Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVD HDD Panasonic DMR-EX77EP-K

Lark (365)|7.2.2008 11:46
[QUOTE=dejl;164713]dobry den,
chtel jsem se zeptat: po nahrani poradu se mi nesmazou ze seznamu pro nahravani a v poslednim sloupecku se objevi (!) vykricnik. po vypnuti pristoje je stale v pohotovostnim rezimu (sviti na nem symbol hodin), i kdyz je vse uz nahrane (a tedy by nemel nic nahravat). nahravam pomoci vps-pdc. (pozn.: taky mam typ panasonic dmr-eh67).
dekuji za jakekoliv info.
dejl[/QUOTE]

V programátoru máš nejspíš místo datumu nastavené nahrávání na některý den v týdnu (nebo víc dnů). Pak se ti taky objeví na konci tabulky možnost "Přepis". Pokud zapneš přepis, přepisuje se stejný pořad a nezakládají se další. Používám to třeba pro TV noviny. :-E
Burr (27)|7.2.2008 18:52
Zdravím všechny.Majitelem tohoto stroje jsem jen chvíli,zatím spokojenost.Nějak ale nemůžu najít funkci time shift.Neporadí někdo zkušenější? Na starém rekordéru nebylo třeba nic zapínat,automaticky hned nahrával. U Panáka jsem nějak bezradný.Díky moc za rady.
Victor77 (118)|7.2.2008 19:48
Když stiskneš REC a pak PLAY, bude efekt úplně stejný. Nebo je funkce time shift v něčem jiná?
hlavsar (18)|11.2.2008 15:04
[QUOTE=Carlosik;163942]Ahoj,
mám DMR-EX87 a zajímalo by mne, jak zamezit zobrazování a hlavně nahrávání informačního okna "Slabý signál" při digitálním příjmu. Domníval jsem se, že od toho je nastavení Displej - Šedé pozadí (strana 67 návodu) ale nemá to vliv :-([/QUOTE]

Dobry den, minuly tyden jsem zakoupil Panasonic DMR-EX77EP,ale zatim jsem na to neprisel a docela me dana hlaska stve. Je zde nejaky majitel tohoto pristroje, ktery vi jak na to? Predem diky za radu....
rkonf (4)|14.2.2008 07:37
Ahoj! Je nějaký způsob, jak v tomto přístroji přehrát záznam ve vysokém rozlišení? Zkoušel jsem nějaké traileiry v HD kvalitě v DivXu a neuspěl.
venca68 (3)|17.2.2008 16:43
Ahoj. Mám tento rekordér a narazil jsem opakovaně na následující jev. Při nahrávání z TV program NOVA, analogový signál kabelovky UPC, občas vypadne zvuk na cca 1-10 s, tak 5-10x během programu 60-90 min. Výpadky jsou vždy ve shlucích, tj. kus v pohodě, pak několik výpadků a zase pohoda. Při přímém sledování TV jsem je nezaznamenal; při nahrávání jiného kanálu taky ne.
Nesetkal se s tím tady taky někdo? Díky za info.
Lark (365)|18.2.2008 10:30
[QUOTE=rkonf;165787]Ahoj! Je nějaký způsob, jak v tomto přístroji přehrát záznam ve vysokém rozlišení? Zkoušel jsem nějaké traileiry v HD kvalitě v DivXu a neuspěl.[/QUOTE]

Bohužel není. :-((( (řešením je PC)
Lark (365)|18.2.2008 10:48
[QUOTE=venca68;166138]Ahoj. Mám tento rekordér a narazil jsem opakovaně na následující jev. Při nahrávání z TV program NOVA, analogový signál kabelovky UPC, občas vypadne zvuk na cca 1-10 s, tak 5-10x během programu 60-90 min. Výpadky jsou vždy ve shlucích, tj. kus v pohodě, pak několik výpadků a zase pohoda. Při přímém sledování TV jsem je nezaznamenal; při nahrávání jiného kanálu taky ne.
Nesetkal se s tím tady taky někdo? Díky za info.[/QUOTE]

