Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SAMSUNG PS50A756 - nastavení, zkušenosti, potíže

fwefw (94)|1.12.2008 23:36
Chtěl jsem nějaký prověřený shop, jinak je všude na dotaz.
RoPo (6061)|2.12.2008 00:57
Zkus ten Datart, jinak např. Penta a jsou i další.
jany (96)|2.12.2008 07:29
No vacsinou sa pise doba dodania 21 dni, ale ak som pisal do eshopu, tak mi odpisali ze ho zatial nemaju a datum vobec neupresnili (proste nemaju ho)
sestra (14)|2.12.2008 07:49
[QUOTE=RoPo;204674]Ty jsi do TV nahrál firmware ze stránek Samsungu?


Reklamace u Samsungu by měla být v pohodě. Po nahlášení na jejich infolinku dojede servisní firma. TV opraví na místě nebo odvezou a pak přivezou. Vše na náklady Samsungu. Alespoň toto tvrdí o průběhu případné reklamace na infolině Samsungu.[/QUOTE]

ANO stahnul sem na flesku new fw. a pres USB jsem provedl upgrade! Jinak servis funguje tak jak pises (aspon zacatek) ... zatim nejsem ukonce!!! Jinac vymena kus za kus se nekona
brutus (56)|2.12.2008 08:12
[QUOTE=fwefw;204759]Chtěl jsem nějaký prověřený shop, jinak je všude na dotaz.[/QUOTE]

objednaval jsem u Datartu pred tydnem (meli psano skladem a samozrejme skladem nebyla)
vcera volali ze je skutecne skladem a kdy ji maji privezt - nabidli ctvrtek nebo patek odpoledne - takze v patek mezi 14-19 by mela byt doma....
hakis (27)|2.12.2008 09:26
http://www.hej.sk/audio-video/obchod/814663/samsung/samsung-ps50a756/ tolko stoji u nas na slovensku uz 36 500 SK s DPH bez DPH 30 600 SK/// 1200 euro ,1000 euro bez DPH ja budem este cakat kym budeme mat euro na slovensku to bude za mesiac ,mozno to klesne este viac ... s valutou na cz predaj ta telka vychadza na 28 500 cz s DPH !!! to je dobra cena ne??
jordan23 (213)|2.12.2008 09:31
Podle aktuálního kurzu to vychází na 30800Kč. :-(
RoPo (6061)|2.12.2008 10:45
[QUOTE=sestra;204790]ANO stahnul sem na flesku new fw. a pres USB jsem provedl upgrade! Jinak servis funguje tak jak pises (aspon zacatek) ... zatim nejsem ukonce!!! Jinac vymena kus za kus se nekona[/QUOTE]

Takže buď je vada ve firmware nebo došlo ke špatnému flashnutí nebo je panel opravdu vadný.


Co tě vedlo k upgrade firmware? Před upgradem firmware to nedělalo?
RoPo (6061)|2.12.2008 10:47
[QUOTE=hakis;204810]http://www.hej.sk/audio-video/obchod/814663/samsung/samsung-ps50a756/ tolko stoji u nas na slovensku uz 36 500 SK s DPH bez DPH 30 600 SK/// 1200 euro ,1000 euro bez DPH ja budem este cakat kym budeme mat euro na slovensku to bude za mesiac ,mozno to klesne este viac ... s valutou na cz predaj ta telka vychadza na 28 500 cz s DPH !!! to je dobra cena ne??[/QUOTE]

Cena klesá pořád. Čekej dál. V lednu řekneš, že by ještě cena mohla klesnout.
Ty se nikdy nedočkáš! :)
jordan23 (213)|2.12.2008 11:54
[QUOTE=RoPo;204825]Cena klesá pořád. Čekej dál. V lednu řekneš, že by ještě cena mohla klesnout.
Ty se nikdy nedočkáš! :)[/QUOTE]

možná se příští vánoce přiblíží k 30000 sk (tedy spíše k 1000€) :-)
sestra (14)|2.12.2008 11:59
K upgrade firmware me vedlo to ze by mohl byt problem prave ve fw. Samozrejme ty pruhy to delalo hned odzacatku teda lepe receno treti den kdy se to projevilo poprve
RoPo (6061)|2.12.2008 13:12
[QUOTE=sestra;204841]K upgrade firmware me vedlo to ze by mohl byt problem prave ve fw. Samozrejme ty pruhy to delalo hned odzacatku teda lepe receno treti den kdy se to projevilo poprve[/QUOTE]

Ten nový firmware co má nového? Co má vylepšeno? Co má jiného?


