Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkušenosti s TH-50PX70EA

kadell (212)|10.5.2008 17:56
[QUOTE=michal_h;176667]není to tak, maximálně se vyskytují názory, že během doby "záběhu" (zahořování), by neměl být kontrast naplno, ale jak se dočteš z diskuse o zahořování na tomto fóru, také to zahořování nebude mít nějaký valný význam[/QUOTE]

Jo jo, docetl jsem se tu o zahorovani, ale v manualu nic podobneho neni, tak jsem to neresil. Faktem je, ze to stejne nemam na maximum
roman2277 (582)|11.5.2008 20:12
Optimální je to mít okolo 150- 200 prvních hodin na polovině všech ukazatelů.(jas,kontrast,ostrost,sytost)
kadell (212)|16.5.2008 21:30
Zdravim, plazma hraje vyborne a jsem s ni moc spokojenej, ale porad me nejak strasi vypalovani obrazu. Dosel jsem tak daleko, ze kazdou chvili kontroluju, jestli deti vyply televizi kdyz si daly pausu na PS3, celou rodinu terorizuju a namlouvam jim, ze i kratkej statickej obraz se muze vypalit, at se boji. :-)

No ale vcera jsem zjistil, ze nejsem zas tak daleko od pravdy. Dokonce i kratke zobrazeni menu nebo vyber vstupu zanecha na obrazovce stopy. Je to viditelne pri priblizeni k televizi a na cerne obrazovce. Zatim je to vratny jev a po prepnuti na TV signal to zmizi. Je to normalni? Docela mam strach, ze to tam po chvili zacne zustavat. Ma uz nekdo tu televizi (nebo jinou PX70, vsechno je to stejny jenom se to lisi uhloprickou, ne?) dyl a rekl by nam sve zkusenosti s vypalenim obrazu?

A jeste jedna otazka, ma tahle plazma jako ochranu posouvani statickeho obrazu? V manualu jsem nic nenasel a v nastaveni taky ne.
Predem diky
KOCOUR65 (653)|16.5.2008 21:59
tuto tv mam skoro 12 mesicu ale jen 42 - tv jsem pouzival pouze k prehravani dvd filmu az posledni mesic k prehravani filmu zhbo hd - vetsina filmu byla na tv zobrazovana nahore a dole s cernymi pruhy asi 70% - format 2,35:1 - kdyz pustim film fe formatu 1,78:1 ktery vyplnuje celou obrazovku tak jsou patrne pruhy v obraze ktere jsou nahore a dole - pro nic netusiciho divaka prehlednutelne ale ja to jiz asi 2 mesice pozoruji -takze je jasne ze stred ktery je porad aktivni je vice opotrebovan jak horni a spodni cerny pruh - je zrejme ze to s tim vypalovanim projevi az za delsi cas - planuji tuto tv pouzivat jeste tak rok a pak jde stejne zdomu jako stary sunt - doufam ze v te dobe bodou bezne pujcovny br disku aby nova full hd tv mela vyznam
kadell (212)|19.5.2008 22:50
Jeste vas budu otravovat s jednim dotazem. Byl u me kamarad, co dela zvukare a nejak tak se zajima i o foceni, nataceni a vsechno, co se grafiky tyce. Kdyz jsem mu ukazoval BR Kozoroh1, ktery byl pribalen k nejakymu casopisu, tak si vsimnul, ze film jde trhane. Sam bych na to nejspis neprisel, ale kdyz jsem se na to zameril, tak vazne film jde trhane. Jeste jsem se nedostal k jinemu BR disku, takze nemuzu porovnat, ale chci se zeptat, je to zpusobeno tim, ze televize nepodporuje 24p nebo je to levnym diskem? Neco jako DVD z novin, taky se to neda kvalitou srovnat s "normalnim" DVD. Predem diky
Man5on (661)|20.5.2008 11:50
Taky to trhání pozoruju (i když už sem si zvykl) a je to skutečně absencí 24p u tohoto modelu.
sopeko (8)|20.5.2008 18:12
pripojenie cez composite mi robi problem, video zlty kabel dam do zeleneho Y, obraz naskoci ale je ciernobiely a drobne pasiky su cez cely obraz...viete niekto včom je problem ?
insignia (9)|21.5.2008 23:03
televizi mam na stene zhruba ctrnact dnu a kdyz jsem zapojil fotak nebo DVD prehravac pres composit tak byl obraz cernobily a kostickovany. Vyresil jsem to tak, ze jsem koupil prechod ze scartu.

