Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejasnosti okolo HDMI (a DVI)

jayd (117)|26.4.2008 11:13
trochu offtopic, ale nevim kde se mam zeptat

pripojil jsem k TV 40A656 notebook ... normalne jen pres obycejny VGA kabel ...a televize si ho nasla da se rici sama..akorat jsem chtel zkusit prehat video...no a u videa, jsou videt jen titulky a plocha, kde ma byt obraz...ale obraz tam neni...je to chyba v nastaveni..nebo proste pres ten VGA kabel tam ty videa nedostanu?
Krayzie (325)|26.4.2008 11:34
Je to chyba nastavania.
Brnky (84)|7.5.2008 21:40
Můžete mi někdo doporučit kabel HDMI- DVI. Chci zapojit TV Full HD a notebook. Vyžaduji super obraz a zvuk. Půjde mi zvuk 5.1 přes tento kabal nebo musím přidat kablík jiný pro zvuk. Podotýkám že nemám receiver. Prosím konkrétní značku kabelu.
Děkuji
4ksch (4)|19.5.2008 16:41
Mohl by mi někdo, prosím, vysvětlit, jak se vypočítá pixel clock? V prvním příspěvku tohoto téma (od 1odbornik) je uvedeno, že u 720p a 1080i je to 74,25MHz a u 1080p 148,5MHz. Nějak nevím, jak se k těm číslům došlo...
1odbornik (115)|22.5.2008 17:40
[QUOTE=4ksch;177885]Mohl by mi někdo, prosím, vysvětlit, jak se vypočítá pixel clock? V prvním příspěvku tohoto téma (od 1odbornik) je uvedeno, že u 720p a 1080i je to 74,25MHz a u 1080p 148,5MHz. Nějak nevím, jak se k těm číslům došlo...[/QUOTE]

Hodnoty pixel clock jsou specifikované v normě CEA-861 (za penízky) stejně tak počet pixlů v H/V směru, obnovovací kmitočet a další. Vztah mezi těmito číslo samozřejmě je takový, že...
f_pix = H_tot * V_tot * Vfreq
(u režimů interlaced ještě /2 a pokud režim používá pixel repetion tak ještě x tento faktor)

Například režim 1280x720p@50Hz:
H_tot=1980; V_tot=750; Fv=50Hz
1980*750*50=74250000 Hz

Obecný vztah mezi pixel clock a aktivní velikostí obrazu tady nefunguje. Co je psáno, to je dáno. Možná jste se mohl setkat se vztahem, kde se počítá s rozměry aktivního obrazu a pak se přidá "něco" pro blanking (třeba 30%), ale tohle je hodně přibližné. Ona je totiž u HDMI snaha používat jen omezený počet pixel clock hodnot. Třeba režimy 720p/60Hz a 720p/50Hz mají shodný takt a rozdíl je v tom, že 50Hz režim má větší podíl "balastu" v zateměné části obrazu.

720p/60, 720p/50, 1080i/60, 1080i/50, 1080p/24...74.25MHz
1080p/60, 1080p/50...148.5MHz
kadell (212)|25.5.2008 22:11
Mozna to tady uz padlo, ale napada me otazka. Bude nejaky rozdil pripojeni DVD (nebo ceho koliv jinyho - SD settobox, satelit) pres scart a pres HDMI? Proste SD signal pripojenej pres HDMI nebo scart...
ezechiel1917 (498)|25.5.2008 23:42
[quote=kadell;178749]Mozna to tady uz padlo, ale napada me otazka. Bude nejaky rozdil pripojeni DVD (nebo ceho koliv jinyho - SD settobox, satelit) pres scart a pres HDMI? Proste SD signal pripojenej pres HDMI nebo scart...[/quote]

jiste ze bude protoze televize bude muset analogovy scart prevest stejne na digital a analogovy signal je sam o sobe nachylnejsi na ruchy zpusobene nekvalitnimi kabely a konektory. pokud to jde pouzivej vzdy hdmi.
radox1 (9)|18.6.2008 13:51
prosim o radu.mal som pozicany HD set-top-box (Handan CV7000-HD)a pripojil som ho k lcd tv samsung 40 m86bd cez ich dodany hdmi kabel .problem nastal v kvalite obrazu ktory je mierne zozmazany az rozdvojeny.proste je napoznanie horsi ako mam doteraz upc digital cez scart-rgb. kanali vo hdtv isli ok,ale ostatne nie su v poriadku.v tech.informaciach u boxu sa nepise verzia kablu hdmi,tv ma 1.3.este som to prepojil aj komponentom,a vysledok je rovnaky.
ak mi viete poradit kde moze byt chyba,budem vdacny.
Lark (365)|18.6.2008 15:55
[QUOTE=radox1;181997]prosim o radu.mal som pozicany HD set-top-box (Handan CV7000-HD)a pripojil som ho k lcd tv samsung 40 m86bd cez ich dodany hdmi kabel .problem nastal v kvalite obrazu ktory je mierne zozmazany az rozdvojeny.proste je napoznanie horsi ako mam doteraz upc digital cez scart-rgb. kanali vo hdtv isli ok,ale ostatne nie su v poriadku.v tech.informaciach u boxu sa nepise verzia kablu hdmi,tv ma 1.3.este som to prepojil aj komponentom,a vysledok je rovnaky.
ak mi viete poradit kde moze byt chyba,budem vdacny.[/QUOTE]