Na offic. CZ stránkách firmware není pro tento model není. Ty jsi jej stahoval ze slovenských stránek nebo z anglických?


Rozhodně napiš jak u tebe probíhá reklamace :)

Napadá mě, že by tu TV dopravce někde položil.... No uvidíš co řekne firma, která ti bude dělat záruční servis.
hakis (27)|2.12.2008 18:20
su tam aj rozne fotky spolu so panasonic uvidite hned rozdiel
hakis (27)|2.12.2008 18:23
a nie!! dokonca aj s pioneer ... hned prvy odkaz cekujte

http://www.homecinema-fr.com/forum/viewtopic.php?f=1194&t=29892554&start=120
hakis (27)|2.12.2008 18:43
podanie ciernej je na foto (pozri predchadzajuci prispevok) posledny obrazok je vidno cierna v podani samsung vs. pioneer (asi starsi model)
fwefw (94)|2.12.2008 18:55
Pioneer má o něco přirozenější barvy hlavně pleťovou.
hakis (27)|2.12.2008 18:59
jj matnejsi taky je na pioneer ... na to su nadstavenia hh
RoPo (6061)|3.12.2008 07:44
Na fotkách není Samsung nastavenej. Z výroby jsou všechny režimy nastavený přebarvený. Je potřeba barvy dost stáhnout a jas buňek mírně stáhnout. Nastavit černou. Pak jsou barvy věrné a obraz je porovnatelný s Pioneerem.

Na těch fotkách Samsung není nastavenej.
Slonik (4)|3.12.2008 18:51
Mám ji cca 14 dní, jsem naprosto spokojen. Koupeno hladce přes e-shop Datartu. Zatím ji používám cca 5 hod. denně, zdroje DVT-T a DVD i PC. Zejména u DVB-T je obraz vynikající. Snažím se o zahořování, nejsem však důsledý. Předtím jsem měl plazmu Pioneer -508XD, s kterou je PS50A756 co se týče obrazu plně srovnatelná, nevidím žádné rozdíly. Oceňuji především výbavu – wiselink - k promítaní jak obrázků tak i videa. Nevidím žádné náznaky vypalování. S tím jsem měl potíže u Pioneera, resp. bylo to docela viditelné, zejména loga či nápisy (kupř. čas a skore u fotb. zápasu).
Mám jeden dotaz na majitele této skvělé TV – podle návodu je s TV standardně dodáváno dálkové ovládání s otočným voličem, k mé TV však bylo přiloženo DO pouze se 4 směrovými tlačítky, tj. bez otočného voliče. Na DO je uvedeno č. BN59-00706A (předpokládám, že se jedná o č. modelu). Podle všeho v mém případě to někdo popletl při balení ve fabrice. Díky za vaše reakce.
dodo15 (3)|3.12.2008 20:44
Určite s otočným ovládaním, ale či je to výhoda, neviem. Používam ovládanie hore a dole. Možno to tvoje je aj lepšie.
Obraz prijateľný, filmy OK, spravodajstvo a šport menej. UPC, Digi boli lepšie na Pan 42 PX70.
RoPo (6061)|3.12.2008 21:05
Slonik: Ovládání mám s otočným lesklým prstencem kolem potvrzovacího středového tlačítka ve stejném designu jako je okraj plazmy. Na něm je krycí fólie, která lze odloupnout. Prstenec lze mačka do kříže a lze jim i otáčet. Na ovládání je uvedeno "made in korea", ale žádné číslo modelu na DO není. Zkusil bych dotaz na infolinku Samsungu či dotaz na Datart jak to s tím ovladačem je. DO bych mohl vyfotit.
dv07 (569)|3.12.2008 21:32
[QUOTE=Slonik;205105]Mám ji cca 14 dní, jsem naprosto spokojen. Koupeno hladce přes e-shop Datartu. Zatím ji používám cca 5 hod. denně, zdroje DVT-T a DVD i PC. Zejména u DVB-T je obraz vynikající. Snažím se o zahořování, nejsem však důsledý. Předtím jsem měl plazmu Pioneer -508XD, s kterou je PS50A756 co se týče obrazu plně srovnatelná, nevidím žádné rozdíly. Oceňuji především výbavu – wiselink - k promítaní jak obrázků tak i videa. Nevidím žádné náznaky vypalování. S tím jsem měl potíže u Pioneera, resp. bylo to docela viditelné, zejména loga či nápisy (kupř. čas a skore u fotb. zápasu).
Mám jeden dotaz na majitele této skvělé TV – podle návodu je s TV standardně dodáváno dálkové ovládání s otočným voličem, k mé TV však bylo přiloženo DO pouze se 4 směrovými tlačítky, tj. bez otočného voliče. Na DO je uvedeno č. BN59-00706A (předpokládám, že se jedná o č. modelu). Podle všeho v mém případě to někdo popletl při balení ve fabrice. Díky za vaše reakce.[/QUOTE]

