Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TViX M-6500A

martyboy (2)|30.8.2009 22:39
[quote=martyboy;238715]Zdravím, jsem tu novej a chtěl bych se zeptat, jestli někdo neměl/nemá podobný problém, jako já:

Chtěl jsem z továrního nastavení (firmwaru) nahrát nejnovější firmaware a to konkrétně verzi Firmware 1.3.168 07/08/2009 (BD-Lite Edition).
Postupoval jsem podle návodu na SAVEUPGRADE, kdy jsem z notebooku připojeného přes USB s Tvixem nahrál do rootu tvixu soubor s firmwarem, ale už v prvním kroku, kdy se má na displayi Tvixu ukázat verze firmwaru, tak nic. Přesto se firmaware nainstaloval, ale po rebootu byla jen černá obrazovka. Televizi mám s Tvixem připojenou přes HDMI. Tvix se normálně nahodil. A v Tvixu se dalo bez problému pohyboval, ale vůbec nekomunikoval s LCD televizí. Prostě žádná odezva na LCD.
A tento problém jsem měl i u jiných verzí. Verzi, kterou jsem ted rozhejbal je Firmware 1.3.28 (pre-release) 06/08/2008.

Nevíte někdo čím to je? Napadlo mě, jestli to není tím, že z továrního firemwaru nelze nahrát do Tvixe hned ten nejaktuálnější?
To by pak znamenalo, že musím nahrát všechny postupně od nejstaršího po nejnovější?
Protože i další z nových firemwarů mi to dělá.

Předem děkuji za ochotu mi poradit.[/quote]

vyřešno, naistalována ver. 1.3.158 a pak už i nejnovější verze v poho rozhebána,wow.
peatro (1054)|16.9.2009 23:56
chci se zeptat, protoze jsem na acompu cetl hodne prispevku jak rad tvix vypadava signal zkrz hdmi? neni to na nervy za ty penize?
rado101k (298)|20.9.2009 22:18
Mozes byt kludny...je to v poriadku,mam ho skoro rok a som uz spokojny...
vsetko ide ako po masle..dokonca aj nahravanie z Dvb-t...
a ceny stale klesaju ,nic lepsie za tie peniaze nekupis :-)

http://www.hdshop.sk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=53&Itemid=1
peatro (1054)|3.10.2009 20:33
no nejsem si moc jisty...vypadky obrazu cca 20-40 min jak jsem se docetl za 8000,- jestli je to prave orechove, anedocetl jsem se doposud ze by to nejaky novy firmaware vyresil, jen spekulace
rado101k (298)|6.10.2009 20:56
no nemam ziadne vypadky obrazu a pozeram hd filmy skoro stale..... :-)
luckykucky (2)|16.10.2009 16:10
rado101k: Ahoj chci se tě zeptat mám tvixe s double dbvt tunerem a hrozne dlouho trva nez se spusti televize respektive celý tvix než nastartuje trvá snad 20 sekund. jinak jak se ti podaril napojit na sit? me se zatim nepodarilo zprovoznit to po siti diky
luckykucky (2)|16.10.2009 16:17
Má někdo stejně špatnou zkušenost se spouštěním tvixe? bootování trvá snad 20 sekund, jelikož ho používam jako zdroj dbvt do plazmy tak mě to docela štve, ono i přepínání z hdtv na video a zpět je dost zdlouhavé.

