Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zkušenosti s TH-50PX70EA

divák (37)|8.4.2008 09:41
[QUOTE=rosvec;172294]Já bych měl k majitelům 50PX70 ještě jeden dotaz. V obchodě jsem u menší verze 42 palcové viděl občasné "cukání" obrazu. Celkem mne to překvapilo. Stává se prosím i u 50 palcové tento jev? Děkuji mnohokrát za odpověď.[/QUOTE]

Pokud tam byl puštěný nějaký film z BD přehrávače, tak je to tím, že 50PX70 nemá podporu 24p a obraz si pak občas "cukne".
michal_h (492)|8.4.2008 12:14
[QUOTE=Sedvo;172205]No co vím, tak nejvychatanější formát má Samsung a to díky tomu, že si člověk může pohybovat černými pruhy jak chce[/QUOTE]
už vidím jak přepínám programy a u každé stanice ještě ručně pohybuju s černými pruhy...
:-)
michal_h (492)|8.4.2008 12:15
[QUOTE=divák;172304]Pokud tam byl puštěný nějaký film z BD přehrávače, tak je to tím, že 50PX70 nemá podporu 24p a obraz si pak občas "cukne".[/QUOTE]
tak nevím, pouštěl jsem přes noťas různé hd filmy i bluray diskový film a žádné cukání jsem nepozoroval
Aliens_II (380)|8.4.2008 12:21
Samozřejmě že ne, toto je zase jeden z dalších mýtů o tom, co se kde cuká a ten kdo nemá podporu 24p je prostě plně out, o můj bože ty nemáš full HD???, ale kvůli tomu se ti bude film z blu-ray cukat a další podobné bláboly. By mě zajímalo, kolik lidí vlastně má doma blu-ray a kolik jich na tom hraje filmy, kolik lidí hraje HD filmy, či HD Ripy, ano, kde je smínkování upravené, ale kolik lidí má praktické zkušenosti s vysokým rozlišením a né s DVB-T a DVD a analogem.
jmacourek (8)|9.4.2008 13:17
Blueray prehravac nemam, tedy nemohu vyzkouset/posoudit. HD ripy vsak pustim dost castu. Sleduji serialy stazene z netu (720p) a nic se necuka. Projistotu dam priklady: Reaper, Smallville, Battlestar Galactica, Lost, nebo presne tento film na ktery jsem koukal vcera I.Am.Legend.720p.BluRay.x264-REFiNED. Vse pousteno z notebooku bez jedineho cuknuti. Nevim, zda se nejak lisi format primo na blueray oproti ripu, ale stejne v nasich podminkach je myslim podstatne pravdepodobnejsi vyuziti, ktere jsem ted popsal. Spise nez blueray, ktere je drahe a stejne nejsou zadne filmy (u nas CR).
divák (37)|9.4.2008 15:08
HD ripy se nemůžou "cukat", pokud to někdo nesprasí, protože jsou ripnuty do PAL nebo NTSC a s tím si každá dnešní TV poradí. Z BD přehrávače při originálním disku s filmem leze buď originál 24p nebo se ty "chybějící" snímky nějak dopočítají a to může pro některé TV bez této podpory znamenat problém - občasné "cuknutí".
jmacourek (8)|9.4.2008 15:32
Jeste jednou, polopaticky. Myslis ripnuty do PAL jako do rozliseni palu, nebo snimkove frekvence? Ja se ted koukam do detailu HD videa a vidim "Movie size 1280x528 @23,976". Snimkova frekvence je tedy v tomto pripade 24p coz by odpovidalo zdroji .... mimo jine nazev ripu je presne "I.Am.Legend.720p.BluRay.x264-REFiNED" jak jsem psal vyse... tedy ripnuto z blueray. Nevim asi v tom mam gulas, ale 1280x528@24 mi neprijde moc jako PAL.
divák (37)|9.4.2008 15:48
Tady je ten problem trochu složitější a nevím zda to já prostý divák dokážu vysvětlit. Asi by měl někdo erudovanější. Tím PALem jsem samozřejmě myslel snímkovou frekvenci ne rozlišení.
Man5on (661)|9.4.2008 15:48
[QUOTE=jmacourek;172495]Jeste jednou, polopaticky. Myslis ripnuty do PAL jako do rozliseni palu, nebo snimkove frekvence? Ja se ted koukam do detailu HD videa a vidim "Movie size 1280x528 @23,976". Snimkova frekvence je tedy v tomto pripade 24p coz by odpovidalo zdroji .... mimo jine nazev ripu je presne "I.Am.Legend.720p.BluRay.x264-REFiNED" jak jsem psal vyse... tedy ripnuto z blueray. Nevim asi v tom mam gulas, ale 1280x528@24 mi neprijde moc jako PAL.[/QUOTE]

