Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Le40a656

kornelius (170)|11.8.2008 22:12
jj, za tu cenu je supr, asi bude doma brzy :) Snad ten firmware poresi neduhy a uz to bude tv bez chyby.
vikomt (3)|14.8.2008 19:22
Chtel bych se zeptat jaky mate doporuceni na nastaveni obrazu pro DVD a pro konzole. Nastaveni "zabava" -> hry ("entertainment" -> games) se mi moc nezda pro hrani, neni tam 100hz ani ten jakoby surround zvuk SRS TX (bohuzel 5.1 k tomu zatim nemam). Jake nastaveni zvuku a obrazu pouzivate vy?
kornelius (170)|14.8.2008 20:09
Tak tv uz je doma ale mam par dotazu.

1. Jak prehraju firmware, pripadne jak zjistim verzi? V manualu pisou o prehrani ale nejak mi to nefacha.
2. Mam problem se zvukem, kdyz jsem to propojil s mym pc pres dvi-hdmi tak obraz supr ale zvuk pres jack 3,5 ani tuk, kdyz jedu pres notas s-video a stejnej zvuk propoj. tak no problem ,ale obraz na prd s duchama a pouze 1024... Musim neco v tv nastavovat nebo jak? nekde jsem cetl ze grafiky ati umi pres hdmi i zvuk no me se toto nepovedlo. Stejne budu stavet htpc ale nez bude doma rad bych to pc obcas propojil a pokochal se HD obrazem :o)

Jinak zatim spokojenost, obraz jede tak jak ma, v analogu na kabelovce nastaveno 4:3 a na dvb-t prepina jak ma 16:9 a 4:3, epg v pohode a teletext taky, takze jeden z problemu zde casto popisovany ja nemam :)
joehunter (36)|14.8.2008 22:27
[QUOTE=kornelius;188005]Tak tv uz je doma ale mam par dotazu.

1. Jak prehraju firmware, pripadne jak zjistim verzi? V manualu pisou o prehrani ale nejak mi to nefacha.
2. Mam problem se zvukem, kdyz jsem to propojil s mym pc pres dvi-hdmi tak obraz supr ale zvuk pres jack 3,5 ani tuk, kdyz jedu pres notas s-video a stejnej zvuk propoj. tak no problem ,ale obraz na prd s duchama a pouze 1024... Musim neco v tv nastavovat nebo jak? nekde jsem cetl ze grafiky ati umi pres hdmi i zvuk no me se toto nepovedlo. Stejne budu stavet htpc ale nez bude doma rad bych to pc obcas propojil a pokochal se HD obrazem :o)

Jinak zatim spokojenost, obraz jede tak jak ma, v analogu na kabelovce nastaveno 4:3 a na dvb-t prepina jak ma 16:9 a 4:3, epg v pohode a teletext taky, takze jeden z problemu zde casto popisovany ja nemam :)[/QUOTE]

1. firmware stáhneš včetně návodu na instalaci od Samsungu:
http://www.samsung.com/cz/support/download/supportDown.do?group=television&type=television&subtype=lcdtv&model_nm=LE40A656A1F&disp_nm=LE40A656&language=&cate_type=all&dType=D&mType=FM&vType=R&prd_ia_cd=02010100

nyní mají poslední verzi 1011.2

jakou máš verzi zjistíš viz:
http://myego.cz/item/samsung-televize-aktualizace-firmware-pro-lepsi-obraz/category/technology
pozor info,menu,mute, power se mačká postupně nikoliv najednou!
jaký máš firmware u nové TV?

2. já mám HDMI z DVD Panasonic včetně zvuku a jede mi bez problémů. Podařilo se mi rozchodit i Anynet s Viera linkem. Zkus připojit HDMI do HDMI2 asi jen ten je s extra AV zvukem viz návod str.5 až dole
kornelius (170)|14.8.2008 22:43
Mam FW 1009.0 vyrobeno 27.kvetna 08 pokud to teda neni jen verze fw :)

