Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon Hf10,hf100

jibarr (792)|7.5.2008 09:37
Tady je to ještě pro 1080/50i.
http://web.iol.cz/B-A/1080_50i.jpg
peteb (53)|7.5.2008 09:58
Screenshoty z vyse uvedeneho prevodu 25p do 50p

levy sloupec 25p, pravy sloupec 50p

9.snimek , 19.snimek
............ , 20.snimek
10.snimek , 21.snimek

http://www.monitos.cz/tmp/25p_to_50p.jpg

Myslim, si ze 20.snimek plynulosti prospeje, me osobne se zda realny.
Snimky 9. a 19. , 10. a 21. jsou prakticky identicke.
michal_h (492)|7.5.2008 10:00
[QUOTE=comm;176283]Pro sebe ano, ale kdyz chci nekomu poslat video tak musi byt prehratelne i na PC co nema C2D a lepsi... a chtel bych aby bylo plynule[/QUOTE]
asi si pořád nerozumíme, já myslím abys VÝSLEDEK rendroval také do 50i a ne do 50p, nemyslím abys posílal zdrojové video
comm (124)|7.5.2008 10:01
http://leteckaposta.cz/913529146 jeste jedno kratke video z tunelu jestli chcete upravovat
michal_h (492)|7.5.2008 10:07
[QUOTE=comm;176295]http://leteckaposta.cz/913529146 jeste jedno kratke video z tunelu jestli chcete upravovat[/QUOTE]
předpokládám, že je to v 50i? Musím říct, že kvalita videa z kamery je opravdu nádherná
comm (124)|7.5.2008 10:09
[QUOTE=michal_h;176294]asi si pořád nerozumíme, já myslím abys VÝSLEDEK rendroval také do 50i a ne do 50p, nemyslím abys posílal zdrojové video[/QUOTE]

Pokud ale nekdo nema nastaven v kodecich deinterlacing, tak bude mit pruhy, tohle bych chtel eliminovat.
comm (124)|7.5.2008 10:10
[QUOTE=michal_h;176296]předpokládám, že je to v 50i? Musím říct, že kvalita videa z kamery je opravdu nádherná[/QUOTE]

Jasne, na 25p rezim jsem zanevrel, je nepouzitelny. Jinak kvalita je opravdu super, jsem mile prekvapen (i kdyz jsem sample videa predem videl) tak v 50i je to opravdu bomba.

Na LCD TV Samsung (32") jsou videa skvele, diky dynamictejsim barvam televize oproti monitoru vse vypada jako ve skutecnosti :)
michal_h (492)|7.5.2008 10:24
už máte někdo tu tuplovanou baterku, foto by nebylo?
comm (124)|7.5.2008 10:41
[QUOTE=michal_h;176301]už máte někdo tu tuplovanou baterku, foto by nebylo?[/QUOTE]

Vcera prepravka nejak zapomela privezt muj balik :( dneska po obede to dovezou (snad teda), fotky udelam hned jak bude, mam fotak i kameru u sebe.

Jinak teda pocity z kamery:

- displej je pekny (i pres malo pixelu), ale jde na nem videt jakakoliv necistota nebo otisky (ty hlavne)
- menu je pomale celkem, i kdyz mam vysokorychlostni kartu tak bych si dovedl predstavit rychlejsi praci (nacitani nahledu videi)
- kdyz chci smazat video, musim ho 3x (!!) potvrdit, to me vytaci (smazat, smazat i playlist?, potvrzeni), po smazani jeste napise smazano a je treba dat OK :D
- drzi se mi dobre, jsem zvedavy jak drzeni ovlivni vetsi baterka, protoze mam palec prave na baterce (2. baterii berte jako naprostou nutnost)
- nabijeni baterie trva vecnost, pritom vydrz je velmi slaba
- spusteni po uplnem vypnuti s nactenim karty chvili trva, neni to bleskovka (k tomu je urcen rezim kdy je kamera ve "standby", ale zere baterku)

To jsou veci ktere mi vadi, ale nic vazneho, jinak jsem velice spokojeny, hlavne obraz je naprosta spicka. Takze urcite muzu doporucit tem, co jeste vahaji :)

Brasnu mam [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] z fotky vypada vetsi, ale vejde se tam jen kamera
michal_h (492)|7.5.2008 11:57
[QUOTE=comm;176306]- displej je pekny (i pres malo pixelu), ale jde na nem videt jakakoliv necistota nebo otisky (ty hlavne)
[/QUOTE]
a to si představ jak asi vypadá dotykáč od Sony
[QUOTE=comm;176306]- menu je pomale celkem, i kdyz mam vysokorychlostni kartu tak bych si dovedl predstavit rychlejsi praci (nacitani nahledu videi)[/QUOTE]
jakou tam máš přesně paměťovou kartu?