Je to tak jak píšeš, i HD ripy jsou v 24Hz zrovna tak jako Blu-ray. Na tv které nepodporují 24Hz to cuká, ale není to nijak drastický, já to nevnímal dokud sem se o tom tady nedozvěděl, ale když se na to soustředím, tak to vidím, ale je to vpodstatě viditelné jen při pohybu kamery ze strany na stranu.
Aliens_II (380)|9.4.2008 16:13
Přehráváš to na PC? A film na PS3 už jsi nějaký viděl. Blu-ray? Tak si to vyzkoušej. Na tvé TV ti to pojede v 1080p a prostě cukatůru nevidno. A ripy si přehraj v HW přehrávači, s HW čipem od Sigmy, například TVIX, PopcourHour a další a cukání nikde neuvidíš. Opět klidně v 720p či 1080i a nebo u tebe 1080p. Ty mašiny to zvádají dokonale. Fakt není a nemusí být podpora 24p. Proto se taky ptám, kdo a kolik toho viděl a na čem to viděl a podobně.

Jinak co se týče PC, je třeba celkem slušný stroj, aby nahradil HW mašinky se zákaznickým čipem SIGMA SMP8635.

Uvedu příklad. Film Odstřelovač, 720p, HDDVD rip, na počítači P4 3,2 GHz, 2GB RAM, 1650PRO 256 MB grafika, mediaplayer classic - úvodní pasáž filmu, kaňon s řekou, letecký přelet, cukatůra.
HW přehrávač TVIX M-6500A , nádherné plynulé movie.
Sedvo (194)|9.4.2008 17:29
[QUOTE=michal_h;172312]už vidím jak přepínám programy a u každé stanice ještě ručně pohybuju s černými pruhy...
:-)[/QUOTE]

Jednak je tam i automatický formát a u jiným musíš přepínat formát taky, tak nevím co řešíš. Prostě si to můžeš upravit jak ti to vyhovuje.
Man5on (661)|10.4.2008 07:41
[QUOTE=Aliens_II;172502]Přehráváš to na PC? A film na PS3 už jsi nějaký viděl. Blu-ray? Tak si to vyzkoušej. Na tvé TV ti to pojede v 1080p a prostě cukatůru nevidno. A ripy si přehraj v HW přehrávači, s HW čipem od Sigmy, například TVIX, PopcourHour a další a cukání nikde neuvidíš. Opět klidně v 720p či 1080i a nebo u tebe 1080p. Ty mašiny to zvádají dokonale. Fakt není a nemusí být podpora 24p. Proto se taky ptám, kdo a kolik toho viděl a na čem to viděl a podobně.

Jinak co se týče PC, je třeba celkem slušný stroj, aby nahradil HW mašinky se zákaznickým čipem SIGMA SMP8635.

Uvedu příklad. Film Odstřelovač, 720p, HDDVD rip, na počítači P4 3,2 GHz, 2GB RAM, 1650PRO 256 MB grafika, mediaplayer classic - úvodní pasáž filmu, kaňon s řekou, letecký přelet, cukatůra.
HW přehrávač TVIX M-6500A , nádherné plynulé movie.[/QUOTE]

Já vše přehrávám na PS3, HD ripy i BD. Moje tv je HD ready tj. 720p, nevím kde si přišel na to že 1080p, ale to je jedno. A když se ve filmu rychle hejbne obraz resp. kamera ze strany na stranu, tak je vidět zadrhávání obrazu, není to prostě úplně plynulý, určitě to není vlivem PS3, ale je to absencí 24Hz u mé tv.
Aliens_II (380)|10.4.2008 08:17
Něž něco plácneš, tak si zjisti co tvá TV umí. Samozřejmě umí i 1080p a předpokládám, že Playstation si nastaví to nej rozlišení, pokud to nenastavíš natvrdo na 720p. Nic, zavřel bych toto téma, každý ať to má jak chce, je to jedno.

