Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon Hf10,hf100

comm (124)|5.5.2008 23:45
Co tam nastavujes do Uleadu? Zkousel jsem ted vytvorit ten .m2ts v ImageMixeru a taky to jen spoji bez komprese, jde to pak i nahrat zpatky do kamery (pres Canon soft).

PS: je to kocka :)
michpo (117)|6.5.2008 00:01
No ja kdyz si nahraju treba nejakej vylet, tak si pak z toho v Uleadu vytvorim finalni film, vcetne textovych popisku, hlasovych komentaru, efektu a jinych. Nakonec to ulozim jako zdroj, takze se me vysledna kvalita nesnizi, protoze se renderuji jen mista kde jsou nejake zmeny, tj text a efekty a vysledne video si zachovava svoji puvodni kvalitu. Toto video pak archivuju. Z nej si pak vytvorim DVD video a to si poustim na TV. Pokud bych z toho chtel udelat cokoli jineho, tak muzu, mam original v puvodni kvalite ;)
Ten ImageMixer je hrozne primitivni, takze proto momentalne zustavam u Uleadu.

PS.: Jak se jmenuje micina? :p
michal_h (492)|6.5.2008 00:27
[QUOTE=michpo;176048]2michal_h: tak jsem jeste jednou porovnal Pinnacle Studio 11 a Ulead VideoStudio 11.5 a nakonec jsem se rozhodl pro Ulead. On Pinnacle neumi spojit 2 videa z kamery a ulozit je bez rekomprese, kdezto Ulead to umi a videa jsou pak vcelku a v originalni kvalite, coz se naramne hodi pro archivaci. Clovek si videa zpracuje, doplni tam efekty apod., a pak to ulozi jako original, no a soft vyrenderuje jen ty efekty a ty casti videa, kde se efekty projevi. Rychly a kvalitni vysledek[/QUOTE]
přesně to se mi na tom programu také líbí, teď ještě nějakej soft pro authoring, zkouším PowerProducer5 (chci otestovat to avchd dvd, v nero i v ulead mi to na konci vždy hodilo nějakej error)
comm (124)|6.5.2008 00:32
michpo: angee :)

No ale DVD video co si vytvoris je jen 25p a kvalita jde dost dolu, nebo ne? Teda aspon jsem nic kvalitniho krome H264 jeste nevidel.
michpo (117)|6.5.2008 00:48
[QUOTE=michal_h;176068]přesně to se mi na tom programu také líbí, teď ještě nějakej soft pro authoring, zkouším PowerProducer5 (chci otestovat to avchd dvd, v nero i v ulead mi to na konci vždy hodilo nějakej error)[/QUOTE]

Tak pak dej vedet jak se ti v tom PowerProduceru pracovalo. Ja uz nejakou dobu hledam dobrej program pro dvd authoring. Hodne tech, ktere jsem zkousel toho sice umely hodne, ale kdyz mely film prekodovat, tak to udelaly blbe a film se cukal. Nicmene o tomto programu jsem nevedel, tak ho kdyz tak zkusim.


[QUOTE=comm;176069]michpo: angee :)

No ale DVD video co si vytvoris je jen 25p a kvalita jde dost dolu, nebo ne? Teda aspon jsem nic kvalitniho krome H264 jeste nevidel.[/QUOTE]

Hezke jmeno ;)
Ale zpet k tematu.

Jestli je to DVD video ve 25p to nevim, ale obraz je plynuly. Co se kvality tyce, je jasny ze tak kvalitni jako original to nebude, ale na TV je to videt pekne. Tim ze si to v PC uchovam v originalu, tak si to budu moct az se Blue-Ray dostane do prijatelne cenove hladiny vypalit na nej, a pak uz ta kvalita bude stejna jako zrdroj. Momentalne mam stejne jen 16:9 CRT 100Hz TV, kde ten rozdil mezi FullHD a DVD videem neni tak patrny (mozna by se i dalo rict, ze neni vubec patrny) jako na FullHD plazme. No a na PC to muzu poustet z toho originalu.
michal_h (492)|6.5.2008 08:58
tak powerdirector pracuje pěkně, celkem to rychle vyrendroval, jednoduchý program, na domací video stačí, soubory z hf100 přečte v pohodě, na plazmě vypadal obraz krásně, akorát se obraz při rychlých pohybech cukal - musím ještě jít detailněji do nastavení programu - někde musí být prohozené půlsnímky

