Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sanyo HD1000 full HD kamera

Radoo (1302)|12.2.2008 15:15
[QUOTE=mtservis;165600]Velká pochvala pro megafoto.cz Včera HD1000 objednána, dnes doručena.
A co Pixmania? Tam jsem minulý týden v úterý objednal HD2 a teprve dnes odejde.
Podotýkám, že jsem složil Kč na jejich účet v ČR ihned a zboží měli skladem.
Mají u mne velké mínus. Už se těším, až potestuji obě kamery.[/QUOTE]

Kluci z Magafota nám můžou být vděčni za tu skvělou reklamu.
Že pozdravuju ! :)
Neváhej sem dát pak fota/videa z HD2 !
Antonin (238)|13.2.2008 15:38
Souhlasím s výhradami Pavla k 30 resp. 60 fps.
Bylo by mnohem výhodnější, kdyby to bylo 25 a 50 fps.
Dá-li pámbu mohl by to vyřešit nový firmware (?) Mohl vůbec?
Ale i pokud ne, je to furt jediná kamera s požadavkem, který napsal Radoo:
- malá, lehká (a tedy s flash)
- HD s 1080 řádky.

Jak nejlépe žít s 30/60 fps v prostředí PALu kolem dokola?
Ze kterých formátů a kterými prostředky je převod do 25fps nejlepší?

A vůbec, jak upravovat záznamy z HD1000?
DIVX je dobrý, ale asi to nemá žádná menu atp.
BlueRAy media jsou poměrně drahá a navíc to málokdo přehraje.
Co s tím děláte?
Vytvořit dvojí výstup?
HD pro sebe a nějaké SD DVD pro zbytek světa?
Radoo (1302)|13.2.2008 17:39
- pravda je, že jiná podobná kamera se slušným obrazem a podobnou cenou neexistuje, do budoucna něco má být od Panasonica viz výše, ale o ceně opět nejsem přesvědčen
- převod ze 25 na 30 fps není možný běžnými prostředky, převod je možný pouze násobky bez nějaké ztráty kvality pohybu a ostrosti
- DIVX Ultra menu má, některé DVD přehrávače mají certifikaci např. Pioneer, v PC naprosto bez problémů
viz http://www.divx.com/certification/
- o úpravě viz výše, možnost základní editace i přímo v kameře
- BlueRAy, je zabukem a za čas to bude běžná záležitost
- pro zbytek světa DIVX a NTSC
StH (12)|13.2.2008 18:09
Na Panasonica bych příliš nesázel. Mne spíš zajímá Canon HF10 (100). Nemáte někdo informace nebo zkušenosti.
Antonin (238)|13.2.2008 18:43
Nejsem žádný velkoprofík, ale editace v kameře mi přijde být legrace.
Meníčka, titulky, fotky, komentář, podkladová hudba, prolínačky, dvě obrazové linky to jsou přece dost nutné postupy i pro úplnho amatéra - dělat to v kameře snad ani nejde.
Radoo (1302)|13.2.2008 19:09
rozumíš slovu základní editace ?
rozdělení, ustřižení, vystřižení, spojení clipů v určeném pořadí do jednoho atd. s přesností na jediné políčko ...
pro kategorii "kameramanů", pro které je kamera určena je to velká výhoda,
kterou konkurence buď vůbec nenabízí, nebo jen "velmi" základně. uživatel má tedy v paměti jen ta data, která chce mít.
dál lze např video i zastavit, nazůmovat, patřičnš posunout a vytvořit fotografii, což je na takovou kamerku už pěkná frajeřina
Antonin (238)|14.2.2008 10:05
Komu to vyhovuje, může editovat. Mně se to zdá být zbytečné, stejně to musí ke zlomu celého filmečku do PC. Tak jsem to myslel.
Vracím se k důležitějším otázkám:
1. Jak nejlépe žít s 30/60 fps v prostředí PALu kolem dokola?
já chápu, že je to problém a otázku myslím doslova tak, jak jsem ji napsal.
2. Ze kterých formátů a kterými prostředky je převod do 25fps nejlepší?
já chápu, že je to obtížně řešitelná otázka, ale opět to myslím doslova, zajímá mne tedy např., jestli výsledek převodu 60 na 50 je lepší než převod 60 neprokládaných na 25 prokládaných. Taky mne zajímají softy s nejlepšími výsledky (které nedělají prostou interpolaci barvy pixel, per pixel, ale pracují i s mpegovými strategiemi, ono nejde o AVI s 60 fps, ale o mpeg4 s 60/30 fps.).
3. Do jaké podoby upravovat záznamy z HD1000?
DIVX je dobrý, ale asi to nemá žádná menu - tedy aspoň ne obecně funkční na většině přehrávačů?
BlueRAy media jsou poměrně drahá a navíc to málokdo přehraje.
Co s tím děláte?
Vytvořit dvojí výstup?
Dá se vytvořit nějaká HD verze "BR player compatible" na současné DVD médium (jasně že kratší)?
Jak?
Dá se to udělat nějak pohodlně dvojmo (jednou stejný projekt vyexportovat na DVD, jednou na něco v HD? a na co).
Doteď jsou moje výstupy standardní DVD a s výjimkou rozlišení mi to vyhovuje.
4. Jak kvalitně nahrává HD1000 zvuk?
Zlepší to externí mikrofon, který ke kameře patří? Lze použít jiný externí mikrofon? Asi jo, ale zkoušel to někdo? To už je taková trochu vedlejší otázka, ale moje zkušenost je, že kvalita zvuku je skoro větší slabinou amaterských filmečků, než obraz. A že to není jedno. Respektive, že dojem o filmečku s dobrým zvukem je o třidu lepší.
Antonin (238)|19.2.2008 13:51
No zpráva ze Sanyo ohledně 25/50.
Thank you for your enquiry. Our Product Manager for digital cameras advises that the factory has no plan to upgrade the firmware for 25fps. Most camcorders in markets are based on 30/60 fps.
This would be no problem as long as the customer connects the HD1000 to TV via HDMI or Component cable. We recommend customers to use the Xacti library, then customer has direct access to Flat TV and HDD through HD1000. No PC is required.