Jen mě občas děsí masáž lidí, kteří si vlastně musí koupit FullHD, hlavně aby to mělo podporu nativních 24 snímků za s, neb se pak nebudou přece moci dívat na filmy, nedej bože když bude mít tv jen 16 miliard barev a né trilion, které stejně nikdo nikdy ani neviděl, ale prostě si to musíš koupit. To mě hodně vadí. Nehledě na to, že tato technika je slabej odvar a ještě dlouho bude trvat, než se podaří vytvořit a vyrobit dokonalý zobrazovač pro videa s vysokým rozlišením a kupodivu také dokonalé mašiny pro záznam a výrobu HD videí.
Man5on (661)|10.4.2008 08:37
Moc dobře nechápu o co ti jde, jen podotýkám, že mě žádná podpora 1080/24p netrápí a je mě fuk jestli je obraz dokonalej jako v kině, ale jen sem reagoval na diskuzi kolem cukání či necukání, a prostě to "cuká" ať chceš nebo ne. Jo a ještě k tomu zda má tv umí 1080p, tak umí, ale jen zpracovat, ne nativně zobrazit, to je podstatnej rozdíl chlapče!
keras (55)|10.4.2008 08:57
Už toho nechte kluci :-)

Spíš mi pomozte jak je to s tímto:
https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=172446&postcount=705

Ještě mi to nikdo nevysvětlil. Když jsem ztáhnul manuál na 50PX8E tak ani tam v tech. parametrech není o kontrastu ani zmínka... Opravdu má "jen" 10k:1 ???

Díkes
michal_h (492)|10.4.2008 08:59
[QUOTE=Man5on;172615]sem reagoval na diskuzi kolem cukání či necukání, a prostě to "cuká" ať chceš nebo ne[/QUOTE]
mám tu samou tv jak ty (v 50 palcovém provedení), když tam přes ps3 pouštím např. bluray spiderman3 tak jsem si ničeho nevšimnul, zkusím se zaměřit na rychlé pohyby kamery jesli tam něco je...
Man5on (661)|10.4.2008 09:03
Je to tak, že řada PX8 bude mít těch 10000:1 a PX80 15000:1. Ale věř, že to nepoznáš, tak se tím netrap, panel bude naprosto shodnej.
Aliens_II (380)|10.4.2008 09:21
[QUOTE=Man5on;172615]Moc dobře nechápu o co ti jde, jen podotýkám, že mě žádná podpora 1080/24p netrápí a je mě fuk jestli je obraz dokonalej jako v kině, ale jen sem reagoval na diskuzi kolem cukání či necukání, a prostě to "cuká" ať chceš nebo ne. Jo a ještě k tomu zda má tv umí 1080p, tak umí, ale jen zpracovat, ne nativně zobrazit, to je podstatnej rozdíl chlapče![/QUOTE]

