Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Signál z videa přes TV kartu do počítače

Pitomec (10211)|21.11.2004 22:43
Pruhy přes obraz, zvuk nikde - není co dodávat.
ODSakEda (2278)|21.11.2004 22:44
Docela dobré, ale !
já mám nahrávky i přes mizernou anténu a pozemní příjem analogového vysílání čt1 nahrány ještě ostřeji a čistěji a to v AVI a free (důležité např. při veřejné distribuci vlastních nahrávek z kamer a pod.!) kodeku XviD! (v PAL rozlišení)
A to cca 3000kb/s a do těch 7MB bych poslal skoro 30sekund! A progresívně nahraných bez dalších dodatečných a časově náročných přepočítávání při editaci a tím i prznění dalším tímto renderováním, např. při vyříznutí reklam a oříznutí začátku a konce nahrávky, neb narozdíl od Mpegu dále praciji s AVI (XviD/DivX) ve VirtualDubu jen s ideální kopií, jejíž uložení "trvá" jako běžné kopírování souboru (tedy 1h videa po editaci ukládám asi 2-3minuty!).

Poslal bych zájemcovi případně kousek nahrávky, ale mailem a jen na vyžádání (eda@autofrc.cz).

Jak jsem již někde zminoval, mám od Leadteku WifatTV2000XP Epert (prakticky shodných parametrů je i model: DV2000)

Dále vyšla nová verze Winfastu PVR s HW chipem s podporou komprimace v reatltime do MPEG-1 a 2! (pro ty co nemaj P4 alespon 2,4GHz a touží nahrávat z TV či digitalizovat analogové video z externího zdroje-mají totiž podporu i S-Video IN, v plném PAL-u).

Barevnostní převodníky jsou 10bitové a dostačující! (nepřehánět to na monitorech PC s kontrastem a jasem, a které mají cca až o 50% nižší jas a kontrast než jinak hnusná TV obrazovka bez kloudného rozlišení jak bodů tak i barev..., na TV to pak zpětně působý přehnaně kontrastní!)

U starších verzí byl ale problém s zadušeným (frekvenčně omezeným) zvukem u výšek! (kontaktoval jsem výrobce lámanou angličtinou a ten mi sice odpověděl, ale nepřipustil chybu z jeho strany..., prej můj subjektivní dojem!...(poslal jsem kus nahrávky samo!) a hnet na to vyšla stejná karta s revizí B a ta již měla správné kondenzátory ve zpětné vazbě!!!..........................-aspon se mohli veřejně omluvit a přiznat omyl...). Kondíky jsem u své karty odštípl úplně a hle, tedy sly-š, to je zvouček! :-D

