Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FullHD XDCAM-EX kamera Sony PMW-EX1 s 3x1/2" Exmor CMOS

RomaneRoman (143)|30.3.2008 19:45
Důvod: aby sa pavelpod posral...
Pytkin (7947)|30.3.2008 19:53
RomaneRoman : co pouzivas na Downconverziu ? ci konkretne ten Declink ?
stayman (12393)|1.4.2008 13:27
Inak ten SD prevod je nic moc, akokeby z Vegasu :D Pouzil by som ProCoder, Carbon.
RomaneRoman (143)|1.4.2008 15:22
Důvod: aby sa pavelpod posral...
MIHI (940)|1.4.2008 17:56
Jen malá historka o kamerce a vůbec výrobcích SONY. Samotné natáčení s ní bylo parádní. Ostření, clona všechno se mi velmi líbí. Pak jsem to ale potřeboval stáhnout do Avidu. Takže zkonvertovat do MXF. Ke kameře bylo přiložené CD s programem, který má vlastně jen jedinou funkci (teda kromě toho že pracuje jako prohlížeč s dost mizerným náhledem) a to převod do MXF. A ejhle ono to nešlo, pořád to vyhazovalo chybové hlášky a nedokázalo to ani jeden klip převést do MXF. Už jsem z toho pomalu šílel až jsem na stránkách Soňáků zjistil, že si musím stáhnout novou verzi, protože verze přiložená ke kameře bohužel nefunguje.) Koho by to napadlo, že sw na CD přímo u kamerky bude nefunkční.))
No a pak ještě jedna podobná, teda skoro stejná. Už jsem dostříhal a potřeboval ten pořad vyhodit z Avidu na XDCAMový rekordér (PDW-F75). Udělal jsem vše podle návodu a ejhle při kopru bylo prvních 50 vteřin bez zvuku. Divný na tom ale bylo, že když jsem jel zrychleně nebo zpomaleně tak tam zvuk byl, ale při play ne. Tak jsem zase mlátil hlavou do zdi, zkoušel, hledal problém v Avidu... A ono se nakonec ukázalo že chyba je v tom XDCAMu, že firmware se kterým to bylo dodáno, prostě při exportu z Avidu vytvořil v těch prvních 50 vteřinách u každého okna RecStart Em stamp a proto asi nehrál při playi ten zvuk zato při přetáčení (respektive módu JOG/SHUTTLE) tyto značky ignoroval a zvuk hrál.
No kdo by to čekal že výrobky označené navíc jako profesionální budou mít takové (podle mě teda docela zásadní) chyby ve funkčnosti softwaru.
Tak to není jen že bych se chtěl vykecat, ale zároveň rada pro ty kdo s těmito přístroji přijdou do styku a budou mít stejný problém.
RomaneRoman (143)|1.4.2008 19:37
Důvod: aby sa pavelpod posral...
RomaneRoman (143)|1.4.2008 20:46
Důvod: aby sa pavelpod posral...
stayman (12393)|2.4.2008 21:36
[QUOTE=RomaneRoman;171356]ee procoder/carbon spolahlivo dodrbava tenke linie, vegas je nepouzitelny absolutne. Sam si to skus.. previest ten moj m2t a porovnat s mpg2 co som previedol, to SD DV je v appleDV, tak preto sa ti zrejme nespravne deinterlacuje[/QUOTE]

de-intelacing je OK, stym nemam problem si to pustit tak-ci onak, ide o dost slabe/stratene detaily a hlavne sum.
RomaneRoman (143)|3.4.2008 07:38
Důvod: aby sa pavelpod posral...
stayman (12393)|3.4.2008 08:41
presne, na to "trblietanie" som zabudol, to ma najviac serie na Vegase, ten to ma enormne, preto pouzivam radsej ProCoder, i ked ani tam pri vsetkych nastaveniach to nie je najlepsie, z tohto som fakt prekvapeny, niekedy musim urobit DC priamo v kamere, pretoze mam strihacku, co robi zatial len v Premiere a na slabsom PC, tak jej to davam v DV PAL 16:9 no a ked z toho spravim vysledne DVD, linky su stabilne a obraz je dokonca prekreslenejsi a ostrejsi, ako DVD priamo z HDV (vsetko v Carbone3 alebo v PC3).

