Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XBMC / KODI - možná nejlepší Media centrum software pro HTPC

Zezul (96)|23.6.2010 21:23
Nevite o pluginu pro nějakeho FTP klienta BMC
MAKcz (205)|24.6.2010 15:48
Dokud nebude mit XBMC podporu DVB-S/C/T karet tak se neprosadi. Teprve pak ma obrovskou sanci zvalcovat ten baznek od MS
Zezul (96)|30.6.2010 05:31
Tak to je jedine co nepotřebuji.
Na ten šut co vysilaji furt dokola se stejnak neda divat.
A platit za satelitni kodovane programy se mi nechce.
Uplně si vystačim s 1 warezem a našim FTP

Spiše bych uvital nějake Ty navody jak na pluginy, dalkovy ovladač, atd

Už tyden se třeba trapim s dalkačem a nic.
V programu MediaPortal fungoval dombovně.
V XBMC ani tuk.
Ani Girde nezachiti všechny tlačitka.

Na jejich strankach pišou že XBMC s uplnou podporou dalkače bez jakyhkoliv zasahu bude až ve verzi 10.05
Ale kdy vyjde to nenapišou.
Millo78 (122)|30.6.2010 14:01
Aky dialkac pouzivas? Pokial mas xbmc na windowsoch, tak pouzi EventGhost a nemal by si mat problem. Navodov je na xbmc fore dost. Jednoduche nastavenie a v xbmc zeditujes .xml subor, kde mas klavesove skratky na jednotlive prikazy(play,stop, titulky,audio,...). Potom uz len v eventghoste nastavis makra aby tlacitka dialkaca simulovali stlacenie klavesnice..
Zezul (96)|1.7.2010 07:22
Mam klasicky MCE od Mrkwosoftu.
Namapovat by to šlo i v Girder ale na některe tlačitka program nereaguje.
Takove jako jsou čisla ,play,stop,přetočit fungujea ale je na ovladači 12 tlačitek na ktere Girder nereaguje.
Asi třeba sehnat nějaky jiny plugin.

Zkoušel jsem ten ovladač na MediaPortal i ve windoes mediacenter a vše funguje OK
Millo78 (122)|1.7.2010 08:07
Skus Eventghost. Na MCE ma ovladac a namapujes tam vsetky tlacitka.. Tu mas napr. navod, pokial pouzivas len xbmc, tak ten task na ak/detivaciu mozes vynechat a priamo nastavis len spustenie ovladaca na MCE a nasledne spustenie xbmc.
http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=48667

Potom uz len povytvarat makra, kde ti budu simulovat jednotlive tlacitka stlacenia prislusnych klavies. Pozri si v xbmc subor keyboard.xml, tu najdes co ktora klavesa robi, pripadne ak ti bude nieco chybat, tak vo wiki najdes zoznam vsetkych prikazov ktorymi sa da xbmc ovladat..
http://wiki.xbmc.org/index.php?title=Keymap.xml#Actions
Zezul (96)|2.7.2010 06:38
Millo78
Moc děkuji za pomoc.
Fakt všechny tlačitka makaji.
Ten EventGhost nema chybu,prostě bomba.
alda2 (60)|9.7.2010 14:50
Ahoj, mám následující zádrhel.
Nagraboval jsem dětské dvd kde je cca 10 příběhů do 10-ti avi.
Mám je v jednom adresáři a tento adresář jsem načetl do knihovny filmů a těch 10 dílů se mi zobrazuje jako 10 filmů, což nechci.
Ideální by bylo, kdybych se mi načetla ikonka a po klepnutí na ní by se mi otevřel seznam 10.ti dílů co chci přehrát. Nebo je nějaká jiná cesta ?

Například jsem stáhnul krečka, který má 50 příběhů a rozhodně to nechci mít v knihovně jako 50 filmů.

Díky

Alda
Zezul (96)|14.7.2010 18:15
[quote=Zezul;287059]Nevite o pluginu pro nějakeho FTP klienta BMC[/quote]

Tak abych nebyl jak někteři, kteři tu jen pišou že se jim to podařilo a nepomužou a neporadi tak se podělim o me zkušenosti s FTP.

