Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejasnosti okolo HDMI (a DVI)

ladik1983 (257)|9.12.2009 11:55
ano presne tak to je, radeji me ale zajima odpoved na moji otazku vyse, diky
Pytkin (7947)|9.12.2009 16:01
[quote=ladik1983;253444]ja mel spise na mysli jaky je nejlepsi DVI - HDMI kabel - a to konkretne jmenovite ci nejaky odkaz na kabel aby bez problemu vzal 1080p, HDMI - HDMI pro me neni az tak dulezity, zvuk mam 5.1 k PC, diky[/quote]

ja som si kupil najlacnejsi kabel aky mali v pocitacovej predajni .. a pripojil som popcorn na LCDcko .. a ziaden problem .. obraz jak oci .. 1080p ..
Pitomec (10211)|9.12.2009 21:50
Přesně tak, tady nemá smysl investovat do kravin typu Profigold apod.
akbrv (9)|16.1.2010 17:06
Ahoj.
1odbornik (115)|4.2.2010 07:55
Na adrese http://www.hdmi.org/manufacturer/specification.aspx je možné stáhnout části specifikace HDMI 1.4, která obsahuje informace o přenosu 3D obrazu. Na uvedené adrese (toho času 4.2.2010) lze tedy stáhnout specku 1.3 a tento "3D kus" verze 1.4. Je nutno vyplnit formulářík. Kompletní specifikace 1.4 zůstává nadále neveřejná.

Zároveň bylo oznámeno brzké vydání verze 1.4a. Má obsahovat nějaká upřesnění kolem 3D jinak nic nového.

Kompletní zpráva je :-R.
brot1cz (31)|10.2.2010 19:56
[quote=Lafra;193099]Velmi pekne by som chcel poprosit, ci by mi niekto vedel poradit, kde sa stala chyba...

Mam PC spojene cez DVI-HDMI do 42 palcoveho LG 42LF66 a analogovo do obycajneho monitora. Dnes som si chcel pozriet film cez tu LG a hoci mi zobrazuje pracovnu plochu, fotky, dokonca aj napr. NHL08 si mozem zahrat, tak film ak pustim ci uz cez BSplayer, MDVDplayer atd, tak mi ukazuje iba ciernu obrazovku, pricom zvuk mi ide analogovo z HIFI veze. Nastvany som vyhadzal vsetky kodeky a nahodil najnovsie a stale nic, preinstaloval som multimedialne prehravace a stale cierna obrazovka.... Dovtedy som mal zapnutu len LG42, tak som zapol aj analogovy monitor a cuduj sa svete tam film krasne prehrava aj Windows media player...
Subezne som nechal monitor aj s LG pustene a islo na nich to iste az na to ze na LG stale namiesto filmu ciena obrazovka a na monitore normal film obraz...
Vypada to ze v kodekoch chyba nebude, v prepojeni do TV tiez nie, nakolko obraz ostatny ide...
Vie mi niekto poradit cim by to mohlo byt, ze nejde mi pozerat film na tej LG ale iba v monitore, hoci ostatne vsetko ide normalne?
V com robim chybu?[/quote]

Mám to zapojený stejně jak ty. Nastavení mám, monitor jako primarní a LCD mám jako rozšířenou plochu, takže pustím film a přetáhnu si ho na rozšířenou plochu na LCD. Chodí to perfektně.
lele007 (43)|18.2.2010 00:28
Ahojte!

Som precital cele vlakno a chcel by som sa opytat, ze ked chcem prepojit PC (DVI) <> (HDMI) Samsung LE40B650 aj so zvukom tak ci neexistuje nejake take rieseni, ze z pocitaca mi bude ist video po DVI a audio cez CINCH a na druhej strane by uz HDMI spajalo obe (audio+video).

A ked nie tak ake riesenie by bolo najoptimalnejsie.. (v PC mam zvukovku sound blaster audigy2 5.1). Kabel by som potreboval 10metrovy a FHD 1080p.

konnektory na TV:


A ci mozem ocakavat nejaky lag obrazu, by som to chcel najma na hry (fifa atd) s bezdrotovym gamepadom.