Zbezne som to pozrel tu stranku, preferuju VD, ale do toho sa mi moc nechce, co este ine sw existuje?
Pave1 (4279)|3.4.2008 18:30
Tak jsem tu DC přes VD prubnul, tady je výsledek (kousek DV)

http://leteckaposta.cz/277083017

Co tomu říkáte? (já jsem celkem spokojenej).
V tom videu jsou i zpomalovačky, nejen ty zcela zjevný...

P.S. Jo, má to blbej PAR (4:3), ale při výpisu na DV se nastaví AR na 16:9 a je to v pohodě (pro náhled je dobrý VLC nebo MV2)
stayman (12393)|4.4.2008 00:57
Napis teda postup, ako do/z VD, skusim to. A PAR mas uplne v poriadku ;)
Pave1 (4279)|4.4.2008 01:24
Musíš přes Edius, ten z toho udělá "avi", což se dá poslat do VD. Tam dáš filtr resize, testuj, zkoušej :-) .

PAR se u mně v přehrávači automaticky nastavuje na 4:3, přitom je to 16:9. Samozřejmě je to jen "optická záležitost" přehrávání, záznam je na 720x576 správně (chybí jen správné info v hlavičce), ale i to by mělo být správně. Stačí to nastavit manuálně a vše je ok, jak jsem psal.
stayman (12393)|4.4.2008 03:37
[QUOTE=Pave1;171747]Musíš přes Edius, ten z toho udělá "avi", což se dá poslat do VD. Tam dáš filtr resize, testuj, zkoušej :-) .

PAR se u mně v přehrávači automaticky nastavuje na 4:3, přitom je to 16:9. Samozřejmě je to jen "optická záležitost" přehrávání, záznam je na 720x576 správně (chybí jen správné info v hlavičce), ale i to by mělo být správně. Stačí to nastavit manuálně a vše je ok, jak jsem psal.[/QUOTE]

A Vegas nevie AVI ? :eek: No ty si mi teda pomoc

A ten AR mas uplne v poriadku, asi mas daco zaprasene vo svojom systeme :D
Pave1 (4279)|4.4.2008 05:32
No, není "avi jako avi" (tady jde o HD verzi původního m2t), dělej si to ale koneckonců v čem chceš .-) .

Kdybys ale hledal postup, kterým jsem to konkrétně dělal (nejen) já, milý vševěde .-) , tak mrkni do toho pytkinova odkazu na DVinfo, kde je to (známé) srovnání různých způsobů.

Můžeš přidat další, přes tvůj oblíbený Vegas :D .
stayman (12393)|4.4.2008 06:04
[QUOTE=Pave1;171751]No, není "avi jako avi" (tady jde o HD verzi původního m2t), dělej si to ale koneckonců v čem chceš .-) .

Kdybys ale hledal postup, kterým jsem to konkrétně dělal (nejen) já, milý vševěde .-) , tak mrkni do toho pytkinova odkazu na DVinfo, kde je to (známé) srovnání různých způsobů.

Můžeš přidat další, přes tvůj oblíbený Vegas :D .[/QUOTE]

Ja som ziadny Pytkinov odkaz nenasiel, dalej co sa tyka toho tvojho postupu, tak si tu takisto ziadny nedal, takze potom na co si tu?

Aj tak ti nemam preco verit, ze to DV mas z VD, lebo sam mas problem jak s pochopenim veci (HD verziu m2t nepoznam!!!) tak s jej vysvetlenim, teda vysvetlenim postupu. Ak je to vsak nad tvoje sily, budem si to musiet spravit sam, v tom s tebou suhlasim a ver, ze nebudem mat s tym take problemy ako ty a samozrejme, ze vo Vegasiku ;) , akotak pozeram, ty musis pouzivat asi viac programov, aby si aspon nieco spravil, teda este som nic nevidel :D
Pave1 (4279)|4.4.2008 11:43
Sorry, byl to Roman, ne Pytkin (ten nick se mi líbí :-) ):

http://dvinfo.net/conf/showthread.php?t=70792

--------------------

Aj tak ti nemam preco verit, ze to DV mas z VD ...

