Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Signál z videa přes TV kartu do počítače

Pitomec (10211)|13.11.2004 14:41
Přesně tak - začít se dívat na film od konce, pak si pustit začátek a nakonec shlédnout prostředek...? To opravdu nemusím. Stejně tak jako blbinky s úhlem pohledu apod., mně nic neříkají. Hlavně musí být kvalitní obraz, což u DVD (v porovnání s DV) nehrozí ani náhodou.
stayman (12393)|13.11.2004 14:47
[quote=StD]StayMan, přesně proto napsal Pitomec hračkářství! Abych se přiznal, tyto "vyfikundace" jsem dodnes nepoužil. Shlédl jsem movie a jsem živ, zdráv (možná). Servus![/quote]

Teraz neviem ci ti to lezenie do riti ide tak dobre, alebo to nacisto nechapes :-? To jako na DVD ide pouze film, a ani ine DVD ako film neexistuje??? No ty asi dalej ako VHS si sa este nedostal vsak ??? :-k :-D
Anonymous (825)|13.11.2004 15:34
MPEG-2 pod 60 000kbps nebrat :-E
ODSakEda (2278)|13.11.2004 22:26
Pitomec: Hlavně musí být kvalitní obraz, což u DVD (v porovnání s DV) nehrozí ani náhodou.

DVD není obraz!!! DVD je velkokapacitní (relativně samozřejmě) placka! (Zřejmě jste měl ale na mysli DVD Video kompatibilní ala Hollywood?) A co na ni dám je jedno. Třeba i záznam v DV formě! často se ale v diskusích směšují 2 věci:
-prosté (sprosté?...) kopírování filmů...
-archyvace neopakovatelných (zpravidla vlastních, rodinných) záběrů z videokamery!

To první si klidně nahrejte na video-MAGNETOFON...
To druhé, kde je třeba přeskakovat, vracet,zastavovat a editovat, ale i zachovat kvalitu, na žádnej magneták v dnešní době necpěte proboha jak zpátečníci!!! Jsteli paranoidní co se ztráty či životnosti týče, udělejte si alespon 3 kopie na značková lakovaná média a ještě to nechte na hadrech! A klidně i v DV, což je dnes 20min na placku! Už i to je ale nuda u home videa...

A co se týká MPEG-2, použitého na DVD Video standartu, není zadara a ty dostupné stojej opravdu za velký hovínečko! Ale nedá se to takle jako Vy, tvrdit o MPEG-2 obecně!!! (i když já jej nepoužívám, miluji XviD v PALu a 6000kb/s, což se vyrovná profi MPEG-2 a dá se to editovat v přímé kopii bez další a další komprimace-tedy prznění a časové náročnosti...)