je mi jasny ze z hdmi u dvd to pojede ok ale z pc to proste je neco jinyho rekl bych, prej je nutna origo ati redukce ke grafice, pohledam a dam vedet.
majkicz (872)|14.8.2008 22:57
[COLOR="Navy"]Kornelius, gratuluji. Co clouding/fleky, vse v pohode? [/COLOR]
kornelius (170)|14.8.2008 23:08
zatim vse vypada ok tv jela asi od 4h do ted :D zitra pokracuje test. jak jsem ji koupil hned sla o 500 nahoru.
grooveJ (140)|15.8.2008 13:54
mne prišla nová TV v pondelok tuším s FW 1011.2 ; neodfotil som si obrazovku, len som skonštatoval že FW nemusím updatovať lebo je tam posledný aktuálny a znova do servisného menu ísť nechcem, lebo už som nastavoval obraz - rôzne vstupy na rôznych režimoch, čo je dosť kombinácií. sranda že inak ako cez servis menu sa verzia firmware nezistí, výrobca len odkazuje na stiahnutie a inštaláciu nového (ako uviedol včera link joehunter)
Firmwarfe o ktorom píšu v návode na strane 42 (T-EMMA2DUB-0106) sa týka len digitálneho vysielania DVB-T a mohlo by to niekoho zavádzať - príspevky 24 a 25 z nasledovnej diskusie
http://myego.cz/item/samsung-televize-aktualizace-firmware-pro-lepsi-obraz/category/technology#cmmnt24

Inak žiadne nepravidelné mrákoty :) clouding nemám a ten zvuk sa tiež dá nájsť taký, aby nebolo treba vždy zapínať zosilovač/repro na bežné TV vysielanie. Len sa mi javí oneskorený zvuk z repro TV, čo je zvláštne lebo zvuk cestou z (káblovky) --> TV --> cinche L+R cez obyčajný receiver --> do reproduktorov ide neposunutý (porovnané so zvukom z jedného kábla pri dvoch TV na rovnakom programe). normálne si ale človek ten posun zvuku nevšimne keď nejde z dvoch ciest (napr. tie 2 TV, alebo TV + zvuk cez zosilovač). ešte by som to chápal, keby zvuk zo zosilovača bol oneskorený a z TV presný :)
kornelius (170)|16.8.2008 20:18
Tak jsem nahodil nejnovejsi firmware a zadna zmena. no ale stale resim jaky slucovac pouzit abych mel soucasne analog kabel (docasne) plus digital ze vzduchu. Dnes jsem si jeden koupil slucovac a ackoliv jsem to prodavaci vysvetloval tak mi prodal presne opacnej, nastesti vymena bude prej v pohode, je to par korun. Doufam z ty duchove nebudou :D
misil (1)|18.8.2008 13:41
co se tyka vybirani vstupu, proc proste po stisku tlacitka Source neni kazdymu vstupu prirazeny cislo. Misto listovani sipkama v tabulce by se proste stisko Source+1 a hotovo. Snad to do pristiho formwaru nekoho napadne :)
radekhulan (185)|18.8.2008 14:14
Na přepínání vstupů je skvělý ovladač Logitech Harmony, který se dá programovat. On každý vstup má vlastní kód, ale Samsung ovládání je neobsahuje. Logitech ovšem ano :-)
kornelius (170)|18.8.2008 20:09
Tak dalsi poznatek, tentokrat ohledne prepinani 4:3 vs. 16:9. Fungovalo mi to jeste vcera odpo nez jsem nastavil barvy dle navodu z anglickeho webu. pak to najednou uz zustalo na 16:9. Tak jsem dal obnovit a hnedle to slo, takze jsem to nastavil snad opet stejne a jede to, je mozny ze to roztazeni obrazu dela nektera volba v nastaveni no...
majkicz (872)|19.8.2008 08:55
[COLOR="Navy"]Urcite jsi nastavoval JENOM barvy? Nehral sis i s nastavenim formatu obrazu jako "just scan" apod.? :D Protoze to vse je v nastavenich zahrnuto, viiiis? :) Ale pokud umis aspon trochu anglicky, tak by to problem byt nemel, no ne? :)[/COLOR]
jayd (117)|19.8.2008 10:32
[QUOTE=brdkos;182584]Uz som to tu niekde snad pisal. Ventilator vobec nepocujem aj ked je zvuk na TV vypnuty. Pocut je v tichom prostredi az zo zadnej strany s uchom cca 15 cm od krytu. Najskor zalezi na stasti ako kvalitny vam na Slovensku namontuju ;). Ak mate netopierie usi, experimentoval by som s umiestnenim TV. Pokial mate LCD vsunute v odrazivom prostredi typicky nabytkovej stene, jednak tam bude zla cirkulacia vzduchu a okolie bude hluk ventilatoru znasobovat. Moding je jednoduchy, po odobrati zadnej steny vymenit stavajuci ventilator za efektivnejsi typ, cim vsak pridete o zaruku. ;)
Je pravda, ze by mohol byt tepelne regulovany co zda sa nie je. Pokial prevadzkujete dane LCD na podsvetleni 3 je vyzarovane teplo asi 100W co by sa mohlo uchladit aj beznou cirkulaciou vzduchu.
Je tiez moznost, ze do uhlopriecok vacsich ako 40' montuju vykonnejsi/hlucnejsi typ.