takže nic. Pavel má pravdu.
Radoo (1302)|19.2.2008 19:54
Tak si to jdem hodit !
... :D
Pave1 (4279)|19.2.2008 21:38
Kluci, žádný člověk znalý oboru vám NTSC kameru (s 30fps) nedoporučí - kuk třeba na tyhle skripta university třetího věku :-) .
http://u3v.vse.cz/skripta/U068.pdf (Digitální video v praxi - technické základy)

Má to kvalitu běžného učebního textu (kvalitní základy, zaměření spíš na spotřebitele), i zde autor nedoporučuje nákup hůře kompaktibilní techniky, jsou s tím vždy problémy. Podobně se vyjádří každý zkušený prodejce (např. i ze známého spřáteleného brněnského obchodu ), není o tom nejmenší pochyb.

Pokud někdo takovou kameru má, tak pokud je "na blbnutí" (zábavu s krátkodobými záměry) klidně ji může používat. Pro dlouhodobé a "vážnější" (seriozní) účely je ale lepší takovou kameru prodat a pořídit si "PAL kompaktibilní" techniku, přínosem bude VELMI jednodušší život, i mnohem později, až kamera už bude dávno na odpočinku.

Jsou to jen doporučení, je každého věc, jakou si zvolí vlastní cestu .-) .

Jinak pro zpestření, zde je moc pěkná kapitola o kompresích (pro HD) s porovnáním formátů. Článek má ale ryze odbornou úroveň (je psaný pro profíky, nejedná se o marketing výrobců spotřebitelských technologií).

http://www.amu.cz/info-sluzby/nakladatelstvi-amu/elektronicka-citarna/famu/habilitacni-prednasky/ing-josef-pesek-technicke-aspekty-sestrihu-televiznich-poradu-na-magnetickych-nosicich-predneseno-31-5-2004
jbalint (2)|20.2.2008 11:26
Zdravím!
Líbí se mi kamerka o které jste psal osobnízkušenosti, měl bych ještě 2-3 dotazy:

1. nechybí ta optická stabilizace? chci to na rodinné video, točit bude i manželka, zoomovat na děti budeme, nebude to roztřesené nebo degradované tou elektronickou stabilizací?

