Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TViX M-6500A

w-one (93)|3.10.2008 11:08
[QUOTE=Pytkin;194461]w-one :

1/ je to preto lebo to robia blbci .. nesedi fps zvuku a obrazu = zvuk ma inu dlzku .. PC si s tym poradi .. tieto prehrace nie a seka to ..

2/ skorej je to spatnym ripom ..[/QUOTE]

Setkal si Ty nebo někdo z vás kluci s tím jemným trhaným pohybem taky u ripů na vašem Tvixu? Mně to totiž dělá u všech co jsou 1080i.
bugr (295)|3.10.2008 11:53
[QUOTE=Pytkin;194460]bugr : rozhodne chod do 6500 !!! Rozdiel v cene neni tak dramaticky .. zasadny rozdiel oproti 4100 , ze 6500 ma najnovsi (a najvykonnejsi) chipset od Sigma Design .. 4100 nema dostatocny vykon na prehravanie HD videa a sem tam to nestiha ..[/QUOTE]

aha, četl jsem recenzi kde takový problém nezmiňovali, no rozdíl v ceně docela je, chci ten s 1TB hdd když už ;)
Aliens_II (380)|3.10.2008 12:40
[QUOTE=w-one;194463]Setkal si Ty nebo někdo z vás kluci s tím jemným trhaným pohybem taky u ripů na vašem Tvixu? Mně to totiž dělá u všech co jsou 1080i.[/QUOTE]

nooooo, já bych to spíš viděl jinak. Podle mě to bude tím, že to valíš přes síť a né přímo z disku v tom stroji.
w-one (93)|3.10.2008 13:38
[QUOTE=Aliens_II;194473]nooooo, já bych to spíš viděl jinak. Podle mě to bude tím, že to valíš přes síť a né přímo z disku v tom stroji.[/QUOTE]

Odzkoušeno i přímo z disku připojeného k Tvixu. Menší trhání ale stále ho postřehnu. Ta dálka to samo ještě trochu zhorší.
Pytkin (7947)|3.10.2008 15:18
[QUOTE=bugr;194468]aha, četl jsem recenzi kde takový problém nezmiňovali, no rozdíl v ceně docela je, chci ten s 1TB hdd když už ;)[/QUOTE]

na tvix cz :

4100 je 7850
6500 je za 10200

Ok .. je to isty rozidiel :) ale oplati sa priplatit .. disk si das dnu aky chces ..
bugr (295)|3.10.2008 15:22
no koukal jsem, že se moc nevyplatí si disk dokupovat, maj to za dobrou cenu, jen spíš přehodím myšlenku úplně jinam a půjdu do DVB-S receiveru s HDD který umí přehrát HD video protože přemýšlím, že tuhle mašinku bych využil jen z hodně malé části. Mám už těch strojů doma nějak moc, potřebuju prakticky vzate jen to HD video...
Pytkin (7947)|3.10.2008 15:38
bugr : no ak si chces nahravat satelit , a ten pozerat , tak to je urcite rozumnejsie .. ja neviem co by som zo satelitu nahraval .. ja radsej pozeram filmy .. tie ti ten satelit neprehraje .. takze tam by bol vhodnejsi asi TVIX ..
w-one (93)|4.10.2008 18:54
Hmmm...tak jsem to zase rozdrbal a už mi nic nefunguje. Dal jsem HDD do Tvixe (zmiňované trhání u HD ripů je přece jenom nepatrnější než přes 15m LAN kabel) a chtěl jsem nastavit domácí síť, abych Tvixe viděl a mohl na jeho disk kopírovat stažené soubory, ale nějak jsem to totálně rozvrtal, takže i když dám zpět stejné IP adresy a masky sítě, tak už mi Tvix HDD v počítači nenajde, dlouho trvá načítání a potom jen na televizi skočí prázdný disk bez souborů. Že jsem se na to nevykašlal. Teď nevím jak dál. Jak mám zrušit všechny nastavení sítě, LAN karet atd. a začít znovu? Jde to nějak? Víckrát už do síťování nebudu hrabat! Fakt ne. Je to jenom pro zlost. Poradí dobrá duše?