Osobne mam len 40' a ventilator som si uvedomil az po tom ako som cital podobne problemy v diskusii.[/QUOTE]

no ja netopiri usi nemam ..ale ten vetrak slysim na 3m :-(, teba rano, kdyz pustim tv na malou hlasitost, tak je to dost slyset...odpoeldne, kdyz uz je vetsi hluk v okli tak to jde...ale jinak mi to dost vadi..hold se asi uy na ten zvuk zameruji :-( jinak ta tv je jen stolku cca 30 cm od zdi..v okoli nic jineho neni
majkicz (872)|19.8.2008 10:35
[COLOR="Navy"]Ta televize ma nejaky vetrak? :eek: [/COLOR]
jayd (117)|19.8.2008 10:58
40 palcu ho ma..46 uz ne
majkicz (872)|19.8.2008 11:02
[COLOR="Navy"]Aha :o , diky jayd :BB: [/COLOR]
kornelius (170)|19.8.2008 13:02
[QUOTE=majkicz;188449][COLOR="Navy"]Urcite jsi nastavoval JENOM barvy? Nehral sis i s nastavenim formatu obrazu jako "just scan" apod.? :D Protoze to vse je v nastavenich zahrnuto, viiiis? :) Ale pokud umis aspon trochu anglicky, tak by to problem byt nemel, no ne? :)[/COLOR][/QUOTE]

nastavoval jsem vse, ale just scan bylo nastaveno predtim i ted
jayd (117)|19.8.2008 15:00
majkicz: no za dva roky to rozeberu s strcim tam nejaky jiny vetracek:-) i bez nej by to mozna slo :-)
je to takovy divny zuk..kdyz mam hlavu u ty tv tak mi to ani tak nevadi..ale kdyz sedim na sedacce tak je to takovy neprijemny..jeste zkusim drobet natocit TV :-)
rupin (5)|20.8.2008 05:56
Já větrák slyším pouze když dám hlavu za obrazovku k větracím otvorům. Ani metr před obrazovkou při vypnutém zvuku není slyšet nic.
jayd (117)|20.8.2008 07:08
hm:-( hold mam stesti na blbej kus no:-( kdy jsi tu tv kupoval?
rupin (5)|21.8.2008 05:50
3.7. v OK Chomutov.
jayd (117)|21.8.2008 08:18
no ja 22.4 ..no hold to zkusim reklamovat...pac dnes rano mi to fakt stvalo:-)kdyz je program, kde se povida, tak to musi byt na hlasitost cca 10-12. ale jakmile je neco prerusovanyho...treba rano volejbal...tak mi to dost vadilo :-(no pak dam vedet jak jsem uspel:-)
comm (124)|21.8.2008 09:14
Taky vetrak neslysim ze sedacky, ale slysim bzuceni podsvetlovacich trubic, neni to prave to co slysis i ty? Zkus dat backlight na 10, co uslysis pak...
jayd (117)|21.8.2008 13:25
zkusim, no ted ho mam na 3 :-)
comm (124)|21.8.2008 16:09
Na 3? Eh, mi prijde malo i 6 v noci...
kornelius (170)|21.8.2008 17:13
Ja mam taky na 3, vse dle nastaveni z "anglie" ale gamu asi dam na vic protoze cerna je opravdu cerna az moc, v noci to neva ale ve dne to je tmavy dost. ALe nastaveni ma teda hafo, Uz mam doma HTPC instaluju a tesim se na zapojeni :D
grooveJ (140)|21.8.2008 20:10
kombinujem od 2 do 5, najčastejšie mám 3-4 keď pozerám podvečer - ale nakombinuje sa to s "úsporou enegie" + "dynamickým kontrastom" + "kontrastom" . Vetrák nepočujem a to mám všeobecne "ostrý" sluch
piano (4)|22.8.2008 00:18
Zdravim, s tim vetrakem v SAMSUNGu LE40A656 jste me pekne zaskocili! Byl jsem pevne rozhodnutej tuhle lcd tv koupit ale ted jsem na vazkach jestli radsi nekoupit sony kdl40w4000 ta ma pasivni chlazeni. Co udela ten vetrak tak za 2-3 roky to bude slyset podstatne vic nez kdyz je tv nova? A abych musel zesilit tv kvuli hlasitemu vetracku to se mi taky nechce protoza ja sleduji tv hlavne v noci a to hodne potichu. Zapina se vzdy kdyz zapnu tv nebo jenom nekdy?
jayd (117)|22.8.2008 07:09
jj na tri, ja mam nastaveni z avforum, nebo pak z "anglie"

jinak jsem zkousel menit to podsviceni, jas, konstrast, aby sla TV na plno a zvuk porad stejny.