Diky :)
Pytkin (7947)|18.2.2010 16:43
lele : to riesenie DVI+cinch je napriklad toto : http://www.grandbeing.biz/product/DH0101.htm

ale niektore telky maju moznost zapnut zvuk z tych cinchov , co su pod HDMI vstupmi .. popozeraj nastavenia okolo AV vstupov v telke ..
artam (1147)|18.2.2010 16:54
lel007:
Len aby si bol v obraze, musis si uvedomit, ze HDMI je ciste a jedine DIGITALNE rozhranie, a teda neexistuje nijaky jednoduchy sposob na spojenie videa z DVI a analogoveho audia z CINCHov priamo do HDMI.
Na to uz musi byt skratka AD prevodnik a kus elektroniky vo forme nejakej krabicky, napr. vid Pytkinov odkaz.

Pripadne sa o prehratie analogoveho zvuku a digitalneho obrazu musi postarat samotny TV, samozrejme, ak ma analogovy audio vstup (CINCH, alebo Jack) a dokaze ku vstupu HDMI priradit zvuk z analogoveho audio vstupu (v tvojom pripade Jack s nadpisom DVI AUDIO). Musis teda od PC tahat 2 kable, jeden HDMI a druhy pre audio.
Pytkin (7947)|18.2.2010 17:01
jaj jasne .. dobre som si to nepozrel .. jeden HDMI je oznaceny DVI IN .. a vedla je jack DVI audio .. cize tieto dva vstupy by mali spolu fungovat ..
lele007 (43)|19.2.2010 19:09
Aha ten DVI in je asi normalny jack.. som cakal ze aj na telke bude CINCH vstup.
No takze potom potrebujem 2 kable.. a nejaky LAG (meskanie) mozem ocakavat? tj bude sa dat hrat cez to hry ked to prepojim na PC?
Diky :)
Pytkin (7947)|20.2.2010 00:59
lele : ja myslim ze to bude vyladene pojde to v pohode .. oneskorenie nebude badatelne .. to je to iste ako ked mas k PC zapojeny monitor a do zvukovky pichnute repraky .. badas oneskorenie ?
lele007 (43)|20.2.2010 12:44
[quote=Pytkin;267437]lele : ja myslim ze to bude vyladene pojde to v pohode .. oneskorenie nebude badatelne .. to je to iste ako ked mas k PC zapojeny monitor a do zvukovky pichnute repraky .. badas oneskorenie ?[/quote]
som myslel, ze to nie je to iste lebo na tv je este nejake post-processing, ale mozno sa mylim :)

a potom co poviete na tento kabel:
http://www.datacomp.sk/kabel-hdmi-dvi-typ-hdmi-a-dvi-d-m-m-10m-prepojovaci_d35237.html
asi to iste ako: http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=979

pise tam ze len 1080i, ale mal by vediet aj progressive? nevedel som najst nic take dlhe na 1080p

edit: alebo kupit hdmi<>hdmi a redukciu? :)
co poviete na tieto:
15m za 20eur: http://www.datacomp.sk/kabel-hdmi-typ-m-m-15m-prepojovaci-pozlatene-konektory-verzia-1-3_d35215.html
10m HQ za 23eur: http://www.datacomp.sk/kabel-hdmi-typ-m-m-10m-prepojovaci-pozlatene-konektory-verzia-1-3_d31972.html

ma vyznam kupovat HQ verziu? a 15m uz nebude robit problemy bez repeatera?
MlokCZ (636)|20.2.2010 15:22
[quote=Pytkin;267437]lele : ja myslim ze to bude vyladene pojde to v pohode .. oneskorenie nebude badatelne .. to je to iste ako ked mas k PC zapojeny monitor a do zvukovky pichnute repraky .. badas oneskorenie ?[/quote]

Samozřejmě, že to stejné není a zpoždění obrazu bude a v pohodě to nebude. Počítačové monitory mají input lag téměř vždy o hodně menší než TV (i když sem tam i u monitoru už to může být na registrovatelné hranici), protože u monitorů se neřeší věci ohledně zpracování obrazu jako u TV.
U HTPC a svojí TV mám na recieveru nastaveno pro kompenzací zpoždění 48ms, což je opravdu docela dost. Některá TV může mít méně, ale některá ještě i výrazně více.

Zpoždění obrazu vůči zvuku je ale pouze část problému. I když se zapojí zvuk přes receiver a ten kompenzuje zpoždění obrazu TV nastaveným zpožděním zvuku (někdy lze použít funkci lipsync, mně třeba dobře nefunguje a mám nastavené zpoždění ručně na těch 48ms), tak tím se dosáhne synchronního zvuku s obrazem.
Ale pořád tam ten input lag bude, takže třeba oproti ovládání na klávesnici to bude zpožděné.