Me postrehy
- zvyknout si na velikost mi chvili trvalo
- hokej ze vzdalenosti 4m nic moc (digitalni pozemni vysilani)
- filmy i ze 2m dobry
- automaticka velikost SUPER
- v televizi lupe, praska nez se zahreje a po vypnuti jak chladne take
- v noci, kdyz mam stahnuty zvuk, tak je docela dost slyset bzuceni televize uz se tu o tom psalo

Mam na Vas zkusenejsi dotaz:
Daji se menit cisla kanalu? Po prvnim zapnuti se mi nastavilo poradi kanalu, ktere bych chtel zmenit a v navodu jsem to nenasel.
Nekde jsem cetl, ze by tato televize mela mit CATS, kde se to zapina? V menu jsem nasel pouze Dynamicky, Normalni a Kino rezim.
Lark (365)|22.5.2008 01:07
[QUOTE=insignia;178240]
Mam na Vas zkusenejsi dotaz:
Daji se menit cisla kanalu? Po prvnim zapnuti se mi nastavilo poradi kanalu, ktere bych chtel zmenit a v navodu jsem to nenasel.[/QUOTE]

Musíš si vytvořit "Profil" a do něj si nastrkáš programy v pořadí dle přání. V návodu hledej "Nastavení profilů". :-E
kadell (212)|22.5.2008 07:40
insignia: Jestli hokejem myslis MS, tak to byl fakt hnus, ale chyba nebyla na nasich prijimacich. ;-)

Dokonce nekdo psal i email do CT, ted nevim, jestli to bylo vystaveny tady nebo kde, a zhorsenou kvalitu mu potvrdili.

Televize bzuci, ale z pozorovaci vzdalenosti 4 - 5,5 m jsem zatim nic jeste neslysel
insignia (9)|23.5.2008 06:48
[QUOTE=Lark;178249]Musíš si vytvořit "Profil" a do něj si nastrkáš programy v pořadí dle přání. V návodu hledej "Nastavení profilů". :-E[/QUOTE]

to jde, ale jen u analog. vysilani nejde mi to u digitalniho.
Lark (365)|23.5.2008 16:13
[QUOTE=insignia;178418]to jde, ale jen u analog. vysilani nejde mi to u digitalniho.[/QUOTE]

Mám sice 47PX70EA, ale na té 50ce to musí být stejné. Pro nastavení profilu pro digitál si musíš napřed navolit při zobrazení "info" (modrým tlačítkem) režim "Všechny DVB služby". Potom vlez do menu "Nastavení" a na stránce 1/3 máš hned jako první nahoře, "Nastavení DVB profilů". Pak už stačí jen programy z levého seznamu přeházet do pravého, v pořadí jak si přeješ. Ještě jednou zdůrazňuji, že televize musí být nastavená na nějakém DVB programu. Jinak se ti "Nastavení DVB profilů" v menu nezobrazí. Pro analog se uspořádání programů dělá přes "Ladění" > "Editace analog. programů" a TV zase musí být v režimu sledování analogových programů. Manuály se čtou, když mi něco nejde :-E
sopeko (8)|23.5.2008 18:48
otazka : pripojil som to s pc, obaz dobry len farby boli ine ako na monitore, ani prepnutie faieb v nastaveni tv nepomohlo, neviete cim by to mohlo byt ?

inak takto to vyzera :)
Fandik (35)|23.5.2008 19:06
[QUOTE=sopeko;177989]pripojenie cez composite mi robi problem, video zlty kabel dam do zeleneho Y, obraz naskoci ale je ciernobiely a drobne pasiky su cez cely obraz...viete niekto včom je problem ?[/QUOTE]