Jelikož tě považuju za zcela chapajícího, tak ti jasně muselo dojít, že vím, že se jedná o zpracování. Takže závěrečnou připomínku beru, jako by se nestala.
Krayzie (325)|10.4.2008 09:37
[QUOTE=Aliens_II]Uvedu příklad. Film Odstřelovač, 720p, HDDVD rip, na počítači P4 3,2 GHz, 2GB RAM, 1650PRO 256 MB grafika, mediaplayer classic - úvodní pasáž filmu, kaňon s řekou, letecký přelet, cukatůra.
HW přehrávač TVIX M-6500A , nádherné plynulé movie.[/QUOTE]
Niekde mas chybu, lebo 720p filmy mi idu krasne plynule na 3.5 rocnom NB (Pentium M1.73 GHz, ATI 700 64MB, RAM 512MB, HDD 4200RPM) pri prehravani cez MPC Home Cinema. IMHO su HW prehravace s podporou MKV velmi dobre riesenie pre technicky menej zdatnych jedincov, ale stale su to iba prehravace. Na druhej strane, PC su viac ucelove zariadenia, ktore si v coraz vacsej miere nachadzaju svoje miesto v obyvacke.
Krayzie (325)|10.4.2008 09:55
[QUOTE=Man5on]Já vše přehrávám na PS3, HD ripy i BD. Moje tv je HD ready tj. 720p, nevím kde si přišel na to že 1080p, ale to je jedno. A když se ve filmu rychle hejbne obraz resp. kamera ze strany na stranu, tak je vidět zadrhávání obrazu, není to prostě úplně plynulý, určitě to není vlivem PS3, ale je to absencí 24Hz u mé tv.[/QUOTE]
A prehra PS3 kazdy HD rip, alebo len niektore? Som cital, ze nie kazdy HD rip je zakodovany standardne a tie co nie su, nie je mozne prehrat na PS3 ani pri nich vyuzit HW akceleraciu GK pri prehravani na PC. Kazdopadne, aj ked som povodne chcel ist do PS3, HTPC je pre mna ovela lepsia volba na prehravanie filmov (BR mechanika stoji len 3500 SKK) a hudby, a aj hry vyzeraju na PC lepsie nez na PS3.
Man5on (661)|10.4.2008 12:48
Zatím mě PS3 přehrála téměř všechny HD formáty, Divx, Xvid, jen matrosku (*.mkv) musím předělat, ale je na to úplně perfektní prográmek mkv2vob, kterej to předělá a narve tam i titulky, takže naprostá spokojenost.
jmacourek (8)|10.4.2008 15:56
Nic proti PS3, ale neda mi to se zeptat. Nejsou nahodou temer vsechny (tak 95%) HDTV ci blueray ripy prave v .mkv kontejneru? :-)
Man5on (661)|10.4.2008 19:53
Vždyť ti to píšu!!! MKV soubory předělávám v programu mkv2vob.
Krayzie (325)|10.4.2008 20:01
Kedze je drviva vacsina HD ripov v mkv, tak by sa mi nechcelo vsetkych 120+ prerabat :-)

PS: Ja som lenivy si k nim stahovat titulky (robota tak na 3 min.) a preto ich ani nestahujem :-)
rosvec (9)|10.4.2008 20:05
Mám jeden dotaz. Přiznávám trochu zvláštní. Asi zítra mi dovezou 50PX70. Když jsem ale v servisu (kde jsem hledal informace) viděl krabici s touto televizí, nedovedu si představit jak ji vybalím když bych ji asi neměl položit na "placato" na podlahu. Napište mi prosím jak se do krabice leze (budeme na to samozřejmě 2). V návodu k ní jsem to nenalezl.
Děkuji moc.
P.S. V servisu jsem přímo od technika zjistil, že plazmy se vypalují vesele dál. Firmy s tím moc nedělají k lepšímu a zákazníkům se to tají. U Panasonika ale chváli ono posouvání statických částí obrazu (loga TV stanic apod). Říkal, že je to hodně dobrý a významný počin v prevenci vypalování. Jinak zahořování nové plazmy (jak jsem našel někde na netu) je prý nesmysl.
amyr (120)|10.4.2008 20:14
Krabice s telkou by se neměla pokládat naplacato. Otevření je velice jednoduché.Vymačknou se 4 plastové spony na bocích, které spojují vnější karton s vnitřním a potom se vysune vnější obal vzhůru a je to. Sestavíš nejdříve podstavec a pak na něj telku postavíš, vše je popsáno v návodu, ve dvou lidech to v pohodě zvládnete.
rosvec (9)|10.4.2008 20:20
Díky moc
rosvec (9)|10.4.2008 23:07
Ještě bych se chtěl zeptat jestli je v menu nutné zapnout systém detekce nepohyblivých log TV stanic a podobných statických obrázků nebo je tento systém stále aktivován a automaticky pohybuje (o několik řádků) těmito obrázky?
(v rámci předcházení vypalování)
Man5on (661)|11.4.2008 08:00
Funguje to samovolně automaticky a nic se mě zatím za cca 1/2 roku nikde nevypálilo.
Man5on (661)|11.4.2008 08:02
[QUOTE=Krayzie;172712]Kedze je drviva vacsina HD ripov v mkv, tak by sa mi nechcelo vsetkych 120+ prerabat :-)

