Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic th-42px80e

Vitop (28)|19.3.2008 09:25
[QUOTE=Aka;169659]
dejte si profil obrazu KINO a prehazujte kanaly a pri te prodleve(cerna obrazovka) nez naskoci dalsi program se na tv podivejte zblizka(nebo stisknete FREEZE na DO).. taky vam to tak zrni??? jakej to ma duvod
diky[/QUOTE]
tak jsem se včera na to díval ale nic se tam neobjevuje,při přepínaní mám čistou obrazovku.Zkus vytáhnout všechny kabely jestli to některý nezpůsobuje,neb nějaký blízký zdroj rušení.
Aka (94)|19.3.2008 09:29
sniper10 to sem psal ja

to tu vazne neni zadny majitel PX80 co mi by to mohl vyzkouset a rict mi jestli to je umysl nebo ne
na jednu stranu by to mohlo byt schvalne filmovy mod vetsinou prida sum ale nevim no asi prestanu ten cinema pouzivat(stejne ho mam jen kvuli zahoreni)

notak lidi prestante uz flejmovat a odpovezte mi nekdo jinak nebudu mit klidny spani :D
Aka (94)|19.3.2008 09:34
[QUOTE=Vitop;169727]tak jsem se včera na to díval ale nic se tam neobjevuje,při přepínaní mám čistou obrazovku.Zkus vytáhnout všechny kabely jestli to některý nezpůsobuje,neb nějaký blízký zdroj rušení.[/QUOTE]

to uz jsem zkousel zadny ruseni to neni jeste se na to podivam na prodejne a pak popremyslim jestli ma cenu reklamovat nebo ne :/

ale vsimnul jsem si jedny veci, ze kdyz je v tom kino modu a zacnu snizovat kontrast tak v jednom urcitym bode to zrnit prestane(cca v 1/4 toho posuvniku)
teplitz (251)|19.3.2008 10:32
[QUOTE=tomzvule;169665]Viděl jsem v obchodě vedle sebe 42PX80, 42PX70 a 37PX70.
Nejlepší obraz měla 37PX70 a "nejhorší" z nich 42PX80.
Možná to bylo i nastavením, ale prodavač honem vysvětloval,
že ta nová není ještě dostatečně zahořená.
Já osobně si myslím, že nejlepší je ale opravdu ta 37PX70.[/QUOTE]
To jsi ještě neviděl 37PX80, ta mi připadala z těchto čtyř obrazově nejlepší /samozřejmě to není tak horké, ale rozdíl je přeci jen vidět/.
setres (158)|19.3.2008 11:01
to je pochopitelné, čím menší obraz, tím se lépe skryjí chyby nekvalitního zdroje obrazu. U DVD, PS3 atd je to jedno ale třeba u analogu je to už trošku znát. Né zas tak výrazně ale přeci jenom trochu jo.
Lark (365)|19.3.2008 11:03
[QUOTE=majkicz;169518][COLOR="DarkSlateBlue"]Situace s EPG je jednoducha. Panasonic podporuje tzv. format EPG plus, ktery je dostupny vsude ve vyspele Evrope, jen u nas, v Bananistanu, kde je DVB-T v totalnich plenkach, to nemame. Ono staci se i podivat, v jakem podani prezentuje zakladni EPG Nova, Prima atd., jen jedna stranka, jinak vsecko useknute, jedine normalni zakladni EPG ma Ceska Televize...des bes toto. [/COLOR][/QUOTE]