Jak moc to komu vadí při jakém použití je individuální, někdo to nevnímá vůbec, někdo hodně a u her hodně záleží co a jak se hraje.
Pytkin (7947)|20.2.2010 18:57
Ja myslim ze rozumnejsie by to bolo zapojit a vyskusat , nez tu o tom debatovat ..
brot1cz (31)|20.2.2010 21:47
[quote=lele007;267463]som myslel, ze to nie je to iste lebo na tv je este nejake post-processing, ale mozno sa mylim :)

a potom co poviete na tento kabel:
http://www.datacomp.sk/kabel-hdmi-dvi-typ-hdmi-a-dvi-d-m-m-10m-prepojovaci_d35237.html
asi to iste ako: http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=979

pise tam ze len 1080i, ale mal by vediet aj progressive? nevedel som najst nic take dlhe na 1080p

edit: alebo kupit hdmi<>hdmi a redukciu? :)
co poviete na tieto:
15m za 20eur: http://www.datacomp.sk/kabel-hdmi-typ-m-m-15m-prepojovaci-pozlatene-konektory-verzia-1-3_d35215.html
10m HQ za 23eur: http://www.datacomp.sk/kabel-hdmi-typ-m-m-10m-prepojovaci-pozlatene-konektory-verzia-1-3_d31972.html

ma vyznam kupovat HQ verziu? a 15m uz nebude robit problemy bez repeatera?[/quote]


Měl jsem to zapojené jak chceš, zvuk analogově přes jack- jack a obraz DVI- HDMI. Chodí to dobře žadné spoždění zvuku jsem nepozoroval, ale při větší hlasitosti byl slyšet z repro brum nic tragického ale není to ono. Jinak vše fungovalo bez problému a ted ke kabelům a tady ti doporučím si připlatit u delky 10metru mám to samé, ti u levných kabelů může vypadávat obraz zaleží kudy kabel vede, elektrické rušení atdd. Doporučím ti kabel který sám mám a jsem s ním než jsem vyskoušel jiné, absloutně spokojený. Kabel má dvojité stínění s ferity.Další co ti doporučím je koupit kabel HDMI- HDMI a k tomu redukci DVI-HDMI, když do budoucna koupíš do PC novu grafickou kartu přímo s HDMI nebudeš muset kupovat novej kabel. Nedávno jsem koupil jinou grafickou kartu, která umí přímo přes DVI vest i zvuk a je to lepší než předchozí varianta.

https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=3385

https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=2823
lele007 (43)|21.2.2010 15:45
[quote=brot1cz;267563]Měl jsem to zapojené jak chceš, zvuk analogově přes jack- jack a obraz DVI- HDMI. Chodí to dobře žadné spoždění zvuku jsem nepozoroval, ale při větší hlasitosti byl slyšet z repro brum nic tragického ale není to ono. Jinak vše fungovalo bez problému a ted ke kabelům a tady ti doporučím si připlatit u delky 10metru mám to samé, ti u levných kabelů může vypadávat obraz zaleží kudy kabel vede, elektrické rušení atdd. Doporučím ti kabel který sám mám a jsem s ním než jsem vyskoušel jiné, absloutně spokojený. Kabel má dvojité stínění s ferity.Další co ti doporučím je koupit kabel HDMI- HDMI a k tomu redukci DVI-HDMI, když do budoucna koupíš do PC novu grafickou kartu přímo s HDMI nebudeš muset kupovat novej kabel. Nedávno jsem koupil jinou grafickou kartu, která umí přímo přes DVI vest i zvuk a je to lepší než předchozí varianta.

https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=3385

https://www.pcplus.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=2823[/quote]
super post, diky za info.. a hry si hral cez PC alebo len filmy si prehraval?

[quote=MlokCZ]Jak moc to komu vadí při jakém použití je individuální, někdo to nevnímá vůbec, někdo hodně a u her hodně záleží co a jak se hraje.[/quote]
no jednoznacne by som chcel len nejake hry typu: fifa, gta atd.... fps shootery nevelmi lebo ja nevidim vyznam hranie takych hier cez gamepad.. a ani ziadne strategie.. hm tak trebalo by pozicat kabel odniekam a vyskusat, lebo mam samsung le40b650 a vraj tam je problem s tym lagom u hier:

[quote]We measured the input lag on the LE40B650 to be around 84ms to 100ms slower than our resident Samsung F96 LED-backlit LCD TV (which had [Game Mode] enabled), which is almost as bad as the Philips 37PFL9632D (the worst in our database of reviewed HDTVs). Rock Band was basically unplayable unless we compensated for the input lag via the in-game calibration menu.