to comm: já mluvím o AVCHD DVD (video by mělo být v originální kvalitě, na jedno dvd by se mělo nacpat tak půl hodiny) - to znamená, že to přečteš pouze na BD mechanikách, na PS3 mi to valilo v pohodě, ale na kompu ne, musím si sehnat nějakej přehrávač pro BD, měl jsem tam předinstalovaný Intervideo WinDVD BD, ale nějak nefunguje...
comm (124)|6.5.2008 09:10
Tak to pak jo, ja myslel bezne DVD. Ja budu prehravat na LCD TV primo z kamery, vcera jsem dokoupil jeste HDMI kabel a obraz oproti kompozitu je o malinko lepsi, hlavne staci 1 kabel pro video i zvuk :) Baterku uz mam objednanou velkou BP-819, vydrz puvodni je des a hruza, 60-80 min. Dneska mi prijde, tak pozdeji vecer hodim fotky.
michal_h (492)|6.5.2008 09:21
[QUOTE=comm;176091]Baterku uz mam objednanou velkou BP-819, vydrz puvodni je des a hruza, 60-80 min. Dneska mi prijde, tak pozdeji vecer hodim fotky.[/QUOTE]
tak kdyby to bylo 80 minut, tak to by nebylo až tak zlý, já jsem zvyklej z mý gz-mc500 na horší výdrž a to se ještě baterka strká dovnitř kamery :-(
michpo (117)|6.5.2008 10:41
[QUOTE=michal_h;176089]tak powerdirector pracuje pěkně, celkem to rychle vyrendroval, jednoduchý program, na domací video stačí, soubory z hf100 přečte v pohodě, na plazmě vypadal obraz krásně, akorát se obraz při rychlých pohybech cukal - musím ještě jít detailněji do nastavení programu - někde musí být prohozené půlsnímky

to comm: já mluvím o AVCHD DVD (video by mělo být v originální kvalitě, na jedno dvd by se mělo nacpat tak půl hodiny) - to znamená, že to přečteš pouze na BD mechanikách, na PS3 mi to valilo v pohodě, ale na kompu ne, musím si sehnat nějakej přehrávač pro BD, měl jsem tam předinstalovaný Intervideo WinDVD BD, ale nějak nefunguje...[/QUOTE]

Zkus na to PowerDVD 8, je od stejne firmy jako ten PowerProducer a umi toho hodne, umi prehrat i soubory z kamery, jen je nutne jim zmenit koncovku na m2ts ;)


[QUOTE=comm;176091]Tak to pak jo, ja myslel bezne DVD. Ja budu prehravat na LCD TV primo z kamery, vcera jsem dokoupil jeste HDMI kabel a obraz oproti kompozitu je o malinko lepsi, hlavne staci 1 kabel pro video i zvuk :) Baterku uz mam objednanou velkou BP-819, vydrz puvodni je des a hruza, 60-80 min. Dneska mi prijde, tak pozdeji vecer hodim fotky.[/QUOTE]

Jo tak ta vydrz je jak pises, tech 50min jak jsem rikal je rekl bych tak asi minimum, ale 80min neni problem pokud natacis neco dlouheho a nevypinas kazdou chvili kameru, nezoomojes jak o zivot atd, coz se na nejakych akcich stejne ani moc nedela, tam tocis prevazne v kuse.

Hehe, tak me s tou baterkou jeste predbehnes, ja kdybych mel cas sem ju mohl mit vcera, ale neslo to. Dej pak teda vedet jak dlouho vydrzi a ukaz fotky, usetris me praci :p
michal_h (492)|6.5.2008 10:59
[QUOTE=michpo;176108]Zkus na to PowerDVD 8, je od stejne firmy jako ten PowerProducer a umi toho hodne, umi prehrat i soubory z kamery, jen je nutne jim zmenit koncovku na m2ts ;)[/QUOTE]
jj v PowerDVD 9 to jede v pohodě, dvd se ale cuká i na pc, v powerproducer jsem nenašel nic, kde by se nastavovaly/měnily parametry zdrojového nebo výsledného videa, při tvrbě avchd se mi cuká 25p i 50i
michpo (117)|6.5.2008 11:07
Ehm verze 9 neni, ale tj detail urcite si myslel 8 :)
Mas v tom PowerDVD zaplou HW podporu ze strany grafiky? Napr. ATI Avivo, u nVidie si ted nemohu vzpomenout na jmeno. Treba to pomuze. Jinak nevim kde je chyba. Ale zkusim ten PowerProducer a uvidim jestli se to bude cukat.
michal_h (492)|6.5.2008 11:16
[QUOTE=michpo;176111]Ehm verze 9 neni, ale tj detail urcite si myslel 8 :)[/QUOTE]
verze 9 to je, ale program je WinDVD....

