Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG PS50A756 - nastavení, zkušenosti, potíže

duzu (43)|18.12.2008 11:16
tiez ho mam zatial len nastavujem ale hned som zbadal ze obraz je opozdeny oproti zvuku,pery sa este pohybuju ale zvuk uz nejde,kde to nastavit spravne?
RoPo (6061)|18.12.2008 11:52
Toto nepozoruji. Toto by mohlo jít nastavit v servisním menu, ale... nevím jestli je volba k dispozici.

Na jakém zdroji signálu toto pozoruješ? Jakou verzi firmware v TV máš?

A nekoukáš náhodou na dubovaný film? To by potom bylo špatným dubingem ;)
duzu (43)|18.12.2008 16:50
signal ide zo Skylinku,isli spravy takze ziadny dabing
lucky rider (9)|19.12.2008 06:26
Kde si ji sehnal? Většina obchodů ji na svých stránkách nabízí, ale když se pak zeptáš, tak ji nikdo nemá a neví jestli vůbec bude.
RoPo (6061)|19.12.2008 08:12
[QUOTE=duzu;207620]signal ide zo Skylinku,isli spravy takze ziadny dabing[/QUOTE]

Takže satelit. To mohlo být způsobené distribucí. Video a audio se distribuuje do "uplink centra" rozdílnými cestami. Odtud na satelit a ten na zem. V uplink centru se synchronizuje a spojuje. Tady může být problém. Tedy "závada nemusí být na vašem přijímači."

Já mám zdroje DVB-T, SAT (CSlink, DigiTV, zagraniční kanály), HTPC. Nikde zpoždění nemám. Včera, po tvém dotazu, jsem se na toto zaměřil a pozoroval zpožděné huby v TV zprávách :).
Zkus jiný zdroj signálu nebo jiný transpordér či družici.
RoPo (6061)|19.12.2008 08:23
[QUOTE=hakis;207587]http://www.youtube.com/watch?v=QqA394Tuyng jedno video[/QUOTE]

Co tím chtěl básník říci? Nějak jsem nepochopil k čemu to komprimované video je. ;)
gUstaFO (50)|19.12.2008 10:43
[QUOTE=MomoBrut;207462]Tak ji ted privezli, cekam az chytne pokojovou teplotu. Postupne ji podrobim testum a dam info ...
Edit:
Tak jsem ji zapojil, ale nemam ted moc casu. Provedl jsem jen zakladni nastaveni obrazu. Musim rict, ze jsem velmi spokojen, vzhledem k tomu, ze jsem televizi pred tim na vlastni oci nevidel, kupoval jsem vlastne zajice v pytli. Pokud to srovnam s LE52F96BD, kterou jsem kupoval do prace za 92000,-, musim rict, je to lepsi, plasma je plasma ... barevne gradienty a barevny sum vypada proste podstatne lepe ... na LCD jsem si na to nemuzu zvyknout, strasne mi to vadi.[/QUOTE]

ahoj, gratuluji k nakupu TV, at uz je plazma nebo lcd, dulezite je si delat radosti a pak se taky podle toho radovat...
na co sis u LCD nemohl zvyknout? jaky sum? barevne gradienty? to jsis nemohl barevnost nastavit?
ja sjsem taky velmi spokojen, pred tydnem mi dosla LE46A956 a jsem uchvacen obrazem DVB-T HD...barevne tonu a pletovka naprosto verne podane
kazdopadne jak jsem zminoval, kazdy si svoje bude chvalit...
preji pekne proziti svatku
Baset (1)|19.12.2008 17:44
Zdravím všechny majitele této plazmy. Bohužel do vánoc se mi ji nepodařilo sehnat, takže snad v lednu....nikde není k sehnání, jak už tady mockrát zaznělo. Jde mi však o zvuk této plazmy, a to jaké normy zvuku je schopna dekódovat. Mohl by se prosím někdo podívat do manuálu a napsat mi to? Na netu jsem to bohužel nikde nenašel, ani na stránkách výrobce, který má zoufale vedené stránky. Předem děkuji.
P.S. Konkrétně se mi jedná o normu AAC, ve které vysílá NOVA HD
rostama (12)|19.12.2008 21:12
Já jsem nakonec čekání na PS50A756 vzdal a koupil 656, jsem docela spokojený, jen to má pár much, možná mi s jednou z nich někdo pomůže ? :-)

