Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nejasnosti okolo HDMI (a DVI)

theo2 (119)|30.6.2010 15:54
Nakonec jsem koupil jen 10-ti metrovej PremiumCord Kabel HDMI A - HDMI A M/M zlac. kon.,verze HDMI 1.3b za 3 kila a běží to perfektně.
lele007 (43)|16.7.2010 10:43
Ktory kabel by ste si vybrali? (prepojenie PC <> FHD LCD SAMSUNG, hlavne na hry)

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
- lacne, 1.4, neznamy vyrobca

http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=3696
- lacne, 1.4, premiumcord high speed (postovne + 6.60eur)
lele007 (43)|21.7.2010 08:41
Bump :)
slonnnik (10)|27.7.2010 19:22
Ahojte,

Viete poradit ako prepojit STB Sagem (od Orange na Slovensku) s LCD monitorom? Na monitore mam volny len DVI-D vstup takze na STB prichadza do uvahy HDMI. Neviete niekto ako to funguje? Co treba nastavit na STB?

Dakujem za odpoved

slonnik
vivid.sk (11472)|27.7.2010 22:23
monitor musi podporovat 50p a na STB musis nastavit detto (teda progresivny signal. Idealne by bolo pre monitor 60p, no nepredpokladam, ze to bude vediet STB pustit von)
artam (1147)|27.7.2010 23:44
Nastavenie 50p alebo 60p su malickosti, ale najzasadnejsia otazka je jedina - podporuje ten monitor cez DVI aj HDCP? Pretoze ak nepodporuje, tak ziaden obraz zo STB sa cez HDMI s pravdepodobnostou blizkou 100% konat nebude.
slonnnik (10)|28.7.2010 06:51
[quote=artam;290836]Nastavenie 50p alebo 60p su malickosti, ale najzasadnejsia otazka je jedina - podporuje ten monitor cez DVI aj HDCP? Pretoze ak nepodporuje, tak ziaden obraz zo STB sa cez HDMI s pravdepodobnostou blizkou 100% konat nebude.[/quote]

a ako zistim ci to podporuje? v navode som to nikde nenasiel
Pytkin (7947)|28.7.2010 18:16
[quote=artam;290836]Nastavenie 50p alebo 60p su malickosti, ale najzasadnejsia otazka je jedina - podporuje ten monitor cez DVI aj HDCP? Pretoze ak nepodporuje, tak ziaden obraz zo STB sa cez HDMI s pravdepodobnostou blizkou 100% konat nebude.[/quote]

to sa da vyriesit krabickou ..

slonik : proste di kup DVI-HDMI kabel .. a pripoj to .. a uvidis ..
vivid.sk (11472)|28.7.2010 18:18
. a pripoj to .. a uvidis ..

... a ked neuvidis, tak kupis krabicku :D
Pytkin (7947)|28.7.2010 18:22
presne tak :) ale ta krabka stoji 150 EUR ... pre niekoho nic .. pre niekoho vela ..
slonnnik (10)|28.7.2010 18:37
[quote=Pytkin;290905]presne tak :) ale ta krabka stoji 150 EUR ... pre niekoho nic .. pre niekoho vela ..[/quote]

1.No kabel mam. Ale nic nevidim. Prave to.
Ked som to pripojil monitor reagoval. Na sekundu a zobrazili cierno biele mravce (ako na starych CRTckach) a potom cierno. Ked som vypol STB monitor zaregistroval ze nema signala a vypol sa. Ked som zapol STB zapol sa aj monitor...ale zasa len cierno.
Z toho usudzujem ze signal tam ide. Len neviem ci je to nastavenim STB alebo kodovanie HDCP.
Nejake napady?
Aku krabicku mate na mysli?


2. Viete nejako poradit ako prepojit STB (scart, cinch, HDMI) s LCD (VGA, DVI-D). Bud napriamo alebo cez pocitac. Nejake lacne riesenie.. :-)
Dakujem
artam (1147)|28.7.2010 22:56
slonnik:
1.) B je spravne, t.j. ten monitor zda sa nepodporuje HDCP. Docitas sa o tom samozrejme v navode k monitoru. Resp. ak sa o tom nikde nedocitas, tak nepodporuje. :)

2.) Co je to lacne riesenie? 100€, 200€, 300€ --- ?
slonnnik (10)|28.7.2010 23:11
lacne...tak do 20-30 eur.
za 200 eur si viem kupit nejaku telku...alebo lepsie LCD s HDMI.