ten vetracek se pousti/vypina automaticky s tv..si kup 46" ta uz je pasivni:-) no jsem mel 4 mesice pockat:-)..ale vzhledem k tomu, ze jsem tu asi zatim jediny, kdo to slysi, tak bych do toho sel, kdyz ji vzmes z netu, tak ji muzes vyzkouset a za 14 dni vratit:-)

zkusim zajit do servisu a nejak so domluvit,a by tam nebyla TV cely mesic, ale aby na to koukli hned..a pak se uvidi..uz vidim jak rikaji, ze je to normalni hlucnost:-(ale podle me to na zacatku ta TV nedelala
joehunter (36)|22.8.2008 21:12
poslouchám při vypnutém zvuku zleva, zprava přímo u televize a bohudík zatím nic neslyším.
jayd (117)|23.8.2008 17:41
no ja TV neslysim pokud mam pusteny PS3:-) no hold to zkusim v tom servisu:-(
vikomt (3)|25.8.2008 14:00
I kdyz vypnu zvuk a ucho dam uplne k ventilacnim diram tak nic neslysim. Podle me aktualne vyrabeny 40" zadny problem s vetrakem nemaji. Kupoval jsem pred 2 tydnama.
joehunter (36)|25.8.2008 21:16
nyní je ke stažení nový firmware 1015.0 . Po rychlé instalaci jsem zjistil, že je přidána země Česká republika, bohužel jen v analogu. Jaké jsou další změny, zatím nevím. V digitálu se mi to zatím chová stejně. tzn volba země Velká Británie s tím že nejde teletext. Jaká je vaše zkušenost.
kornelius (170)|25.8.2008 22:16
[QUOTE=joehunter;189291]nyní je ke stažení nový firmware 1015.0 . Po rychlé instalaci jsem zjistil, že je přidána země Česká republika, bohužel jen v analogu. Jaké jsou další změny, zatím nevím. V digitálu se mi to zatím chová stejně. tzn volba země Velká Británie s tím že nejde teletext. Jaká je vaše zkušenost.[/QUOTE]

jj na to jsem se chtel taky zeptat whats new? v zari maj bejt pry uplne novy FW tak uvidime, verze 20 uz snad bude i na srovnani digi kanalu poporade bez radii :D

Jinak novy FW zde - http://www.samsung.com/cz/support/download/supportDown.do?model_nm=LE40A656A1F&mType=FM&vType=L&disp_nm=LE40A656
majkicz (872)|25.8.2008 22:42
[COLOR="Navy"]Kornelius, ty tam snad mas spolecne radia i tv kanaly? Nevzpominam si, ze bych je tam mel :) Slo to preci zapnout bud s nebo bez.[/COLOR]
kornelius (170)|25.8.2008 22:45
jo mam bohuzel :(
joehunter (36)|25.8.2008 22:47
[QUOTE=kornelius;189296]jj na to jsem se chtel taky zeptat whats new? v zari maj bejt pry uplne novy FW tak uvidime, verze 20 uz snad bude i na srovnani digi kanalu poporade bez radii :D

Jinak novy FW zde - http://www.samsung.com/cz/support/download/supportDown.do?model_nm=LE40A656A1F&mType=FM&vType=L&disp_nm=LE40A656[/QUOTE]

se srovnáním digi kanálů nemám problém. Naladit přes země "jiná", setřídit, vybrat kanály přes oblíbené, pak nastavit seznam kanálů-výchozí na oblíbené. Nakonec přenastavit přes analog země v digitálu na Velká Británie.
majkicz (872)|25.8.2008 22:55
[QUOTE=kornelius;189304]jo mam bohuzel :([/QUOTE]

[COLOR="Navy"]Strana 34 - Stisknutím modrého tlačítka lze přepínat mezi možnostmi TV, Rádio, Data/Ostatní a Všechny.