Jinak se mi ještě nepodařilo ho zprovoznit po síti. připojuji ho do sítě přes router, ip adrasu mu přidělí dokonce vidím svůj počítač ale nezobrazí se mi disky nevíte? ale chápu je to težké tuhle otázku řešit takto...
peatro (1054)|16.10.2009 23:07
Rad se podelim se svymi zkusenosti ohledne Tvixe, je to kram veliky....podobne problemy jako mel martyboy vyse co uvadel, no i ja se zkousel ruzne upgradovat az jsem dospel do stadia ze tvix nedela vubec nic, krom toho kdyz ho zapnu tak okorat dokola boot potom loading a zase boot a zase loading a to vse po uprade tvix_M-6x00_1.3.150, no proste opruz nejhorsi vec co jsem mel kdy doma !!! jeste ze do 14 dnu to muzu vratit bez udani duvodo.......velice nedoporucuji!!!
RoPo (6061)|19.10.2009 07:38
Uděláš z něj cihlu a pak jej chceš vrátit. To bude mít z tebe prodejce radost :-E
peatro (1054)|19.10.2009 19:04
tak kdy by to bylo kvalitni, tak to asi nevracim, to da rozum, doporucuji si precist [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] vice problemu nez u tvixe jsem jeste na foru necetl...........no jo no korejci
Pytkin (7947)|19.10.2009 21:52
to je zvlastne .. TVIX je dlhodobo najlepsi , najrychlejsi a najviac vyladeny HD player na trhu .. Mam par kamaratov , co ho pouzivaju a vsetci si ho velmi chvalia .. Tieto reakcie , co tu citam , ma prekapuju ..
rado101k (298)|12.11.2009 21:59
Ale ved ho reklamuj a vrat im ho....mam s nim naozaj dobre skusenosti,musel si nastrafit na zly kus...treba tam nainstalovat najnovsi firmware a mas pokoj...nic kvalitnejsie zatial u nas nezozenies so zarukou....
to bootovanie fakt trva 20-30 sekund.....ale mam este dvd hdd recorder LG a ten startuje tiez sakra dlho......a predsa zijem.. :-)
nic ine ti neprehra vsetky hd videa a zaroven nenahra dvb-t v hd kvalite.... a servis zaruceny...
a ked si do pc nainstalujes Netshare tak mas vsetko z Tvixa v domacej sieti a to je na nezaplatenie...:-)
novy firmware
http://www.hdshop.sk/index.php?option=com_remository&Itemid=33&func=select&id=2
peatro (1054)|17.11.2009 15:40
tak uz ho mam vymeneny zxa novy a vse slape jak ma az na nejake ty mouchy, ale to je uz firmwareva zalezitost, upload jakakoliv verze vpoho bez problemu, zadne vypadky obrazu nebo HDMI, ne jak to naladove zdorbo pred tim, jinak mam zase problem z hardiskem, nezapisu na nej vic nez 40G poradny format neni mozny pise poskozeni svazku, no tak uz sel taky na reklamaci.......nemam ja smulu??
Zamigo (7)|20.11.2009 19:12
[quote=radekhulan;189853]Zatím zde není speciální téma o TViX M-6500A. V posledním týdnu jsem vystřídal tři multimediální přehrávače, "krabičky", a zůstal u TViX M-6500A.

Testoval jsem Popcorn A-100, IAMM NTD-38HD a nakonec TViX M-6500A.

Nejméně použitelný je IAMM. Má sice krásný 2" barevný LCD displej, takže se dá používat pro přehrávání audia i bez pouštění televize, ale jeho podpora kodeků je katastrofální. Běžně se seká na MPEG4 (DivX), často má problém s rychlým přetáčením, titulky vypadají podivně (jsou buď moc malé nebo moc velké). Nepřehraje lossless audio (ani FLAC). Nový firmware samozřejmě v nedohlednu.

Popcorn A-100 je na tom lépe, ale vysoký bitrate H.264 také nezvládá dobře. Navíc je vyloženě ohavný, toto mít v obýváku trvale bych opravdu nechtěl. Lépe na tom asi bude eGreat 31, má novější Sigma chipset a je i hezčí, ale neměl jsem už na NMT nějak chuť...

TViX M-6500A, oproti tomu, používá poslední verzi Sigma chipsetu a s firmware 1.3.28 je naprosto stabilní. Podporuje HDMI 1.3a, takže s receiverem je propojen jen přes HDMI kabel, DD/DTS audio se dá samozřejmě nastavit jako passthrough.

