Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Le46a956

rkalas (88)|29.10.2008 12:47
Dá se nějak na tv nastavit overscan pro HD signál? Myslím, že to v samsungu dost přeťali.
majkicz (872)|29.10.2008 12:48
[QUOTE=rkalas;198529]Z té vzdálenosti bych tu telku vůbec na SD signál ani nezapínal. Na to se dá koukat až tak ze 3-3,5 m. [/QUOTE]

[COLOR="Navy"]To je zas projednou kvalitni kec a blaf. Digital SD ze 2-2.5m v pohode (krom Ocka a PublicTV, ktere maji tragicky datovy tok a kompresi). Vcera jsme ze 2m koukali 3 hodiny na CT4 na Kralove na lede II. a naprosto v ouklandu. (bavim se o A656, ale pochybuji, ze u A956 to bude jinak)[/COLOR]
001david (169)|29.10.2008 14:18
[quote=majkicz;198531][COLOR=navy]To je zas projednou kvalitni kec a blaf. Digital SD ze 2-2.5m v pohode (krom Ocka a PublicTV, ktere maji tragicky datovy tok a kompresi). Vcera jsme ze 2m koukali 3 hodiny na CT4 na Kralove na lede II. a naprosto v ouklandu. (bavim se o A656, ale pochybuji, ze u A956 to bude jinak)[/COLOR][/quote]

Tak tak. Já koukám na této TV na SD digi ze 3,5m a to je v pohodě. Ze 2m je znát v SD zhoršení, ale dá se to.
Brnky (84)|29.10.2008 15:46
[QUOTE=001david;198434]Hurááááá. Už ji mám. Když jsem ji vybalil, tak jse si říkal jesli jsem to nepřehnal :-I. Manželka jen kroutila hlavou na co potřebuju takovou krávu :rolleyes:. Te skok z 72 CRT je asi na ni dost.:eek: Pomalu si zvykne:D. Zatím jsem to jen naladil a první dojem - je to super. Určitě jsem chybu neudělal. Teď to budu testovat, je tam opravdu hodně nastavení a možností. Pak pujde na stěnu.


Zatím jen toto.

SD - analog - dá se na to dívat cca 3,5m , ale jenom na toto bych to nebral.
SD- DVB-S jsem spokojenej na 3,5m dobré, velký rozdíl oproti analogu.
DVD - puštěn original Gladiátor. Velmi dobré :-D.
USB DivX - Mpeg4 - Běžné rozlišení. Dobré. Spokojenost.
Jejich fota v galerii - famózní.:-)-

Brzo bude BD a PS3. Na to se fakt dost těším :-!!!

Tak kdo máte také LE46A956 dejte nějaké tipy na nastavení.Zatím jsem to natavoval jak z rychlíku.[/QUOTE]


Tak to jsi mě velice pobavil. Moje manželka říká to samé a to tu TV ještě nemáme. Snad dorazí už zítra z imart.cz (objednáno bez problémů). Máme totiž teď 22cm velko TV. :) Budou si ženský muset hold zvyknout.:)

Mimochodem nedoporučuji Mironet. Lžou, jak když tisknou. TV měla dorazit před týdnem a po několika tel. jsem to vzdal a objednal v imartu.cz a druhý den potrvzeno a posláno. Zavolali zda přijímám objednávku a že to posílají. To Mironet zkrátka nedokáže. NEBRAT!!!!
001david (169)|30.10.2008 08:43
[quote=Brnky;198558]Tak to jsi mě velice pobavil. Moje manželka říká to samé a to tu TV ještě nemáme. Snad dorazí už zítra z imart.cz (objednáno bez problémů). Máme totiž teď 22cm velko TV. :) Budou si ženský muset hold zvyknout.:)

Mimochodem nedoporučuji Mironet. Lžou, jak když tisknou. TV měla dorazit před týdnem a po několika tel. jsem to vzdal a objednal v imartu.cz a druhý den potrvzeno a posláno. Zavolali zda přijímám objednávku a že to posílají. To Mironet zkrátka nedokáže. NEBRAT!!!![/quote]

Pokud tvoje žena kouká na seriály (TV Nova), tak si zvykne brzy. Moje už měla pocit, že MUDr. Mázl je u nás na návštěvě!!!:D
001david (169)|30.10.2008 08:49
Už jste někdo zkoušel HD přes DLNA nebo z USB? Potřebuji poradit. Zatím jsem nic v HD na těchto vstupech nepřehrál. Ostatní (Divx,foto,mp3) jede v pohodě. Vím, že hd má pro DLNA omezení v kodekách a rozlišení. Zatím jsem nic z netu nestáhl co by šlo. Buď to píše, že mám špatné rozlišení, nebo to nevidí soubor. Chci to jen zkusit jak to pojede po síti.