EDIT: Jinak Ping z PC na Tvix funguje. Tak nevím co se děje
Pytkin (7947)|5.10.2008 00:56
w-one : no napis ako to mas teraz nastavene .. snad dojdeme na to co mas zle ..
w-one (93)|5.10.2008 12:40
Včera jsem u toho seděl do půlnoci, pak jsem to vzetky vypnul a hle, dnes ráno funguje sdílení a dokonce - světe div se - i ftp, který mi včera ne a ne spustit!!!! Jsou to prostě věci mezi nebem a zemí. Odinstaloval jsem ovladače síťovek a znovu nainstaloval hardware, nastavil zpět adresy a zřejmě to chtělo restart, který jsem neudělal. Tak snad to vydrží ;-). Jinak je to vskutku čertovská mašinka.
Aliens_II (380)|5.10.2008 14:57
Vidíš, většinou to ale přece jenom bývá mezi židlí a klávesnicí, či ovladačem. ;o)
w-one (93)|5.10.2008 15:22
Tak tak :-)
chalitmon (9)|6.10.2008 15:40
Mám takový dotaz, nevím totiž, jestli si mám koupit s digitálním tunerem nebo bez a nevím jestli to chápu správně. Když mám analogovou kabelovku, jde do twixe zasunout kabel přímo od kabelovky a nahrávat programy z televize? A nebo to nejde a funguje to tak, že bych přes twix chytal na vlastní anténu digitální příjem - ale to je jen nějakých 10 programů?
Pytkin (7947)|6.10.2008 16:51
chalitmon " nie .. vies do toho DVB-T tunera pripojit antenu , ktoru mas na dome (alebo si daku namontujes) a potom vies nahravat programy , ktore su u vas vysielane v DVB-T ..
chalitmon (9)|7.10.2008 08:00
Aha, tak to je docela škoda. Takhle totiž budu muset mít stejně ještě dvd recordér abych mohl nahrávat programy z kabelovky. Myslel jsem že se dvd recordéru zbavím a toto ho nahradí :-(. Existuje nějaký přístroj který umí vše co twix + ho můžu připojit do kabelovky jako dvd recordér?
chalitmon (9)|21.10.2008 15:00
Tak jsem koukal, že na stránkách tvixu přibyla novinka M-7000A. Jaký je mezi nimi rozdíl? Mě připadají v možnostech stejné. Díky za info.
Panzer.Dragon (1081)|21.10.2008 15:07
zdravim,umi prosim tento prehravac naloadovat externi zvukovou stopu k filmu v 1080p? dekuji
Pytkin (7947)|21.10.2008 15:11
chalitmon : 7000 ma inu skrinu .. inak je to to iste ako 6500 mam pocit ..
chalitmon (9)|21.10.2008 15:47
Taky jsem si rikal ze to bude asi jen v tom vzhledu, ale kdyz jsem srovnal cenu u
TViX M-6500A 750GB za 12.055,- a TViX M-7000A 750GB za 14.732,- tak se mi nechce verit, ze jen zmena vzledu dela rozdil pres 2.500,-
Jedine asi co jsem ted objevil je RFX Engine - vylepsene prehravani avi/mkv souboru...
Pytkin (7947)|21.10.2008 15:52
chalitmon : oba maju rovnaky chip ne ? 8635tku .. takze tam moc rozdiel neni ..
Aliens_II (380)|21.10.2008 16:44
[QUOTE=chalitmon;197503]Taky jsem si rikal ze to bude asi jen v tom vzhledu, ale kdyz jsem srovnal cenu u
TViX M-6500A 750GB za 12.055,- a TViX M-7000A 750GB za 14.732,- tak se mi nechce verit, ze jen zmena vzledu dela rozdil pres 2.500,-
Jedine asi co jsem ted objevil je RFX Engine - vylepsene prehravani avi/mkv souboru...[/QUOTE]

