Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Le40a656

FFMAN (167)|17.6.2008 11:33
U SONY W4000 je možnost nastavení v menu Rychlé zapnutí (s info - větší spotřeba ve stand by) a nebo Pomalé zapnutí (s info - menší spotřeba ve stand by-udavané 0.19W !!!)). Mám nastavené Pomalé zapnutí (TV najede do 5 s) a jsem zvědavý kolik to žere (respect v jiném vlákně "to má za úkol změřit). Jinak v techn.specifikaci je uvedeno u modelu 46" W4000 toto: "nformace o spotřebě energie: 0,19 W v pohotovostním režimu, 225 W během provozu"
carolands (34)|17.6.2008 11:39
[QUOTE=jardas33;181827]Co to tady plácáte o 1W. Problém je , že výrobce udává 1W a někteří lidé, včetně mě, naměřili při laickém měření (netvrdím že je to správně, ale to je ta otázka která se tu řeší) okolo 27W ve vypnutém stavu. Ještě jednou. Jak jednoduše změřit skutečnou spotřebu ve vypnutém stavu ? Neřeším, jestli ta spotřeba je 0,5W nebo 1W, ale pokud bude 10W a více , je to minimálně k zamyšlení.[/QUOTE]

Musíš mít měřák co změří účiník. Zdánlivý výkon co měříš ty je v tomto případě naprosto zavádějící hodnota. Když např. do zásuvky strčíš kondenzátor tak naměříš hauznumera, ale spotřeba je téměř 0. strčíš-li tam odpor pak hodnoty které naměříš budou odpovídat spotřebě téměř přesně.
Občas se dá i v marketech koupit v akci za 3 stovky zařízení (měřák) co to umí změřit. Díval jsem se na něj a poradit by si s ním měl při troše dobré vůle každý.
Dnes odpoledne to změřím, ale osobně si myslím, že pokud to je udáváno v dokumentaci tak to bude odpovídat. Přece si výrobce nenakálí na hlavu a nedá spotřebitelům do ruky jednoznačně prokazatelný důvod pro vrácení zboží pro klamně uvedené informace o výrobku.
Tom
brdkos (27)|17.6.2008 13:38
[QUOTE=carolands;181840]Musíš mít měřák co změří účiník. Zdánlivý výkon co měříš ty je v tomto případě naprosto zavádějící hodnota. Když např. do zásuvky strčíš kondenzátor tak naměříš hauznumera, ale spotřeba je téměř 0. strčíš-li tam odpor pak hodnoty které naměříš budou odpovídat spotřebě téměř přesně.
Občas se dá i v marketech koupit v akci za 3 stovky zařízení (měřák) co to umí změřit. Díval jsem se na něj a poradit by si s ním měl při troše dobré vůle každý.
Dnes odpoledne to změřím, ale osobně si myslím, že pokud to je udáváno v dokumentaci tak to bude odpovídat. Přece si výrobce nenakálí na hlavu a nedá spotřebitelům do ruky jednoznačně prokazatelný důvod pro vrácení zboží pro klamně uvedené informace o výrobku.
Tom[/QUOTE]

No to je práve to, v dokumentácii čo bola dodaná k TV som žiadnu zmienku o spotrebe v standby nenašiel ;) Verím tomu, že to nebude tých 27W, nakoniec to môžem tiež odskúšať na spínanej zásuvke Master/Slave, ktorá pri < ako 8W na Master zasuvke odpoji vsetky spotrebice zapojene do slave zasuviek. Ale najskor az v piatok.
carolands (34)|18.6.2008 08:27
Včera jsem měřil spotřebu ve Standby. Spotřeba je mírně proměnlivá, tak jsem to nechal přes noc. Průměr byl pod 1W, Max. 3W.
Tom
brdkos (27)|22.6.2008 21:08
Zaujimalo by ma, ci niekto pouzivate funkcie 100Hz a DNIe ? Podla mna su totiz len na poku.....e obrazu, keby ich ten Samsung nemal tak mi vobec nechybaju. Aj chlapci z HDTVTEST ich odporucaju ponechat radsej vypnute. Po skalibrovani podla

http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40A656/Settings.htm

musim potvrdit, ze obraz v SD je naozaj super v porovnani s ostatnymi LCD co som mal moznost vidiet. (nemam problem pozerat 40' z 3 metrov) V skratke panel je TOP trieda, ale tie udajne prevratne algoritmy bieda. Samsung by na tom mal zapracovat, alebo postupit nove panely inym vyrobcom ktory to vedia lepsie ;)
brdkos (27)|22.6.2008 21:28
[QUOTE=carolands;181960]Včera jsem měřil spotřebu ve Standby. Spotřeba je mírně proměnlivá, tak jsem to nechal přes noc. Průměr byl pod 1W, Max. 3W.
Tom[/QUOTE]

Tak ja som to teda dal na Master-Slave prepetovu ochranu. Automaticke spinanie Slave spotrebicov som vsak musel nastavit na nieco medzi 8-70W (je to zhruba v jednej tretine) aby boli v dobe ked je TV vypnuta mimo prud. Vyhodou je to, ze akonahle sa zapne telka, prifrci nasledne stava do kabeloveho set-up-boxu, ktory inicializuje spravny vstup. Kedze nie je nutne zapinat samostatne DVB-C stbox tak sa ho snad u nas aj niekto nauci uprednostnovat pred analogom, ktory je predsa len pohodlnejsi...

http://www.logicky.cz/masterslave-prepeova-ochrana-3m-51-zasuvek-led-indikace-rohs-logo-ochrate-svoje-pc-notebook-monitor-televizi-p1009430/
radekhulan (185)|22.6.2008 22:39
Obraz v SD je prostě dokonalý. Jinak Motion Plus 100Hz používám v nastavení na "Low / Nízké" pro fotbal, vypadá to opravdu výborně, pro film jej mám naopak vypnutý.