Ovládání, prostředí, rychlost reakcí - toto vše je mimořádně povedené a rychlé. Podpora kodeků výborná, stabilita rovněž.

Obecně, TViX M-6500A sice stojí 2x více než konkurence, ale vyplatí se.

S posledním firmware je zde de-facto naprostá stabilita provozu, nejlepší podpora kodeků (zkoušel jsem vysoký bitrate H.264 v MKV, ale i WMV HD na 1080p s WMA Pro audio, vše se výborně přehrává, a to z interního HDD i ze sítě).

Dobrý je i integrovaný displej, který se dá použít pro audio bez puštění TV (i když je zde jen jeden řádek, zde bych rád viděl displej ve stylu IAMMu). Propojení s PC zajišťuje FTP (přenos cca 5.5 MB/s) a opačně Netshare (NFS).

Uvažoval jsem i o HTPC, ale komfort ovládání a používání TViXe je vždy o řád lepší než PC.

Celkově opravdu spokojenost. IAMM NTD-38HD i Popcorn A-100 jsem vrátil ve lhůtě 14 dnů prodejci, TViX M-6500A si nechám.


Bližší info zde:
http://www.tvix.cz/products/M-6500A/index.aspx

[/quote]

Zdravím. Mám otázku. Dá sa tento zázrak použiť na stiahnutie analógového video signálu formátu hi 8 a následne ho poprípade spracovávať v Pinacle, alebo v inom programe? Keď sťahujem záznam priamo do počítača z kamery nastáva posun obrazu a zvuku. Preto musím sťahovanie častejšie prerušovať asi po 2 min. a potom pracne spájáť aby bol zvuk synchrónny. Zjednodušene toto zariadenie by mi mohlo vyriešiť môj problém? Keď som kupoval počítač pre sťahovanie analógového videa, dostal som doporučenie, že uvedená zostava to určite zvládne. Vyriešil by uvedený problém TViX?
Pytkin (7947)|20.11.2009 23:06
nevyriesil by to ..

kup si trebars toto
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
RoPo (6061)|20.11.2009 23:12
[quote=Zamigo;249709]Zdravím. Mám otázku. Dá sa tento zázrak použiť na stiahnutie analógového video signálu formátu hi 8 a následne ho poprípade spracovávať v Pinacle, alebo v inom programe? Keď sťahujem záznam priamo do počítača z kamery nastáva posun obrazu a zvuku. Preto musím sťahovanie častejšie prerušovať asi po 2 min. a potom pracne spájáť aby bol zvuk synchrónny. Zjednodušene toto zariadenie by mi mohlo vyriešiť môj problém? Keď som kupoval počítač pre sťahovanie analógového videa, dostal som doporučenie, že uvedená zostava to určite zvládne. Vyriešil by uvedený problém TViX?[/quote]

Toto je známý problém - nevhodný HW pro grabování, špatná konfigurace/celkové nastavení PC
Zamigo (7)|22.11.2009 21:37
Ďakujem všetkým za odpoveď. Ale chcem sa opýtať, či má nikto svoje skúsenosti s uvedeným prevodníkom ADVC55. Samozrejme, že som čítal aj recenzie a boli priaznivé. Ešte raz sa ospravedlňujem, že momentálne sa uvedená téma netýka TViXu 6500.
Pytkin (7947)|22.11.2009 23:43
zamigo : konkretne s tym ADVC55 nemam skusenosti .. ale neboj sa toho .. bude to OK ..
RoPo (6061)|23.11.2009 07:35
[quote=Zamigo;250043]Ďakujem všetkým za odpoveď. Ale chcem sa opýtať, či má nikto svoje skúsenosti s uvedeným prevodníkom ADVC55. Samozrejme, že som čítal aj recenzie a boli priaznivé. Ešte raz sa ospravedlňujem, že momentálne sa uvedená téma netýka TViXu 6500.[/quote]