Když se dívám třeba na digitální vysílání pozemní a chci přepnout na satelit, který je napojená na HDMI ... tak musím opakovaně mačkat jako blb několikrát tlačítko pro přepínání zdrojů - nejdřív tam je ext1,ext2,AV a pak až první hdmi. Nedá se to nějak obejít ???
RoPo (6061)|20.12.2008 00:45
[QUOTE=Baset;207752]
P.S. Konkrétně se mi jedná o normu AAC, ve které vysílá NOVA HD[/QUOTE]

Zvuk NOVA HD v DVB-T funguje. Tak jako i CT HD co je v DVB-T.
RoPo (6061)|20.12.2008 00:47
Vyzkoušel jsem UPnP/DLNA server co je integrovaný ve Windows Media Playeru 11 ve Vistách. Funguje dobře. Kategorizace médií nabízí pro TV coby klient lepší než je tomu u dodávaného serveru Samsung Media Share (nebo jak se přesně jmenuje). Ještě zkousím nainstalovat nějaakej Linuxovej ne domácí media server s RAID polem, který mám na Linuxu.
RoPo (6061)|20.12.2008 01:08
Vyzkoušel jsem zprovoznit InfoLive. Po výběru země např. Velká Británie infolive funguje, ale změnit lokaci na jiné město než v dané zemi (v tomto případě Velká Británie) nejde. To je nemilé.
duzu (43)|20.12.2008 15:23
[QUOTE=RoPo;207688]Takže satelit. To mohlo být způsobené distribucí. Video a audio se distribuuje do "uplink centra" rozdílnými cestami. Odtud na satelit a ten na zem. V uplink centru se synchronizuje a spojuje. Tady může být problém. Tedy "závada nemusí být na vašem přijímači."

Já mám zdroje DVB-T, SAT (CSlink, DigiTV, zagraniční kanály), HTPC. Nikde zpoždění nemám. Včera, po tvém dotazu, jsem se na toto zaměřil a pozoroval zpožděné huby v TV zprávách :).
Zkus jiný zdroj signálu nebo jiný transpordér či družici.[/QUOTE]

nie je to chybou skylinku ale exter vstupu TV spravne ide len na et. vstup 1 tam ide i signal RGB na et vstupe 2 je to opozdene,tiez ma stve ,ze sa musi prepinat cez vsetke vstupy aj ktore nie su aktivne ,tak nechavan len sat. kde najdem podrobny navod nastavenia?po prvom zapnuty poriadna mazanica,po akom takom nastaveni na zahorovanie ako tak je treba menit mnoho poloziek
RoPo (6061)|20.12.2008 16:19
[QUOTE=rostama;207777]Já jsem nakonec čekání na PS50A756 vzdal a koupil 656, jsem docela spokojený, jen to má pár much, možná mi s jednou z nich někdo pomůže ? :-)

Když se dívám třeba na digitální vysílání pozemní a chci přepnout na satelit, který je napojená na HDMI ... tak musím opakovaně mačkat jako blb několikrát tlačítko pro přepínání zdrojů - nejdřív tam je ext1,ext2,AV a pak až první hdmi. Nedá se to nějak obejít ???[/QUOTE]

756 nabízí menu s připojenými zařízeními. Takže po stisku tlačítka source se může šipkami nahoru a dolů vybrat zařízení a potom stiskem OK se zařízení vybere. Ext.1 a Ext.2 vstup jsou vždy pod zdrojem s názvem TV. Pod TV je tedy Ext.1 a Ext.2. Potom případný DLNA zdroje (ze stě nebo USB) a HDMI vstupy.
Obávám se, že je to vlastnost daného modelu.
TESTXXX (14)|21.12.2008 09:59
jakym zpusobem se demontuje stojan teto televize? existuje nejaky navod?
duzu (43)|21.12.2008 12:14
az to dvaja obratite budete videt odspodu 4 skrutky
mac_cz (86)|21.12.2008 22:34
Konecne jsem tento model videl v obchode na vlastni oci, tak bych se rad podelil s nekolika postrehy. Protoze ale TV prodali driv, nez jsem vse otestoval, mel bych i par dotazu :-)