[QUOTE=michpo;176111]Mas v tom PowerDVD zaplou HW podporu ze strany grafiky? Napr. ATI Avivo, u nVidie si ted nemohu vzpomenout na jmeno. Treba to pomuze. Jinak nevim kde je chyba. Ale zkusim ten PowerProducer a uvidim jestli se to bude cukat.[/QUOTE]
já jsem to právě chtěl otestoval na pc jestli ten obraz bude také cukat a je to stejné jako když jsem to pustil přes ps3 na tv. Tak teď bude chyba buď v programu nebo v mém hw, ještě to budu trochu testovat, protože to by se asi v naší domácnosti nesetkalo s kladnou odezvou, kdybychom se dívali na sekající se video, protože já tvrdím, že nová kamera je lepší atd., nemůžu a samozřejmě ani nechci horší kvalitu (výsledného produktu) než mám nyní, kde jsem už v mém produkčním řetězci vychytal všechny mouchy :-)

btw: máš BD jednotku, abys mohl zkouknout avchd dvd? Normální dvd mechanika to neschroupne
peteb (53)|6.5.2008 11:17
Ze zde publikovaneho samplu 00023.MTS jsem zkusil vytvorit v Pinnacle Studio 11 Ultimate (AVCHD DVD).
Pokud ho vypalim (na DVD-RW) mohu ho na PC prehravat v PowerDVD 7.3 (bundle u B-R RW LG-CGG H20L) ci v NeroShowtime3 (soucast Nero 7 Premium). Menu, ktere mi PS11 dovoli vytvorit, se mi pri prehravani neobjevuje (u starsich verzi je podpora AVCHD DVD asi preci jen limitovana).

Pri kvalite 17Mbps je anoncovana maximalni delka AVCHD DVD cca 35minut.

P.S. Zatim kamerou HDV/AVCHD nedisponuji, spise se snazim proniknout do zpracovani materialu a omezeni z jednotlivych variant vychazejici. Nejak si stale rikam, ze 16Mps (h.264) je vice nez 25Mps (mpeg-2). Vse zatim smeruje k volbe HF100.

P.S.2. Pri prehravani z DVD-RW se v PowerDVD uplatnuje akcelerace prehravani (zatez cca 3-6% z quad), u Showtime nikoli (zatez cca 40% z quad).
michal_h (492)|6.5.2008 11:23
[QUOTE=peteb;176116]P.S. Zatim kamerou HDV/AVCHD nedisponuji, spise se snazim proniknout do zpracovani materialu a omezeni z jednotlivych variant vychazejici. Nejak si stale rikam, ze 16Mps (h.264) je vice nez 25Mps (mpeg-2). Vse zatim smeruje k volbe HF100.[/QUOTE]
tak to jsme na tom podobně

[QUOTE=peteb;176116]Ze zde publikovaneho samplu 00023.MTS jsem zkusil vytvorit v Pinnacle Studio 11 Ultimate (AVCHD DVD).
Pokud ho vypalim (na DVD-RW) mohu ho na PC prehravat v PowerDVD 7.3 (bundle u B-R RW LG-CGG H20L) ci v NeroShowtime3 (soucast Nero 7 Premium). Menu, ktere mi PS11 dovoli vytvorit, se mi pri prehravani neobjevuje (u starsich verzi je podpora AVCHD DVD asi preci jen limitovana).[/QUOTE]
jak vypadá u tebe výsledek na avchd dvd, nedochází k žádnému cukání videa?
michpo (117)|6.5.2008 11:29
[QUOTE=michal_h;176114]verze 9 to je, ale program je WinDVD....


já jsem to právě chtěl otestoval na pc jestli ten obraz bude také cukat a je to stejné jako když jsem to pustil přes ps3 na tv. Tak teď bude chyba buď v programu nebo v mém hw, ještě to budu trochu testovat, protože to by se asi v naší domácnosti nesetkalo s kladnou odezvou, kdybychom se dívali na sekající se video, protože já tvrdím, že nová kamera je lepší atd., nemůžu a samozřejmě ani nechci horší kvalitu (výsledného produktu) než mám nyní, kde jsem už v mém produkčním řetězci vychytal všechny mouchy :-)

btw: máš BD jednotku, abys mohl zkouknout avchd dvd? Normální dvd mechanika to neschroupne[/QUOTE]

