Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Le46a956

mysli (45)|24.10.2008 13:48
[QUOTE=Debil041;197965]A jaký máš z toho eshopu pocit? Jejich obchodní podmínky mi připadají strašně nekonkrétní. Mají záruční list v češtině? Jedná se o výrobek určený pro zdejší trh? Dá se u nich platit kartou na místě? Rád si poslechnu jakoukoliv informaci, pokud tedy znáš odpovědi, samozřejmě :-)[/QUOTE]

Působili na mě víc než dobře. Záručák, návod atd. bylo v češtině. Jestli se dá platit kartou nevím, platil jsem hotově. Někde na stránkách mají tlf. tak tam brnkni a zeptej se.
001david (169)|24.10.2008 14:02
[QUOTE=Cesťák_VB;197966]Prosím, dej link na ten tenkej držák. Já mám držák 80mm od zdi je nevypadá to hezky.[/QUOTE]

Ty jsi měl u tv držák nebo jsi ho dokupoval? Ty 4 cm mě připadaj dost. Asi nemám scart cca 6,5 cm bude menší tak to snad půjde. tady je odkaz na držák, možná se dá koupit i jinde. Pozor není sklopný, nejtenčí sklopný jsem někde viděl 5,5 cm , ale musel bych hledat.

3cm

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

2,5cm někde jinde je i pod 1000,-Kč

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Debil041 (130)|24.10.2008 14:31
[QUOTE=mysli;197971]Působili na mě víc než dobře. Záručák, návod atd. bylo v češtině. Jestli se dá platit kartou nevím, platil jsem hotově. Někde na stránkách mají tlf. tak tam brnkni a zeptej se.[/QUOTE]

Díky, jdu tam volat a zítra bych si jel pro 55A956 ;-)))

Editováno v 14:36
Tak jsem s nimi mluvil. Po telefonu byl pán velmi vstřícný. Řekl bych, že ten hovor měl přidanou hodnotu, protože jsem se dozvěděl víc, než jsem původně potřeboval :-) A to je důležitý. A pak jsou ještě jiný věci, který jsou důležitý. A to je podstatný, jestli mi rozumíš... :-P Ještě kdyby mi dodali Marantz SR5003. To bych byl šťastný muž!
Panzer.Dragon (1081)|24.10.2008 15:48
Cesťák_VB (82)|24.10.2008 18:34
[QUOTE=001david;197973]Ty jsi měl u tv držák nebo jsi ho dokupoval? Ty 4 cm mě připadaj dost. Asi nemám scart cca 6,5 cm bude menší tak to snad půjde. tady je odkaz na držák, možná se dá koupit i jinde. Pozor není sklopný, nejtenčí sklopný jsem někde viděl 5,5 cm , ale musel bych hledat.

3cm

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

2,5cm někde jinde je i pod 1000,-Kč

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

To nevypadá špatně. Já držák koupil od EŠ spolu s TV. Pevný mají myslím za 800,- a naklápěcí za 1200,-. Já mám ten naklápěcí. Velice dobře se používá, měl supr návod a všechno příslušenství všetně možných variant zabaleno a popsáno, ale je moc velkej.
Hhelmut Kasper (2)|25.10.2008 20:59
Zdravím, píšeš,že jsi dostal k televizi Samsung Le46a 956 český návod. Mě přivezli televizor bez záručního listu a k tomu anglický návod. Prosim napiš mi na adr: [email]helmut.kasper@seznam.cz[/email] tvůj kontakt rád bych se stebou potřeboval poradit. Díky předem Kasper
Cesťák_VB (82)|26.10.2008 19:35
[QUOTE=Hhelmut Kasper;198088]Zdravím, píšeš,že jsi dostal k televizi Samsung Le46a 956 český návod. Mě přivezli televizor bez záručního listu a k tomu anglický návod. Prosim napiš mi na adr: [email]helmut.kasper@seznam.cz[/email] tvůj kontakt rád bych se stebou potřeboval poradit. Díky předem Kasper[/QUOTE]