Tomu se mi nechce věřit, protože mám TV 42PX70EA + rek. EX77 (obojí Panák). Na rekordéru funguje plnohodnotné EPG a na TV poze aktuální a následující pořad. Takže ani formátem vysílání to asi nebude. Je to tak i v manuálu. Ta TV je tak holt postavená a nic s tím nenaděláme. Na té TV je totiž jen tlačítko "Info". Pod tlačítkem "Guide" ale není skutečné EPG, ale seznam dostupných předvoleb (pořadů/kanálů). Na rekordéru tlačítkem "Guide" skočím do EPG.
EPG.png
MrazyC (14)|19.3.2008 12:32
Dobrý den, rád bych se optal, dnes mi přišla 37Px80, je napojena na DIGI TV, takže s kvalitou signálu jsem obeznámen:-). Nicméně mi vadí, že při vypnutém zvuku televize trošičku jakoby zrní, ten zvuk je dost slyšitelný. To není ale to nejhorší, mnohem horší jsou svislé pruhy (odstup asi tak 15cm), které běží přes obraz. Čím by to mohlo být? Televize je připojená z přijímače digi humax přes scart. Dík za odpověď, jsem totální laik.
marwis (105)|19.3.2008 12:41
MrazyC: Mám rovnakú TV. Žiadne bzučanie som nezaznamenal a to sedím od TV asi 1.5 mestra pri počítači. Je ale pravda, že som sa na to nejak nesústredil a ešte mi k tomu v pozadí občas zahučí chladnička z kk. Ak si večer spomeniem, tak to možno vyskúšam.

Tie dva pruhy možu vyť s veľkou pravdepodobnosťou sposobené nekvalitným Scart káblom. Mám tak pripojený "digitálny" STB od UPC (paradox jaxviňa :) ) a párkrát sa mi tam jemnučký vertikálny pruh objavil. (Za STB s HDMI pripojením chcú tí zlodeji ďaľších 150 Kč/mesiac, takže vážne uvažujem nad digitálnym satelitom, ktorý by sa po pár málo rokoch splatil a kvalitou by mal byť niekde inde.)
Man5on (661)|19.3.2008 13:04
[QUOTE=MrazyC;169745]Dobrý den, rád bych se optal, dnes mi přišla 37Px80, je napojena na DIGI TV, takže s kvalitou signálu jsem obeznámen:-). Nicméně mi vadí, že při vypnutém zvuku televize trošičku jakoby zrní, ten zvuk je dost slyšitelný. To není ale to nejhorší, mnohem horší jsou svislé pruhy (odstup asi tak 15cm), které běží přes obraz. Čím by to mohlo být? Televize je připojená z přijímače digi humax přes scart. Dík za odpověď, jsem totální laik.[/QUOTE]

