Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG PS50A756 - nastavení, zkušenosti, potíže

Slonik (4)|6.12.2008 15:12
[QUOTE=yar118;205537]zapomente na usb-flasku, cte jen z fat32, ntfs usb-flash nerozpozna. Jedina volba pres DLNA server. Ale i s tim jsou problemy. Zminoval jsem se ze pouzivam TV ersity, ale jak samsung tak TVersity me zacali blbnout. Netusim proc.
Dal jsem zacal mit problem s prevodem filmu. Ale problem neni ve videu ,ale ve zvuku, kterej se me zacne cukat. Hledal jsem v manualu jaky zvukovy format musim mit ve video, ale nemuzu to najit. Jeste me napla volba externi reproduktor, ze by si zvuk mohl dekodovat reciever, pokud ho TV posle surovej na svuj optickej vystup a nebude s nim nic delat. Nemate s tim nekdo zkusenosti?[/QUOTE]

Pro manželku jsem stahl z netu Desperate Housewives, dal 4 díly (každý po cca 350 MG) na USB-flash (obyč. 2GB Trancsend) a TV to přehrala naprosto spolehlivě. Momentálně zkouším přehrát film (750 MG) a taky zatím bez problémů. Je fakt, že to je bez titulků, ty nepotřebuju.
yar118 (25)|6.12.2008 15:50
samozrejme to funguje ale do velikosti 1gb(FAT32). to se daji prehrat jen divx atd..
pokud budes mit na usb NTFS( coz lze,ale neni to normalni) muzes tam mit soubory vetsi jak 1gb , ale me TV tuto usbFlashku nedetekuje. Takze si neprehrajes filmy treba mk4 atd.. vetsi jak 1gb. po LANu to neni omezene ns FAT32.
ghettoblaster (4)|6.12.2008 17:39
Jsem také čerstvým majitelem této plazmy. Bohužel u mého kusu poměrně značně bzučí zdroj. Při hlasitosti na úrovni 10 je ve světlých scénách bzučení snad hlasitější než samotný zvuk. Máte podobné zkušenosti?

Také mám potíže s DLNA. Nainstaloval jsem poslední verzi Samsung PC Share Manageru (1.4.2), ale TV nevidí ani zdaleka všechna nasdílená multimédia. Hudbu nedokážu přehrát vůbec. Existuje nějaké omezení na počet nasdílených souborů? A upřímně řečeno, kvalita fotografií promítnutých přes DLNA, či USB není nejlepší.

A v neposlední řadě se připojuju k uživatelům, kteří už tu popisovali neočekávané shut-downy doprovázené silným hlukem. (ránou, zašuměním). Zdá se mi, že se tak stane v případě, že televizi přehltím příkazy. Například se přes DLNA načítá film a já víckrát mačkám return a podobně.
dv07 (569)|6.12.2008 18:46
[QUOTE=ghettoblaster;205587]Jsem také čerstvým majitelem této plazmy. Bohužel u mého kusu poměrně značně bzučí zdroj. Při hlasitosti na úrovni 10 je ve světlých scénách bzučení snad hlasitější než samotný zvuk. Máte podobné zkušenosti?

Také mám potíže s DLNA. Nainstaloval jsem poslední verzi Samsung PC Share Manageru (1.4.2), ale TV nevidí ani zdaleka všechna nasdílená multimédia. Hudbu nedokážu přehrát vůbec. Existuje nějaké omezení na počet nasdílených souborů? A upřímně řečeno, kvalita fotografií promítnutých přes DLNA, či USB není nejlepší.

A v neposlední řadě se připojuju k uživatelům, kteří už tu popisovali neočekávané shut-downy doprovázené silným hlukem. (ránou, zašuměním). Zdá se mi, že se tak stane v případě, že televizi přehltím příkazy. Například se přes DLNA načítá film a já víckrát mačkám return a podobně.[/QUOTE]

S bzucenim zdroje problem nemam, TV je ticha i pri vypnutem zvuku.

S tim restartem souhlasim s tebou, ze se asi jedna o chybu firmware tv, kdy dochazi k prehlceni prikazy z DO, TV si to asi nedokaze prebrat a vypne se (s onim zvukovym efektem). Kazdopadne od te doby na zacatku, kdy se mi to stalo, tak uz na to DO tak nespecham a nikdy jsem se uz s tim nesetkal.

Zatim jedinym drobnym problemem, ktery u me pretrvava je format u kanalu v 1080i (Nova HD a CT1 HD). Programy natocene nove Novou nebo CT bezi v poradku ve formatu 16:9, avsak vsechny starsi filmy, zahranicni serialy atp. mi na techto HD kanalech bezi pouze ve formatu 4:3 a at se snazim jak chci, tak je proste na 16:9 neroztahnu... manual jsem prostudoval, v menu tv to prozkousel, ale porad nic.... pokud je kanal v SD, tak vse funguje tak jak je uvedeno v manualu, ale v HD proste nic :( Kdyby mel nekdo radu co s tim, tak bych byl moc vdecny ;)
hakis (27)|6.12.2008 20:54
neviete pls ako by vizeral obraz cez scart(mam IP tv) a aku kvalitu ma IPtv?? pls Scrt vs. HDMI o koolko by bol obraz tv lepsi cez HDMI ?
Baldr (1)|7.12.2008 00:04
Jsem čerstvým majitelem a můj kus netrpí žádným ze zmíněných problémů, problém mám jenom při přehrávaní HD videa z flash disku, všechny soubory do 4GB(FAT32) přehrává bez problémů, ale u HD konverzí z MKV mi nepřehrává zvuk, obraz je bez problémů. Zkoušel jsem software jako MK2vob, GOTsent, prezentační video SONY WEGA 1080p, které neprošlo zmíněným softem bylo z flash bez problémů i se zvukem, zkoušel jsem i přeinstalovat kodeky a různé formáty , prosím o radu co se zvukem.

Díky
yar118 (25)|7.12.2008 14:49
taky mam problemy s konverzi videa ve zvuku. Ted testuju program mediacoder. Mam prvni film kterej jsem konvertoval z mkv do mp4 a jede mi i zvuk. Ale je to boj a trva to dlouho. Ted testuju titulky do videa v tomto programu.
Zdroj u me jde taky slyset. Zalezi jaka je barva na pozadi. nejvic jde slyset v bilem pozadi, tj nejvice namahany zdroj. ALe nastesti to neni tak hrozne.
kraťas (47)|7.12.2008 15:36
[QUOTE=dv07;205595]S bzucenim zdroje problem nemam, TV je ticha i pri vypnutem zvuku.