Nevím, na čí příspěvek reaguješ, proto se ozývám sám za sebe. V koupil jsem v EŠ, TV jsem dostal s anglickým návodem. Záručák mám jejich (EŠ), tzn. že reklamovat mohu jen u nich a posílali mi jej dodatečně, potou na vyžádání, jelikož, jak tvrdí, a dle mne mají pravdu, stačí faktura. Já pro jistotu o záručák požádal a bez problémů jej druhý den dostal poštou.
Brnky (84)|26.10.2008 20:35
Lidi, poradíte jakým kabelem mám propojit PC s TV myslím LAN kabel. (křížený, nekřížený).Jde mi o to, abych mohl sledovat filmy v TV z PC. Jde to vůbec? Díky
Frankie33 (41)|26.10.2008 20:39
[QUOTE=Brnky;198158]Lidi, poradíte jakým kabelem mám propojit PC s TV myslím LAN kabel. (křížený, nekřížený).Jde mi o to, abych mohl sledovat filmy v TV z PC. Jde to vůbec? Díky[/QUOTE]


Ked bude len prepojenie medzi PC a TV, tak krizeny. Plus na PC aj TV nastavit parametre siete /IP, maska/ tak, aby sa videli.
Hmm (1739)|26.10.2008 22:02
[QUOTE=Panzer.Dragon;198002]cesky clanek o 9. rade http://hdmag.cz/clanek/televize-samsung-serie-9-chytre-technologie-a-multimedia[/QUOTE]Tohle jsou jen reklamní kecy výrobce. Total PR článek. Takhle nezávislá recenze kdyby byla (tím nemyslím tu jednostránkovou bez grafů, kterou si sepíše kde kdo trochu znalý).
martin01_cz (218)|26.10.2008 22:04
Nevíte někdo jestli je možné propojit tv s pc pres wifi? router mám od místa, kde bude tv hodně daleko a je prakticky nemožné tam táhnout kabel. Mám pocit, že jsem někde četl, že to jde, ale vůbec nevim, jak by se to realizovalo. Asi by bylo potřeba dokoupit nějaký wifi modul a píchnout ho do USB? Zabudovaný ho v sobě asi nemá.
slavajs.s (2)|26.10.2008 22:53
Zdravím vás všechny tady na fóru. Jsem tady mezi vámi nový.Mám prosím dotaz na LCD Samsung. Jaký je rozdíl mezi typem Samsung LE46A656 a LE 46A686. "686ku" jsem nenašel ani na of.stránkách SAMS. Přesto se na e-shopech prodává.Pokud máte nějakou zkušenost, dejte vědět. Má investice do nové TV je kolem třiceti tisíc. Sedmičková řada bude asi o poznání vyšší :-(.
Brnky (84)|27.10.2008 00:35
[QUOTE=slavajs.s;198175]Zdravím vás všechny tady na fóru. Jsem tady mezi vámi nový.Mám prosím dotaz na LCD Samsung. Jaký je rozdíl mezi typem Samsung LE46A656 a LE 46A686. "686ku" jsem nenašel ani na of.stránkách SAMS. Přesto se na e-shopech prodává.Pokud máte nějakou zkušenost, dejte vědět. Má investice do nové TV je kolem třiceti tisíc. Sedmičková řada bude asi o poznání vyšší :-(.[/QUOTE]


Nepleť jsem 6 řadu, - zde najdeš jen info o 9 řadě. Hledej v jiné sekci. :)
Brnky (84)|27.10.2008 00:41
[QUOTE=Frankie33;198159]Ked bude len prepojenie medzi PC a TV, tak krizeny. Plus na PC aj TV nastavit parametre siete /IP, maska/ tak, aby sa videli.[/QUOTE]