A hanit MPE-2, tedy i plnej PAL v RGB barvách a třeba navíc ve 30f/s (u DVD video např. s MPEG-2 za 50.000Kč! a ne zadara...) a srovnávat jej s S-VHS kazetákem, který také dovede i mechanicky poškodit video naráz, nehledě na opotřebení a odmagnetizování pásky časem, který kritik používá jako best řešení, no to mě teda podržte! A přetáčet a hledat a na 240 min. pásce najít krátičký a "zajímavý" úsek např s tchyní že?..., je hrozně nemožný(u té tchyně naštěstí)! Na čem to S-VHS reprodukujete?! Na 55cm 50Hz Televizi???.........
StD (8612)|14.11.2004 08:21
ODSakEda: Přínosný příspěvek při neděli po ránu... Jenom drobný detail. Profi S-VHS kazety mají jen formát 60, 120 a 180 (Panasonic) a na ty "tchyně", které ovšem u mne nehrozí, se tam vkládají do záznamu "záložky" stejně jako máš Chapter u DVD, tudíž skočím vždy na to místo, které stařečkovi Grundigovi určím. To jen na okraj. Ale jinak v obecné rovině celkem souhlas.
Pitomec (10211)|14.11.2004 11:04
[quote=ODSakEda]DVD není obraz!!! DVD je velkokapacitní (relativně samozřejmě) placka![/quote]
Pokud se bavíme v sekci TV karty, tak je snad jasný, že pojmem DVD se rozumí DVD-Video (max. datový tok 9800kb/s) - kdybych měl každý příspěvek psát úplně polopatě, tak bych měl jednak šílenou spotřebu klávesnic a za druhý bych zbytečně ubíral prostor na serveru (stačí, že ho svými blufy ubírají jiní, viz Alf apod.) :-)
Pitomec (10211)|14.11.2004 11:09
[quote=ODSakEda]a srovnávat jej s S-VHS kazetákem, který také dovede i mechanicky poškodit video naráz, nehledě na opotřebení a odmagnetizování pásky časem, který kritik používá jako best řešení, no to mě teda podržte! A přetáčet a hledat a na 240 min. pásce najít krátičký a "zajímavý" úsek např s tchyní že?..., je hrozně nemožný(u té tchyně naštěstí)! Na čem to S-VHS reprodukujete?! Na 55cm 50Hz Televizi???.........[/quote]
Běž se někdy podívat na den otevřených dveří do nějaké celoplošné TV - páskový záznam (hlavně analogový Betacam, ve kterém mimochodem i ČT pořád odbavuje zpravodajství) tam uvidíš na každém rohu, ale optickou DVD placku budeš muset hledat sakra dlouho... Prostě se smiř s tím, že páska je jediná spolehlivá volba současnosti, a že optický nosič má využití akorát jako podtácek k pivu. :-E
Anonymous (825)|14.11.2004 14:18
Pitomec: Já sem chodím rád abych četl tyhle smrště kravin, je to sranda :-E :-E :-E
[quote]miluji XviD v PALu a 6000kb/s, což se vyrovná profi MPEG-2 a dá se to editovat v přímé kopii bez další a další komprimace-tedy prznění a časové náročnosti...) [/quote]
Pitomec (10211)|14.11.2004 14:22
Tak tenhle blekot jsem úplně přehlídl - kdopak ho asi vypustil do světa...? :-D
Alf (888)|16.11.2004 00:08
[quote=Pitomec][quote=Alf]Až se naučíš číst, tak se v tom threadu dočteš o tom, že už má druhý ADVC.[/quote]
I kdyby měl desátý ADVC, tak to nevypovídá o ničem jiným než o tom, že seš padlej na hlavu .....[/quote]OK. Hned zítra pošlu do Canopusu omluvný dopis za to, že kvůli tomu, že jsem padlý na hlavu, neumí vyrobit kvalitní převodník.
BTW, všimli jste si, že podle názoru pana Pitomce v tomto threadu (a nejenom tady) jste všichni, kteří používáte TV karty, AIW karty nebo podobné převodníky (mimo Canopusu) ke sledování TV na monitoru idioti, debilové a "sociálky", protože se díváte na "fialový rozpitý matlaniny". To s ním souhlasíte (a pak se divím proč jste si TV kartu kupovali) a nebo se bojíte s ním diskutovat? Pak se ale bojím o budoucnost tohoto fóra.
Devaster (477)|16.11.2004 00:17
som si zvykol a myslim si svoje ...
mercenary (105)|16.11.2004 00:37
Alfe, obávám se, že jste úplně vedle. V diskusi Alf - Pitomec v tomto threadu a v mnoha jiných diskusích nejde VŮBEC o obsah ....

Pan Pitomec mnoha věcem opravdu rozumí a mnoho věcí zase chápe po svém (ne chybně, ale nemístně). Sem tam jsem s ním také v opozici, ale pan Pitomec vždy udržuje formu komunikace na takové úrovni, jakou mu dovolí oponent. Upravte svoje reakce do takové formy, na kterou se dá reagovat pouze rozumně. M.J. na Vaši poslední reakci bych dokázal zareagovat po páně Pitomcově způsobu, anžto jste použil vazbu posouvající význam předchozího tvrzení pana Pitomce. Což jej povede pravděpodobně k další útočné reakci (a vůbec nemíním rozebírat kdo je v právu).
Jinak (nezávisle na dění v tomto threadu) pana Pitomce si představuji jako pána, který by mnou pohrdal za to, jakým jezdím autem (byť jsem na svůj vůz patřičně chlapsky hrdý), za to, že nejedu v zimě do Alp, ale na Benecko, za to, že nevydělávám nad padesát měsíčně či za to, že se neoblékám u ..... hmm, tak mne napadá, že ani pořádně neznám žádnou "jedině správnou" oděvní značku. Třeba se mýlím a pokud ne, tak je to stejně jeho věc. Ale jeho reakce tomu někdy odpovídají.