PS: Ja som lenivy si k nim stahovat titulky (robota tak na 3 min.) a preto ich ani nestahujem :-)[/QUOTE]

To víš, že kdybych měl nadupaný PC, tak to předělávat nebudu a budu to rovnou honit z PC do tv, ale nemám. A to předělání není vůbec náročný a pak ten komfort při přehrávání na PS3 je podle mě k nezaplacení.
michal_h (492)|11.4.2008 08:36
[QUOTE=Man5on;172758]nic se mě zatím za cca 1/2 roku nikde nevypálilo.[/QUOTE]
mám stejnou zkušenost
Killingman (35)|13.4.2008 21:37
Chtěl bych se jen jako novopečený majitel zeptat, zda-li vám také při příjmu jakékoliv analogové stanice občas vypadne zvuk. Stává se mi to tak jednou za hodinu na cca půl vteřiny, naprosto náhodně a bez jakýchkoliv dalších projevů - zkrátka občas vypadne na chvíli zvuk - co s tím? Na staré LG 42´´ plasmě ani vedle na SONY CRT to nedělá - když mám puštěné obě dvě (Panasonic i Sony) tak zvuk vypadne pouze u plasmy, CRT jede stále dál.
kadell (212)|13.4.2008 23:12
Posledni dobou mi to dela taky, a to mam CRT.
amyr (120)|14.4.2008 06:21
[QUOTE=Killingman;173044]Chtěl bych se jen jako novopečený majitel zeptat, zda-li vám také při příjmu jakékoliv analogové stanice občas vypadne zvuk. Stává se mi to tak jednou za hodinu na cca půl vteřiny, naprosto náhodně a bez jakýchkoliv dalších projevů - zkrátka občas vypadne na chvíli zvuk - co s tím? Na staré LG 42´´ plasmě ani vedle na SONY CRT to nedělá - když mám puštěné obě dvě (Panasonic i Sony) tak zvuk vypadne pouze u plasmy, CRT jede stále dál.[/QUOTE]

Taky se mi to stává, už delší dobu, tak půl roku na Primě, ted poslední dobou iNova, tak 14 dní,a je to jak na CRT Sony, tak na plazmě 50px70.
paolous (20)|14.4.2008 10:59
[QUOTE=amyr;173062]Taky se mi to stává, už delší dobu, tak půl roku na Primě, ted poslední dobou iNova, tak 14 dní,a je to jak na CRT Sony, tak na plazmě 50px70.[/QUOTE]


Chyba neni na Vasich prijimacich, Nova vypadava kazdemu. Overeno.
Aliens_II (380)|14.4.2008 13:38
Nic, omyl.
Bruml (10)|14.4.2008 20:31
[QUOTE=Man5on;172758]Funguje to samovolně automaticky a nic se mě zatím za cca 1/2 roku nikde nevypálilo.[/QUOTE]
Jsem novopečený majitel TH-50PX70EA. Tuto popisovanou funkci (podle mě velice dobrou) jsem u popisu TV nikde nenašel (ani na internetu). Můžeš mi o ní napsat něco více?
Dále mám pár postřehů (dotazů) ohledně této TV:
- při přepínání programů pomocí čísel na ovladači TV ještě chvíli čeká na to, zda budu zadávat druhou číslici. Vzhledem k počtu programů, které mám (tj. 8) mě to celkem zdržuje. Dá se toto vypnout popř. zkrátit tuto dobu?
- vzhledem k omezenému počtu vstupů jsem byl nucen zapojit video do SCART, DVD přes vstup (Y, Pr, Pb) a druhý SCART nechat na připojování kamery a foto. Jak je na tom kvalitativní rozdíl obrazu mezi zapojením (Y, Pr, Pb) a SCART? Co je kvalitnější?
- dočetl jsem se, že je tato TV vybavena CI slotem. O tomto moc nevím. K čemu slouží? Je to snad na to, kdyby se začalo vysílat v komprimačním formátu MPEG-4, že by se pořídil nějaký slot a tato televize by uměla přehrávat i MPEG-4?