ak to nie je mozne nic sa nedeje. bez telky sa da existovat
slonnnik (10)|28.7.2010 23:12
a mozno monitor podporuje HDCP. Este to zistim presnejsie
Pytkin (7947)|28.7.2010 23:15
slonik : tvoj problem by mala vyriesit tato krabicka ..

http://www.kuptonawebe.sk/hdmi-net/hdmi-converter/vision-hd-hdmi-converter-hd0101.html

ale treba to odskusat samozrejme .. skusil by som napred pripojit nejaky HD prehravac .. popcorn alebo nieco podobne .. ci vobec monitor je schopny zobrazit bezne HD video signaly 720p a 1080p ..
Pytkin (7947)|28.7.2010 23:17
[quote=slonnnik;290923]lacne...tak do 20-30 eur.
za 200 eur si viem kupit nejaku telku...alebo lepsie LCD s HDMI.

ak to nie je mozne nic sa nedeje. bez telky sa da existovat[/quote]

za 20-30 eur neviem ziadne riesenie .. mozno daka externa tv karta .. kera zoberie video a natlaci ho do VGA .. ked som bol maly , tak som take pouzival .. tak pred 10 rokmi ..
slonnnik (10)|28.7.2010 23:23
[quote=artam;290921]slonnik:
1.) B je spravne, t.j. ten monitor zda sa nepodporuje HDCP. Docitas sa o tom samozrejme v navode k monitoru. Resp. ak sa o tom nikde nedocitas, tak nepodporuje. :)
[/quote]

Na 95% ten monitor podporuje HDCP. Z toho vyplyva ze by ten kabel mal byt pouzitelny nie? Takze bude treba nastavit STB?

Co vsetko?
vivid.sk (11472)|29.7.2010 00:02
V tom pripade monitor nemusi podporovat 50Hz (pre bezne LCDcka/monitory to nieje zrovna standard).
Takisto prekladany zdroj signalu nezvladnu.

Pre (europsky) STB je zasa vystup 60Hz nestandardny.

Ale skus odskusat, mozno sa ti to podari nejakou kombinaciou rozbehat.
Pytkin (7947)|29.7.2010 00:31
no ale to zazrnenie mi pripada ako HDCP problem ..
slonnnik (10)|30.7.2010 19:40
Skusal som to prepojenie aj na novom (asi rok stary) Samsung LCD monitore. HDMI/HDMI tam funguje. Ked dam HDMI/DVI tak pise ze ziadny signal.

Please poradte nejaku radu ako to spojazdnit
slonnnik (10)|30.7.2010 19:45
[quote=vivid.sk;290827]monitor musi podporovat 50p a na STB musis nastavit detto (teda progresivny signal. Idealne by bolo pre monitor 60p, no nepredpokladam, ze to bude vediet STB pustit von)[/quote]

taka otazka od amatera: co znamena 50p, 60p, 1080p....
vivid.sk (11472)|30.7.2010 19:57
50p (progresivne) som myslel 1920x1080@50Hz, pri 60Hz podobne. Pri tejto obnovovacej frekvencii (60Hz) pracuju bezne LCD monitory. Frekvencie, ktore monitor podporuje sa daju najst v manuale, pokial vsak pojdes nizsie/vyssie, tak bude obraz cierny - (a snad) s nejakou hlaskou.

Opacne - bezne STB posielaju von bezne prekladany (i/interlaced) signal, napr: 576i = bezne SD.
Pri mnohych je mozne nastavit 50Hz/720p, 50hz/1080i, pripadne 50hz/1080p.


Co sa tyka toho prepojenia, o ktorom pises vyssie,
HDMI->HDMI kabel vs. HDMI->DVI: prepojenie je to iste, len DVI neobsahuje zvuk. DVI je teda kompatibilne bez konverzie. Pouzivas nejaku DVI->HDMI predsadku na HDMI kabel, alebo original DVI->HDMI kabel?
artam (1147)|30.7.2010 21:58
vivid: DVI nie je len HDMI bez zvuku (co je samozrejme tiez pravda), ale moze byt DVI vstup aj bez podpory HDCP, vyrobcovia setria, HDMI sa licencuje za port - takze usetria 1 licencny poplatok...
vivid.sk (11472)|30.7.2010 22:22
artam> to je fakt, ale preco potom na tom istom stroji nejde DVI? (myslis, ze na TV, kde su napriklad 4 HDMI vstupy platia vyrobcovia 4x, a tam kde je HDMI spolu s DVI, tak tam DHCP do DVI nedali?).