S touto řadou od Samsungu prostě člověk při koupi neudělá chybu, SD i HD bez konkurence.
Hmm (1739)|23.6.2008 07:18
[QUOTE=radekhulan;182537]Obraz v SD je prostě dokonalý. Jinak Motion Plus 100Hz používám v nastavení na "Low / Nízké" pro fotbal, vypadá to opravdu výborně, pro film jej mám naopak vypnutý.

S touto řadou od Samsungu prostě člověk při koupi neudělá chybu, SD i HD bez konkurence.[/QUOTE]
Bez konkurence s čím? Když třeba Sony W4000 má dle Teoha lepší barvy..... V rámci stejné ceny je ten Sam fakt dobrý. Bez ohledu na cenu už samozřejmě prohrává. Třeba tento plazmošrot - Pioneer PDP-LX5090 - ho nechává jasně někde vzadu za sebou. Je sice větší, ale zas o cca 35 téček dražší. Ale je to ultimativní kvalita a spotřeba bude tak o 100W vyšší než stejně velké LCD.
http://www.areadvd.de/hardware/2008/pioneer_pdp_lx5090.shtml
brdkos (27)|23.6.2008 09:35
[QUOTE=Hmm;182548]Bez konkurence s čím? Když třeba Sony W4000 má dle Teoha lepší barvy..... V rámci stejné ceny je ten Sam fakt dobrý. Bez ohledu na cenu už samozřejmě prohrává. Třeba tento plazmošrot - Pioneer PDP-LX5090 - ho nechává jasně někde vzadu za sebou. Je sice větší, ale zas o cca 35 téček dražší. Ale je to ultimativní kvalita a spotřeba bude tak o 100W vyšší než stejně velké LCD.
http://www.areadvd.de/hardware/2008/pioneer_pdp_lx5090.shtml[/QUOTE]

Všetko je o subjektívnom názore pozorovateľa. U mňa bol W4000 skoro jasným favoritom až do doby čo som ho mal príležitosť vidieť v akcii, bok po boku A656. Nikdy by som si nebol pomyslel, ze si kupim Samsung, ale naozaj ma presvedcil obrazom. SONY je podla mojich skusenosti v zakladnom nastaveni velmi dobre farebne nakonfigurovany, u SAMSUNG-u sa vsak vdaka rozsiahlemu nastaveniu farieb a bielej daju robit divy, chce to vsak cas. Treba sa odosobnit od zvuku znacky a zvazit priority. Technologicky budu vsetky sucasne LCD za tri roky uplne mimo, takze aj tak si "my" co na to mame kupime nove OLED a "tí" co na to nemaju tu este stale budu diskutovat o tom co kupit.
stani (1647)|23.6.2008 10:09
[QUOTE=brdkos;182560] Technologicky budu vsetky sucasne LCD za tri roky uplne mimo, takze aj tak si "my" co na to mame kupime nove OLED a "tí" co na to nemaju tu este stale budu diskutovat o tom co kupit.[/QUOTE]

Přesně to jsme si tady říkali před dvěma roky a kde je OLED? To bylo keců(před 3, 5 lety), že v mobilech a dig. foťácích budou v nejbližší budoucnosti jen OLED displeje ale jaká je skutečnost? Jsem už skeptik a počítám, že masová výroba a prodej AMOLED TV od 40' nahoru, bude tak nejdříve za 5 let...:(
jardas33 (69)|23.6.2008 10:13
[QUOTE=brdkos;182560]Všetko je o subjektívnom názore pozorovateľa. U mňa bol W4000 skoro jasným favoritom až do doby čo som ho mal príležitosť vidieť v akcii, bok po boku A656. Nikdy by som si nebol pomyslel, ze si kupim Samsung, ale naozaj ma presvedcil obrazom. SONY je podla mojich skusenosti v zakladnom nastaveni velmi dobre farebne nakonfigurovany, u SAMSUNG-u sa vsak vdaka rozsiahlemu nastaveniu farieb a bielej daju robit divy, chce to vsak cas. Treba sa odosobnit od zvuku znacky a zvazit priority. Technologicky budu vsetky sucasne LCD za tri roky uplne mimo, takze aj tak si "my" co na to mame kupime nove OLED a "tí" co na to nemaju tu este stale budu diskutovat o tom co kupit.[/QUOTE]

Mám úplně stejnou zkušenost. Nakonec jsem vybíral mezi W4000 a A656kou, a obrazově se mě zdál Samsung lepší. Už ho mám doma a až na hlučnost ventilátoru jsem spokojenej.
Puup (71)|23.6.2008 10:17
[QUOTE=jardas33;182566]........ až na hlučnost ventilátoru jsem spokojenej.[/QUOTE]