Moc díky za případné odpovědi na moje dotazy.
kadell (212)|14.4.2008 21:06
[QUOTE=Bruml;173157]
- při přepínání programů pomocí čísel na ovladači TV ještě chvíli čeká na to, zda budu zadávat druhou číslici. Vzhledem k počtu programů, které mám (tj. 8) mě to celkem zdržuje. Dá se toto vypnout popř. zkrátit tuto dobu?
Moc díky za případné odpovědi na moje dotazy.[/QUOTE]

Nauc se to jako ja u CRT, nejdriv zmackni 0 a pak pozadovanej kanal. :)

S tou kvalitou je to asi tak...1) HDMI, 2) Y, Pr, Pb 3) scart

S tim slotem si nejsem jistej, ale jestli je to jako u satelitu, tak to je slot na modulator (nebo primo na kartu?), do kteryho strcis kartu a ziskas tim pristup k placenym kanalum, ktery samozrejme zaplatis. Ale to je jeste hudba budoucnosti.
Moc jsem ti asi neporadil, ale jen se chci zeptat, kde jsi ji jeste sehnal? Diky
Bruml (10)|14.4.2008 21:38
[QUOTE=kadell;173185]


Moc jsem ti asi neporadil, ale jen se chci zeptat, kde jsi ji jeste sehnal? Diky[/QUOTE]

V Makru - měl jsem ji zamluvenou a když jsem pro ni v pátek přijel, tak mi řekl, že mají poslední dva kusy. Ještě, že jsem si ji zamluvil .....
Man5on (661)|15.4.2008 08:39
[QUOTE=Bruml;173157]Jsem novopečený majitel TH-50PX70EA. Tuto popisovanou funkci (podle mě velice dobrou) jsem u popisu TV nikde nenašel (ani na internetu). Můžeš mi o ní napsat něco více?
Dále mám pár postřehů (dotazů) ohledně této TV:
- při přepínání programů pomocí čísel na ovladači TV ještě chvíli čeká na to, zda budu zadávat druhou číslici. Vzhledem k počtu programů, které mám (tj. 8) mě to celkem zdržuje. Dá se toto vypnout popř. zkrátit tuto dobu?
- vzhledem k omezenému počtu vstupů jsem byl nucen zapojit video do SCART, DVD přes vstup (Y, Pr, Pb) a druhý SCART nechat na připojování kamery a foto. Jak je na tom kvalitativní rozdíl obrazu mezi zapojením (Y, Pr, Pb) a SCART? Co je kvalitnější?
- dočetl jsem se, že je tato TV vybavena CI slotem. O tomto moc nevím. K čemu slouží? Je to snad na to, kdyby se začalo vysílat v komprimačním formátu MPEG-4, že by se pořídil nějaký slot a tato televize by uměla přehrávat i MPEG-4?

Moc díky za případné odpovědi na moje dotazy.[/QUOTE]

