Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TViX M-6500A

Pytkin (7947)|5.12.2008 14:30
[QUOTE=Panzer.Dragon;205418]ok neni nmt dik

a zvladne vyssi datovy tok u 1080p twix nebo ne?[/QUOTE]

treba otestovat .. skusali sme 25mbps a to zvlada v pohode .. viac som neskusal ..
Pytkin (7947)|5.12.2008 14:34
HTPC niekomu vyhovuje , niekomu nie .. este som nevidel take HTPC , ktore by bolo velke ako popcorn .. ja proste nechcem velku bednu do obyvacky , ktora huci .. iste .. da sa spravit aj bez ventilatorov , to ale nebude stat 10.000 (len zdroj stoji 4-8.000 korun) .. atd atd .. tak ako divx je tu stale , tak mkv tu bude stale .. tak isto dvd .. pochybujem ze dakto vymysli nieco lepsie v nablizsich 3-4 rokoch .. a ak niekto vymysli nieco nove , tak to nepojde prehrat na tom HTPC lebo HW na to staci nebude .. cize aj to si bude musiet clovek upgradnut ..

TATO DEBATA NEMA ZIADEN ZMYSEL .. bud ta HTPC bavi , alebo nie .. Potom si kupis popcorn, tvix alebo podobny mediaplayer ...
Panzer.Dragon (1081)|5.12.2008 15:25
tak sem si precet jinde ze problem s pridanym audiem je i zde stejne jako u ph takze zase nic

jednoduse jde napsat ze pokud si takovy prehravac nekdo koupi a ma to na 1080p ripy z netu a chce je mit s cz zvukem ktery je spojeny uz s filmem nebo pridany v externim souboru (viz napriklad kolonka FILMY CZ/SK DABOVANE na hdclub.sk) tak se po stahnuti filmu z netu bez konvertovani filmu na pc neobejde

..protoze na pc audio sedi se zvukem pc mu "trochu pomuze" ale tyto prehravace mu bohuzel "trochu nepomuzou" a tim odpada v podstate hlavni vyhoda a to je stahnout a pustit bohuzel to takhle neni
Pytkin (7947)|5.12.2008 15:41
panzer : to podla mna nezvlada ziaden player . uz som ti to pisal dakde .. osobne ale nevidim problem v tom vlozit zvuk do MKV .. trva to chvilku ..

inak .. ripy z netu taham len s ceskym zvukom .. neviem preco s tym mas stale problem ..
Panzer.Dragon (1081)|5.12.2008 15:59
a sou i ripy napriklad na hdclub.sk v te sekci co uvadim cz sk ktere jedou bezproblemu na popcornu nebo je to proste pravidlo ze pred kazdym takovym filmem je potreba udelat tu korekci? myslim kdyz je uz zvuk ve filmu vlozenej ale ne od majitele prehravace ale od nekoho kdo ma pc
Pytkin (7947)|5.12.2008 16:33
pancer " hdclub.sk nepouzivam .. v kazdom pripade treba vzdy skontrolovat rip , ci je dobre spraveny .. ja trebars mam radsej zle spravene ripy .. lebo potom staci len obraz zrychlit na 25 a cesky zvuk sedi .. 25 potrebujem lebo moj projektor nezvlada 23/24 fps ..
Panzer.Dragon (1081)|5.12.2008 18:13
nechci zvolit tuhle gaucovou variantu a pak stejne vysedavat u pc
RoPo (6061)|5.12.2008 19:35
[QUOTE=Pytkin;205438]HTPC niekomu vyhovuje , niekomu nie .. este som nevidel take HTPC , ktore by bolo velke ako popcorn .. ja proste nechcem velku bednu do obyvacky , ktora huci .. iste .. da sa spravit aj bez ventilatorov , to ale nebude stat 10.000 (len zdroj stoji 4-8.000 korun) .. atd atd .. tak ako divx je tu stale , tak mkv tu bude stale .. tak isto dvd .. pochybujem ze dakto vymysli nieco lepsie v nablizsich 3-4 rokoch .. a ak niekto vymysli nieco nove , tak to nepojde prehrat na tom HTPC lebo HW na to staci nebude .. cize aj to si bude musiet clovek upgradnut ..