Nemáte nějaký odkaz odkud stáhnu to co půjde nebo program pro převod do podporovaného formátu?
Formáty viz. český návod strana 39.

Dík:confused:
001david (169)|30.10.2008 09:41
To: majkicz

PLS nepamatuješ si odkaz na Calibration settings 956 na avfor..... .Nemohu se prokousat netem.

Velice Děkuji
:BB:
rkalas (88)|30.10.2008 15:12
[QUOTE=001david;198632]Už jste někdo zkoušel HD přes DLNA nebo z USB? Potřebuji poradit. Zatím jsem nic v HD na těchto vstupech nepřehrál. Ostatní (Divx,foto,mp3) jede v pohodě. Vím, že hd má pro DLNA omezení v kodekách a rozlišení. Zatím jsem nic z netu nestáhl co by šlo. Buď to píše, že mám špatné rozlišení, nebo to nevidí soubor. Chci to jen zkusit jak to pojede po síti.

Nemáte nějaký odkaz odkud stáhnu to co půjde nebo program pro převod do podporovaného formátu?
Formáty viz. český návod strana 39.

Dík:confused:[/QUOTE]

Přes net HD funguje, ale obraz se trhá, aspoň toho co mám. Prohledej toto vlákno, už jsem to tu psal. Předpokládám, že pokud není problém s rychlostí připojení (100Mbit přes router), tak to telka nezvládá dekódovat. Myslím, že s USB to bude stejné, ale nezkoušel jsem.
001david (169)|31.10.2008 07:55
[quote=rkalas;198671]Přes net HD funguje, ale obraz se trhá, aspoň toho co mám. Prohledej toto vlákno, už jsem to tu psal. Předpokládám, že pokud není problém s rychlostí připojení (100Mbit přes router), tak to telka nezvládá dekódovat. Myslím, že s USB to bude stejné, ale nezkoušel jsem.[/quote]

Co myslíš přes net??? Myslíš tím kabelové připojení do tvého pc ( přes router nebo přímo) nebo jsi se snad nějak dostal na net?????????? Jak??????

V jakém formátu máš HD v PC. Zkoušel jsem různé převody do H.264 , Mpeg 4 atd. Zatím nic.
Brnky (84)|2.11.2008 19:50
Můžu Vám říct, že u přepravní společnosti DPD jsem skončil. Není možné, aby mi pořád říkali, že nejsem k zastižení a vozili mě TV 3dny v autě. Samozřejmě jsem tam volal několikrát, že to není možné, poněvadž jsem byl doma a zvonek nám zvoní a mají moje tel. číslo. Ale jsou to ho... a pořád si melou svojí. Nabídl jsem se, že si do depa zajedu pro balík, když nejsou schopný mi ho doručit. Prý to nejde mi ujišťovali, že prý nejsou PPL atd. Je zajímavé, že kamarád si tam vyzvedával už jednou balík a šlo to. Mám chuť to dát do pořadu " Na vlastní oči", pač tohle si za klobouk nedájí.
rkalas (88)|2.11.2008 20:50
Tak jsem o víkendu přeladil na nové multiplexy, co zapnuli v Praze a hle, ve veřejnoprávním multiplexu to neuloží názvy stanic :-( u ostatních ano. Na PC mi to našlo správně.

001david: mě přehrává .ts komprimované v H264, dokonce z optiky leze i dolby digital 3/2, když stopa je v DD kódovaná. Pokud ale film obsahuje více stop, tak jsem nenašel způsob, jak ji změnit. Bohužel většina filmů je překomprimovaná do x264 a to není standardizované a TV takové filmy nepřehrává.
hlavsar (18)|2.11.2008 20:52
[QUOTE=rkalas;199232]Tak jsem o víkendu přeladil na nové multiplexy, co zapnuli v Praze a hle, ve veřejnoprávním multiplexu to neuloží názvy stanic :-( u ostatních ano. Na PC mi to našlo správně.