Soucasne jsem videl i modely s LED podsvicenim, takze porovnani bylo zajimave. Zdrojem signalu bylo zarizeni od Samsungu, kde bezela znama demo smycka. Konkretne nejprve signal 1080@60Hz. A zde prislo male zklamani. Obraz blikal (zrejme 60Hz) a pri pohybech byl oproti LCD modelum 786 trhavy. Co se tyce statickych obrazu, byly obrazy vynikajici a srovantelne. Jen jsem mel pocit, ze hodne tmave seda barva (skoro cerna) je u LCD trochu do modra. Cerna byla ovsem cerna na obou modelech (na LCD mozna vic :-) ).Zajimave bylo sede pozadi, ktere bylo na LCD v cele plose stejne, ovsem na plasme mel kazdy bod trochu jiny odstin. Fakt nevim, co bylo spravne. :-)

Po prepnuti na signal 1080@50Hz vsak blikani obrazu zmizelo. Plasma i LCD se chovaly uplne stejne (mam na mysli dynamicke sceny). Doslo ovsem k jinemu zajimavemu efektu. Demo smycka mela asi nativni frekvenci 60Hz (30fps?), protoze ac pohyby byly plynule, pripominaly nekdy jizdu po schodech :-) Vysvetluji si to tim, ze pri konverzi 60 na 50Hz prehravac par snimku vypusti.

Nyni slibene otazky? Jaka je nativni snimkova frekvence blu-ray disku? Na filmy bych tipoval 24 nebo 25Hz (pripadne nasobky). Souvisi tech 30/60Hz se systemem NTSC? Jak je to procentuelne (50/60Hz)? A zkousel nekdo na tomto modelu 24Hz?
MomoBrut (205)|22.12.2008 14:23
[QUOTE=mac_cz;207985]Konecne jsem tento model videl v obchode na vlastni oci, tak bych se rad podelil s nekolika postrehy. Protoze ale TV prodali driv, nez jsem vse otestoval, mel bych i par dotazu :-)

Soucasne jsem videl i modely s LED podsvicenim, takze porovnani bylo zajimave. Zdrojem signalu bylo zarizeni od Samsungu, kde bezela znama demo smycka. Konkretne nejprve signal 1080@60Hz. A zde prislo male zklamani. Obraz blikal (zrejme 60Hz) a pri pohybech byl oproti LCD modelum 786 trhavy. Co se tyce statickych obrazu, byly obrazy vynikajici a srovantelne. Jen jsem mel pocit, ze hodne tmave seda barva (skoro cerna) je u LCD trochu do modra. Cerna byla ovsem cerna na obou modelech (na LCD mozna vic :-) ).Zajimave bylo sede pozadi, ktere bylo na LCD v cele plose stejne, ovsem na plasme mel kazdy bod trochu jiny odstin. Fakt nevim, co bylo spravne. :-)

Po prepnuti na signal 1080@50Hz vsak blikani obrazu zmizelo. Plasma i LCD se chovaly uplne stejne (mam na mysli dynamicke sceny). Doslo ovsem k jinemu zajimavemu efektu. Demo smycka mela asi nativni frekvenci 60Hz (30fps?), protoze ac pohyby byly plynule, pripominaly nekdy jizdu po schodech :-) Vysvetluji si to tim, ze pri konverzi 60 na 50Hz prehravac par snimku vypusti.

Nyni slibene otazky? Jaka je nativni snimkova frekvence blu-ray disku? Na filmy bych tipoval 24 nebo 25Hz (pripadne nasobky). Souvisi tech 30/60Hz se systemem NTSC? Jak je to procentuelne (50/60Hz)? A zkousel nekdo na tomto modelu 24Hz?[/QUOTE]

Mno, ja ti nevim a nemel by ses nejprve zajimat o zobrazeni SD? :-)
Jinak musim rict, ze televizi mam doma, ale zatim jsem s tim nic nezkousel, proste neni cas, hruza des krize ... jediny, na co jsem mel cas, bylo strceni ucastnicke pripojky a kabelu 230V ...
MomoBrut (205)|22.12.2008 23:04
[quote=testxxx;207916]jakym zpusobem se demontuje stojan teto televize? Existuje nejaky navod?[/quote]
rtfm :-)
TESTXXX (14)|23.12.2008 07:06
[QUOTE=MomoBrut;208132]rtfm :-)[/QUOTE]

kdybych k tomu dostal manual tak se asi neptam a ten co je na internetu se me nechce stahnout
MomoBrut (205)|23.12.2008 09:49
[QUOTE=TESTXXX;208149]kdybych k tomu dostal manual tak se asi neptam a ten co je na internetu se me nechce stahnout[/QUOTE]