WinDVD jsem take driv mel, ale ten PowerDVD se me zda byt lepsi.
No cukaci video nema rad nikdo tj jasny, u nas by to taky neproslo, takze te chapu, chce to proste jen lepe vychytat.
BD jednotku nemam, ale udelat to AVCHD DVD na disk a pak to otevrit v tom PowerDVD jde ;)


[QUOTE=peteb;176116]P.S. Zatim kamerou HDV/AVCHD nedisponuji, spise se snazim proniknout do zpracovani materialu a omezeni z jednotlivych variant vychazejici. Nejak si stale rikam, ze 16Mps (h.264) je vice nez 25Mps (mpeg-2). Vse zatim smeruje k volbe HF100.[/QUOTE]

Ja si taky rikam, ze tech 17Mbps (h.264) je vic nez 25Mbps (mpeg-2). Navic jsem videl porovnani HV20 a HF100 a ta HF100 se me libila o dost vic, mela vic detailu.
michal_h (492)|6.5.2008 11:37
tak ten powerproducer je divnej, kouše se to i když udělám normální dvd, takže je jasné, že není chyba u mě v hw, chyba je buď v programu nebo že bych tam měl něco nastavit jinak? Zkoukněte někdo ten program a dejte vědět...
peteb (53)|6.5.2008 11:41
Cukani videa, jak ho zhodnotit.
Z meho pohledu muze byt nekolik pricin vzniku tohoto jevu/pocitu.

1) vliv stabilizatoru, u zrcadlovky Canon a objektivu L s IS (jsou dva mody), jeden stabilizuje v obou osach, druhy pouze v jedne (vhodne pri svenku). Nevim jestli kamera ma to same, pokud ne, tak muze nastat situace kdy pri cilenem svenku (nez si kamera uvedomi, ze nejde o chveni) provadi koreci (protisvenk) :-)
2) vliv 25p nevim jestli zrovna tento sample 00023.mts nebyl ve 25p tam je jasne, ze plynulost pohybu proti 50i je mensi (dvojnasobne skoky zmen).
3) vliv de-interlacingu (prilis mnoho psu, zajicova smrt: je tam prilis mnoho hracu DeInt u grafiky ATI HD3870, DeInt u prehravace).
4) vliv reencondigu. Preci jen Pinnacle Studio 11 nedisponuje smart-renderigem aby menil pouze ty sceny, kde doslo ke zmene (strih, prechod,...) takze kvalita
pujde dolu
5) nedostatecny vykon pri prehravani, pokud nedisponuje PC vykonovou rezervou

Nejlepsi pocit mam ze suroveho 00023.mts v Media Player Classic. Zkusim jeste nejaky priklad s 50i.
michpo (117)|6.5.2008 13:17
[QUOTE=michal_h;176121]tak ten powerproducer je divnej, kouše se to i když udělám normální dvd, takže je jasné, že není chyba u mě v hw, chyba je buď v programu nebo že bych tam měl něco nastavit jinak? Zkoukněte někdo ten program a dejte vědět...[/QUOTE]

Zkusim ho dam vedet, ale o cukani pri tvorve dvd vim svoje, najit kvalitni soft je snad nadlidsky ukol, on cuka i Ulead DVD MovieFactory 6 Plus a dokonce i nektere verze Nera. Vynikajici bez cukani a s obrovskou rychlosti kodovani je WinAVI, udelat cele dvd za 30min je pro nej uplna hracka ;)


[QUOTE=peteb;176122]Cukani videa, jak ho zhodnotit.
Z meho pohledu muze byt nekolik pricin vzniku tohoto jevu/pocitu.

1) vliv stabilizatoru, u zrcadlovky Canon a objektivu L s IS (jsou dva mody), jeden stabilizuje v obou osach, druhy pouze v jedne (vhodne pri svenku). Nevim jestli kamera ma to same, pokud ne, tak muze nastat situace kdy pri cilenem svenku (nez si kamera uvedomi, ze nejde o chveni) provadi koreci (protisvenk) :-)
2) vliv 25p nevim jestli zrovna tento sample 00023.mts nebyl ve 25p tam je jasne, ze plynulost pohybu proti 50i je mensi (dvojnasobne skoky zmen).
3) vliv de-interlacingu (prilis mnoho psu, zajicova smrt: je tam prilis mnoho hracu DeInt u grafiky ATI HD3870, DeInt u prehravace).
4) vliv reencondigu. Preci jen Pinnacle Studio 11 nedisponuje smart-renderigem aby menil pouze ty sceny, kde doslo ke zmene (strih, prechod,...) takze kvalita
pujde dolu
5) nedostatecny vykon pri prehravani, pokud nedisponuje PC vykonovou rezervou