Prostě je to bomba.
XBMC nefunguje třeba jako MediaPortal, ktery film prvni stahne a pak pusti.
XBMC dovede stahovat a přitom hned přehravat filmy a hudbu.
Něco jako třeba archiv TV nova.
Jelikož vim a mam login na FTP kde je 8 TB filmu tak se mohu vyprdnout na celou TV.

Vlezete do založky VIDEO.
Přidat zdroj.
Tam zadate cestu k FTP.

ftp://jmeno:heslo@adresa/cesta/?active
Brnky78 (24)|23.7.2010 13:46
ahojte, prosím vás nemáte někdo xml. soubor pro IMON PAD pro ovládání XBMC pod windous ? Rád bych aspon rozchodil změnu titulků a audio stopy, info. Nevyhovuje mi totiž IMEDIAN HD, co je v IMONU, je celkem dobrý ale bohužel nepřehledný.
Zezul (96)|2.8.2010 06:38
A proč to nevyřešiš tim programkem Eventghost co mi poradil Millo78

Ja ho použivam a 100 % funk4nost a 100 % spokojenost
alda2 (60)|2.8.2010 08:47
A nebo máš na výběr druhou variantu - prográmek girder.

Alda
Mystix (274)|2.8.2010 13:04
Já používám dálkáč od Imonu a funguje úplně v poho. Co konkrétně potřebuješ? Import nastavení tlačítek?
Brnky78 (24)|6.8.2010 11:29
Ahoj, přes tak. Potřeboval bych import nastavení tlačítek na dálkáč od Imonu, který by uměl ovládat všechna tlačítaka pod XBMC. Zatím mi funguje je jen pár tlačítek jako je play, stop, přetáčení. Já bych potřeboval ale hlavně změnu jazyku v titulcích a přepínání audiostop, popřípadě info o filmu. Děkuji - pokud budeš mít, tak prosím upni sem.
Zezul (96)|12.8.2010 07:34
Pokud maš sve PC jen jako mediacenter tak vyzkoušej ten Eventghost.
Pokud tam je plugin pro Tvuj ovladač tak bych zvolil spiš tento program.
Da se snim pak dělat mnohem vic neš ovladat XBMC.
Řeši třeba problen s chybějicim TV servrem a mnohem vic.
Od te doby co jsem ho vyzkoušel jem se svym PC ktere použivam jen jako MC maximalně spokojeny.
Brnky (84)|13.8.2010 15:38
Tak ten prográmek EventGhost bohužel nemá plugin pro můj Imon PAD, takže pokud někdo má ten soubor xml co se vlodží do Imonu, tak sem sním. Díky
Zezul (96)|13.8.2010 18:30
Někde ve foru na strankach EventGhost se probiral Imon PAD.
Zkus třeba klasicky MCE plugin.
Dole v programu poznaš zda reaguje.
Mystix (274)|15.8.2010 13:52
Tady jsou potřebné soubory pro import XBMC do iMON manažera.
MGS (14)|15.8.2010 14:51
Stahovač informací z CSFD.cz pro XBMC

http://ldevel.blogspot.com/
Brnky78 (24)|16.8.2010 17:01
Mystix: Děkuji za soubor, moc jsi mi pomohl. Ještě dobří lidé nevymřeli :)
Mystix (274)|22.9.2010 12:36
Je tu někdo kdo používá XBMC? Pojďte tohle forum oživit. Napsat svoje vychytávky atd.

Např. sledování internetové TV nebo českých streamů. Nebo přehrávání HD filmů za použití grafického HW.

Já do teď nepochopil jak funguje ten python. Všude je všechno anglicky a člověk aby se v tom vyznal.

Pište kdo používá XBMC ... víc hlav víc ví. XBMC je super,ale česká podpora či komunita je dosti slabá.
wssk (23)|22.9.2010 19:52
ja zkousel live verzi na win7 a byl jsem prekvapen rychlosti, jednoduchosti a i tim, ze bez problemu a sekani se prehraly videa, ktera me ve VLC sekala :)
mit htpc tak to tam dam, ale pujdu spise do chytrych krabicek nez do pc
alda2 (60)|22.9.2010 21:09
Já jsem po dlouhém bádání rozjel XBMC live CD linux. Vše běhá jak má, takže teď si hraju s obaly filmů, pozadím a obrázky herců.