A kde se da koupit TV bez manualu? To je corka nebo co?
Je tam 6 sroubu, ty se vysroubujou a televize se muze zvednout ze stojanu, v prislusenstvi k televizi je plastova zaklopka, kterou se uzavre otvor po stojanu. Ta se zasroubuje dvema srouby.
TESTXXX (14)|23.12.2008 11:05
[QUOTE=MomoBrut;208158]A kde se da koupit TV bez manualu? To je corka nebo co?
Je tam 6 sroubu, ty se vysroubujou a televize se muze zvednout ze stojanu, v prislusenstvi k televizi je plastova zaklopka, kterou se uzavre otvor po stojanu. Ta se zasroubuje dvema srouby.[/QUOTE]

proste tam chybel prodejce o tom vi a sezeneho, ale az po vanocich (chyba pri baleni stanese)
Hhelmut Kasper (2)|23.12.2008 13:31
Zdravím, mám TV Samsung LE 46 A 956 již skoro tři měsíce a jsem s tímto modulem velice spokojený. TV se dá velice dobře nastavit dle vlastní potřeby. Hodně záleží jakým signálem je TV dotována,což u mě není žádný problém. Používám sat. příjem a většinou v HD kde obaz nemá chybu. ( Mohu porovnat mám dva roky starý PanasonicTH-42 PV 500 E ), který se LCD obrazem nevyrovná. Zvuk používám přes domácí kino, protože žádná televize nemá ideální zvuk. Jinak bych uvítal kdyby se o tomto modulu více psalo. Přeji všem Veselé Vánoce a šťastný nový rok a hlavně čistý obraz. S pozdravem Kasper
TESTXXX (14)|26.12.2008 18:56
propojil sem PC z TV pres hdmi 2 a zvuk privedl na ty dva zadni cinche urcene pro privod zvuku z PC ale kdyz prepnu TV na ten ten vystem hdmi 2 tak fim pusteny na PC jede OK ale zvuk ne. Musi se to nekde prepnout?
RoPo (6061)|26.12.2008 19:00
[QUOTE=TESTXXX;207916]jakym zpusobem se demontuje stojan teto televize? existuje nejaky navod?[/QUOTE]

Jak na to je popsáno v návodu k TV.
RoPo (6061)|26.12.2008 19:04
[QUOTE=TESTXXX;208555]propojil sem PC z TV pres hdmi 2 a zvuk privedl na ty dva zadni cinche urcene pro privod zvuku z PC ale kdyz prepnu TV na ten ten vystem hdmi 2 tak fim pusteny na PC jede OK ale zvuk ne. Musi se to nekde prepnout?[/QUOTE]

Zvok z PC me jede i pres HDMI (musí to umět karta a být nainstalovaný právný ovladač pro HD audio). Zvuk přes chince (Z pc přes 3,5mm jacky) se musí v PC nasměrovat na "jack výstup". Zvuk funguje jak přes HDMI, tak chinch.
TESTXXX (14)|26.12.2008 19:06
[QUOTE=RoPo;208557]Jak na to je popsáno v návodu k TV.[/QUOTE]


kdyby jsi cetl dal tak jeste nemam manual

grafika me to pres hdmi nepodporuje
a zvuk mam na cinch privedeny zkousel jsem to na jinem zarizeni
jsmola (1)|27.12.2008 21:59
[QUOTE=duzu;207556]tiez ho mam zatial len nastavujem ale hned som zbadal ze obraz je opozdeny oproti zvuku,pery sa este pohybuju ale zvuk uz nejde,kde to nastavit spravne?[/QUOTE]

Mam stejny problem. Posunuty zvuk vuci obrazu, ale jen kdyz posloucham zvuk pres zesilovac a repro. Z TV je to OK. Kdyz pustim zvuk z TV i zesaku zaras, tak je krasne slyset posun. Mam to propojene pres analog audio out. Nema nekdo zkusenosti jestli se tento problem odstrani po propojeni pres opticky audio out? Co s tim? Dik moc
Mermir (5)|28.12.2008 01:38
Zdravím všechny mam tuto TV SAMSUNG PS50A756 14 dní a chtěl sem se zeptat jestli jste vypozorovaly vodorovné průhledné pruhy (duchy) které vystupuji ze zobrazených tabulek nebo textu v rámečkách (ČT24).Dělá mi to při všem ,DVB-T, HTPC připojené přes HDMI ,SAT a DVD přes RGB scart, také při zapnutém menu.Tak na to mrkněte. chtěl sem jenom vědět jestli je to jen u mé tv. Díky za odpovědi
přikládám obrázek
DSCF3474.jpg
RoPo (6061)|28.12.2008 12:44
[QUOTE=TESTXXX;208560]kdyby jsi cetl dal tak jeste nemam manual

grafika me to pres hdmi nepodporuje
a zvuk mam na cinch privedeny zkousel jsem to na jinem zarizeni[/QUOTE]