S tim restartem souhlasim s tebou, ze se asi jedna o chybu firmware tv, kdy dochazi k prehlceni prikazy z DO, TV si to asi nedokaze prebrat a vypne se (s onim zvukovym efektem). Kazdopadne od te doby na zacatku, kdy se mi to stalo, tak uz na to DO tak nespecham a nikdy jsem se uz s tim nesetkal.

Zatim jedinym drobnym problemem, ktery u me pretrvava je format u kanalu v 1080i (Nova HD a CT1 HD). Programy natocene nove Novou nebo CT bezi v poradku ve formatu 16:9, avsak vsechny starsi filmy, zahranicni serialy atp. mi na techto HD kanalech bezi pouze ve formatu 4:3 a at se snazim jak chci, tak je proste na 16:9 neroztahnu... manual jsem prostudoval, v menu tv to prozkousel, ale porad nic.... pokud je kanal v SD, tak vse funguje tak jak je uvedeno v manualu, ale v HD proste nic :( Kdyby mel nekdo radu co s tim, tak bych byl moc vdecny ;)[/QUOTE]

Nevím jestli Ti poradím, se Samsungem nemám zkušenost, vlastním Panáka PX70 a tam mám při propojení přes HDMI možnost volby formátu(na TV) 4:3 ÚPLNÝ, když ho zvolím mám obraz přes celou obrazovku. Nevím jestli to samé má i Samsung. Přeji hezký obraz všem zvlášť teď o vánocích
Debil041 (130)|7.12.2008 18:04
[quote=Baldr;205635]... ale u HD konverzí z MKV mi nepřehrává zvuk, obraz je bez problémů. Zkoušel jsem software jako MK2vob, GOTsent, prezentační video SONY WEGA 1080p, které neprošlo zmíněným softem bylo z flash bez problémů i se zvukem, zkoušel jsem i přeinstalovat kodeky a různé formáty , prosím o radu co se zvukem...[/quote]
Bojuji se stejným problémem. Zvuk se po konverzi z MKV do AVI/MP4/MPG zcela vytratí. Nepřehraju ho ani přes interní reproduktory TV, ani nejde na optický/cinch výstup z TV do externího zesilovače. Přitom na počítači to jde. Jsem zcela nešťastný debil :-(((
RoPo (6061)|8.12.2008 08:14
[QUOTE=yar118;205570]samozrejme to funguje ale do velikosti 1gb(FAT32). to se daji prehrat jen divx atd..
pokud budes mit na usb NTFS( coz lze,ale neni to normalni) muzes tam mit soubory vetsi jak 1gb , ale me TV tuto usbFlashku nedetekuje. Takze si neprehrajes filmy treba mk4 atd.. vetsi jak 1gb. po LANu to neni omezene ns FAT32.[/QUOTE]

FAT32 má omezení 4GB!
RoPo (6061)|8.12.2008 08:16
[QUOTE=dv07;205595]Zatim jedinym drobnym problemem, ktery u me pretrvava je format u kanalu v 1080i (Nova HD a CT1 HD). Programy natocene nove Novou nebo CT bezi v poradku ve formatu 16:9, avsak vsechny starsi filmy, zahranicni serialy atp. mi na techto HD kanalech bezi pouze ve formatu 4:3 a at se snazim jak chci, tak je proste na 16:9 neroztahnu... manual jsem prostudoval, v menu tv to prozkousel, ale porad nic.... pokud je kanal v SD, tak vse funguje tak jak je uvedeno v manualu, ale v HD proste nic :( Kdyby mel nekdo radu co s tim, tak bych byl moc vdecny ;)[/QUOTE]

Pořady formátu 4:3 v MPEG4 se u nás vysílá tak, že jej už přímo při distribuci "plácnou" s postraními černými pruhy do poměru 16:9. Upravený obraz potom "omarkují" jako 16:9.
Na TV by jsi mohl použít zvětšení.
dv07 (569)|8.12.2008 08:38
[QUOTE=RoPo;205797]Pořady formátu 4:3 v MPEG4 se u nás vysílá tak, že jej už přímo při distribuci "plácnou" s postraními černými pruhy do poměru 16:9. Upravený obraz potom "omarkují" jako 16:9.
Na TV by jsi mohl použít zvětšení.[/QUOTE]

Jj, mas pravdu... proste ty 4:3 porady se vysilaji v mpeg4 omarkovane jako 16:9, takze TV si mysli, ze jde o skutecne 16:9 a ty cerne pruhy po stranach bere jako soucast programu, takze s tim v podstate na teto TV nejde asi nic delat... vcera vecer u filmu 48 hodin jsem to zkousel jeste prenastavit, ale bohuzel - formaty obrazu "Siroky zoom", "zvetseny" apod. moznuji roztahnout obraz jen a pouze vertikalne, format 16:9 nic nezmeni a pri nastaveni formatu 4:3 TV prida po stranach jeste jednu sadu postranych pruhu (resp. vertikalne ten obraz zuzi)... jeste jsem nezkousel, jestli nejde obraz horizontalne roztahnout pri zvolenem rezimu "pouze scan", ale pokud to nepujde, tak hold budu muset (nechci-li koukat na postranni pruhy) u starsich filmu vysilanych na HD kanalech prepnout na jejich SD alternativy...
yar118 (25)|8.12.2008 15:50
[QUOTE=RoPo;205796]FAT32 má omezení 4GB![/QUOTE]

sorry, samozrejme fat32 je do 4gb, ale stejne na usb fash bez ntfs nedas vetsi doubor jak 1gb :(
MomoBrut (205)|8.12.2008 16:02
V sobotu má být doma, uvidíme ...
zbynek79 (3)|8.12.2008 16:10
Zdravim vsechny,
tato televize patri mezi me horke kandidaty a po prolezeni diskuze bych mel par dotazu:
- nekdo tu psal, ze kvalita prohlizenych fotek pres USB neni nic moc. V porovnani s cim? Od teto veci si hodne slibuji. Rad bych propojil s PC (at uz pres VGA, DVI, HDMI) a prezentoval na TV fotky. Da se kvalita srovnat s kvalitnim 19' monitorem? Vzhledem k rozliseni TV doufam, ze ano.
- hodne se tu resi DLNA a problemy s tim spojene. Potize se zvukem pri konverzi z mk4, potize s titulky, neviditelnost vsech media souboru na PC atd... Neni v tom pripade lepsi poslat do TV signal z PC klasicky (VGA, DVI, HDMI...). V PC si pustim film "ve svem oblibenem prehravaci", titulky nastavim jak chci a na TV necham jen roli pasivniho zobrazovace.
Nebo je spojeni pres LAN s vyuzitim DLNA kvalitativne uplne nekde jinde, ze se po tom vsichni tak pidi? :)