Problém může být v tom kabelu, HDMI výstupu STB, nebo vstupu TV. Možná i někde v nastavení formátu obrazu (Upscaling, snímkový kmitočet atd.) Chce to napřed trochu prověřit a vylučovací metodou zjistit kde je problém. Napřed bych porovnal nastavení, a pak vyzkoušel kabel na jiných přístrojích a třeba i připojení STB k jiné TV (samozřejmě přes HDMI). Přes HDMI by v žádném případě neměl být obraz horší, než přes Scart, ale právě naopak. Digitál je podstatně odolnější proti rušení.
ODSakEda (2278)|2.7.2008 00:39
Pozor u LCD TV(!), u 90% LCDTV nefunguje spolehlivě Pixel Mapping 1:1, podobně jako u LCD PC monitorů! Výrobce musí pořímo uvádět podporu Pixel Mappingu 1:1, jinak máte smůlu s připojením k PC a s nativním rozlišením i změnou frekvencí obrazoky!...

Totiž, na rozdíl od PC monitoru musí mít TV itegrovqnou grafickou kartu! (co by asi tak generovalo obraz neníli zrovna připojená k PC a bere-li zdroj obrazu z TV tunerů či analog. AV vstupů?!). No a 90% LCDTV neumí tuto tuto interní grafárnu obejít a ta vždy videosignál přepočítává!!!!!!!!!!!!!!......
Kdyby alespon do stejného rozlišení vstupu že?! Ale ona nic, dokonce nereaguje ani na změnu frekvence,jako u monitoru... Není to totiž monitor, ale hlavně televize!

K PC kupujte jen LCDTV co se zaručeně umí chovat i jako PC monitor a těmi jsou LG řady xxLF66, xxLY95, xxLF75 (xx=úhlopříčka v ")! LG u modelů přímo i uvádí Pixel Mapping, nazívá jej však: funkce Pixel na Pixel :-) Ostatní výrobci o tomto raději mlčí...

O plazmách, co se chová dokonce častěji spíše jako CRT TV ani nemluvě... Navíc i statickou fotku z PC po HDMI (DVI) zobrazuje blikáním 50 nebo 100Hz... A video třeba o 15fps zobrazí zase jen 25fps/50 nebo 100Hz... = interference frekvencí! Uvedené LCDTV od LG s PM 1:1 zobrazí nativně statickou fotku s fps0 :-) Jako LCD PC monitor :-) (mám to odzkoušené, neteoretizuju!)
petrkos (23)|14.8.2008 10:50
No to je všechno pěkný ale hleděl jsem v obchodě na několik obalů kabelů ale kategoerie jsem tam nevyčetl -maximálně tak 1.3 a to bylo všechno - prodavač na dotaz akorát vytřeštil oči a dodal že dražší bude lepší atd. kecy -uvnitř určitě bude podrobně kabel specifikovaný ale obal vám nikdo neroztrhá ( folie atd.) Jít do poslechového studia a dát za ochotu -znalost a "značku" 1500,-Kč a víc ,se mi teda nechce.....
1odbornik (115)|15.8.2008 21:53
No to se vůbec nedivim. Se správným označováním je to skutečně problém. Na druhou stranu zkušenosti jsou takové že do 5m lze použít prakticky libovolný HDMI kabel. Problém zůstává jen s dlouhými. Třeba 10m a formát 1080p. Osobně bych to bral přes net a v případě neúspěchu využil možnost vrácení do 14dnů nebo se dopředu domluvil s prodejcem v kameném obchodě.

Ono vůbec dávat spoustu peněz za kabely mi přijde trošku nerozumné. Digitální propojení má mít výhodu v tom, že buď funguje a nebo ne. Což v případě HDMI v zásadě platí. Buď je obraz perfektní nebo žádný. Ve vyjímečných případech se objeví pár vadných bodů nebo se tu a tam rozsypává obraz, ale to rozhraní mezi funguje a nefunguje je velmi tenké. U analogu platí, že kvalita obrazu klesá s kvalitou kabelu. Když to obrátím, tak nejlepší obraz je jen s nejlepším kabelem. Analogové HDTV propojení by tedy přišlo draho (viz ceny delších kvalitních komponentních kabelů nebo RGB/D-SUB) a vždy by se objevil někdo s tvrzením, že ten jeho kabel (dražší) je lepší než ten od konkurence. Pak není problém cenu vyšroubovat do tisíců.