Rozdíl je opravdu jen v designu. A cenový rozdíl je jen kvůli tomu. Bylo to ale úplně stejné i u verzí 4100 a 5100, nebo jak to bylo před tím.
fhouska (1)|24.10.2008 12:35
Zdravim
precetl jsem nekolik diskuzi ohledne TViX M-6500A a asi ho zakoupim. Jenom bych rad vedel 2 veci:
1) Jak je na tom s kompatibilitou s ripnutymi filmy do DivX - zaznamenal jsem, ze se to s novymi verzemi FW spise zhorsuje.
2) Kdyz pripojim pres USB DVD mechaniku a DVD filmem, bude to umet prehrat?
Dik
FH
Pytkin (7947)|24.10.2008 15:22
Takto .. Bavil som sa v stredu s kamaratom o Tvixovi .. DVICO sa nasralo na SigmaDesign (co je vyrobca cipu v TVIXe) a prestali pouzivat ich SDK a napisali si vsetko sami .. Preto podpora vsetkeho trosku padla , a postupne to vsetko zase davaju do hromady aby to fungovalo .. pre buducnost je to ale super vec, lebo su nezavisli od sigmy a mozu robit co chcu .. Takze ak nahodou dnes daco blbne , zajtra uz nebude ..
otava5 (146)|25.10.2008 14:16
existuje nejaky takovy sikovny prehravac mkvecek ale dvd mechanikou???
Pytkin (7947)|25.10.2008 14:41
HD media playerov je strasne moc. Velmi dobre vyzera toto:
http://www.hdi.co.il/fullhd_players/67-dune_hd_center.html
To ma dokonca BD mechaniku.
otava5 (146)|25.10.2008 15:10
a da se pripojit k tvixu nebo popcornu nebo k egreatu pripojit dvd mechanika a zaroven aby umela prehravat mkvecka?
Pytkin (7947)|25.10.2008 16:08
otava : mechanika je len medium .. ked to prehra z harddisku , tak to prehra aj z optiky .. samozrejme original s CSS nie ..
ttm (80)|30.10.2008 22:16
Zdravím pánové,
jsem aktuálně ve stádiu postupného zrání s tím, že si koupím TVIX M6500A. Akorát mě aktuálně pálí cca 3 body, který mi finálně můžou ovlivnit moje rozhodnutí kterou variantu:

1) Jak to vypadá s přístupem po síti? HD ripy se mi standardně stahujou na notebooku v jiné místnosti a po nějaké době je rozbalím a pak je chci přelít do TVIXe. Máte někdo info jakou rychlostí jede kopírování? Nerad bych u toho strávil mládí/stáří, až se mi bude zase kopírovat 40-50GB. Rychlost 15-30 GB/sec OK, 2-3 MB/sec už je fakt na dlouho

2) Jak je to u síťového rozhraní? Je tam 1Gb a prakticky funguje? Mezi počítači se mi přes 1Gb kabel kopírují data bez problémů tak 16-20MB/sec. Pokud by to TVIX zvládal touto rychlostí, bylo by to naprosto v pohodě

3) Pokud by byl přístup po síti pomalý, není jednodušší použít externí disk, který se přes USB/FW/eSATA připojít k počítači a pak zase k TVIXu. Má ale v takovém případě cenu mít ještě disk uvnitř?

Dík za jakýkoliv postřeh,...
Pytkin (7947)|30.10.2008 23:44
ttm :
1/ ako rychlo , to neviem .. neni to moc rychle .. rychlejsie je tvixa odpojit a pripojit cez USB a tak nakopirovat filmy .. BTW : mozes ich ale rovno hrat z notebooku .. naco kopirovat ?
BTW2 : 15-30GB/sec .. To by som chcel vidiet tu SIET !!! :)

2/ je tam 1G a vraj moc nefunguje .. ze to ide skorej okolo 100Mbit .. nemam to overene ..

3/ dalsia moznost .. optimalne je ale podla mna pripojit rovno tvixa .. resp ak ho budes mat nadratovaneho v obyvacke , tak doniest notebook k tvixovi a cez USB do neho naslahat videa .. to je to najrychlejsie .. alebo druha moznost pozerat videa po sieti z toho notebooku ..
ttm (80)|31.10.2008 00:08
[QUOTE=Pytkin;198764]ttm :
1/ ako rychlo , to neviem .. neni to moc rychle .. rychlejsie je tvixa odpojit a pripojit cez USB a tak nakopirovat filmy .. BTW : mozes ich ale rovno hrat z notebooku .. naco kopirovat ?
BTW2 : 15-30GB/sec .. To by som chcel vidiet tu SIET !!! :)

2/ je tam 1G a vraj moc nefunguje .. ze to ide skorej okolo 100Mbit .. nemam to overene ..