001david: mě přehrává .ts komprimované v H264, dokonce z optiky leze i dolby digital 3/2, když stopa je v DD kódovaná. Pokud ale film obsahuje více stop, tak jsem nenašel způsob, jak ji změnit. Bohužel většina filmů je překomprimovaná do x264 a to není standardizované a TV takové filmy nepřehrává.[/QUOTE]

Mela by to byt chyba na strane CT, ktera bude odstranena pocatkem tydne.
rkalas (88)|2.11.2008 21:22
tak to je dobrá zpráva :-)
Cesťák_VB (82)|2.11.2008 22:31
[QUOTE=Brnky;199224]Můžu Vám říct, že u přepravní společnosti DPD jsem skončil. Není možné, aby mi pořád říkali, že nejsem k zastižení a vozili mě TV 3dny v autě. Samozřejmě jsem tam volal několikrát, že to není možné, poněvadž jsem byl doma a zvonek nám zvoní a mají moje tel. číslo. Ale jsou to ho... a pořád si melou svojí. Nabídl jsem se, že si do depa zajedu pro balík, když nejsou schopný mi ho doručit. Prý to nejde mi ujišťovali, že prý nejsou PPL atd. Je zajímavé, že kamarád si tam vyzvedával už jednou balík a šlo to. Mám chuť to dát do pořadu " Na vlastní oči", pač tohle si za klobouk nedájí.[/QUOTE]

Tak to asi bude tím, že si TV někdo (řidič?) půjčil na víked ne?!
Brnky (84)|2.11.2008 23:02
[QUOTE=Cesťák_VB;199242]Tak to asi bude tím, že si TV někdo (řidič?) půjčil na víked ne?![/QUOTE]

Už to tak vypadá. Přeji mu krásně prožitý víkend. :(
jordan23 (213)|3.11.2008 08:28
[QUOTE=rkalas;199232]Tak jsem o víkendu přeladil na nové multiplexy, co zapnuli v Praze a hle, ve veřejnoprávním multiplexu to neuloží názvy stanic :-( u ostatních ano. Na PC mi to našlo správně.
[/QUOTE]

Také jsem přeladil a zmizely mi programy CT1 HD a Nova HD. Nevíte kam se poděly?
Díky
rkalas (88)|3.11.2008 09:34
Já je normálně chytám dál
001david (169)|3.11.2008 09:48
[quote=rkalas;199273]Já je normálně chytám dál[/quote]

Na jakém kanálu ?? Na 64? Já také zkušební HD nechytám. Jsem kus od Petřin kde je také vysílač. Všechny v Praze na 64k mají jen výkon 2W. Asi slabé. Ty jsi někde pod vysílačem?

Jinak do toho pouštím SD ze satelitu( czech link ) a nově natočené pořady - moc pěkné.
rkalas (88)|3.11.2008 11:42
Stále vysílají na 64 kanálu, tj. 818MHz. Chytám ji na pokojovou anténu bez zesilovače. Ale jsem blízko vysílače. Je to paráda.
Awes0me (16)|5.11.2008 22:17
Zdravím všechny fandy pěkného obrazu. Už jsem prolétl snad všechny diskuse a jsem téměř 100% rozhodnutej pro LE46A956. Měl bych jen několik otázek na někoho, kdo je štastným vlatníkem.