Nevím jestli dobře chápu "Při přímém sledování TV jsem je nezaznamenal" je to ve stejnou dobu jako nahrávání? Zkusil bych na TV sledovat současně nahrávaný kanál z tuneru TV, a pak z tuneru rekordéru? Pak by se dalo usoudit, kde ten problém vzniká. :-I
venca68 (3)|18.2.2008 12:48
to Lark: Tohle přesně plánuji... :) Při sledování přes tuner TV je vše ok. Sledování přes tuner rekordéru chystám. Problém je v tom, že výpadků je relativně málo a času na dlouhodobé paralelní sledování taky. Takže sledovat budu a současně s tím jsem lovil ve fórech, nich neulovil a zkusil se přeptat.
Carlosik (9)|20.2.2008 15:19
[QUOTE=hlavsar;165466]Dobry den, minuly tyden jsem zakoupil Panasonic DMR-EX77EP,ale zatim jsem na to neprisel a docela me dana hlaska stve. Je zde nejaky majitel tohoto pristroje, ktery vi jak na to? Predem diky za radu....[/QUOTE]

Tak se bohužel obávám, že to nejde vypnout. Je to smutné, obzvlášť když obraz je jakž takž dobrý - alespoň na jedno podívání a následné smazání. Zbývá pokus s citlivější anténou a nebo vyčkání zvětšení výkonu multiplexu :-(
kacik (9)|21.2.2008 15:02
Po automatickém naladění stanic bych chtěl změnit jejích pořadí.Jak na to.Jedná se o analog.Děkuji
Victor77 (118)|21.2.2008 16:32
Editace profilů (návod k obsluze strana 69). Výběr profilu se pak provádí na ovladači tlačítkem STATUS a modrým tlačítkem (tohle jsem v návodu nikde nenašel :-( )
Victor77 (118)|22.2.2008 11:27
Nevím, jestli to už někdo zmiňoval, tak se případně omlouvám za duplicitu, ale včera jsem si trochu hrál s titulky pro DivX, tak se chci podělit s praktickými poznatky.
Písmo je sice malé, ale díky tomu se na jeden řádek vejde až 62 písmen. Další písmena se přesunou do nového řádku, ale odřádkování je inteligentní, tedy po celých slovech. K dispozici jsou čtyři řádky, což je taky docela nadstandard. Všechna písmena s diakritikou (včetně přehlasovaných) zobrazuje správně. Ve srovnání s přehráváním na PC se titulky objevují o trochu později, ale rozdíl není velký. Subjektivně tipuju tak o půl vteřiny.
pformanek (14)|22.2.2008 12:49
[QUOTE=Carlosik;166480]Tak se bohužel obávám, že to nejde vypnout. Je to smutné, obzvlášť když obraz je jakž takž dobrý - alespoň na jedno podívání a následné smazání. Zbývá pokus s citlivější anténou a nebo vyčkání zvětšení výkonu multiplexu :-([/QUOTE]


Zkoušel si vypnout "Hlášení na displeji" na straně 67?
majsta (2)|26.2.2008 08:09
[QUOTE=venca68;166138]Ahoj. Mám tento rekordér a narazil jsem opakovaně na následující jev. Při nahrávání z TV program NOVA, analogový signál kabelovky UPC, občas vypadne zvuk na cca 1-10 s, tak 5-10x během programu 60-90 min. Výpadky jsou vždy ve shlucích, tj. kus v pohodě, pak několik výpadků a zase pohoda. Při přímém sledování TV jsem je nezaznamenal; při nahrávání jiného kanálu taky ne.
Nesetkal se s tím tady taky někdo? Díky za info.[/QUOTE]

Ahoj,

zaregistroval jsem přesně to samé chování. Bohužel je přístroj u rodičů, takže nemám moc možnost si s tím hrát. Kdyby si zaznamenal nějaký pokrok, tak prosím napiš. Díky. m
RICI (222)|29.2.2008 11:19
Zdar, nez to budu zapojovat, rad bych se dotazal majitelu, zda pouzili standardne prilozene koax kabely, vypadaj totiz dost lacine (narozdil od luxusne vyhlizejiciho HDMI kablu). Jsou vyhovujici, nebo je potreba porizovat kvalitnejsi?
venca68 (3)|29.2.2008 20:38
[QUOTE=majsta;167291]Ahoj,

zaregistroval jsem přesně to samé chování. Bohužel je přístroj u rodičů, takže nemám moc možnost si s tím hrát. Kdyby si zaznamenal nějaký pokrok, tak prosím napiš. Díky. m[/QUOTE]