Necetls navod? :D [/COLOR]
kornelius (170)|26.8.2008 07:33
navody sou pro zensky ne? :D Cetl jsem ho samo, ale proste je trosku vetsi mno :D
kornelius (170)|26.8.2008 22:30
Tak uz jsem konecne naladil stanice od 1 a bez radii, diky za postup vim ze uz tady nekolikrat byl ale ja tam nejak stale nemohl dostat tu volbu plug n play ale uz to jede, takze super !!!
Worryjohn (27)|29.8.2008 12:00
No, na analog i pozemní digitál já kašlu. Ale co mne mrzí je mizerná funkce 100 Hz. Tam by to chtělo ve FW zatlačit a zlepšit to.
radon (142)|29.8.2008 17:30
ty máš 100Hz mizerné ? to máš ještě dobré, mně připadá že vůbec nefunguje, nevidím žádné změny (tedy kromě dema, kde je obraz trochu čistší), schválně jsem koukal na fotbal a zkoušel různou intenzitu a nic ... to tedy děkuji těm radílkům, že bez 100 Hz se na LCD na sport nedá koukat :-P
kornelius (170)|31.8.2008 08:28
Tak jsem nahral new FW, zadny zmeny nepozoruju jen ze musim ted 2h vse nastavovat :( ale koukam ze nemuzu nastavit u obrazu volbu teplota barev??? Nevit nekdo zda to jde zapnout? Mam jen nastaveni barvy studene 1,2 a normal ale dne angl. navodu WARM2 proste nemam vysviceny :(
grooveJ (140)|31.8.2008 10:52
kornelius, t.j. pri každej zmene FW sa zmenia aj nastavenia, alebo sa ešte po prehraní FW pozrieš do servisného menu, a až toto zmení hodnoty nastavení (pri obraze na vstupy/režimy) ? + ešte praktická otázka, všetky pôvodné nastavenia si potom nahádžeš naspäť na tie isté hodnoty, alebo ten obraz je už inak "zafarbený", takže by sa už netrafili do pôvodného obrazu?
kornelius (170)|31.8.2008 19:35
groovej, nastavil jsem hodnoty dle "anglickeho" navodu. po nahrani new FW nepozoruji zadne zmeny, tak nevim proc to vydali. Ale mozna jsem si jich jen nevsiml, melo to zrychlit prepinani dvbt programu, no zmena se nekona.

Ale vsiml jsem si ze u nekterych voleb nastaveni obrazu nemam vysvicene a neni mozne je zmenit, muzete mi k tomu nekdo napsat zda to mate taky nebo to je problem jen u me? jako nijak mi to neva ale treba tu teplotu barev bych zmenil rad.

toto mi nejde zmenit:
OBRAZ MOZNOSTI:
TEPLOTA BAREV: TEPLE BARVY 1 a 2
DNIe
UROVEN CERNE HDMI
majkicz (872)|1.9.2008 08:30
[COLOR="Navy"]korny, ani netusis, jak me stve, ze nemuzu srovnavat s tebou...tv stale nekde na cestach :mad: [/COLOR]
grooveJ (140)|1.9.2008 10:29
[QUOTE=kornelius;190028]
Ale vsiml jsem si ze u nekterych voleb nastaveni obrazu nemam vysvicene a neni mozne je zmenit, muzete mi k tomu nekdo napsat zda to mate taky nebo to je problem jen u me? jako nijak mi to neva ale treba tu teplotu barev bych zmenil rad.

toto mi nejde zmenit:
OBRAZ MOZNOSTI:
TEPLOTA BAREV: TEPLE BARVY 1 a 2
DNIe
UROVEN CERNE HDMI[/QUOTE]

to si si všimol pomerne neskoro, pravdepodobne to tak bolo od prvého dňa kúpeného TV :) uvedené teploty farieb idú voliť len pri režime Film; návod strana 20-21 (=nie je to tak vela) DNie pri Dynamický a čierna HDMI len cez externé prepojenie HDMI. ;)
kornelius (170)|1.9.2008 17:27
No me uz to neslo drive rikal jsem si ze jsem to tam uz nekde videl zapnuty :)
Smaarty (29)|2.9.2008 09:44
[COLOR="DarkRed"]Včera jsem provedl aktualizaci FW 1015 na mojí [COLOR="Red"][SIZE="3"]LE46A656[/SIZE][/COLOR]. Mohu potvrdit, že se mi smazalo uživatelské nastavení obrazu a zvuku, aniž bych otevřel servisní menu. Jednoduše po aktualizaci byly pravděpodobně všechny hodnoty na továrním nastavení. Dokonce zmizely i naladěné analogové TV programy, v DTV naštěstí zůstaly vč. nastavení oblíbených.
Podle informací na zdejším fóru by se mělo tímto FW urychlit přepínání mezi DTV programy, ale v porovnání s předchozí verzí (1011) jsem nepozoroval žádný rozdíl. Nic dalšího jsem nezkoumal.[/COLOR]