3/ dalsia moznost .. optimalne je ale podla mna pripojit rovno tvixa .. resp ak ho budes mat nadratovaneho v obyvacke , tak doniest notebook k tvixovi a cez USB do neho naslahat videa .. to je to najrychlejsie .. alebo druha moznost pozerat videa po sieti z toho notebooku ..[/QUOTE]

V tom bodě 2 jsem se uklepnul,... No to se stane i v lepších rodinách :-))

Jinak TVIX zvažuju právě kvůli tomu, abych nemusel pořád drátovat notebook k plazmě. Jednak mi můj malej notebook nestihá full HD a pak je to o tom, že když jsem s notebookem pryč, tak si moje lepší polovička druhý notas k televizi zapínat nebude a já potřebuji mít pro ni jednoduchý způsob, jak si nejaký HD rip pustí

Jinak když si odmyslím tyto pro mě praktický věci, jak je to ale objektivně u TVIXe s aktuálním stavem firmware? Vám, že tam tento rok probíhá docela bouřlivý vývoj, počáteční recenze právě kvůli nedotaženému firmware nebylo zrovna nejvstřícnější,...
ttm (80)|31.10.2008 00:18
Měl bych ještě jednu možná trošku zpáteční myšlenku. Když jsem se díval, co vlastně ve finále domů koupit (hlavně pro přehrávání HD ripů), vyšel mi Popcorn A110, EGreat M31B a nebo právě TVIX 6500A. Pro Tvixe mluvily některé parametry (papírově síť, kterou teď můžu ignorovat), kvalita a hlavně spolehlivé přehrávání obrazu. Pravda je, že na druhé misce vah je asi o 4 tis vyšší cena a tak si říkám, jak moc vážný to je s těmi mouchami při přehrávání všech těch dalších modelů.

Přece jenom, když si člověk pročte fóra, tak dospěje k závěru, že to asi v žádném případě úplně procházka růžovou zahradou nebude. TVIX asi bude HW lepší, v oblasti FW to ale nebude žádná slast nikde. Prošel jste už někdo podobným rozhodovacím procesem? Přece jenom nemám čas si objednávat všechny a zkoušet,který se mi ve finále bude optimálně vyhovovat,...
Pytkin (7947)|31.10.2008 00:26
ttm : Kazde zariadenie ma na zaciatku detske choroby , ktore sa casom vychytaju a uz vsetko chodi dobre .. otazne je , ako dlho to trva ..

TVIX HW je rovnaky ako NMTCka (Sigma 8635) .. Prave lepsi je tym firmwarom .. Ja som si kupil domov popcorn A110 , lebo sa mi vyhovuju jeho rozmery .. Ale mal som v rukach aj TVIXa a je to vyrazne lepsie ..
VladimírD (6)|22.11.2008 17:06
Vážení,
odpusťe mi několik dotazů nedočkavého začátečníka.
Včera jsem se stal majitelem M-6500A. (ebay, prodejce jwmun718, 330USD vč. poštovného, žádné clo - perfektní!)
TViX je zatím bez HDD. Jako první jsem zkusil přehrávání z flash disku - bez problémů (Xvid, MP3)
Poté jsem připojil doporučený USB WIFI dongle D-LINK DWL-G122 (H/W v.C1), na PC nainstaloval NetShare a po úvodním tápání s IP adresami jsem se přes NFS dostal na HDD v PC. Kupodivu jen na jedno (první) z nasdílených míst.
Zkusil jsem tedy po wifi z HDD v PC přehrát DVD soubory a jede to několik málo framů za sekundu. Tedy v podstatě to nejede. Stejný film mi uspokojivě jede přes wifi na NB.
Pokoušel jsem se vyzkoušet připojení přes Sambu a to se mi nepovedlo vůbec.