1) ten automatickej posun obrazu není možná nikde v návodu zmíněn, ale Panasonic se tím u téhle modelové řady v reklamě kasal, tak tomu tak snad bude, je to zmiňováno i ve všech recenzích
2) přepínej programy normálně tlačítkem na řepínání kanálů a ne číslicema, osm programů není tolik a je to bezpochyby rychlejší
3) co do kvality vstupů, od nejlepšího po nejhorší: HDMI-komponent-scart, takže to máš dobře zapojený
4)CI slot je momentálně nevyužitelnej a osobně pochybuju, že kdy bude
Tak přeju pěkný pokoukáníčko a měj se ;)
Jiruna (5)|15.4.2008 10:26
Minulý týden (6.4.) jsem se také stal novopečeným majitelem TH-50PX70EA a jsem velice spokojen. Zakoupil jsem v Makru - měli ještě asi 30ks. Původně jsem uvažoval, že počkám na řadu 80 ale při zjištění jaký je rozdíl (100000hod., G11) proti 70ce jsem zvolil raději osvědčené.
Ohledně spotřeby - hned po instalaci jsem zapojil měřák a k dnešnímu dni mám najeto 62hodin a celková spotřeba je 18,13 kWH, tj. 292 W/hod. Je pravda, že při instalaci a ladění vyskočila okamžitá až na 716 W/hod. Televizi nevypínám - jen standby. Zde na fóru se psalo o obrovské spotřebě při standby - dle mého zjištění je opravdu necelý 1W.
Tento pokus jsem dělal jen z důvodu potvrdit či vyvrátit "žravost" plazmy ve všech režimech a vzhledem k velikosti této obrazovky jsem spokojen.
Ještě k převozu z obchodu - samozřejmě že jsem ji vezl na ležato, jinak bych musel asi koupit ještě Tranzita. Rozměr krabice: 134,5 x 91,5 x 42,5 cm, hmotnost 58 kg
MomoBrut (205)|15.4.2008 11:13
[QUOTE=Man5on;173223]1) ten automatickej posun obrazu není možná nikde v návodu zmíněn, ale Panasonic se tím u téhle modelové řady v reklamě kasal, tak tomu tak snad bude, je to zmiňováno i ve všech recenzích
2) přepínej programy normálně tlačítkem na řepínání kanálů a ne číslicema, osm programů není tolik a je to bezpochyby rychlejší
3) co do kvality vstupů, od nejlepšího po nejhorší: HDMI-komponent-scart, takže to máš dobře zapojený
4)CI slot je momentálně nevyužitelnej a osobně pochybuju, že kdy bude
Tak přeju pěkný pokoukáníčko a měj se ;)[/QUOTE]

Nevim jestli u tohoto konkretniho DO to tak funguje, ale na nekterych typech staci cislo proste podrzet dele nez kratce a prepne se rychleji, mozna to stoji za vyzkouseni.
vity (292)|15.4.2008 16:24
Za kolik byla v Makru?(50PX70)
Killingman (35)|15.4.2008 17:56
[QUOTE=vity;173285]Za kolik byla v Makru?(50PX70)[/QUOTE]