Nechci tě strašit, ale pokud ty pruhy máš do zelena, tak to už tu někdo zmiňoval a je to na reklamaci.
teplitz (251)|19.3.2008 13:31
[QUOTE=MrazyC;169745]Dobrý den, rád bych se optal, dnes mi přišla 37Px80, je napojena na DIGI TV, takže s kvalitou signálu jsem obeznámen:-). Nicméně mi vadí, že při vypnutém zvuku televize trošičku jakoby zrní, ten zvuk je dost slyšitelný. To není ale to nejhorší, mnohem horší jsou svislé pruhy (odstup asi tak 15cm), které běží přes obraz. Čím by to mohlo být? Televize je připojená z přijímače digi humax přes scart. Dík za odpověď, jsem totální laik.[/QUOTE]
Kup kvalitnější SCART kabel /nad 300 Kč za 1m/ a pokud se to nevyřeší, reklamuj. Podle mě hodně neplech v obraze i zvuku způsobují nekvalitní kabely /špatný kontakt, stínění atp./ Předtím ale vyzkoušej i jiný zdroj obrazu a zvuku. Pokud nic nepomůže, je možné že máš v blízkosti silnější magnetické pole, nebo ji něco jiného "ruší". Zkus dát telku na jiné místo.
Lindross (36)|19.3.2008 13:35
MrazyC. Kup si kvalitní scart kabel a uvidíš, že pruhy zmizí.
MrazyC (14)|19.3.2008 13:42
Ty pruhy se pohybují zleva doprava, je jich tam cca na šířce televize asi 2-3. Jinak, když zapojím pouze dvd a plasmu, tak pruhy vidět nejsou, stejný scart pozn. - ale co mi vadí, na dvd je černá plocha a televize jí ukazuje jako mírně zrnitou při pohledu zblízka. No koupím lepší scart, a pak se uvidí. Nezdá se mi že by to bylo vysíláním. Zatím jsem mírně rozladěn.
Aka (94)|19.3.2008 14:34
MrazyC no pockat nemas stejnej problem jak ja? mrkni na ty predchozi prispevky
MrazyC (14)|19.3.2008 14:43
No něco podobnýho to je, ale stalo se mi to při puštěném dvd, nabíhalo výběrové menu a bylo pozadí do černa.
Zrnilo, tak jsem to pausnul a když jsem hýbal s kontrastem, tak to skoro zmizelo, nastavení bylo myslím taky kino. Vůbec se mi to nelíbí, nová televize a samý problém.
MrazyC (14)|19.3.2008 15:16
Tak to tak vypadá, že jsem asi dostal nejhorší kus v ČR. Pruhy jsou vidět zhruba ve vzdálenosti tak 15-20cm, další věc, která je nefunkční je to, že když dám zvuk přes půlku pole, tak repráky nestíhájí a chrčí dost silně. Může toto být taky scartem?
jcabak (6)|19.3.2008 15:49
No teda, dva dny jsem tady nebyl, před tím samá chvála a teď tolik problémů... Já si obešel v Brně 4 obchody a v každém pouštěli jiný zdroj signálu. Někde HD demo, jinde SD, jinde digitál po kabelu a nechal jsem si tam pustit i analog. Koukal jsem všude dost dlouho a porovnával loňské a letošní modely a fakt se mi zdál obraz na 37PX80 nejlepší. Otálel jsem s objednáním, protože prý zatím nedošla druhá várka do ČR. Ale dnes jsem ji objednal na dno.cz, mají ji skladem, o víkendu by měla být.
Trochu jste mi posledními přízpěvky nasadili brouka do hlavy, ale viděl jsem ji na vlastní oči a bylo to ok, tak snad to tak bude vypadat i doma :-) O víkendu by měla být, pak se podělím o poznatky...
Madagaskar (10)|19.3.2008 15:56
[QUOTE=tomzvule;169665]Viděl jsem v obchodě vedle sebe 42PX80, 42PX70 a 37PX70.
Nejlepší obraz měla 37PX70 a "nejhorší" z nich 42PX80.
Možná to bylo i nastavením, ale prodavač honem vysvětloval,
že ta nová není ještě dostatečně zahořená.
Já osobně si myslím, že nejlepší je ale opravdu ta 37PX70.[/QUOTE]

V Datartu jsem vidět vedle sebe 37PX70 a 37PX80. 37PX80 lepší černá, lepší bílá, subjektivně lepší obraz.
Počkejme na test 42PX80 v příštím časopise Stereo Video, zda udělali soudruzi u letošních modelů chybu.
marwis (105)|19.3.2008 16:01
[QUOTE=jcabak;169764]... protože prý zatím nedošla druhá várka do ČR.[/QUOTE]

Myslel som, že tieto plazmy vyrába Panasonic v Plzni. Mýlil som sa?

[QUOTE=Madagaskar;169766]V Datartu jsem vidět vedle sebe 37PX70 a 37PX80. 37PX80 lepší černá, lepší bílá, subjektivně lepší obraz.
Počkejme na test 42PX80 v příštím časopise Stereo Video, zda udělali soudruzi u letošních modelů chybu.[/QUOTE]

Nedivil by som sa, keby to mali "omylom" nastavené tak, aby PX80 vyzerala lepšie. Mal si možnosť pohrať sa s nastaveniami oboch TV? A propos S&V, ak budú dávať zlé hodnotenia, tak im nikto nič nepožičia :). Samozrejme nemožu byť úplne mimo, ale ako "slovo božie" by som to určite nebral :).
MrazyC (14)|19.3.2008 16:51
Ještě dotaz, nemohu to v manuále nikde najít, má 37px80 ochranu proti vypálení automatickou, nebo to musím někdy aktivovat? dík
marwis (105)|19.3.2008 17:49
Výrobca ani oficiálne nepripúšťa, že by mohli byť s vypaľovaním problémy, takže sotvá niečo proti nemu dá do manuálu :). "Best practice" proti stárnutiu fosforov (tj. vypaľovaniu) je počas prvých pár sto hodín (čistého času) používania znížiť kontrast a jas pod 50%. Hardcore metóda doporučuje zobrazenie čisto bielej obrazovky počas hodinky-dvoch počas prvých (menej) pár sto hodín používania.
MrazyC (14)|19.3.2008 18:51
No já jsem spíš myslel, někde jsem se to dočetl, že se automaticky posouvá v nějakých intervalech obraz např. o mm? Co je na tom pravdy?
nksh (116)|19.3.2008 19:19
[QUOTE=Madagaskar;169766]V Datartu jsem vidět vedle sebe 37PX70 a 37PX80. 37PX80 lepší černá, lepší bílá, subjektivně lepší obraz.
Počkejme na test 42PX80 v příštím časopise Stereo Video, zda udělali soudruzi u letošních modelů chybu.[/QUOTE]