Konfigurace je:
PC---(lan)----ADSL/WIFI router D-LINK DSL-G664T
TViXM-6500A (F/W 1.2.52 F)---(usb)---D-LINK DWL-G122 (H/W v.C1)

Moc prosím o radu. Díky!
VladimírD (6)|22.11.2008 17:27
Vážení,
odpusťe mi několik dotazů nedočkavého začátečníka.
Včera jsem se stal majitelem M-6500A. (ebay, prodejce jwmun718, 330USD vč. poštovného, žádné clo - perfektní!)
TViX je zatím bez HDD. Jako první jsem zkusil přehrávání z flash disku - bez problémů (Xvid, MP3)
Poté jsem připojil doporučený USB WIFI dongle D-LINK DWL-G122 (H/W v.C1), na PC nainstaloval NetShare a po úvodním tápání s IP adresami jsem se přes NFS dostal na HDD v PC. Kupodivu jen na jedno (první) z nasdílených míst.
Zkusil jsem tedy po wifi z HDD v PC přehrát DVD soubory a jede to několik málo framů za sekundu. Tedy v podstatě to nejede. Stejný film mi uspokojivě jede přes wifi na NB.
Pokoušel jsem se vyzkoušet připojení přes Sambu a to se mi nepovedlo vůbec.

Konfigurace je:
PC---(lan)----ADSL/WIFI roter D-LINK DSL-G664T
TViXM-6500A (F/W 1.2.52 F)---(usb)---D-LINK DWL-G122 (H/W v.C1)

Moc prosím o radu. Díky!
VladimírD (6)|22.11.2008 18:28
Vážení,
odpusťe mi několik dotazů nedočkavého začátečníka.
Včera jsem se stal majitelem M-6500A. (ebay, prodejce jwmun718, 330USD vč. poštovného, žádné clo - perfektní!)
TViX je zatím bez HDD. Jako první jsem zkusil přehrávání z flash disku - bez problémů (Xvid, MP3)
Poté jsem připojil doporučený USB WIFI dongle D-LINK DWL-G122 (H/W v.C1), na PC nainstaloval NetShare a po úvodním tápání s IP adresami jsem se přes NFS dostal na HDD v PC. Kupodivu jen na jedno (první) z nasdílených míst.
Zkusil jsem tedy po wifi z HDD v PC přehrát DVD soubory a jede to několik málo framů za sekundu. Tedy v podstatě to nejede. Stejný film mi uspokojivě jede přes wifi na NB.
Pokoušel jsem se vyzkoušet připojení přes Sambu a to se mi nepovedlo vůbec.

Konfigurace je:
PC---(lan)----ADSL/WIFI roter D-LINK DSL-G664T
TViXM-6500A (F/W 1.2.52 F)---(usb)---D-LINK DWL-G122 (H/W v.C1)

Moc prosím o radu. Díky!
VladimírD (6)|22.11.2008 18:52
Vážení,
odpusťe mi několik dotazů nedočkavého začátečníka.
Včera jsem se stal majitelem M-6500A. (ebay, prodejce jwmun718, 330USD vč. poštovného, žádné clo - perfektní!)
TViX je zatím bez HDD. Jako první jsem zkusil přehrávání z flash disku - bez problémů (Xvid, MP3)
Poté jsem připojil doporučený USB WIFI dongle D-LINK DWL-G122 (H/W v.C1), na PC nainstaloval NetShare a po úvodním tápání s IP adresami jsem se přes NFS dostal na HDD v PC. Kupodivu jen na jedno (první) z nasdílených míst.
Zkusil jsem tedy po wifi z HDD v PC přehrát DVD soubory a jede to několik málo framů za sekundu. Tedy v podstatě to nejede. Stejný film mi uspokojivě jede přes wifi na NB.
Pokoušel jsem se vyzkoušet připojení přes Sambu a to se mi nepovedlo vůbec.