Fortunately, we could reduce the input lag on the Samsung LE40B650 to between 17ms and 34ms either by engaging [Game Mode] or using VGA connection (not a feasible option for the PS3, we know). While this amount of input lag is still higher than recent offerings from Sony and Sharp, whether or not you will be affected depends on your individual sensitivity, and the reflexes demanded by the particular game.

Input lag may affect sensitive gamers
[/quote]
(http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/Picture-Quality.htm a http://www.hdtvtest.co.uk/Samsung-LE40B650/Conclusion.htm)
brot1cz (31)|21.2.2010 16:40
Hry jsem na tom zkoušel, ale nestíhála mi to grafika, ted s tou novou jsem to ještě nezkoušel. Využívám to z 99% na filmy a to je super, ted mám grafiku která umí akcelerovat HD video a nezatěžuje skoro procesor, s tou starou jsem měl problémy 1080p to nepřehrálo jen 720p a někdy i na 720p to trhalo s novou grafikou vše v pohodě. Ale mám celkem starej PC kterej neutáhne přehrát HD video pomocí procesoru, na to to chce dvoujádrové procesory.
lele007 (43)|21.2.2010 17:46
Full HD videa mi funguju bez problemov (nVidia Cuda) .. minimalna zataz CPU, vsetko ide cez GPU.

Takze lag tam nebol len PC nestihal? (a mas telku B650?)
brot1cz (31)|21.2.2010 19:33
Já mám jinou TV Sony KDL40W5500, ale kamarád má stejnou jak ty a má to takhle propojený s notebookem a chodí mu to dobře i na tom hraje hry a vše v pohodě. JEn jediný problém jak říkám při větším zvuku jakoby brum, když to odpojí od sítě a jede jen na baterii brum utichne, mě tohle dělalo to samí při propojení s normalním PC , jinak vše funguje bez problému.
lele007 (43)|21.2.2010 20:52
Super tak asi kupim ten kabel + 2x wireless gamepad a idem :)
diky pekne
artam (1147)|22.2.2010 11:51
Len pre uplne info:
U dlhych HDMI kablov mozu nastavat vypadky obrazu, a nemusia to byt uplne lacne kable, staci, ked sa dokopy scitaju nepriaznive vplyvy celej prenosovej cesty a pritom jednotlive casti su "v ramci tolerancie". Vacsinou ide o nevykompenzovane impedancne prisposobenie kabla a vstupu a na signale vplyvom odrazov v dlhom kabli vznikaju zakmity (da sa to pekne vidiet osciliskopom).

Komu sa to stalo, moze do urcitej miery pomoct zakupenie "zaklapavacieho" feritoveho valca (napriklad ako byva na kabloch displejov pre PC) a nasadit ho na HDMI kabel co najblizsie ku konektoru, pripojeneho ku vstupu, pripadne na obidvoch koncoch.
Ammi (4)|23.3.2010 16:05
Jeste bych se chtel zeptat ohledne HDMI kabelu. Jaky kabel mam koupit, potrebuju-li ho dostatecne dlouhy (5m) a zaroven od nej ocekavam, ze nebude ztracet kvalitu?
Na internetu je k dispozici pomerne dost levnych kabelu, cca kolem 500. Ale tam se obavam aby nezpusobovali ztratu kvality, kabel bude slouzit pro prehravani filmu ve formatu .mkv na plazme.
Jediny kvalitnejsi kabel jsem nasel na czc.cz a sice Profigold Sky, ale vypada to, ze jen tak nebude skladem...
1odbornik (115)|24.3.2010 21:57
V HDMI v podstatě platí, že buď to funguje bez chyb a bez ztráty kvality nebo vůbec. Zcela "vyjímečně" se mohou objevit nějaké chyby v přenosu v podobě teček/čárek v obraze nebo vypadávaní obrazu. Ale je to skutečně vyjímečné. Na uvedenou vzdálenost bežně fungujou i ty nejlevnější kousky. Podle mě se dá 5m HDMI kabel pořídit už cca od 200kč (bře/2010). Mnoho štěstí.
radezz (23)|25.3.2010 21:09
mam dotaz. je jedno jestli kupim kabel