Ceny kratších levných HDMI kabelů slezly někam k 100kč, což mi přijde správné. U těch dlouhých je to zatím furt problém (jsou hodně drahé a navíc často chybí správné označení). Osobně si myslím, že to chce čas...
pellda (6)|17.9.2008 01:40
Dobrý den.
Dokázal by mi někdo pomoct vyřešit můj problém? Už si opravdu nevím rady:( vezmu to od začátku! Koupil jsem si LCD TV 32LG5000 a bez nějakého dlouhého přemýšlení a pročítání jsem si koupil DVI- HDMI kabel 10m za nějakých 450Kč takže jsem kabel připojil do grafiky (GeForce 8800GT) a obraz nikde takže až teprve pak jsem začal zjišťovat co tahle oblast obnáší za patálie... Vzal jsem tedy starý klasický monitor abych ověřil zda funguje druhý výstup na mé grafice pomocí redukce DVI- RGB jsem připojil monitor nastavil ovladače (NVIDIA CONTROL PANEL pro jistotu týden stará verze) obraz fungoval! Tak jsem tedy zkusil přibalenou redukci ke grafice komponentní kabel který taky fungoval...software rozpoznal přes jaký druh výstupu jsem televizi připojil.Kdežto když jsem připojil zmíněný kabel DVI- HDMI televize sice zvýrazní že je tam nějaký HDMI kabel připojený ale píše jen no signál. A v ovladačích mi to taky nezobrazí že jsem připojil televizi přes HDMI kabel (při připojení RGB i komponentního výstupu to píše) tak jsem měl podezření že je vadný kabel.Tak jsem si dnes od souseda půjčil jeho co s ním má propojený DVDčko s plazmou je to HDMI-HDMI +redukce z DVI na HDMI délka 3m takže kabelem to snad být nemůže že mi to stále nefunguje:( už k vůli tomu 2 dny nespím....

PS: jediné co jsem vypozoroval je že když televizi připojím přes HDTV- DVI a zapnu televizi na PC se mi jakoby na vteřinku sekne zvuk to samé se stane i když televizi vypnu jen tak nenápadně se zadrhne zvuk)
pellda (6)|18.9.2008 15:49
[QUOTE=pellda;192003]Dobrý den.
Dokázal by mi někdo pomoct vyřešit můj problém? Už si opravdu nevím rady:( vezmu to od začátku! Koupil jsem si LCD TV 32LG5000 a bez nějakého dlouhého přemýšlení a pročítání jsem si koupil DVI- HDMI kabel 10m za nějakých 450Kč takže jsem kabel připojil do grafiky (GeForce 8800GT) a obraz nikde takže až teprve pak jsem začal zjišťovat co tahle oblast obnáší za patálie... Vzal jsem tedy starý klasický monitor abych ověřil zda funguje druhý výstup na mé grafice pomocí redukce DVI- RGB jsem připojil monitor nastavil ovladače (NVIDIA CONTROL PANEL pro jistotu týden stará verze) obraz fungoval! Tak jsem tedy zkusil přibalenou redukci ke grafice komponentní kabel který taky fungoval...software rozpoznal přes jaký druh výstupu jsem televizi připojil.Kdežto když jsem připojil zmíněný kabel DVI- HDMI televize sice zvýrazní že je tam nějaký HDMI kabel připojený ale píše jen no signál. A v ovladačích mi to taky nezobrazí že jsem připojil televizi přes HDMI kabel (při připojení RGB i komponentního výstupu to píše) tak jsem měl podezření že je vadný kabel.Tak jsem si dnes od souseda půjčil jeho co s ním má propojený DVDčko s plazmou je to HDMI-HDMI +redukce z DVI na HDMI délka 3m takže kabelem to snad být nemůže že mi to stále nefunguje:( už k vůli tomu 2 dny nespím....

PS: jediné co jsem vypozoroval je že když televizi připojím přes HDTV- DVI a zapnu televizi na PC se mi jakoby na vteřinku sekne zvuk to samé se stane i když televizi vypnu jen tak nenápadně se zadrhne zvuk)[/QUOTE]

to mi vážně nikdo neporadí??? to jsem si teda myslel že se tu najde nějaký expert:-(
pellda (6)|19.9.2008 22:44
[QUOTE=pellda;192003]Dobrý den.
Dokázal by mi někdo pomoct vyřešit můj problém? Už si opravdu nevím rady:( vezmu to od začátku! Koupil jsem si LCD TV 32LG5000 a bez nějakého dlouhého přemýšlení a pročítání jsem si koupil DVI- HDMI kabel 10m za nějakých 450Kč takže jsem kabel připojil do grafiky (GeForce 8800GT) a obraz nikde takže až teprve pak jsem začal zjišťovat co tahle oblast obnáší za patálie... Vzal jsem tedy starý klasický monitor abych ověřil zda funguje druhý výstup na mé grafice pomocí redukce DVI- RGB jsem připojil monitor nastavil ovladače (NVIDIA CONTROL PANEL pro jistotu týden stará verze) obraz fungoval! Tak jsem tedy zkusil přibalenou redukci ke grafice komponentní kabel který taky fungoval...software rozpoznal přes jaký druh výstupu jsem televizi připojil.Kdežto když jsem připojil zmíněný kabel DVI- HDMI televize sice zvýrazní že je tam nějaký HDMI kabel připojený ale píše jen no signál. A v ovladačích mi to taky nezobrazí že jsem připojil televizi přes HDMI kabel (při připojení RGB i komponentního výstupu to píše) tak jsem měl podezření že je vadný kabel.Tak jsem si dnes od souseda půjčil jeho co s ním má propojený DVDčko s plazmou je to HDMI-HDMI +redukce z DVI na HDMI délka 3m takže kabelem to snad být nemůže že mi to stále nefunguje:( už k vůli tomu 2 dny nespím....