1. Jak je na tom TV ve spojení s PC nebo PS3 případně Xbox a hraním?
2. Přehraje po LAN z počítače soubory . MKV (x264, MPEG4/AVC)?
3. Oproti 46A786 má 956 nějak výrazně lepší obraz? Funkcí má víc to je jasné, ale co obraz?
4. Od gauče ke stěně to mám 3m = analog obraz bude koukatelný? DVB tu v Liberci zatím není. (koukat na analog se bude jen obcas, mam HTPC takže hlavně filmy a hry)
5. Kde myslíte nejlépe koupit? Mironet asi ne, jak jsem se tak dočetl.
Brnky (84)|5.11.2008 22:57
Tak už jsem konečně taky šťastlivec 46A956 a musím říct, je to paráda. Koupeno u imart.cz a jednání na vysoké úrovni, což jsem se u Mironetu nedočkal. Jen jedna poznámka - nenechte si to poslat DPD přepravkou, májí tam totální bordel. Sloučili se s nějakou německou přeprav. společností a nejdříve mi ji vezli do německého depa z Prahy a pak mi ji vezli do Plzně. Nepochopitelné ale je to tak. Ještě mi ji přivezl německý občan, což mi tak nevadilo.
Teď jsem ji pověsil na stěnu, začínám testovat. Jen nemám možnost odzkoušet na PS3. Obraz je excelentí hlavně HD. Připojeno přes HDMI. Koukám ze 3 m a SD obraz od SkyLinku je přijatelná - záleží na jaký program koukáš. Až něco zase zjistím napíšu. :)
Cesťák_VB (82)|6.11.2008 00:03
[QUOTE=Awes0me;199883]Zdravím všechny fandy pěkného obrazu. Už jsem prolétl snad všechny diskuse a jsem téměř 100% rozhodnutej pro LE46A956. Měl bych jen několik otázek na někoho, kdo je štastným vlatníkem.

1. Jak je na tom TV ve spojení s PC nebo PS3 případně Xbox a hraním?
2. Přehraje po LAN z počítače soubory . MKV (x264, MPEG4/AVC)?
3. Oproti 46A786 má 956 nějak výrazně lepší obraz? Funkcí má víc to je jasné, ale co obraz?
4. Od gauče ke stěně to mám 3m = analog obraz bude koukatelný? DVB tu v Liberci zatím není. (koukat na analog se bude jen obcas, mam HTPC takže hlavně filmy a hry)
5. Kde myslíte nejlépe koupit? Mironet asi ne, jak jsem se tak dočetl.[/QUOTE]

ad1 - Bez problémů se mi chytá notebock na D-SUB i desktop na HDMI. Oba ukazují exelentně, jen notebock nestíhá MKV. Mám DVD recorder SONY připojen na COMPONENT a když mám zapojen HDMI tak ruší video component vstup, musím jej vždy vytáhnout. Zatím nevím, čím to je. Hry na tom nehraju.

Ad2 - Zatím jsem nedokázal nakonfigurovat, jsem lama, ale prý nic moc, obraz prý není plynulý a neumí externí titulky.

ad3 - Myslím, že lišit se budou jen v MPEG4.

ad4 - TV pořady zatím sleduji jen v analogu a nemám dobrý signál. Jsem však velmi příjemně překvapen koukatelností. TV Sleduji z 2,5m a mohl bych i blíž.

ad5 - Já koupil v elektrošoku a splnili do puntíku co slíbili. Já je mohu jen doporučit.

Zpočátku jsem si stěžoval na ztrácení detailů v černé. Poté co jsem doladil obraz už to není pravda, ukazuje opravdu exelentně. Ta černá je brutálně dokonalá, ale jde hodně stahnout, takže, jak je komu libo.
Dobrý je ten EIZO test, co mi někdo doporučil na vláknu, co jsem zde založil. Dá se podle toho dobře poznat vady a nastavit, co je třeba.

Takže, pěkně si hraj, ta cena za to stojí!
benes777 (11)|6.11.2008 09:55
Zdravím, má někdo z majitelů zkušenosti s příjmem vysílání v mpeg4 ?
ČT a Nova vysílají zkušebně a mě by zajímalo, jestli:
a) Toto vysílání dekóduje televize LE46A956 (nebo LE40a856) bez problémů.
b) Jaký je váš názor na budoucí rozšíření vysílání v mpeg4 v ČR?
Díky předem
001david (169)|6.11.2008 10:18
[quote=Awes0me;199883]Zdravím všechny fandy pěkného obrazu. Už jsem prolétl snad všechny diskuse a jsem téměř 100% rozhodnutej pro LE46A956. Měl bych jen několik otázek na někoho, kdo je štastným vlatníkem.