Ja mam ovladac c. BN59-00691A ,ale popravde receno spise nez tocenim se v menu pohybuju jen mackanim smeru ... jde jen o zvyk, ale proste mi to k srdci moc neprirostlo... takze pokud bych tam mel ovladac jen se 4 smerovymi tlacitky, tak bych se az tak moc nezlobil :)

Pokud mam byt urpimny, tak i ja jsem se dusledneho zahorovani vzdal (byt jsem se pred koupi dusoval, ze budu zahorovat min 200 hod presne podle doporuceni :) ).... vseho vsudy jsem zhaoreni smrsknul na mod film + navic snizeni jasu, kontrastu, jasu bunek a ostrosti, ale uz si na tom obcas zahraju i nejakou hru na konzoli... proste se to neda vydrzet :)

Myslim si, ze pokud se k te TV clovek chova rozumne, tak se podle me zadneho vypalovani bat nemusi... s nosem nalepenym na skle (coz u plazem plati doslova ze :) ) jsem hledal jakekoliv naznaky docasneho vypaleni pri pouzivani DVB-T, DVD ci hrani na konzoli (vse zatim samozrejme jen rezim film) a vubec nic.

Ale moznost vypaleni pro plasmy proste existuje, to je snad jasna vec a pri nesetrnem zachazeni se tyka urcite i nas, majitelu PS50A756 a to zvlaste, kdyz je TV nova, nezahorena pouzivanim - schvalne zkuste najet do servisniho menu (postup je kdyztak tady o nekolik prispevku zpatky-pozor, vyresetuje to nastaveni obrazu na vsech vstupech do puvodniho stavu) a nechte jen zapnutou tu hlavni tabulku treba na 5-8 minut, pak vypnete TV a hned ji zapnete a voila, napr pri prepinani programu (kdyz je chvilku cela obrazovka cerna) tam jeste chvili budete videt (alespon z blizka) obrysy one mile servisni tabulky.... v servisnim modu se totiz TV prepne do puvodniho dynamickeho modu, s kontrastem na 99, jasem a jasem bunek vytazenym co to da atp...... jasne, ten obrys za chvilku zmizi, pripadne se muze hned odstranit tema "cistidlama" co tam v TV jsou, ale jen chci rict, ze pri beznem pouzivani neni nutne mit z vypalovani strach, ale samozrejme, ze kdyz nekdo miluje pravidelne nekolikahodinove sledovani statickych obrazu v dynamickem modu s jasem, kontrastem atp. vytazenymi nad 90%, tak pro toho samozrejme plazma vhodna neni (mozna trochu extremni priklad, ale jen jsem tim chtel nastinit jadro pudla) ;)
dv07 (569)|3.12.2008 21:36
[QUOTE=RoPo;205122]Ovládání mám s otočným lesklým prstencem kolem potvrzovacího středového tlačítka ve stejném designu jako je okraj plazmy. Na něm je krycí fólie, která lze odloupnout. Prstenec lze mačka do kříže a lze jim i otáčet. Na ovládání je uvedeno "made in korea", ale žádné číslo modelu na DO není. Zkusil bych dotaz na infolinku Samsungu či dotaz na Datart jak to s tím ovladačem je. DO bych mohl vyfotit.[/QUOTE]

DO je uz vyfoceno v tomto vlakne zde https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=203698&postcount=22

cislo modelu DO je vlevo dole, pod tlacitkem record (cervena tecka). i ja jsem nejdrive otocil ovladac a hledal cislo vzadu, dokonce jsem i otevrel kryt baterek... ;)
Slonik (4)|3.12.2008 22:22
DO, o kterém jsem psal, je vcelku v pohodě, pouze ta směrová tlačítka můžu použít v rámci MENU, nikoli však k ovládaní hlasitosti či programu během sledování TV (tak je to řečeno v návodu). Obrázek DO bych přikládám.