Pokud ti zvuk nejde z PC pres HDMI/DVI 2, tak k privedeni zvuku slouzi chinche vedle v rade. Pokud pouzijes DSUB vstup, tak pro vstup zvuku je vedle 3,5 mm jack.

Mam odzkouseno a funguje:
zvuk+video pres HDMI
zvuk pres chinche a video pres HDMI2
zvuk pres jack a video pres DSUB
TESTXXX (14)|28.12.2008 13:23
[QUOTE=RoPo;208789]Pokud ti zvuk nejde z PC pres HDMI/DVI 2, tak k privedeni zvuku slouzi chinche vedle v rade. Pokud pouzijes DSUB vstup, tak pro vstup zvuku je vedle 3,5 mm jack.

Mam odzkouseno a funguje:
zvuk+video pres HDMI
zvuk pres chinche a video pres HDMI2
zvuk pres jack a video pres DSUB[/QUOTE]

zkus trochu cist predchozi prizpevky
Clarinka (2)|28.12.2008 19:13
Zdravím, koupili jsme si Samsung PS50A756, vše jsem si nastavila tak jak jsem chtěla, tj. typ obrazu, spotřebu, zhasnuté světlo atd. vše běželo asi týden tak jak bylo nastaveno i po vypnutí a znovu zapnutí televize a najednou bum a všechno se přenastavilo z ničeho nic do původního nastavení tj. do širokoúhlého obrazu,prostě továrního nastavení. Tak jsem opět vše přenastavila podle svého a najednou se mi to stalo i při sledování TV, najednou zčernala na pár vteřin obrazovka a vše bylo opět v původním továrním nastavení. Nemáte někdo podobný problém? Už si s tím fakt nevim rady, v nastavení jsem nic nenašla, je docela primitivní, tak jen doufám, že nemám kliku na zmetek a půjde to nějak odstranit. Díky za odpověď Lenka
MomoBrut (205)|29.12.2008 13:17
Tak jsem se konecne dostal k hrani si s televizi. Jako obvykle, cim komplikovanejsi zarizeni, tim vice potencialnich problemu.

Prvni vec, prosim majitele, kteri maji BR prehravac spojeny s televizi pres HDMI, muzete mi prosim sdelit, jake informace o signalu na vstupu TV Vam TV pise? Zatim jsem nevidel nic jineho nez 50 nebo 60, i nebo p, ale 24p se mi nepodarilo docilit.

Jak jste na tom vy?

Jeden z prvnich pro mne mirne prekvapivych poznatku je, ze pri PC pripojenem pres HDMI a signalu 60p obraz prekvapive blika, zatimco pri 50i je absolutne stabilni. Dalsi veci je to, ze desktop na plazme vypada znatelne hure, nez na LCD TV stejneho rozliseni. Nastesti mi to nevadi ... :-) mam plazmu na jine veci.
duzu (43)|29.12.2008 15:09
[QUOTE=Clarinka;208842]Zdravím, koupili jsme si Samsung PS50A756, vše jsem si nastavila tak jak jsem chtěla, tj. typ obrazu, spotřebu, zhasnuté světlo atd. vše běželo asi týden tak jak bylo nastaveno i po vypnutí a znovu zapnutí televize a najednou bum a všechno se přenastavilo z ničeho nic do původního nastavení tj. do širokoúhlého obrazu,prostě továrního nastavení. Tak jsem opět vše přenastavila podle svého a najednou se mi to stalo i při sledování TV, najednou zčernala na pár vteřin obrazovka a vše bylo opět v původním továrním nastavení. Nemáte někdo podobný problém? Už si s tím fakt nevim rady, v nastavení jsem nic nenašla, je docela primitivní, tak jen doufám, že nemám kliku na zmetek a půjde to nějak odstranit. Díky za odpověď Lenka[/QUOTE]

nastavenia sa mi zmenia len po odpojeni od el.siete,pokial je v stanby tak Ok,to vyzera na reklamaciu,zavolaj si servis
RoPo (6061)|30.12.2008 11:14
[QUOTE=MomoBrut;208961]Tak jsem se konecne dostal k hrani si s televizi. Jako obvykle, cim komplikovanejsi zarizeni, tim vice potencialnich problemu.

