Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XBMC / KODI - možná nejlepší Media centrum software pro HTPC

Millo78 (122)|8.11.2010 08:03
lol, naco bys to pustal cez vzdialenu plochu? Ten prenos je hodne obmedzeny..
BigSandy (163)|15.11.2010 18:06
Jus kluci.
Marně se už 3 dny trapim a nemohu rozchodit ten Live XBOX.
http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=62488
Použil jsem unetbootin jak je uvedeno v navodu.
Vyzkoušel jsem nastavit par distribuci.
Vyzkoušel jsem i OPhcraks XP-LiveCD-2.0 i VistaLiveCD-2.0

Vždy to nabotuje a vyhodi toto

Could not find kernal image linux.

Poradi někdo jak na to.
vomic (671)|15.11.2010 19:02
stáhni si tento prográmek a v něm si udělej bootovací USB http://old.linuxliveusb.com/

stáhni si zde nejnovější betu 4 xbmc ... http://www.xbmcfreak.nl (nevím co máš za zařízení pokud máš něco s integrovaným IR přijímačem stáhni si verzi nuvoton pokud ne tak třeba vanilla)
BigSandy (163)|16.11.2010 06:04
Moh bys to vysvětlit trochu podrobněji aby to pochopila i takova lama jako ja.
Asi dělam něco blbě.
Nainstaloval jsem ten programek.
Step1 Vybral v seznamu muj flashdisk
Step2 Zvolil download a vybral v seznamu Slax 6.1.2 a klik na download.Vše OK a Slax se stahnul
Step5 Po kliknuti se to začalo instalovat
Po restartu PC to začne bootovat a vyskoči

No default or UI configuration directive found
vomic (671)|16.11.2010 18:19
1. stáhni prográmek + instační ISO xbmcfreak beta IV vanilla nebo nuvoton
2. v prográmku zvol flaschku a ISO jao zdrojový soubor
3. na flaschku se ti udělá bootovací instalační soubor
4. nabootuj z té flachky a zvol Instlace na HDD (instlace xbmc)
pokračuj dle návodu na instlci xbmc zde na foru tedy:
5. zvol čeština pro linux, asistované rozdělení HDD, následně jméno a heslo xbmc (potvrd že ti nevadí slabé heslo) a počkej až dojede instalace
máš nainstalováno a pak jen nastav své xbmc dle návodu zde na foru
BigSandy (163)|17.11.2010 09:26
Tak tento zpusob jsem zkoušel hned jako první.

1. Stáhl prográmek + instační ISO xbmcfreak-1000-nuvoton-beta4.iso
2. v prográmku zvolil flashdisk a ISO xbmcfreak-1000-nuvoton-beta4.iso jako zdrojový soubor.
Po restartu a nabotovaní mi najede hlavička
SYSLINUX 3.86
A pod ni je
No default or UI configuration directive found
Boot:
vomic (671)|17.11.2010 19:53
promin ale jsi si jist, že bootuješ z flaschky a ne z nějaké nepodařené instlalace linuxu na hdd?
Jaké máš vlastně zařízení na které se snažíš to nainstalovat.

Nemáš možnost připojit k zařízení nějak CD mechaniku třeba nějakou z jiného kompu pomocí sata kabelu a samostatného zdroje nebo externí meachniku?

Zkoušel jsem ted jen tak udělat instalační USB a normálně mě to bootuje.

PS: napiš přesnou konfiguraci tvého zařízení, napadlo mě že bych ti zkusil zítra nebo pozítří udělat pomocí Acronisu obraz mého disku z ASROCKu a uploadnul bych ti ho na nějaké FTP ... to by jsi ale musel nejdříve vyřešit nějak externí CD mechaniku ze které by jsi spustil bootovací CDčko Acronisu (to si uděláš klidně ze stažené demoverze Acronisu) a z něho by jsi obnovil na svůj disk můj disk ... pokud ale nemáš Asrock nejsem si jist jestli by na tvém zařízení můj obraz fungoval i když pokud máš ION pc tak by asi mohl.
BigSandy (163)|18.11.2010 05:37
Jsem si jist že bootuji z flaschky a ne z nějaké nepodařené instlalace linuxu na hdd.
Nikdy jsem v tomto compu linux neměl ani žadnou instalačku linuxu.

FlashDisk na ktery to zkoušim nacpat je 8 GB i-Tec
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Zkusin dnes v praci někomu zabavit jiny flashdisk a ještě vyzkoušim.