PS: jediné co jsem vypozoroval je že když televizi připojím přes HDTV- DVI a zapnu televizi na PC se mi jakoby na vteřinku sekne zvuk to samé se stane i když televizi vypnu jen tak nenápadně se zadrhne zvuk)[/QUOTE]

Pro lepší představu jsem ještě udělal tenhle obrázek...
http://www.imghost.cz/images/k81kny7mn3xntn2c3h9i.jpg
Marfa (106)|21.9.2008 14:59
Mam Lcd sony 32v4500 a prehravas sony dvp-ns708h a potrebuji to propojit hdmi kabelem. Jaky kabel koupit? Vyplati se koupit nejaky levny napr. do 100kc nebo nejaky ten lepsi (drazsi? Je v tom rozdil? a popripadne ktery koupit,diky
pellda (6)|21.9.2008 20:05
[QUOTE=Marfa;192562]Mam Lcd sony 32v4500 a prehravas sony dvp-ns708h a potrebuji to propojit hdmi kabelem. Jaky kabel koupit? Vyplati se koupit nejaky levny napr. do 100kc nebo nejaky ten lepsi (drazsi? Je v tom rozdil? a popripadne ktery koupit,diky[/QUOTE]

pokud nepotřebuješ extra délky (více než 5m) postačí ti obyčejný
1odbornik (115)|24.9.2008 17:57
to pellda:
Promiň, byl jsem nějakou dobu mimo civilizaci (internet) a nemohl jsem reagovat. Asi ti žádnou radu, která tě spasí nedám. Jak to popisuješ, je něco "vadné". Ovšem dá se těžko určit jestli televize nebo ta graf. karta. Pomohlo by udělat test s dalším zařízením. Tzn. buď otestovat tvojí televizi s jiným počítačem a podobnou kartou nebo tvůj počítač na jiné televizi. Kabel jsi už zapůjčením od souseda vyloučil.

Osobně bych ještě zkusil následující...
(a) připojit k počítači jen televizi (monitor odpojený) a zkusit to od samotného spuštění počítače (jako od BIOSu)

(b) zkusit totéž s jiným systémem. třeba linux z bootovacího CDčka (DVDčka)

A pak už zbývá jen ten křížový test a reklamace...

mnoho štěstí a dík za screenshot
Lafra (2)|24.9.2008 18:34
Velmi pekne by som chcel poprosit, ci by mi niekto vedel poradit, kde sa stala chyba...

Mam PC spojene cez DVI-HDMI do 42 palcoveho LG 42LF66 a analogovo do obycajneho monitora. Dnes som si chcel pozriet film cez tu LG a hoci mi zobrazuje pracovnu plochu, fotky, dokonca aj napr. NHL08 si mozem zahrat, tak film ak pustim ci uz cez BSplayer, MDVDplayer atd, tak mi ukazuje iba ciernu obrazovku, pricom zvuk mi ide analogovo z HIFI veze. Nastvany som vyhadzal vsetky kodeky a nahodil najnovsie a stale nic, preinstaloval som multimedialne prehravace a stale cierna obrazovka.... Dovtedy som mal zapnutu len LG42, tak som zapol aj analogovy monitor a cuduj sa svete tam film krasne prehrava aj Windows media player...
Subezne som nechal monitor aj s LG pustene a islo na nich to iste az na to ze na LG stale namiesto filmu ciena obrazovka a na monitore normal film obraz...
Vypada to ze v kodekoch chyba nebude, v prepojeni do TV tiez nie, nakolko obraz ostatny ide...
Vie mi niekto poradit cim by to mohlo byt, ze nejde mi pozerat film na tej LG ale iba v monitore, hoci ostatne vsetko ide normalne?
V com robim chybu?
Lark (365)|25.9.2008 13:25
[QUOTE=Lafra;193099]Velmi pekne by som chcel poprosit, ci by mi niekto vedel poradit, kde sa stala chyba...

Mam PC spojene cez DVI-HDMI do 42 palcoveho LG 42LF66 a analogovo do obycajneho monitora. Dnes som si chcel pozriet film cez tu LG a hoci mi zobrazuje pracovnu plochu, fotky, dokonca aj napr. NHL08 si mozem zahrat, tak film ak pustim ci uz cez BSplayer, MDVDplayer atd, tak mi ukazuje iba ciernu obrazovku, pricom zvuk mi ide analogovo z HIFI veze. Nastvany som vyhadzal vsetky kodeky a nahodil najnovsie a stale nic, preinstaloval som multimedialne prehravace a stale cierna obrazovka.... Dovtedy som mal zapnutu len LG42, tak som zapol aj analogovy monitor a cuduj sa svete tam film krasne prehrava aj Windows media player...
Subezne som nechal monitor aj s LG pustene a islo na nich to iste az na to ze na LG stale namiesto filmu ciena obrazovka a na monitore normal film obraz...
Vypada to ze v kodekoch chyba nebude, v prepojeni do TV tiez nie, nakolko obraz ostatny ide...
Vie mi niekto poradit cim by to mohlo byt, ze nejde mi pozerat film na tej LG ale iba v monitore, hoci ostatne vsetko ide normalne?
V com robim chybu?[/QUOTE]