Diky moc,
(snad) budouci majitel :)
dv07 (569)|8.12.2008 16:21
[QUOTE=zbynek79;205908]Zdravim vsechny,
tato televize patri mezi me horke kandidaty a po prolezeni diskuze bych mel par dotazu:
- nekdo tu psal, ze kvalita prohlizenych fotek pres USB neni nic moc. V porovnani s cim? Od teto veci si hodne slibuji. Rad bych propojil s PC (at uz pres VGA, DVI, HDMI) a prezentoval na TV fotky. Da se kvalita srovnat s kvalitnim 19' monitorem? Vzhledem k rozliseni TV doufam, ze ano.
- hodne se tu resi DLNA a problemy s tim spojene. Potize se zvukem pri konverzi z mk4, potize s titulky, neviditelnost vsech media souboru na PC atd... Neni v tom pripade lepsi poslat do TV signal z PC klasicky (VGA, DVI, HDMI...). V PC si pustim film "ve svem oblibenem prehravaci", titulky nastavim jak chci a na TV necham jen roli pasivniho zobrazovace.
Nebo je spojeni pres LAN s vyuzitim DLNA kvalitativne uplne nekde jinde, ze se po tom vsichni tak pidi? :)

Diky moc,
(snad) budouci majitel :)[/QUOTE]

Zdravicko, pokud se tyka castych prezentaci fotek bych spise doporucoval (LED)LCD nez plasmu, preci jen staticke objekty jsou staticke objekty ze ;) Jinak pokud mas PC propojene s TV a muzes ho mit vzdy, kdyz potrebujes, k dispozici, tak te problemy s USB, DLNA apod. nemusi az tak zajimat... ty vychytavky jsou sice prijemne a pohodlne, ale PC je PC a jak rikas, TV je i pro me vicemene jen zobrazovadlo a praci prenecham na stroji pro to primarne urcenem (PC) :)
RoPo (6061)|8.12.2008 16:37
[QUOTE=yar118;205898]sorry, samozrejme fat32 je do 4gb, ale stejne na usb fash bez ntfs nedas vetsi doubor jak 1gb :([/QUOTE]

A to tvrdíš podle čeho? Nemáš to nějaký "rozbitý"? :)

To by byla nějaké "nová" vlastnost FAT32. FAT32 je do 4GB. FAT16 do 2GB.
Musím zkusit soubor >1 GB dát na stadardbn flasku.
RoPo (6061)|8.12.2008 16:45
[QUOTE=zbynek79;205908]Zdravim vsechny,
tato televize patri mezi me horke kandidaty a po prolezeni diskuze bych mel par dotazu:
- nekdo tu psal, ze kvalita prohlizenych fotek pres USB neni nic moc. V porovnani s cim? Od teto veci si hodne slibuji. Rad bych propojil s PC (at uz pres VGA, DVI, HDMI) a prezentoval na TV fotky. Da se kvalita srovnat s kvalitnim 19' monitorem? Vzhledem k rozliseni TV doufam, ze ano.
- hodne se tu resi DLNA a problemy s tim spojene. Potize se zvukem pri konverzi z mk4, potize s titulky, neviditelnost vsech media souboru na PC atd... Neni v tom pripade lepsi poslat do TV signal z PC klasicky (VGA, DVI, HDMI...). V PC si pustim film "ve svem oblibenem prehravaci", titulky nastavim jak chci a na TV necham jen roli pasivniho zobrazovace.
Nebo je spojeni pres LAN s vyuzitim DLNA kvalitativne uplne nekde jinde, ze se po tom vsichni tak pidi? :)

Diky moc,
(snad) budouci majitel :)[/QUOTE]


DLNA - výhoda je jasná. Připojíš pasivní úložiště dat a prohlížíš co na něm je. Jedním dálkovým ovládání. Pohodlí.
Má to své úskalí. Podpora formátů je daná klientem, tedy v tomto případě TV, co všechno vývojáři zaimplementovali do firmware.

Fotky jsou tak kvalitní, jak je kvalitní zdroj. Já jsem tedy s kvalitou fotek spokojen. Pokud prohlížím malé a zkompresované fotky, na ta 50" uhlopříčce prostě vidíš jakýkoliv kaz. Na pidi 19" monitoru nevidíš žádný kaz.
Další věc je prohlížet fotky z připojeného HTPC (PC). Jakékoliv jiné rozlišení se interpolováno na dané rozlišení výstupu. Výstup může být kvalitativně lepší. Záleží na grafické kartě. (dle mých zkušeností z HTPC připojené přes HDMI).
HD film z PC je nádhera. SD je SD. Záleží jak přehrávač interpoluje na 1080p24 nebo 1080i, nebo 720p. Podle výstupního rozlišení.
RoPo (6061)|8.12.2008 16:48
[QUOTE=dv07;205911]Zdravicko, pokud se tyka castych prezentaci fotek bych spise doporucoval (LED)LCD nez plasmu, preci jen staticke objekty jsou staticke objekty ze ;) Jinak pokud mas PC propojene s TV a muzes ho mit vzdy, kdyz potrebujes, k dispozici, tak te problemy s USB, DLNA apod. nemusi az tak zajimat... ty vychytavky jsou sice prijemne a pohodlne, ale PC je PC a jak rikas, TV je i pro me vicemene jen zobrazovadlo a praci prenecham na stroji pro to primarne urcenem (PC) :)[/QUOTE]



LCD s LED je dobré řešení. Ale odpovídající 50" uhlopříčka je skoro/více jak jednou tak drahá. Toto se zobrazovací kvalitou plazmě vyrovná. Ale podle mě zbytečně vyhozené peníze. Raději za 10 let dám za panel opět nějakých 30t. V té době na zcela jiné zobrazovací technologii, která je komerčně dostupná nyní (dále možné 3D obrazu, či quadHD rozlišení)
mipr25 (2)|9.12.2008 08:29
[QUOTE=RoPo;204734]Funguje vám zapnutí Real 100Hz ?

V nabídce:
Menu - Obraz - Obraz možnosti - Režim Real 100 Hz.