"Nemáš možnost připojit k zařízení nějak CD mechaniku"
Zkoušim to v praci jen tak na poskladanych komponentech na stole takže možnosti je hafo.
Mechanika neni problem.
vomic (671)|18.11.2010 08:20
zkus to spíš z mechaniky ... a na jaké zařízení se to snažíš nainstalovat? Co máš přesně za PC?
artam (1147)|18.11.2010 10:29
Nepoznam sice, ako funguje xbmcfreak-1000-nuvoton, ale standardny XBMC (z xbmc.org) ked sa nainstaluje na USB flashku doporucenym sposobom, tak funguje.

- napalit Live ISO na CD (CDRW)
- vytiahnut USB vsetky disky/flashky okrem tej flashky, na ktoru chcem instalovat
- nabootovat z CD
- potom uz len postupovat podla instrukcii v menu (xbmc si sam naformatuje flashku)
vomic (671)|18.11.2010 10:38
[quote=artam;308121]Nepoznam sice, ako funguje xbmcfreak-1000-nuvoton, ale standardny XBMC (z xbmc.org) ked sa nainstaluje na USB flashku doporucenym sposobom, tak funguje.

- napalit Live ISO na CD (CDRW)
- vytiahnut USB vsetky disky/flashky okrem tej flashky, na ktoru chcem instalovat
- nabootovat z CD
- potom uz len postupovat podla instrukcii v menu (xbmc si sam naformatuje flashku)[/quote]


Já to tedy celou dobu chápu tak že potřebuje vytvořit instalční flaschku pro xbmc aby z ní mohl to xbmc nainstalovat na hdd, pokud chceš z flaschky spouštět přímo xbmc a mít ho nainstalované tak je to i na nuvoton betě uplně stejné jak píše artam.
artam (1147)|18.11.2010 16:14
Nuz tak na bootovanie ISO obrazov priamo z USB flashky uz davnejsie pouzivam toto:
http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/
a mal by sa tym dat spustit aj XBMC, kedze ho tam maju uvedeny.

P.S. ...a keby dotyny pouzival pana googla, tak mu to vylezie ako prvy odkaz po zadani dotazu na "usb boot linux" ;)
BigSandy (163)|19.11.2010 07:19
Omlouvam se všem co se tady snažili mi pomoc.
Jsem blb a špatně jsem to pochopil.
Mam doma na USB live XP i Live visty, ktere jsem dostal jako iso.
Stačilo pomoci přiloženeho programu strčit na USB a fungovalo to.
Netušil jsem že se to musi instalovat.
Tak ještě jednou se omlouvam.
Zatim testuj a vše funguje OK, i dalkač jede.
artam (1147)|19.11.2010 10:05
Hlavne je, ze ti to uz funguje. :)
BigSandy (163)|20.11.2010 10:24
Co tak nějaky novy topik XBOX live, kde by ste se podělili o zkušenosti ohledně tohoto programu pod linuxem..
On XBOX ve winech je dobry a dokaže snim i lama ale na linuxu a ještě jen s terminalem si jen tak někdo neporadi.
Jak třeba znovu spustim s terminalu XBOX
vomic (671)|20.11.2010 10:37
no pokud použiješ XBMC live tak je to pod linUxem a poradí si stím i lama :) defakto instalace je totálně easy, pak jen nastavit pár věcí a není co řešit ... mě přijde provozování Live verze mnohem jednoduší než pod WIN.
Samozřejmě instalace nejprve linuxu a pak xbmc je už o něčem jiném a já bych si na to netroufal, ale ani nevím co bych tím získal.
Přes terminál dnes není defakto vůbec nic řešit, veškeré pluginy se instalují přímo z xbmc buď z zip souboru například na flaschce (například csfd knihovna, CT archiv) nebo přímo z aplikace pro stažení pluginů ... a jejich instalace trvá jen pár sekund a ani nevyžaduje restart.
BigSandy (163)|20.11.2010 17:37
Jak třeba změniš IP adresu, kterou jsi zadaval ručně při instalaci.

Ono stačilo chitnout nějakeho linuxaka a je vymalovano.
Třeba když v terminalu zadaš startx tak ti najede linux deskop a je to.
Mužeš si nainstalovat třeba nějaky fille manažer.

Ve windows jde take vše přes ikony a klikani ale přesto přikazovy řadek je něco užasneho a da se v něm dělat spousta věci.