Nevim, ale podle toho co pises mi pripada, ze pripojujes composit na component. Do zeleneho konektoru (Y) patri jedna slozka componentniho signalu, video (vetsinou zluty konektor) patri jinam.
http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Component_video_jack.jpg
kadell (212)|23.5.2008 20:14
sopeko: Dneska jsem to taky pripojil na pc timhle kabelem [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a vsechno bez problemu, nic jsem nemusel nastavovat, faktem je, ze jsem se jen podival na plochu XP, na vic jsem nemel cas. Teda, vlastne jsem pak nastavil jen rozliseni.

jo a jinak mas peknou televizi ;-)
michal_h (492)|24.5.2008 09:40
[QUOTE=sopeko;178505]otazka : pripojil som to s pc, obaz dobry len farby boli ine ako na monitore, ani prepnutie faieb v nastaveni tv nepomohlo, neviete cim by to mohlo byt ?[/QUOTE]
barvy samozřejmě nebudou stejné (plasma vs lcd/crt), například ta černá...
:-)

mě osobně se teda líbí více barvy na plasmě než na připojeném notebooku, ale kdybys chtěl aby to vypadalo jako na pc, tak bys to nějakým nastavením určitě částěčně dohnal
Lark (365)|24.5.2008 12:01
[QUOTE=sopeko;178505]otazka : pripojil som to s pc, obaz dobry len farby boli ine ako na monitore, ani prepnutie faieb v nastaveni tv nepomohlo, neviete cim by to mohlo byt ? [/QUOTE]

[QUOTE=michal_h;178557]barvy samozřejmě nebudou stejné (plasma vs lcd/crt), například ta černá...
:-)
mě osobně se teda líbí více barvy na plasmě než na připojeném notebooku, ale kdybys chtěl aby to vypadalo jako na pc, tak bys to nějakým nastavením určitě částěčně dohnal[/QUOTE]

Jak píše michal_h, nikdy to nebude stejné. Já bych použil nějaký zkušební obrazec, kde bude stupnice šedé, barevné palety a taky nějaké "ksichty" s tělovou barvou. Pak můžeš objektivně něco ladit. Pokud používáš samostaný výstup z karty, bývá pro něj v ovladači možnost samostatného nastavení parametrů obrazu (záleží na kartě). Pokud to ovladač neumí můžeš ladit jen ten vstup na TV.
petrkos (23)|28.5.2008 08:20
Mám PX 700 -v menu nabízí nastavení svítivosti "bočního panelu" ?? může mi někdo vysvětlit o co vlastně jde . V tech. parametrech ofic. stránek Panasonicu nic není , v katalogu taky ne - ostatně o informační podpoře zastoupení v ČR už tady byla řeč - nula až mínus....Děkuji za informace od věci znalých - .Petr
Lark (365)|28.5.2008 10:29
Jedná se o postraní pruhy při sledování obrazu který není přes celou obrazovku (4:3). Když nastavíš černou, pixely v těch pruzích nebudou stárnout stejně jako na ploše obrazu a po nějaké době to při obrazu přes celou plochu bude znát. Proto se dá nastavit určitý stupeň šedé, aby stárnutí bylo přibližně stejné po celé ploše. Já osobně provozuji většinou režim formátu "Automat", takže je obraz pořád na celé ploše obrazovky (samozřejmě při 4:3 za cenu ořezání a deformace)
kadell (212)|19.6.2008 10:43
Zdravim,
mam plnou nabidku DigiTV a u vsech HBO se mi automaticky neroztahuje obraz podle cernych pruhu, vlastne to blbe funguje u vsech kanalu satalitu, ale obcas se to samo prepne. U DVB-T to funguje bez problemu, cerne pruhy TV rozpozna a obraz roztahne.

Jak to vubec funguje? Zil jsem v tom, ze TV rozpozna cerne pruhy (i kdyz to neni vysilani 16:9) a obraz roztahne. Nebo dana stanice vysila nejakej signal, kterej TV prinuti roztahnout obraz?
Celkem me to stve, protoze to byl jeden z duvodu, proc jsem vzal Panasonic
Predem diky
Man5on (661)|19.6.2008 12:01
[QUOTE=kadell;182103]Jak to vubec funguje? Zil jsem v tom, ze TV rozpozna cerne pruhy (i kdyz to neni vysilani 16:9) a obraz roztahne. Nebo dana stanice vysila nejakej signal, kterej TV prinuti roztahnout obraz?
Celkem me to stve, protoze to byl jeden z duvodu, proc jsem vzal Panasonic
Predem diky[/QUOTE]