Alda
Pytkin (7947)|22.9.2010 23:29
treba si kupit nejaky podporovany hardware a live XBMC ide bez badania .. optimalna je daka ION kombinacia ..
Mystix (274)|23.9.2010 10:24
No já se teď snažím dostat do tajů HW akcelerace videa v XBMC. Ale jsem nějak úplně mimo. :-)

To asi nedám ...

http://www.mediasmartserver.net/2010/06/25/guide-setting-up-bitstreaming-with-your-windows-7-htpc-xbmc-using-dsplayer/
Pytkin (7947)|23.9.2010 10:33
Mystix : na com chces prevadzkovat XBMC ?
Mystix (274)|23.9.2010 11:14
prevadzkovat? Nějak nerozumím otázce. XBMC používám na PC ke kterému mám připojenou TV a LCD monitor.

Jinak PC je AMD X2 3000+, Grafika ATI Radeon série HD4800, RAM 2GB.
Pytkin (7947)|23.9.2010 21:37
Mystix : jasne rozumiem .. s ATI nemam ziadne skusenosti , takze ti s tym asi moc nepomozem ..
BOBA (590)|24.9.2010 04:34
Pokud vím, tak MPC HD nepodporuje hardwarovou akceleraci u ATI. Podpora je u přehrávače VLC, a tam zase nevím, jestli to jde integrovat do XBMC. Při kvalitě tvé karty, bych akceleraci neřešil. Stáhni si nové ovladače. Moje integrovaná grafika HD 4200 mi už přehraje i level@5.1 s 16 frames.
Mystix (274)|24.9.2010 09:46
Nemohu s tebou souhlasit Boba. Moje grafika zcela určitě podporuje HW akcerelaci a do XBMC to jistě integrovat jde. Stačí kouknout na odkaz o pár řádků výše, který jsem poslal.
vomic (671)|28.9.2010 09:09
nové XBMC DHARMA umí již stahovače ČSFD.cz a SERIALZONE.cz viz. topic https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/25266-xbmc-umi-jiz-knihovnu-nacitat-z-csfd-a-serialzone-cz
alda2 (60)|28.9.2010 18:53
pod win zapomeň na jednoduchou cestu hw akcelerace přímo pod xbmc. Dsplayer je zatím hodně nedotažený, takže pokud chceš hw akceleraci tak pomocí externího playeru ( kmplayer, media player ... ). Pokud to nechceš vůbec řešit, pak xbmc live, linux má hw akceleraci nativně.

Alda
Millo78 (122)|29.9.2010 10:05
Pod windowsom ide HW akceleracia uplne bezproblemov v xbmc(dsplayer), treba len pouzit Dharmu alebo nejaky iny unofic. pak. Neni treba nic extra nastavovat, v menu zaskrtnut DXVA, u nvidie nejake posledne ovladace, u ati je to s ovladacmi katastrofa ako vzdy ale urcite sa daju najst nejake funkcne. mkv jak 720p tak 1080p idu bez sekania, cukania a podobne..
Millo78 (122)|4.10.2010 12:11
Ma niekto skusenost ako to je u xbmc s nastavenim vystupu na TV(0-255/16-235)? Neviem ci mam len ja taky pocit, ale cierna farba sa mi zda akoby mala nadych do zelena (samozrejme vo filme to neni vidiet, len pri celej ciernej ploche, napr. na zaciatku filmu alebo na konci pri titulkach). U hardwarovom prehraci tento problem nemam. Tak ma napadlo ci to nemoze byt rozsahom, ktory je TV schopna zobrazit. Pouzivam ion+win7+Dharma build.

edit: poriesene (preinstalovany ovl. karty), zrejme som mal nastaveny nejaky divny profil v moznostiach GK.
Millo78 (122)|8.10.2010 08:15
Vie mi niekto poradit, cim a na aky format zmenit .wav a .dts abych neprisiel o kvalitu a dokazal nejak doplnit tagy do suborov? Rad bych albumy co mam v tychto formatoch dostal do kniznice xbmc. Skusam to davat do .mka + xml tag ale zatial sa mi moc nedari..
vomic (671)|8.10.2010 09:09
Já používám FLAC a ten mě nedělá problém.