Muzes to nejak blize rozvest? Jak moc je slyset?
jardas33 (69)|23.6.2008 10:25
No ze začátku jsem si toho ani nevšiml, ale pak takhle v leže sleduji zprávy a zaznamenal jsem, že někde něco hučí. Asi jako ventilátor u zdroje PC. Tak jdu k Samovi a opravdu. Přestane to hned po vypnutí dálkou a začne hned při zapnutí. Není to nic hroznýho, ale slyšet to je.
Puup (71)|23.6.2008 10:46
Cili je to slyset i pres vysilani? Kdyz to drive nedelalo a pak najednou ano, neni to na reklamaci ?
brdkos (27)|23.6.2008 11:16
Casto kladene otazky ohladom LCD televizorov SAMSUNG LE..A656

1. Su vsetky modely rovnako vybavene ?
- Nie, 32' a 37' palcove modely nemaju 100 Hz, 37' model nedisponuje Ultra Clear Panelom a dynamicky kontrast 32' a 37' modelu je 1:15 000 oproti 1:50 000 u modelov s uhloprieckov 40' a viac. Panel na 37' nie je S-PVA.
(Pozn: najvyhodnejsie sa zda kupovat uhlopriecky 40' a vyssie, FULL HD na uhloprieckach mensich ako 40' straca skoro svoje opodstatnenie, vystacite si aj s 720p bez markantneho rozdielu)

2. Dokaze pracovat seria A656 s 1080p na vsetkych vstupoch ?
- Ano, bolo to overene.
(Pozn: dokaze pracovat bez problemov s 1080p aj na VGA, D-SUB vstupe, co nie je vobec obvykle, napr. SONY Bravie to nezvladaju. Obrazovo je analog cez VGA vstup velmi kvalitny. TV prevadza autokalibraciu vstupu rovnako ako pri beznych LCD monitoroch SAMSUNG. Mne sa subjektivne zda prepojenie PC analogom obrazovo lepsie ako vyuzitie HDMI2 - zalezi na roznych aspektoch ako typ grafickej karty, obsluzny software pouzite kabely, preto si to nedovolim globalne tvrdit)

3. Ake su presne rozmery vsetkych modelov s a bez stojana ?
http://docs.google.com/Doc?id=dgb7kfk3_1cfjn57db

4. Znaci iny kod na konci cisla modelu nejaky rozdiel ?
- Nie, nie je tam ziaden rozdiel

5. Je mozny 1:1 pixel mapping cez HDMI, DVI, VGA a Component vstup ?
- ANO

6. Ako sa dostanem do servisneho menu ?
- Uvedte TV do rezimu stand by (pohotovostneho). Stlacte za sebou tlacidla INFO, MENU, MUTE a POWER. Nemente ziadne nastavenia v servisnom menu v pripade, ze ste si nie isty tym co robite. Odporuca sa tiez poznacit si vychodzie nastavenia pre pripad, ze nahodou nieco nechtiac zmenite.

7. Aky je posledny firmware pre seriu A656 ?
- Posledna verzia firmware je 1007.2 aj ked je znamy vlastnik, ktory udava verziu 1008
(Pozn: bud sa chce blysnut, alebo je v.1008 predo dvermi, nechajme sa prekvapit :))

8. Ako mozem aktualizovat firmware ?
- na strankach SAMSUNG je presne popisane ako na to:
http://ars.samsung.com/customer/ctry/jsp/faqs/faqs_view.jsp?isINPUT=Y&SITE_ID=31&PG_ID=-1&AT_ID=128203&PROD_SUB_ID=0&PROD_ID=154

9. Cislo mojho modelu je na konci ine ako udava SAMSUNG na na svojich strankach ako model, ktoreho fw. mozno aktualizovat. Mozem aj tak uspesne previest aktualizaciu svojho firmware ?
- Ano, bez problemov

10. Ake su aktualne zname problemy s touto radou a na akom velkom pocte kusov sa prejavuju ?
- Je znamy Out of Focus/Blurring (problem s ostrostou/rozmazanie), ktory je vsak opraveny vo firmware 1007.2 alebo novsom. Dalej este mame nejake spravy o filkering/hum (rusivych) pruhoch, ale takto postihnutych bolo iba zopar kusov, pricom sa zda, ze nova verzia fw. vyriesila aj tento problem. Tiez zopar kusov 46' palcovych modelov sa zda byt postihnuta ruzovym nadychom, ktory je viditelny pokial sa na LCD nepozerate priamo.
(Pozn.typicky zboku, alebo z extremnych pozorovacich uhlov, toto sa da podla informacii zo zahranicnych for uspesne opravit nastavenim v servisnom menu, novo dodavane kusy uz tymto zlym nastavenim podla vsetkeho netrpia)

Ine nedostatky (mozno vyriesit eventualne v dalsej FW verzii.):

1. Pomale prepinanie vstupov - chyba moznost vypnut v menu castokrat zbytocne SCART/EXT1 a EXT2 vstupy, ktore zdrzuju prepinanie medzi externymi vstupmi. Idealna mi pride implementacia roletoveho menu so zoznamom vstupov po stlaceni tlacidla SOURCE, kde by sa dal vybrat priamo ziadany vstup. (touto funkciou disponuju SONY Bravie po stlaceni tlacidla OK?) Existuje zopar trikov ako pomale prepinanie vyriesit ako napr. pouzitim inteligentneho dialkoveho ovladaca, kde sa daju pouzit kody SAMSUNG pre priamy pristup k ziadanym vstupom.