Zadalsie, graficke karty dnes bezne podporuju HDCP, preto predpokladam, ze monitor, ktory ma jediny DVI vstup to bude porporovat taktiez (samozrejme otazka je vek toho monitora).
slonnnik (10)|30.7.2010 22:34
Ten Samsung podporuje HDCP aj na HDMI aj na DVI. Nasiel som to niekde na nete. Moj monitor tiez podporuje HDCP na DVI (to mam v navode).

co sa tyka kabla. Viem ze zvuk na HDMI/DVI nepojde. To som uz vyriesil. Pouzivam orginalny kabel HDMI/DVI

Moj monitor ma 1680 x 1050 @60Hz
Samsung co som dnes skusal ma 1920 x 1200 @60Hz

Neviete ako sa v Orange STB dostanem do nejakeho nastavovania? Pozriet ze ake su tam moznosti.. :-)

Dakujem
Pytkin (7947)|31.7.2010 01:27
[quote=vivid.sk;291138], a tam kde je HDMI spolu s DVI, tak tam DHCP do DVI nedali?).[/quote]

Ja sa fakt modlim , aby tam to DHCP nedali :)
Pytkin (7947)|31.7.2010 01:32
[quote=vivid.sk;291142]http://www.minidisc.sk/clanok/orange-set-top-box-monitor-dvi[/quote]

ten clanok mi pripada podivny .. vobec tam nespomina moznost proste spojit LCD monitor a STB kablom .. nechapem , preco by to nemalo ist ..
artam (1147)|31.7.2010 02:05
[quote=vivid.sk;291138](myslis, ze na TV, kde su napriklad 4 HDMI vstupy platia vyrobcovia 4x, a tam kde je HDMI spolu s DVI, tak tam DHCP do DVI nedali?).[/quote]
Je to celkom mozne, zavisi od vyrobcu. Pokial zadefinuje, ze DVI sluzi len na pripojenie PC, nemusi podporovat HDCP, usetri par desiatok centov = pri milionoch kusov vyrobenych televizorov su to miliony desiatok centov...
[quote=vivid.sk;291138]Zadalsie, graficke karty dnes bezne podporuju HDCP, preto predpokladam, ze monitor, ktory ma jediny DVI vstup to bude porporovat taktiez (samozrejme otazka je vek toho monitora).[/quote]
Musis predpokladat ako predpoklada vyrobca, nie ako technicky zmyslajuci nasinec. ;), Vsetko je o peniazoch a o tom, ako kazdy vyrobca urci sferu zamerania pouzitia svojich vyrobkov tak, aby u nich dosiahol co najvyssi zisk. U pocitacovych monitorov nie je primarnou funkciou prehravanie z STB alebo Blu-ray prehravaca ale primarna funkcia je pripojenie k pocitacu a zobrazovanie kadecoho na desktope, k comu HDCP nutne nepotrebuju. Setri sa kazdy cent a skutocne u lacnych monitorov len s DVI prevazuju typy bez HDCP. Samozrejme, postupne sa casom zvysuje pocet typov s HDMI (a casom bude pribudat Display Port). Ale v sucasnosti u monitorov, ktore maju HDMI aj DVI a skutocne nie az takou samozrejmostou HDCP aj na DVI. Samozrejme, postupne sa situacia zlepsuje, ale v tom najlacnejsom cenovom segmente to zrejme tak zostane aj nadalej.
slonnnik (10)|2.8.2010 20:38
Hotovo....spojazdnene...dakujem vsetkym za spolupracu

a ten orangak mi vravel ze to nejde...parchant
Nowi (22)|13.9.2010 18:57
Zdravím, pročetl jsem si toto téma a nedošel jsem k jasnému závěru, který kabel si pořídit. Pochopil jsem, že když potřebuju 10m kabel tak musím koupit ten dražší. Jen nevím jak moc drahý by měl být a jaké by měl mít parametry.
Koukal jsem na tyto dva:

http://www.krup.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=3420
http://www.krup.cz/Default.asp?cls=stoitem&stiid=3433