1. Jak je na tom TV ve spojení s PC nebo PS3 případně Xbox a hraním?
2. Přehraje po LAN z počítače soubory . MKV (x264, MPEG4/AVC)?
3. Oproti 46A786 má 956 nějak výrazně lepší obraz? Funkcí má víc to je jasné, ale co obraz?
4. Od gauče ke stěně to mám 3m = analog obraz bude koukatelný? DVB tu v Liberci zatím není. (koukat na analog se bude jen obcas, mam HTPC takže hlavně filmy a hry)
5. Kde myslíte nejlépe koupit? Mironet asi ne, jak jsem se tak dočetl.[/quote]

Zdar.Dobré rozhodnutí.

1. Mám odzkoušeno zatím propojení PC nemám PS3( V očekávání). Nejsem pařič, ale běžné hry děti hrají a naprosto v pohodě, obraz se automaticky nastaví na dané rozlišení.
2. Po LAN to tyto formáty nepřehraje a nepřehraje to ani z USB.( možná to budě časem řešit nějaký firmware).

Hraje to

[FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]
Container Type

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]
Video Codec

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]
Audio codec

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]
Video Codec Type [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]Resolution (Max) [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]Frame Rate

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]
avi
XviD
[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]720 x 576
24/25/30 AC3, MPEG1 (Layer
1, 2, 3), PCM

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]
MPEG2 [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]720 x 576

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]
H.264 HP [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]1920 x 1088

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]
MPEG-4 ASP [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]720 x 576

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]
mp4 H.264 HP [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]1920 x 1088 24/25/30 [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]ADPCM (MS, IMA),
MPEG-4 ASP
[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]720 x 576 24/25/30 [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]AAC LC
PS MPEG2
[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]1920 x 1088 24/25/30 AC3, MPEG1 (Layer
1, 2, 3), LPCM

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]
TS MPEG2 [/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]1920 x 1088 24/25/30 AC3, MPEG1 (Layer[/FONT][/SIZE][/FONT]
[FONT=ArialMT][FONT=ArialMT][SIZE=1]

[/FONT][/SIZE][/FONT]3. Můj názor je, že bude obrazovka stejná, jen víc funkcí a design.
4. Pokud máš dobrý analog, tak z cca 3m budou nově natočené pořady a studiové pořady OK.
5. Kde koupit? Je to na tobě. Já bral u Mironetu, byl trochu problém, ale nakonec jsem ji měl za 3 pracovní dni.:D
001david (169)|6.11.2008 10:26
To Cesťák_VB.

Sím nahoď odkaz na EIZO Test.

Projel jsi celou knihovnu( fitness, kuchařka atd)? Mě tam něco občas blbne a někdy to spadne. Některé texty se nahrazují červeným polem. Je mi to šumák, ale pokud se objeví něco jiného přidám to do reklamace:cool:

Dík
majkicz (872)|6.11.2008 11:29
[QUOTE=001david;198638]To: majkicz

PLS nepamatuješ si odkaz na Calibration settings 956 na avfor..... .Nemohu se prokousat netem.

Velice Děkuji
:BB:[/QUOTE]

[COLOR="Navy"]Promin, moc prace, dlouho jsem tu nebyl:
http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/794090-samsung-lcd-series-a950-led-13.html#post7808891
[/COLOR]
001david (169)|6.11.2008 12:02
[quote=majkicz;199964][COLOR=navy]Promin, moc prace, dlouho jsem tu nebyl:[/COLOR]
[COLOR=navy]http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/794090-samsung-lcd-series-a950-led-13.html#post7808891[/COLOR]
[/quote]

Dík

večer to prubnu.:D
Brnky (84)|6.11.2008 13:56
[QUOTE=majkicz;199964][COLOR="Navy"]Promin, moc prace, dlouho jsem tu nebyl:
http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/794090-samsung-lcd-series-a950-led-13.html#post7808891
[/COLOR][/QUOTE]