2. Nedotiahnuty soft pre DVB-T cast, ako problemy s EPG a zoradzovanim kanalov.
Tiez by sa patrilo taketo LCD vybavit HD DVB-T tunerom, ale zial... "Elektronky" su zda sa HD DVB-T capable, ale dost pochybujem o tom, ze by to SAMSUNG riesil fw. updatom. Dockame sa najskor az u nejakych jesennych modelov. Vyuzitie HD DVB-T je v sucasnosti na uzemi CR dost diskutabilne. Stale vysielanie okrem skusobneho multiplexu v Prahe a Brne (CT1 a Nova s divnym formatom zvuku) neexistuje a asi ani tak skoro existovat nebude. O Slovensku ani nehovoriac.
Pozn: Vacsina vysielanych materialov na CT a NOVE (okrem spravodajstva a zopar titulov vlastnej tvorby) nie su primarne odbavovane v HD kvalite, do tejto ju prevadza az prevodnik na vystupe.

Celkovo ziadne vaznejsie problemy :)
brdkos (27)|23.6.2008 11:32
[QUOTE=jardas33;182571]No ze začátku jsem si toho ani nevšiml, ale pak takhle v leže sleduji zprávy a zaznamenal jsem, že někde něco hučí. Asi jako ventilátor u zdroje PC. Tak jdu k Samovi a opravdu. Přestane to hned po vypnutí dálkou a začne hned při zapnutí. Není to nic hroznýho, ale slyšet to je.[/QUOTE]

Uz som to tu niekde snad pisal. Ventilator vobec nepocujem aj ked je zvuk na TV vypnuty. Pocut je v tichom prostredi az zo zadnej strany s uchom cca 15 cm od krytu. Najskor zalezi na stasti ako kvalitny vam na Slovensku namontuju ;). Ak mate netopierie usi, experimentoval by som s umiestnenim TV. Pokial mate LCD vsunute v odrazivom prostredi typicky nabytkovej stene, jednak tam bude zla cirkulacia vzduchu a okolie bude hluk ventilatoru znasobovat. Moding je jednoduchy, po odobrati zadnej steny vymenit stavajuci ventilator za efektivnejsi typ, cim vsak pridete o zaruku. ;)
Je pravda, ze by mohol byt tepelne regulovany co zda sa nie je. Pokial prevadzkujete dane LCD na podsvetleni 3 je vyzarovane teplo asi 100W co by sa mohlo uchladit aj beznou cirkulaciou vzduchu.
Je tiez moznost, ze do uhlopriecok vacsich ako 40' montuju vykonnejsi/hlucnejsi typ.

Osobne mam len 40' a ventilator som si uvedomil az po tom ako som cital podobne problemy v diskusii.
jarino1978 (8045)|23.6.2008 11:34
Jednoznačne najlepší príspevok za poslednú dobu : jasné, adresné, perfektné...
IceDive1 (223)|23.6.2008 12:24
[QUOTE=brdkos;182584]Uz som to tu niekde snad pisal. Ventilator vobec nepocujem aj ked je zvuk na TV vypnuty. Pocut je v tichom prostredi az zo zadnej strany s uchom cca 15 cm od krytu. Najskor zalezi na stasti ako kvalitny vam na Slovensku namontuju ;). Ak mate netopierie usi, experimentoval by som s umiestnenim TV. Pokial mate LCD vsunute v odrazivom prostredi typicky nabytkovej stene, jednak tam bude zla cirkulacia vzduchu a okolie bude hluk ventilatoru znasobovat. Moding je jednoduchy, po odobrati zadnej steny vymenit stavajuci ventilator za efektivnejsi typ, cim vsak pridete o zaruku. ;)
Je pravda, ze by mohol byt tepelne regulovany co zda sa nie je. Pokial prevadzkujete dane LCD na podsvetleni 3 je vyzarovane teplo asi 100W co by sa mohlo uchladit aj beznou cirkulaciou vzduchu.
Je tiez moznost, ze do uhlopriecok vacsich ako 40' montuju vykonnejsi/hlucnejsi typ.

Osobne mam len 40' a ventilator som si uvedomil az po tom ako som cital podobne problemy v diskusii.[/QUOTE]

Nakúkal som na zadný kryt svojej TV ale žiadny ventilátor som nezbadal a ani nieje nič počuť.
jardas33 (69)|23.6.2008 12:24
[QUOTE=Puup;182577]Cili je to slyset i pres vysilani? Kdyz to drive nedelalo a pak najednou ano, neni to na reklamaci ?[/QUOTE]

Jo, je to slyšet i přes vysílání, ale dá se to ignorovat. Servis ještě promyslím. Samozřejmě pokud by servisák přišel ke mě, tak ano, ale pokud se to bude muset někam poslat, nebo odvést, tak to ještě promyslím.
jardas33 (69)|23.6.2008 13:14
Tak jsem právě komunikoval s info linkou Samsungu a mile mě překvapili. Nejdříve mě pani přesvědčovala, že to trochu musí být slyšet, ale nedal jsem se a dozvěděl jsem se toto. Během MS ve fotbale Samsung opravuje TV do druhého dne s návštěvou u zákazníka. Když jsem řekl, že jde o 40ku úlopříčku, tak technik přijde ke mě domu. Musí být ale potvrzenej záručák. Já mám jen nákupní doklad s čistým záručákem. Zítra nechám potvrdit záručák a volám servis na ventilátor.
RedBaron (90)|23.6.2008 13:19
[QUOTE=jarino1978;182585]Jednoznačne najlepší príspevok za poslednú dobu : jasné, adresné, perfektné...[/QUOTE]