- nevěř :-) .

Používám druhou metodu z odkazu a je to zatím nejlepší výsledek v sw DC, jaký jsem zaznamenal. Výstup z XH-A1 (HD režim) v m2t přes Edius vložím do (potřebně kvalitního) "avi" v HD.
Pokud to někoho (krom Staymana .-) ) zajímá, tak kouzlo úspěchu tkví právě v kvalitě toho prvního avi (tedy krom správně použitého filtru ve VD). Pak už to je snadné, byť se mohou vyskytnout nějaké okolnosti, např. s prokládáním. Ale to jsou maličkosti správného nastavení.
Pave1 (4279)|4.4.2008 11:50
P.S. Co mě mile překvapilo, je zcela perfektní kvalita mpeg2 (SD) vyrobeného z takto downkonvertovaného DV.

Je to ostré a prokreslené (tedy v rámci možností SD rozlišení mpeg2 .-) ), přitom se nikde nic netřepá (dobře vyhlazené), výsledek je po přepočtu do mpeg2 vysoce "stabilní" (obraz je naprosto klidný a je celkově velmi kvalitní, dle kvality zdroje v HD).
stayman (12393)|4.4.2008 12:32
[QUOTE=Pave1;171796]Sorry, byl to Roman, ne Pytkin (ten nick se mi líbí :-) ):

http://dvinfo.net/conf/showthread.php?t=70792

--------------------

Aj tak ti nemam preco verit, ze to DV mas z VD ...

- nevěř :-) .

Používám druhou metodu z odkazu a je to zatím nejlepší výsledek v sw DC, jaký jsem zaznamenal. Výstup z XH-A1 (HD režim) v m2t přes Edius vložím do (potřebně kvalitního) "avi" v HD.
Pokud to někoho (krom Staymana .-) ) zajímá, tak kouzlo úspěchu tkví právě v kvalitě toho prvního avi (tedy krom správně použitého filtru ve VD). Pak už to je snadné, byť se mohou vyskytnout nějaké okolnosti, např. s prokládáním. Ale to jsou maličkosti správného nastavení.[/QUOTE]

Aha, takze staci hocjake AVI ano? Pokud te zajima, ze pouze mne to zajima. \\/
stayman (12393)|4.4.2008 12:33
[QUOTE=Pave1;171800]P.S. Co mě mile překvapilo, je zcela perfektní kvalita mpeg2 (SD) vyrobeného z takto downkonvertovaného DV.

Je to ostré a prokreslené (tedy v rámci možností SD rozlišení mpeg2 .-) ), přitom se nikde nic netřepá (dobře vyhlazené), výsledek je po přepočtu do mpeg2 vysoce "stabilní" (obraz je naprosto klidný a je celkově velmi kvalitní, dle kvality zdroje v HD).[/QUOTE]

Sak to DV mas hrozne, ale stabilny Mpeg z toho moze byt, preco nie.
Pave1 (4279)|4.4.2008 12:34
Jinak k tvým dalším dvěma výtkám ještě drobně doplním:

- POSTUP nebyl popsán záměrně, jeho získání tak vyžaduje alespoň minimální "investici" snahy (byť je hodně usnadněný). Já porovnával asi deset možností (takřa celý den, v různých kombinacích a kvalitě výsledku) a nemám důvod to sem dávat "zcela zdarma" (někomu, kdo se neumí chovat).

- to samé platí pro ukázky (každý měsíc šmiknu asi 30 - 50 min, samozřejmě ve spolupráci s autorem, k tomu běžné on-line a různé částečné spolupráce, většího či menšího rozsahu).
S přáteli si posíláme upozornění na pěkný kousky v tv (dávat to sem na net nevychovancům, kteří se jen hloupě hádaj a neustále napadaj opravdu nemám zapotřebí, čest vyjímkám .-) ).
S XH-A1 jsem zatím natočil v létě jen pár cvičení (kromě drobných komercí), Vánoční trhy byly prvním kouskem víc ze stativu. Snad se letos něco zadaří (nekomerčně, pro radost), to je ale vždy i otázka času, který není nekonečný.