Nejlepsi pocit mam ze suroveho 00023.mts v Media Player Classic. Zkusim jeste nejaky priklad s 50i.[/QUOTE]

ad1) Ja to zkousel i bez stabilizatoru, ale bylo to stejne, takze zde chyba nebude.
ad2) 00023.mts je ve 25p
ad4) Pinnacle to neumi to vim, ale treba Ulead VideoStudio ano, a to je na toto skvele, neztraci se kvalita.
ad5) Moje sestava je na nektere z drivejsich strankach, vykon mam si myslim dostatecny s velkou rezervou.

Ja budu videa delat v 50i, protoze ten 25p je kvuli cukani nepouzitelny. Rezim 25p se da pouzit pokud je kamera na stativu a je fixni (nehybe se ani se stativem), protoze pokud se hybe objekt pred kamerou jak chce, tak to necuka. Mam ozkouseno. Nicmene jakmile se kamera trochu pohne tak to cukne a stabilizator na to vliv nema, zkousel jsem.
peteb (53)|6.5.2008 14:42
Moje subjektivni pocity z prehravani (Vista 64, ATI HD3870/Cat.8.4, Quad 3,2GHz).

Pomoci PowerDVD 7.3, Media Player Classic
00044.mts (25p, noIS) - vyborne, plynule (proste progress s vsim co prinasi ;-)
00045.mts (50i, noIS) - vyborne, naprosto plynule (u prehravani s,bez deinterlacingu)
Pri prehravani se zatez pohybovala na 1-2% CPU (u PowerDVD).

Pomoci NeroShowTime 3
00044.mts,00045.mts - spatne, poskakujici, nepouzitelne prehravani


Pozn. idealni by bylo podobne priklady delat v prostredi s dostatkem svetla, aby se zkratila doba zaverky, tady asi vzhledem asi delsimu casu zaverky dochazi pohybovemu rozmazani snimku (ktery plynulosti spise napomaha)
peteb (53)|6.5.2008 14:54
2 michpo:

Date mi souhlas k prevedeni nektereho z tech Vasich prikladovych .mts do jineho formatu (napr. XviD) a umisteni pro posouzeni (problemu v nasnimani/prehravani)? Tech 25p bych jeste plne nezavrhoval.
michpo (117)|6.5.2008 15:30
[QUOTE=peteb;176139]Moje subjektivni pocity z prehravani (Vista 64, ATI HD3870/Cat.8.4, Quad 3,2GHz).

Pomoci PowerDVD 7.3, Media Player Classic
00044.mts (25p, noIS) - vyborne, plynule (proste progress s vsim co prinasi ;-)
00045.mts (50i, noIS) - vyborne, naprosto plynule (u prehravani s,bez deinterlacingu)
Pri prehravani se zatez pohybovala na 1-2% CPU (u PowerDVD).

Pomoci NeroShowTime 3
00044.mts,00045.mts - spatne, poskakujici, nepouzitelne prehravani


Pozn. idealni by bylo podobne priklady delat v prostredi s dostatkem svetla, aby se zkratila doba zaverky, tady asi vzhledem asi delsimu casu zaverky dochazi pohybovemu rozmazani snimku (ktery plynulosti spise napomaha)[/QUOTE]

Zkus soubor 00019.mts ten je venku pri 25p, nebo 00021,23,25.mts ktere jsou taktez venku pri 25p.


[QUOTE=peteb;176145]2 michpo:

Date mi souhlas k prevedeni nektereho z tech Vasich prikladovych .mts do jineho formatu (napr. XviD) a umisteni pro posouzeni (problemu v nasnimani/prehravani)? Tech 25p bych jeste plne nezavrhoval.[/QUOTE]

Jasne, preved to jak je libo, sam sem zvedavej ;)
peteb (53)|6.5.2008 16:00
Tak zatim tri kousky.