A potřebuji poradit jestli se vyplatí jít do toho dražšího.
Kabel bude sloužit k propojení PC s televizí LG 42LD650, zvuk povedu zvlášť do reprosoustavy.
Děkuji za odpověď.
Pytkin (7947)|13.9.2010 19:00
v principe by mal stacit aj ten prvy .. ale ci to bude fungovat , zistis az doma , ked ho kupis .. ten druhy by mal fungovat urcite .. aspon podla parametrov , ktore tam uvadzaju .. pri prvom moc parametrov neuvadzaju ..
1hroch (865)|14.9.2010 14:12
U Krup jsem kupoval (tusim na doporuceni Pitomce na tomto foru) v listopadu 2009 mimo jine i
http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=987
Meli tam mensi nabidku nez ted, ale byl k dispozici i drazsi
http://www.krup.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=2470
Na osobni dotaz - jaky je mezi nimi rozdil, krome ceny mi bylo technikem odpovezeno:
Pane, nekomu funguje ten drazsi a nekomu ne, ten ho prijde vymenit za levnejsi a kupodivu mu funguje ten levnejsi.
Ja provozuji spojeni mezi PC / GTX 260 -> TV / Philips 32PFL7864H a bez problemu. (Tesne vedle vede LAN a audio kabel)
Zalezi na citlivosti a odolnosti proti ruseni pripojenych zarizeni.
Jedina spolehliva cesta je vyzkouset.
tronda (32)|13.10.2010 19:55
Zdravím,
mám propojený LCD TV s dom. kinem s bluray přehrávačem kabelem HDMI 1.3 a nejde mi zvuk s tv do kina. Musel jsem to ještě propojit optickým kabelem. Myslel jsem že HDMI přenáší i zvuk.
Bude to fungovat s HDMI 1.4??? a vyplatí se ho kupovat.
Díky
artam (1147)|13.10.2010 20:50
[quote=tronda;301287]Zdravím,
mám propojený LCD TV s dom. kinem s bluray přehrávačem kabelem HDMI 1.3 a nejde mi zvuk s tv do kina. Musel jsem to ještě propojit optickým kabelem. Myslel jsem že HDMI přenáší i zvuk.
Bude to fungovat s HDMI 1.4??? a vyplatí se ho kupovat.
Díky[/quote]

Zvuk u HDMI verzie 1.3 a nizsej ide vzdy len jednym smerom, z vystupu --> na vstup. Kedze mas ako vystup dom. kino a vstup TV, tak zvuk pojde len tymto smerom, nie opacne.

Spatny audio kanal je mozny az u HDMI 1.4, ale pokial tvoj TV a zaroven aj dom. kino nemaju vstup/vystup HDMI 1.4, tak zbytocne budes kupovat nejaky kabel. A aj keby obidva pristoje mali HDMI 1.4, ani to nemusi byt postacujuce, musia mat obidva implementovanu moznost pouzit spatny audio kanal, kedze tato vlastnost nie je u HDMI 1.4 povinna.
vivid.sk (11472)|14.10.2010 00:04
Nie je jednoduchsie prepojit vsetky vstupy do AVR* HDMI IN a AVR HDMI OUT s TV (tak ako by sa to malo?)

* v tomto pripade je to domace kino - neviem co presne tym sice autor mysli, kedze pod tymto pojmom si ludia predstavuju cokolvek.
artam (1147)|14.10.2010 01:25
[quote=vivid.sk;301317]Nie je jednoduchsie prepojit vsetky vstupy do AVR* HDMI IN a AVR HDMI OUT s TV...[/quote]
To je sice rada dobra, ale otazka znela principialne: - preco cez HDMI kabel nejde zvuk z TV do dom. kina (*AVR) a preco musi zvuk z TV priviest do dom. kina optikou, ked myslel, ze HDMI prenasa aj zvuk.... :)

Napriklad tvoja rada nedava odpoved na situaciu, keby chcel napriklad pocuvat zvuk z TV na dom kine a myslel by, ze mu staci prepojit TV s dom kinom len cez HDMI kabel. ;)
Miloš... (13)|14.10.2010 02:03
Chci koupit Asus O!Play HDP-R1, nebo raději Air R3 a nevím zda na to HDMI za Asusu připojím monitor s DVI-D vstupem? Teoreticky snad ano, ale mate mě, že u kabelů co jsem koukal to píšou opačně... A přesně kterým typem kabelu?? Díky.
Monitor mám HPL1950 s 60MHz obnov. frek..
1odbornik (115)|14.10.2010 08:43
[quote=tronda;301287]Zdravím,
mám propojený LCD TV s dom. kinem s bluray přehrávačem kabelem HDMI 1.3 a nejde mi zvuk s tv do kina. Musel jsem to ještě propojit optickým kabelem. Myslel jsem že HDMI přenáší i zvuk.
Bude to fungovat s HDMI 1.4??? a vyplatí se ho kupovat.
Díky[/quote]