Snaž se, některé výsledky jsou prostě pracné, takže se musíš snažit i trochu sám. Klidně přes Vegas, já šel prostě jinudy (Virtual Dub jen vyžaduje "avi").

No, stačí, k malé odbočce kolem dc ...
stayman (12393)|4.4.2008 12:36
[QUOTE=Pave1;171806]Jinak k tvým dalším dvěma výtkám ještě drobně doplním:

- POSTUP nebyl popsán záměrně, jeho získání tak vyžaduje alespoň minimální "investici" snahy (byť je hodně usnadněný). Já porovnával asi deset možností (takřa celý den, v různých kombinacích a kvalitě výsledku) a nemám důvod to sem dávat "zcela zdarma" (někomu, kdo se neumí chovat).

- to samé platí pro ukázky (každý měsíc šmiknu asi 30 - 50 min, samozřejmě ve spolupráci s autorem, k tomu běžné on-line a různé částečné spolupráce, většího či menšího rozsahu).
S přáteli si posíláme upozornění na pěkný kousky v tv (dávat to sem na net nevychovancům, kteří se jen hloupě hádaj a neustále napadaj opravdu nemám zapotřebí, čest vyjímkám .-) ).
S XH-A1 jsem zatím natočil v létě jen pár cvičení (kromě drobných komercí), Vánoční trhy byly prvním kouskem víc ze stativu. Snad se letos něco zadaří (nekomerčně, pro radost), to je ale vždy i otázka času, který není nekonečný.

Snaž se, některé výsledky jsou prostě pracné, takže se musíš snažit i trochu sám. Klidně přes Vegas, já šel prostě jinudy (Virtual Dub jen vyžaduje "avi").

No, stačí, k malé odbočce kolem dc ...[/QUOTE]

Pockaj, takze za vsetko, co som tu necital, a zabera len miesto na serveri, ti ma niekto platit, alebo len ja?

A potom na co si tu, ked nepovies postup do diskusie???:eek: Sak kebyze sa to niekto pyta, tak to sem napises a citam to aj ja, ked chcem, no hej nie:eek: :eek: :eek:
stayman (12393)|7.4.2008 12:28
Roman, stiahni si novy CarbonCoder presne verziu 03.02.16.00, nemal by si mat s tym problem, ale ak nahodou, napis mi. Vie to vsteky XDCAMy a dokonca aj z P2 kariet natahovat streamy.
peco (772)|7.4.2008 13:25
[quote=Pave1;171747]Musíš přes Edius, ten z toho udělá [COLOR=red]"avi"[/COLOR][COLOR=black],[/COLOR] což se dá poslat do VD. Tam dáš filtr resize, testuj, zkoušej :-) .[/quote]

Nerobim v Ediuse, neviem ci dokaze frameservrovat, ale pokial HDV material exportujes z Ediusu do avi pomocou frameservera, tak potom by to mohlo byt OK. Ale ak HDV najskor prekodujes v ediuse do nejakeho avi, ktore nie je len produktom frameservera (alebo niecoho podobneho), tak to nebude najstastnejsie riesenie.

Ak ma byt vysledok naozaj vyborny, tak *.m2t treba podrobit len finalnej kompresii trebars do DV, alebo mpeg2 ale kazda medzikompresia bude na skodu.

Vidim dve moznosti downconvertu HDV(*.m2t) :

1. kvalitny resize do SD a nasledna ediatcia materialu SD v lubovolnom strihovom softe a finalny enkoding trebars do mpeg2 (pre potreby DVD-Video)

a. cez DGMPGDec a jeho frameserver dostanem *.m2t do VD, kde urobim resize na SD
b. vystup z VD frameservrujem do *.avi (vdr) a mozem nacitat do lubovolneho editacneho softu
c. ak editacny soft nevie nacitat vystup z VD, tak si pomozem pomocou avisynth
d. enkoding do mpeg2

VD mozem vylucit uplne, pretoze mi postaci Avisynth. Vystup z DGMPGDec nacitam priamo cez Avisynth a jeho skript do mnou zvoleneho editacneho softu a resize urobim pomocou resize filtra priamo v Avisynthe.