Konfigurace je:
PC---(lan)----ADSL/WIFI roter D-LINK DSL-G664T
TViXM-6500A (F/W 1.2.52 F)---(usb)---D-LINK DWL-G122 (H/W v.C1)

Moc prosím o radu. Díky!
VladimírD (6)|22.11.2008 19:15
Vážení,
odpusťe mi několik dotazů nedočkavého začátečníka.
Včera jsem se stal majitelem M-6500A. (ebay, prodejce jwmun718, 330USD vč. poštovného, žádné clo - perfektní!)
TViX je zatím bez HDD. Jako první jsem zkusil přehrávání z flash disku - bez problémů (Xvid, MP3)
Poté jsem připojil doporučený USB WIFI dongle D-LINK DWL-G122 (H/W v.C1), na PC nainstaloval NetShare a po úvodním tápání s IP adresami jsem se přes NFS dostal na HDD v PC. Kupodivu jen na jedno (první) z nasdílených míst.
Zkusil jsem tedy po wifi z HDD v PC přehrát DVD soubory a jede to několik málo framů za sekundu. Tedy v podstatě to nejede. Stejný film mi uspokojivě jede přes wifi na NB.
Pokoušel jsem se vyzkoušet připojení přes Sambu a to se mi nepovedlo vůbec.

Konfigurace je:
PC---(lan)----ADSL/WIFI roter D-LINK DSL-G664T
TViXM-6500A (F/W 1.2.52 F)---(usb)---D-LINK DWL-G122 (H/W v.C1)

Moc prosím o radu. Díky!
Pytkin (7947)|23.11.2008 21:04
No .. vidim podla poctu zopakovanych prispevkov , ze si dost nedockavy :)

Nevidim v tvojom prispevku ziadne otazky ..
Gounesek (29)|3.12.2008 22:38
Uvazuji take o koupi tohoto pristroje a mel bych par dotazu
Na Ebay se da poridit uz od 300 USD coz je slusna cena a chtel sem se zeptat jestli se vyplati priplatit 50 USD a koupit TViX M-7000A jestli ty zmeny sou podstatne nebo jen se jedna o designovou upravu
dikec
bugr (295)|3.12.2008 23:23
tam jde pokud vím jen o design.
Jinak já neriskuju a koupil jsem dnes M-6500 u ofiko dovozce u nás s 500GB hdd tak doufám, že dorazí brzo ;)
Pytkin (7947)|3.12.2008 23:48
gounesek : LEN DESIGN .. vnutri je to iste .. cize chod kludne do 6500 (ktora je podla mna aj krajsia) ..
Gounesek (29)|4.12.2008 11:35
Ok diky a pro me je i skladnejsi :-)
Panzer.Dragon (1081)|5.12.2008 10:49
tak premejslim ze tohle je asi to nejvykonejsi nmt na trhu prvni otazka je to tak?

druha otazka to sekani vyse popsane a uz u 1080i se mi moc nelibi sem presne ten typ kterej by ho videl taky muze k tomu nekdo neco napsaz?

dejme tomu ze muze jit o spatny rip setkal se nekdo s nejakym filmem kde uz twix byl v koncich a sekal i treba nepatrne?

jde naloadovat externi zvukovou stopu k filmu? aby se to nemuselo spojovat pred nahranim filmu do pc?

za ty penize uz neni problem postavit htpc ktere bude zvladat 100% 1080p porad mam trochu obavu ze to proste ciste po strance filmu v 1080p nemuze nahradit twix
RoPo (6061)|5.12.2008 11:10
[QUOTE=Panzer.Dragon;205376]
za ty penize uz neni problem postavit htpc ktere bude zvladat 100% 1080p porad mam trochu obavu ze to proste ciste po strance filmu v 1080p nemuze nahradit twix[/QUOTE]

Tvoje otázku chápu ve dvou významech.
Máš na mysli, že Twix nenahradí HTPC pro přehrávání 1080p nebo máš na mysli, že HTPC nenahradí Twixe?