Prvni vec, prosim majitele, kteri maji BR prehravac spojeny s televizi pres HDMI, muzete mi prosim sdelit, jake informace o signalu na vstupu TV Vam TV pise? Zatim jsem nevidel nic jineho nez 50 nebo 60, i nebo p, ale 24p se mi nepodarilo docilit.

Jak jste na tom vy?

Jeden z prvnich pro mne mirne prekvapivych poznatku je, ze pri PC pripojenem pres HDMI a signalu 60p obraz prekvapive blika, zatimco pri 50i je absolutne stabilni. Dalsi veci je to, ze desktop na plazme vypada znatelne hure, nez na LCD TV stejneho rozliseni. Nastesti mi to nevadi ... :-) mam plazmu na jine veci.[/QUOTE]


BR nemám, ale z HTPC 1080p24 nastavit mohu a potom TV ukazuje 1920x1080 24p. Blikání nepozoruji. V mám případě kvalita zobrazení je daná grafickou kartou v HTPC. Obraz generovaný integrovanou grafikou GMA je viditelně horší než GK v PCIE slotu a připojeno přes HDMI.
RoPo (6061)|30.12.2008 11:22
[QUOTE=TESTXXX;208793]zkus trochu cist predchozi prizpevky[/QUOTE]

Tak ještě jinak, pokud jsi to nepochopil.

Video+audio funguje v kombinacích jaké jsem uvedl. Nikde jsem nic na TV nenastavoval.
Jestliže ti zvuk nefunguje přes chince s HDMI/DVI připojením, tak si nastav správně výstup v HTPC. Pravděpodobně tam budeš mít nastaven zvuk na jacku jako "vstup vnějšího zdroje" (pokud tvoje zvuková karta má funkci automatické detekce vstupů a výstupů) nebo máš audio výstup na HTPC přesměrovaný do optického/digitálního výstupu.
Impedance na chinch konektorech je jiná než bývá na klasických sluchátkách/reproduktorech, které připojíš do jacku v HTPC. Proto automatika selhává a správně nedetekuje připojená zařízení jako výstupní, ale vstupní. Automatika funguje na "známých" impendancí vstupně výstupních audio zařízení.

Jakou máš zvukovou kartu v HTPC?
RoPo (6061)|30.12.2008 11:28
[QUOTE=duzu;208990]nastavenia sa mi zmenia len po odpojeni od el.siete,pokial je v stanby tak Ok,to vyzera na reklamaciu,zavolaj si servis[/QUOTE]

"Bouchnutí" a vypnutí se mě stalo jen jednou. Není to problém jen této plazmy. Je to problém všech Samsungů (LCD i plazem). Mě se to stalo, když jsem procházel EPG v úplném přehledu a procházel jsem programy rychle.

Podle jiných příspěvků z jiných fór si toto vysvětluji takto: tento "efekt" je pravděpodobně dán rychlým sledem příkazů z DO a momentální kvalitou signálu DVB-T. U analogu nevím.

Technické vysvětlení se dá napsat takto: Firmware se dostane do stavu, kdy "zamrzne". HW TV má nějaký watchdog, který když zjistí, že zpracování signálu se zastavilo v nějaké nekonečné smyčce zpracování příkazů a signálu, tak provede reset TV. U podobných RT zařízení se toto takto přes nějaký watchdog dělá. Samsung to zvolil tak, že udělá prostě reset zařízení.
TESTXXX (14)|30.12.2008 12:10
[QUOTE=RoPo;209204]Tak ještě jinak, pokud jsi to nepochopil.