Můžeš mi prosím napsat, jestli se to u Tebe taky týkalo Novy a kabelovky (přímo UPC?) Protože já sám se moc na TV nedívám, taky nemám moc možností si hrát. A Ti, co to pozorují, zase nejsou schopni výsledky pozorování nějak logicky sumarizovat. ;) Zatím jsem jednou při sledování přes tuner rekordéru pozoroval výpadek nejen zvuku ale i obrazu. Při rychlém přepnutí na tuner TV bylo vše ok, při přepnutí zpět výpadek dosud trval. V nahrávce šlo ale vždy jen o výpdek zvuku.
Zatím se snažím sledovat a hledat zákonitosti, případně hledat nějaké info na netu. (Nesnáším chyby, které se objevují zcela náhodně a není možné je cíleně reprodukovat. :( )
Lark (365)|29.2.2008 23:47
Tak mě napadá, nemohla by to dělat menší citlivost a kvalita vstupního dílu u rekordéru vůdči TV? Jakou máte sílu a kvalitu signálu? Já jsem zatím zaregistroval jen několik výpadků na TV u Primy, ale vždy to bylo v momentě, když jsem nenahrával, takže nelze nic posoudit. Zjistit souvislosti bude asi pořádný problém.
Přeju hodně trpělivosti a držím palce.
majsta (2)|4.3.2008 12:01
Stává se to jenom na Nově a nejedná se o kabelovku - normální střešní anténa. Signál je dobrý, zvuk vypadává pouze při nahrávání, při sledování tam prý je. Zatím věřím a doufám, že se to vyřeší příchodem dvb-t.
cejma (2)|5.3.2008 08:02
Prosím o radu. Jsem pár týdnů celkem spokojeným majitelem tohoto rekordéru ve spojení s TH-37PX70 (propojení přes HDMI a Scart), jen mám pořád problémy s poměrem stran obrazu. Při sledování širokoúhlého vysílání na TV (analog z kabelovky) je obraz správně přes celou obrazovku (na TV nastaven ASPECT na "automatický"). Pokud toto vysílání nahraji, při přehrávání zůstávejí nad a pod obrazem černé pruhy a na TV musím použít ZOOM. Prosím poraďte.
antena01 (6)|5.3.2008 13:47
Zdravím, lidičky,
mám "87" pár týdnů, vesměs spokojenost, jen to občasné přenastavování parametrů přez menu je obtěžující. Ale nyní jsem pomocí DVD-RAM dal nějaké tituly do PC a k mému úžasu načte VDub rozlišení pouhých 325x288 !!!! Přitom ostatní je OK - tedy poměr 4:3, 25000fps; i audio je OK.
Chci se zeptat v čem je chybička? Jde o záměr výrobce nebo nějaké špatné nastavení ? Když si opět pročítám toto vlákno tak jsem koukal na zprávu od JM252485 někde na 3tí stránce - on načetl taky ve VDubu, ale on měl rozlišení 720x576 !! SIC!!
Poradí někdo.
Dík.
TomOv (26)|5.3.2008 15:24
[QUOTE=cejma;168126]Prosím o radu. Jsem pár týdnů celkem spokojeným majitelem tohoto rekordéru ve spojení s TH-37PX70 (propojení přes HDMI a Scart), jen mám pořád problémy s poměrem stran obrazu. Při sledování širokoúhlého vysílání na TV (analog z kabelovky) je obraz správně přes celou obrazovku (na TV nastaven ASPECT na "automatický"). Pokud toto vysílání nahraji, při přehrávání zůstávejí nad a pod obrazem černé pruhy a na TV musím použít ZOOM. Prosím poraďte.[/QUOTE]