Prosím tě, tu kalibraci si už odzkoušel? Zajímalo by mě, zda je opravdu ten obraz o mnoho lepší. Kdyby jsi byl tak hodný a mohl mi ještě napsat, jak tobě to vyhovuje. Já zatím snížil podsvícení na 3-4 a jas. No zatím se spíš proklaštuju tím vším nastavením, je ho tam opradu haffooooo. Díky :)
majkicz (872)|6.11.2008 14:18
[COLOR="Navy"]Ja nemam A956!!!! Ale svou A656 mam nastavenu podle avforums a jsem spokojen maximalne.[/COLOR]
Raven7 (45)|6.11.2008 15:49
956 ma nielen iny lcd panel, ale i rychlejsi procesor na spracovanie obrazu. detaily raz pisal niekto zo samsungu na nejakom nemeckom fore. zatial sa to nijako neprejavuje, pretoze pre 7/8/9 series sa pripravoval genericky firmware a s customizovanym developmentom cisto pre 956 sa caka na novy hw release fixujuci zopar znamych hw bugov
jarino1978 (8045)|6.11.2008 15:53
[QUOTE=Cesťák_VB;199898]Zpočátku jsem si stěžoval na ztrácení detailů v černé. Poté co jsem doladil obraz už to není pravda, ukazuje opravdu exelentně. Ta černá je brutálně dokonalá, ale jde hodně stahnout, takže, jak je komu libo.[/QUOTE]

novidíš, chce to len trošku sa pohrať, nastaviť. mali by si z Teba brať príklad viacerí... Nie len tu popísať kraviny a zakrývať vlastnú neschopnosť. Prajem pekný obraz !
jarino1978 (8045)|6.11.2008 15:55
[QUOTE=Raven7;200031]956 ma nielen iny lcd panel, ale i rychlejsi procesor na spracovanie obrazu.[/QUOTE]

........ ktorý zvládne viac, ako 900 riadkov za poklusu...
Panzer.Dragon (1081)|6.11.2008 16:20
[QUOTE=jarino1978;200033]........ ktorý zvládne viac, ako 900 riadkov za poklusu...[/QUOTE]

neco spatnyho pro 786?
brutus (56)|6.11.2008 16:47
[QUOTE=Raven7;200031]956 ma nielen iny lcd panel, ale i rychlejsi procesor na spracovanie obrazu. detaily raz pisal niekto zo samsungu na nejakom nemeckom fore. zatial sa to nijako neprejavuje, pretoze pre 7/8/9 series sa pripravoval genericky firmware a s customizovanym developmentom cisto pre 956 sa caka na novy hw release fixujuci zopar znamych hw bugov[/QUOTE]

link na zdroj pls?

(pokud je to pravda tak by to bylo pro soucasne majitele 956 na masli... :( )
rkalas (88)|6.11.2008 16:58
[QUOTE=benes777;199933]Zdravím, má někdo z majitelů zkušenosti s příjmem vysílání v mpeg4 ?
ČT a Nova vysílají zkušebně a mě by zajímalo, jestli:
a) Toto vysílání dekóduje televize LE46A956 (nebo LE40a856) bez problémů.
b) Jaký je váš názor na budoucí rozšíření vysílání v mpeg4 v ČR?
Díky předem[/QUOTE]

Zatím jsem nezaznamenal problém s dekódováním MPEG-4 vysílání CT1 ani NOVA. Jen jsem několikrát pozoroval trhání, například při titulcích, jako by TV na chvílí snížila obnovovací freq. na polovic či ještě níže, takže titulky najednou poskakovaly. Za pár vteřin už to bylo zase OK. Několikrát jsem si toho všimnul i poté, co jsem vyskočil z menu.

Jakou máte odezvu v menu. Jsem četl, že je odezva docela rychlá, ale u mě tomu tak rozhodně není. Typicky 1s. Docela si musím dávat pozor, abych nemačkal ovladač moc rychle.
Raven7 (45)|6.11.2008 17:54
zial nemam link, bolo to linkovane na nejakom americkom AV fore v rijnu, ked som cital o 956 uplne vsetko a planoval kupu, takto mi do toho prisla dovolenka a ten odklad prisiel vhod, ale to preda neznamena ze je to na masli, HW releasy existuju u kazdeho typu lcd, nic nie je dokonale a to ze sa zacne pracovat na novom FW je dobra sprava pre vsetkych, hadam si nemyslis, ze nebude updatovatelny reviziu 01... znamena to len trochu zdrzania, kym na nom vobec zacnu pracovat...
Panzer.Dragon (1081)|6.11.2008 18:08
myslim ze o tomhle neco vedel i maikicz az se tu ukaze tak treba si vzpomene i na odkaz..
rkalas (88)|6.11.2008 19:33
Ja jsem jen cetl o tomto http://www.engadgethd.com/2008/10/20/samsung-updates-a950-lcd-hdtvs-early-adopters-left-frowning/

