Poslední "běhací" titulek sebou navíc škube, ale to je možná dané verzí pro web, nevím. Písmo je velmi těžká věc. Zdánlivě maličkosti, ale hezké písmo je prostě komplikace.

Prosím to číst i s tím "já bych", není to míněno jako, že by to přesně tak musel dělat každý.
Nemusí.

Děkuji za možnost se učit. A rozmyslet si některé věci sám pro sebe.
faskm (16)|26.5.2010 23:10
Díky moc za rozbor či připomínky těch mých pár videí. Určitě mi to pomůže v dalších pracech i když pouze amatérských.
Mohl bys napsat k bodům č..2, 4, 5 přesněji v kterém videu a v které části se to vyskytuje? Ještě jednou dík.

Učit se, učit se, učit se platí v každém věku.
Antonín (732)|27.5.2010 08:15
No já to spíše koukal tak na plynulo a na dojem...
tak jenom jeden - O nenasytách.avi

2. chybný zoom 1:04
4. jiný záběr 0:18 zadek zvířete, 1:24 nohy, je tam i pár záběrů, které by zasloužily střihnout a pár set milisekund dříve, protože se kamera pohne
5. zbytečný střihový efekt 2:16
nejasný střihový efekt 3:23, 3:26 (proč X když doteď tam byly většinou ostré střihy? ale třeba jsem jenom něco nepostřehnul)

Ale jsou to jenom hrubé poznámky, které prostě buď naťuknou, nebo je klidně ignoruj.
Ten film má myšlenku a obsah, což je cenné.
To se nedá nahradit.
Právěže mi přišel být takový docela vtipný, tak mi možná zbytečné chybičky (zbytečné=takové, které jsou v amatérském prostředí snadno odstranitelné) vadily více, než by bylo nutné.
faskm (16)|2.6.2010 21:05
Díky. Je to tak. Něco na tom bude. Malé etaily, které zasluhují příště vetší pozornost.
Pave1 (4279)|7.6.2010 09:10
Zbyla chvilka takže jsem upravil jednu starší ukázku - krátkou navštívenku z Třeboně (a Schwarzenberské hrobky). Především jsem zkrátil a upravil úvodní a závěrečnou pasáž z města a okolí, prostřední část Schwarzenberské hrobky zůstala téměř beze změny.

[video=vimeo;12347343]http://www.vimeo.com/12347343[/video] (6min 54sec)

Točila XH-A1 v HDV 1080/50i, na vimeu je to jako 1280x720/25p (H264 a cca 6Mbps). Krátký popis k snímku je u mě na stránkách v sekci ukázky (videoproduce.cz).
Pave1 (4279)|20.6.2010 21:12
Narazil jsem na netu na tahle dvě krásná videa z u.s. národních parků, je to krásná příroda, stojí za vidění (EX1):

[video=vimeo;12692425]http://vimeo.com/12692425[/video] (krátké)
[video=vimeo;12692240]http://vimeo.com/12692240[/video] (podstatně delší)
Pave1 (4279)|25.6.2010 20:22
Jedna starší věc, mírně doupravená (výlet do Prachovských skal, točila XH-A1 s šírem od kámoše, bylo dost mizerný).

8min, H264 4.5Mbps 1280x720, pro net přepočteno do 25p (na pořádným počítadle necuká .-) ).

[video=vimeo;12853347]http://www.vimeo.com/12853347[/video]
Pave1 (4279)|9.7.2010 22:48
Něco pěkného z netu z MARK II.

http://vimeo.com/12578735
LOPOLO_2 (488)|14.7.2010 06:40
Saxel (2279)|14.7.2010 08:40
LOPOLO_2:
Ještě tý hadici chybí stín. ;)
Je to pěkné, vážně pěkné. V čem jsi to dělal a hlavně jak dlouho ti to trvalo?
Antonín (732)|14.7.2010 10:16
Řekl bych, že když je k dipozici datový model toho prostoru, že to není ani těžké, ani pracné.
Práce je vytvoření toho modelu.
Ale současné softy pro generování 3D prostorových modelů to umožňují tvořit dost rychle.
Lopole ten prostor i tak asi netvořil...
LOPOLO_2 (488)|14.7.2010 10:38
[quote=Saxel;289066]LOPOLO_2:
Ještě tý hadici chybí stín. ;)
Je to pěkné, vážně pěkné. V čem jsi to dělal a hlavně jak dlouho ti to trvalo?[/quote]

ten jsem uplne neresil, jen stin na hadici od toho, co objizdi .. tam bylo svetlo hrozne nizko. Se stinem jsem si zkusil projit proceduru tady .. http://www.3d.cz/smazat/test_2.wmv