Taky mám pocit, že interní DVB-T tuner je u této TV o něco slabší než kupř. můj Sony RDR-HDX990 recorder či set-top-box. Vypadával mi signal HD MPEG-4 u ČT1 či Nova, vyřešilo se to lepším antenním kabelem.
DSC00609.JPG
RoPo (6061)|4.12.2008 00:30
[QUOTE=Slonik;205137]DO, o kterém jsem psal, je vcelku v pohodě, pouze ta směrová tlačítka můžu použít v rámci MENU, nikoli však k ovládaní hlasitosti či programu během sledování TV (tak je to řečeno v návodu). Obrázek DO bych přikládám.

Taky mám pocit, že interní DVB-T tuner je u této TV o něco slabší než kupř. můj Sony RDR-HDX990 recorder či set-top-box. Vypadával mi signal HD MPEG-4 u ČT1 či Nova, vyřešilo se to lepším antenním kabelem.[/QUOTE]

DO mám opravdu BN59-00691A (asi jsem slepej. nejprve jsem si toho vůbec nevšiml a hledal číslo na druhé straně DO )
Rozdíl je v otočném ovladači a na DO jsou jiná tlačítka.
Místo tlačítka P.SIZE mám INFO.L
Místo tlačítka CHLIST mám CONTENT

Kostičkování = špatný kabel nebo kabel s větším útlumem nebo silnější rušení kolem kabelu.
jah7 (37)|4.12.2008 00:36
[QUOTE=Slonik;205105] – podle návodu je s TV standardně dodáváno dálkové ovládání s otočným voličem, k mé TV však bylo přiloženo DO pouze se 4 směrovými tlačítky, tj. bez otočného voliče. [/QUOTE]

Ó, buď šťastný, človeče a nereptaj!
Vyskúšaj si niekde ten otočný volič a skús sa pohybovať v menu. Ak sa ti podarí otáčaním dostať kam chceš, si borec. Ak by si mal také DO, zostaneš určite pri pohybe hore-dolu. No tam je problém - nesmieš pri tom pootočiť voličom ani o mikromilimetrík vľavo-vpravo, lebo ti to skočí o 1-2 voľby naviac. Ja som sa to už postupne naučil, no zožralo mi to nervov dosť.
Považujem to za jednu z veľkých slabín nových Samsungov.
RoPo (6061)|4.12.2008 00:36
Pokud se vám po vypnutí cca do 50minut TV jakoby zapne a poté vypne, tak za to může volba v menu: Menu - Nastavení - Upgrade softwaru - Pohotovostní režim. Nastavte na "vypnuto" a je po problému. Podrobnosti hledejte v manuálu. Podle mě pitomá to volba.


Vadí mě, že nelze parametry obrazu nastavit pro každý programový kanál zvlášť. To by se hodilo.


Dělal již někdo upgrade firmware ze slovenských stránek? Je tam novější verze firmware. Zajímalo by mě, co je v něm jiného. Já mám momentálně verzi 2008/10/02_001008
RoPo (6061)|4.12.2008 00:39
[QUOTE=jah7;205159]Ó, buď šťastný, človeče a nereptaj!
Vyskúšaj si niekde ten otočný volič a skús sa pohybovať v menu. Ak sa ti podarí otáčaním dostať kam chceš, si borec. Ak by si mal také DO, zostaneš určite pri pohybe hore-dolu. No tam je problém - nesmieš pri tom pootočiť voličom ani o mikrometrík vľavo-vpravo, lebo ti to skočí o 1-2 voľby naviac. Ja som sa to už postupne naučil, no zožralo mi to nervov dosť.
Považujem to za jednu z veľkých slabín nových Samsungov.[/QUOTE]