Mám mezi TV a PC ještě swich a to by nemělo snad hrát roli ne? Nastavit IP atd. už znám. Je to něco jako satel. přijímač, též křížený kabel. Jinak dík za info.
brutus (56)|27.10.2008 08:06
[QUOTE=Brnky;198184]Mám mezi TV a PC ještě swich a to by nemělo snad hrát roli ne? Nastavit IP atd. už znám. Je to něco jako satel. přijímač, též křížený kabel. Jinak dík za info.[/QUOTE]


No krizenej kabel se pouziva pro prime propojeni 2 pocitacu (bez sitoveho prvku mezi nimi).
Pokud pripojujes (pocitac, TV) do site vytvorene na routeru (spis to bude router nez switch asi ne - ale i kdyby ne tak je to jedno) tak se pouziva normalni (nekrizena) kabelaz.

(Ale dnes uz jsou aktivni sitove prvky tak "chytre" , ze poznaji krizeny kabel a funguji stejne.)
Debil041 (130)|27.10.2008 09:18
[QUOTE=martin01_cz;198172]Nevíte někdo jestli je možné propojit tv s pc pres wifi? router mám od místa, kde bude tv hodně daleko a je prakticky nemožné tam táhnout kabel. Mám pocit, že jsem někde četl, že to jde, ale vůbec nevim, jak by se to realizovalo. Asi by bylo potřeba dokoupit nějaký wifi modul a píchnout ho do USB? Zabudovaný ho v sobě asi nemá.[/QUOTE]

Ahoj,

Samsung prodává WiFi modul, který se zapojuje do USB portu. V Americe a v záp. Evropě, když si přístroj zaregistruješ (platí pro LE55A956), pak ti ho pošlou grátis poštou. Nevím, jak to bude u nás, ani jsem ještě nezkoumal, zda ho lze u nás koupit. Ale podívám se, protože mě to také zajímá a chtěl bych si to takto nastavit. Ozvu se později s nějakým Product name/number...

Edit 09:25
tak jsem to našel... Návod na nastavení Wireless LinkStick: http://www.samsung.com/us/support/popup/howToGuidePopup.do?howto_guide_seq=1066
a popis je zde:
Wireless LinkStick Accessory
For added convenience, the Samsung Wireless LinkStick allows consumers to access the InfoLink feature on the Series 9 LCD HDTV wirelessly. While a connection to the Internet via an appropriate modem and wireless router is still required, consumers will no longer need to run an Ethernet cable directly to their HDTV. The Wireless LinkStick (WIS-08BGX/XAA) is available now at an estimated selling price of $34.99.
rkalas (88)|27.10.2008 11:31
Mám TV s českým návodem a tam se praví, že info link není podporován. Také když zmáčku iLink na dálkovém ovládači, tak TV nic neudělá. Jinak přehrávání videa po ETH nic moc, HD se zadrhává a ta content library je docela nepřehledná.
martin01_cz (218)|27.10.2008 11:33
Jojo, ale co jsem koukal, tak to vypada, ze nikde neni :( Jeste by se to mozna chtelo zeptat tady na ceskym samsungu, jestli by o tom neco nevedeli.

Taky me napadlo, jestli by tam nesel pouzit USB wifi modul od nejakyho jinyho vyrobce normalne do compu, tech se dela plno. Ale to nevim no.
001david (169)|27.10.2008 11:34
[QUOTE=Debil041;198197]Ahoj,

Samsung prodává WiFi modul, který se zapojuje do USB portu. V Americe a v záp. Evropě, když si přístroj zaregistruješ (platí pro LE55A956), pak ti ho pošlou grátis poštou. Nevím, jak to bude u nás, ani jsem ještě nezkoumal, zda ho lze u nás koupit. Ale podívám se, protože mě to také zajímá a chtěl bych si to takto nastavit. Ozvu se později s nějakým Product name/number...