2. co ten CMOS čip? byl jsem si vyzkoušet na krámu loňské modely "full HD" SONY konkrétně HDR-CX6 a skutečně se velmi nepříjemně projevuje jak blýskání blesku tak i rolling shutter - auta jedoucí 40-50km rychlostí snímaná ze vzdálenosti 20m jsou viditelně deformovaná - spodní část automobilu je oprati horní posuná dopředu ve směru pohybu - chci natáčet děti na kole, lyžích skluzavce,... :(

3. co MPEG4 algoritmus - podle toho co jsem vyčetl na webu tak AVCHD ty dnešní kamery ne zcela zvládají takže u akčnějších scén (i obyčejný vodopád!) dochází k výrazné degradaci
Radoo (1302)|20.2.2008 12:29
já bych to tak teoreticky neřešil a stáhnul bych si ukázky ...
jbalint (2)|20.2.2008 12:54
to jste mně trochu odbil :)
ten test ze SONY byl docela praktický a efekt scrolling shutter u CMOS snímače byl dost drsný - u všenku by mi to tak nevadilo, tak rachle se s kamerou zpravidla nehýbe ale jak vypadaly ty auta to mně trochu vyděsilo - doporučtw mi ukázku kde je něco takového auta v pohybu, cyklista, lyžař, oslava narozenin do které někdy fotí bleskem...
Radoo (1302)|20.2.2008 16:25
Mám rychlobruslaře a je to naprosto vpohodě, nevím o čem je vlastně řeč ... můžeš být vklidu.
Pokud jsi extrémně opatrný, tak si ji někde vyzkoušej v kamenném obchodě a nebo si ji na zkoušku kup na e-shopu ne ? :D
Radoo (1302)|20.2.2008 21:24
Já tu kamerku nikomu nedoporučuju, lidi odsud si ji tak nějak kupujou sami :)
Kolem v rodině a u známých bych ji nemohl doporučit nikomu, nikdo nemá HTPC, natož dvoujádro, ani TV na který by kvalitu obrazu zvlášť ocenili.
Včera jsem udělal NTSC DVD, kvalita velmi pěkná, prolínačky atp, když to kdokoli strčí do stolního playeru, tak je spokojen aniž by řešil v čem je to nahraný.
Já osobně to u kamery pro amatéry nevidím jako problém, dělat z toho prozatím NTSC DVD, nebo DIVX, do budoucna pak blu-ray. Osobně mě to netrápí, že neudělám PAL DVD.
tentacle (6)|20.2.2008 22:18
Co na to používáš za softík, když děláš DIVX z této kamery (případně na tvorbu NTSC DVD) ??? SONY VEGAS ?
Radoo (1302)|20.2.2008 22:36
Nero 8, DivX author, Ulead DVD MovieFactory 5.0 SE budu testovat
Antonin (238)|21.2.2008 12:55
Já bych s doporučováním byl velmi opatrný.
Pave1 má s tím NTSC docela pravdu.
Ale řeším-li zadání nikoliv nějaká HD kamera, kamera dostatečně malá s HD rozlišením, a to jako nepřekročitelné zadání, tak jsou možnosti zřejmě dvě:
1. Sanyo HD 1000
2. SONY CX6.

Ostatní kamery už jsou příliš velké a příliš těžké.

Obě pak přináší některé podobné problémy. Podobné AVC. Podobný mpeg4. Ty věci jsou principiálním následkem volby kapesní HD kamery a dají se řešit různě. Prostě natáčet takové záběry, které kamera umí dobře. Vodopád přece nemusí být přes celou obrazovku, aby to splnilo účel. Nepovedené záběry (a to i technicky) se dají sestříhat. Přece stejně postupujete u záběrů ze tmy, což taky ani jedna kapesní kamera neumí dobře. Chcete-li točit systémem: napíšu scénář a točím, tak musíte volit jinou kameru. Od kapesních se nedá očekávat profesionální výsledek srovnatelný se špičkovou technikou.