...což se nedá říct o těch tvých, tohle fórum pozoruji už delší dobu zpovzdálí a jsou tu i témata, ve kterých vedeš na příspěvky 3:1, bereš zbytečně za slovo a cituješ neskutečně dlouhé odstavce, navíc se zbytečně a znovu hádáš o věcech, které už jsou dávno vyhádány.
brdkos (27)|23.6.2008 16:20
Toto zverejnili dnes v threade na AVSFORUM:

WARNING:do NOT clean the frame/bezel or even the screen panel using the microfiber cloth that came with the TV.This causes many scratches on the screen and the bezel

VAROVANIE: necistite rám alebo dokonca obrazovku s utierkou z mikrovláken, ktorá bola dodaná s TV. Toto sposobuje vela skriabancov na obrazovke a na ráme!

podla viacerych uzivatelov su v priamom svetle po cisteni TV dodavanou textiliou viditelne mikroskrabance vo velkom mnozstve.

z Diskusie:

...Was cleaning my set last night and I noticed tons of small scratches, even on the screen surface a few. I've only used the microfiber cloth that came with the tv. They aren't big scratches and I really have to use a sharp light to see them...

...vcera v noci som cistil moju TV a vsimol som si mnohych malych skrabancov dokonca zopar aj na povrchu obrazovky. Pouzival som len utierku z mikrovlaken co bola dodana spolu s TV. Nie su to velke skrabance a musi byt naozaj ostre svetlo aby sa dali spozorovat...

...many owners reported this issue already...
...tato zalezitot bola uz nahlasena viacerymi uzivatelmi...

...So, just dont use that microfiber cloth...
...Tak, len nepouzivat tu utierku z mikrovlakien...

Inu si checknite TVs. Ja si myslim, ze takyto povrch sa proste neda neposkriabat ledaze by ste ho ofukovali ionizovanym vzduchom, ktory by viazal na seba prach :D. Opatrnosti vsak nikdy nie je dost a niektorym by mozno aj tieto "small scratches" mohli rvat srdce.
radon (142)|23.6.2008 20:45
no takhle to vypadá, jako by za to mohla tá ošklivá utěrka :-) , ale hned jsem si vzpomněl na problémy fotografů s čištěním skel objektivů. Také se divili, že měkkoučká utěrka jim doškrábala pokovené vrstvy na objektivu, než jim někdo chytřejší vysvětlil, že utěrka je v tom nevinně, za vše může ten pitomý prach, který se pokoušeli (nasucho) utřít. Takže tipuji, že některé zrnka prachu na těch TV mohly pocházet třeba ze stěny (písek) a proto ty problémy...
brdkos (27)|24.6.2008 08:13
[QUOTE=radon;182670]no takhle to vypadá, jako by za to mohla tá ošklivá utěrka :-) , ale hned jsem si vzpomněl na problémy fotografů s čištěním skel objektivů. Také se divili, že měkkoučká utěrka jim doškrábala pokovené vrstvy na objektivu, než jim někdo chytřejší vysvětlil, že utěrka je v tom nevinně, za vše může ten pitomý prach, který se pokoušeli (nasucho) utřít. Takže tipuji, že některé zrnka prachu na těch TV mohly pocházet třeba ze stěny (písek) a proto ty problémy...[/QUOTE]

Nejak tak to bude. Ved aj na samotnom obale "utierky" je jasne naznacene, ze sa ma pred pouzitim navhlcit. Lenze uprimne, kolko z nas cita navody a kolko majitelov "utierku" pred pouzitim naozaj aj navhlcila. Najskor to neeliminuje vsetky potencionalne skrabance z tvrdych prachovych castic, ale urcite pomoze.
Predpokladam, ze vsetci co precitali a vlastnia, skontrolovali a vlhcia. :)
brdkos (27)|24.6.2008 12:12
Pripajam obrazok ako to vyzera pod zadnym krytom SAMSUNG LX40A65Y. Ventilator je udajne sucastou len modelov s uhloprieckou >=40'. Do nizsich 32' a 37' sa nemontuje. Kedze je ukryty pod ??? (kto tusi upresni) tak ho nie je cez vrchnu mriezku vidiet, iba mierne pocut. Podla fotky sa da usudzovat, ze k zakladovke so vstupami/vystupami je pripojeny cez konektor co ulahci pripadnu vymeny svojpomocou.