Edit 09:25
tak jsem to našel... Návod na nastavení Wireless LinkStick: http://www.samsung.com/us/support/popup/howToGuidePopup.do?howto_guide_seq=1066
a popis je zde:
Wireless LinkStick Accessory
For added convenience, the Samsung Wireless LinkStick allows consumers to access the InfoLink feature on the Series 9 LCD HDTV wirelessly. While a connection to the Internet via an appropriate modem and wireless router is still required, consumers will no longer need to run an Ethernet cable directly to their HDTV. The Wireless LinkStick (WIS-08BGX/XAA) is available now at an estimated selling price of $34.99.[/QUOTE]

Dobrá práce!!! Pokud zjistíš další info nebo něco ohledně prodeje u nás, dej to sem. Todle by mě hóóóódně zajímalo.

Dík
rkalas (88)|27.10.2008 11:34
Máte nějakej dobrej tip na otočný držák na zeď s malou vzdáleností od zdi?
rkalas (88)|27.10.2008 11:37
[QUOTE=martin01_cz;198215]Jojo, ale co jsem koukal, tak to vypada, ze nikde neni :( Jeste by se to mozna chtelo zeptat tady na ceskym samsungu, jestli by o tom neco nevedeli.

Taky me napadlo, jestli by tam nesel pouzit USB wifi modul od nejakyho jinyho vyrobce normalne do compu, tech se dela plno. Ale to nevim no.[/QUOTE]

Bych řekl že nepůjde. Stejně jako na PC má každý USB modul své ovladače, tak TV bude mít stopro "ovladače" pouze pro ten od Sama.
martin01_cz (218)|27.10.2008 11:41
[QUOTE=rkalas;198214]Mám TV s českým návodem a tam se praví, že info link není podporován. Také když zmáčku iLink na dálkovém ovládači, tak TV nic neudělá. Jinak přehrávání videa po ETH nic moc, HD se zadrhává a ta content library je docela nepřehledná.[/QUOTE]

A nebude to spíš pomalým compem, že se to seká?
Nevím jakou máš síťovku, ale řekl bych, že by na to měla stačit i obyčejná 100Mbit.
rkalas (88)|27.10.2008 11:50
Komp jako HTPC mám připojen k telce přes HDMI. Normálně na něm přehrávám filmy v 1080p. Na to používám Media Portal. Mezi PC a TV je router, možná že ten tam může dělat problém.
martin01_cz (218)|27.10.2008 12:01
To asi jo, když ti jede HD video normálně přes HDMI tak to nebude problém pc.
001david (169)|27.10.2008 12:30
Hurááááá,

prý mě jí konečně dnes večer přivezou. Jsem nadrženej.:)
mysli (45)|27.10.2008 12:40
[QUOTE=rkalas;198217]Máte nějakej dobrej tip na otočný držák na zeď s malou vzdáleností od zdi?[/QUOTE]

STEEL SHO-1005
Brnky (84)|27.10.2008 13:44
[QUOTE=001david;198233]Hurááááá,

prý mě jí konečně dnes večer přivezou. Jsem nadrženej.:)[/QUOTE]

Kde jsi nakonec objednal? Já u Mironetu a už mi ji posílají asi týden. Pořád se dušujou, že už ji poslali a balík nikde. Dnes jsem tam volal a chtěl jsem nějaké vysvětlení. Číslo balíku co mi dali neexistuje a nové mi nedali. Tak moc solidní mi ten obchod nepřipadá. Měl jsem o Mironetu lepší mínění. Zklamali mě, -jako zákazník si od nich už nic nekoupím.
001david (169)|27.10.2008 14:00
[quote=Brnky;198259]Kde jsi nakonec objednal? Já u Mironetu a už mi ji posílají asi týden. Pořád se dušujou, že už ji poslali a balík nikde. Dnes jsem tam volal a chtěl jsem nějaké vysvětlení. Číslo balíku co mi dali neexistuje a nové mi nedali. Tak moc solidní mi ten obchod nepřipadá. Měl jsem o Mironetu lepší mínění. Zklamali mě, -jako zákazník si od nich už nic nekoupím.[/quote]