Bude to fungovat jen s 'HDMI 1.4 Audio Return Channel' funkcí podporovanou jak v TV tak v tom domácím kinu. Což je asi důvod proč to nejde tobě. A je to věc, se kterou by se výrobci jistě rádi pochlubili v 'technických datech' výrobku.

Kabel může být i staršího data výroby, HDMI-ARC nemá žádný speciální požadavek na kabel a správně to 'má' fungovat.

Poznámka: Pro HDMI-ARC je nutnou podmínkou podpora HDMI-CEC (Anynet, VieraLink, Bravia sync a jiné). U přístrojů, které CEC nemají je zbytečné pátrat po ARC.

Ještě pozadí: HDMI bylo, a v podstatě i je, pro audio i video jednosměrné. Tento deficit (např. oproti SCARTu) byl stále více významný. Asi největší problém bylo právě propojení TV a HTS/AVR. Televize přijímá signál z tuneru nebo nějakého jiného přístroje připojeného přímo do televize (kamera, herní konzole apod..) a zvuk to HTS/AVR se nemá po HDMI jak dostat, proto vzniklo HDMI-ARC. Jinak se musí propojovat nejčastěji optickým zvukovým výstupem z televize.

Při kombinování/koupi zařízení je vhodné si pohlídat, aby obě zařízení měla správný typ in/out. Jsou v zásadě 3 možnosti:
1) analogový (2xcinch červený/bílý)
2) dgitální S/PDIF toslink - optický (to je nejčastější situace)
3) digitální S/PDIF coaxial - metalický (u televizí je to věc asi nevídaná, ale zejména u AVR případně PC zcela normálně)
tronda (32)|14.10.2010 10:56
[quote=1odbornik;301335]Bude to fungovat jen s 'HDMI 1.4 Audio Return Channel' funkcí podporovanou jak v TV tak v tom domácím kinu. Což je asi důvod proč to nejde tobě. A je to věc, se kterou by se výrobci jistě rádi pochlubili v 'technických datech' výrobku.

Kabel může být i staršího data výroby, HDMI-ARC nemá žádný speciální požadavek na kabel a správně to 'má' fungovat.

Poznámka: Pro HDMI-ARC je nutnou podmínkou podpora HDMI-CEC (Anynet, VieraLink, Bravia sync a jiné). U přístrojů, které CEC nemají je zbytečné pátrat po ARC.

Ještě pozadí: HDMI bylo, a v podstatě i je, pro audio i video jednosměrné. Tento deficit (např. oproti SCARTu) byl stále více významný. Asi největší problém bylo právě propojení TV a HTS/AVR. Televize přijímá signál z tuneru nebo nějakého jiného přístroje připojeného přímo do televize (kamera, herní konzole apod..) a zvuk to HTS/AVR se nemá po HDMI jak dostat, proto vzniklo HDMI-ARC. Jinak se musí propojovat nejčastěji optickým zvukovým výstupem z televize.

Při kombinování/koupi zařízení je vhodné si pohlídat, aby obě zařízení měla správný typ in/out. Jsou v zásadě 3 možnosti:
1) analogový (2xcinch červený/bílý)
2) dgitální S/PDIF toslink - optický (to je nejčastější situace)
3) digitální S/PDIF coaxial - metalický (u televizí je to věc asi nevídaná, ale zejména u AVR případně PC zcela normálně)[/quote]
Díky za odpověď, mám TV sony KDL-52NX805(tam je HDMI ARC) a kino sony BDV-E800W(tam je HDMI OUT),tak nevím jestli to tv a kino podporuje a bude to fungovat, popř. jaký konkrétně kabel HDMI bych měl koupit??
Díky..
tronda (32)|14.10.2010 12:10
Ještě prosím o radu,chci propojit netebok s TV HDMI kabelem,ale problém je vtom,že ho potřebuji provléct husím krkem 13mm,ale tam se nevejde. Koupil bych HDMI-HDMI mini a nakonec dát redukci HDMI mini(samice)-HDMI (samec),ale žádnou takovou redukci nemůžu nalést, opačnou ano.
Nevíte jak to vyřešit?? Dík..
1odbornik (115)|14.10.2010 14:38
[quote=tronda;301355]Díky za odpověď, mám TV sony KDL-52NX805(tam je HDMI ARC) a kino sony BDV-E800W(tam je HDMI OUT),tak nevím jestli to tv a kino podporuje a bude to fungovat, popř. jaký konkrétně kabel HDMI bych měl koupit??
Díky..[/quote]