Vysvetlenie znacenia modelov LCD SAMSUNG, ako nasleduje >

Zoberieme si napr. LX40A65YA
- L - LCD
- X - E - Europsky model, tiez moze byt pouzite A- Azia a Afrika N - Korea, Amerika
- 40 - uhlopriecka
- A6 - seria
- 5 - ???
- Y - cislo od 1 do 9 odlisujuce mierne inak vybavene modely (od 1 do 4 - bez DVB-T, 5-9 -s DVB-T)
- A - prve pismeno designu, v tomto pripade A ako AMBER (jantarový)

LE40A656 - LCD, Európsky model, s uhlopriečkou 40', seria 6, s DVB-T tunerom, jantarovy (AMBER) design

Taktiez sa dnes objavili dalsie informacie o novom fw. 1008.0. Zatial nie je dostupny pre manualny update, ani nie je jasne ake su v nom zmeny. Dufajme, ze ho Samsung coskoro uvolni public a ze prinesie nejake zaujimave vylepsenia (zrychlene prepinanie vstupov?, DVB-T tuner soft update?...)

T-PRLPEUS-1002.0
T-PRLPEUMD-1008.0
T-PERLDEUC-1011.0

informacie prevzate z AVSFORUM
40A65inside.jpg
icecub (11)|18.7.2008 19:18
Ahojte mám dva dotazy ohledně téhle TV, řešilo se to tu ale nějak nedořešilo:

1) Jak se tady nastavuje pořadí televizních kanálů v digitálním módu DTV?mám to: NOVA program 1 pak dalších deset pozic jenom rádia a pak zbytek televizí ... docela na prdel v tom listovat. Dá se to nějak uspořádat???

2) EPG nepodporuje české znaky - docela nepříjemné! Nějaká rada?

Jinak barvy super, když si s tím člověk vyhraje tak páráááááda, korát ten větráček ... 3 metry od televize ..vpnu zvuk a slyším ho...

díky moc za rady!!!!
majkicz (872)|21.7.2008 11:12
[QUOTE=IceDive1;178756]V nemecku sa napríklad začína práve predávať 659 a 656 sa už len dopredáva.[/QUOTE]

[COLOR="Navy"]Caf, chcem kupovat teraz LE46A656, ked ale hovoris, ze sa zacina predavat 659, aky ne medzi nimi rozdiel? Dakujem pekne vopred :BB: [/COLOR]
icecub (11)|28.7.2008 20:03
Zdravím rád bych se zeptal čím vyčistit "ultra clear" panel na téhle bedně. Mastné otisky prstu jsem nejdříve zkusil navlhčeným přiloženým hadříkem, dokud je to vlhké vypadá že to utřel/umyl - po zaschnutí kapiček je ale obrazovka flekatá. Rozetření flíčku po kapkách je jen rozmazání v mastnou skvrnu. Koupil jsem za dvě stovky antistatický gel na LCD/PLASMA - ten dělá na lesklé obrazovce ještě větší šmouhy a mazance. Suchym hadříkem z mikrovlakna vlhčeným dýchnutím na obrazovku ty šmouhy jen víc a víc rozmazáváte . když jemným tlakem leštíte ... vyleštíte prostředek s tím že máte rozpatlanou na okraj - tak leštíte okraj a zase to uplně rozmazáváte jinde.pProstě tu nečistotu jen přepatláváte po orazovce z rohu do rohu. Docela HOROR!! toto jsme fakt nečekal.

Čím to vyčistit??????do leskla a bez šmouh a patlancu docela mi nad tím zustavá hlava stát! Vím že se na to nesmi aplikovat chemikálie - ale napadl mě roztok okeny ..nebo něco s trochou alkoholu...s destilovanou vodu. dík za radu! nejsem punťa ale zapatlaný flek velikosti talíře mě docla štve!
joehunter (36)|31.7.2008 22:34
[QUOTE=icecub;185338]Ahojte mám dva dotazy ohledně téhle TV, řešilo se to tu ale nějak nedořešilo:

1) Jak se tady nastavuje pořadí televizních kanálů v digitálním módu DTV?mám to: NOVA program 1 pak dalších deset pozic jenom rádia a pak zbytek televizí ... docela na prdel v tom listovat. Dá se to nějak uspořádat???

2) EPG nepodporuje české znaky - docela nepříjemné! Nějaká rada?

Jinak barvy super, když si s tím člověk vyhraje tak páráááááda, korát ten větráček ... 3 metry od televize ..vpnu zvuk a slyším ho...

díky moc za rady!!!![/QUOTE]


Přece jen existuje trochu krkolomný postup, který funguje. Při ladění v digitálním menu musí být zvolena Země: Jiné - naladíte programy, šeřadíte, přečíslujete. Pak v analogu zvolit Plug & Play - Jazyk Čeština - Domáctnost - Země Velká Británie (neladit!!!). Pak nastavit v analogu Země:Vých. Evropa (v digitálu Velká Británie zůstane). A je nastaveno včetně fungující češtiny v EPG.
boban1108 (20)|31.7.2008 23:46
Sorry, teď to přede mnou někdo vysvětlil.
boban1108 (20)|1.8.2008 06:05
Na HDMI výstupu mého DVD videa mohu nastavit AUTO, 576p, 720p, 1080i. Ale ani jednou se na televizi nic nezobrazuje. Je to tím, že TV má rozlišení 1080p a tudíž televizor se žádným z výše jmenovaných formátů nemůže spolupracovat?
lusy (184)|1.8.2008 14:26
[QUOTE=boban1108;186346]Na HDMI výstupu mého DVD videa mohu nastavit AUTO, 576p, 720p, 1080i. Ale ani jednou se na televizi nic nezobrazuje. Je to tím, že TV má rozlišení 1080p a tudíž televizor se žádným z výše jmenovaných formátů nemůže spolupracovat?[/QUOTE]