Nabízí volby Zap. a Vyp. Avšak při nastavení položky Zap. se naství režim Demo. Kdy na jedné půlce obrazu je režim bez Real 100Hz a druhá polovina obrazu zobrazuje vypnutý stav Real 100Hz.[/QUOTE]
V manuálu uvádějí, že nastavení Real 100Hz v Menu je pouze pro demo účely v prodejně, proto na jedné straně (vlevo) ukazuje, jak vypadá obraz bez Real 100Hz a vpravo je obraz se 100 Hz.
Mám ho zhruba 14 dnů a dodnes jsem nepochopil, jak to se 100Hz v této TV je - při převzorkování filmu z DVD na plné HD se na TV zobrazí údaj o plném rozlišení, nicméně doplněný údajem že je pouze na 50Hz. Po převzorkování je znát docela slušný nárůst kvality zobrazení - nicméně se mi tak nějak nechce věřit, že je opravdu na 100 Hz.
Jinak zkušenosti ze 14 denního docela intenzivního provozu - jsou velmi rozpačité :
to lepší - perfektní obraz z DBV-T i DVD přehraváče, o něco horší z HDD DVD rekordéru, nic moc z IPTV (O2). Obraz hdonotím srovnatelný s kvalitou plazmy od Pana, kterou jsem měl předtím, podání černé snad ještě lepší. Vynikající citlivost DBV-T tuneru! Tím ale, bohužel, výčet pozitiv končí.
Negativa - oproti Panasonicu si neumí poradit s automatickým formátem obrazu - ralativně ještě u příjmu DBV-T, vůbec ne při přes HDMI propojeném HDD rekordéru a IPTV.
U Pana to bylo vždy zcela bez problémové. Souhlasím s dřívějším názorem, že Borhyová, roztažená přes celou obrazovku je opravdu nekoukatelná :).
TV vydává stále pisklavý tón, který je výraznější cca první 2 hodiny po zapnutí, pak míreně klesne - už to zde uvádí více majitelů. Při nastavení hlasitosti cca na 15 lze pískání "přebít" a nevnímáte ho. To platí při sledování DBV-T, pískání se prudce zhorší - zintenzivní při sledování všeho, co je s TV propojeno přes HDMI, zejména při IPTV to je opravdu bomba a ani vytažení zvuku přes hodnotu 20 příliš nepomůže! Ještě hůře - včera se TV rozhodla, že nás bude oblažovat pískáním i v Stand by režimu... Začínám to vidět na reklamaci :(((
Při sledování IPTV po cca 30 minutách začne trhat obraz, vypadávat zvuk a toto se stále zhoršuje, až je nutno vypnout. Po hodině lze opakovat a opět asi 30 minut je vše v poho, pak se historie opakuje.
Další - sice nemá vliv na funkčnost - ale přesto - svítí někomu z vás modrá kontrolka dole uprostřed TV? V Menu je její nastavení, nicméně ji nelze zapnout. Tak mě zajímá, zda mám vadný kousek či ne :)
Shrnutí : za 31 litrů TV s vynikajícím obrazem a tunerem, srovnatelné s daleko dražším Pana. Nicméně má spoustu nepříjemných vlastností, které dle mého názoru za úsporu oproti Panasonicu nestojí, bohužel. Po těchto zkušenostech bych do ní už asi znovu nešel...
Fucik7 (19)|9.12.2008 09:10
[QUOTE=mipr25;206006]V manuálu uvádějí, že nastavení Real 100Hz v Menu je pouze pro demo účely v prodejně, proto na jedné straně (vlevo) ukazuje, jak vypadá obraz bez Real 100Hz a vpravo je obraz se 100 Hz.
.......[/QUOTE]

Tv mám od 26.11. a zatím vše bez potíží. Real 100Hz je k zapnutí v menu skutečně jen demo mód, jinak by TV měla být "100Hz" stále (jako taková je i uvedena v ofi katalogu Samsungu podzim/zima 2008, který se mi dostal minulý týden do ruky). Co se týká obrazu TV vysílání (mám digi od UPC, zkoušel jsem i klasický analog a příjem přes DVB-T), vcelku bez větších výhrad (snad vyjma analogu - ale i na ten se dá dívat). Co se týká nastavení formátu obrazu, někdy je to trochu problém, pokud člověk nechce např.4:3 s pruhy po stranách, ale jde to přežít a případně si vyhrát s nastavením.

Ostatní projevy (jak píšeš "vlastnosti") bych nenazval vlastnostmi, ale chybami konkrétního kusu, protože se určitě většině uživatelů neprojevují!!! Takže spíše zvážit možnost reklamace, např.u toho pískání určitě (snad jen vyzkoušet různé varianty propojení, případně zkoušet postupně s odpojováním kabelů a sledovat jak se co chová, jestli nejde o nějaké rušení způsobené nekvalitním propojením apod., zkusit i jinou el.zásuvku,...).

Za sebe můžu říct, že jsem spokojen, žádné pískání, brumy, hučení apod. se mi neprojevuje, obraz více než výborný, prostě za ty peníze je to víc než odpovídající zařízení...
RoPo (6061)|9.12.2008 09:29
[QUOTE=mipr25;206006]V manuálu uvádějí, že nastavení Real 100Hz v Menu je pouze pro demo účely v prodejně, proto na jedné straně (vlevo) ukazuje, jak vypadá obraz bez Real 100Hz a vpravo je obraz se 100 Hz.
Mám ho zhruba 14 dnů a dodnes jsem nepochopil, jak to se 100Hz v této TV je - při převzorkování filmu z DVD na plné HD se na TV zobrazí údaj o plném rozlišení, nicméně doplněný údajem že je pouze na 50Hz. Po převzorkování je znát docela slušný nárůst kvality zobrazení - nicméně se mi tak nějak nechce věřit, že je opravdu na 100 Hz.
Jinak zkušenosti ze 14 denního docela intenzivního provozu - jsou velmi rozpačité :
to lepší - perfektní obraz z DBV-T i DVD přehraváče, o něco horší z HDD DVD rekordéru, nic moc z IPTV (O2). Obraz hdonotím srovnatelný s kvalitou plazmy od Pana, kterou jsem měl předtím, podání černé snad ještě lepší. Vynikající citlivost DBV-T tuneru! Tím ale, bohužel, výčet pozitiv končí.
Negativa - oproti Panasonicu si neumí poradit s automatickým formátem obrazu - ralativně ještě u příjmu DBV-T, vůbec ne při přes HDMI propojeném HDD rekordéru a IPTV.
U Pana to bylo vždy zcela bez problémové. Souhlasím s dřívějším názorem, že Borhyová, roztažená přes celou obrazovku je opravdu nekoukatelná :).
TV vydává stále pisklavý tón, který je výraznější cca první 2 hodiny po zapnutí, pak míreně klesne - už to zde uvádí více majitelů. Při nastavení hlasitosti cca na 15 lze pískání "přebít" a nevnímáte ho. To platí při sledování DBV-T, pískání se prudce zhorší - zintenzivní při sledování všeho, co je s TV propojeno přes HDMI, zejména při IPTV to je opravdu bomba a ani vytažení zvuku přes hodnotu 20 příliš nepomůže! Ještě hůře - včera se TV rozhodla, že nás bude oblažovat pískáním i v Stand by režimu... Začínám to vidět na reklamaci :(((
Při sledování IPTV po cca 30 minutách začne trhat obraz, vypadávat zvuk a toto se stále zhoršuje, až je nutno vypnout. Po hodině lze opakovat a opět asi 30 minut je vše v poho, pak se historie opakuje.
Další - sice nemá vliv na funkčnost - ale přesto - svítí někomu z vás modrá kontrolka dole uprostřed TV? V Menu je její nastavení, nicméně ji nelze zapnout. Tak mě zajímá, zda mám vadný kousek či ne :)
Shrnutí : za 31 litrů TV s vynikajícím obrazem a tunerem, srovnatelné s daleko dražším Pana. Nicméně má spoustu nepříjemných vlastností, které dle mého názoru za úsporu oproti Panasonicu nestojí, bohužel. Po těchto zkušenostech bych do ní už asi znovu nešel...[/QUOTE]