Spíš bych já potřeboval poradit jak .DTS který xbmc nepodporuje převedl na FLAC ... nikde jsem nepřišel jak ty DTS převést na FLAC.
Millo78 (122)|8.10.2010 12:11
[quote=vomic;300404]Já používám FLAC a ten mě nedělá problém.

Spíš bych já potřeboval poradit jak .DTS který xbmc nepodporuje převedl na FLAC ... nikde jsem nepřišel jak ty DTS převést na FLAC.[/quote]

skus pozret na toto, Jedine co som nenasiel je nastavenie bitrate (je tam len lvl komprimacie a ten to moc neznizi) ale z dts som spravil flac, nasledne v MediaMonkey updatul tagy..

http://www.hydrogenaudio.org/forums/lofiversion/index.php/t57642.html

edit: zaujimave, ze pri konvertovani wav do flac mi padne bitrate a pri dts do flac zase rapidne stupne..
edit2: tak som sa nepohol, vsetko co ma viac ako 2 kanale len sumii.. Ak ma niekto konvertor dts/wav na flac, tak poprosim link..
Mystix (274)|17.10.2010 14:47
Co používáte za scrapper pro muziku? Mám problémy s informace u interpretů. České interprety to vesměs nezná. Nefunguje diakritika. A velice omezeně se stahují i fanarty u známých interpretů. Zkoušel jsem jak AllMusic tak LastFM.
vivid.sk (11472)|17.10.2010 15:34
[quote=Millo78;300439]
edit: zaujimave, ze pri konvertovani wav do flac mi padne bitrate a pri dts do flac zase rapidne stupne..
[/quote]

Je to logicke, kedze wav je nekomprimovany PCM datovy tok, pricom DTS je uz komprimovany (dokonca stratovo).

Takze ked vyrabas z DTS flac, nielen ze neziskas miesto, ale robis konverziu na DTS-decode->PCM->FLAC a to moze znamenat aj niekolkonasobne vacsi subor.

imho idealne je pouzit externy player a nekaslat sa s konverziami. Zial XBMC ma este dlhu cestu k idealnemu playeru (bez pouzitia externych komponentov).

Napriklad nevie posielat DTSwav (DTS AudioCD) priamo cez SPDIF, ale robi automaticky dekoding (aspon mne sa to nepodarilo).

Cize opat - externy player a funguje to. Ale to je asi tak, ako skriabat sa lavou rukou na pravom uchu. To uz mozem pouzivat externy player rovno....
Millo78 (122)|19.10.2010 14:53
to je jasne, ze ma stale daleko od idealu, ale stejne neni moc na vyber. U mna je na 1 mieste prehravanie mkv a tie idu v pohode a samozrejme prostredie, kniznica, fanarty, info je v xbmc super. Je pravda, ze som az teraz zacal riesit audio (wavdts,dts) a problemov naskakalo hned niekolko ale snad sa to casom poriesi. Hlavne by ma zaujimalo, ci je problem aj s pastrought HDMI alebo len ten spdif? Co som sa docital tak dvd player by to mal prehrat i ked aj tam boli nejake problemy.
Zezul (96)|24.10.2010 18:17
Použiva to někdo na klasickem CRT televizoru.
Jak to nejlepe nastavit.
O proti LCD na CRT jsou nazvy u videi, audia atd dost nečitelne.
Kamoš řikal že už v nastaveni zkoušel vše a furt to same.
U MediaPortalu se mu to tak nerozmazovalo.
vivid.sk (11472)|24.10.2010 19:16
klasicky CRT TV ma maly pocet riadkov a nie je to zrovna idealny zobrazovac vysokeho pocitacoveho rozlisenia (resp. uprimne povedane: vobec sa nehodi ako zobrazovac k PC).
Zezul (96)|25.10.2010 05:58
[quote=vivid.sk;302769]klasicky CRT TV ma maly pocet riadkov a nie je to zrovna idealny zobrazovac vysokeho pocitacoveho rozlisenia (resp. uprimne povedane: vobec sa nehodi ako zobrazovac k PC).[/quote]