2. editacia *.m2t v lubovolnom strihovom softe (ktory to ale zvladne) a nasledny kvalitny resize do SD a enkoding trebars do mpeg2.

a. editacia *.m2t napr. vo Vegas8 (strih, filtre, efekty)
b. vystup z Vegas8 cez frameserver do *.avi a nacitanie do VD a resize
c. vystup z VD frameservrujem pre enkoder do mpeg2
d. enkoding do mpeg2

Samozrejme namiesto VD mozem pouzit aj Avisynth.
radek.cr (24)|12.4.2008 21:44
Zpět k tématu: Zde nová XDCAM-EX kamera PMW-EX3:
pmw-ex3-back-1920.jpg pmw-ex3-front-1920.jpg
Pave1 (4279)|14.4.2008 22:40
Dneska jsem koukal v bedně na kluky v akci (točené jsou XDCAM ex)

a vypadalo to celkem dobře. Detaily nádherný, exteriery či synagoga v Plzni, vše pěkné obrázky. V celcích s lidma jsem jen přemýšlel, jestli ostřil manuálně nebo autofokusem, ale možná je to vliv dc.
clee (6592)|17.5.2008 12:27
moje dojmy z ex1:

vybornej objektiv, konecne moznost i normalniho ostreni, ne jen nekonecnej krouzek, trafo taky krasne citlivy o ovladani clony nemluve
genialni displej, z toho sem fakt hotovej
ohromny moznosti nastaveni, prehrsel formatu, snimani na dlouhou zaverku apod. vychytavky
no a docela me prekvapila kvalita zaznamu, fakt dost dobra o kvalite snimani nemluve

no a k zaporum
nepouzitelna jako kamera do ruky, pac po chvili mate pocit ze vam praska zapesti, otocnej uchyt kamery totiz trci z tela ven, tudiz cela vaha je vlevo, bez ramenni operky nebo neustalyho drzeni obema rukama je to nepouzitelny, treba ostrit a clonit si behem toceni z ruky je docela hc, ale teda ten otocnej uchyt zas musim pochvalit, kdo chce tocit treba od vyse pasu a nevyhovuje mu zehlicka tak tohle je docela husty.
no a ex1 uklada do souboru mp4, mam fungl novou verzi fcp (6.0.3) a k tomu je jeste potreba soft od sony xdcam transfer kterej zkopiruje media z karty a prekope je do movu (bez rekomprese), jako rozhrani se pouziva usb a maximalni mnou dosazena rychlost kopirovani z 8gb sxs byla 1.3RT (35mbit vbr, tocili jsme do 720p/50), takze nic moc...

ale jinak na nataceni je to dost v pohode kamera s peknym obrazem a zacina disponovat takovejma funkcema co driv mely fakt akorat velky cinealty, tenhle prcek se pysni prave timhle logem :)
jibarr (792)|17.5.2008 12:46
Stejný problém s držením má i ta jejich V1. Jakmile pustíš kameru levou rukou, tak se přetočí. Má opěru o dlaň do oblouku. Se světlem se bez obouruč už vůbec nedá.
Jak se EX tváří za běžného světla v interiérech ??
clee (6592)|17.5.2008 12:53
int sem nezkousel, mam jen exteriery ze steadicamu, reknu kameramanum at neco natocej...
jibarr (792)|17.5.2008 13:00
To by bylo dobrý. Něco krátkýho na ukázku.
Pave1 (4279)|18.5.2008 14:51
[QUOTE=jibarr;177644]To by bylo dobrý. Něco krátkýho na ukázku.[/QUOTE]

Mrkni na čt na ty kluky v akci, ty se točí XDCAMem celý.