Do 15.4 za 27.999 bez DPH (tj 33.318), jak je to potom nevím
keras (55)|16.4.2008 09:53
zdar tak jí už mám taky! Konečně! Měl jsem jí objednanou s hshop.cz ale pánové peklo na zemi. Minulý čtvrtek poslali mail, že už je vyexpedovaná a že do 3 dnů přijde. Ale hovno s kroužkem!!! Včera jsem tam brnknul a že už prý byla poslaná. No pak se podívala ta "příjemná paní" je ště jednou do compu a prej že na centálním skladě (asi myslela panáky) jsou a že už brzy dorazí. No pak jsem volal znova a prej že už asi nejsou a že to musí stornovat!!! Pěkně jsem se nasr... za ty keci. A v jiných e-obchodech už taky nejsou a nebudou - mi psali. Takže asi fakt doprodávaj zbytek a konec. Řekl bych, že brzy zmizí i na stránkách panáků. Nakonec mi jí dovezli z normálního obchodu tady blízko sice o 1,3tis dráž, ale jsem rád, že se vůbec ještě sehnala!!!
Je fakt, že 50PX8E stojí teď 36500,- ale ten dizajn na prd a teletextu jen 500stran a kontrast stejnej... Šel jsem taky do této 70ky. 80EA prej tady NEBUDE. Co nahradí tuto 70EA to teda nevím?
Obraz supr i z analogu. Ženská taky spokojená což je asi "nejdůležitější". Jo skoušel jsem podržet přímo na tv tlačítko V- a na dálkáči několikrát stisknou "0" a měla naběháno 1 hod. a spuštěna byla celkem 5x takže spokojenost maximální :-)
Tak se mějte a ať Vám taky slouží...
KOCOUR65 (653)|16.4.2008 11:12
jaksi nechapu jak nekdo muze napsat obraz super z analogu - asi nejakej zakal v oku ne ? chtel bych u nekoho videt ten super obraz - nebo snad jste kouzelnici a ten super obraz vycarujete
amyr (120)|16.4.2008 13:35
No Kocoure, kdybys to neměl daleko do Krkonoš, klidně Tě pozvu. Opravdu záleží co je to za stanici, ale mě jde nejlépe Nova-analog a tam některé , říkám některé pořady-hlavně přímé přenosy, některé filmy a některé seriály jsou kvalitou srovnatelné i s filmy na dvd. I ČT1 a ČT2 jsou dost dobré, nejhorší je Prima, a i ČT4 /zase dost záleží na kvalitě samotného sportu.I zaznamenané poředy na DVD rekordéru jsou jak originál TV vysílání.
Bruml (10)|16.4.2008 17:42
[QUOTE=keras;173410]zdar tak jí už mám taky! Konečně! Měl jsem jí objednanou s hshop.cz ale pánové peklo na zemi. Minulý čtvrtek poslali mail, že už je vyexpedovaná a že do 3 dnů přijde. Ale hovno s kroužkem!!! Včera jsem tam brnknul a že už prý byla poslaná. No pak se podívala ta "příjemná paní" je ště jednou do compu a prej že na centálním skladě (asi myslela panáky) jsou a že už brzy dorazí. No pak jsem volal znova a prej že už asi nejsou a že to musí stornovat!!! Pěkně jsem se nasr... za ty keci. A v jiných e-obchodech už taky nejsou a nebudou - mi psali. Takže asi fakt doprodávaj zbytek a konec. Řekl bych, že brzy zmizí i na stránkách panáků. Nakonec mi jí dovezli z normálního obchodu tady blízko sice o 1,3tis dráž, ale jsem rád, že se vůbec ještě sehnala!!!
Je fakt, že 50PX8E stojí teď 36500,- ale ten dizajn na prd a teletextu jen 500stran a kontrast stejnej... Šel jsem taky do této 70ky. 80EA prej tady NEBUDE. Co nahradí tuto 70EA to teda nevím?
Obraz supr i z analogu. Ženská taky spokojená což je asi "nejdůležitější". Jo skoušel jsem podržet přímo na tv tlačítko V- a na dálkáči několikrát stisknou "0" a měla naběháno 1 hod. a spuštěna byla celkem 5x takže spokojenost maximální :-)
Tak se mějte a ať Vám taky slouží...[/QUOTE]
Tak to jsi mě opravdu potěšil. Ve čtvrtek večer jsem si ji u nich objednával taky. Když jsem si to u nich v pátek po telefonu ověřoval, tak příjemná paní, která toho moc nevěděla. Prý to zjistí a zavolá. Po téměř 2 hod. zavolala, že mají tuto TV skladem a bude k dodání ve středu. Když jsem se jí ptal, proč, když ji mají skladem, ji nezašlou hned v pátek, mi akorát odpověděla, že bude ve středu. Díky "důvěře", kterou jsem získal, jsem si ji hned zamluvil v Makru, sice o tisíc dražší, ale jistota je jistota (po Tvém příspěvku oprávněná "důvěra". Tak ať vám taky šlape jako víno :-))
Killingman (35)|16.4.2008 22:03
Tak gratuluji k dobrému výběru, koukám, že Makro udělalo po dlouhé době dobrý krok :-) Chci se zeptat ostatních snad šťastných majitelů, když se postavíte k televizi, slyšíte taky z rohů nahoře jemné "vrčení"? Není to slyšet když od televize sedíte dál, ale když dám ucho přímo k televizi, tak to slyšet je...

BTW: Výhoda Makra je i v tom, že tam můžete zboží do 30ti dnů vrátit bez udání důvodu :-D
amyr (120)|17.4.2008 08:16
Myslím, že to není ani tak moc zásluha Makra, je to asi tak, že když nějaký výrobce /dovozce/ potřebuje zcela okamžitě vyprázdnit sklady, kvůli tomu aby tam neměl už najednou staré i nové modely, tak pak nastupuje Makro, které to skoupí za babku a pak i v akci na tom má pěkný zisk. Nikdy nemají v akci, novinky nebo sočasné modely, vždy výprodeje. Elektroniku jsem tam myslím ani nekupoval, ale že by měli 30 denní lhůtu vrácení jako Okay, to jsem ještě neslyšel ,ani z jejich letáků , máš s tím osobní zkušenosti ? To jemné vrčení tam taky mám ,ale až když dám ucho nad větrací zadní horní části, při sledovací vzdálenosti 3.5-3.8 m i při ůplně ztlumeném zvuku není nic slyšet, to už slyším max. zvuk větráčku z DVD rekordéru.