To mě neříkej!!!:-((( Mám to u Mironetu dnes se mě změnila objedávka , že je pro mě skladem a mluvil jsem dnes s nima a slibujou to na dnešek večer???:eek:
Debil041 (130)|27.10.2008 14:07
[QUOTE=martin01_cz;198215]Taky me napadlo, jestli by tam nesel pouzit USB wifi modul od nejakyho jinyho vyrobce normalne do compu, tech se dela plno. Ale to nevim no.[/QUOTE]

To tě samozřejmě napadlo dobře :-) Ale když si přečteš, co jest v mnou uváděném odkazu, zjistíš, že:

[QUOTE]Note: Only the Samsung Linkstick may be used as the wireless adapter. The TV's will not recognize any other type of wireless USB adapter."[/QUOTE]
mysli (45)|27.10.2008 14:11
[QUOTE=001david;198266]To mě neříkej!!!:-((( Mám to u Mironetu dnes se mě změnila objedávka , že je pro mě skladem a mluvil jsem dnes s nima a slibujou to na dnešek večer???:eek:[/QUOTE]

Tady je mají skladem pořád:
http://www.imart.cz/32005-le46a956-full-hd-lcd-tv-samsung.html?page=1&back=search
Petr_K (62)|27.10.2008 14:49
Neví někdo jaký je rozdíl ve spotřebě mezi 46" a 55"?
Asi jiné rozdíly za těch 20.000,- než to že je jedna tv menší a druhá tv větší není, že?
martin01_cz (218)|27.10.2008 15:05
[QUOTE=Debil041;198268]To tě samozřejmě napadlo dobře :-) Ale když si přečteš, co jest v mnou uváděném odkazu, zjistíš, že:[/QUOTE]

A to je důležitý. A pak jsou ještě jiný věci, který jsou důležitý. A to je podstatný, jestli mi teda rozumíš :p
Debil041 (130)|27.10.2008 15:21
[QUOTE=martin01_cz;198280]A to je důležitý. A pak jsou ještě jiný věci, který jsou důležitý. A to je podstatný, jestli mi teda rozumíš :p[/QUOTE]

To ti teda jako vyčpěle rozumím, jestli mi rozumíš... ;-)
martin01_cz (218)|27.10.2008 16:00
No proto, každopádně to nevypadá moc dobře, nikde to nemají. Ale když si pospíšíš, tak to možná stihneš tady [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :)
Brnky (84)|27.10.2008 17:33
Nemáte někdo zkušenosti s eshopem http://www.imart.cz Mironet po týdnu uklidňování, že už to poslali, - nic nedorazilo. Lžou. Objednal jsem ji tedy u "imartu" a budu se modlit.
Debil041 (130)|27.10.2008 17:33
[QUOTE=martin01_cz;198289]No proto, každopádně to nevypadá moc dobře, nikde to nemají. Ale když si pospíšíš, tak to možná stihneš tady [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :)[/QUOTE]

Nestihne... Bohužel "PLEASE NO INTERNATIONAL BIDDING" :-(
martin01_cz (218)|27.10.2008 20:32
[QUOTE=Brnky;198303]Nemáte někdo zkušenosti s eshopem http://www.imart.cz Mironet po týdnu uklidňování, že už to poslali, - nic nedorazilo. Lžou. Objednal jsem ji tedy u "imartu" a budu se modlit.[/QUOTE]

Mám pocit, že už ji tam někdo odsud kupoval.
Debil041 (130)|28.10.2008 11:21
[QUOTE=martin01_cz;198327]Mám pocit, že už ji tam někdo odsud kupoval.[/QUOTE]