Video+audio funguje v kombinacích jaké jsem uvedl. Nikde jsem nic na TV nenastavoval.
Jestliže ti zvuk nefunguje přes chince s HDMI/DVI připojením, tak si nastav správně výstup v HTPC. Pravděpodobně tam budeš mít nastaven zvuk na jacku jako "vstup vnějšího zdroje" (pokud tvoje zvuková karta má funkci automatické detekce vstupů a výstupů) nebo máš audio výstup na HTPC přesměrovaný do optického/digitálního výstupu.
Impedance na chinch konektorech je jiná než bývá na klasických sluchátkách/reproduktorech, které připojíš do jacku v HTPC. Proto automatika selhává a správně nedetekuje připojená zařízení jako výstupní, ale vstupní. Automatika funguje na "známých" impendancí vstupně výstupních audio zařízení.

Jakou máš zvukovou kartu v HTPC?[/QUOTE]

mam to nastavene dobre kdyz to pripojim do beden tak zvuk jede
Clarinka (2)|30.12.2008 19:16
Mám taky pocit, že to vypadá na reklamaci, páč mi to dělá při vypnutí TV na dálkový ovladač, už bych do toho za ty prachy s chutí kopla, opět smůla na zmetek. Jsem zvědavá, jak se k tomu prodejce zachová. Naštěstí byla kupována přes Datart.... Jak jsem pročítala toto forum, tak koukám, že jsem asi zatím jediná s tímto problémem :o(.
mac_cz (86)|31.12.2008 11:40
[QUOTE=MomoBrut;208961]Jeden z prvnich pro mne mirne prekvapivych poznatku je, ze pri PC pripojenem pres HDMI a signalu 60p obraz prekvapive blika, zatimco pri 50i je absolutne stabilni.[/QUOTE]


Presne tak :-) Podle mych zkusenosti i manualu je 100Hz zobrazovani aktivovano pouze u signalu 50Hz.

Zkousel jsi to demo "Real 100Hz" pro nejaky "normalni" dvb signal? Obrazovka se rozdeli na 2 casti, v jedne je tato funkce neaktivni, v druhe aktivni. U rychlejsich scen by melo byt videt, ze TV dopocitava chybejici snimky a pohyb je tedy plynulejsi (nekteri rikaji, ze film pak vypada jako telenovela :-) ) Funguje to? Ja videl toto demo v obchode na nejakem "linem" snimku, takze rozdil nebyl zadny... (podobne demo je i u funkce "movie plus").
MomoBrut (205)|31.12.2008 18:16
[QUOTE=mac_cz;209406]Presne tak :-) Podle mych zkusenosti i manualu je 100Hz zobrazovani aktivovano pouze u signalu 50Hz.

Zkousel jsi to demo "Real 100Hz" pro nejaky "normalni" dvb signal? Obrazovka se rozdeli na 2 casti, v jedne je tato funkce neaktivni, v druhe aktivni. U rychlejsich scen by melo byt videt, ze TV dopocitava chybejici snimky a pohyb je tedy plynulejsi (nekteri rikaji, ze film pak vypada jako telenovela :-) ) Funguje to? Ja videl toto demo v obchode na nejakem "linem" snimku, takze rozdil nebyl zadny... (podobne demo je i u funkce "movie plus").[/QUOTE]

Moc jsem to nezkousel ... prinos tam nejaky je, ale rozdil je minimalni, "prumerny" jedinec to ani nezaregistruje ... :-)
MomoBrut (205)|31.12.2008 18:22
[QUOTE=RoPo;209202]BR nemám, ale z HTPC 1080p24 nastavit mohu a potom TV ukazuje 1920x1080 24p. Blikání nepozoruji. V mám případě kvalita zobrazení je daná grafickou kartou v HTPC. Obraz generovaný integrovanou grafikou GMA je viditelně horší než GK v PCIE slotu a připojeno přes HDMI.[/QUOTE]

Prosim te, muzes mi rict presne parametry nastaveni karty, je tam spousta kmitoctu ... 24p je totiz kmitocet oficialne Samsungem nepodporovany v seznamu vlastnosti jako monitoru. Mam nvidii 8xxx (ani nevim presne kterou) a kmitocet 24 Hz neprokladane se mi nepodarilo nastavit, respektive podarilo, ale tv mela problem, proste nesedi nektere kmitocty. 24p potrebuju hlavne na mkv.
Jinak 50i je perfektni na DVB-S a DVB-T karty v HTPC, obraz absolutne plynuly bez zaskubu ...
MomoBrut (205)|31.12.2008 19:35
Tak se mi tech 24p povedlo nejak nastavit, ale obraz blika. V prehravani mkv to taky nic neprineslo.