ja jenom nechápu proč tady všichni porovnáváte úroveň černé v přesvícenym obchodě
nksh (116)|19.3.2008 19:21
[QUOTE=MrazyC;169769]Ještě dotaz, nemohu to v manuále nikde najít, má 37px80 ochranu proti vypálení automatickou, nebo to musím někdy aktivovat? dík[/QUOTE]

aktivovat nic nemusis, jen doporučuju vyhnout se takovejm situacím jako logo dvd přehrávače bežícím celej den na tv :)
lada22 (32)|19.3.2008 21:04
chtěl jsem poprosit o pár názorů ohledně velikosti úhlopříčky a pozorovací vzdálenosti. Mám to na 2,6 m a rozhoduji se mezi 37 a 42. Dokonce jsem si půjčil promítačku a zkoušel si to na zeď a ta 42 mi příde moc velká. Pravda je, že se dívám převážně jenom na DVD, které jsou širokoúhlejší než těch 16:9 a tam mi ta 42 přišla docela OK. Navíc mě někteří známí přemlouvají do té větší. Já jsem zatím nakloněn spíše 37, ale stejně bych rád slyšel pár názorů od lidí, co tu televizi už mají doma (což ti mí známí nemají :-))

dík

ps. ohledně dovážení plazem panasonic ze zahraničí, když se vyrábí v Plzni mi někdo říkal, že z Plzně putují do centrálního skladu v Německu a odtud se pak vezou k nám :-)
Aka (94)|19.3.2008 21:56
urcite ber 42 v tyhle velikosti je vazne luxusni :)

jinak k tomu mymu problemu s sumem v KINO modu:
vyzkousel jsem dnes tri dalsi PX80 na prodejnach a delaji to stejny jak ta moje takze je to OK a trpim prehnanou paranojou - vazne nema cenu divat se na 107cm z 5cm :D
MrazyC (14)|20.3.2008 07:01
Pro majitele px80 - měli jste v balení šrouby pro přidělání na zeď?
marwis (105)|20.3.2008 08:29
Nie som si istý, ale mám pocit, že tam žiadne neboli.
Hmm (1739)|20.3.2008 09:47
Pro vychvalovače starých PX7xxx a kydače hnoje na PX80 poukazuji na profily Pana Testera Vincenta Teoha na hdtvtest.co.uk
http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PX70/
http://www.hdtvtest.co.uk/Panasonic-TH42PX80/
Anglicky moc neumím, ale i z výsledného verdiktu je závěr vcelku jasný.
Navíc tenhle pán si TV kupuje, takže odpadá ovlivňování půjčujícími firmami, TV na rozdíl od běžných obchodů a pohodlných testerů (viz S&V u Pioneera) kalibruje, vyždímá z nich kvalitativní maximum, a pak se jich se slevou zbavuje. Pravda na zakoupení, resp. pokrytí této ztráty vybírá finanční příspěvky, takže dárci si sami určují testy zajímavých typů. Ale chci říci, že takovému testu věřím více, než nastavení v přesvětleném obchodě, kde chtějí prodavači navíc doprodat starší řadu. Samozřejmě tvrzení, že i po hraní si s nastavením byla stará řada viditelně lepší je vážné, ale něčemu takovému bych uvěřil jen kdybych měl obě TV doma za skutečných provozních podmínek. Což se nestane.
Teď jen zvažuji zda 42PX80 (i vzhledem k příznivé ceně) na přechodnou dobu několika málo let než se šířeji etabluje a zlevní Blueray, ještě vylepší plazmy a LCD, přijde LaserTV nebo TV s bodovými elektronovými děly (komerční dostupnost velkých OLED nepředpokládám) nebo zda už jít do 46PZ85 či 46PZ800. Ale to si musím počkat na ceny a testy. Ale jak pravil klasik, nejhorší je možnost volby :-)
Aka (94)|20.3.2008 10:19
jeste malej postreh jak se dostat do servisniho menu a overit jestli je tv opravdu nova(ne jako jeden pan co koupil pana plazmu a pak zjistil ze uz bezela 400hodin
- viz foto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] )