K použitým softům:
Ulead Video Studio 11 Plus si s těmi AVC ze Sanyo moc dobře rady neví. Sice je přečte, tváří se, že rozumí, ale pak padá nebo hlásí chyby. Zatím je možné, že dělám nějakou chybu já.
Radoo (1302)|21.2.2008 20:34
Jak jsem psal, nikomu tu kameru nedoporučuju ! 9-)
A o Panasonic SD7 kterou jsem zmínil už ve čtvrém postu vlákna neuvažuješ proč ?
Řešíš tady softy a přitom se Sanyo dostaneš plnou verzi Ulead s klíčem, který je pro něj optimalizovaný, což také nechápu :-)-
zombik (7)|22.2.2008 15:57
nepřekročitelné zadání, tak jsou možnosti zřejmě dvě:
1. Sanyo HD 1000
2. SONY CX6.

Ja bych doplnil jeste Canon HF10
Marek007a (37)|22.2.2008 20:04
Existuje nejaky stolni prehravac, ktery by dokazal surovy zaznam jen prepaleny na DVD bez potizi z teto kamerky prehrat?
Radoo (1302)|22.2.2008 22:24
PS3, a mnoho dalších BR přehrávačů, chce to googlit
Marek007a (37)|22.2.2008 22:53
PS3 je trochu mimo muj zaber, myslel jsem neco stolniho jen na prehrani, musi to byt vylozene BR? Nechci, aby to stalo skoro jako samotna kamera, nemam zajem o strihani, tak bych PC a naslednou upravu a prevod chtel obejit. Jak to zalohujes a pak prehravas?
Radoo (1302)|22.2.2008 23:19
Mazej na začátek vlákna a ber to shora !
Marek007a (37)|23.2.2008 00:09
Nebud tak zlej, tu kameru jsem nasel teprve dneska a bral jsem to letem svetem, ale uz jsem to precetl a vse postahoval, ale byl to teda porod :) . Ted uz jen setridit, ujasnit a porovnat.
Radoo (1302)|23.2.2008 00:28
No tak vida ! :)
Antonin (238)|23.2.2008 14:12
[QUOTE=Radoo;166619]Jak jsem psal, nikomu tu kameru nedoporučuju ! 9-)
A o Panasonic SD7 kterou jsem zmínil už ve čtvrém postu vlákna neuvažuješ proč ?
Řešíš tady softy a přitom se Sanyo dostaneš plnou verzi Ulead s klíčem, který je pro něj optimalizovaný, což také nechápu :-)-[/QUOTE]


Se Sanyo dostaneš DVD Movie Studio 5 for Sanyo.
Což je soft, kterým určitě mnoho věcí neuděláš, nebo téměř žádné, co neuděláš rovnou kamerou. Ledaže to přerenderuješ a vypálíš na DVD. Titulky, hudební podklad, přechody, mikrofon...nic. O efektech ani nemluvím.
Pinnacle 11 Ultimate si se soubory Sanyo taky neví rady, přestože Pinnacle uvádí AVC HD input. Jako obvykle je Pinnacle leda slibotechna a čmejdský program, který funguje až se sedmým updatem...
Ovšem Vegas 8 Pro to udělá. Včetně exportu v MP4 1920x1080. (Ale zatím jsem neotestoval, jestli v tom exportovaném MP4 HD není nějaká chybka nebo nesrovnalost.)