1.) DVI->HDMI - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=2469

no,kdyz se tak divam na tu moznost 2.)- redukce DVI -> HDMI + HDMI -> HDMI kabel
tak ta redukce je dual link... tj lepsi nez kabel DVI->HDMI ktery je jen single.ze?

pro uplnost...mam na PC GR. ATI Radeon HD 4850 ,512MB 2xDVI- proto ta redukce DVI->HDMI
sirdo (1320)|25.3.2010 21:59
otazka znie ci ocakavas, ze ti po tom kably pojde aj zvuk, lebo ja mam tiez ATI HD 4850 1GB 2xDVI a hoci som pouzil redukciu DVItoHDMI dodanu ku karte tak som sa po pripojeni PC k TV zvuku nedockal, ale je mozne, ze som nieco zabudol nastavit...
1odbornik (115)|26.3.2010 10:28
[quote=radezz;274191]mam dotaz. je jedno jestli kupim kabel

1.) DVI->HDMI - [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=2469

no,kdyz se tak divam na tu moznost 2.)- redukce DVI -> HDMI + HDMI -> HDMI kabel
tak ta redukce je dual link... tj lepsi nez kabel DVI->HDMI ktery je jen single.ze?

pro uplnost...mam na PC GR. ATI Radeon HD 4850 ,512MB 2xDVI- proto ta redukce DVI->HDMI[/quote]

Je to v podstatě uplně jedno. HDMI je v tuto chvíli jen single link a to, že je u té redukce napsáno, že je "dual" v podstatě znamená, že ta strana DVI odpovídá konektoru "DVI dual link". To znamená, že z toho DVI konektoru čumí i piny, které odpovídají "dual link", ale na stranu HDMI to nikam nepokračuje. Zcela stejná situace je u DVI=>HDMI kabelu, tam ten druhý link není, protože nemá kam vést.

Z hlediska spolehlivosti je lepší používat jen jeden kabel bez redukce (DVI=>HDMI). Každý spoj a konektor navíc zhoršuje přenosové vlastnosti, takže pokud to není nutné je lépe to nedělat. Na druhou stranu DVI=>HDMI je jednoúčelová záležitost, která se dá v podstatě využít jen pro PC. Pokud koupíte HDMI kabel a redukci, tak ten kabel budete třeba v budoucnu moc využít i jinak (DVD, domácí kino apod...).
radezz (23)|27.3.2010 19:02
THX za rady... ted ale resim problem se zvukem. jestli se da vytahnout z ATI 4850- z te redukce
DVI -> HDMI i zvuk. ptal sem se na to i tady... [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

v diskusi pod tim nekdo psal,ze ma taky ATI 4850 s touto redukci a kabel HDMI/HDMI a obraz se zvukem mu jde po jednom kabelu v pohode... a nekdo tam pise,ze z DVI nejde zvuk ale jen obraz.
Takze jde z tama vytahnut zvuk s obrazem nebo jen obraz...???????????
1odbornik (115)|29.3.2010 09:18
Řešilo se to tu už poměrně dávno, ale nejsem si jistej jestli to je pravda, protože to nemám na čem vyzkoušet... Údajně na těchto gr. kartách s podporou HDMI (přestože na kartě jsou pouze DVI konektory) jako HD 48xx se připojí redukce dodávaná výrobcem karty a pak se ten DVI výstup začne chovat jako HDMI (tzn. se zvukem). Jinak se toto kouzlo nepovede. To je věc, kterou jsem vyčetl z fóra a byl bych docela rád, kdyby mi to někdo dokázal buď potvrdit nebo vyvrátit.

Protože mi to přijde jako dost nelogické řešení. Karta si totiž pomocí DDC kanálu, který se součástí HDMI i DVI, dokáže zjistit, jestli je připojené zařízení HDMI (a jestli umí zvuk, případně jaký formát). Proto mi ta teorie o redukcí přijde dost podivná. Pak by to muselo fungovat i s běžnou DVI/HDMI redukcí.