Někdo to tam už určitě koupil, nevím ovšem, zda z této komunity. Každopádně mi vyfouknul LE55A956 přímo před nosem, pacholek!!! :-( Mám ji zatím objednanou s dodáním okolo 10.11.2008. Nespěchám a nepopoháním to, času dost. Jednání s imart.cz je zatím na výbornou, dodají mi i to, co normálně nenabízejí. Po počáteční nedůvěře se dojem zatím stále lepší...
Debil041 (130)|28.10.2008 11:30
[QUOTE=001david;198216]Dobrá práce!!! Pokud zjistíš další info nebo něco ohledně prodeje u nás, dej to sem. Todle by mě hóóóódně zajímalo.

Dík[/QUOTE]

Tak novinku jednu mám... A také se tímto všem debilně omlouvám, protože jsem čerpal sice z věrohodných zdrojů, nikolivěk však z těch nejoficiálnějších. Ačkoliv mi to tu doslova několik týdnů leží u postele (tím myslím vytištěný manuál k LE55A956, resp. k Series 9, jenž je v elektronické verzi k dispozici na http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/200809/20080905171007500_BN68-01737C-00Eng-0813.pdf), bohužel jsem zdejší osazenstvo kapánek mystifikoval s typovým označením a názvem "Wireless LinkStick (WIS-08BGX/XAA)". Správně to má dle manuálu dodávaného k výrobkům určeným pro ČR má být: "Samsung Wireless LAN Adapter (WIS-08BG). Tento přístroj je prodáván odděleně. Kontaktujte vašeho Samsung Electronic prodejce.". Podrobnosti na str. 27 Users Guide.

Bohužel vyhledávání na stránkách samsung.cz nedává žádný výsledek. Google se na tomto odkazu http://www.google.cz/search?hl=cs&lr=&q=Wireless+LAN+Adapter+WIS-08BG&start=10&sa=N tváří, že v rodném jazyce žádné informace také nehodlá poskytnout. Nicméně je tam mnoho odkazů na zahraniční e-shopy renomovaných jmen, kde se to dá koupit. Pokud byste to někdo kupoval, dejte mi vědět, vzal bych si také jeden kousek.

Tímto se znovu debilně omlouvám za tuto politováníhodnou událost, ke které dochází maximálně jednou za deset let, jestli mi rozumíte... ;-)
FedaK (3)|28.10.2008 13:35
No tak jo kluci a holky .. jsem si to tu podrobne prostudoval .. a zda se ze po cca 2 letech se konecne rozhoupu a udelam Samsungu kseftik ... ta LE46A956 je gute, ale fakt vazne premyslim i o LE55A956. Draha je jako swina, ale, kdyz uz ... tak uz :-)
Jenom se zeptam, ulpne blbe .. tak me nenadavejte .. obsahuje ta TV primo nejaky internetovy prohlizec ? Jinymi slovy, pripojim-li TV k siti, muzu se dostat na internet ? Nebo jen pres PC ?
Brnky (84)|28.10.2008 16:39
Nevíte někdo, kde se dá stáhnout knihovna médií (kuchařka, cvičení, atd.)? Jinak když máš připojenou TV do netu, jdou ty RSS zprávičky? Nedělám si iluze, že tam budou naše zprávičky.
smook02 (12)|28.10.2008 16:50
Ahoj, tak jsem se stal take majitelem 786ky. Prvni dojem: absolutni nadseni z obrazu! Tahle telka je moje 3. Prvni byl samsung nejake Rkove rady ... uz nevim presnej typ. Tu jsem bohuzel musel vyreklamovat primo v Samsungu ... v obraze se asi po 14dnech zacali objevovat rusive pruhy. Nastesti v Samsungu o teto neresitelne zavade vedeli a tak vystavili dobropis a prachy jsem dostal zpet.