Informace zobrazuje jen detekovaný signál. Může se jednat o 50Hz, 60Hz, 24Hz. Záleží co na vstupu je. Real100Hz se stará o to, aby do tohoto detekovaného signálu vkládal jednou tolik políček (vyjma režimu 24Hz neboli 24p). V informačním okně se toto nedovíš.

Pískání je individuální. Pokud budeš reklamovat. Tak ze Samsungu ti přijedou domů a buď opraví na místě, odvezou a opraví v servisním středisku nebo reklamaci neuznají.

Automatický formát nastavit tak, jak zde někdo psal. Formát obrazu na 4:3 + automatický formát. Pak automaticky TV přepíná mezi 16:9 a 4:3 s postraními pruhy. Nebo můžeš nastavit Zvětšený režim + Automatický formát. Funguje to dobře, ale... je to otázka zvyku.
Paňác to má vyřešno lépe. S tím souhlasím. Dokáže detekovat černé pruhy nahoře a dole. Podle toho se nastavuje nebo zvětšuje obraz. To je výborná vychytávka.

Zamrzání s STB. Nemůže to být problém v STB? Měl jsi i dříve připojn STB přes HDMI? Zkus propoji třeba přes SCART. Jen pro detekci původu závady. Zkus jinou zásuvku HDMI v TV.

Světlo (proužek) pod TV mám červený. Zajímalo by mě co modrého máš na mysli. Režim vypnutí/zapnutí a v jakém režimu lze nastavit přes menu a funguje. Mám firmware v TV 1008.

Tvoje řada nepříjemných vlastností jsou čtyři.
Přepínání obrazu, Pískání, zasekávání z IPTV, "modré světlo".

Skoro vše jsem ti popsal. Zkus tedy zjistit příčiny.
brutus (56)|9.12.2008 09:46
ad "piskani" - tohodle jsem se HODNE bal. Mam strasne citlivy sluch na tyhle frekvence a dokaze mne to hodne vytocit. Muj kus nastesti nic takoveho nedela. Pokud prijdu tesne k televizi ZEZADU tak slysim bzuceni - cca 10cm od predni strany to ale slyset neni (resp mozna trosicku - asi tak malo ze to prehlusi lednice /extremne tichej Liebherr cca 6m daleku v kuchynske lince/ ktera je tak ticha ze ani mne nerusi).

ad "Automaticky format obrazu" - tohle by asi slo vyresit lip, ale ja se bud divam na DVB-T a tam to funguje bez problemu, nebo poustim signal z HTPC a tam od toho nechci nic jineho nez pixel per pixel - takze mne to nijak zvlast neobtezuje.

ad "zasekavani IPTV" - nemuzu moc komentovat, nic takoveho nemam, ale HTPC pripojene prez HDMI funguje zcela bez problemu.

ad "modre svetlo" - tam zadny modry svetlo neni (tam vzdycky sedi Maurenz :) ) - jak pise RoPo mam tam takovy tenounky cerveny prouzek co vypada docela pekne.

ad "real 100Hz" - tak tohle mne naprosto nezajima - pro mne je dulezite ze mam pekny obraz, nikde se nic necuka ani neblika - a jestli toho dosahuje 100Hz, 1kHz nebo za pomoci malujicich trpasliku je mne uplne fuk :)

Abych jen nechvalil - co vadi men je subjektivne dost pomale prepinani programu - za strare "sunky" (15let stare 70cm Nokie) jsem byl zvykly na okamzite prepnuti - tady je to pooomaaalyyy :(
RoPo (6061)|9.12.2008 10:34
[QUOTE=brutus;206015]
ad "real 100Hz" - tak tohle mne naprosto nezajima - pro mne je dulezite ze mam pekny obraz, nikde se nic necuka ani neblika - a jestli toho dosahuje 100Hz, 1kHz nebo za pomoci malujicich trpasliku je mne uplne fuk :)

Abych jen nechvalil - co vadi men je subjektivne dost pomale prepinani programu - za strare "sunky" (15let stare 70cm Nokie) jsem byl zvykly na okamzite prepnuti - tady je to pooomaaalyyy :([/QUOTE]

100Hz by tě mělo zajímat. Protože u velké zobrazovací plochy, kdyby 100Hz nebylo a koukal by jsi se na normální prokládané vysílání, tak by jsi si připadal jako svářeč - měl by jsi nablikáno v hlavě s bolestí hlavy a možná i očí.

Zapínání a přepínání je opravdu jako želva. Ale dá se na to zvyknout. Kdyby alespoň při zapínání "něž se nažhaví panel" šel slyšet již zvuk, ale to ne. To dělala moje stará CRT TV (Nokia 74cm + Orava 55cm). Zvuk po zapnutí šel okamžitě. Obrazovka se rozsvítila za 1-3 vteřiny.
Tady samsung aspoň zahraje famfáru (leze zapnout/vypnout a nastavit hlasitost), ale raději bych bral kdyby byl slyšet zvuk nastaveného kanálu.
JUHA (52)|9.12.2008 15:49
Jen na okrj ,mám ps50A557 ta 100hz nemá a hlava mě nebolí ani oči nepalí.
RoPo (6061)|9.12.2008 16:20
[QUOTE=JUHA;206052]Jen na okrj ,mám ps50A557 ta 100hz nemá a hlava mě nebolí ani oči nepalí.[/QUOTE]

Je to věc individuality.