Tak tim to urcite neni, problem bude jinde. Kabel OK?
boban1108 (20)|1.8.2008 16:40
Kabel snad OK. Koupil jsem nový a zkoušel jsem ho zapojovat oběma směry. Pokaždé, když jsem na videu změnil nastavení (např. z Auto na 1080i), tak obrazovka televize krátce blikla a pak zase zůstala tmavá. Takže předpokládám, že kabelem je to propojené. Nebo existují různé kabely HDMI a já mám špatný?
jettcz (2)|1.8.2008 22:04
[QUOTE=joehunter;186339]Přece jen existuje trochu krkolomný postup, který funguje. Při ladění v digitálním menu musí být zvolena Země: Jiné - naladíte programy, šeřadíte, přečíslujete. Pak v analogu zvolit Plug & Play - Jazyk Čeština - Domáctnost - Země Velká Británie (neladit!!!). Pak nastavit v analogu Země:Vých. Evropa (v digitálu Velká Británie zůstane). A je nastaveno včetně fungující češtiny v EPG.[/QUOTE]

Je při tomto nastavení funkční v digitálu teletext?
vikomt (3)|5.8.2008 11:35
Zdravim,
Tento tyden jsem poridil LE40A656, vypada to moc pekne. Ovsem hned zahy se objevil dost podivny problem.
Stava se ze se televize vypne na cca 3-4 sekundy, zacne blikat dioda jako by byla v standby a po chvili se zase zapne. Stava se mi to pri hrani na Xboxu i pri sledovani normal analog nebo digital TV. Frekvence je vicemene nahodna, ale zda se mi ze se to stava spise po zapnuti televize (udela to treba 2x behem 20 minut), a kdyz uz bezi delsi dobu (pres hodinu treba) tak uz to nedela prakticky vubec.
Stalo se vam nekdy neco podobnyho? Kde muze byt problem (teplota, elektrika?)? Mam jim to vratit (koupeno pres internet) nebo to reklamovat?
jardas33 (69)|5.8.2008 13:50
Tak to se mi teda nestalo ani jednou. Já bych to řešil okamžitě. Jestli jsi jinak s tv spokojený, tak bych volal servis, jinak bych to vrátil.
grooveJ (140)|6.8.2008 23:27
[QUOTE=comm;179670]... ja mam LE40A559 a kdyz je ticho (z repro nejde zvuk) slysim slabe bzuceni ... Premyslel jsem prave o modelu 656, ale s takovou si radsi necham, co mam.[/QUOTE]
comm, má model 40A559 podobné problémy s farbou (fialovo-čierna) a rovnaké riešenie ako A656 - teda v štýle nastavenia "vyváženia bielej" cez servisné menu atď ? Dnes som si ho všimol, že má celkom dobrý obraz a parametre, aj reálny kontrast je dokonca vyšší ako pri 656; SD vyzerá podobne - teda celkom dobre. Tak sa mi objavil v úlohe favorita a ušetrených 7000 Sk by sa hodilo. 100 Hz nepotrebujem a lesklý panel stále neviem či je výhoda alebo naopak /takže to by mi tiež nechýbalo/. Prípadne má nejaký deficit oproti 656 ktorý si spozoroval ?
Sam-676-vs-558-contrast.jpg
grooveJ (140)|7.8.2008 11:25
už som sa dočítal že comm vymenil 559 za 656 :) https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=183733&postcount=576
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=183817&postcount=587
559 má problémy s 24p (síce neviem, čo to presne znamená, ale asi sa tomu budem chcieť vyhnúť nevhodnou kúpou pološmejdu, ktorý nevie samsung dať dokopy ani firmwarmi)
comm (124)|7.8.2008 16:37
tech 24p psali jen u neceho, pokud se nepletu, nechce se mi to cist

Do fialovala se LE40A559 nezabarvuje.
grooveJ (140)|7.8.2008 17:09
vraj to blikanie/škubanie obrazu robí rada 55x pri "24p" bez výnimky pri blu-ray prehrávaní - píšu o tom všade kde sa v teste zamerali aj na tento bod (resp. vynervovaní užívatelia)
Homevision 7/2008 " - 24p-Bilder ruckeln " ,
hdtvtest - rozpísané napr. v časti "Picture Quality / High Definition (Blu-Ray)"
hifi-forum.de A550er - Die Sterne am LCD-Himmel
avforums.com Samsung LE-A556/557/558/559

Škoda, lebo v ostatných veciach vyzerá byť 559 (558, 557) dobrá + pekná TV designom aj obrazom; dnes som už však konečne po 2-3 mesiacoch od vyberania zadal objednávku - od 559 drahšiu o 7000 Sk (na 656-ku)
majkicz (872)|7.8.2008 22:24
[COLOR="Navy"]Chtel jsem se zeptat, zda nekdo z Vas, co vlastnite 40A656 pozorujete toto:

https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=186963&postcount=199[/COLOR]
joehunter (36)|8.8.2008 08:17
[QUOTE=jettcz;186415]Je při tomto nastavení funkční v digitálu teletext?[/QUOTE]

bohužel teletext při nastavení na Velkou Británii nejde. sodoma gomora. Ještě výhoda nastavení na Velkou Británii je funční automatická formát obrazu. Automaticky v digitálu přepíná mezi 16:9 a 4:3. V analogu jsem automatický formát obrazu nerozchodil.
Letohradok (94)|8.8.2008 10:38
V analógovom vysielaní sa vysiela len letterbox, nie ozajsný 16:9 (teda aspoň v SR).
kornelius (170)|9.8.2008 20:29
Po precteni x diskusi na tomto foru mam jeste par dotazu pred finalni koupi :D