Já to používám, ale vadí mě, že jsou reakce pomalé. Resp. překakování je pomalé. Musím otočit cca. o 45 stupňů, aby se změnila poloha kurzoru (DO vyšle signál). Bral bych tak 10-30 stupňů.
jah7 (37)|4.12.2008 00:44
[QUOTE=RoPo;205162]Já to používám, ale vadí mě, že jsou reakce pomalé. Resp. překakování je pomalé. Musím otočit cca. o 45 stupňů, aby se změnila poloha kurzoru (DO vyšle signál). Bral bych tak 10-30 stupňů.[/QUOTE]

Pohybovať sa v menu otáčaním sa mi zdalo neprirodzené a ani som sa nejak nesnažil si na to zvyknúť, ale možno je to otázka zvyku. Keby citlivosť ešte zvýšili, ako by si chcel, tak my hore-dolu-chodci by sme asi už boli úplne odpísaní :)
RoPo (6061)|4.12.2008 01:08
[QUOTE=jah7;205164]Pohybovať sa v menu otáčaním sa mi zdalo neprirodzené a ani som sa nejak nesnažil si na to zvyknúť, ale možno je to otázka zvyku. Keby citlivosť ešte zvýšili, ako by si chcel, tak my hore-dolu-chodci by sme asi už boli úplne odpísaní :)[/QUOTE]

Prstenec chápu jako jog-dial a ten je citlivější. Na něj jsem zvyklý z ShuttlePro nebo dříve z S-VHS a VHS videí :)
johnxx (7)|4.12.2008 13:31
Ahoj všem. Jsem majitelem této "krasavice" cca 14dní a jsem s ní naprosto spokojen.
Nádherný obraz, trochu slabší zastřený zvuk (z tv repro), ale celkově výborná televize.

Mám dotaz jestli se někomu z vás podařilo zapnout režim Real 100Hz bez toho, aby na jedné půlce obrazu zobrazoval režim s Real 100Hz a na druhé bez Real 100Hz a to včetně popisku, který tam zůstává. Vypadá to jako nějaké demo.

Nevíte někdo co s tím, děkuji.
RoPo (6061)|4.12.2008 13:36
[QUOTE=johnxx;205243]Ahoj všem. Jsem majitelem této "krasavice" cca 14dní a jsem s ní naprosto spokojen.
Nádherný obraz, trochu slabší zastřený zvuk (z tv repro), ale celkově výborná televize.

Mám dotaz jestli se někomu z vás podařilo zapnout režim Real 100Hz bez toho, aby na jedné půlce obrazu zobrazoval režim s Real 100Hz a na druhé bez Real 100Hz a to včetně popisku, který tam zůstává. Vypadá to jako nějaké demo.

Nevíte někdo co s tím, děkuji.[/QUOTE]

A manuál jsi četl? Asi těžko. Jinak by jsi se neptal ohledně Real100.

K audiu. Zkusil jsi nastavit ekvalizér v režimu zvuku "vlastní"?
johnxx (7)|4.12.2008 13:48
Četl jsem ho jen tak... no jako se manuály čtou "z rychlíku". :-) poradíš mi tedy, jak na to? Budu Ti vděčný.

Zvuk jsem vyzkoušel ve všech zvukových režimech (vč. nastavení ekvalizéru) a ani jeden nevyhovoval je to možná nasměrováním reproduktorů tv dolů, nevím. Asi to budu řešit externími repro. Koukal jsem, že TV s tím v menu nastavení i počítá.
RoPo (6061)|4.12.2008 14:11
[QUOTE=johnxx;205248]Četl jsem ho jen tak... no jako se manuály čtou "z rychlíku". :-) poradíš mi tedy, jak na to? Budu Ti vděčný.[/QUOTE]

Co chceš vědět? Přečti si manuál ještě k tomu dokonce v češtině a pochopíš. Lidská lenost to je hrozná vlastnost :)

Já to pochopil po přepnutí menu do angličtiny a až poté jsem si přečetl manuál. Pak mě bylo vše jasné.


[QUOTE=johnxx;205248]
Zvuk jsem vyzkoušel ve všech zvukových režimech (vč. nastavení ekvalizéru) a ani jeden nevyhovoval je to možná nasměrováním reproduktorů tv dolů, nevím. Asi to budu řešit externími repro. Koukal jsem, že TV s tím v menu nastavení i počítá.[/QUOTE]

Já jsem poladil ekvalizér a na TV koukání je to dobré. Jinak to samozřejmě chce několik repro dokola kolem sebe.
johnxx (7)|4.12.2008 14:48
[QUOTE=RoPo;205253]Co chceš vědět? Přečti si manuál ještě k tomu dokonce v češtině a pochopíš. Lidská lenost to je hrozná vlastnost :)

Já to pochopil po přepnutí menu do angličtiny a až poté jsem si přečetl manuál. Pak mě bylo vše jasné.