stisknete a drzte V-(hlasitost dolu) primo na tv a do toho nekolikrat(5x) po sobe mackejte 0 na DO
hodnoty o case jsou pak vpravo dole

moje vypadala nejak takhle

Time: 00000:00
: 0000002

to prvni je cas kolik ma nabehano a hodnota podtim je kolikrat byla zapnuta
menu opustite normalne tlacitkem exit
MrazyC (14)|20.3.2008 12:17
Prosím majitelé plazem px80 - když dáte zvuk na 50%, taky se Vám z repráků ozývá přes normální puštěný zvuk z plazmy(hovor fiilmu např.) takové chrčení - přirovnal bych to ke starým crt, když zrnily. Na požádání zašlu i nahrávku v mp3. Děkuji, nevím zda-li je to normální, nebo to mám reklamovat?

PS: Může to být scartkou?
marwis (105)|20.3.2008 12:59
MrazyC: Áno, tento problém som tiež zaznamenal. Mám TV pripojenú zo STB od UPC ich SCART káblom (pochybnej kvality) a nepríjemný zvuk v pozadí som zaznamenal. Bohužiaľ zatiaľ nemám možnosť priviesť zvuk do TV iným sposobom, takže nemožem overiť, či je to tým káblom.
Aka (94)|20.3.2008 13:00
podle me to je ruseni muze to byt cimkoli jak sem rikal zkus odpojit vsechno a dej to tak pul metru od ty tv
a muze to delat treba i lednicka pracka apod no
vity (292)|20.3.2008 17:54
Menu ok. 28h naběháno a 69*zapnuta.
MrazyC (14)|20.3.2008 19:20
Vše jsem odpojil, není to ničím rušeno, dělá to stále. Kontaktoval jsem z panasonicu nějakýho technika a ten mi poradil, ať to dovezu do nejbližšího servisu:-)
Lindross (36)|21.3.2008 17:17
vity: Já ji mám dneska 22 dní a má natočíno 224hodin a 58 zapnutí. Celkem slušná porce, ale syn 10 dní marodil, když mi jí přivezli, tak jí dal ze začátku docela zabrat.
Jinak chválím aka, docela chytrej fígl.
L_A_C_O (10)|21.3.2008 21:58
Panove,po připojení PC mi panel lehce bliká,nemáte s tím někdo zkušenosti?(vypadá to jako malá frekvence)
Aka (94)|21.3.2008 23:20
nic neblika, zkontroluj jestli jedes na 60Hz
L_A_C_O (10)|22.3.2008 00:03
No to už jsem zkoušel,při 70 Hz ti je to lepší,ale pořád je to tam,vypadá to jako horizontální pruhy který se sunou.Možná to bude VGA kabelem-5m.
MrazyC (14)|22.3.2008 10:50
Mám docela důležitý dotaz, nikde jsem přímo toto nenašel. Jde o to, jak propojit přijímač digi-tv HUmax3, dvd přehrávač a plazmu. Něco jsem se dočetl o upscalingu, proto bych se rád zeptal. Moje idea je následující: Z humaxu do přehrávače kabel scart-scart, z dvd přehrávače do plazmy kabel komponent-komponent. (dvd přehrávač má výstup component!). ted by mě zajímalo, když pustím digi-tv jestli musím mít puštěný přehrávač, nebo stačí aby byl v režimu stand-by. Vylepší to trochu obraz, nebo si ten obraz upscaluje plazma sama, když by to bylo propojeno zvlášt? Díky za odpovědi.
KOCOUR65 (653)|22.3.2008 11:00
tv si to prelouska sama a nic ji k lepsimu obrazu nedonuti - maximalne to muzes pokazit spatnym kabelem scart
lubek (83)|22.3.2008 20:19
Páni... nestáva sa vám a nepozorujete toto? Už dlhší čas si všímam na mojej plazme 42px70ea že na čiernych plochách ako keby "dýcha" jas. Vypadá to tak, že čierna nie je čierna ale proste naberá občas na seba šedosť. Je to vidieť najviac pri teletexte v mode keď je v lavej strane vidieť aj obraz a v pravej časti je teletext. Tie čierne plochy teletextu sa menia, proste čierna plocha nieje stálo čierna ale mení svoju "temnosť". Často to vidieť aj pri tmavých scénach a je to pre mňa velmi rušivé... som z toho na nervy. Nepozorujete to aj vy na vašej 42px80e??? Je to viditeľné hlavne večer v tmavej miestnosti.
MrazyC (14)|23.3.2008 08:06
No dělá to i při filmech--černá není černá, páč to jako zrní na tý černý ploše. Je to vidět i ze 3 metrů.
lubek (83)|23.3.2008 09:52
To zrnenie som tým nemyslel, to zrnenie robí každá jedna plazma, je to asi tou technologiou, nazýva sa to "Flashing dots". To čo robí mne je to, že tá TV proste nedokáže udržať rovnakú "sýtosť" čiernej, mení proste intenzitu tej "šedosti". Najlepšie je to vidieť naozaj pri pustení teletextu s obrazom vlavo a čím svetlejší obraz je v tom obrázku vlavo, tým svetlejšia je aj tá čierna na pozadí teletextu. Samozrejme to robí aj pri filmoch a fakt som z toho už na nervy. Otrasné niečo, crt ani nesníva o takýchto nedostatkoch :-(
Aka (94)|23.3.2008 11:17
muzu to vyzkouset kdyz mi reknes jak se dela aby teletext byl soucasne s obrazem :)
georgo (74)|23.3.2008 12:18
normálne je to popísané v návode
v menu nastavíš obraz a teletext, alebo keď pozeráš teletext tak stlač menu a tam sa to nastavuje.
Neviem isto
lubek (83)|23.3.2008 14:36
[QUOTE=Aka;170157]muzu to vyzkouset kdyz mi reknes jak se dela aby teletext byl soucasne s obrazem :)[/QUOTE]