1.Repro jsou opravdu tak strasne jak se pise?
2. Na tv pojede hlavne dvb-t obcas analog, ale tak z 50 procent pripojene pc - net, hd ripy, divx - nebudou na tom vypadat moc kostkate? Mam velky archiv a nerad bych se toho zbavoval.
3. Co se tyce problemu s firmwarem vs. neprepinani stran u vysilani 4:3 a EPG, problem je i u novych TV nebo celkove u vsech? Prehrani firmwaru by nemel byt problem.
Dekuji za odpovedi, dnes jsem ji opet videl v obchode, jela na tom dvb-t CT24 a obraz supr i zblizka, jeste nejsem na 100% rozhodnut, porad mi vrta ta SONY 40W4000 ale Samsung uz mam nastudovany na 110% :D

Dik za odpovedi, nejlepe od majitelu co uz ji nejaky patek maji.
radekhulan (185)|9.8.2008 22:23
[QUOTE=kornelius;187184]Po precteni x diskusi na tomto foru mam jeste par dotazu pred finalni koupi :D

1.Repro jsou opravdu tak strasne jak se pise? [/QUOTE]

Každá (absolutně každá) TV má strašné repro. Fyzikální zákony neoblbneš :-) Miniaturní integrované repráčky v plastovém obalu prostě nemohou hrát dobře. Když si člověk kupuje slušnou FullHD TV, tak prostě má uvažovat o tom, že si vezme i externí repro ve dřevě a externí DD/DTS zesilovač (receiver), minimálně stereo, lépe 5.1. Zvuk je minimálně polovina zážitku z filmu, a koupit si dobrou TV a vykašlat se na zvuk je nesmysl.
kornelius (170)|9.8.2008 22:48
no jasne ze k filmum bude 5.1 zvuk o to je postarano ale kdybych si treba pustil mtv na chvili zda to nebude moc bakelit :) u tv sony pisou ze zvuk ma dobrej, ale co si budeme povidat tak velky platna si lidi stejne kupujou na filmy hlavne a ty se na tech vestavenych repro asi provozovat nebudou :)
majkicz (872)|9.8.2008 23:28
[COLOR="Navy"]Je to 10W ve dvou malych placickach...na zpravy je to OK, vic jsem pres ne nezkousel, vse poustim pres 5.1 soustavu..[/COLOR]
joehunter (36)|10.8.2008 07:52
[QUOTE=kornelius;187184]Po precteni x diskusi na tomto foru mam jeste par dotazu pred finalni koupi :D

1.Repro jsou opravdu tak strasne jak se pise?
2. Na tv pojede hlavne dvb-t obcas analog, ale tak z 50 procent pripojene pc - net, hd ripy, divx - nebudou na tom vypadat moc kostkate? Mam velky archiv a nerad bych se toho zbavoval.
3. Co se tyce problemu s firmwarem vs. neprepinani stran u vysilani 4:3 a EPG, problem je i u novych TV nebo celkove u vsech? Prehrani firmwaru by nemel byt problem.
Dekuji za odpovedi, dnes jsem ji opet videl v obchode, jela na tom dvb-t CT24 a obraz supr i zblizka, jeste nejsem na 100% rozhodnut, porad mi vrta ta SONY 40W4000 ale Samsung uz mam nastudovany na 110% :D

Dik za odpovedi, nejlepe od majitelu co uz ji nejaky patek maji.[/QUOTE]

Firmware můžeš bez problému přehrát pomocí flash disku přes USB na TV. Současný firmware zatím české prostředí stoprocentně neřeší. Stále musíš něco oželet. Buď je funkční EPG s češtinou a automatické přepínání formátu obrazu mezi 16:9 a 4:3 a nejde ti teletext ( nastavení země na Velkou Británii ) nebo preferuješ teletext a nejde ti čeština v EPG a automatické přepínání formátu obrazu ( nastavení země na jiné popř Východní Evropa ). Doufejme , že to někdy opraví.
kornelius (170)|10.8.2008 08:20
Tak teletext ozelim, to mi neva ale vse ostatni aby jelo, to je snad jen specifikace Samsungu ten blbej firmware co? Pochybuju ze u jinych tv musis takto laborovat :)
joehunter (36)|11.8.2008 22:04
[QUOTE=kornelius;187213]Tak teletext ozelim, to mi neva ale vse ostatni aby jelo, to je snad jen specifikace Samsungu ten blbej firmware co? Pochybuju ze u jinych tv musis takto laborovat :)[/QUOTE]

vznesl jsem dotaz na Samsung, zda budou tento problém řešit a zde je odpověď:
"Zacatkem zari budu mit servisy firmwary, ktere vyresi uvedene problemy"
Snad se blýská na lepší firmware.
Jinak je telka super, vřele doporučuji.