Vse puvodem z 00044.mts (25p, nonIS pokud se nepletu)

http://www.monitos.cz/tmp/00044_1080@25p.avi (prevod PS11 (do raw) pote VirtulDub(do DivX) 22MB
http://www.monitos.cz/tmp/00044_720@25p.wmv (prevod PS11 do WMV9) 7MB
http://www.monitos.cz/tmp/00044_720@50p.wmv (prevod PS11 do WMV9) 6MB

Tech 50p pocitam, ze je interpolovano (detailne jsem nezkoumal). Nejvetsi zatez na PC je pri prehravani DivX (datovy tok 15Mbps), u tech WMV (6Mbps) je polovicni. Jde mi ted o posouzeni prehravani (skubani atd). Me osobne prijdou vsechny uspokojive, ale mozna mam male naroky ;-)
michal_h (492)|6.5.2008 16:08
hele chlapi, zkuste radši otestovat nějakej dvd authoring...
:-)
peteb (53)|6.5.2008 16:24
[QUOTE=michal_h;176177]hele chlapi, zkuste radši otestovat nějakej dvd authoring...
:-)[/QUOTE]

DVD authoring mi jiz prijde vcelku zvladnuty.

Ale kdyz to musi byt, tak zde je z 00044.mts vytvorene DVD-Video pomoci PS11 Ultimate. http://www.monitos.cz/tmp/dvd_pinnacle11ult_hf100.iso
staci namountovat napr. pomoci MagicDisc a prehrat ;-)

Doplnek: z dalsiho prispevku vysvita, ze michal_h myslel asi AVCHD DVD authoring. ;-)
michal_h (492)|6.5.2008 16:26
tak teď jsem ještě udělal pokus o authoring v Ulead VideoStudio 11,5 Plus a výsledné avchd dvd je výborné, kvalita vypadá jako zdroj, dá se tam nastavovat kvalita rendringu, takže pro mě asi zatím jasná volba: střih (vhledem k téměř bezeztrátovovému přepočítávání) a authoring v Ulead VideoStudio 11,5 Plus
peteb (53)|6.5.2008 17:19
Rekapitulace pokusu s 00044.mts (25p, noIS) z prechozi strany

http://www.monitos.cz/tmp/00044_1080@25p.avi (prevod PS11 (do raw) pote VirtulDub(do DivX) 22MB
http://www.monitos.cz/tmp/00044_720@25p.wmv (prevod PS11 do WMV9) 7MB
http://www.monitos.cz/tmp/00044_720@50p.wmv (prevod PS11 do WMV9) 6MB
http://www.monitos.cz/tmp/dvd_pinnacle11ult_hf100.iso (iso image DVD-Video vytvoreno PS11Ult) 20MB
http://www.monitos.cz/tmp/avchd_udf250.iso (iso image AVCHD DVD vytvoreno PS11Ult) 23MB

Nepozoruji na zadnem z vystupu skubani neodpovidajici puvodnimu 25p. Jak to hodnotite vy?
michpo (117)|6.5.2008 20:44
On ten original trochu skube a toto je na tom stejne. Jinak mas pravdu, ze oproti originalu je skubani stejne. Jeste se pokusim udelat videa venku ve 25p a 50i, kde bude vic svetla, ale driv jak zitra odpoledne to nebude ;)
Marek007a (37)|6.5.2008 21:13
A kde je teda problem s tim skubanim, dela to i pri prehravani na TV ?
peteb (53)|6.5.2008 21:26
[QUOTE=michpo;176205]On ten original trochu skube a toto je na tom stejne. Jinak mas pravdu, ze oproti originalu je skubani stejne. Jeste se pokusim udelat videa venku ve 25p a 50i, kde bude vic svetla, ale driv jak zitra odpoledne to nebude ;)[/QUOTE]

Spatne jsem se vyjadril, ja tam zadne skubani nepozoruji. :-(
Pouze jsem chtel rici, ze 25p holt neni 50i v plynulosti. Skube to take nekomu jako michpovi?
Marek007a (37)|6.5.2008 21:39
Peteb : ty Tvoje prevedene jsou u me na PC OK, proti originalu co leze surove z kamer.
peteb (53)|6.5.2008 22:31
[QUOTE=Marek007a;176223]Peteb : ty Tvoje prevedene jsou u me na PC OK, proti originalu co leze surove z kamer.[/QUOTE]

Pak bych to videl na neschopnost spravne prehrat puvodni .mts (h.264) stream.

V tech prevodech by nemelo dojit k zadne uprave/zmene/zlepseni. Avi(divx),wmv,dvd jsou proste pouze pouze mene narocne na vykon PC pri prehravani.