Poznám blikání 60Hz na CRT PC monitoru jen podle pohledu na něj. Po pár minutách me začnou trochu slzet oči. Oči mám naprosto v pořádku. Danému uživateli přednastavených 60Hz nevadí. Po korekci na 75, 85 a více Hz už pozná rozdíl.
yar118 (25)|9.12.2008 16:21
[QUOTE=zbynek79;205908]Zdravim vsechny,
tato televize patri mezi me horke kandidaty a po prolezeni diskuze bych mel par dotazu:
- nekdo tu psal, ze kvalita prohlizenych fotek pres USB neni nic moc. V porovnani s cim? Od teto veci si hodne slibuji. Rad bych propojil s PC (at uz pres VGA, DVI, HDMI) a prezentoval na TV fotky. Da se kvalita srovnat s kvalitnim 19' monitorem? Vzhledem k rozliseni TV doufam, ze ano.
- hodne se tu resi DLNA a problemy s tim spojene. Potize se zvukem pri konverzi z mk4, potize s titulky, neviditelnost vsech media souboru na PC atd... Neni v tom pripade lepsi poslat do TV signal z PC klasicky (VGA, DVI, HDMI...). V PC si pustim film "ve svem oblibenem prehravaci", titulky nastavim jak chci a na TV necham jen roli pasivniho zobrazovace.
Nebo je spojeni pres LAN s vyuzitim DLNA kvalitativne uplne nekde jinde, ze se po tom vsichni tak pidi? :)

Diky moc,
(snad) budouci majitel :)[/QUOTE]

No fotky jsou pekne, ale musis si asi patricne poladit barvy atd. U me fotky vypadaji hodne tmave.
No a dle meho nazoru je jednodusi ovladat filmy atd od tv nez chodit pc, menit vsechny nastaveni atd. Aby jsi pustil kvalitni signal na vetsi dalku (kabelem+zvuk) tak to bude asi problem. Pokud mas k TV dotahlej LAN, je ti jedno co mas v pc, teoreticky by jsi mel pustit vse (Od mp3, fotek az po divx).Problem je jen v tom, ze je to novinka a neni vychytana. A to bohuzel asi bude trvat. Ale cetl jsem ze standard DLNA podporuje uz cca 54 znackovych firem. Tak snad to nebude tak zle. Navic muzes mit doma reciever, nebo hdd recorder a ty by meli taky do budoucna podporovat DLNA. tudiz budes mit na svym pc uloziste vseho mozneho a jen na konkretnich masinkach budes prehravat patricne soubory (dokonce i pres net).
Co se tyce kvality napr u divx, tak jsme byl velice prekvapen jak si TV dokaze film pekne dekodovat do slusneho obrazu.Mam pocit ze to vypada lip jak na mym 24" monitoru :-).
RoPo (6061)|9.12.2008 16:21
[QUOTE=JUHA;206052]Jen na okrj ,mám ps50A557 ta 100hz nemá a hlava mě nebolí ani oči nepalí.[/QUOTE]

Pokud na 756 zapnu Real100 Demo režim, tak i na normálním filmu/pořadu vidím mezi polovinami rozdíl. Tam kde není Real100 obraz v některých částech občas poblikne/pohasne. Ale je to jen 1/50 s. Někdo to vidí, někdo ne.
RoPo (6061)|9.12.2008 16:25
[QUOTE=yar118;206063]No fotky jsou pekne, ale musis si asi patricne poladit barvy atd. U me fotky vypadaji hodne tmave.
No a dle meho nazoru je jednodusi ovladat filmy atd od tv nez chodit pc, menit vsechny nastaveni atd. Aby jsi pustil kvalitni signal na vetsi dalku (kabelem+zvuk) tak to bude asi problem. Pokud mas k TV dotahlej LAN, je ti jedno co mas v pc, teoreticky by jsi mel pustit vse (Od mp3, fotek az po divx).Problem je jen v tom, ze je to novinka a neni vychytana. A to bohuzel asi bude trvat. Ale cetl jsem ze standard DLNA podporuje uz cca 54 znackovych firem. Tak snad to nebude tak zle. Navic muzes mit doma reciever, nebo hdd recorder a ty by meli taky do budoucna podporovat DLNA. tudiz budes mit na svym pc uloziste vseho mozneho a jen na konkretnich masinkach budes prehravat patricne soubory (dokonce i pres net).
Co se tyce kvality napr u divx, tak jsme byl velice prekvapen jak si TV dokaze film pekne dekodovat do slusneho obrazu.Mam pocit ze to vypada lip jak na mym 24" monitoru :-).[/QUOTE]

DLNA je tu od r. 2003. Ve světě se o novinku tedy nejedná. Můžete číst http://www.dlna.org
yar118 (25)|9.12.2008 16:39
Nevite nekdo kde bych mohl najit soupis zmen a oprav od stavajicihi firmwaru? Chtel bych videt co se vlastne zmeni?
yar118 (25)|9.12.2008 16:40
spatne jsem to napsal, mylsel jsem novinka u TV-Samsungu
vineer (20)|9.12.2008 18:22
[QUOTE=yar118;206070]Nevite nekdo kde bych mohl najit soupis zmen a oprav od stavajicihi firmwaru? Chtel bych videt co se vlastne zmeni?[/QUOTE]

Já jsem povýšil z 1009 na 1010 a nevšim jsem si ničeho. Ale měl jsem ji první den,tak se není čemu divit :)
mipr25 (2)|10.12.2008 08:30
[QUOTE=RoPo;206012]Informace zobrazuje jen detekovaný signál. Může se jednat o 50Hz, 60Hz, 24Hz. Záleží co na vstupu je. Real100Hz se stará o to, aby do tohoto detekovaného signálu vkládal jednou tolik políček (vyjma režimu 24Hz neboli 24p). V informačním okně se toto nedovíš.

Pískání je individuální. Pokud budeš reklamovat. Tak ze Samsungu ti přijedou domů a buď opraví na místě, odvezou a opraví v servisním středisku nebo reklamaci neuznají.

Automatický formát nastavit tak, jak zde někdo psal. Formát obrazu na 4:3 + automatický formát. Pak automaticky TV přepíná mezi 16:9 a 4:3 s postraními pruhy. Nebo můžeš nastavit Zvětšený režim + Automatický formát. Funguje to dobře, ale... je to otázka zvyku.
Paňác to má vyřešno lépe. S tím souhlasím. Dokáže detekovat černé pruhy nahoře a dole. Podle toho se nastavuje nebo zvětšuje obraz. To je výborná vychytávka.