Mnohé mé příspěvky pro obsáhlost a složitost (ale video není fotka nebo zvuk, kde jsou max. 2-3 proměnné!) asi nudí, ale jsem starej pes co zažil ještě komanče a neumím možná psát nevážně... Tak to nečtěte nebo nereagujte někteří!
Alf (888)|21.11.2004 23:26
[quote=Pitomec]Pruhy přes obraz, zvuk nikde - není co dodávat.[/quote]
Pokud jsou pruhy přes obraz jediné co Ti vadí, jsem s Tvou kritikou celkem spokojen. Jedná se totiž o pozemní příjem anténou a můžu Ti říct, že mě instalace TV antén stála vzhledem ke kvalitě signálu hodně.
Nevím, co znamená "zvuk nikde". Podle toho co jsem nastavil a podle indikace mým softwarem je to MPEG, dvoukanálový, 224 kbps, 48 kHz, 16 bit.
Ivo Mašek (10205)|21.11.2004 23:32
ODSakEda:
Co se týče Leadtek TV2000XP, tak to já si rád zkušenosti jiných přečtu. Na tuto kartu nedám dopustit - jsem s ní velmi spokojen. Prakticky k ní nemám výhrady. :-)
Pitomec (10211)|21.11.2004 23:35
Alf: To sis měl radši koupit něco na DVB-S a přijímat Czechlink.
Co se týká zvuku, tak WMP10 mně to přehrál němý (asi to bude tím, že začal stahovat nějaký kodek a pak jenom napsal "Chyba stahování kodek").
clee (6592)|21.11.2004 23:40
no hlavne je to progresive... zachyt kus fotbalu (hokeje) a pak uvidime
Alf (888)|21.11.2004 23:58
[quote=Pitomec]Alf: To sis měl radši koupit něco na DVB-S a přijímat Czechlink.[/quote]Vzhledem k tomu, že už jsem do antén investoval a že doufám, že mi antény ještě nějaký pátek vydrží, o DVB-S zatím pouze uvažuju.
[quote]Co se týká zvuku, tak WMP10 mně to přehrál němý (asi to bude tím, že začal stahovat nějaký kodek a pak jenom napsal "Chyba stahování kodek").[/quote]
Zkus nějaký jiný přehrávaž - BS Player, MV2 Player ....
Alf (888)|21.11.2004 23:59
[quote=clee]no hlavne je to progresive... zachyt kus fotbalu (hokeje) a pak uvidime[/quote]
Není to progresive, je to interlaced (aspoň podle toho, co jsem nastavoval)
clee (6592)|22.11.2004 00:05
ne ten zaznam je progresive, snowboardaky tocili na 35mm tzn interlaced to bejt nemuze (pokud prevod do digitalu nebyl telesync)
Alf (888)|22.11.2004 00:12
[quote=clee]ne ten zaznam je progresive, snowboardaky tocili na 35mm tzn interlaced to bejt nemuze (pokud prevod do digitalu nebyl telesync)[/quote]Ten záznam je z TV, takže nevím....
ODSakEda (2278)|22.11.2004 00:13
Je to progresívní zdroj videa ten soubor co jsi dal k dispozici!
Netvrdím ale že zdroj z anténního signálu!
Některé karty umí takové, spíše kvazi progresívní, video i zobrazovat a některé i nahrát!

(kvazi je na rozdíl od kamer co skutečně snímkují rychle za sebou oba plné snímky (namísto dvou půlsnímků) jakoby dvě fotografie těsně po sobě, ale TV karty jen zobrazí 2x posobě stejný snímek složený logickým výpočtem z oněch půlsnímků, které po anténě do TV msí nutně přicházet!)
ODSakEda (2278)|22.11.2004 00:34
Napříště Rozlišujme!:

-jaký je zdroj videa či přenos (kamera, přenosová cesta a její parametry, anténní signál)
-zpracování a záznam PCI kartou
-zobrazování PC grafiky a monitoru (ryclé vzorkování a pod- u CRT sice paprsek kreslí řádky ale velmi rychle u LCD je zobazován snímek prakticky naráz všemi body!, prokládaný droj videa však zobrazí i LCD s "řádkováním"! -tedy věrně!!! a nesouvisí výstup grafiky a zobrazování PC se zdroji videa, karta obnovuje obaz dokonce až 100x/s!!!)
-zobrazování TV...(vždy zobrazí i progresívní video paprsek, na rozdíl od PC monitoru, pomalu a prokládaně!.......)
Pitomec (10211)|22.11.2004 07:50
[quote=Alf]Vzhledem k tomu, že už jsem do antén investoval a že doufám, že mi antény ještě nějaký pátek vydrží, o DVB-S zatím pouze uvažuju.[/quote]
Ty máš holt v životě smůlu - investuješ do antén, místo aby sis pořídil Czechlink, ze kterýho dostaneš to nejlepší, co je běžným uživatelům k dispozici... Investuješ do TV karty, místo abys dal prostředky do kvalitního A/D převodníku od Canopusu... :-((( No - naštěstí to nejsem já, kdo se na ty hrůzy u tebe doma musí dívat :-D
mirekv (7169)|22.11.2004 08:44
ODSakEda: kvazi progresivní! No to jsem teda ještě neslyšel! :-D
vladoc (456)|22.11.2004 12:58
kvázi - skoro, takmer, približne, akoby, zdanlivo
progresívny - pokrokový, rozmáhajúci sa, postupujúci, vzostupný
Toľko hovorí slovník cudzích slov.
mirekv (7169)|22.11.2004 13:01
Takže jakoby pokrokový, hned sem chytřejší. :-D
Anonymous (825)|22.11.2004 15:40
Alf: Neutěšuj se a nebalamuť se že to máš nádherný, nahraješ něco podruhý a kde že dávná kvalita je :-E :-E :-E
ODSakEda (2278)|22.11.2004 19:09
Nesyšel si: Kvazikvadrofonní zvuk???