[QUOTE=comm;176306]- drzi se mi dobre, jsem zvedavy jak drzeni ovlivni vetsi baterka, protoze mam palec prave na baterce (2. baterii berte jako naprostou nutnost)
- nabijeni baterie trva vecnost, pritom vydrz je velmi slaba[/QUOTE]
to jsem taky zvědavej jestli se to s tou větší baterkou nebude blbě držet, jak dlouho trvá nabíjení?
comm (124)|7.5.2008 12:06
Jak dlouho trva nabijeni presne nevim, vzdy jsem dobijel prubezne, necham to ted vybit uplne a zmerim. Ale oproti zrcadlovce Canon kde je baterka s podobnou kapacitou mnohem dele...

Mam A-DATA 16GB Turbo class 6

http://www.techpowerup.com/reviews/AData/Turbo_Series_16GB_SDHC/1.html
michal_h (492)|7.5.2008 12:08
[QUOTE=comm;176322]Jak dlouho trva nabijeni presne nevim, vzdy jsem dobijel prubezne, necham to ted vybit uplne a zmerim. Ale oproti zrcadlovce Canon kde je baterka s podobnou kapacitou mnohem dele...

Mam A-DATA 16GB Turbo class 6

http://www.techpowerup.com/reviews/AData/Turbo_Series_16GB_SDHC/1.html[/QUOTE]
hm, třída 6, nic rychlejšího ani není ne? Každopádně jsem někde četl, že by měla stačit karta třídy 4...nikde jsem nečetl, že by bylo pomalé menu
comm (124)|7.5.2008 12:27
Class jako takovy ne, ale i v teto tride se rychlosti lisi. Jinak menu (polozky menu) neni pomale, ale prave v menu kde jsou nahledy videa pomale uz je.

Tady je vse OK: http://www.videokamery.cz/obrazky/7-hf100-B.jpg

http://images.camcorderinfo.com/images/upload/Image/Canon/Canon%20HF10/Final%20Menus/Canon_HF10_VideoPBMedia.gif tam kde jsou Movies - Original je prace pomala.
michal_h (492)|7.5.2008 12:54
[QUOTE=comm;176327]Class jako takovy ne, ale i v teto tride se rychlosti lisi. Jinak menu (polozky menu) neni pomale, ale prave v menu kde jsou nahledy videa pomale uz je.

Tady je vse OK: http://www.videokamery.cz/obrazky/7-hf100-B.jpg

http://images.camcorderinfo.com/images/upload/Image/Canon/Canon%20HF10/Final%20Menus/Canon_HF10_VideoPBMedia.gif tam kde jsou Movies - Original je prace pomala.[/QUOTE]
zajímalo by mě jestli to také dělá hf10? neměl někdo možnost to posoudit?
comm (124)|7.5.2008 13:10
Baterka uz prisla, udelal jsem rychle par fotek

Jinak je pravda co pisou, baterka je VOLNA, nedrzi uplne pevne. Kameru s palcem pres baterku uz drzet nemuzu (jde to, ale je to neprijemne), takze ted pod REC tlacitkem...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste][odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
comm (124)|7.5.2008 13:10
[QUOTE=michal_h;176329]zajímalo by mě jestli to také dělá hf10? neměl někdo možnost to posoudit?[/QUOTE]

Myslim ze v CR se prodavat HF10 moc nebude, cena je silena, pritom ja dal za 16GB 1400kc.
michal_h (492)|7.5.2008 13:23
[QUOTE=comm;176332]Baterka uz prisla, udelal jsem rychle par fotek