Další důležitá věc je, že televize poměrně často neumí vícekanálové/prostorové systémy a umí třeba jen Linear PCM stereo. Důvod, proč nejde zvuk může být zcela banální, že PC do výstupu cpe surround, ale TV to neumí zpracovat tak mlčí ani nehlesne.
sirdo (1320)|29.3.2010 09:21
[quote=1odbornik;274690]Řešilo se to tu už poměrně dávno, ale nejsem si jistej jestli to je pravda, protože to nemám na čem vyzkoušet... Údajně na těchto gr. kartách s podporou HDMI (přestože na kartě jsou pouze DVI konektory) jako HD 48xx se připojí redukce dodávaná výrobcem karty a pak se ten DVI výstup začne chovat jako HDMI (tzn. se zvukem). Jinak se toto kouzlo nepovede. To je věc, kterou jsem vyčetl z fóra a byl bych docela rád, kdyby mi to někdo dokázal buď potvrdit nebo vyvrátit.

Protože mi to přijde jako dost nelogické řešení. Karta si totiž pomocí DDC kanálu, který se součástí HDMI i DVI, dokáže zjistit, jestli je připojené zařízení HDMI (a jestli umí zvuk, případně jaký formát). Proto mi ta teorie o redukcí přijde dost podivná. Pak by to muselo fungovat i s běžnou DVI/HDMI redukcí.

Další důležitá věc je, že televize poměrně často neumí vícekanálové/prostorové systémy a umí třeba jen Linear PCM stereo. Důvod, proč nejde zvuk může být zcela banální, že PC do výstupu cpe surround, ale TV to neumí zpracovat tak mlčí ani nehlesne.[/quote]

ja sa na tento pokus chystam v sobotu...
artam (1147)|29.3.2010 16:34
[quote=1odbornik;274690]Řešilo se to tu už poměrně dávno, ale nejsem si jistej jestli to je pravda, protože to nemám na čem vyzkoušet... Údajně na těchto gr. kartách s podporou HDMI (přestože na kartě jsou pouze DVI konektory) jako HD 48xx se připojí redukce dodávaná výrobcem karty a pak se ten DVI výstup začne chovat jako HDMI (tzn. se zvukem). Jinak se toto kouzlo nepovede. To je věc, kterou jsem vyčetl z fóra a byl bych docela rád, kdyby mi to někdo dokázal buď potvrdit nebo vyvrátit.

Protože mi to přijde jako dost nelogické řešení. Karta si totiž pomocí DDC kanálu, který se součástí HDMI i DVI, dokáže zjistit, jestli je připojené zařízení HDMI (a jestli umí zvuk, případně jaký formát). Proto mi ta teorie o redukcí přijde dost podivná. Pak by to muselo fungovat i s běžnou DVI/HDMI redukcí.[/quote]

Toto nie je zalezitost technicka, ale marketingova (vznikla v niekoho "chorej" hlave). Skratka ATI si osaha, ci ma na DVI pripojenu "svoju" redukciu a zapne vlastnu "HDMI" zvukovku, vystup ktorej potom muxuje do HDMI data streamu. Inak smola, s bežnou DVI/HDMI redukciou to nefunguje (aj keby mohlo).
radezz (23)|29.3.2010 16:56
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Tady jeden uzivatel pise,ze mu to s touto redukci slape i se zvukem...
obednal sem si ji taky,az dojde tak vyskusam a uvidi se.
prinejhorsim natahnu 7m stíněnou dvojlinku s cinčema ze zvukovky na zakladce,navedu do TV a bude...

edit.
je normalni,ze se mi pri delce kabelu 10m HDMI/HDMI + redukce DVI/HDMI obraz obcas opozduje oproti zvuku,ktery zatim,zatim pustam ze zakladky v PC s 2.1 bednickama (zvuk v rohu mistnosti-jen na skousku,docasne) ? obcas zas zvuk sedi presne na obraz.
kdyz film pustim primo v PC tak obraz +zvuk naprosto sedi. to bude asi tym 10m kabelem,ze?
1odbornik (115)|30.3.2010 13:16
[quote=radezz;274796]
je normalni,ze se mi pri delce kabelu 10m HDMI/HDMI + redukce DVI/HDMI obraz obcas opozduje oproti zvuku...?[/quote]

Ne. Tak velké zpoždění, aby to bylo slyšet žádný kabel způsobit nemůže. Problém bude někde v počítači/přehrávači.
radezz (23)|30.3.2010 16:48
Pouzivam KMPLayer + jestli se nepletu nejake coreAVC kodeky...
navod byl tady- http://www.highdef.cz/menu/navody/KMPlayer/kmplayer_part1.php

kdyz sem pouzil GOMPlayer v orig. nastaveni,tak se me do toho zacal i obraz rozpadat-kosteckovat.