Prcesor se snažil dříve do zadních kanálů simulovat zvuk tak, že nebyl sice nahraný čtyřmi mikrofony, ale jen dvěmi-stereo, ale působil tím dojmem ze zadních eproduktorů i když byl počítaný ze předích stereo kanálů! I PCI karty od Creative-SB Live! se snaží docela úspěšně dělat i ze stereo nahrávky prostorový zvuk-ne však pravý kadrofonní, ale právě simulovaný, podobný, téměř kvadrofonní-tedy KVAZIkvadrofonní!

Věř starému zvukaři :-)

A progressive?
Ano, to by odpovíalo také oné obecné definici!
Progresivní-tedy pokrokové způsoby již i záznamu (studia již mnohá vlastní kamery s touto technologíí podobnou spíše sekvenčnímu focení plných snímků a stojí i do 100.000kč), nejen převodu a reprodukce prokládaného způsobu i záznamu i zobrazování videa, což staví prokládaný způsob do role zastaralé tecnolgie!
StD (8612)|22.11.2004 19:17
S Kvazikvadrofonním respektive Quasiquadrofonním se jdi víš co... Třeba nechat někam vyznamenat.
To tady Pitomec a já jsme tu kdysi vynalézali Polymonostereomorfního zmetka a patent ještě nepřišel... :-D :-E :-D
Alf (888)|22.11.2004 23:16
[quote=Pitomec][quote=Alf]Vzhledem k tomu, že už jsem do antén investoval a že doufám, že mi antény ještě nějaký pátek vydrží, o DVB-S zatím pouze uvažuju.[/quote]
Ty máš holt v životě smůlu - investuješ do antén, místo aby sis pořídil Czechlink, ze kterýho dostaneš to nejlepší, co je běžným uživatelům k dispozici... Investuješ do TV karty, místo abys dal prostředky do kvalitního A/D převodníku od Canopusu... :-((( No - naštěstí to nejsem já, kdo se na ty hrůzy u tebe doma musí dívat :-D[/quote]
Ty vo*e, já už jsem se lekl, že jsi nějak nemocný - celý týden žádný výpad (aspoň v tomto threadu). Jsem rád, že se to opět vrací do normálu.
Hele, po tom co jsem tady četl (a nejenom tady) o převodnících od Canopusu, začínám o jejich kvalitách vážně pochybovat. Nenuť mi tedy něco o čem ani neuvažuju. BTW, hoď taky někam pársekundový záznam, ať to můžeme vzájemně porovnat. Nebo se bojíš?
mirekv (7169)|22.11.2004 23:24
[color=red]Ty vo*e, já už jsem se lekl, že jsi nějak nemocný - celý týden žádný výpad (aspoň v tomto threadu). Jsem rád, že se to opět vrací do normálu. [/color]