Je to přesně jak píšeš, buď tv sama rozpozná černé pruhy a po chvilce to roztáhne (lépe řečeno nazoomuje) anebo stanice vysílá 16:9 přímo a pak výsílá i informaci aby si to tv ihned automaticky přizpůsobila. Myslím, že to u Panasonicu funguje dobře, alespoň teda mě jo.
kadell (212)|19.6.2008 12:08
Mas moznost to vyzkouset u HBO?
Man5on (661)|19.6.2008 12:22
HBO mám, tak se mrknu a dám vědět. Každopádně vím, že HBO2 vysílá skutečných 16:9 a ihned se to přizpůsobí samo.
kadell (212)|19.6.2008 12:42
Ted jsem to jeste zkousel a fakt nic. HBO vysila bez pruhu, HBO2 na CRT roztazenej obraz na vysku, na plazme v poho. HBO comedy na plazme s pruhama a zadna automaticka zmena obrazu :-/
Man5on (661)|20.6.2008 08:09
Mě to teda funguje normálně jak má. Mám UPC Direct - tak včera: HBO 16:9 letterbox - po chvíli se to aut. roztáhlo na celou plochu, HBO2 nativní 16:9 - ihned přizpůsobeno, HBO Comedy 16:9 letterbox - za moment aut. roztaženo. Co je teda zajímavý, že na HBO Comedy je to o něco rychleji než na HBO.
petrkos (23)|20.6.2008 11:49
Sleduji přes DIGI NOVU na 50PX700 a při tom automatu během zpráv nebo nějakýho škvárovýho pořadu to dokonce během 15 minut přeskočí i několikrát za sebou - pokud jede film tak to blbne akorát na začátku když je to prokládané titulky -pak to ten automat hodí na celou plochu a je klid --ale ty zprávy je někdy horor - prostě TV NOVA si nějaký křeče s formátama absolutně nedělá - čumte co vám milostivě pošlem do etéru a šoupejte nohama ........Nechápu proč třeba ta naše slavná RADA pro TV vysílání není schopna při vydání licence trvat i na nějaké normou dané kvalitě .... setříhat pořad o délce 30 minut pomalu ze čtyř druhů (signálu, formátu atd.) a bez dalších úprav to buchnout do vysílačů je přímo dacárna.....
jaja.ptak (54)|25.8.2008 15:54
Chtěl jsem se zeptat jestli nemáte někdo zkušennost s připojením HDMI , např satelitu (TOPFIELD 7710HDPVR). Při připojení se automaticky nedetekuje, musí se ručně přes AV nastavit. Pokud připojím přes scart tak se jakýkoliv přístroj (SET, DVD,..) automaticky detekuje. Děkuji
amyr (120)|25.8.2008 18:53
Mám též TOPFILDA 7700, přes HDMI se nedetekuje a ani myslím nemůže, detekuje se pouze zařízení kompatibilní s Viera Link nebo Theatre Sync/SONY/. Navíc se mi nedetekuje ani přes Scart, kde to mám zapojené přes Dvd rekordér, což je divné protože 2. satelit přijímač /DREAM/, takto funguje. Zatím jsem nezkoušel toho Topfilda zapojit scartem přímo na telku, jestli to bude fungovat.
jaja.ptak (54)|26.8.2008 10:31
Děkuji. Hmmm. Myslel jsem, že HDMI je nějaká norma a měla by na všech přístrojích fungovat stejně. Měl jsem sat ARION a ten se přes SCART detekoval automaticky.
sopeko (8)|21.10.2008 12:51
Zdravím, viete poradiť ako pripojit PS2 na tuto TV ? PS2 ma konektory cerveny, biely, zlty, kupil som si redukciu na SCART, na ktorom sa da prepnut IN/OUT. Na jednom to nerobí vôbec nič a ked to prepnem tak obraz je zrnitý čiernobiely...
Man5on (661)|21.10.2008 15:30
Kup si alespoň RGB kabel. Je to ale stejně zvěrstvo pouštět PS2 na takhle velký telce, nechtěl bych to ani vidět.