AVCHD je prakticky pouze PS11 vyrenderovany puvodni .mts, se stejnym datovym tokem 17Mbps(h.264) tudiz nejvice narocny. U mne na PowerDVD 7.3 bez problemu (zatez CPU 0-4%). Osobne mezi puvodni 00044.mts a AVCHD nejsem schopen videt rozdil.

Mohl bych nechat vyrendrovat original (00044.mts) a vznikly stream v AVCHD do raw AVI a udelat differenci jednotlivych snimku (tim by se daly zjistit ztraty/zmeny vznikle rekompresi).
michpo (117)|6.5.2008 23:09
No ja nevim, zkousel jsem jeste PowerDVD 8 na to prehrani tvych uprav, kde jsem zapl ATI Avivo (HW akcelerace videa) a zdalo se me to plynule, ja uz fakt nevim co si o tom 25p mam myslet. Stroj mam podobny, mam Quad 3GHz s 8GB RAM a 64bit Vistama...
comm (124)|6.5.2008 23:13
Natocil jsem vam kratke testovaci video v 50i, muzete prevadet do 25fps a porovnat. Na prave strane jde krasne videt plynule mijejici zvukova bariera.

http://leteckaposta.cz/853830052
peteb (53)|7.5.2008 00:35
Zkusil jsem porovnat dva uvodni klicove snimky.

Z puvodniho 00044.mts a z vzniknusiho AVCHD, abych zjistil vliv reencondingu na kvalitu.
V grafickem editoru jsem oba snimky odecetl.

Zde jsou vysledky
http://www.monitos.cz/tmp/odecet_snimku.png (prakticky cerna plocha, pruzkumem kapatkem se zjisti odchylky R(GB) v prumeru (o 3-4 z 255).

http://www.monitos.cz/tmp/odecet_snimku_zesileny.png (zde rozdil snimku zesileny jasem/kontrastem, aby vynikly postizene partie)

Osobne se mi, zda ze rozdily vnimatelne ve statickem obraze by nemely pri prehravani byt prakticky znat.
Samozrejme asi dojde k dalsimu vyhlazeni detailu a dalsi otazkou je kvalita mimo klicove snimky.
jibarr (792)|7.5.2008 00:51
stayman (12393)|7.5.2008 01:05
Pri 25p uz stlpy sekaju pohyb, ale je to spickove a 50p je ostrejsie a uplne plynule. Fakt dobreee !!!
michpo (117)|7.5.2008 01:13
[QUOTE=jibarr;176245]Je to plynulé v 50i tak i v 25/50p.
http://web.iol.cz/B-A/pokus25p.wmv
http://web.iol.cz/B-A/pokus50p.wmv[/QUOTE]

To 50p jsi vytvoril jak prosim te? Jaky soft jsi pouzil, jake nastaveni? Diky.


[QUOTE=stayman;176246]Pri 25p uz stlpy sekaju pohyb, ale je to spickove a 50p je ostrejsie a uplne plynule. Fakt dobreee !!![/QUOTE]

Takze nahravat v 50i, a pak z toho udelat 50p? Myslis ze ma teda tato kamera kvalitni zaznam, na to ze je to AVCHD pri "jen" 17Mbps?
michal_h (492)|7.5.2008 08:10
[QUOTE=Marek007a;176211]A kde je teda problem s tim skubanim, dela to i pri prehravani na TV ?[/QUOTE]
když jsem pozoroval škubání na pc tak potom bylo i na tv, na tv jsem to pouštěl přes přehrávač...

[QUOTE=peteb;176215]Spatne jsem se vyjadril, ja tam zadne skubani nepozoruji. :-(
Pouze jsem chtel rici, ze 25p holt neni 50i v plynulosti. Skube to take nekomu jako michpovi?[/QUOTE]
mě jo

[QUOTE=comm;176237]Natocil jsem vam kratke testovaci video v 50i, muzete prevadet do 25fps a porovnat. Na prave strane jde krasne videt plynule mijejici zvukova bariera.

http://leteckaposta.cz/853830052[/QUOTE]
dobrá ukázka, vše vypadá krásně plynule

btw: mohl by sis taky někdy umýt okno :-)


[QUOTE=jibarr;176245]Je to plynulé v 50i tak i v 25/50p.
http://web.iol.cz/B-A/pokus25p.wmv
http://web.iol.cz/B-A/pokus50p.wmv[/QUOTE]
můj subjektvní pocit: 25p je horší, rychlý pohyb sloupů je mírně trhaný, i když při této rychlosti to není až tolik vidět, lépe by to vyniklo při nižší rychlosti auta. 50p se mi nezdá nijak lepší než 50i, asi je to stejné, z toho bych si tedy dovolit tvrdit, že převod do 50p je nanic (prostě nikdy se to nemůže dopočítat na 50p nativně)
jibarr (792)|7.5.2008 08:10
[quote=michpo;176247]To 50p jsi vytvoril jak prosim te? Jaky soft jsi pouzil, jake nastaveni? Diky.