:-E :-E :-E :-E :-E
Alf (888)|22.11.2004 23:28
[quote=Bullback]Alf: Neutěšuj se a nebalamuť se že to máš nádherný, nahraješ něco podruhý a kde že dávná kvalita je :-E :-E :-E[/quote]No, já už jsem to nahrál několikrát a musím Tě zklamat - je to pořád stejně dobrý. Nepotřebuju se teda ani utěšovat a ani se nebalamutím.
exTNT (1421)|23.11.2004 00:00
Smazáno.
mirekv (7169)|23.11.2004 00:04
exTNT: ty jsi snad nemocný??
Pitomec (10211)|23.11.2004 07:06
[quote=Alf]Ty vo*e, já už jsem se lekl, že jsi nějak nemocný - celý týden žádný výpad (aspoň v tomto threadu). Jsem rád, že se to opět vrací do normálu.
Hele, po tom co jsem tady četl (a nejenom tady) o převodnících od Canopusu, začínám o jejich kvalitách vážně pochybovat. Nenuť mi tedy něco o čem ani neuvažuju. BTW, hoď taky někam pársekundový záznam, ať to můžeme vzájemně porovnat. Nebo se bojíš?[/quote]
Já ti nic nenutím - na výsledky z TV karty se dívat nemusím, takže jsem v pohodě :-)
A o převodnících od Canopusu nevím co kde čteš...? Jestli problémy několika málo jedinců s vadnými kusy, tak to je snad jasný, že žádný výrobek na světě není bez vady... Ovšem srovnej to s počtem příspěvků o problémech s TV kartama - to je tak poměr 1:100.000 (1=Canopus, 100.000=TV karty).
Pitomec (10211)|23.11.2004 07:07
[quote=exTNT]Cool, ale proč ses lek až teď, když už je dávno jasný, že některý jedinci jsou tady opravdu nemocný?[/quote]
Za tu sebekritiku tě musím pochválit - to se jen tak nevidí. Hlavně vydržet :-E
exTNT (1421)|23.11.2004 10:07
Smazáno.
Anonymous (825)|23.11.2004 14:00
Alf:

Hele, ale to nemáš velkýho psa že ??? No kdyby to viděl tak by tě sežral, né proto že si Alf :-E :-E :-E
Alf (888)|23.11.2004 19:16
[quote=Pitomec]Ovšem srovnej to s počtem příspěvků o problémech s TV kartama - to je tak poměr 1:100.000 (1=Canopus, 100.000=TV karty).[/quote] Jo, pokud vezmu v úvahu, že počet prodaných převodníků vs. počet prodaných TV karet je taky 1 : 100 000 (ne-li víc), není co dodat.
mirekv (7169)|23.11.2004 19:30
Alf: tolik snad ne, ale když chceš kvalitnější signál, tak převodník je lepší. OVŠEM NEPATRNĚ! Pro normálního člověka z hlediska cena/výkon karta vítězí.
Alf (888)|23.11.2004 19:42
[quote=Bullback]Alf:

Hele, ale to nemáš velkýho psa že ??? No kdyby to viděl tak by tě sežral, né proto že si Alf :-E :-E :-E[/quote] Bullbacku, kdybys pořádně sledoval "můj" seriál, věděl bys, že psi a kočky byly na naší planetě největší pochoutkou. Takže, pokud bych psa měl, bát by se mměl spíš on.
clee (6592)|23.11.2004 19:53
jen kocky...
Alf (888)|23.11.2004 20:09
[quote=clee]jen kocky...[/quote]Nemusíš hned všecko vykecat. Já jsem počítal s tím, že to Bullback neviděl.
mercenary (105)|23.11.2004 22:14
Alfovo video:
Odpovídá to cca tomu, co já dostanu z Radeona, tedy dosti použitelný výsledek. To lehké pruhování mi Radeon nedělá. Toužil jsem po něčem o maličko lepším a hlavně pohodlnějším (u toho Radeona mi to vypustí sem tam snímeček například při zuřivém internetování - otvírání velkého množství oken a proklikávání, také nějaký snímek vypadne při scrollování myší (zvláštní, že) a netroufnu si při zachytávání vypalovat), proto jsem zkoušel toho Canopuse.
Zkusil jsem mezitím další kartu (AverMedia DVD EzMaker PRO PCI), cpe to rovnou do MPEG2 i se zvukem a prý to má mít TBC .... no to nevím, zas tak moc mne to nenadchlo, ta karta je citlivější na rušení než Radeon, zachytávat se dá pouze ve VideoStudiu a to mi nevyhovuje. Obraz je o něco horší, ale už je v MPEG2 a dá se rovnou rvát na DVD.
Shrnutí srovnání: ATI - trochu přepálený obraz lehce nižší ostrosti, bez šumů, celkově světlejší, Canopus - hodně ostrý a kontrastní obraz, přeostřený šum, fragmenty komprese, AverEzMaker PRO - o trošičku méně ostrý, než ATI, o trošičku kontrastnější, trošku více šumu.
Výsledek na DVD na TV přijímači v cenové kategorii cca 10000,- (cca 70 cm úhlopříčka): Canopus - hodně ostrý až přeostřený obraz, celkově neklidný (pokud je ve zdroji více šumu, tak až nekoukatelný) ATI - od originálu rozeznatelný pouze přímým přepnutím, trochu světlejší, Aver EzMaker PRO - trošičku jiný než ATI, ale dojem stejný (viditelně horší obraz na PC není na TV k rozeznání), navíc HW MPEG2 je poměrně kvalitní, dá se použít.
Pro zvědavce vzorek videa rovnou z Aver DVD EzMaker PRO PCI (2,5MB) http://www.zbrojovkapraga.cz/DVDEzMakerPROPCI3000kbps.MPG. Je to 3000k CBR (záměrně jsem to přehnal, aby to bylo "co nejhorší" a pro ty, co hledají levnou náhradu VHS a DVD rekorderu: dá se na to koukat (pro majitele vybavení nad 20000,- : vás se to netýká :-) )
Ty kostičky v 10. a 11. snímku udělalo až Ulead VideoStudio 7 při sestřižení, nevím proč a nezabývám se tím.
Mám na plánu si půjčit ještě Hauppauge WinTV PVR 250 a DAZZLE DVC 150VDE, první z nich tu recenzoval Mike s chválou, chci je ale srovnat vzájemně.
ODSakEda (2278)|24.11.2004 00:00
A co takhle nastavit ve správci vysokou prioritu procesu aplikace TV karty při nahrávání do PAL rozlišení (coč přestává ýt sanda při současné komprimaci v realtime) pokud přitom zároven chci hrabat na myš a klávesy nebo surfuju a podobná zvěrstva při tak výpočetně náročném procesu?! Pak snímky nevypadnou!

Nezapomente, že ještě nedávno jsme chodili po špičkách okolo PC při vypalování na CD-R 4x..., a báli jsme se raději i šahat na myš, natož otevírat další aplikace, aby recordér bez bafru neznehodnotil médium :-D

Lama-Eda
mercenary (105)|24.11.2004 02:04
No jasně že by to šlo, ale v tomto je věcička jako Canopus ADVC nepřekonatelná - malá zátěž PC a nevadí tomu ani puštění gamesy (už jsem to tu psal, vadilo to spíš té hře, to se nedalo hrát :-E ). A já z toho VIVO Radeonu zachytávám ve VirtualDubu a ten prostě snímky občas vypustí, i když je zátěž kompu tak 30%. Ideální stav vidím jako karta - jednoduchý zachytávací soft (alá WinDV) - střih ve Virtualdubu. No zkusím další karty a aplikace.
Jo a s vypalovačkou ... já kdysi měl Yamahu 4x na SCSI a v té době všichni při vypalování ani nedýchali a já klidně pracoval ... no spíše opatrně, ono to médium stálo přes kilo :o)
Anonymous (825)|24.11.2004 11:50
[quote=Alf][quote=clee]jen kocky...[/quote]Nemusíš hned všecko vykecat. Já jsem počítal s tím, že to Bullback neviděl.[/quote]