TATO DEBATA NEMA ZIADEN ZMYSEL .. bud ta HTPC bavi , alebo nie .. Potom si kupis popcorn, tvix alebo podobny mediaplayer ...[/QUOTE]


Proč zdroj 4-8t? Twix má ventilátor. Zdroj s účiností 82+ stojí cca. 1500,-. Případně mám variantu s picoPSU s účiností 90+ +NB zdroj. Mě nic v obyváku nehučí. HDD+DVD recordér má také ventilátor. V normálním provozu nic není slyšet.
Ve velmi podobné ceně Twixu 12t lez poskládat velmi dostatečný a universálnější HTPC.

Ale souhlasím, každý zná/umí/dává přednost něčemu jinému.
Pytkin (7947)|5.12.2008 22:50
panzer : dival som sa na hdclub .. ved tam mas aj tak vacsinou filmy + zvlast cesky zvuk .. pridat ho do mkv je otazka par minut .. nechapem , co ti to robi za problem ..
Pytkin (7947)|5.12.2008 22:52
ropo : hovoril som o zdroji bez ventilatora .. mozno su dake aj za 1500 .. ja som zatial videl len take za 4 a viac tisic .. Tvix ma ventilator .. Popcorn nema .. atd atd ..

tato debata nema zmysel ..
Panzer.Dragon (1081)|6.12.2008 00:21
proste se snazim si najit nejpohodlnejsi variantu
dobre vim jak mi usetri cas a prida na pohodli kdyz mam kapesni prehravac co prehraje jákejkoliv divx a jaky to je kazdej film nejak upravovat(predchozi prehravac)

myslim ze ta debata neni zas tak o nicem ne kazdej to treba vi ze se to musi delat ale je fakt ze ted uz je tu napsany asi vse k tomuhle nedostatku tak se v tom neni potreba dal stourat
Pytkin (7947)|6.12.2008 00:36
panzer : debata nema zmysel o tom ci HTPC alebo media player ..

to co sa ty pytas zmysel ma .. i ked tomu dost dobre nerozumiem , lebo uz som ti to pisal davnejsie , ze to nejde .. mozno v teme o popcorne ? to co ty chces nevie podla mna ziaden prehravac ..
Panzer.Dragon (1081)|6.12.2008 00:49
ja vim pamatuju si to a vim ze mi to bylo docela jasne vysvetleny.. dik

ale tak nejak sem doufal ze to souvisi s vykonem,firmwarem atd a ze je treba twix konkretne v tomhle proste dal nez popcorn ale docet sem se ze je to totez,proste mohlo to bejt bez toho mezikroku a bylo by to perfektni a hned bych si nejakej koupil takhle si to jeste promyslim protoze by me to proste netesilo mam jinou predstavu
Pytkin (7947)|6.12.2008 11:00
panzer : a o com uvazujes ? HTPC ? tam to ide ?
Panzer.Dragon (1081)|6.12.2008 15:33
ano htpc
Pytkin (7947)|6.12.2008 16:21
panzer : a HTPC to zvlada ? je to synchronne ?
Panzer.Dragon (1081)|6.12.2008 17:19
vychazim z toho ze moje obstarozni pc nema problem napriklad treba s tim prikladem kterej sem daval u toho popcorna.