Jedná se ale o update americke 60Hz verze ...
jarino1978 (8045)|6.11.2008 20:33
[QUOTE=Panzer.Dragon;200044]neco spatnyho pro 786?[/QUOTE]

trošku
Awes0me (16)|7.11.2008 01:19
[QUOTE=Cesťák_VB;199898]ad1 - Bez problémů se mi chytá notebock na D-SUB i desktop na HDMI. Oba ukazují exelentně, jen notebock nestíhá MKV.....
Takže, pěkně si hraj, ta cena za to stojí![/QUOTE]

Díky za odpovědi a díky i 001davidovi. Du ještě prolétnout zahraniční fóra, jak je to s tim hraním na téhle telce. Kdybyste měl někdo více informací z paření tak pište...
majkicz (872)|7.11.2008 08:58
[QUOTE=Panzer.Dragon;200066]myslim ze o tomhle neco vedel i maikicz az se tu ukaze tak treba si vzpomene i na odkaz..[/QUOTE]

[COLOR="Navy"]Nevim, co presne ma Raven7 namysli. Nicmene pro USA, jak je zde zminovany link, jsou dve HW verze. Nas to netrapi, pro EU Samsung zadnou podobnou tiskovou zpravu nevydal. Co se tyce tech radku, nekde jsem akorat cetl, ze 786 toho za "poklusu" zvlada kolem 600-700 a 956 tech 900. Co to znamena a co za problem to muze prinest, nechapu, Jarino by se mohl vice rozepsat :-R [/COLOR]
Panzer.Dragon (1081)|7.11.2008 13:29
Awes0me (16)|8.11.2008 01:15
[QUOTE=Panzer.Dragon;200168]http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le55a956-20081106134.htm

joo jdu si to precist uvidime co a jak[/QUOTE]

No zase tam bubákujou s tou odezvou ve hrách no ale kdo ví. Asi možná nějakej fajnšmaker to pozná ale normální občasnej pařan myslim ne... máte někdo reálné zkušenosti s hraním na Le46a956? Myslim tím někdo kdo opravdu hraje hry. Akce, multiplayer, battlefield 2, call of duty 4, far cry 2, apod....
jarino1978 (8045)|8.11.2008 02:29
[QUOTE=majkicz;200121][COLOR="Navy"]Nevim, co presne ma Raven7 namysli. Nicmene pro USA, jak je zde zminovany link, jsou dve HW verze. Nas to netrapi, pro EU Samsung zadnou podobnou tiskovou zpravu nevydal. Co se tyce tech radku, nekde jsem akorat cetl, ze 786 toho za "poklusu" zvlada kolem 600-700 a 956 tech 900. Co to znamena a co za problem to muze prinest, nechapu, Jarino by se mohl vice rozepsat :-R [/COLOR][/QUOTE]

786 - 650 riadkov pri pohybe
956 - 920 riadkov ( ja som nameral 930 riadkov ), americká verzia ( nechápem prečo ) dokonca plných 1080 riadkov!!! Čiže lepšie podanie a ostrosť pohybov ako najdokonalejšia plazma KURO !!!! Myslím že to bolo pri 120 Hz....

Čo vlastne znamená dokonale ostrý obraz v pohyboch a de facto pokorenie na plnej čiare KURO !!! Takže plazmári máte o ďaľší argument menej !!!!

Neviem, niekto sa tu pýtal, že nebude rozdiel medzi 786 a 956, ale ten rozdiel tam asi fakt je. Neviem porovnať, na test som mal 956,....
dv07 (569)|8.11.2008 02:44
[QUOTE=jarino1978;200290]
Čo vlastne znamená dokonale ostrý obraz v pohyboch a de facto pokorenie na plnej čiare KURO !!! Takže plazmári máte o ďaľší argument menej !!!!
[/QUOTE]

tak ok, az bude stat takovahle padesatipalcova LEDka cca 35-40.000 Kc tak jdu do toho ;)

jarino1978 meril jsi prosim te nejak podrobneji na te devitce ten inputlag? muzes potvrdit, ze ty famy o vyssim lagu LCD s LED oproti trubicovym LCD jsou jen skutecne famy? a co srovnani lagu mezi 7 a 9 radou s LED alespon teoreticky?
Panzer.Dragon (1081)|8.11.2008 10:06
[QUOTE=jarino1978;200290]786 - 650 riadkov pri pohybe
956 - 920 riadkov ( ja som nameral 930 riadkov ), americká verzia ( nechápem prečo ) dokonca plných 1080 riadkov!!! Čiže lepšie podanie a ostrosť pohybov ako najdokonalejšia plazma KURO !!!! Myslím že to bolo pri 120 Hz....