HTPC zcela bez problémů nahradí TWIXe. Např. MB s paticí 479, procesor nějaký mobilní Mxxx nebo Txxxx, grafika ATI nějaká HD2xxx, HD3xxx či HD4xxx, nějaká verze iMon dálkového ovládání. Případně bezdrátová klávesnice.
Např. 1080p24 bez problémů. Přes HDMI leze ven jak video, tak audio po jednom kabelu.
WWW, e-mail a další věci, které je člověk na PC zvyklý dělat lze provádět v pohodlí obýváku.
Samozřejmě se to nehodí na práci. TV (plazma či LCD) dlouhodobě nenahradí klasický LCD monitor u PC.
Panzer.Dragon (1081)|5.12.2008 12:14
presne opacne to myslim :-) spatne sem se vyjadril

htpc nechci chci twix

ale rad bych se plne zameril na 1080p nic jineho poustet nechci a prave by me zajimalo jestli v tomhle muze 100% twix nahradit pc
RoPo (6061)|5.12.2008 12:59
[QUOTE=Panzer.Dragon;205398]
ale rad bych se plne zameril na 1080p nic jineho poustet nechci a prave by me zajimalo jestli v tomhle muze 100% twix nahradit pc[/QUOTE]

Tak teď už je tvoje otázka jasná :) Twix se mě líbí, ale tak do ceny 5t,-.
Kolem ceny 10-12t mám solidní HTPC. Navíc u Twixe jsi závislý jen na jednom výrobci SW (firmware) pro přehrávání.
Panzer.Dragon (1081)|5.12.2008 13:05
presne tohle ze sem zavisly na vyrobci sem mel napred napsane v predchozim prispevku ale nakonec sem to smazal :-) taky si to uvedomuju ale pokud je podpora pro rekneme dnes uz standartni format mkv v 1080p perfektni tak nepotrebuju htpc mam pc ktere je dostatecne na vse krom filmu v 1080p a ze je hlucne tak bych treba jak uz tu bylo zmineno z ebaye za nejakejch 7000Kc do toho mozna sel
Pytkin (7947)|5.12.2008 13:27
panzer.dragon : takto .. v prvom rade TVIX neni NMT .. NMT (networkmediatank) je platforma od syabasu a nema nic spolocne s dvicom ..

NMT hardware je popisane tu :

http://networkedmediatank.com/wiki/index.php/Main_Page .. hned ako prvy bod ..

a 1080p nema ziaden problem .. jak na TVIXe , tak na NMT (popcon, egreat , ...)
Panzer.Dragon (1081)|5.12.2008 13:42
ok neni nmt dik

a zvladne vyssi datovy tok u 1080p twix nebo ne?
RoPo (6061)|5.12.2008 13:45
[QUOTE=Panzer.Dragon;205411]presne tohle ze sem zavisly na vyrobci sem mel napred napsane v predchozim prispevku ale nakonec sem to smazal :-) taky si to uvedomuju ale pokud je podpora pro rekneme dnes uz standartni format mkv v 1080p perfektni tak nepotrebuju htpc mam pc ktere je dostatecne na vse krom filmu v 1080p a ze je hlucne tak bych treba jak uz tu bylo zmineno z ebaye za nejakejch 7000Kc do toho mozna sel[/QUOTE]

Twix sice přehraje MKV. Do budoucna nevíš jak to bude "s následným" formátem a možností stávajícího HW Twixe. Ano je to "jednoduchá krabička", zapojíš a jedeš. Ale počítat s tím "mám vystáráno" - nelze. Za rok, dva tři z něj můžeš mít "dead brick" jen pro "staré" digitální formáty. Vzpomeňme na "kdysi slavné" přehrávače Kiss.

eBay - cena cca. $280-$300 + $30 a případně 19% naše DPH z celkové ceny, pokud ti balíček zadrží celník.

HTPC je tiché a výkonem dostačující. Volba Win, Linux je na tobě. Musíš si jej ale nastavit, pokud ti to někdo neudělá. Pak však jede bez problémů stejně jako Twix. A umí toho více. Do budoucna rozšiřitelnější.

Mě se Twix líbí právě pro to, že to je "black box" - Plug&Play. Ale z důvodu rozšířitelnosti a podpory do budoucna v nestandardních digitálních formátech mám z toho obavy. Za 5t, pod 5t bych to neřešil. Ale 8-12t už je napováženou jestli raději HTPC.