Kontrolní otazka č1.
Když nastavím všechny cesty se složkam ve video,hudba,obrazky tak je to ve windows uložene ve skriptu sources.xml v Documents and Settings
Kde to najdu v tom live XBOX

Kontrolní otazka č2.
Při instalaci XBMC jsem rozdělil HD na 2 časti.
10 GB Primarni aktivni a zbytek těch 490 GB jako fyzicky disk
Na ten 490 GB se v XBMC nemohu dostat.
Dostanu se vubec na něj v XBMC a přes WinSCP
IeMeL (95)|22.11.2010 10:20
[quote=vomic;308491]no pokud použiješ XBMC live tak je to pod linUxem a poradí si stím i lama :) defakto instalace je totálně easy, pak jen nastavit pár věcí a není co řešit ... mě přijde provozování Live verze mnohem jednoduší než pod WIN.
Samozřejmě instalace nejprve linuxu a pak xbmc je už o něčem jiném a já bych si na to netroufal, ale ani nevím co bych tím získal.
Přes terminál dnes není defakto vůbec nic řešit, veškeré pluginy se instalují přímo z xbmc buď z zip souboru například na flaschce (například csfd knihovna, CT archiv) nebo přímo z aplikace pro stažení pluginů ... a jejich instalace trvá jen pár sekund a ani nevyžaduje restart.[/quote]

Ako to je s podporou HW u takejto live distribúcie? Podľa mňa na mnohých PC musí byť problém rozchodiť korektne video, resp. audio, hlavne digitálne cez optiku či HDMI a ešte aj s priestorovým zvukom.
vomic (671)|22.11.2010 11:52
[quote=IeMeL;308915]Ako to je s podporou HW u takejto live distribúcie? Podľa mňa na mnohých PC musí byť problém rozchodiť korektne video, resp. audio, hlavne digitálne cez optiku či HDMI a ešte aj s priestorovým zvukom.[/quote]

používám live verzi již asi 4 roky, zatím se mi nikdy nestalo, že bych měl nekompatibilní hardware ... je ale pravda, že vždy používám doporučený hardware ... v dnešní době je defakto live verze určená pro ION platformu nicméně není to podmínka a většinou funguje i na jiném standartním hardwaru. Pokud nesložíš své HTPC z nějakých nestandartních komponentů není se čeho bát.
A i nějaké speciality se dají rozchodit ... všeobecně platí = co funguje na linuxu funguje i v live verzi (live verze je jen lehce osekaný linux nastavený přímo pro spouštění do xbmc aplikace bez nutnosti složité instalace, ale jde samozřejmě doinstalovávat další linuxové ovladače a podobně).
To že je to na linuxu možná děsí na první pohled, ale běžný uživatel vnímá XBMC-live stejně jako jakékoliv ostatní přehrávače a ani si linuxu nevšimne, plno spešl techniky /například plno jednoúčelových mediacenter/ je na bázi linuxu jen se o tom nikde nepíše)

Navíc každlou live-verzi můžeš vyzkoušet bez nutnosti jakékoliv instalace puštěním přímo z bootovacího CD/USB a zjistit jestli ti funguje vše jak má.
artam (1147)|22.11.2010 14:49
Radsej som si svoj prispevok zmazal. Sorry :D
BigSandy (163)|23.11.2010 07:14
Zdravím.
Tak jsem si dnes v noci hrál s tou instalačkou XBOX live.
Při instalaci jsem zvolil vytvořit novou oblast 10 GB
Program si na HD vytvořil svůj oddíl EXT 4 primarni,aktivni a tam si vše nainstaloval.
Ted nastal problém co s tým zbytkem na HD.
Program Acronis Disk Director 11 mi nabídne jen všechny Windows formáty a EXT 3 což bych řek že je linuxovy
Tak jsem tedy vyzkoušel to tím EXT 3 naformátovat.
XBOX live však tento oddil vůbec nevidí.
Když nabotuji s CD ubuntu 10.10 tak tam ten oddíl vidím a otevřu ale nejde na něj nic strčit ani vytvořit novou složku.
Kde je problém. ????
Co dělám špatně. ????
Když to zprovozním, dostanu se na ten HD i přes WinSCP ????
artam (1147)|24.11.2010 13:18
BigSandy:
Neviem preco, ale z podivnych a neznamych dovodov je u XBMC zakazany mount pri starte. Staci preeditovat subor grub.cfg (najdes v adresari /boot/grub/) a vymazat parameter "nodiskmount" a je to. :)
BigSandy (163)|25.11.2010 07:52
Dik moc, vyzkouším.
Uvažuji však že se vrátím k verzi Windows.
Ten kdo neovládá Linux tak v té live verzi toho moc nedokáže.
Třeba nějaké WWW prohlížeč ???? IE,firefox.