HW od Canopusu jsou bez problémové kousky železa.
peatro (1054)|26.11.2009 15:56
Mizející soubory z hdd
hmm, uz jsem poridil box, protoze normalni PC nemam, pouze laptop.........takze jsem si udelal z interniho disku externi, no jsem z tvixu hodne zklaman, po prvni reklamaci kdy se mi z neho stala nefukcni cihla asi po 2 dnech jsem dostal novy, ale vetracek tak nejak divne sem tam rezonuje nebo co to jsou za pazvuky, toto bych jeste akceptoval a vymenil sam, ale potom nastal problem s HDD ktery nesel v tvixu na pomaly format naformatovat pres USB (pouze rychly format) potom pri zapisu velkych souboru asi 8G A VETSICH mi vytuhnul cely pocitac treba na 20% prenosu a nepomohlo nic jen odpojit USB od laptopu a nekdy jsem dokonce musel odpojit laptop od napajeciho zdroje (nesel restart). Po techto divokych zkusenostech jsem dal reklamovat HDD, kde mi po testech rekli, ze je vporadku!! No tak jsem myslel jestli neni problem s napajenim HDD v tvixu, no a ted kdyz to ctu tento topic o ztraceni dat, ktere mimo jine se take delo, tak to nejak musi souviset, ale nechce se mi verit, ze je to firmwarem, protoze kdyz dam downgreate tak ty potize pretrvavaji at je firmware jakykoliv, mam chut se toho zbavit!! To uz by byla druha reklamace a myslim, ze treti u takhle naladoveho zarizeni nebude problem?! co myslite co byste poradily?

vice o problemu

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
peatro (1054)|27.11.2009 04:58
tak kdyz HDD je v boxu tak to s pc komunikuje perfektne, kdyz ho vlozim do tvixa tak to pracuje taky dobre, ale jakmile to spojim s USB cabelem s PC tvix a neco na HDD zapisu tak to dela paseku!! zkousel jsem default nastaveni spolu s jinym firmwarem, ale ty problemy jsou stale stejne........ruzne mizi soubory nebo jsou nedostupne, hlasky jako poskozeni svazku a tak.........mate nekdo podobne zkusenosti??
rado101k (298)|29.11.2009 13:27
Novy firmware riesi obcasne miznutie suborov na disku po kopirovani z usb kluca...firmware 1.5.16
http://www.hdshop.sk/index.php?option=com_remository&Itemid=33&func=select&id=2
================================================================================
TViX HD M-6500 Change log
================================================================================
+ 1.5.16 Release note

Changes from 1.5.11

1) Player
1. Fixed: Disk corrupted sometiles after copy files from PC to TVIX
through USB.
2. Fixed: Cannot change the partition when copying files using the
function key due to navigation buttons removed.

--------------------------------------------------------------------------------
+ 1.5.11 Release note

Changes from 1.5.10

1) Player
1. Better support for EXIF rotation information in Jpeg files
2. Change back to old icon size (200*200) for normal and Album Jacket
mode
(We referred to the 1.5.10 feedback, which all preferred 200x200
size rather than new 120x120 size. Video folder icon size will
remain as previous version 1.5.10 which is 138x186)

3. The play button is the default button on the synopsis page.
(remote controller focus will be on PLAY button not BACK button)
4. Now, the icon mode change with FUNCTION key on the remote works on
text mode folders. (It worked only when all the three mode was text
mode in 1.5.10)
5. More Video cover folders are added
If a name of folder, which on the root folder, is starts with one
of below words(case insensitive), it will shows Video cover art mode
instead a normal icon mode.
-"video", "movie", "dvd", "bluray", "blu-ray", "film",
"cinema", animation", "drama", "miniseries", "tv series",
"music video"
6. Rearrange the file list page for some severe over scan displays.
Depends on the display, there could be still be some hiding at the
edges.