Jinak je pravda co pisou, baterka je VOLNA, nedrzi uplne pevne. Kameru s palcem pres baterku uz drzet nemuzu (jde to, ale je to neprijemne), takze ted pod REC tlacitkem...
[/QUOTE]

dík moc za fotky, myslím, že to vůbec nevypadá špatně
comm (124)|7.5.2008 13:29
Je to v pohode... myslel jsem ze to bude horsi :)
peteb (53)|7.5.2008 13:31
To zpomaleni v urcitych menu bych pricetl zamestnanim/zatizem "CPU" kamery. Pokud chodi po klipech (cte stream) a ukazuje nahledy to vykon "CPU" holt asi zabere. Muj nazor.
comm (124)|7.5.2008 13:38
V tomto menu:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Klepl jsem na predchozich 6 videi a zde jde videt ze se nacitaji pomaleji (cerna mista):
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Prechod na dalsi stranu je pomaly, prochazeni (vyber) mezi temi 6 taky mohl byt trosku rychlejsi, ale neni to nic strasneho, ja jsem sileny detailista ;)
michal_h (492)|7.5.2008 13:46
teď jsem si ještě hrál s pinnacle studio 11 a nevím proč ale teď mi to v tom chodí mnohem svižněji (mám podezření, že mi na pozadí minule běžela avg kontrola...), chybí mi tam ale nějaký dobrý výstup pro sestříhaná videa - ideálně něco jako v Ulead (bezestrátové avchd) nebo se pletu a něco takového v pinnacle je???
michal_h (492)|7.5.2008 13:48
[QUOTE=comm;176342]ja jsem sileny detailista ;)[/QUOTE]
jinak bys na tomto fóru neměl co dělat
:-)
michpo (117)|7.5.2008 13:51
Jejda tady toho ale pribylo... pokusim se na vsechno odpovedet.

Do ceho budu prevadet videa jeste popremyslim, chce to proste laborovat a nakonec si kazdy najde to co mu vyhovuje.

Velkou baterii jsem si akorat take prinesl. Vycniva jen malo jak je na obrazcich videt. Kamera se me s ni drzi moc dobre a palec je o baterii pekne zaprenej ;)
Co se volnosti tyce, nerekl bych ze je moc volna, pokud se baterie dotknu tak drzi pevne, pokud se ji silou snazim rozvyklat tak to jde, ale jen trosku, rozhodne se neda rict, ze by se baterie samovolne hybala treba pri trepani s kamerou. Rozmery tj. sirka a vyska je naprosto shodna se zakladni baterii, lisi se jen vycnivanim z kamery.

Doba nabijeni zakladni baterie je dle navodu cca 2,5h a te vetsi 4,5h. Je to hodne. Pro rychlejsi nabijeni si muzete dokoupit externi nabijecku, ktera nabiji podstatne rychleji. Realnou dobu nevim, daval sem nabijet vecer nez sem sel spat a vytahoval az rano ;)

Ke kartam a jejich Classam dodam, ze dle navodu je nutne mit Class 4 pro nejvyssi rezim, pro ostatni staci Class 2. Class 6 je samozrejme podporovan a hodi se k tomu, ze data z karty kopirujete do PC kratsi dobu, pripadne ze kamera nacte rychleji seznam nahravek.

Upatlavani displeje se u me NEKONA!!! Na displej jsem si poridil specialni folii znacky BoxWave a to konkretne jejich Anti-Glare serii. Je perfektni. Barvy na ni vypadaji uplne presne stejne jako bez folie. Folie hodne potlacuje odlesky, takze venku za slunce je na to mnohem lepe videt a navic na ni nezustavaji zadne otisky. Folie stoji 7 dolaru + 5 dolaru postovne.

O HF10 bych kvuli absolutne nesmyslne cene neuvazoval, protoze 16GB kartu koupite za max 1500 Kc a zbylych 2500 Kc platite za cernou barvu. No a 2500 Kc za barvu??? To je opravdu hodne velka silenost!!!