Jinak dobrá recenze, clee, co tvůj "celkový dojem" (pocit) z výsledného obrázku (je to tvrdé/měkké, barvy jsou přirozené a příjemné nebo mají nějaký "počítačový look" apod), nejaké odlišnosti "od normálu" .-)? Přece jen jsou ty cmosy nová technologie, docela mě zajímá, jak výsledek z nich vidí lidi třeba v postprodukci atd.
clee (6592)|18.5.2008 18:12
barvy mi prijdou hodne syty, na 720p to neni ani mekky ani tvrdy, takovej neutral, ale ma to uzasny podani barev, tocili jsme na uplne zakladni nastaveni s vypnutejma vsema obrazovejma funkcema, pac sem chtel vsechen grading nechat na postprodukci coz se vyplatilo, prijde mi ze to ma lepsi barevnej rozsah, kdyz hodne pritahnu kontrast, matros treba ze z1 zacne mapovat, tady je to v pohode (pouzivam fcp, render do apple prores422)
Pave1 (4279)|18.5.2008 19:46
Dík za info, já fcp nepoužívám (ale u nás je jich hodně na grafice), tak ten "prores422" nijak neznám.

Kluci se šmikaj na avidu v HD (avid na to má DNxHD kodek http://www.avid.com/resources/whitepapers/dnxhd.pdf ), opravdu záleží na nastavení kamery a vkusu kameramana. Na druhou stranu se to dál nijak složitě nekoriguje (jen drobné korekce, žádné umělecké ladění), takže to musí točit pokud možno "načisto".
clee (6592)|18.5.2008 22:39
v tv se moc nebarvi, taky to podle toho tak vypada, z tyhle kamery to taky vypada jako cetnicky humoresky, ja bych bez gradingu nic ven nepustil...
stayman (12393)|18.5.2008 22:43
Staci, ked si zase stracis hlavu do hajzla, mozno ta uz nevytiahnu a nebudes musiet riesit trapne humoresky.
Pave1 (4279)|18.5.2008 22:49
Bohužel, reálný rozpočet téhle "kulturně-kulinářské" publicistiky ti "filmové pojetí korekcí" nezaplatí. Ono se taky pořád nedá koukat na "bijákový obrázky", tv má též nějaký "svůj rukopis".
clee (6592)|19.5.2008 16:44
mam ex1 doma tak vecer hodim naky ukazky...
clee (6592)|19.5.2008 16:46
btw filmovy pojeti korekci od tv serialu ani necekam, staci pritahnout kontrast, ubrat lows a poslat to zlehka do naky barvy, kolikrat staci na celou jednu scenu narvat stejnej filtr a hotovo, otazka dvou hodin takhle udelat 50 minut sestrihu, teda aspon ve fcp :D
stayman (12393)|19.5.2008 17:07
Vo Vegase este lepsie a rychlejsie.:-R
Pave1 (4279)|19.5.2008 18:24
[QUOTE=clee;177888]btw filmovy pojeti korekci od tv serialu ani necekam, staci pritahnout kontrast, ubrat lows a poslat to zlehka do naky barvy, kolikrat staci na celou jednu scenu narvat stejnej filtr a hotovo, otazka dvou hodin takhle udelat 50 minut sestrihu, teda aspon ve fcp :D[/QUOTE]

Právě, že takhle to nejde. Seriály (všechny) mají plnohodnotné korekce (musí se korigovat záběr po záběru, na "jedno nastavení" se to opravdu sjet nedá, to bohužel .-) ).

"Publicistika" pak na speciální korektor s korekcema záběr po záběru prostě nemá prostředky (seriály jsou úplně jiná třída), jen se "rovná" výsledek tak, aby byl jasově (a barevně v limitech možností) vyrovnaný. I tak mají chlapci honičku jak hrom, musíš jít ale opravdu záběr po záběru, u 25min dílu je i 400 střihů. Běžný NLE není na korekce nijak optimalizovaný (komfort specialních korektorů je asi 20x vyšší, kvalita výsledku je řádově nesrovnatelná), navíc reálie běžného provozu (kvalita osvětlení místností, žaluzií, kvalita a stáří moniorů atd) to vše dál problematizují. Na jednu korekci uděláš někde možná pět záběrů, když máš štěstí, a "lehce to celé šoupnout do nějaké barvy" znamená tak leda mít v půlce záběrů z pleťovky "fialovozelenou" mazanici, a to ZCELA brutální, osobně to mám odzkoušené :D :D .
clee (6592)|19.5.2008 19:15
no ja taky barvim zaber od zaberu, ale zrovna u typu everyday serialu nebo i uslintanejch humoresek by co filtr to scena fungoval jak prd, pokud je pokazdy spravne vyrovnana bila ovsem :D za chvili hodim ty screeny, neco sem ted zkousel...
Pave1 (4279)|19.5.2008 19:37
My na korekce máme speciální profi korektor, je to řešení v porovnání s NLE korektorem na zcela jiné úrovni. Publicicistika bývá občas nevyrovnaná, u seriálů jde o "filmově pojaté natáčení", tam jde spíš o různé světlo (tamní kameramani opravdu nemají problém s ovládáním kamery, profi korekce pak mají kvalitu, o které se leckomu opravdu nesní .-)).
Připomínky k obsahu nemá cenu komentovat, profesionál ví, že "tv seriály" mají vysokou sledovanost i reprízovatelnost, tomu odpovídají i ty investice (shazovat to může jen laik, který není zorientovaný v oboru :-) ). S běžnou publicistikou se to nedá srovnávat, tam je úplně jiný styl natáčení.