Jinak v tomto foru se pohybuje pár jedinců, kteří nevybíravě smečují na jakoukoliv (chybnou) nahrávku .... s tím musí tedy člověk počítat. Myslím si, že největší chyba je v poměrné nepřehlednosti některých základních informací a z toho vyplývající neustálé opakování stejných otázek a potažmo podrážděných odpovědí znalých. Jasně, že nemusí odpovídat, ale co by jiného dělali, že ..
exTNT (1421)|16.11.2004 00:43
Smazáno.
mercenary (105)|16.11.2004 00:46
exTNT: to není pro socky?

Ta hláška pod čarou o namyšlenosti je wery welmy cool :-E
exTNT (1421)|16.11.2004 01:17
Smazáno.
clee (6592)|16.11.2004 01:30
je to docela dlouho co me napadlo tady zavest nakej tym moderatoru, ktery by se starali o to aby temata byly ve spravnym auditku, pripadne zamykani duplicitnich temat a odkazovani na tema se stejnym dotazem nebo tema kde se resi stejna nebo pribuzna problematika, timhle by se bordel eliminoval, musim rict ze mi to taky vadi, na druhou stranu kdyz vam nekdo zamkne nebo nedejboze smaze tema tak hned zalozite vedle novy a zacnete rvat co si to jako moderator dovoluje