Po teto zkusenosti jsem se moc nechtel vracet k Samsungu, tudis jsem po dlouhem spekulovani a cteni for pristoupil ke koupi PHILIPS 42PFL7603D. Potom co jsem ho pripojil k HTPC pres HDMI-HDMI (na Radeon HD 3200), zdesil jsem se. Na statickem obraze nebylo videt zadneho problemu, ale jakmile se neco pohnulo, tak se objevila tzv. "mouse teeth" nebo "tearing" vznikajici deinterlaci obrazu (viz. prvni obr na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Deinterlacing). Zkousel jsem vsemozna nastaveni obrazu, ale te pos**ne deinterlace jsem se nedokazal zbavit ... byla patrna i pri pohybu mysi. Opet jsem usedl k pc a zacal hledat informace o teto chybe a nasel jsem spoustu lidi, kteri maji stejnej problem (zatim neresitelnej) Takze papa Philips - vraceno v ramci 14. denni lhuty.

Takze neskutecne zklaman jsem opet usedl k hledani a po precteni tohoto vlakna jsem se rozhodl ke koupi 786ky. Sice za trochu vice penisku (34), ale hned druhej den jsem ji mel v aute. Vysliknul jsem ji z obalu, pripojil hdmi a antenu a zdroj, zapnul, naladil analog a DVB-T, zapnul obraz na "pouze skenovani", hdmi pripojil do portu HDMI2, ten jsem pojmenoval jako PC. Nasledne jsem zapnul HTPC nastavil 1080p a overscaling (podle potreby), prepnul telku na HDMI2 a opet se zdesil!!! ... obraz byl barevne ulitnutej do zeleno/fialoveho odstinu - no proste nekoukatelnej. Po chvili me napadlo pouzit jinej port HDMI (pac pouzivam kabel HDMI-HDMI a ne HDMI-DVI) a nenastavovat na nej v ramci televize PC zdroj. To nastesti zabralo a vse slape jak ma! Mapovani 1:1, zadne cerne pruhy po stranach (<= ty odstranite overscalingem v ovladacich, jak bylo jiz drive popsano).

Neco maleo k obrazu ... cerna je opravdu ohromujici a to je mozna v nekterych okamzicich hlavni problem. Pokud si poustite nejaky obrazovy test ( napr. Eizo-test9.exe) a naklikate na obrazovku, kde je cela plocha cerna a sviti bile jen 4 rohove pixely v ramci jednoho ctverce, zjistite, ze po cca 1 vterine LCDcko vyhodnoti obraz jako kompletne cernej a vypne nebo stahne na minimum veskere podsvicujici diody, i ty pred kterejma ma byt prave ten bilej pixel. Vysledek je takovy, ze misto cerneho obrazu s jasne zaricima pixelama je videt jen cerno. A jakej to asi bude mit vliv na sledovanej obraz? ... to ad si kazdej domysli sam.

Takze bud absolutne cerna, za moznou stratu nekterych detailu a nebo sedivou misto cerne ... vyberte si :) (LCD+LED / LCD s trubicema)

Ja osobne jsem pro LED!
001david (169)|28.10.2008 19:52
Hurááááá. Už ji mám. Když jsem ji vybalil, tak jse si říkal jesli jsem to nepřehnal :-I. Manželka jen kroutila hlavou na co potřebuju takovou krávu :rolleyes:. Te skok z 72 CRT je asi na ni dost.:eek: Pomalu si zvykne:D. Zatím jsem to jen naladil a první dojem - je to super. Určitě jsem chybu neudělal. Teď to budu testovat, je tam opravdu hodně nastavení a možností. Pak pujde na stěnu.


Zatím jen toto.

SD - analog - dá se na to dívat cca 3,5m , ale jenom na toto bych to nebral.
SD- DVB-S jsem spokojenej na 3,5m dobré, velký rozdíl oproti analogu.
DVD - puštěn original Gladiátor. Velmi dobré :-D.
USB DivX - Mpeg4 - Běžné rozlišení. Dobré. Spokojenost.
Jejich fota v galerii - famózní.:-)-

Brzo bude BD a PS3. Na to se fakt dost těším :-!!!