Proto jsem tu psal že by se mohli dat dokupy chytré hlavy a dat tu nějaké návody.
Už jen přeeditovat ten soubor není moc snadné.
Když si při instalaci zadáš login s heslem tak nemáš v terminálu plna root práva.
Nainstalovat v trminalu MC mi dalo také dost zabrat než jsem zjistil že musíš nabyt prav roota přes sudo.

To co psal vomic není vůbec pravda.
„no pokud použiješ XBMC live tak je to pod linUxem a poradí si stím i lama“
Bez znalosti linuxu je v prd???.
Pytkin (7947)|25.11.2010 09:28
na linux sa ale lahsie robia navody .. lebo staci zadat par prikazov .. to zvladne kazdy ..
artam (1147)|25.11.2010 09:57
[quote=BigSandy;309614]...než jsem zjistil že musíš nabyt prav roota přes sudo..[/quote]
Sorry, ale ja ta nechapem, to je predsa uplne prva vec, ktoru si ohladne Ubuntu clovek precita (kedze XBMC live je na Ubuntu postavene). ;)

Kolko rokov fungujes (alebo si niekedy fungoval) vo Windows? Ked si prve dva tyzdne pouzival Windows, vedel si, co kde je? Vedel si sa hned z fleku orientovat v registry? Ked chces vo Windows editovat systemove subory, tiez si o tom musis nieco precitat, ze ano? Alebo byt programatorskym guru. Alebo potom pouzit metodu pokus-omyl a je to rovnako zdlhave vo windows alebo linux. :)
vomic (671)|25.11.2010 10:56
[quote=BigSandy;309614]

To co psal vomic není vůbec pravda.
„no pokud použiješ XBMC live tak je to pod linUxem a poradí si stím i lama“
Bez znalosti linuxu je v prd???.[/quote]

běžný uživatel "lama" nepotřebuji editovat root a upravovat sytémové soubory ... běžný uživatel očekává easy instalaci celého systému nebo jeho pluginů a to že mu bude fungovat vše co potřebuje hned po instalaci. Toto vše live verze nabízí a umožňuje.

Já například naprosto nepotřebuji browser prohlížeč na televizi a v mediálním centru na to mám notebook, nepotřebuji rozdělovat v mediálním centru disk na dvě partitiony pro systém a data na to mám pro data NAS nebo externí disk nebo instalaci i data mám na jednom celkovém disku a podobně ...
IeMeL (95)|25.11.2010 12:11
Už nejaký čas sledujem informácie o XBMC, skúšam ho (zatiaľ len na notebooku) a čoraz viac uvažujem o zakúpení nejakého mini PC kde by som ho nainštaloval. Posledná verzia Dharma RC1 sa mi veľmi páči a po rôznych drobných doladeniach vo forme plug-inou mi maximálne vyhovuje. Jediné čo trochu postrádam je možnosť doplnenia slovenských TV, či už v podobe archívov, alebo aj live streamov. Poznám tento projekt: http://code.google.com/p/xbmc-czech/downloads/list kde je uvedený aj archív STV, ale nefunguje. Viete niekto o niečom inom? Prípadne aj iných českých programoch?
BigSandy (163)|25.11.2010 13:33
A tak root password by nebyl.
vomic (671)|25.11.2010 13:36
zkus heslo root nebo xbmc
BigSandy (163)|25.11.2010 16:50
incorrect

Vyřešeno.
BigSandy (163)|5.12.2010 06:54
Po dlouhe a marne snaze tam doinstalovat par věci už zase fungujeme pod win XP.
vomic (671)|5.12.2010 08:28
Jen pro mé info ... co ti tam nešlo oproti WIN verzi?
BigSandy (163)|5.12.2010 14:56
Nedaři se nic doinstalovat.
Midnight Commander,Tux Commander,Synaptic a dalši.
apt-get install mc
apt-get install tuxcmd
Vždy mi to vyhodi že nemam zdroj v depozitaři.
Nevim zda Ti stači jen XBOX ale určitě je v PuTTY ten Midnight Commander bude hodit.
Možna nepouživaš žadny WWW prohližeč, ale ja jsem na něj zvykly.
Ta live verze se mi libila že tak rychle najižděla oproti win xP.
Koupil jsem si 30 GB 2.5" SSD disk jen pro system a je po ptakach, i winy najižději jak blesk.
IeMeL (95)|5.12.2010 16:29
Postupuj nasledovne:
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/unstable && sudo apt-get update
sudo apt-get install mc

Iné balíky (napr aj Firefox) odporúčam inštalovať cez: aptitude.
BigSandy (163)|7.12.2010 06:12
IeMeL - dik moooc
zvirek (11)|15.12.2010 14:30
Je mozne rozchodit i stream videa z archivu TV Nova ? ( podobne jako to jde z CT a Primy ) ?