To kamoš vi ale pry na to kulovy co davaji v telce mu to zatim stači.
Když však byli nazvy čitelne v MediaPortalu tak by to mělo jit nějak doladit i XBMC ne.
Sam jsem osobně viděl na te telce oba programy a je to fak rozdil.
vomic (671)|25.10.2010 09:25
[quote=Zezul;302756]Použiva to někdo na klasickem CRT televizoru.
Jak to nejlepe nastavit.
O proti LCD na CRT jsou nazvy u videi, audia atd dost nečitelne.
Kamoš řikal že už v nastaveni zkoušel vše a furt to same.
U MediaPortalu se mu to tak nerozmazovalo.[/quote]

Zkusil bych různé skiny.
Zkus si nainstalovat nějakou starší verzi XBMC které obsahuje skin Project Mayhen, je to skin co se dříve používal i na starém X-BOXu kdy lidé měli hlavně CRT televize, pro CRT televizi by měl asi nejvíce vyhovovat. Možná pokud máš novější verzi XBMC bych zkusil PM3.HD skin ... ale netuším jak bude vypadat na klasickém crt - TV rozlišení.
Zezul (96)|25.10.2010 13:46
[quote=vomic;302867]Zkusil bych různé skiny.
Zkus si nainstalovat nějakou starší verzi XBMC které obsahuje skin Project Mayhen, je to skin co se dříve používal i na starém X-BOXu kdy lidé měli hlavně CRT televize, pro CRT televizi by měl asi nejvíce vyhovovat. Možná pokud máš novější verzi XBMC bych zkusil PM3.HD skin ... ale netuším jak bude vypadat na klasickém crt - TV rozlišení.[/quote]

A co třeba použit nějake jine pismo.
Nevite někdo jak dostat do toho dalši pisma.

Nebo nějake skiny v CZ by se nenašli.
vomic (671)|26.10.2010 10:29
[quote=Zezul;302889]A co třeba použit nějake jine pismo.
Nevite někdo jak dostat do toho dalši pisma.

Nebo nějake skiny v CZ by se nenašli.[/quote]
asi to chce prostě vyzkoušet, stejně tak doporučuji vyzkoušet různé nastavení rozlišení a zkalibrovat obraz --- skiny se stáhnou přímo v xbmc doplňcích / vzhled.
Millo78 (122)|27.10.2010 09:36
[quote=vivid.sk;301811]Napriklad nevie posielat DTSwav (DTS AudioCD) priamo cez SPDIF, ale robi automaticky dekoding (aspon mne sa to nepodarilo).
[/quote]

dts aj dtswav mi bezi cez spdif ale musel som pouzit dvdplayer, ktory je sucastou xbmc (alespon verzie pre win ho obsahuju). staci nastavit v playercorefactory.xml spustanie tychto suborov pomocou neho a ide to v pohode. Ten paplayer to nezvlada..
Zezul (96)|6.11.2010 13:11
Zapeklity problem.
Jak v XBMC nastavit aby po přehrani filmu spustil dalši.
Vždy se přehraje film a pak to skoči do seznamu filmu.
vivid.sk (11472)|6.11.2010 15:04
[quote=Millo78;303228]dts aj dtswav mi bezi cez spdif ale musel som pouzit dvdplayer, ktory je sucastou xbmc (alespon verzie pre win ho obsahuju). staci nastavit v playercorefactory.xml spustanie tychto suborov pomocou neho a ide to v pohode. Ten paplayer to nezvlada..[/quote]

jasne, ja som na to pouzil externy winamp, kde to posiela cez SPDIF. Ale dik za dalsi tip.
Zezul (96)|7.11.2010 07:27
Hm.Přes vzdalenou plochu se XBMC teke nechyta.