Jinak kamera ma opravdu vynikajici obraz na to, ze je to AVCHD pri "jen" 17Mbps.
peteb (53)|7.5.2008 13:56
[QUOTE=michal_h;176343]teď jsem si ještě hrál s pinnacle studio 11 a nevím proč ale teď mi to v tom chodí mnohem svižněji (mám podezření, že mi na pozadí minule běžela avg kontrola...), chybí mi tam ale nějaký dobrý výstup pro sestříhaná videa - ideálně něco jako v Ulead (bezestrátové avchd) nebo se pletu a něco takového v pinnacle je???[/QUOTE]

Myslim, ze PS11 Ultimate nema smart rendering (rekomprese pouze tam kde je nutna), nakonec 10sn/sec na Quad@3,2Ghz by to potvrzovalo. ;-) Ted v cervnu se ocekava Pinnacle Studio 12. Treba s S-R prekvapi.

U toho Ulead Studio 11.5 Plus se o smart renderignu hovori, osobne jsem mel pouze US 11.0 trial a tam sem ni s AVCHD nevedlo, mozna je az od 11.5 PLUS, nevim. :-(

Doplneni: Co bych vytkl PS11, ze ani nema Blu-Ray authoring, ten se snad ocekava u PS12.
Oprava: Tak US11.5+ ma mit BDMV B-R authoring. viz http://www.ulead.com
comm (124)|7.5.2008 14:04
[QUOTE=michpo;176346]

Upatlavani displeje se u me NEKONA!!! Na displej jsem si poridil specialni folii znacky BoxWave a to konkretne jejich Anti-Glare serii. Je perfektni. Barvy na ni vypadaji uplne presne stejne jako bez folie. Folie hodne potlacuje odlesky, takze venku za slunce je na to mnohem lepe videt a navic na ni nezustavaji zadne otisky. Folie stoji 7 dolaru + 5 dolaru postovne.[/QUOTE]

Dej prosim link kde jsi ji koupil, znamy by chtel na fotak neco podobneho.
michpo (117)|7.5.2008 14:09
Tady je link na ty folie http://www.boxwave.com/products/cleartouch/index.htm
Pokud nemaji v nabidce ten model co chces, tak si zmer velikost displeje a napis jim mail, oni zmeri folie ktere maji a napisou ti, ktera bude sedet, pripadne ti doporuci o neco vetsi a tu si jednoduse zastrihnes ;)
Ja uz u nich bral vickrat a vzdy v maximalni spokojenosti. Doba doruceni se u me vzdy pohybovala kolem 10ti dnu, ale vsichni zname posty... :p
michpo (117)|7.5.2008 15:12
Prikladam jeste slibene zabery z venku ve 25p a 50i, tak se na to podivejte a laborujte. Ten 25p je proste trhany, takze je to opravdu nepouzitelny. Nejlepsi je asi opravdu nahravat v 50i a pokud je potreba, tak na to pouzit deinterlacing.

50i
Rapidshare -> [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ulozto -> [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ulozto -> [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
comm (124)|7.5.2008 16:46
Tak BP-819 jsem nabijel 4 hodiny (uplne vybita nebyla, ukazovala jeste 19min nahravani). Udaje vyrobce, teda 2.5 a 4.5h budou asi sedet.
michal_h (492)|7.5.2008 18:41
[QUOTE=peteb;176347]Myslim, ze PS11 Ultimate nema smart rendering (rekomprese pouze tam kde je nutna), nakonec 10sn/sec na Quad@3,2Ghz by to potvrzovalo. ;-) Ted v cervnu se ocekava Pinnacle Studio 12. Treba s S-R prekvapi.

U toho Ulead Studio 11.5 Plus se o smart renderignu hovori, osobne jsem mel pouze US 11.0 trial a tam sem ni s AVCHD nevedlo, mozna je az od 11.5 PLUS, nevim. :-(