A jak to udelat, aby kvalita videi z CT byla lepsi ( kdyz to poustim primo z netu pres IExplorer, tak se tam da vybrat kvalita videa, ale tady se to pousti mam dojem v te nejnizsi kvalite, je to hrozne rozmazane ).

Dekuji.
vomic (671)|15.12.2010 15:40
[quote=zvirek;315258]Je mozne rozchodit i stream videa z archivu TV Nova ? ( podobne jako to jde z CT a Primy ) ?

A jak to udelat, aby kvalita videi z CT byla lepsi ( kdyz to poustim primo z netu pres IExplorer, tak se tam da vybrat kvalita videa, ale tady se to pousti mam dojem v te nejnizsi kvalite, je to hrozne rozmazane ).

Dekuji.[/quote]

Plugin pro Novu pokud se něco neměnilo není.
Kvalitu videa u CT si můžeš nastavit v nastavení pluginu CT.
zvirek (11)|15.12.2010 19:52
Používám Dálkové ovládání http://www.alza.cz/fractal-shape-htpc-remote-control-d133510.htm

V XBMC funguje v podstatě vše jak má, jen mi nefunguje velké zelené tlačítko ( kterým se defaultně spouštěl WMC ) a tlačítka záložek ( my music, my pictures, my videos atd. )
Zkoušel jsem různé programy zde doporučované ( eventghost, girder ), ale ani u jednoho se mi nepovdelo DO nastavit lépe.
Když stisknu centrální zelené tlačítko v XBMC, tak to píše W ( přednastavená klávesová zkratka je ctrl+shift+w ), podobně u ostatních zkratek ( např. my videos po stisku píše m, přednastavená zkratka je ctrl+m ) , takže program reaguje i na stisk těchto kláves, jen není vidět žádná akce.
Můžete mi někdo pokud možno polopaticky ( pro lamky ) poradit , jak nastavit i tyto zbylé klávesy v XBMC ?
Předem děkuji.
vomic (671)|16.12.2010 08:12
nevím jestli to pomůže ale zkus si v nastavení dálkového ovladače v XBMC zapnout volbu že oladač používá stisky klávesnice
zvirek (11)|16.12.2010 10:00
To mám zapnutý a právě píšu, že XBMC eviduje i stisky těch problémových tlačítek ( velké zelené, my music, live tv, atd. ), v přiřazování tlačítek např. po stisku jednoho to píše W, po stisku jiného M atd. Ale v programu ta tlačítka nic nedělají.
Je zajímavé, že ta klávesnicová zkratka, která je tam přednastavená ( např ctrl+shift + w, ctrl+m ) má na konci vždy stejné písmeno, které to napíše po stisku toho odpovádajícího tlačítka na DO. zkoušel jsemtam samozřejmě nechat jen to písmeno ( bez ctrl, shift ) ale stejně to nic nedělá.

Ale bez toho bych ještěš přežil, problém je, že bych chtěl halvně spovoznit to zelené tlačítko, aby mi z windos najelo XBMC ( podobně jako mi najíždí WMC ).
vomic (671)|16.12.2010 10:40
jo tobě to dělá pod windows ... windows verzi nepoužívám ale v nastavení windows lze někde nastavit co zelené tlačítku spouští, jinak si stáhni program na editaci dálkových ovladačů myslím že nejlepší je tento: http://www.slunecnice.cz/autori/eventghost-org/
nodiggity (199)|21.12.2010 22:56
Sice používám Media Portal, ale z příspěvků zde vyplývá, že v XBMC lze také nakonfigurovat externí kodeky pro přehrávání videa. Mohu proto doporučit upravené FFDshow (mimochodem krajanem) umožňující DXVA + titulky:

http://forum.team-mediaportal.com/codecs-331/saf-v5-00-experimental-based-ffdshow-dxva-decoder-77591/
Millo78 (122)|22.12.2010 07:56
a com tym externeym kodekom v xbmc dosiahnem?
vivid.sk (11472)|22.12.2010 11:38
Dosiahnes hw akceleraciu HD videi cez DXVA, ktore stale nefunguje (a zrejme ani nebude) pre WinXP.
Pre Visty/7 ale funguje DXVA2, takze staci mat novsi OS.
Xamber (111)|26.1.2011 23:11
Postavil jsem si htpc na win7 a provozuju na něm xbmc. Použil jsem tento case http://www.thermaltakeusa.com/Product.aspx?S=1245&ID=1426 . Nějak se mi nedaří rozběhat ten display pod xbmc - aby zobrazoval aktualní nabídku, přehrávaný titul apod... Nemáte s tím někdo zkušenosti?
basefreak (5)|13.2.2011 18:00
Zdravím fandy XBMC

Jedu na PEGATRON ATOM330 IPX7A-ION měl jsem xbmc 9.11 live + modul do portu lirc a namapovanou dálku ( to mi dělal známí vše super avatar.mkv 1080 atd šlape jak fík ) ,ale nevyhovovalo mi to protože neovládám linux, příkazy, komunikace s mím pc ve WIN 7 přes program puty atd

Ted jsem tam nalil WIN7 ULTIMATE + XBMC 10.0 má podporu DXVA + modul usb igorplug a namapovanou dálku přes GIRDER. vše si zvládnu sám.

Ale přehrávání videi jako test mám Avatar.mkv 1080 při najetí deformace obrazu a hrůza pak cca 3s nebo další obraz pak jede ale není to ono . HW podpora DXVA zapnuta .Pod Linuxem to bylo lepší .

Otázka zní jde tomu ještě nějak pomoci , externí přehrávač nechci . Do linuxu verze LIve se nechci vracet .

Nebo novou desku - AT5IONT-I

děkuji za odpověd
IeMeL (95)|14.2.2011 22:25
[quote=basefreak;330058]Zdravím fandy XBMC

Jedu na PEGATRON ATOM330 IPX7A-ION měl jsem xbmc 9.11 live + modul do portu lirc a namapovanou dálku ( to mi dělal známí vše super avatar.mkv 1080 atd šlape jak fík ) ,ale nevyhovovalo mi to protože neovládám linux, příkazy, komunikace s mím pc ve WIN 7 přes program puty atd

Ted jsem tam nalil WIN7 ULTIMATE + XBMC 10.0 má podporu DXVA + modul usb igorplug a namapovanou dálku přes GIRDER. vše si zvládnu sám.

Ale přehrávání videi jako test mám Avatar.mkv 1080 při najetí deformace obrazu a hrůza pak cca 3s nebo další obraz pak jede ale není to ono . HW podpora DXVA zapnuta .Pod Linuxem to bylo lepší .

Otázka zní jde tomu ještě nějak pomoci , externí přehrávač nechci . Do linuxu verze LIve se nechci vracet .

Nebo novou desku - AT5IONT-I

děkuji za odpověd[/quote]
Mám podobné skúsenosti a riešenie zatiaľ taktiež nepoznám. https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=320338&postcount=27
Shooter CZE (13)|16.2.2011 19:55
http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=92363

Me pomohlo tohle. Taky mam w7, ion, a Avatara 1080p na test a naprosto v poho.
basefreak (5)|19.2.2011 18:31
Dík za radu pomohla , zatím jsem vypnul aero ve win 7 a ponastavil xbmc dle návodu.
Je to o poznání lepší přeskakování po 30s nebo po 10 minutách šipkami v pohodě , ale přetáčení 2x,4x,8x atd stále deformace obrazu .Ještě v návodu doporučují Proces Lasso , tak ještě budu zkoušet .
Další dotaz je na mazání filmů sice v menu dám smazat , ale nic se neděje v nastavení mám vše povoleno , dále ve složce VIDEO mám složku Doplnky - Video taky se ji nemůžu zbavit. verze XBMC 10.0

Dík rady
Shooter CZE (13)|19.2.2011 19:18
Na Lasso bych se asi vybod to muze nadelat vic skod nez uzitku. Pokud mas PC jen na XBMC jako ja tak super navod je zde http://www.computingunleashed.com/speed-up-windows-7-ultimate-guide-to.html. To pretaceni me dela taky ale prehravani je plynule i v 24p. To mazani nevim jak mazu normalne rucu z disku a pak v xbmc odebrat z knihovny. Slozka doplnky si myslim je napevno te se nezbavis.