Z1, boujou, Cinema4D, AE, Vegas .. netrva to zase tak dlouho, pokud clovek nelpi na realnosti. Priprava dat pro rekonstrukci 3D prostoru a pak prace v nem je asi casove nejnarocnejsi .. zbytek je pohoda.
LOPOLO_2 (488)|14.7.2010 10:43
[quote=Antonín;289076]Řekl bych, že když je k dipozici datový model toho prostoru, že to není ani těžké, ani pracné.
Práce je vytvoření toho modelu.
Ale současné softy pro generování 3D prostorových modelů to umožňují tvořit dost rychle.
Lopole ten prostor i tak asi netvořil...[/quote]

Ten prostor se musi samozrejme udelat, ale pravda je, ze to zas tak narocny neni. Je to akorat pomerne dost kroku, pokud tam clovek chce dostat i stiny a podobne. Zkousel jsem i dynamiku, kolize 3D objektu s objektem na videu, ale dneska jde opravdu vsechno .. jen to chce cas.
Valkyrja Entertainment (362)|14.7.2010 14:14
Moc pěkné :) Jak dlouho trvá naučit se něco podobného? (mám na mysli animaci 3D modelů a modelování, ne motion tracking).
LOPOLO_2 (488)|14.7.2010 14:31
[quote=Valkyrja Entertainment;289092]Moc pěkné :) Jak dlouho trvá naučit se něco podobného? (mám na mysli animaci 3D modelů a modelování, ne motion tracking).[/quote]

Nemam poneti ale tipuju ze zakladni prehled si clovek dneska udela uz za rok, pokud se tomu bude venovat. Vsude jsou spousty tutorialu a napriklad moje oblibena Cinema4D ma v cechach skvelej support. Ja se to ucil na zacatku devadesatejch, kdy to bylo v plenkach a casto metodou pokus/omyl, zadny nahledy, hodne matematiky a predstavivosti :-) ( pamatuju si jak zacinal Pixar a jejich prvni pokusy s lampickou na aminetu, kam jsem taky obcas neco posilal)

Taky hodne zalezi na jaky urovni, neco jako naucit se hrat na kytaru. Beznej model clovek udela i po mesici, ale bude tapat se svicenim a v materialech.

Jen pro zajimavost, tohle jsem delal pred sedmi lety a i kdyz je to moje prace, musel bych se v tom modelu par hodin hrabat abych si osvezil, jak se vystavenej a co jak funguje.

http://www.3d.cz/john/secret/know_how/melitta.htm

V kazdym pripade je to skvela vec ve spojeni se zivym obrazem a kdo ma cas a chut, doporucuju. je to zabavny i poucny.
Valkyrja Entertainment (362)|19.7.2010 17:16


Video z krátké vycházky na hrad Vizmburk. Zatím se zpracovává, takže kvalita není extra.

P.S: Uploadnul jsem lepší verzi (našel jsem pár chyb).
LOPOLO_2 (488)|19.7.2010 22:27
dneska sem si zapomel klice od baraku a tak jsem si dupnul :-)
http://www.3d.cz/smazat/pred_barakem.wmv
Valkyrja Entertainment (362)|19.7.2010 23:37
LOPOLO_2: Moc pěkná práce :)
Pavel_tempx2 (829)|21.7.2010 09:33
[quote=Valkyrja Entertainment;289713]YouTube- vesnice Podhraď a hrad Vizmburk - nová verze

Video z krátké vycházky na hrad Vizmburk. Zatím se zpracovává, takže kvalita není extra.

P.S: Uploadnul jsem lepší verzi (našel jsem pár chyb).[/quote]

všechny záběry do žluta jsou záměr (případně "umělecký" záměr)? přijde mi to škoda, reálné barvy mohly být lepší