--------------------------------------------------------------------------------
+ 1.5.10 Release note

Changes from 1.4.26

1) Player
1. Subtitle loading speed has been improved.
2. Audio playlist now supports up to 8192 files.
3. Navigation UI Enhanced. (Not supported on UPnP)
A. The disc navigation removed from the top of the list UI. To
navigate to USB, Network, UPnP, a user need to press GOTO key
while you browse, then the navigation popup will be shown.

B. Users can select TEXT or more graphical interface mode for each
of Video, Audio and Photo on the Setup-Misc.
For Audio and Photo folders, album art and thumbnail mode will
behave similar to the Icon mode and the Thumbnail mode of our
old firmware, But for video, Cover art mode behaves differently
from older firmware. Other then video folders behave differently.

For Audio,
1. Any folders named 'Audio', 'Automp3' and 'Music' (case
insensitive) under the root folder will be shown as an
icon mode (9 columns x 4 rows) with the icon size
120*120(pixels) so if the folder.jpg(Folder.jpg,
folder.png) size is 120*120, the icon will be shown
without scale. (Coincidently, Windows Media Player save
the covers as Folder.jpg)

2. The folder which has no subfolder will be shown as list
mode, so users can see file names easily. (Background
image is the tvix.jpg on the folder, background image may
differ in actual firmware, please replace with your
choice of preference)

3. Now, jpg files which start with 'albumart'
('albumartxxxx~xxx.jpg) will not be shown on the list.
However, these will be shown as an icon when you press
INFO button while you play music. If you have many
albumartxxx~xxxx.jpg files in your folder, these files
will be shown sequentially in time.

For Photo,
1. Any folders named 'Photo' or 'Picture' on the root folder
will be shown as Thumbnail UI (9 columns x 4 rows).

For Video,
1. Any folders named 'Video', 'dtv_rec', 'DVD' and 'Bluray'
under the root folder will be shown as a Cover art mode
(8 columns x 3 rows). The size of the icon is 138x186
pixels.

2. When user enters to a folder, (this folder should be
located under folder named 'Video', 'Dtv_rec', 'Dvd' or
'Bluray'), TVIX will show a default synopsis page and
three buttons at the top of the screen which are Back,
Preview and Play. This is no magic. TViX just shows
tvix.jpg file in that folder as a background with three
buttons(Back,Preview,Play) overlaid on it. So, users need
to prepare appropriate tvix.jpg files according the
content in that folder. If there are sub folders then
TViX will show folders and files as icons and will not
display synopsis page. So, you need to delete any
subfolders to see tvix.jpg as a synopsis.

3. If the folder has a file which name starts with
'preview_', then the Preview button will be enabled and
when a user select the Preview button, the file will be
played. After playing it, a synopsis page will be shown.

4. When a user select the Play button, if there is only one
file, a file will be played. If there is more than one
file, the file list will be shown so a user can select.

5. While you watch video, you can see the synopsis by
pressing the guide key on the remote.

So recommended folder structure for movies will be

Movie_A
movie_A.mkv (main movie file)
preview_movie_A.mkv (preview file)
(You do not need to have preview_movie_A.mkv, it is
optional)
folder.jpg (cover art file)
tvix.jpg (Synopsis file)


if your movie files are more than two.