Jiné typy kamer, než ty dva, jsou jistě možné a bude jich přibývat. SD7 např. nevím, i někdo v ČR prodává, ani Panasonic ji na svých českých stránkách nemá, a SD5 je o kousek přece jen horší. HF10 by to být mohla, akorát nikde nejsou její rozměry. Pokud je to cca 6x6x10 cm jako Sony (a ono asi je) tak je to taky varianta.
Radoo (1302)|24.2.2008 18:18
[QUOTE=Antonin;166860]Se Sanyo dostaneš DVD Movie Studio 5 for Sanyo.
Což je soft, kterým určitě mnoho věcí neuděláš, nebo téměř žádné, co neuděláš rovnou kamerou. Ledaže to přerenderuješ a vypálíš na DVD. Titulky, hudební podklad, přechody, mikrofon...nic. O efektech ani nemluvím.
Pinnacle 11 Ultimate si se soubory Sanyo taky neví rady, přestože Pinnacle uvádí AVC HD input. Jako obvykle je Pinnacle leda slibotechna a čmejdský program, který funguje až se sedmým updatem...
Ovšem Vegas 8 Pro to udělá. Včetně exportu v MP4 1920x1080. (Ale zatím jsem neotestoval, jestli v tom exportovaném MP4 HD není nějaká chybka nebo nesrovnalost.)

Jiné typy kamer, než ty dva, jsou jistě možné a bude jich přibývat. SD7 např. nevím, i někdo v ČR prodává, ani Panasonic ji na svých českých stránkách nemá, a SD5 je o kousek přece jen horší. HF10 by to být mohla, akorát nikde nejsou její rozměry. Pokud je to cca 6x6x10 cm jako Sony (a ono asi je) tak je to taky varianta.[/QUOTE]

Co Nerouš 8 ? Sestříháš, odabíš, prolneš atp. a výstupem může být např i MP4.
To potřebuješ ne ? ;)
StH (12)|24.2.2008 19:00
[quote=Antonin;166860]1
Jiné typy kamer, než ty dva, jsou jistě možné a bude jich přibývat. SD7 např. nevím, i někdo v ČR prodává, ani Panasonic ji na svých českých stránkách nemá, a SD5 je o kousek přece jen horší. HF10 by to být mohla, akorát nikde nejsou její rozměry. Pokud je to cca 6x6x10 cm jako Sony (a ono asi je) tak je to taky varianta.[/quote]

Amazon.com: Canon VIXIA HF10 Flash Memory High Definition Camcorder with 16 GB Internal Flash Memory and 12x Optical Image Stabilized Zoom: Camera & Photo
73x64x129mm.
robert.kotasek (777)|24.2.2008 19:21
Koukal jsem na tu sd7 -kdyz je tady o ni taky rec) a vypada sqvel az na jednu vec (kdyz pominu ntsc pro japonce a usa - v tom nevidim ale nejak velky problem) ma 3xccd HD ale zase jen 1/6"... takze za svetla bude tocit urcite paradne, ale v byte to bude problem jako mam momentalne ja sdr-s150 (ktera je jen SD ale ma taky 3x1/6")
Radoo (1302)|24.2.2008 22:36
[QUOTE=robert.kotasek;167061]Koukal jsem na tu sd7 -kdyz je tady o ni taky rec) a vypada sqvel az na jednu vec (kdyz pominu ntsc pro japonce a usa - v tom nevidim ale nejak velky problem) ma 3xccd HD ale zase jen 1/6"... takze za svetla bude tocit urcite paradne, ale v byte to bude problem jako mam momentalne ja sdr-s150 (ktera je jen SD ale ma taky 3x1/6")[/QUOTE]

To jsou věci, to ta HD1000 je celkem slušný zboží ne ? :D
robert.kotasek (777)|24.2.2008 22:46
to kazdopadne.... kupovat ted neco noveho a maleho za rozumny penysek tak HD1000 je horky kandidat, ikdyz bych musel koupit dvoujadro a resit(neresit) ntsc... kazdopadne toci moc hezky a v tehle kategorii nema obrazove konkurenci... ;)
Radoo (1302)|25.2.2008 23:46
Dnes jsem si hrál s prolínačkama ve vyskokým rozlišení do výstupu jako je zdroj - MP4.
Pěkná podívaná, začíná mě to bavit, původně jsem myslel, že pojedu jen sekvenci klípků, ale v Nerouši 8 se dají dělat věci ... V HD ty triky vypadaj luxusně, zatím jsem experimentoval akorát v DVD rozlišení...
ze všech vopičáren se mi přeci jen nejvíc líbí plynulý prolnutí s dalším obrazem, alá morphing.
Zkusím k tomu namixovat 5.1 zvuk, uvidíme, v NEru jde namixovat i 7.1 :)
(Až dnes jsem si všiml i implementace do Media Center rozhraní, ne že bych to využil, ale vypadá to naprosto uživatelsky přívětivý pro diletantos, to jen tak na okraj o NERO 8)
Marek007a (37)|26.2.2008 17:43
Zkus prihodit jeste nejake full videjko, zatim stahuji ruzne z netu a marne hledam na tom chyby a vypada to, ze budu brzo muset manzelce zduvodnovat, ze chci dalsi hracku :)