Doplneni: Co bych vytkl PS11, ze ani nema Blu-Ray authoring, ten se snad ocekava u PS12.
Oprava: Tak US11.5+ ma mit BDMV B-R authoring. viz http://www.ulead.com[/QUOTE]
jj US11,4+ má BDMV autoring, ale hlavně má výstup přímo AVCHD soubor a asi i ten smart rendering, zkoušel jsem vložit soubor, žádné úpravy a výstup z programu byl na chlup stejný jako zdroj - to je ideální formát na uchovávání. Jak se mi ale zdál ten pinnacle pomalej a ulead rychlejší, tak teď se mi to zdá být opačně
michpo (117)|7.5.2008 18:51
Ten Ulead VideoStudio 11.5 Plus umi Blu-ray. O te rychlosti jsem to uz driv psal, ale ja to ozelim a radeji budu pouzivat Ulead, protoze me diky tomu Smart Renderingu prijde jako nejlepsi volba. Video si nahraju v 50i, v programu ho sestriham a poskladam. Vysledek ulozim stejne jako zdroj, prgram vyrenderuje jen ty casti kde jsou zmeny. Vysledny soubor je tudiz v te nejvyssi mozne kvalite, idelani pro archivaci. Z tohoto souboru pak primo mohu udelat klasicke DVD Video vcetne menu, kapitol a jinych bonusu. Nastavim si kvalitu videa a zvuku, potvrdim vytvoreni DVD, program jej pak vytvori a automaticky odstrani prokladani. Vysledne DVD je pak prehravano plynule jak na TV, tak na PC. Jsem velice spokojen ;)
jibarr (792)|7.5.2008 19:54
michpo: Ta nahrávka v 25p je nějaká divná. Takhle trhat by to nemělo. Nemáš zapnutý stabilizátor ??
peteb (53)|7.5.2008 21:53
[QUOTE=michpo;176386]Ten Ulead VideoStudio 11.5 Plus umi Blu-ray. O te rychlosti jsem to uz driv psal, ale ja to ozelim a radeji budu pouzivat Ulead, protoze me diky tomu Smart Renderingu prijde jako nejlepsi volba. Video si nahraju v 50i, v programu ho sestriham a poskladam. Vysledek ulozim stejne jako zdroj, prgram vyrenderuje jen ty casti kde jsou zmeny. Vysledny soubor je tudiz v te nejvyssi mozne kvalite, idelani pro archivaci. Z tohoto souboru pak primo mohu udelat klasicke DVD Video vcetne menu, kapitol a jinych bonusu. Nastavim si kvalitu videa a zvuku, potvrdim vytvoreni DVD, program jej pak vytvori a automaticky odstrani prokladani. Vysledne DVD je pak prehravano plynule jak na TV, tak na PC. Jsem velice spokojen ;)[/QUOTE]

Jak rychle se vytvari vystup do AVCHD v US 11.5+, pokud by to bylo opravdu "smart" (neintepretace obsahu streamu) pouze stream copy, tak by to melo jet az 10x nasobnou rychlosti? 17Mbps~ 2MB x 10= 20MB/s (cteni + zapis celkem 40MB/s). Jaka je realita/rychlost?


Poznamka: koukal jsem jeste jednou na tu syrovou 00044.mts (25p, nonIS) a opravdu to za 1sec filmu skoci 25x ve spravne smeru. Je to OK, ale holt 25! ;-)
michpo (117)|7.5.2008 22:09
[QUOTE=jibarr;176394]michpo: Ta nahrávka v 25p je nějaká divná. Takhle trhat by to nemělo. Nemáš zapnutý stabilizátor ??[/QUOTE]

Stabilizator zapnuty byl. Mohu jeste udelat stejne video bez stabilizatoru, ale az rano, ted je venku tma ;)


[QUOTE=peteb;176417]Jak rychle se vytvari vystup do AVCHD v US 11.5+, pokud by to bylo opravdu "smart" (neintepretace obsahu streamu) pouze stream copy, tak by to melo jet az 10x nasobnou rychlosti? 17Mbps~ 2MB x 10= 20MB/s (cteni + zapis celkem 40MB/s). Jaka je realita/rychlost?[/QUOTE]