Prošel jsem návod toho Sony BDV-E800W a nikde jsem HDMI-ARC nenašel. Takže to zřejmě neumí a bude nutné použít "DIGITAL IN OPTICAL" viz str. 24 v EN verzi návodu.

Ještě obecně: Pro ostatní typy. Zkratka ARC by měla být napsána u HDMI konektoru na zadní straně, který HDMI-ARC umí. Neznamená to totiž, že ARC musí být na všech konektorech, které zařízení má (bude to třeba jen na jednom).
kadett (33)|19.11.2010 20:01
zeptám se tady,má cenu dávat na hdmi feritový jádro?dostal jsem k tv dvě,jedno jsem dal na kabel k napájení a druhý bych dal na hdmi kabel.Vím o tom,že by to mělo pomáhat od rušení,jak to ale funguje a jestli to funguje nevím.
Pajdo (47)|21.11.2010 18:24
Nepotrebujes ... to je koli vyzarovaniu ... aby TV presiel cez EMC ...
vsp (704)|22.11.2010 01:48
ktery TV maji HDMI 1.4 s dual linkem, existuji vubec takovy? Musely by mit konektor typu B.
Milan C (191)|23.11.2010 14:21
1odborník: Ahoj. Prečítal som si pozorne tématiku HDMI káblov. Dostal sa mi do rúk HDMI kábel s označením 1.3 a 1.4. Teraz používam HDMI 1.2 s prepojením sat.prijímač Vantage 7100 HD a plazma Samsung. Chcem sa spýtať, je nejaký rozdieľ medzi HDMI káblom s označením 1.2 a 1.3 resp. 1.4 ? Vďaka.
Ivo Mašek (10205)|23.11.2010 14:33
[quote=Milan C;309193]1odborník: Ahoj. Prečítal som si pozorne tématiku HDMI káblov. Dostal sa mi do rúk HDMI kábel s označením 1.3 a 1.4. Teraz používam HDMI 1.2 s prepojením sat.prijímač Vantage 7100 HD a plazma Samsung. Chcem sa spýtať, je nejaký rozdieľ medzi HDMI káblom s označením 1.2 a 1.3 resp. 1.4 ? Vďaka.[/quote]
Já sem snad budu překlápět všechno, co je v magazínu na úvodní stránce (hergot, chlapi, když už si dá někdo tu práci to sepsat, tak si to alespoň v rychlosti přečtěte)
https://www.tvfreak.cz/dneskem-konci-stare-znaceni-hdmi-kabelu/3778
https://www.tvfreak.cz/tisic-podob-hdmi/3666
Milan C (191)|23.11.2010 17:07
[quote=Ivo Mašek;309194]Já sem snad budu překlápět všechno, co je v magazínu na úvodní stránce (hergot, chlapi, když už si dá někdo tu práci to sepsat, tak si to alespoň v rychlosti přečtěte)
https://www.tvfreak.cz/dneskem-konci-stare-znaceni-hdmi-kabelu/3778
https://www.tvfreak.cz/tisic-podob-hdmi/3666[/quote]

Ivo zdravím. Aj to som čítal všetko, ale aký je rozdieľ vo výslednom obraze / nič iné ma nezaujíma / som tam nenanieš.A to som potreboval vedieť. Ale zatiaľ neviem....Je tam nejaký rozdieľ? Dík.
Ivo Mašek (10205)|23.11.2010 17:09
Tak v praxi jsem to nezkoušel. Mám dva kablíky a oba 1.4. Takže nemám ani s čím porovnat.
Milan C (191)|23.11.2010 17:26
[quote=Ivo Mašek;309215]Tak v praxi jsem to nezkoušel. Mám dva kablíky a oba 1.4. Takže nemám ani s čím porovnat.[/quote]

Teoreticky by to malo byť lepšie vyskúšam....Inak díky.