Zamrzání s STB. Nemůže to být problém v STB? Měl jsi i dříve připojn STB přes HDMI? Zkus propoji třeba přes SCART. Jen pro detekci původu závady. Zkus jinou zásuvku HDMI v TV.

Světlo (proužek) pod TV mám červený. Zajímalo by mě co modrého máš na mysli. Režim vypnutí/zapnutí a v jakém režimu lze nastavit přes menu a funguje. Mám firmware v TV 1008.

Tvoje řada nepříjemných vlastností jsou čtyři.
Přepínání obrazu, Pískání, zasekávání z IPTV, "modré světlo".

Skoro vše jsem ti popsal. Zkus tedy zjistit příčiny.[/QUOTE]
Moc díky za rady. Zkusím si o víkendu pohrát s výměnou kabelů a jinou el. zásuvku, zkusím i ten navrhovaný Scart - uvidíme, zda to pomůže, určitě bych jí rád dal šanci se umoudřit, než přistoupím k reklamaci. Pokud k ní dojde, alespoň se podělím o zkušenost z kvality/nekvality jejich servisu....
Tím modrým světlem jsem myslel to, co máš ty červené - protože nesvítí (i když jsem vyzkoušel z Menu všechna jeho nastavení) a protože na domácím kině od Samsungu svítí jemný modrý proužek, dedukoval jsem obdobnou barvu na TV :).
Nastavení formátu jsem vyzkoušel dle uvedených rad - pomohlo u DBV-T a HDD rekordéru, s IPTV si stále zatvrzele odmítá rozumět, ale s tím už se dá žít.
RoPo (6061)|10.12.2008 13:56
[QUOTE=mipr25;206164]
Nastavení formátu jsem vyzkoušel dle uvedených rad - pomohlo u DBV-T a HDD rekordéru, s IPTV si stále zatvrzele odmítá rozumět, ale s tím už se dá žít.[/QUOTE]

Tak to pravděpodobně ošizuje buď STB (jeho nastavení) nebo přímo vysílání "do" STB. Ale mám dojem, že přes HDMI žádná auto-detekce formátu nemůže fungovat už z principu HDMI.
RoPo (6061)|10.12.2008 13:57
[QUOTE=vineer;206082]Já jsem povýšil z 1009 na 1010 a nevšim jsem si ničeho. Ale měl jsem ji první den,tak se není čemu divit :)[/QUOTE]

To je divný.... Měl by jsi mít alespoň jiné číslo verze firmware v menu TV :)
vineer (20)|10.12.2008 15:46
No po update firmwaru mám stávající verzi: 2008/11/12_001010.
RoPo (6061)|10.12.2008 16:15
[QUOTE=vineer;206241]No po update firmwaru mám stávající verzi: 2008/11/12_001010.[/QUOTE]

Jasný. Asi jsi nepochopil vtip :)
yar118 (25)|10.12.2008 20:41
dneska jsem otestoval plasmu panasonic ....80ea a musim rict ze samsung se jeste musi ucit prepinat formaty obrazu. Teprve ted jsem pochopil jak blbe to u me ...756ky prepina formaty na nasich ,,povedenych,, tv kanalech. Otresna nova a spol.
RoPo (6061)|11.12.2008 07:53
[QUOTE=yar118;206277]dneska jsem otestoval plasmu panasonic ....80ea a musim rict ze samsung se jeste musi ucit prepinat formaty obrazu. Teprve ted jsem pochopil jak blbe to u me ...756ky prepina formaty na nasich ,,povedenych,, tv kanalech. Otresna nova a spol.[/QUOTE]

Mě chybí jen detekce černé (pruhů)... Jinak se dá Samsung nastavit k obrazu uživatele. Ale nejen Panasonic to má lepší. To jsem věděl, než jsem kupoval tohoto Samsunga. Ale nevadí mě to. Dá se na to zvyknout. U Samsunng lze zase nastavit velikost zvětšení a pozici. To zase nemají jiní výrobci. Prostě každěj má něco. Pro mě bylo prioritou jiné parametry této TV Samsungu oproti konkurenčním modelům.
Mě chybí nastavení obrazu (profil případně kontrast, jas, zvuk...) pro každou programovou pozici zvlášť.
RoPo (6061)|11.12.2008 08:00
[QUOTE=yar118;206277]dneska jsem otestoval plasmu panasonic ....80ea a musim rict ze samsung se jeste musi ucit prepinat formaty obrazu. Teprve ted jsem pochopil jak blbe to u me ...756ky prepina formaty na nasich ,,povedenych,, tv kanalech. Otresna nova a spol.[/QUOTE]

Sleduji jen DVB-T MPEG2, MPEG4 a SAT. V DVB-T MPEG2 jsem s přepínáním formátu spokojen. Chová se dle nastavení TV a v pořádku. V DVB-T MPEG4 je problém, že vysílání, když vysílá 4:3, tak obraz nacpe do formátu 16:9 s černými postraními pruhy a celkově to omarkuje jako 16:9. TV tedy dostane informaci, že signál je 16:9.
hakis (27)|11.12.2008 16:50
pls teraz mam ip tv od v-net a mam set-top box so scart a chcel by som sa spytat ci bude lepsi set-top box s HDMI, ponukaju mi vymenu plus 1000 sk priplatok
hakis (27)|11.12.2008 16:51
budem mam tuto plazmu az budu mat na sklade PS50A756 a kebyze ten kabel tak tento staci na prepojenie set-top boxu s tv tento ?? http://www.alza.sk/propojovaci-kabel-hdmi-hdmi-hama-2m-dual-link-d79467.htm mozno poradte lepsi alebo tak dakujem
RoPo (6061)|11.12.2008 22:36
[QUOTE=hakis;206389]pls teraz mam ip tv od v-net a mam set-top box so scart a chcel by som sa spytat ci bude lepsi set-top box s HDMI, ponukaju mi vymenu plus 1000 sk priplatok[/QUOTE]

HDMI je samozřejmě lepší.
RoPo (6061)|11.12.2008 22:37
[QUOTE=hakis;206390]budem mam tuto plazmu az budu mat na sklade PS50A756 a kebyze ten kabel tak tento staci na prepojenie set-top boxu s tv tento ?? http://www.alza.sk/propojovaci-kabel-hdmi-hdmi-hama-2m-dual-link-d79467.htm mozno poradte lepsi alebo tak dakujem[/QUOTE]

Na co tak drahý kabel? Mám 1,8m kabel standardu 1.3 s pozlacenými konektory za cca 200,- Kč
dodo15 (3)|12.12.2008 01:23
[QUOTE=hakis;206390]budem mam tuto plazmu az budu mat na sklade PS50A756 a kebyze ten kabel tak tento staci na prepojenie set-top boxu s tv tento ?? http://www.alza.sk/propojovaci-kabel-hdmi-hdmi-hama-2m-dual-link-d79467.htm mozno poradte lepsi alebo tak dakujem[/QUOTE]

Az ju budes mat tak zistis co chces. Ak nemas HD prijem, co asi ne mas, tak Ti bude zbytocny HDMI kabel, staci aj SCART.