Takze nahravat v 50i, a pak z toho udelat 50p? Myslis ze ma teda tato kamera kvalitni zaznam, na to ze je to AVCHD pri "jen" 17Mbps?[/quote]

Mam tady nainstalovanou zkušební verzi PS-11 Ultimate. Poradí si s tím v pohodě.
Pokud je nahrávka v 50i, tak by tak mohla zůstat. Pokud to chceš vysloveně neprokládaně, tak správně by to mělo být 25p. Ale soft si to v pohodě dopočítá i na 50p. Při ukládání do 25p jen složí půlsnímky a nemusí nic dopočítávat.
comm (124)|7.5.2008 08:52
Cituji zahranicni forum:
I just read that the movie Crank 2 is going to be filming with the HF10. Pretty cool. Maybe we could get some tips on editing from them.

http://www.darkhorizons.com/news08/080504g.php

:)
comm (124)|7.5.2008 08:56
Ja mam okno ciste, jel jsem jako spolujezdec u kamarada :D

jibarr: muzes prosimte napsat PRESNE co udelat v PS11 aby z toho vzniklo to 50p wmv video? Plynulost je jako v originalnim videu, hlavne je to male a jede to na pomalych PC. To je to co potrebuju.
michal_h (492)|7.5.2008 09:05
[QUOTE=comm;176264]Cituji zahranicni forum:
I just read that the movie Crank 2 is going to be filming with the HF10. Pretty cool. Maybe we could get some tips on editing from them.

http://www.darkhorizons.com/news08/080504g.php

:)[/QUOTE]
tak asi to budou točit hlavně Canon XH-A1 aby měli stejnou kvalitu jako v prvním dílu, zas tak dobře na tom asi hf10 nebude :-)
michal_h (492)|7.5.2008 09:09
[QUOTE=comm;176268]jibarr: muzes prosimte napsat PRESNE co udelat v PS11 aby z toho vzniklo to 50p wmv video? Plynulost je jako v originalnim videu, hlavne je to male a jede to na pomalych PC. To je to co potrebuju.[/QUOTE]
moc ti nerozumím proč chceš pořád dělat z 50i 50p???
comm (124)|7.5.2008 09:12
[QUOTE=michal_h;176272]moc ti nerozumím proč chceš pořád dělat z 50i 50p???[/QUOTE]

Nepotrebuju 50p ale potrebuju plynulost jako v 50i, spatne jsem se vyjadril :) 25p je nepouzitelne.
jibarr (792)|7.5.2008 09:12
Osobně bych to do 50p nepřeváděl. Pro běžné točení bych to nechal v režimu kamery tj. 50i nebo 25p.
comm (124)|7.5.2008 09:18
[QUOTE=jibarr;176275]Osobně bych to do 50p nepřeváděl. Pro běžné točení bych to nechal v režimu kamery tj. 50i nebo 25p.[/QUOTE]

http://web.iol.cz/B-A/wmv50p.jpg tady je ale 50i jen pro 1080... Tys pouzil tena Windows Media nebo Mpeg-4?
jibarr (792)|7.5.2008 09:28
Ukázky jsou ve wmv. Pro jistotu jsem dal i úpravu na mpeg-4. Podle toho, kdo chce ukládat do jakého formátu.
michal_h (492)|7.5.2008 09:35
[QUOTE=comm;176274]Nepotrebuju 50p ale potrebuju plynulost jako v 50i, spatne jsem se vyjadril :) 25p je nepouzitelne.[/QUOTE]
tak prostě nech vše v 50i...
comm (124)|7.5.2008 09:36
[QUOTE=michal_h;176281]tak prostě nech vše v 50i...[/QUOTE]

Pro sebe ano, ale kdyz chci nekomu poslat video tak musi byt prehratelne i na PC co nema C2D a lepsi... a chtel bych aby bylo plynule.

tech 720 50p jsem ted zkusil a super, to jede, jeste zkusim .mp4 - taky OK.

Jibarr: diky za tipy ;)