Čo vlastne znamená dokonale ostrý obraz v pohyboch a de facto pokorenie na plnej čiare KURO !!! Takže plazmári máte o ďaľší argument menej !!!!

Neviem, niekto sa tu pýtal, že nebude rozdiel medzi 786 a 956, ale ten rozdiel tam asi fakt je. Neviem porovnať, na test som mal 956,....[/QUOTE]

a co ten vysledek ty 786 je to dobrej vysledek? nebo moc ne.. :-( :-)
Hmm (1739)|8.11.2008 10:30
[QUOTE=jarino1978;200290]786 - 650 riadkov pri pohybe
956 - 920 riadkov ( ja som nameral 930 riadkov ), americká verzia ( nechápem prečo ) dokonca plných 1080 riadkov!!! Čiže lepšie podanie a ostrosť pohybov ako najdokonalejšia plazma KURO !!!! Myslím že to bolo pri 120 Hz....

Čo vlastne znamená dokonale ostrý obraz v pohyboch a de facto pokorenie na plnej čiare KURO !!! Takže plazmári máte o ďaľší argument menej !!!!

Neviem, niekto sa tu pýtal, že nebude rozdiel medzi 786 a 956, ale ten rozdiel tam asi fakt je. Neviem porovnať, na test som mal 956,....[/QUOTE]
A kolik jsi naměřil u LX5090, když jsi ji měl na test???
jarino1978 (8045)|8.11.2008 11:22
[QUOTE=dv07;200291]tak ok, az bude stat takovahle padesatipalcova LEDka cca 35-40.000 Kc tak jdu do toho ;)

jarino1978 meril jsi prosim te nejak podrobneji na te devitce ten inputlag? muzes potvrdit, ze ty famy o vyssim lagu LCD s LED oproti trubicovym LCD jsou jen skutecne famy? a co srovnani lagu mezi 7 a 9 radou s LED alespon teoreticky?[/QUOTE]

- KURO tiež nestojí 40 litrov...
- input lag som nemeral, hral som ale Prologue, GTA4, Haze, problém nebol žiaden
- input lag nemá nič spoločné podľa mňa, či je to LED alebo nie. Všetko závisí len od čriev, čiže elektroniky vo vnútri. Keď si pozrieš rýchlosť panela, papierovo sa dostaneš od 2-8 ms pri LCD s LED alebo bez. Ale to je len panel a input lag má náväznosť práve na elektroniku...
- ja som z 9 osobne dosť zmätený, vyzerá to tak, že US verzia je iná ako EU verzia, alebo je tam rozdielny FW. Z reakcií z US je procesor v US verzií rýchlejší, ako v EU verzií, ale ako píšem, môže to byť rozdielnym FW.
- ináč 9 môžem plne doproručiť, myslím si, že KURO už nie je NO.1....A dá sa krásne vyladiť zobrazenie prechodov čiernej, čiže detaily sa v tmavých scénach nestrácajú. Ale už tu niekto o tom písal.
jarino1978 (8045)|8.11.2008 11:24
[QUOTE=Panzer.Dragon;200306]a co ten vysledek ty 786 je to dobrej vysledek? nebo moc ne.. :-( :-)[/QUOTE]

neboj, veľmi dobrý výsledok.... tieto 2 modeli sa asi vážne líšia možno v procesore, čiže vo výsledných výpočtoch...
jarino1978 (8045)|8.11.2008 11:25
[QUOTE=Hmm;200311]A kolik jsi naměřil u LX5090, když jsi ji měl na test???[/QUOTE]

KURO mal, ak si dobre pamätám 920 riadkov, Panasonic 850 riadkov.