Tak kdo máte také LE46A956 dejte nějaké tipy na nastavení.Zatím jsem to natavoval jak z rychlíku.
FedaK (3)|28.10.2008 20:05
No tak blahopreju :-) Me by hlavne zajimalo, jake moznosti ma ten LAN ? Internetovy prohlizes asi nespustim, coz ?
Hmm (1739)|28.10.2008 20:08
[QUOTE=smook02;198411]... Takze bud absolutne cerna, za moznou stratu nekterych detailu a nebo sedivou misto cerne ... vyberte si :) (LCD+LED / LCD s trubicema)
Ja osobne jsem pro LED![/QUOTE]
Je ještě jedno řešení a jmenuje se "plazmošrot" :-)
Pravda na hry se to nedoporučuje, ale černá je bez ztráty detailů. Zato za jasného dne bez rolet to není to pravé ořechové, ale v kině také nesvítí oknama....
Debil041 (130)|28.10.2008 20:33
[QUOTE=FedaK;198396].. obsahuje ta TV primo nejaky internetovy prohlizec ? Jinymi slovy, pripojim-li TV k siti, muzu se dostat na internet ? Nebo jen pres PC ?[/QUOTE]

Negative, neobsahuje.
benes777 (11)|28.10.2008 20:47
Dobrý večer, vážně uvažuju o LE46A956, ale budu se na ni koukat zblízka - cca 2m. BlueRay a kvalitní DVD zřejmě nebude problém, ale co analogové nebo digitální (stejně nekvalitní) TV vysílání?
Můžete mi v krátce napsat z jaké nejmenší vzdálenosti je bez problémů koukatelné analogové a DVB-T vysílání?
Díky předem
FedaK (3)|29.10.2008 09:41
[QUOTE=Debil041;198447]Negative, neobsahuje.[/QUOTE]
Ale teoreticky by to asi nemel byt problem .. treba v nejakem novem firmweru ?!Newim proc se tomu branej ... :-(
Debil041 (130)|29.10.2008 12:15
[QUOTE=FedaK;198503]Ale teoreticky by to asi nemel byt problem .. treba v nejakem novem firmweru ?!Newim proc se tomu branej ... :-([/QUOTE]

Internetový prohlížeč v našem pojetí a chápání vyžaduje ovládání myší a klávesnici. Toto se prostřednictvím dálkového ovládání televize (jak jej známe a používáme) realizuje velmi těžko. Proto se do toho žádný z výrobců těchto přístrojů nevrhá. A úplně abstrahuji od problémů kompatibility s různými verzemi a styly tvorby webových stránek (viz např. problémy mezi jednotlivými prohlížeči pro takové PC). Stejně tak výkonnost příslušného hardwaru. To vše by vyžadovalo dodatečný hardware, navíc v malých sériích. Což by zase významně prodražilo výsledný produkt.
rkalas (88)|29.10.2008 12:45
[QUOTE=benes777;198450]Dobrý večer, vážně uvažuju o LE46A956, ale budu se na ni koukat zblízka - cca 2m. BlueRay a kvalitní DVD zřejmě nebude problém, ale co analogové nebo digitální (stejně nekvalitní) TV vysílání?
Můžete mi v krátce napsat z jaké nejmenší vzdálenosti je bez problémů koukatelné analogové a DVB-T vysílání?
Díky předem[/QUOTE]

Z té vzdálenosti bych tu telku vůbec na SD signál ani nezapínal. Na to se dá koukat až tak ze 3-3,5 m. Tak to mám já. Ale na CT1 i NOVA koukám jen v HD na tom testovacím multiplexu. HD klidně ze 2 metrů, třeba takovej matrix je lahůdka :-)