PS: hlavne porovnani stabilizatoru a bez nej.
Radoo (1302)|2.3.2008 14:05
A jakou máš TV a PC ?
Antonin (238)|2.3.2008 18:10
[QUOTE=Radoo;167055]Co Nerouš 8 ? Sestříháš, odabíš, prolneš atp. a výstupem může být např i MP4.
To potřebuješ ne ? ;)[/QUOTE]

No ale Nero 8 nedostaneš ke kameře ... tím jsme začali.

Vegas 8 Pro funguje docela uspokojivě a druhá trochu omezenější varianta je zřejmě Nero 8. Je to jedno, závisí na tom, co kdo potřebuje.
-----------------
Elektronický stabilizátor pro video funguje docela minimálně, téměř až neviditelně pro praxi amatéra s roztřepanýma rukama. Trochu se to jakoby chytá k pixelu n amalou chvilinku, ale jinak to není k příliš k užitku - říkají moje první zkušenosti.
Poutko kolem krku napnuté proti ruce, nebo stojánek proti hrudi je řádově lepší stabilizátor.
-----------------
Poměrně slušně funguje i ten foťák a blesk. Po mých testech říkám, že je to srovnatelné s 5-6Mpx kompaktním kapesním fotoaparátem (horší rozlišovací teoretickou možnost vyváží lepší objektiv). Pro rodinnou dovolenou a pouštění fotek na televizi případně dělání 9x13 apod. je to úplně dostatečné.
Radoo (1302)|2.3.2008 21:55
Ten přiloženej full soft DVD maker umí dodabovat, otitulkovat, exportovat do wmv, mpg, mov, avi atd, udělat DVD, nějaký efekty, střih.
Může to stačit.
Docela jsi mne inspiroval s tou šňůrkou na krk jako stabilizátor. To vyzkouším ! ;)
Ten foťák není na kameru špatnej a líbí se mi ten formát 16:9, ktereý můj foťák neumí a co si budem povídat na LCD je to pěkný.
Radoo (1302)|2.3.2008 23:07
[QUOTE=Marek007a;166809]PS3 je trochu mimo muj zaber, myslel jsem neco stolniho jen na prehrani, musi to byt vylozene BR? Nechci, aby to stalo skoro jako samotna kamera, nemam zajem o strihani, tak bych PC a naslednou upravu a prevod chtel obejit. Jak to zalohujes a pak prehravas?[/QUOTE]

Něco bych měl k tomuto dotazu
http://www.nero.com/eng/technologies-nerodigital-certified-devices.html
Marek007a (37)|3.3.2008 13:38
[QUOTE=Radoo;167831]A jakou máš TV a PC ?[/QUOTE]
PC je noťas HP NC8230 s rozlišením 1680x1050 plus nějaká paměť navíc, videa z HD1000 šlapou naprosto OK.
TV je plazma od panasonicu, bohužel ješte jen HDready, stávající záznam z Hi8/D8 mě na ni neuspokojuje.

Jak jsem psal, nehodlám nic stříhat ani upravovat, to mě nebaví.

PS: pokud zkopiruju nahraný záznam do PC a pak po nějaké časem zkopíruji zpět na kartu nemá kamera se záznamem problém?
Radoo (1302)|3.3.2008 15:34
[QUOTE=Marek007a;167914]PC je noťas HP NC8230 s rozlišením 1680x1050 plus nějaká paměť navíc, videa z HD1000 šlapou naprosto OK.
TV je plazma od panasonicu, bohužel ješte jen HDready, stávající záznam z Hi8/D8 mě na ni neuspokojuje.