Zkusil bych hledat problém v nastavení videokarty. Pro video mají většinou samostatný režim a spoustu nastavení.
minihejkal (1)|2.10.2008 17:29
Ahoj odborníci,
poctivě jsem pročetl celý thread a nenašel odpověď na otázku co mne trápí.
Mám problém s HDMI:
Mám TV (bohužel nevím z hlavy typ) LG 82cm HD ready s HDMI (nativní rozl 1366*7xx)
Mám monitor Samsung LCD 24"
Mám notebook s HDMI výstupem
Mám settopbox Evolve DVB-T s HDMI

A kdykoli propojím tyhle zařízení po analogu (VGA nebo scart) tak vše chodí báječně. Ale problém mám s HDMI. Připojím notebook k televizi HDMI kabelem (roline, asi 200.-, 3m) a obraz se zobrazí, ale bliká. Frekvence je asi 1s je vidět - 5s není vidět - 1s je -5s není. Když je vidět, tak v plném rozlišení. Nezáleží na nastaveném rozlišení na notebooku, vždycky takhle bliká. Jen když nastavím 800*600, tak se drží.
Na monitoru je to úplně to samé, jen časy jsou mírně odlišné.
To by vypadalo na notebook, ale ani monitor ani TV mi nezobrazí ani ten settopbox. Tam obraz problikn e na1/10s a zmizí na 20s. U něj pomůže HDMI kabel zapojit do redukce na DVI a pak se zobrazí dobře na monitoru, TV DVI nemá.

Kabely jsou zkusil 3m a 10m, stejný typ, stejný výrobce. Stejný výsledek.

Máte pro mně nějakou radu? Proč to bliká? A proč v 800*600 ne?
Dík
1odbornik (115)|5.10.2008 09:22
to minihejkal:
No, není důvod k blikání. Já bych to viděl na reklamaci, s tou TV neni něco v pořádku. Vyzkoušel ji 2 různá zařízení, 2 kabely. To je asi vše, co proto můžeš udělat, zbytek je na LG :) respektive na servise.
marshalx (23)|5.10.2008 21:34
Problematice o DVI-HDMI kabelu už celkem rozumím a teď bych chtěl poradit, jakého výrobce koupit.

Potřebuji propojit PC, 8800GT DVI s TV LCD SAMSUNG 40A786. Kabel DVI do HDMI
Chci délku 5m popř. 7m a 100% podporu rozlišení 1080p bez ztráty kvality.

Nevím který výrobce má kvalitní kabely za slušnou cenu.
Našel jsem např. výrobce BANDRIDGE http://www.bandridge.cz/cz/index.php?show_page=eshop&product_id=6224
Může být?

Díky
1odbornik (115)|7.10.2008 18:32
[QUOTE=marshalx;194833]Problematice o DVI-HDMI kabelu už celkem rozumím a teď bych chtěl poradit, jakého výrobce koupit.

Potřebuji propojit PC, 8800GT DVI s TV LCD SAMSUNG 40A786. Kabel DVI do HDMI
Chci délku 5m popř. 7m a 100% podporu rozlišení 1080p bez ztráty kvality.

Nevím který výrobce má kvalitní kabely za slušnou cenu.
Našel jsem např. výrobce BANDRIDGE http://www.bandridge.cz/cz/index.php?show_page=eshop&product_id=6224
Může být?

Díky[/QUOTE]

Může, ale...
Bandridge na svých stránkách nic nepíše o maximálním rozlišení (1080p). Takže záruka nikde neni a ono ti to na těch 5m může v pohodě fungovat i s nějakým OEM. Osobně bych to zkusil - v nejhoršim vrátíš.

Bandridge vyrábí pod značkou Profigold (cena asi x2), kde už se chlubí podporou 1080p (http://profigold.bandridge.nl/products/?page_id=154) ovšem ten konkrétní typ jsem v CZ obchodech nikde neviděl. U nás se prodává o trošku jiný typ Profigold PGV1105. Tomu by se snad dalo věřit, ale stojí nějakých 1400kč.
vomic (671)|12.10.2008 07:17
[QUOTE=Lafra;193099]Velmi pekne by som chcel poprosit, ci by mi niekto vedel poradit, kde sa stala chyba...