Inac obraz na 720x5xx je celkom OK.

Tu slecnu z NOVY, Bodyovu??, si lepsie vychutnate ak Vas sat prijmac, alebo nieco ine, nastavite na 16:9 a 756 na AUT+16:9. A NOVU, ktora je 16:9 budete mat normalne na celej obrazovke a ostatne Vam roztiahne do rovnakeho formatu, ziadne pruhy z prava, z lava. Akurat, ze prepocet formatu nie je taky rychly ako u Panasonicu, a tak medzi stanicami, ktore vysielaju v roznych formatoch budete musiet cakat nejaku milisekundu na prepocet.
hakis (27)|12.12.2008 20:02
a pls neni ten obraz a farby az prilis tmave?? ze by to cele stmavili len aby ukazali ze maju poriadnu ciernu?? lebo ja by som chcel mat aj dobru bielu ale vidim ze tak to nepojde...
oproti starsim modelom sa mi zdal obraz menej zivsi a prehnane stmaveny..ale mozno to tam len zle mali nadstavene ale vsade kde bola ta plazma no ja som videl na zivo vlastne len PS50A656 ale obraz by mal byt podobny so 756. povedzte ako to vidite vy.....ci sa vam zda trochu ten panel moc ztmavnuty az prehnane len na ukor ciernej ??? lebo ja mam tv zapnuty doma aj 14 hod denne a to nesrandujem a mam dost svetli byt vsade okna obyvacka dlha 8.5 metra a okna po celej dlzke ..televizor vzdialenost asi 5 m od sedacky v priestore neviem jak to bude vypadat :D ....
tak iba tolko by som sa chcel spytat dakujem
rkubik (43)|13.12.2008 12:12
[QUOTE=dv07;203847]Tak sem to nevydrzel a na obed si skocil domu, abych mohl poprve pustit tu plazmu (zatim jen DVB-T)...

celkove dojmy by byly vynikajici a naprosto nadsene nebyt jednoho "ale". Televize zobrazuje DVB-T podle me naprosto paradne a to jak 1080i (Nova a CT1), tak i programy v SD.

TV, jsem pustil, nastavil ta zakladni nastaveni, nainstaloval programy (jen DVB-T) a jal se jimi listovat, pricemz jsem na kazdy ten kanal chvilku koukal a pak jsem zmackl pro kontrolu tlacitko INFO na DO ... vsude to bylo bez problemu, az na CT2... tam mi info nechtelo naskocit, obraz se po chvilce zasekl, TV prestala na vse reagovat a za chvilku se sama vypnula (coz doprovodila poradnou rachou, coz me zrovna nenadchlo) :( To se stalo celkem 3x (Tv jsem zapnul, zkusil dat na CT2 INFO, zasek, vypnuti+racha) .... tak jsem pokracoval s ostatnimi kanaly a tam vse bez problemu. Nakonec jsem se vratil i k te CT2 a uz taky facha naprosto normalne....

Sice je ted vsechno OK, ale docela to cloveka nahloda s tim, co se zase objevi priste... jinak je to super TV, ale tohle ji v mych ocich celkem poskodilo... no uvidim, jestli se to jeste objevi, nebo to byla jen nejaka porodni krec, ktera se uz neobjevi :)[/QUOTE]

Ahoj
Udelalo ti to jeste nekdy potom? Mam od predvcerejska novou LE40A756 a presne to same se mi stalo taky. Po zmacknuti info na DO nejdrive trhany obraz, rana v repracich a pak automaticke vypnuti a pak zapnuti TV (CT1, CT2 a jednou pri prochazeni menu behem prehravani HD Novy). Predevcirem to udelalo 3x a vcera 2x. :( Prestalo ti to pak delat samo? Volal jsem do servisu a rikali mi ze by se na to radsi meli podivat...
MomoBrut (205)|17.12.2008 18:10
Tak ji ted privezli, cekam az chytne pokojovou teplotu. Postupne ji podrobim testum a dam info ...
Edit:
Tak jsem ji zapojil, ale nemam ted moc casu. Provedl jsem jen zakladni nastaveni obrazu. Musim rict, ze jsem velmi spokojen, vzhledem k tomu, ze jsem televizi pred tim na vlastni oci nevidel, kupoval jsem vlastne zajice v pytli. Pokud to srovnam s LE52F96BD, kterou jsem kupoval do prace za 92000,-, musim rict, je to lepsi, plasma je plasma ... barevne gradienty a barevny sum vypada proste podstatne lepe ... na LCD jsem si na to nemuzu zvyknout, strasne mi to vadi.
RoPo (6061)|18.12.2008 00:15
[QUOTE=MomoBrut;207462]Tak ji ted privezli, cekam az chytne pokojovou teplotu. Postupne ji podrobim testum a dam info ...
Edit:
Tak jsem ji zapojil, ale nemam ted moc casu. Provedl jsem jen zakladni nastaveni obrazu. Musim rict, ze jsem velmi spokojen, vzhledem k tomu, ze jsem televizi pred tim na vlastni oci nevidel, kupoval jsem vlastne zajice v pytli. Pokud to srovnam s LE52F96BD, kterou jsem kupoval do prace za 92000,-, musim rict, je to lepsi, plasma je plasma ... barevne gradienty a barevny sum vypada proste podstatne lepe ... na LCD jsem si na to nemuzu zvyknout, strasne mi to vadi.[/QUOTE]

Jj. Sozhlas. LCD jsem také měl. Ale plazma je pořád kvalitou lepší. LCD ji zatím kvalitou nedohnalo, natožpak předehnalo.

LE52F96BD jsem chtěl koupit minulý rok právě kvůli LED podsvětlení (rozhodoval jsem se, že stávající LCD vyměním za s LED posvětlením nebo hopsnu přeci jen k lepší plazmě). No, ještě že jsem "počkal" na PS50A756 :)

To je jako kdysi VHS vs. BETA. VHS se zšířilo kvůli ceně. BETA byla však kvalitnější.