Madagaskar 2 1080p Bluray rip -MKV

Format : Matroska at 10,2 Mbps
Length : 6 GiB for 1h 29mn 24s 355ms

Video #0 : AVC at 9 658 Kbps
Aspect : 1920 x 1080 (1.778) at 23.976 fps


Audio #0 : AC-3 at 384 Kbps
Infos : 6 kanály, 48,0 KHz
Language : cs

Text #0 : UTF-8
Language : cs

Text #1 : ASS
Language : cs

edit.
ted sem pouzil prehravac: Media Player Classic-HomeCinema + CCCP a zprovoznil akceleraci HD filmu pres grafiku (GPU) a uz je to o hodne,hodne lepsi...
je tam nejaky malilinkaty rozdil zvuk-obraz,ale tj uz skoro zanedbatelne.
sirdo (1320)|30.3.2010 19:29
[quote=radezz;275068]a zprovoznil akceleraci HD filmu pres grafiku (GPU) a uz je to o hodne,hodne lepsi...
je tam nejaky malilinkaty rozdil zvuk-obraz,ale tj uz skoro zanedbatelne.[/quote]

ako si sprevadzkoval GPU akceleraciu HD filmov u ATI?...
radezz (23)|30.3.2010 20:27
[quote=sirdo;275093]ako si sprevadzkoval GPU akceleraciu HD filmov u ATI?...[/quote]

pomoci Media Player Classic-HomeCinema navod tady: http://highdef.cz/menu/navody/akcelerace.HD/akcelerace.HD.videa.grafickou.kartou_part3.php
sirdo (1320)|30.3.2010 20:46
[quote=radezz;275111]pomoci Media Player Classic-HomeCinema navod tady: http://highdef.cz/menu/navody/akcelerace.HD/akcelerace.HD.videa.grafickou.kartou_part3.php[/quote]

vdaka...
vsp (704)|10.5.2010 01:44
Ahoj, je nejaka cesta, jak zprovoznit aktivaci (zapnuti ze standby) PSP TV (a jaky, Samsung nebo Panasonic) podobne jako u Scartu - pomoci satelitniho zarizeni Dreambox DM8000/DM800?
1odbornik (115)|12.5.2010 15:33
[quote=vsp;281022]Ahoj, je nejaka cesta, jak zprovoznit aktivaci (zapnuti ze standby) PSP TV (a jaky, Samsung nebo Panasonic) podobne jako u Scartu - pomoci satelitniho zarizeni Dreambox DM8000/DM800?[/quote]

Automatická volba vstupu se na HDMI děje pomocí systému CEC (viz třeba wikipedie). Podle dostupných informací má Dreambox DVI rozhraní, které CEC vůbec nemá.

Jinak podpora CEC není u set-top-boxů a sat. přijímačů běžná. Výrobci na to kašlou. Podobný dotaz už tu někdo pokládal v souvislosti tušímže s Topfieldem.

Na SCARTu se to děje pomocí jednoho drátu a SS napětí (buď je nebo není - jednoduché). CEC je taky jeden drát, ale s oboustranou komunikací pomocí jednoduchých zpráv. Sice si dokážu představit jednoduché udělátko, které bude podporu CEC suplovat, ale nevim, že by to někdo vyráběl.
theo2 (119)|24.5.2010 20:15
Bude nějakej okem patrnej rozdíl v projekci 720p videa s HDMI káblem v délce 5 metrů a 25 metrů?
Pytkin (7947)|25.5.2010 01:01
no moze sa stat , ze to nepojde ..
theo2 (119)|25.5.2010 12:17
Čili rozdíl docela pozorovatelnej...
1odbornik (115)|25.5.2010 13:25
[quote=theo2;283098]Bude nějakej okem patrnej rozdíl v projekci 720p videa s HDMI káblem v délce 5 metrů a 25 metrů?[/quote]

Ne, neměl by, z principu se přenesou ty samá data. Ovšem 25m kabel je trošku zvláštnost a bude se lišit od těch běžně dostupných. Tady jsem vygooglil jednu ukázku.
http://www.atlona.com/25M-83FT-ATLONA-HDMI-CABLE-WITH-ACTIVE-AMPLIFICATION.-HDMI-1.3-p-16810.html
Kabel má integrovaný zesilovač. Existujou i jiné metody jako opakovače signálu.