Ale nechme tuhle debatu lidem, kteří se v ní vyznají :-) .

P.S. Osobně seriály teda nesleduju, pro mne točí Simír a podobní akčňové .-) , ale humoresky šly (krom těch posledních, který stály za h.)
clee (6592)|19.5.2008 19:52
no pac je rezirovala mlada....


slibeny screeny, na video nemam ted plac...

http://clee.czweb.org/ex1/screen10.png
http://clee.czweb.org/ex1/screen20.png
http://clee.czweb.org/ex1/screen30.png
http://clee.czweb.org/ex1/screen40.png
http://clee.czweb.org/ex1/screen50.png
http://clee.czweb.org/ex1/screen60.png

musel sem to delat v hdv (1440x1080), pac sem tu nenasel usb kabel

vsechno je to na uplne otevrenou clonu, exteriery s ND2, 1/60", interiery osvetleny jen z okna a z druhy strany pruhledem pres druhou mistnost...
stayman (12393)|19.5.2008 21:10
Hmm, moare, aberacia, skoda:-(
Pave1 (4279)|20.5.2008 02:41
NA teleti aberuje každá druhá kamera (včetně těch mnohem dražších .-) ) , ten interier v šeru a poslední screen jsou ale pěkný. Dík za ukázku.
stayman (12393)|20.5.2008 04:06
[QUOTE=Pave1;177935]NA teleti aberuje každá druhá kamera (včetně těch mnohem dražších .-) ) , ten interier v šeru a poslední screen jsou ale pěkný. Dík za ukázku.[/QUOTE]

A kto hovori o tele aberacii??? :eek: Ty si riadne slepy, ked nevidis ani na tom balkone a ani na okne. Navyse ak je toto obraz zo spickovej kamery, tak to su moje HC1 zlate. Myslim, ze najlepsia volba kamery je stale FX1/Z1.
Pave1 (4279)|20.5.2008 20:37
Ztuhlinky klamou, já znám XDCAM nejen z nich .-) .
stayman (12393)|20.5.2008 21:22
Ano? Tak dajnejake :D
Pave1 (4279)|20.5.2008 21:26
Vždyt jsem ti psal, mrkni na čt na kluky v akci, točí se XDCAmem. Můžeš porovnay video, byť po DC.

Trochu samostatnosti by ti neškodilo, stahovat ti to nebudu :-) .
stayman (12393)|20.5.2008 22:47
[QUOTE=Pave1;178039]Vždyt jsem ti psal, mrkni na čt na kluky v akci, točí se XDCAmem. Můžeš porovnay video, byť po DC.

Trochu samostatnosti by ti neškodilo, stahovat ti to nebudu :-) .[/QUOTE]

Boze ty si asi nedorobeny. Sam tu pises, ze "Ztuhlinky klamou, já znám XDCAM nejen z nich .-)" tak chcem vediet ake mas skusenosti ty a nie nejaka CT, co je normalny PAL :-k ja chcem vediet moznosti tej kamery vo full rozliseni a nie nejakeho DC, ktore som samozrejme vyriesil aj bez tvojej pomoci ;)