Rychlost je vysoka, rekl bych ze je to srovnatelne s kopirovanim souboru napriklad na jine misto na disku. Samozrejme za predpokladu, ze se jedna o ciste spojeni souboru, pokud se tam vkladaji efekty, tak se to lehce zpomali, protoze se ty mista kde jsou efekty musi vyrenderovat.
peteb (53)|7.5.2008 22:18
2 michpo:
Diky,to je pozitivni informace, pri teto rychlosti se nemuze obsahem streamu (h.264) zabyvat(zhorsit) ;-)
jibarr (792)|7.5.2008 22:20
To bude ono. Stabilizátor zapínat /v nejnutnějším případě / jen při točení statického záběru. Když točíš švenk, tak se snaží pohyb kamery vyrovnat do klidu. A tím jak to dělá pořád za sebou, začne se to takhle trhat.
Zkus to teda ráno s vyplým stabilizátorem..
michpo (117)|7.5.2008 22:22
Jasne zkusim to, ale ten 50i rezim, ktery je take se stabilizatorem je plne plynuly, u nej nepozoruju zadne vyrovnavani stabilizatoru...

PS.: Mozna ze ten svenk je moc rychly, ale delal jsem to tak umyslne, aby pripadne skubani bylo vice patrne.
jibarr (792)|7.5.2008 22:41
U toho prokládání to nebude tak znatelný. Tam vyrovnává 50 půlsnímků, tak se to jeví plynulejší.
Zatím jsem nikdy se stabilizátorem netočil, tak je to i pro mě teoretická zkušenost. Ale logicky z principu stabilizátoru to musí takhle škubat. Zítra uvidíš, že to bude bez stab. lepší.
michpo (117)|7.5.2008 22:51
Sam jsem zvedavej jak se to projevi a jestli vubec.

Ja si zas naopak toceni bez stabilizatoru nedokazu predstavit, bez nej jsou ty zabery hodne roztresene a po chvilce z toho boli oci...
Nicmene jelikoz je to u 50i plynule i se stabilizatorem, tak je 50i jasna volba a vypinat stabilizator, pokud kamera neni na stativu, je si myslim zbytecne. Stejne se to na plynulosti u 50i neprojevilo, tak aspon ty zabery nebudou tolik roztresene :)
jibarr (792)|7.5.2008 22:59
To chce než spoléhat na techniku, spoléhat na cvičení techniky držení kamery v klidu. Případně nějakou opěrku.
Za chvilku dam odkaz na plných 50p. Tak by to mělo vypadat i v 25p. Kde to zastavíš, tam by z toho měla jít udělat fotka.
jibarr (792)|7.5.2008 23:14
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

a převedeno na 25p wmv.

http://web.iol.cz/B-A/zplnych50p.wmv
comm (124)|7.5.2008 23:33
Dneska je nesmysl fungovat bez stabilizatoru. Je to jako u fotaku, kdyz je IS, je to velka vyhoda. Ano, jsou i chvile kdy je treba mit IS vyply, ale vetsinu casu je to velky pomocnik. Zkusil jsem 25p s a bez IS a je to stejne, trha furt. Uz bych to nerozebiral, je to rezim ktery je na prd...
michpo (117)|7.5.2008 23:38
2jibarr: Tech 50p je krasne plynulych, ale 25p se trha.

Me ale bohuzel nezbyva nic jineho nez se spolehat na techniku. Velmi casto filmuju na ruznych vyletech a nemohu s sebou porad tahat stativ nebo nejaky drzak. Tuto kameru jsem si poridil hlavne kvuli jejim malym rozmerum. Oprit se o neco jde jen nekde a tam toho samozrejme vyuzivam, dale casto potrebuju zoomovat a to se bez stabilizatoru proste udrzet neda. I s nim mam co delat, aby to bylo stabilni ;)

U toho 50i je zaznam plynuly i se stabilizatorem, tak tam nevidim duvod, proc jej vypinat. Kdyz tak me pouc, nejsem zadnej profik, ale obycejnej amater ;)
jibarr (792)|7.5.2008 23:44
[quote=comm;176439]Dneska je nesmysl fungovat bez stabilizatoru. ...[/quote]

To je zajímavá myšlenka. Do dražších strojů se stabilizátor vůbec nedává, protože si právě ty škubance nemůžou dovolit.