tohle chce oboustrannou spolupraci a nejen cekat ze se tu k vam budou uzivatele chovat jako v bavlnce, ale zase profesionalni pristup moderatoru od kterejch se zase vyzaduje nestrannost a dost casu, prece jen vsichni tu "pracujou" zadarmo...
Pitomec (10211)|16.11.2004 06:51
[quote=Alf]Hned zítra pošlu do Canopusu omluvný dopis za to, že kvůli tomu, že jsem padlý na hlavu, neumí vyrobit kvalitní převodník.[/quote]
Jenomže hochu - ten převodník nejspíš není vůbec vadný (sám používám Canopus AceDVio, stejně jako celá řada dalších lidí zase ostatní převodníky od Canopusu, a naprosto v pohodě), takže nehodnoť obecně Canopuse podle toho, že s tím má jeden jediný člověk problémy. Podívej se na ty svoje karty - tady budeš dlouho hledat aspoň jednoho, kdo s tím problémy nemá...
Prostě si zvykni na to, že kvalita se nedá dělat za pár peněz - to by to bylo na světě moc jednoduchý :-)
mercenary (105)|16.11.2004 08:50
Teď mne pan Pitomec skoro zaskočil umírněným tónem své reakce ... asi jej někdy podceňuji :OO . Jen jej trochu doplním: ten "problém" nemám jen já, jak jsem našel na některých zahraničních fórech, zdá se, že při určitém druhu šumu/rušení na vstupu se projevuje jakási neschopnost šum zpracovat bez vzniku fragmentů (ostrý šum až kostkatění) ve výstupním obraze. To nikterak nesnižuje ostatní kvality převodníku, kdyby měl obraz jako z DV kamery, kterou jsem měl půjčenou (i při šumu na vstupu), tak bych jej již nedal z ruky. Takto jsem jej vrátil a jsem prostě jeden z mála, kteří s ním byli nespokojeni.
Co se ostatních karet týká, není mi úplně jasné, jestli vadí panu Pitomcovi více nekvalita obrazu (ostrost/kvalita obrazu Canopusu je opravdu o třídu lepší - no někdy i o dvě), nebo často problematická instalace/funkčnost levných karet. V obojím má samozřejmě pravdu, špičková kvalita za málo peněz opravdu nemůže být, ale pro většinu lidí dostatečná kvalita za přijatelné peníze být může a to nejen v tomto oboru. (Tfuj, teď jsem použil argument, který nesnáším, pokouším se mluvit za "většinu", ale tentokrát si za tím stojím :-) )
mirekv (7169)|16.11.2004 08:58
V tomto si asi rozumíme. :-)
Anonymous (825)|16.11.2004 14:42
Problémem jsou převodníky, u TV karet jsou ty nejblbější, no a za dobrej převodník dát 300 000 Kč není problém, jsou i mnohonásobně dražší ...
Pitomec (10211)|16.11.2004 14:56
[quote=mercenary]Teď mne pan Pitomec skoro zaskočil umírněným tónem své reakce ... asi jej někdy podceňuji :OO . Jen jej trochu doplním: ten "problém" nemám jen já, jak jsem našel na některých zahraničních fórech, zdá se, že při určitém druhu šumu/rušení na vstupu se projevuje jakási neschopnost šum zpracovat bez vzniku fragmentů (ostrý šum až kostkatění) ve výstupním obraze. To nikterak nesnižuje ostatní kvality převodníku, kdyby měl obraz jako z DV kamery, kterou jsem měl půjčenou (i při šumu na vstupu), tak bych jej již nedal z ruky. Takto jsem jej vrátil a jsem prostě jeden z mála, kteří s ním byli nespokojeni.
Co se ostatních karet týká, není mi úplně jasné, jestli vadí panu Pitomcovi více nekvalita obrazu (ostrost/kvalita obrazu Canopusu je opravdu o třídu lepší - no někdy i o dvě), nebo často problematická instalace/funkčnost levných karet. V obojím má samozřejmě pravdu, špičková kvalita za málo peněz opravdu nemůže být, ale pro většinu lidí dostatečná kvalita za přijatelné peníze být může a to nejen v tomto oboru. (Tfuj, teď jsem použil argument, který nesnáším, pokouším se mluvit za "většinu", ale tentokrát si za tím stojím :-) )[/quote]
Jestli do A/D převodníku cpeš signál bez synchronizace a navíc zašumělý, tak sis měl koupit ADVC-300, který si s tím poradí. Jinak je jasný, že s humus vstupním signálem nic nenadělá ani ADVC-50 a samozřejmě ani žádná TV karta (ta to dorazí úplně :-k ).
A pokud tě zajímá co mně na TV kartách vadí nejvíc, tak je to celá škála věcí - namátkou: není ukládání do DV formátu, není zámek na audio, zbytečně dochází k vytížení CPU při grabování atd. Prostě na TV kartách nenajdu snad jedinou dobrou věc :-k
Ivo Mašek (10205)|16.11.2004 19:27
Prostě na TV kartách nenajdu snad jedinou dobrou věc
No, nepřeháněj............ :-D
clee (6592)|16.11.2004 19:33
ale yo, bez tv karet by tu bylo pusto hadali bysme se akorat o tom jestli advc sumi hodne nebo malo :-E
Ivo Mašek (10205)|16.11.2004 19:54
bez tv karet by tu bylo pusto hadali bysme se akorat o tom jestli advc sumi hodne nebo malo
A byla by tu také nuda. :-D
mirekv (7169)|16.11.2004 20:03
zrušeno!
mirekv (7169)|16.11.2004 20:06
No já teda nevím, nebylo by lepší hádat se, která má lepší p :-D :-D :-D :-D
clee (6592)|16.11.2004 20:23
prdel?
Ivo Mašek (10205)|16.11.2004 20:27
Děláte tu v tom brajgl ............................................................... :-D
exTNT (1421)|16.11.2004 20:29
Smazáno.
Ivo Mašek (10205)|16.11.2004 20:32
Nechcete jít do pokecu ? :-)
Alf (888)|16.11.2004 21:35
[quote=Pitomec]A pokud tě zajímá co mně na TV kartách vadí nejvíc, tak je to celá škála věcí - namátkou: není ukládání do DV formátu, není zámek na audio, zbytečně dochází k vytížení CPU při grabování atd. Prostě na TV kartách nenajdu snad jedinou dobrou věc :-k[/quote]
Předem upozorňuju, že se nechci hádat a neočekávám na tento spot reakci, ale:
1. Do DV formátu mohu ukládat v NTFS (PAL bohužel nefunguje - asi SW chyba v MMC), 24 Mbps, CPU 33-40%.
2. Zámek na audio (aspoň v softu, který používám) skutečně není - to se ale dá opravit např. Vegasem.
3. O vytížení CPU při ukládání do DV jsem už psal, do MPEG-2 při 8Mbps VBR je to 19-23%.
Pitomec (10211)|17.11.2004 14:23
Když vynecháme, že americká norma je NTSC a DV má datový tok 25Mbps, tak pokud se ukládá pomocí softu, tak je taky potřeba SW kodek - a ten rozhodně neudělá tolik slávy jako HW v podobě Canopus A/D převodníků. Kromě toho vytížení CPU se nedá vyjádřit v procentech (u rozdílných CPU je to samozřejmě vždycky jinak), ale porovnáním HW A/D převodníku vs. soft převod - a tady má ten HW jasně navrch.
Co se týká zámku na zvuku, tak nevidím důvod, proč bych měl něco někde opravovat - HW mně to v RT převede a mám pokoj.
Alf (888)|17.11.2004 18:10
CPU je P IV HT 2.4@3.05 GHz, RAM 2x512/400 v Dualu, I875.
Fantas! (3016)|18.11.2004 11:36
Me zkusenosti:

Pri pozorovani jak videa(pres sinc), tak TV na me karte Genius VWP3 s čipem phillips 7134, je naprosto srovnatelna s Televizi. No spise bych rekl, ze ty detaily, ktere vidim na mem 19 palcovem monitoru jsou vyssi nez na klasicke TV! Pohyb je naprosto plynuly protoze bezi v 50fps(odpoved pro Pitomce)! Dokonce i v linuxu jsem to rozbehl!
Pod XP jedu pres novy Fly2000TV a nejde si stezovat!!

Nahravani VHS a podobny hruz do DV:
provedl jsem test se striznou conopus (cena kolem 10 litru) proti TV karte Genius Video Wonder Pro3 a vysledek
-detaily jsou srovnatelne
-pohyb naprosto plynuly(je potreba si uvedomit ze TV karta zachytava obracene pulsnimky!)
-barvy jsou stejne!
-rozmisteni obrazu mam korektnejsi na me Geniusce. Vsiml jsem si, ze v rozliseni 720x576 (DV) jsem mel korektne umistene jednotlive radky. U digitalizace pres ten conopus jsem mel cerne okraje a tim padem skutecny obraz se rozmistil na mensi pocet radku nez na te moji karte...
Uz jsem chtel kupovat ten Conopus, ale nastesti jsem mel moznost si to srovnat a diky tomu jsem usetril 8500Kc.

Nahravani do DivX:
Zachytavam do 640x480(Barton 3000+). V realnem case odstranuju sum, deinterlace, Bicubic resize z 768x576 na 640x480. Vysledku uspokojive s nahledem!
Kdo chce, vytvoril jsem manual na toto zachytavani s programem Fly 2000TV a jeste jsem prilozil kratky asi 500KB soubor s nahravkou, at je jasne jak vypada vysledek... Na pozadani poslu na mail...

No jsou to me zkusenosti, ale jde o zkusenosti a ne o nejake teoreticke spekulace :(( !
exTNT (1421)|18.11.2004 12:14
Smazáno.
ravalah (72)|18.11.2004 13:13
Muzu taky flame?:)
Napojil jsem video Panasonic(je to asi tri roky stare,takze zadna novinka) pres Cinch - video out do moji Tview99 (taky zadna novinka :-D ) a obraz je v pohode.Zvuk mam vytazeny Jackem z audio out primo do zvukovky.
Nevsiml jsem si zadnych anomalii,ktere by nebyly na TV(ten samy zaznam pochopitelne)

Jediny problem byly obcas vypadavajici snimky,ale to se da vzhledem ke kvalite stare VHSky pochopit