tak ani htpc nebude mit problem.
Pytkin (7947)|6.12.2008 18:41
panzer : tak na co tolko vahas .. stavaj HTPC a bud happy ..
MadMike83 (115)|11.12.2008 08:45
Mám podobný problém, zda Twix nebo HTPC, dá se k twixu připojit Blue-ray mechanika a pouštět z ní filmy? A ještě jakou sestavu HTPC pro HD příjem a nahrávání, aby to zvládlo?
Meldo (17)|13.12.2008 20:10
Ukazuje displej TViX M-6500A aj info o mp3, net radiu....da sa cez displej ovladat prehravac bez toho aby som musel zapnut TV? Hlucnost a zahrievanie je v norme alebo treba robit upravy ako pri eGreat-e? Aky je vlastne rozdiel medzi TViX M-6500A a Emgeton Guru 4 Tvix, ked ten Emgeton je lacnejsi ? Dik
Pytkin (7947)|13.12.2008 21:18
Cez displej vies ovladat trebars Mp3 mam pocit .. ci ukazuje aj ID3 tagy , to presne neviem .. hlucnost a zahrievanie je poriesene .. netreba robit nic .. Emgeton Guru 4 , je TVIX 4100 .. tam je starsi chip (tusim 6822) .. neni tak vykonny ako Sigma 6835 , ktora je v TVix 6500 ..
ory30 (5)|30.12.2008 13:22
caute, mal by som na Vas ktori mate doma M-6500A zopar otazok. Mozno sa budem niektorymi opakovat, ale nie na vsetky bolo jednoznacne zodpovedane.

1. Da sa nahravat video+audio zo STB? v kom formate? nahrava to na fat32 alebo umoznuje nahravat aj na ntfs? zatial co som cital, tak sa neda nahravat zo STB. jedine ak sa dokupi externy DVB-T modul, tak iba z neho. v akom formate a rozliseni dokaze nahravat z DVB-T?
2. ked si kupim zariadenie bez HDD, mozem do neho vlozit aj vacsi nez 1TB HDD?
3. po nejakej dobe testovania a osobnych skusenosti okrem dizajnu a ceny aky je hlavny rozdiel medzi 6500A a 7000?
4. umoznuje 6500A prepinat medzi dvomi zvukovymi stopami, umoznuje vyberat medzi internymi titulkami v mkv a externym srt nahratym v adresari?
5. ako je to s audio vystupom? potrebujem to napojit na nejaky DTS zosilovac, pripadne domace kino? dekoduje to automaticky 5.1 resp. 7.1? je to najlepsie zapojit do TV cez hdmi 1.3a a odtial cez vystup do domaceho kina?
6. aktualizuje vyrobca pravidelne firmware? a su tieto vylepsenia aj k niecomu dobre? odstranuje buggy a dava vylepsenia funkcionality, resp. kodekov?

Ako by ste sa rozhodli po 2-3 mesiacoch, kupili by ste si toto zariadenie alebo nieco ine od konkurencie?

dakujem vsetkym co sa podelia so svojimi skusenostami.
Pytkin (7947)|30.12.2008 13:30
1. ked mas digitalny satelit, tak mozes na tvixa nahravat (ak to ten satelit umoznuje) . do tvixa mozes dat DVB-T modul a nahravat z neho .. nahrava nie je take eke je vysielanie .. to je vlastne len ukladanie vysielaneho streamu .
2. nemal by to byt problem .. 1.5TB funguje .. ine vacsie disky asi zatial nie su ..
3. rozdiel je len cena a design .. inak su 6500 a 7000 totozne
4. zvukove stopy predpinat ide .. titulky ext/int neviem
5. ak pripojis externy receiver/dekoder , tak ide 5.1 , 7.1 alebo co tam je .. ak pouzijes hmdi 1.3a malo by fungovat ah DTS-HD a DOLBY TRUE HD .. ak nepouzijes extrne zariadenia , tak ti tvix vie dekodovat stereo .. DTS aj DD ..
6. Ano aktualizuje, stale sa daco vylepsuje ..
ory30 (5)|30.12.2008 14:25
1. ma teda M-6500A nejaky vstup hdmi, resp. S-video zo set top boxu, ktore sa da nahravat? nechapem ten satelit co pisem, ak to ide s tym malo by ist aj vsetko ine...
7. ako je natom torrent?
Pytkin (7947)|30.12.2008 14:32
ory :
1./ nie .. tvix bude sluzit len ako sietove ulozisko (NAS) .. tak sa to da pouzit ..
7./ to tusim nevie .. nie som si isty .. to vie popcorn/egreat ..
ory30 (5)|30.12.2008 14:56
http://www.tvix.co.kr/Eng/products/tunert430.aspx

a co tato linka? atsc je americky dvb-t?