Viděl sem to někdy před 15lety naposled, možná bych ti to s těma psama i věřil :-)
Fantas! (3016)|25.11.2004 14:31
Zkuste nekdo Genius Video Wonder Pro3 . Zajimalo by me, co na ni reknete... :BB:
Ivo Mašek (10205)|25.11.2004 14:35
Zkuste nekdo Genius Video Wonder Pro3 . Zajimalo by me, co na ni reknete...
Člověče, ty to tu hodíš do fora, jako by to byl chleba :-D . Pochybuji, že tu někdo má testovací mašinu a peněz nazbyt.
Fantas! (3016)|25.11.2004 15:06
Kdyz mate penize na Conopus , tak proc ne na tohoto Geniuse? :((
Ivo Mašek (10205)|25.11.2004 15:10
:-D :-D
Tak mi ho kup a já ti ho otestuji :-E
ravalah (72)|25.11.2004 17:46
[quote=Fantas!]Kdyz mate penize na Conopus , tak proc ne na tohoto Geniuse? :(([/quote]

Drogy neberu....a ani to conopi nehulim 9-)
Anonymous (825)|25.11.2004 18:05
[quote=Fantas!]Zkuste nekdo Genius Video Wonder Pro3 . Zajimalo by me, co na ni reknete... :BB:[/quote]

A liší se tvůj názor od recenze tady na stránkách ?
StD (8612)|26.11.2004 00:11
Fantas! was ist Conopus?
To je nějaká nová značka? Genius neumí pořádně ani myši, tak co bych jako od nich měl zkoušet? To už i v Kolbence vyrábějí solidnější strojírenské zboží... Nesmíš taky všemu věřit.
clee (6592)|26.11.2004 00:43
nahodou mam netscroll+ optical a to se muze jit vycpat i logitech :-)
Devaster (477)|26.11.2004 01:35
[quote=clee]nahodou mam netscroll+ optical a to se muze jit vycpat i logitech :-)[/quote]
jj suhlas
Fantas! (3016)|29.11.2004 15:27
JA TOHO GENIUSE MAM A JE NAPROSTO VPOHODE! Prave proto jsem si rikal, ze vam poradim za malo penez hooooodne muzuky... Jde spis o ten phillips, ktery to ma v sobe...Ten nazev Genius je proste jen nalepka.... Hlavni je ten tuner...
Bullback : Recenze jsem necetl...nemam cas ji hledat...napis mi odkaz...
Pak ti reknu...
P.S. tato karta ma bezproblemovou synchronitu zvuku a obrazu... digitalizuje to interne zaroven s obrazem...
Jo a jinak mysi jsou od Geniusu naprosto VPOHODE! Fakt nechapu tvou reakci...TUPANKU! \/
Fantas!
Ivo Mašek (10205)|29.11.2004 15:31
Bullback : Recenze jsem necetl...nemam cas ji hledat...napis mi odkaz...
Pak ti reknu...

Tak to má opravdu logiku. 9-)
Fantas! (3016)|29.11.2004 15:46
Ivo Mašek: Myslim tim, ze recenzi, ktera je na freaku jsem necetl, protoze ted na to zrovna nemam cas... Jinymi slovy, tato odpoved me docela hodne zdrzuje...a fakt nevim proc s ni ztracim cas...
Ruzne karty a prevodniky primo testuju, protoze mam moznost si je pujcovat z velkoskladku. Nema proto ani smysl, abych nejake recenze cetl... No ale to je jedno... Jdu delat...
Ivo Mašek (10205)|29.11.2004 15:49
Ruzne karty a prevodniky primo testuju, protoze mam moznost si je pujcovat z velkoskladku.
No, to já nevěděl. Ty máš ohromnou výhodu, člověče. :-)