Takze tim jsem se chtel vratit k prapuvodnimu dotazu,jestli se da koukat na video na PC monitoru.Ano da...u me bez problemu
Doom (2331)|18.11.2004 14:09
fléééééjm :-!!! :-!!! :-!!!
mercenary (105)|18.11.2004 15:08
To s těmi velkými okraji u Canopusu mohu potvrdit, zase tak moc mi to ale nevadilo. Obraz z ADVCčka byl také výrazně tmavší než z VIVA, ale skoro bych řekl, že Canopus byl blíže pravdě, než VIVO (to moje VIVO mívá přepálené hodně bílé scény). Zase ukázka videa, co mi poslal Tomáš X. z ADVCčka měla barvy hnusný (fialové logo ČT), ale nevím kde je příčina, tak radši nesoudím - viz můj thread ADVC, obrázek na konci. Abych se po pár dnech vychládání pokusil být objektivní: ADVC bylo znatelně ostřejší a dokázalo nabrat video z VHSky, ze které si VIVO vypustilo 60% snímků (ne kvůli zátěži, ale prostě tam asi nebude moc synchronizace). Na koukání na TV bylo lepší VIVO (Canopus rušil přeostřeným šumem a s tím souvisejícím lehkým kostičkováním už v DV co z něj leze). Připojení Canopusu přes FireWire s nízkým zatížením CPU je krása, vzhledem k ostatním vlastnostem se toho ale vzdávám.
Doufám, že pro mne bude mít dnes do večera dodavatel připravenou AVER EZmaker PRO PCI, vyzkouším a uvidím ...
Fantas! (3016)|18.11.2004 15:39
mercenary: Jo a co mas za tu VIVO kartu? Nemas jeste stary BT cip? Je v ostrosti snatelne horsi nez Philips 713x!
Fantas! (3016)|18.11.2004 15:54
teeeda znatelne...:o)
mercenary (105)|18.11.2004 16:11
Mám Radeon 9600XT VIVO, myslím, že nový Philips bude lepší.
Anonymous (825)|18.11.2004 16:39
[quote]to moje VIVO mívá přepálené hodně bílé scény[/quote]

To mají všechny laciný převodníky, když to srovnáš (jas, kontrast)tak je to plochý, nevím jak to chápeš teoreticky ale mám pocit že s tím AVERem šlapeš bláto :((
Špatný převodník poznáš podle slitý bílý a slitý černý. Ve prospěch šumu je co neužší zdigitalizovaný pásmo a naopak.
Alf (888)|18.11.2004 18:27
mercenary ("to moje VIVO mívá přepálené hodně bílé scény"): nezkoušel jsi to upravit pomocí kombinace - jas, kontrast, gama?
mercenary (105)|18.11.2004 23:54
Jo, zkoušel, přestane to být přepálené, ale vždycky je to placatější (divný slovo - prostě méně kontrastní, ošklivější). Ono to zase tak moc nevadí, až na scény, jako je třeba v Charlieho andílkách (bílá místnost, bílý obleček), tam dokonce karta zmagořila a stáhla na chvilku jas. Na druhou stranu, kdyby to bylo o trochu lepší a bez šumu, tak budu spokojenej.
Anonymous (825)|19.11.2004 14:47
[quote]ale vždycky je to placatější (divný slovo - prostě méně kontrastní, ošklivější). [/quote]

Pložší, nebo plochý nebo méně dynamický apod. S tím nic neuděláš.
mirekv (7169)|19.11.2004 15:15
Bullback: plošší, ne pložší! :OO
Anonymous (825)|19.11.2004 16:02
[quote=mirekv]Bullback: plošší, ne pložší! :OO[/quote]
No počkej, zas tolik šššiššššlat neumím. :-)
Alf (888)|19.11.2004 22:59
Pokud máte někdo zájem, tady je asi 6s záznamu v MPEG-2 (soubor je asi 7 MB): http://www.mybox.cz/alf/video1.mpg.
Záznam je pomocí AIW 9800SE.
Alf (888)|21.11.2004 20:31
Tak co je? Nikdo nic? Já jsem čekal smršť útoků a kritiky od těch co tady vehementně odsuzují TV karty - a nic.
Vzhledem k tomu, že mi ta sekvence zabírá hodně prostoru, budu ji muset odstranit. Nechám ji tam ještě maximálně 24 hodin.
vladoc (456)|21.11.2004 22:32
Je to veľmi kvalitné. V tejto kvalite na DVD nosič uložíš 4,7 GB (jednu hodinu záznamu a niečo).
Prehnal som to cez Windows Movie Maker 2.0 a výsledok bol 1,19MB/6s. Kvalita veľmi neutrpela. (12MB/minuta)