pripadne co si myslis o tom co by sa stalo, keby som napojil vystup zo stb na vstup dvb-t? to by som asi nevidel ziadnu TV, co?

strasne hlupa otazka ale musel som sa opytat, lebo by som si neodpustil, keby som sa neopytal a nahodou by to slo :)
Pytkin (7947)|30.12.2008 15:06
ory ; kukni toto http://www.tvix.cz/products/T-430/index.aspx

jaky vystup z STB chces zapojit na aky vstupy dvb-t ?

skorej napis , co chces robit .. Aky STB mas ?
ory30 (5)|30.12.2008 15:18
velmo jednoduche mam Amino STB, starsia verzia ma vystup s-video a koax, novsia verzia ma vystup hdmi. chcel by som obcas nieco nahrat z toho podobne ako keby som mal videorekorder. asi to nieje mozne pri M-6500A..

nahratie cez pridavy modul dvb-t chapem, teraz v BA nahram 6 programov a 2 radia... v SD rozliseni :)
Pytkin (7947)|30.12.2008 15:22
ory : a aky STB je to ? jaky obsah zobrazuje ? zo satelitu ? z internetu ? z harddisku ?

6500vka nevie nahrat z video vstupu .. len z DVB_T vysielania cez ten DVB-T modul ..
Ale vela satelitnych primacov vie cez siet nahravat na externy harddisk .. na to sa da 6500vka pouzit .. trebars vsetky Dreamboxy to vedia .. globalne by to mali vediet vsetky satelitne primace, ktore maju linux a siet ..
ory30 (5)|30.12.2008 15:27
MadMike83 (115)|1.1.2009 18:17
Pls do jakého formátu to tvix nahrává z tuneru a jaké rozlišení?
Pytkin (7947)|1.1.2009 18:40
madmike : neviem do akeho formatu .. najskorej transport stream , tak ako digitalne satelity .. on asi len uklada vysielany stream .. rozlisenie take v akom vysielaju .. cize SD/HD ..
MadMike83 (115)|6.1.2009 13:58
[QUOTE=Pytkin;209578]madmike : neviem do akeho formatu .. najskorej transport stream , tak ako digitalne satelity .. on asi len uklada vysielany stream .. rozlisenie take v akom vysielaju .. cize SD/HD ..[/QUOTE]

Díky, ještě jsem se chtěl zeptat jak to je s praktickou funkčností tuneru, našel jsem že má celkem dost problémů, ale třeba už to pořešili. Zda na něm jede Nova HD a časování nahrávání programů.
Petrzv (2)|11.1.2009 14:34
Zdravim,
resim problem s prehravanim(archivovanim)DVD/Bluray disku.
Pozadavek:Nagrabovat(rozkodovat) DVD/BR - nahrat na disk - prehrat obraz pres HDMI do TV a zvuk 5.1/DTS po optice do zesilovace a reprobeden.
Jaky pristroj by jste mi doporucily,
predem diky za info
Petrzv (2)|11.1.2009 14:37
Nevite nahodou nekdo jak DVD soubory prevest na soubory s koncovkou trp.
Pytkin (7947)|11.1.2009 16:35
petrzv : no si v teme TVIX .. takze by som ti poradil samozrejme TVIX :)
chalitmon (9)|16.1.2009 15:29
Mám nově TViX M7000A, ale zatím (ještě asi měsíc a půl) mám k tomu klasickou 70" CRT televizi - vzadu jen scart a vpredu nejake ty audio vystupy. Jaký kabel si mám pořídit abych tvixe spojil s touto TV? Díky
RoPo (6061)|16.1.2009 16:15
[QUOTE=chalitmon;212120]Mám nově TViX M7000A, ale zatím (ještě asi měsíc a půl) mám k tomu klasickou 70" CRT televizi - vzadu jen scart a vpredu nejake ty audio vystupy. Jaký kabel si mám pořídit abych tvixe spojil s touto TV? Díky[/QUOTE]