Já jsem poladil ekvalizér a na TV koukání je to dobré. Jinak to samozřejmě chce několik repro dokola kolem sebe.[/QUOTE]

Jsem teď v kanceláři, takže tu český manuál po ruce nemám. Za staženého anglického manuálu jsem pochopil, že si Real 100Hz doma nepustím. Že je vlastně určeno jen pro demo v prodejně. Takže nic. :(

Souhlasím s tebou. Repro okolo sebe je asi ideál.

Jinak laboruji s nastavením PIP(i s manuálem :). Vím že nefunguje "klasicky", ale jen mezi jednotlivými komponenty. Problém je v tom, že mi v menu nejde ani aktivovat.
RoPo (6061)|4.12.2008 15:02
[QUOTE=johnxx;205260]Jsem teď v kanceláři, takže tu český manuál po ruce nemám. Za staženého anglického manuálu jsem pochopil, že si Real 100Hz doma nepustím. Že je vlastně určeno jen pro demo v prodejně. Takže nic. :([/QUOTE]

Rela100 je zapnutý stále. Lze jen aktivovat právě demo režim pro ukázku jak je to s vypnutým Real100 (50hz).


[QUOTE=johnxx;205260]
Souhlasím s tebou. Repro okolo sebe je asi ideál.

Jinak laboruji s nastavením PIP(i s manuálem :). Vím že nefunguje "klasicky", ale jen mezi jednotlivými komponenty. Problém je v tom, že mi v menu nejde ani aktivovat.[/QUOTE]

Je to klasický tzv. jednotunerový PIP.
Aktivovat jej lze až to má smysl. Všechno je tak dělané. Některé volby a funkce lze aktivovat až mají význam. Tedy koukáš na signál z HDMI a v tedy lze přes Tools aktivovat PIP. Přepínat zvuk jestli z hlavního obrazu nebo okna PIPu. Pozice a velikost okna PIPu.
johnxx (7)|4.12.2008 15:07
RoPo děkuji za vysvětlení. Vyzkouším ;)
fwefw (94)|4.12.2008 18:17
Kde jste si ji objednali a za jak dlouho byla doma ?
RoPo (6061)|4.12.2008 23:48
[QUOTE=fwefw;205291]Kde jste si ji objednali a za jak dlouho byla doma ?[/QUOTE]


Přes našeho obchodníka. Čekal jsem 3 týdny až se vyrobí. Reklamu zde dělat nebudu viz. pravidla fóra.

Kdo nemá skladem, tak se objednává a čeká se na vyrobení. Samsung na Slovensku nemá lidi.
fwefw (94)|5.12.2008 00:50
Tak snad už v lednu budou :)
vineer (20)|5.12.2008 03:44
Já jsem dnes dal firmware 1010 z 1009. Nepozoruji zadne zmeny jak v obraze, tak v menu...
johnxx (7)|5.12.2008 13:01
[QUOTE=fwefw;205291]Kde jste si ji objednali a za jak dlouho byla doma ?[/QUOTE]