Tady je třeba ukázka točená v 25p. HD-110
http://www.disk.cz/disk/img/XICHTI/Chechomor/cechomor_online/video/Nevera1Mbit.wmv
michpo (117)|7.5.2008 23:45
[QUOTE=comm;176439]Dneska je nesmysl fungovat bez stabilizatoru. Je to jako u fotaku, kdyz je IS, je to velka vyhoda. Ano, jsou i chvile kdy je treba mit IS vyply, ale vetsinu casu je to velky pomocnik. Zkusil jsem 25p s a bez IS a je to stejne, trha furt. Uz bych to nerozebiral, je to rezim ktery je na prd...[/QUOTE]

Ja jsem sem uz daval videa ve 25p s a bez stabilizatoru, ale byly z mistnosti, nicmene trhalo se to bez ohledu na zapnuty/vypnuty stabilizator.

Slibil jsem jeste stejne video z venku ve 25p bez stabilizatoru a rano jej sem dam, ale obavam se, ze to bude to stejne...

Jibarr psal, ze ta nahravka ve 25p je nejaka divna, ze by to takto trhat nemelo, ja jsem ale nevidel jedine video ve 25p ktere by netrhalo. Ja tomu uz nerozumim, myslel jsem si ze 25fps je plynuly pohyb... A stejne je to divny, protoze treba divx filmy maji taky 25fps a jsou plynuly... Uz nevim co si o tom 25p mam myslet :(
jibarr (792)|7.5.2008 23:47
[quote=michpo;176440]2jibarr: Tech 50p je krasne plynulych, ale 25p se trha.

Me ale bohuzel nezbyva nic jineho nez se spolehat na techniku. Velmi casto filmuju na ruznych vyletech a nemohu s sebou porad tahat stativ nebo nejaky drzak. Tuto kameru jsem si poridil hlavne kvuli jejim malym rozmerum. Oprit se o neco jde jen nekde a tam toho samozrejme vyuzivam, dale casto potrebuju zoomovat a to se bez stabilizatoru proste udrzet neda. I s nim mam co delat, aby to bylo stabilni ;)

U toho 50i je zaznam plynuly i se stabilizatorem, tak tam nevidim duvod, proc jej vypinat. Kdyz tak me pouc, nejsem zadnej profik, ale obycejnej amater ;)[/quote]

Jasně. Jak jsem psal. U 25p to znát bude, u 50i to nebude tak znatelný.
michpo (117)|7.5.2008 23:50
[QUOTE=jibarr;176442]To je zajímavá myšlenka. Do dražších strojů se stabilizátor vůbec nedává, protože si právě ty škubance nemůžou dovolit.

Tady je třeba ukázka točená v 25p. HD-110
http://www.disk.cz/disk/img/XICHTI/Chechomor/cechomor_online/video/Nevera1Mbit.wmv[/QUOTE]

Konecne prvni 25p video z kamery, ktere vidim pekne plynule :)
Vubec ale nechapu, proc se to z te me kamery seka. No jo on ten JVC GY-HD110, ze ktere je ta tva ukazka stoji 6k dolaru... tak to je pak jasny, to je neco jineho ;)
jibarr (792)|8.5.2008 00:02
[quote=michpo;176445]Konecne prvni 25p video z kamery, ktere vidim pekne plynule :)
Vubec ale nechapu, proc se to z te me kamery seka. No jo on ten JVC GY-HD110, ze ktere je ta tva ukazka stoji 6k dolaru... tak to je pak jasny, to je neco jineho ;)[/quote]

To je cena za sklo atp. Snímková rychlost je stejná. Musel bych si tu kameru vyzkoušet. Takhle spoléhám jen na ukázky.
michpo (117)|8.5.2008 00:07
Tak to pak nechapu, proc me ta kamera cuka pri 25p. Ze by v Canonu neco zvrzli?
jibarr (792)|8.5.2008 00:12
Udělej ještě zítra poslední pokus bez stab. a uvidíme. Pak se na to už vyprdnem. Pokud je v 50i v pohodě, tak to nebudem řešit.
michpo (117)|8.5.2008 00:22
Jasne, dopoledne to natocim a hodim sem. Pokud to bude stejne trhany, tak v Canonu asi neco zvorali a na 25p se proste vykaslu. V tom 50i je to krasne plynuly i se stabilizatorem. 50i me nevadi, protoze na PC si v prehravaci zapnu deinterlace filtr a je klid. No a z DVD na TV je to taky OK, protoze ten soft pri vytvareni DVD prokladani odstrani.