Mam PC spojene cez DVI-HDMI do 42 palcoveho LG 42LF66 a analogovo do obycajneho monitora. Dnes som si chcel pozriet film cez tu LG a hoci mi zobrazuje pracovnu plochu, fotky, dokonca aj napr. NHL08 si mozem zahrat, tak film ak pustim ci uz cez BSplayer, MDVDplayer atd, tak mi ukazuje iba ciernu obrazovku, pricom zvuk mi ide analogovo z HIFI veze. Nastvany som vyhadzal vsetky kodeky a nahodil najnovsie a stale nic, preinstaloval som multimedialne prehravace a stale cierna obrazovka.... Dovtedy som mal zapnutu len LG42, tak som zapol aj analogovy monitor a cuduj sa svete tam film krasne prehrava aj Windows media player...
Subezne som nechal monitor aj s LG pustene a islo na nich to iste az na to ze na LG stale namiesto filmu ciena obrazovka a na monitore normal film obraz...
Vypada to ze v kodekoch chyba nebude, v prepojeni do TV tiez nie, nakolko obraz ostatny ide...
Vie mi niekto poradit cim by to mohlo byt, ze nejde mi pozerat film na tej LG ale iba v monitore, hoci ostatne vsetko ide normalne?
V com robim chybu?[/QUOTE]

Tvj problém je jednoduchý - video se zobrazuje pouze na primárním monitoru, nastav si v nastavení zobrazení aby TV byla primární a monitor u PC sekundární pak se ti video bude zobrazovat v TV a naopak nebude se ti zobrazovat na monitoru. Můžeš si udělat i profily nastavení pro případ kdy používáš jen monitor a kdy máš k PC připojenou televizi.
orga007 (7)|16.10.2008 10:44
všechno jsem pročetl a z toho vyplývá že je jedno jaký kabel ( kategorie, nebo specifikace) HDMI - HDMI použiju na propojení DVD 1080i s plazmou Samsung PS50A557 která má vstum označený 1.3? Délka stačí 1m.

ještě jedna otázečka - mám televizi i jako sekundární monitor propojenou s PC přes VGA. Mám na kartě samozřejmě i DVI výstup. Zlepší se něco, nebo má to nějaké výhody, když to propojím přez DVI - HDMI? Vzdálenost asi 8m.
btrnka (2)|16.10.2008 15:05
Poctivě jsem to tady pročetl a potřeboval bych si před koupí televize (Sony 40W4000) ujasnit ještě jednu věc, pomůžete?

Zde a jinde byly zmíněny problémy s dodržováním certifikace HDCP ze strany různých výrobců. Mám někdy od jara grafickou kartu Inno3D 8800 GTS 512 s DVI výstupy, která má na krabici napsáno, že HDCP podporuje. Dá se očekávat, že bude propojení přes DVI-HDMI kabel fungovat? A pokud správně fungovat nebude, znamená to, že:

a) televize prostě zařízení (tj. grafickou kartu) vůbec nerozpozná a neuvidím na ní ani pracovní plochu

nebo

b) televize zařízení sice rozpozná, ale nepovolí z PC přehrávat např. Blu-ray? (to jde prý snad řešit pomocí AnyDVD HD)

Ještě je docela možné, že pletu dohromady dvě různé věci (nerozpoznání zařízení versus špatná podpora HDCP) :)

Díky.
Lark (365)|17.10.2008 11:59
[QUOTE=orga007;196659]

ještě jedna otázečka - mám televizi i jako sekundární monitor propojenou s PC přes VGA. Mám na kartě samozřejmě i DVI výstup. Zlepší se něco, nebo má to nějaké výhody, když to propojím přez DVI - HDMI? Vzdálenost asi 8m.[/QUOTE]

Určitě bude obraz podstatně ostřejší klidnější.
orga007 (7)|17.10.2008 12:24
díky, zkusím to tedy, jinak jako skoro každý tu řeším, to že při propojení s PC mám při rozlišení 1920x1080 ořízlý obraz z boku, ale 1600x1200 jede na celé ploše. Ale zase lepší než nic.
rvojta (3)|24.10.2008 03:01
rad bych se zeptal na jednu vec: pokud budu mit Win vista v pc pripojene na TV v rozliseni 1080i/p - jak se v takovym rozliseni hraji hry? maji hry rozliseni 1080p?
JakubS (12)|24.11.2008 22:37
Než jsem začal pročítat toto téma tak jsem byl 100% rozhodnutej co koupím za kabel,ted už ho z toho akorát tak položim. Potřeboval bych projit PC 2xDVI-out se Sony 40W4000 na 10 metrů.Zvuk je mi celkem jasnej,ten vedu zvlášt přes AV Receiver,ale co ten obraz ?? Na netu jsem našel tohle:
http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=964
http://www.krup.cz/?cls=stoitem&stiid=973
nebo
http://www.patro.cz/objects/1074845217.html?group_oid=1057017117

Tak co mi doporučíte?? Nebo potřebuji úplně něco jiného?
Jen upřesním že to propojení bude jen na občasné hraní her
haro (12)|24.12.2008 14:55
Dobrý deň,
Mám staršie HTPC z graf. geforce 5900(najnovší driver),kt. má aj DVI výstup.Nemôžem rozbehať tento výstup na 40"samsung656. Používam DVI-HDMI kábel 2M. Nakoniec po dlhšej dobe dostanem(Na tv ,,vyhľadávam signál") obraz,kt je nepoužiteľný-skreslenie..
Kábel je ok,pri pripojení notebooku s dvi-obraz super..
Keď použijem redukciu DVI-VGA + VGA kábel obraz OK - aj 1920x1080.Tak isto aj cez VGA výstup. Mám pocit,že to bude staršou grafikou..Ďakujem