V móde teletextu stisneš menu 2x po sebe a dolu sa objaví ponuka "obraz a text" a nastavíš ho na zapnutý.
Potom chvílu sleduj čierny podklad teletextu (aspoň minutu) či náhodou nemení sýtosť. Mne to zosvetluje a stmavuje v jednom kuse. Ak ovšem mám teletext v móde na celú obrazovku je všetko v poriadku. Vypadá to tak, že sýtosť a temnosť čiernej farby táto plazma upravuje podla svetelnosti obrazu, čím svetlejšia scéna, tým je zobrazenie čiernej farby horšie. Ak sa v malom obrázku vpravo v móde teletextu odohráva svetlejšia scéna, zošedne zároveň i čierny podklad teletextu. Škoda... moj zrak to strašne vníma a to ma štve možno viac ako to že to táto TV proste robí.
Upozorňujem, že je to pozorovateľné len večer v tmavej miestnosti, počas dňa to nieje tak vidieť.
Aka (94)|23.3.2008 21:53
tak moje PX80 nic takovyho nedela cerna je tak cerna ze uz vic cerna byt nemuze a nic se nemeni
georgo (74)|24.3.2008 09:52
to je dobré, v reklame je stále biela bielejšia a tu na tvfreak-u je čierna čiernejšia
kto chce uplne čiernu, nech si tv vypne alebo nechá odomknutý barák, bude tam úplná čiernota
Lindross (36)|24.3.2008 10:03
for lubek: Tak večer jsem se to snažil sledovat, a jsem na tom jako Aka, černá je pořád stejně černá, že už snad ani víc být nemůže.