Jak jsem psal, nehodlám nic stříhat ani upravovat, to mě nebaví.

PS: pokud zkopiruju nahraný záznam do PC a pak po nějaké časem zkopíruji zpět na kartu nemá kamera se záznamem problém?[/QUOTE]
Nemá, můžeš i dodatečně sestříhat v kameře později a řekl bych i pohodlněji rychleji než v pc.
Taky mi nejvíc vyhovuje nijak zvlášť nestříhat, vždyť špatný záběr okamžitě vymažu po natočení, nebo přistříhnu a pak to už jen spojím prolínačkama do sebe, což je jen pro efekt a jsem spokojen. Není důvod měnit posloupnost a dělat z toho vědu. Dělám jen dokumentaci v tekoucím čase a prostoru.
Netvořím celovečerní film s nasmlouvanejma hercema a scénama, kde se třeba natočí prvně záběry, které se objeví až na konci filmu ...
Marek007a (37)|3.3.2008 22:18
Přesně tak, svoje kamery jsem do teď použival pouze jako dokumentární prostředek a nehodlám to měnit. Jak už to teď tak vypadá na dovolenou pojedu se sanyem, protože současnou kameru beru kvůli jeji velikosti minimalně a to je škoda. Koukal jsem ještě po panasonicu HDC-SD5 (už dost velké) a její vystup se mi v porovnaní s HD1000 moc nezdá, možná nová HDC-SD7 bude lepší, po stránce rozměru určitě.

PS: díky za ten odkaz na ty přehrávače, kouknu na to.
Radoo (1302)|4.3.2008 10:26
Není zač, když jsem na HD1000 narazil, tak jsem stáhnul nějaký videa z Japonska a usoudil jsem, že je to pro mne dobrý. Tak jsem ji koupil, udělal video a byl jsem nadšen.
Pak teprve jsem zjistil, že má i skvělý parametr velikost čipu.
Ten HDC-SD7 má právě plochu čipu malou i když je to ještě novější než Sanyo.
Radoo (1302)|4.3.2008 10:48
Jde vám někomu takto ohnout display ?
http://www.letsgodigital.org/en/17536/sanyo-hd1000/
jibarr (792)|4.3.2008 11:33
To musí jít na každý kameře. Dokonce se musí dát zaklapnout do těla kamery a to v ose se snímacím čipem. Aby se dal držet horizont. A nesmí vykukovat žádný rohy.
Jak to vypadá s nějakou tou ukázkou ?? Pořád jen čteme, jak je dobrá a ještě jsme z ní žádnou akci neviděli. Nějaký auta, motorky, koně.... Nic ?? :confused:
Radoo (1302)|4.3.2008 15:29
Už mi to jde taky, to jsem nevěděl že to jde uplně přetočit ! :)
Morki (180)|4.3.2008 16:37
nezda se vam ze ten bruslar brusli nak zpomalene? ja oproti ty svy extra rozdil nevidim treba na hd lcd to bude o necem jinym
Radoo (1302)|4.3.2008 17:19
Mě ne :)
jibarr (792)|4.3.2008 19:46
Tos to pěkně odflákl. Takhle se zas nic nedovím. Staticky to nevypadá úplně špatně, ale to umí i mobil. Na tom dresu je vidět rozklad barev, ale tohle se dá posoudit při pohybu a v interiérech. Dej sem ještě třeba jízdu kamery s nějakým tím bruslařem.
Radoo (1302)|4.3.2008 19:55
Kup si ji a můžeš testovat a do 14 dnů ji vrátit do e-shopu ! ;)
jibarr (792)|4.3.2008 20:03
Dobrá rada. Ale už jsem to párkrát udělal. Včetně 2K určené na kola. Potřeboval jsem kartovou kameru na motorky, motokáry, atp. Všechny přesně takhle točili v klidu jakž takž. Běda ale, když se s kamerou hlo. Obraz se rozvlnil a rozložil. Proto mě to zajímá. Třeba tahle na tom bude lépe. Ale jak se bráníš těm ukázkám v pohybu a interiérech, tak to bude to samé.