Celé to beží na Windows XP sp2
1odbornik (115)|29.12.2008 22:07
Težká rada. Vypadá to na to HTPC resp. jeho grafiku.
BlackAngel (5)|30.12.2008 22:45
Dobry den tak pridavam sa k ludom co sa snazia prepojit PC s TV, no mam maly problem s ktorym si neviem poradit. Tv s PC som prepojil s kablom DVI/HDMi a vsetko slape ako ma okrem zvuku ten som prepajal sposobom 3,5 jack do zvukovky a 2x cinch do televizora no zvuk mi stale nejde. Zvukovku mam integrovanu na doske (P35-DS3) a televizor sony KDL32W4000, ak by ste niekto vedeli poradit bol by som velmi rad bo ja uz som v koncoch a netusim ako to rozbehat Sad

vopred dakujem za odpovede

na inom fore mi napisali toto:
Analogovy audio vstup je zapinany len spolu s analogovym "pocitacovym" VGA vstupom (15-kolikovy konektor D-Sub).
Prepnutim na HDMI vstup televizor automaticky prepne na prijem zvuku tiez cez HDMI.

tak sa chcem spytat ci je vlastne moznost ako to spojazdnit ci len kupit new grafiku od ati s HDMI ktora prenasa zvuk aj obraz?
Frankie33 (41)|30.12.2008 22:56
[QUOTE=BlackAngel;209342]Dobry den tak pridavam sa k ludom co sa snazia prepojit PC s TV, no mam maly problem s ktorym si neviem poradit. Tv s PC som prepojil s kablom DVI/HDMi a vsetko slape ako ma okrem zvuku ten som prepajal sposobom 3,5 jack do zvukovky a 2x cinch do televizora no zvuk mi stale nejde. Zvukovku mam integrovanu na doske (P35-DS3) a televizor sony KDL32W4000, ak by ste niekto vedeli poradit bol by som velmi rad bo ja uz som v koncoch a netusim ako to rozbehat Sad
[/QUOTE]

Sony nemam, pozeral som len do manualu. Pri HDMI2 nie je Audio vstup? Ked je, tak DVI-HDMI do HDMI2 a Audio do vstupu, ktory je pri HDMI2, nie pri VGA.

Edit: Do akych cinchov? Ved podla manualu su Cinche len pri Component a potom Audio OUT.
BlackAngel (5)|31.12.2008 01:07
no skusal som vsetky co su na TV vzadu...
1odbornik (115)|1.1.2009 17:18
[QUOTE=BlackAngel;209371]no skusal som vsetky co su na TV vzadu...[/QUOTE]

Vyzkoušej ten 3,5mm jack napravo od HDMI2 a počítač připoj do HDMI2. Pro jistotu zkus dát hlasitost na počítači i TV víc nahlas (třeba je to jen stišený). Jestli je ten audio vstup na televizi aktivní můžeš vyzkoušet tak, že se dotkneš prstem kontaktů na 3,5mm konci, který patří do počítače. V reprácích televize by to mělo být slyšet (šustění, brum).
yar118 (25)|3.1.2009 13:30
Chtel bych koupit BlueRay prehravac nebo HD prehravac, ale resim problem se zvukem. Muj Reciever je bez HDMI konektoru. Chtel bych to vyresit ,tak ze do TV pujdu pres hdmi a zvuk bych chtel tahnout optikou do recieveru. Obecne jde to?
Vim jen, ze u Blueray disku ktere maji nove formaty zvuku DTS-HD ...atd. to nepujde.
Porotze optika nezvada tak velky datovy tok. Ale predpokladam ze klasicke dts(z dvd) dolby atd pujde?
Pytkin (7947)|3.1.2009 17:49
yar " ano .. bezne DTS a AC3 pojde bez problemov ..
yar118 (25)|3.1.2009 18:40
Diky za odpoved.
jeste mam jeden dotaz.
Koupil jsem si kabel ,,Home Theater HDMI kabel 1.3, HDMI M - HDMI M, s ferrity, 1,5m,, mam pocit na TV 127cm plasme do ktere tlacim od O2 obraz 1080i , tak tam vidim v bilým pozadi mirny vodorovny pruh. Ale ne ostry, ale jako ruseni. Kdyz pustim DVD pres scart nic tam neni. Asi moc levny kabel predpokladam? Je me lito dat za HDMI kabel 1tis., kdyz nevim jestli me to pomuze. Vyplati se investice, je to opravdu tak velkej rozdil?
yar118 (25)|3.1.2009 18:47
nebo me napada jestli to nemuze byt prepoctem na 1080i te zahadne masinky od O2. Moje predstava byla , ze nemusim moc investovat do kabelu, protoze od O2 asi nikdy jen tak 1080p se zvukem dts nebude. A ty levnejsi by to meli bez problemu zvladnout.
Jake obecne problemy se vyskytuji pri nevhodnem vyberu hdmi kabelu? V ruznych forech jsem vycetl, problemy se zvukem nejcasteji.
Pytkin (7947)|3.1.2009 20:24
to co popisujes , nemoze byt kablom .. obraz bud ide alebo nejde .. to co popisujes ty , je ako problem na analogovom kabli .. daky duchovia a podobne .. to na digitale nemoze byt .. skorej by som to videl na ten Settopbox O2 .. nevies vypnut upscaling ? nech posiela len PAL ?
yar118 (25)|4.1.2009 12:51
muzu vypnout upscaling. vyzkousim to.
Pytkin (7947)|4.1.2009 15:31
jo vypni a daj vediet aky bude obraz bez upscalingu .. upscaling si spravi telka samotna , a tam isto nevznikne ziadne rusenie ..
Hans71 (6)|18.1.2009 12:24
Mám malou prosbičku, propojil jsem PC se svou plazmou Panasonic PX80 kabelem DVI-HDMI jenomže když se dívám na filmy na plazmu a potom to přepnu na TV analog tak se mi zobrazí jen několik programů a zbytek je rozlazený a syčí. Když vypnu PC a po ňáké době zapnu TV vše už je v pořádku a programy hrajou. Čím to, že se mi ty programy rozlazujou ??? Kamarád má také plazmu PX8 a také mu to dělalo tak ten káblík odpojil a nepoužívá ho. Já ale chci používat kabel DVI-HDMI a proto chci vědět čím to je. Dík za rady. Už jsem se díval i pár stránek dopředu, ale o problému se tam jenom píše, ale není srozumitelně odpovězeno.
Ta jemná čára, která jde od spodu nahoru se mi také sem tam objevuje.
Frankie33 (41)|18.1.2009 15:38
[QUOTE=Hans71;212353]Mám malou prosbičku, propojil jsem PC se svou plazmou Panasonic PX80 kabelem DVI-HDMI jenomže když se dívám na filmy na plazmu a potom to přepnu na TV analog tak se mi zobrazí jen několik programů a zbytek je rozlazený a syčí. Když vypnu PC a po ňáké době zapnu TV vše už je v pořádku a programy hrajou. Čím to, že se mi ty programy rozlazujou ??? Kamarád má také plazmu PX8 a také mu to dělalo tak ten káblík odpojil a nepoužívá ho. Já ale chci používat kabel DVI-HDMI a proto chci vědět čím to je. Dík za rady.[/QUOTE]