Movie_B
movie_b1.mkv
movie_b2.mkv
preview_movie_b.mkv
folder.jpg
tvix.jpg
tvix2.jpg
(the background image that appears with the movie file
list when you press "PLAY" button. if you do not have
it, default dark background image will be displayed )


2) DTV
1. Now color space option, which is on Video option, will be used.
2. Some UI bug has been fixed.
3. Fixed: In some case, TVIX reboot when DTV stops.
peatro (1054)|29.11.2009 15:23
1. Fixed: Disk corrupted sometiles after copy files from PC to TVIX
through USB.
2. Fixed: Cannot change the partition when copying files using the
function key due to navigation buttons removed.


hmm, tojsem si stahnul a upgradoval a neopravilo to vubec nic, problem pretrvava, at si to strci nekam, ja to nechcu.........kopirovani z pC na HDD zkrz USB porad chybne, soubory porad poskozene
rado101k (298)|29.11.2009 22:27
no tie poskodene particie ti to neopravi,to da rozum..ale nove poskodenia nevznikaju....:-)
naformatuj hdd nanovo a mas problem vyrieseny do buducnosti...
peatro (1054)|29.11.2009 23:42
to nemas tak docela pravdu, format disku asi tezko, spis jsem to opravil v exter. ramecku(HDD) v dosu prikazem chkdsk /f. problem je, ze i kdyz je disk opraveny, a strcim ho znovu do tvixu a pripojim k USB PC a neco zapisi na disk, vznikaji nove chyby!!
Jedina sance je prvni pripojit USB k PC a potom zapnout tvixe pak pro jistotu smazat EDID file tvixe a potom teprve bezproblemove zapisovat na disk tvixe, zase bezpecne vypnout tvixe a potom odpojit a chyby se nedeji, ale je to jeznoznacne oprus a takto to nema fungovat!!
kdyz HDD prendam do ramecky a pripojim k PC tak snim muzu delat psi kusy!! proste made in shity korea, skoda ze japonci se na neco podobneho nemaji chut vrhnout, to by bylo uplne o necem jinem!!!
rado101k (298)|30.11.2009 17:48
ved ked odpajas usb z pc ,tiez musis predsa najprv regulerne odpojit softwarovo to usb a az potom odpojit flashku...
Hmm (1739)|25.1.2010 13:58
Chci se zeptat majitelů stroje M-6500A nebo M-7000A (aniž bych četl víc jak 20-stránkové vlákno, na to nemám psychickou sílu), zda jim tyto "slavné" multipřehrávače přehrají bez problému s českým zvukem jen asi každou druhou matrosku jako mě, resp. velký počet jich korektně nepřehrají ??
Já jsem si přehrávač M-7000A pořídil bohužel už před vánoci z Pixmanie za cca 7.300,- Kč i s DVB-T tunerem jako bonusem, ale kdybych věděl, že od ledna bude v EU platit pro e-nákupy právo země kupujícího, počkal bych a teď jim to hodil na hlavu. Pořídil jsem si to hlavně kvůli přehrávání MKV a teď mi u spousty z nich nefunguje český zvuk. Vždy po vteřině až dvou lupavě na chviličku vypadne. Mate se mi něco o tom, že je to (ne)zpracováním zvuku v nějakém konkrétním programu (beSweet či jak?). Je zajímavé, že žádná česká recenze se o tomto problému vůbec nezmiňuje (SaV, Video DK, Technet). Tak nevím zda je to obecný problém a zda je řešitelný (nemyslím samozřejmě stažením jiné MKV nebo přesamplováváním zvuku).
Když pominu poměrně hlučný větrák, který kdovíproč snad nejde vypnout, i když není vložen HDD, nehorázně pomalé bootování a úděsnou reakci na povely, považuji za šílené, že mi až několikrát denně naskočí při přehrávání do obrazu černé pruhy a pak vypadne obraz zcela a nic jiného (aspoň pokud vím) než reboot přehrávače nepomůže a pak zdlouhavé přetáčení na posledně sledované místo ve filmu. No prostě hodně špatné zařízení vzhledem k ceně a zatím podávanému výkonu. Poslední firmware ze stránky Bell Technology mám. Neví prosím někdo zda a jak jsou uvedené problémy řešitelné ???
peatro (1054)|25.1.2010 19:21
jo ten problem znam stemi cernymi pruhy a vypadky hdmi, pomuze zmacknout tlacitko VIDEO at to nemusis rebootovat, dej si firmware 1.5.16.....jinak doporucuji si prostudovat stranky [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , tam najdes spoustu problemu s TVIXEM a jejich reseni!! A co se tyce tech MKV a CZ audio stopy, vina neni v prehravaci ale v ripech ktere jsou spatne demuxovany........nekteri blbci vybiraji audio z dvd pak to pridaji do MKV V MERGE a tam nastavuji strech ktery umi prepocitat jen PC ale prehravac ne....reseni je demuxovat cz audio v mkv extract, prepocitat strech v besweet 25000/23976 a zpatky pribalit do mkv kontejneru v mkvmerge............nemusis to ztahovat cele mkv znovu, to je zbytecnost
jinak ja jsme z tvixe taky zklaman po cteni zde jaka je to pecka a pak praxe........hruza, mel jsem 2 reklamace, ted mam treti 6500 zatim slape az na ty vypadky hdmi sem tam, ale neni to takova hruza, po zmacknuti VIDeO to potom slape, a ten vetrak je fakt katastrofa, tam nezbiva nic jineho nez vymenit za novy nejaky tichy [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jinak doporocuji acomp forum k precteni........ne tady se nic moc nedozvis
peatro (1054)|25.1.2010 19:29
[quote=Hmm;262105]a pak zdlouhavé přetáčení na posledně sledované místo ve filmu[/quote]