Povedlo se nekomu prehravani uplne plynule prehravani mkv? Na mem starem CRT jsem s tim nemel problem ...
rkubik (43)|1.1.2009 11:35
[QUOTE=Clarinka;208842]Zdravím, koupili jsme si Samsung PS50A756, vše jsem si nastavila tak jak jsem chtěla, tj. typ obrazu, spotřebu, zhasnuté světlo atd. vše běželo asi týden tak jak bylo nastaveno i po vypnutí a znovu zapnutí televize a najednou bum a všechno se přenastavilo z ničeho nic do původního nastavení tj. do širokoúhlého obrazu,prostě továrního nastavení. Tak jsem opět vše přenastavila podle svého a najednou se mi to stalo i při sledování TV, najednou zčernala na pár vteřin obrazovka a vše bylo opět v původním továrním nastavení. Nemáte někdo podobný problém? Už si s tím fakt nevim rady, v nastavení jsem nic nenašla, je docela primitivní, tak jen doufám, že nemám kliku na zmetek a půjde to nějak odstranit. Díky za odpověď Lenka[/QUOTE]

Prenastavili jste mod televize z "prodejna" na "doma"? S tim navracenim do tovarniho nastaveni mi to delalo taky, diky tomu modu. Bouchani a reset to udelalo cca 3-4x. Postupne vymizelo, i kdyz nemam pocit, ze to bylo primo zavisle na zmene toho modu.
RoPo (6061)|1.1.2009 18:05
[QUOTE=MomoBrut;209494]Tak se mi tech 24p povedlo nejak nastavit, ale obraz blika. V prehravani mkv to taky nic neprineslo.

Povedlo se nekomu prehravani uplne plynule prehravani mkv? Na mem starem CRT jsem s tim nemel problem ...[/QUOTE]

Záleží zda je i MKV soubor se snímkovou frekvencí přesně 24Hz.
RoPo (6061)|1.1.2009 18:11
Zamrzání (škubání) obrazu a zvuku se mě předevčírem povedlo také. Bylo způsobeno tím, že jsem TV dlouho nezapnul. Po zapnutí jsem hned šel do EPG a chtěl vidět informace o programech. Potom jsem EPG vypnul a chtěl vidět info o právě vysílaném pořadu (ČT1). A začalo zamrzání. Poté jsem se TV pokušel vypnout. A vypnutí bylo dporovázeno "bouchnutím". Až jsem TV nechal několik minut zapnutou (až si zaktualizovalo EPG), tak bylo po problému. Takže to přisuzuji opět nestíhání procesoru či špatně naprogramovanému firmwaru v TV pro zpracování více požadavků obrazu a třeba horšímu DVB-T příjmu (DVB-T + na pozadí načítání EPG).
MomoBrut (205)|1.1.2009 20:47
[QUOTE=RoPo;209566]Záleží zda je i MKV soubor se snímkovou frekvencí přesně 24Hz.[/QUOTE]

Nemam zadne mkv pochazejici z BR, ktere by nebylo 24p.
JM_ (353)|1.1.2009 21:34
[QUOTE=RoPo;209566]Záleží zda je i MKV soubor se snímkovou frekvencí přesně 24Hz.[/QUOTE]

"přesná" frekvence není 24.00, ale 23.98Hz

http://en.wikipedia.org/wiki/24p
JM_ (353)|1.1.2009 21:36
resp 23.976 ... :-)
RoPo (6061)|2.1.2009 15:51
[QUOTE=JM_;209595]resp 23.976 ... :-)[/QUOTE]

Pleteš NTSC s "Cinema modem". Cinema mod (1080p24) není NTSC. Na wiki jsou sice zajímavé názory, ale dost často nepřesně popsané či lidé jej podle tamním psaní špatně pochopí. A lidé se ohánějí wikip* a považují jej za dogma. Bohužel na wiki může psát kde kdo a nikým nejsou tyto názory odborně korigovány.

23.976 f/s je upravená snímková frekvence, aby byla dobře přehratelná na NTSC televizích. 1080p24 je prostě formát pro HD video natáčené na filmový materiál (kamery na film snímají scénu 24krát za sekundu), který se potom digitálně zpracovává a nemá s NTSC nic společného. 1080p24 prostě vzniklo kvůli tomu, aby se natočený materiál z filmu dostal před diváky tak, jak byl natočen na "analogový" film ;)