Nedostatky v přenosu nedostatečným kabelem budou mít spíš charakter výpadků celého obrazu nebo dobře viditelné artefakty.

Jinak z hlediska specifikace neexistuje nějaký délkový limit. Limitní jsou přenosové vlastnosti kabelu. Pokud se výrobci povede vyrobit 2km dlouhý kabel a splnit přenosové parametry, tak může být klidně 2km dlouhý. Ovšem reálně jsou kabely běžné konstrukce do ~15m.
theo2 (119)|25.5.2010 13:54
Konkrétně jsem měl na mysli tento typ
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ale asi na venkovní projekce raději odmašlím od kabelů HD přehrávač z obýváku a dám ho ven (pak bude stačit metrovej kabel)
sirdo (1320)|25.5.2010 23:02
[quote=theo2;283176]Konkrétně jsem měl na mysli tento typ
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Ale asi na venkovní projekce raději odmašlím od kabelů HD přehrávač z obýváku a dám ho ven (pak bude stačit metrovej kabel)[/quote]

tento je za babku. kludne ho kup a vyskusaj. ked nepojde, alebo s arefaktami tak sa nic nedeje, stoji bagatel. moj 2m dlhy HDMI kabel stal viac...
theo2 (119)|26.5.2010 22:18
[quote=sirdo;283239]tento je za babku. kludne ho kup a vyskusaj. ked nepojde, alebo s arefaktami tak sa nic nedeje, stoji bagatel. moj 2m dlhy HDMI kabel stal viac...[/quote]
Tak nakonec ho teď nekoupím - bude k mání až v červenci (ale oni ho nabízí už teď). No asi si na něj počíhám, celej červen prej má být stejně škaredě a já bych chtěl na venkovní projekce trochu stálejší počasí...
Ales0s (35)|9.6.2010 09:29
Zdravím, mám problém s kvalitou obrazu na TV (1360x768, 60Hz), když vedu obraz z PC. Tmavé oblasti se zobrazují tmavě zelené, a jejich ohraničení je hodně kostrbaté (čtverce).
Z PC vedu signál z DVI pomocí redukce na HDMI a dále HDMI kabelem (3 metry), zvuk zvlášť.
Když stejné video nahraji na flešku a pustím v TV, tak je obraz normální, takže filmem ani TV to asi nebude.
Nemáte někdo zkušenosti s touto chybou? Nevím jestli je problém v kabelu, redukci, nebo někde v nastavení.
Díky předem za odpověď.
p2key (8)|21.6.2010 09:48
Aky je rozdiel prepojit Tv/PC cez HDMI a cez PC vstup?.
Mam grafiku Nvidia 9800gt pojde mi do tv cez HDMI aj zvuk,alebo na prepojenie treba este nejaky kadel?.Aky?.
Dakujem
1odbornik (115)|21.6.2010 14:12
[quote=p2key;286711]Aky je rozdiel prepojit Tv/PC cez HDMI a cez PC vstup?.
Mam grafiku Nvidia 9800gt pojde mi do tv cez HDMI aj zvuk,alebo na prepojenie treba este nejaky kadel?.Aky?.
Dakujem[/quote]
1) Může se to to stát-záleží na televizi, ale obvykle mezi HDMI a PC rozdíl není. Trošku složitější je to u propojení na delší vzdálenost. HDMI nad 10~15m nemusí vůbec jít, u PC nad 5-7m metrů může docházet k degradaci kvality obrazu (rozostření). V obou případech záleží na kabelech.
2) Grafická karta podporuje HDMI a tak zřejmě kabel navíc nepotřebuješ. "Obvykle" je to tak, že se v systému objeví další zvuková karta a tak právě přísluší tomu HDMI graf. výstupu. Tento konkrétní HW ovšem neznám.

Pokud je televize FHD tak bych doporučil určitě HDMI.
p2key (8)|21.6.2010 20:10
Zajtra mi privezu Samsung le40c650.Rozmyslal som nad 5m. kablom,no kupim radsej teda 3m.Nizsie som cital,ze kludne mozem kupit kabel za par €.Tak kupim: HDMI v1.3 Parametre:normal; "> - 340Mhz datový tok - Maximálne rozlíšenie videa:340 Mhz - 2560 x 1600 bodov/60Hz - Kábel vhodný pre FULL HD - Standard:HDMI 1.3. za nejakych 15€.