proc pretaceni? staci jen zmacknout bookmark, tam mas 8 zalozek poslednich prehravani a vyberes si ten ktery jses dival a zmacknes OK ....tvix zacne prehravat od posledniho preruseni
jinak zkus zmacknout VIDEO treba i nekolikrak posobe a nejakou vterinku pockat.............obraz naskoci ....u firmwaru 1.5.17 a 1.5.16 mi to tak vpohode dela
doporucuji si precist opravdu [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a poradne si to nastudovat
Hmm (1739)|26.1.2010 10:42
Peatro díky, jak vidno ještě s tím pořádně neumím, ostatně vzhledem ke zdroji nákupu nemám ani český návod a angličtinu holt neovládám.
VladimírD (6)|31.8.2010 14:01
Dobrý den. Moc prosím o radu s následujícím problémem.
Mám Tvix M-6500A s tunerem T441. Nějakou dobu tuner fungoval. Před několika měsíci jsem zjistil, že nemám naladěné kanály a spustil ladění (možná to bylo po upg. FW). Tuner nenaladil vůbec nic. Od té doby jsem se k problému několikrát vrátil a vyzkoušel co mne napadlo - jiný FW, jiná nastavení, tovární nastavení. V domění, že je problém v tuneru jsem jej včera odvezl do servisu distributora, který jej na počkání otestoval (na Tvixu 6600) a sdělil mi že je zcela funkční. Tvix tuner normálně rozpozná, vše se zdá být normální až na to, že nic nenaladí. Nedostatečnou úroveň signálu mohu téměř vyloučit, signál přijímám v centru Prahy s přímou viditelností na vysílač, krátkým svodem, všechny ostatní přijímače bez problému. Navíc, dříve jsem Tvix používal i na rozbočené anténě v místě velmi mizerného signálu. Laicky to vypadá jako by tuner ladil ve špatném pásmu. Nastavení v setupu jsem pochopitelně několikrát prověřil a zkusil jsem jej i změnit. Během ladění se na obrazovce zobrazuje před číslem kanálu písmeno "C" - tedy (Ch.-C00). V manuálu k T441 jsou screenshoty, na kterých toto "C" není. Pojal jsem laické podezření zda tuner neladí v kabelovém pásmu. V setupu mám jako zdroj signálu nastaveno "anténa" a zkoušel jsem ze zaufalství přepnout i na "kabel" - žádná změna.
Díky za jakoukoli radu, která by mohla vést k vyřešení problému.