Jestli máš TV, která má na scartu i S-Video vstup tak potom pořiď kabel, který má na jedné straně SCART a na druhé S-Video konektor (4-pin mini-DIN) + 2xCHINCH (červený a bílý) pro audio.
Pokud TV S-Video vstup přes SCART neumí, tak potom využiješ kompozitní vstup (tzv. CVBS). Potřebuješ kabel, který má na jedné straně SCART a na druhé straně žlutý CHINCH pro VIDEO + 2xCHINCH (červený a bílý) pro audio.
Chinche zapojíš do TVixe. Vše najdeš v jakémkoliv slušnějším elektru za pár korun.
Pytkin (7947)|16.1.2009 16:20
no rozhodne skorej miesto YC by som pouzil RGB .. cize Scart a na druhej stranke 2 cinche zvuk a 3 cinche obraz (RGB/YUV) .. samozrejme telka musi podporovat RGB na scarte .. ak sa to da v menu nastavit , tak to podporuje ..
RoPo (6061)|16.1.2009 16:28
TVix umí z komponentního vstupu RGB a TV si s tím poradí?
Pokud ano, tak je to samozřejmě nejlepší z dostupných analogových možností.

oprava:
TVix umí z komponentního výstup -> RGB výstup - a TV si s tím poradí?
Pytkin (7947)|16.1.2009 16:47
[QUOTE=RoPo;212136]TVix umí z komponentního vstupu RGB a TV si s tím poradí?[/QUOTE]

Tato veta mi nedava zmysel .. Ale staci sa pozriet na techspec ..

http://www.tvix.cz/products/M-7000A/specification.aspx

Video výstupy:
HDMI 1.3 (Více jak 24bitové barvy, TrueHD, DTS HD v budoucím firmware)
Kompozitní Video
S-Video
Komponentní
RoPo (6061)|16.1.2009 17:01
Komponentní výstup (Y/Pb/Pr) není RGB. Resp. TV si s tím nemusí poradit, když komponent připojíš na RGB. To jsem měl na mysli.
Nebo lze YUV a RGB zaměňovat?
Pytkin (7947)|16.1.2009 17:02
no ved v telke si vyberas , ci chces YUV alebo RGB .. neviem ci aj na tvixe je to tak .. na dvd prehravacoch , satelitoch , ... si nastavis na komponentnom vystupe , ci tam bude RGB , alebo YUV , atd ..
RoPo (6061)|16.1.2009 17:12
TViX M7000A umí na Y/Pb/Pr výstupu natavit RGB?

Nebo TV musí umět nastavit že ze SCARTu má brát Y/Pb/Pr a ne RGB, tak jak je standardně nastaveno (pokud vůbec jako RGB vstup na SCARTU daná TV má).
Malefactor (31)|23.1.2009 14:48
Zdravím