Mas to tu riesene cca okolo 26.12 v threade o PX. Tak si to najprv precitaj a az potom sa pytaj...
lsony (13)|1.2.2009 14:44
Taky mám LE40A786 a chci ji propojit s PC kabelem HDMI 10metru ale nevím jakým abych měl obraz i zvuk v pořádku jakej byste doporučily kabel ?
Nejlépe odkaz na obchod
Díky všem

PS: co říkáte na značku ATLONA vyplatí se koupit ?
http://www.alza.cz/atlona-hdmi-hdmi-10m-hdmi-1-3-d97306.htm
Heartwork (2358)|1.2.2009 15:48
[QUOTE=lsony;214209]Taky mám LE40A786 a chci ji propojit s PC kabelem HDMI 10metru ale nevím jakým abych měl obraz i zvuk v pořádku jakej byste doporučily kabel ?
Nejlépe odkaz na obchod
Díky všem

PS: co říkáte na značku ATLONA vyplatí se koupit ?
http://www.alza.cz/atlona-hdmi-hdmi-10m-hdmi-1-3-d97306.htm[/QUOTE]

Koukám, že pokládáš otázky, ale moc nečteš odpovědi. :)
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=17373&page=98
MarekOT (8)|5.2.2009 14:35
Zdravím
a prosil bych o radu.Mohl bych dát příspěvek do Samsung TV ale spíš se mě jedná o radu
HDMI a DVI.Mám novou TV Samsung LE46A956 a jsou u ni 4x HDMI,jeden boční a 3x vzadu
z toho 1xHDMI/DVI.Nikde jsem ale nenašel /ani v techn.spec.to není uvedeno/ jaké HDMI má a která to vlastně z těch čtyřech jsou.
V návodu přímo stojí "pokud připojíte přijímače podporující verze HDMI starší než 1.3 mohou se vyskytnout problémy,pokud něco takového vznikne připojte kabel do HDMI/DVI".
Toto vysvětlení by odpovídalo,že má 3xHDMI 1.3.Mám připojena zařízení s verzí HDMI1.2 i s dodaným kabelem HDMI ale zatím jsem na žádné problémy nenarazil vše funguje jak má.
Jak tedy poznám u této TV/nebo i u jiných/ jaké verze HDMI zde vlastně jsou.
Uvažuji zároveň o propojení této TV s PC.Zatím nemám kabel ale mám koncovky DVI=>HDMI
je lepší přímo kabel DVI-HDMI a nebo je možné použít tuto uvedenou koncovku a kabel
HDMI-HDMI a je pak možné tento kabel připojit do konektoru na TV jak HDMI/DVI tak do HDMI1.3 z PC /zvuk zatím vynechat/.
Mohl by mě někdo toto objasnit a poradit.
Heartwork (2358)|6.2.2009 01:19
Nákupčí drahých HDMI kabelů nechť nahlédnou např. sem:
http://www.theps3faq.com/?q=node/10