Objednával jsem na e-shopu Datartu asi před 14dny a spokojenost. V pátek dopoledne objednáno a v pondělí večer doručeno. Dobrá cena, doprava zdarma až na místo, vybalení a v případě potřeby první návštěva technika také zdarma. Řekl bych příjemné služby. :)
vineer (20)|5.12.2008 13:33
Lidi, mě trochu štve, že tady řešíte kde koupit, atd... To přeci nemá s touto tel. nic co dělat. Máte hubu, internet? Tak si to zařiďte... Já si našel tuto diskuzi, abych se něco o této tv dověděl a 90% případů se tady řeší sračky... Na to tato diskuze není.
vineer (20)|5.12.2008 13:55
Jinak... do teď jsem byl spokojeným vlastníkem Panasonic 42PX80. Obraz byl podle mě krásnější (barvy,kontrast) na Panasonicu. Když (ve filmu) svítilo slunce, tak to byl mazec.Samsung má pro změnu lepší podání černé (na panasonicu pořád zůstávali nějaké čmouhy po předcházejícím obraze). Co se výbavy týče, tak samsung je malej počítač :) Má velmi mnoho nastavení. Trochu mě mrzí, že z flash paměti nepřehraje HDTV 720-1080 filmy, kvůli omezení souborového systému na FAT32 (to maj asi schválně,kvůli pirátům). Zvuk neřeším (mám Onkyo 606ku) Ale zatím se zahoříváme, tak za 14 dní budu chytřejší.
johnxx (7)|5.12.2008 14:00
Chci se zeptat jakou máte zkušenost s přehráváním DivX filmů z flashdisku. Přehrával jsem takto už cca 10 filmů(cz bez titulků) a stává se mi že se obraz po cca po minutě-dvou mírně zpomalí tak na 3-4 sek. a pak zase jede normálně dál. Jakoby občas nestíhal z flashdisku číst.
Stalo se to ještě někomu?
RoPo (6061)|5.12.2008 14:04
[QUOTE=johnxx;205427]Chci se zeptat jakou máte zkušenost s přehráváním DivX filmů z flashdisku. Přehrával jsem takto už cca 10 filmů(cz bez titulků) a stává se mi že se obraz po cca po minutě-dvou mírně zpomalí tak na 3-4 sek. a pak zase jede normálně dál. Jakoby občas nestíhal z flashdisku číst.
Stalo se to ještě někomu?[/QUOTE]

Tohle se mě nestalo. Může být problém s rychlostí čtení z flashdisku.
Jinak odzkoušeno flashdisk a DLNA z PC. Ještě budu DLNA server instalovat na domácí server, který je na Linuxu a umí i automatický převod formátu. Tak jsem zvědav.
RoPo (6061)|5.12.2008 14:11
[QUOTE=vineer;205426]Jinak... do teď jsem byl spokojeným vlastníkem Panasonic 42PX80. Obraz byl podle mě krásnější (barvy,kontrast) na Panasonicu. Když (ve filmu) svítilo slunce, tak to byl mazec.Samsung má pro změnu lepší podání černé (na panasonicu pořád zůstávali nějaké čmouhy po předcházejícím obraze).[/QUOTE]

Panasonic má pěkný obraz. Ale může to být i přebarveností v nastavení Panasonicu...
U Samsungu je opravdu černočerň. Nemůžeš mít Samsunga špatně nastavený?

[QUOTE=vineer;205426]Co se výbavy týče, tak samsung je malej počítač :) Má velmi mnoho nastavení. Trochu mě mrzí, že z flash paměti nepřehraje HDTV 720-1080 filmy, kvůli omezení souborového systému na FAT32 (to maj asi schválně,kvůli pirátům). Zvuk neřeším (mám Onkyo 606ku) Ale zatím se zahoříváme, tak za 14 dní budu chytřejší.[/QUOTE]

Malej počítač.... Těšil jsem se na LiveInfo. Ale u nás nejede... Aktivoval jsem jej v servisním menu, ale při pokusu o připojení na service pro LiveInfo mě vypíše něco jako "Nepodporovaná služba"

FAT32 není kvůli pirátum. Flashky jsou standardně naformátovány na FAT32. FAT32 je standardní jednoduchej souborovej systém. Např. NTFS je mnohem náročnější na obsluhu o Ext2 apod. nemluvě. Pirátství s tím nemá nic společného. Kdyžtak si soubory rozsekej, když je chceš přehrávat z USB
vineer (20)|5.12.2008 14:27
Potom by to mělo zvládat exFAT. Nevim, ještě musím všechno projet.
yar118 (25)|6.12.2008 10:26
zapomente na usb-flasku, cte jen z fat32, ntfs usb-flash nerozpozna. Jedina volba pres DLNA server. Ale i s tim jsou problemy. Zminoval jsem se ze pouzivam TV ersity, ale jak samsung tak TVersity me zacali blbnout. Netusim proc.
Dal jsem zacal mit problem s prevodem filmu. Ale problem neni ve videu ,ale ve zvuku, kterej se me zacne cukat. Hledal jsem v manualu jaky zvukovy format musim mit ve video, ale nemuzu to najit. Jeste me napla volba externi reproduktor, ze by si zvuk mohl dekodovat reciever, pokud ho TV posle surovej na svuj optickej vystup a nebude s nim nic delat. Nemate s tim nekdo zkusenosti?