potřeboval bych poradit jaký síťový LAN disk pořídit k Tvix M-6500a ? Rád bych měl síťový disk přístupný v síti i pro ostatní PC a především pak pro přehrávání z něj pomocí Tvix.
Dost často narážím na problém s rychlostí čtení a zápisu na tyto síťové disky. Rád bych něco rychlého a spolehlivého.
Díky za radu
Muttant (4)|23.1.2009 15:22
Ahoj, o TViXu uvažuju, protože chci nějaký centrální zařízení pro videa, MP3, fotky a nahrávání z DVB-T - toho mála co tam vysílají, když nejsem doma. Dva dospívající chlapečkové mají taky hromady nejrůznějších souborů na svých PC. Skříňku s VHS kazetami, CD a DVD bych nejradši vyhodil, protože do ní stejně nikdo nechodí.
Máte někdo praktické zkušenosti s TViX T431 DVB-T? Zajímá mě hlavně kvalita EPG a případně zda umí NOVU HD v MPEG-4, zda bez problémů automaticky přepíná formáty, má nějaké spešl vychytávky? Jo a kam se vlastně montuje? To je dovnitř M6500A (M7000) nebo nějak ven? Prošel jsem to tu celkem podrobně našel pár zmínek ale potřeboval bych nějaké info, kterému bych jako relativně nezkušený rozumněl. Původně jsem uvažoval o běžném DVD rekorderu, ale rozsah funkčnosti je relativně velmi omezený a cena je cca 50% TViXu. Dík.
RoPo (6061)|23.1.2009 15:23
[QUOTE=Malefactor;213129]Dost často narážím na problém s rychlostí čtení a zápisu na tyto síťové disky. Rád bych něco rychlého a spolehlivého.
Díky za radu[/QUOTE]

Stejné problémy jsem měl také. Žádný výkonný NAS disk (s RAID polem kvůli zálohování) u nás cenově dostupný s GLAN není tak, aby se dostal při čtení přes 30-50MB/s a zápisu 15-20MB/s.
Postavil jsem si vlastní NAS (s CPU M760) momentálně se 6xHDD postupně rozšiřitelné/vyměnitelné jakýmkoliv HDD až na 16xHDD v RAID poli (což byl můj požadavek).

Takže buď kompromis - vyber si z toho co je komerčně dostupného (např. QNAP, Synology - obojí cenově tak na dvonásobku toho co mě stál vlastní NAS) nebo vlastní řešení (výkonově vyšší než komerční řešení a levnější).
Pytkin (7947)|23.1.2009 16:42
tak tak .. komputer s linuxom bude vzdy rycchlejsi ako hocijaky NAS .. A bude stat menej .. zase to neni take pohodlne .. kazdy si musi zvolit svoju cestu ..
pstrasky (1)|23.1.2009 20:08
Viete mi poradit ako mozem lokalizovat TViX M-6500A do cestiny? Mam to len v anglictine a ejdu mi poriadne titulky. Nezobrazuje mi poriadne titulky. Dalo by sa to zmenit nejakym ceskym firmwarom? A kde by som si ho mohol stiahnut?
Malefactor (31)|24.1.2009 12:55
to pstrasky: šmarjá člověče trochu čti kolem a pak se ptej. Trochu snahy. Těchto základních informací je všude dost. Bez práce nejsou koláče. howk

to Muttant: no a Vám bych poradil to samé. Hezky jste nám popsal proč si chcete pořídit Tvix, ale také málo čtete. Kontaktujte distributora a ten Vám na to odpoví, Acomp je to. Fotky kudy a jak se zastrkává tuner DVB-T je na jejich stránkách také! Uff


Nu a k onomu NAS LAN disku. Já nechci dalšího nepřenosného žrouta el. energie ve formě Linuxového PC !! Nehodlám se kvůli hloupému LAN disku učit v Linuxu.
Chci přenosné plug and play zařízení, kdy přinesu zapojím do LAN a jedu. Četl jsem tu o NDAS diskách, ale někde píšou jak jsou super rychlé někde jak jsou super pomalé. Už mě jsem prohlédl tolik recenzí , že v tom mám hokej. Vím o celkem rychlém D-link DNS-323 nebo Synology 107+. Ale pokud opravdu doma někdo má LAN disk a je s ním spokojený, sem s ním.

Je také divné když se tu uvádělo že Tvix pomocí Samby kopíruje kolem max. 7MB/s a pak někdo píše jak absolutně bezproblému přehrává HD filmy s datovým tokem kolem 22MB/s. Fakt nevim. Ještě Tvix nemám doma, ale již je na cestě. Jak je to tedy s těmi rychlostmi? A jak používáte Tvix Vy ostatní?

děkuji