Myslím že to bude problém TV. Mám LCD Panasonic a chová se stejně. Přes HDMI černé pruhy zůstávají, přes SCART se obraz automaticky roztáhne.
jogurt (32)|5.3.2008 17:25
Antena01: Jakou kvalitu záznamu máš na rekordéru nastavenou ? Já běžně nahrávám SP, pak to zkopíruji na DVD-RW a pak šup s tím do PC - a ve VirtualDubu mám plný PAL 720x576.
antena01 (6)|6.3.2008 09:33
[QUOTE=jogurt;168186]Antena01: Jakou kvalitu záznamu máš na rekordéru nastavenou ? Já běžně nahrávám SP, pak to zkopíruji na DVD-RW a pak šup s tím do PC - a ve VirtualDubu mám plný PAL 720x576.[/QUOTE]

No právě že používám taky SP. Ale dle mého úsudku by tento parametr nastavení neměl mít žádný vliv na rozlišení ( přeci PAL 720x576 by měl být i takto uloženej ), ale spíš na datový tok. ( čím nižší datový tok, tím se toho na dané medium vejde více za zhoršených podmínek - ať už pro koukání nebo následné zpracování )
Jestli tu není vliv použitého nosiče - respektive typu záznamu na něj. U DVD-RW se používá standart zápisu DVD-video ( kde je dáno pevně 720x576 atd atd ) no a u DVD-RAM se mě zapisuje jeden "surový soubor" ( plus dva pomocný ) - tedy to co je uloženo na HDD - lepší možnosti pro editaci v PC. Právě proto jsem použil DVD-RAM. No a veškeré prográmky ( jako GSPot 2.7, MediaIfo, VirtualDub, Womble, Canopus Procoder 2 ) podaly info 352x288 !!!
Maximálně mě napadá, že je nějaká chybička v tuneru a bere to jen jeden půlsnímek -tomu by odpovídalo i zjištěné rozlišení, které je poloviční oproti PAL 720x576 ( beru v potaz i hraniční nastavení od výrobce kdy chybí celkem 16 řádků - už to tu někdo zmiňoval ) . ALE HNED MI DOŠLO, ŽE TO JE BLBOST - protože by bylo rozlošení 352x576 - zmizely by řádky, ale sloupce by měly bejt zachovaný.
Asi nejdřív udělám záznem ve všech režimech jak z tuneru tak z kamery, opět dám na DVD-RAM a prohlídnu v PC jak to jeví. Počítám že v pondělí budu vědět co a jak. No a potom samozřejmě písnu závěr.
Dík za každej názor.
Lark (365)|7.3.2008 23:18
Pro řenos do PC používám DVD-RAM taky, ale ještě se mi nestalo, že bych měl jiný formát než 720x576. Asi bych to hledal v nastavení dalších parametrů záznamu. Pro záznam používám taky SP, ale další nastavení, která by s tím mohla souviset teď z hlavy nevím. Až se k tomu dostanu, zkusím na to mrknout.
Mě zase trápí jiná věc. Když na DVD-RAM uložím několik samostatných pořadů (najednou i jednotlivě, postupně), tak se uloží všechny do jednoho souboru. Dokonce i když mají rozdílný poměr stran (4:3; 16:9). Neví někdo jak to řešit, aby každý pořad byl v samostatném souboru?
Lark (365)|7.3.2008 23:33
Pro řenos do PC používám DVD-RAM taky, ale ještě se mi nestalo, že bych měl jiný formát než 720x576. Asi bych to hledal v nastavení dalších parametrů záznamu. Pro záznam používám taky SP, ale další nastavení, která by s tím mohla souviset teď z hlavy nevím. Až se k tomu dostanu, zkusím na to mrknout.
Mě zase trápí jiná věc. Když na DVD-RAM uložím několik samostatných pořadů (najednou i jednotlivě, postupně), tak se uloží všechny do jednoho souboru. Dokonce i když mají rozdílný poměr stran (4:3; 16:9). Neví někdo jak to řešit, aby každý pořad byl v samostatném souboru?
Lark (365)|7.3.2008 23:37
Omlouvám se, ale zadrhlo se odesílání příspěvku a já byl rychlejší 9-)
jogurt (32)|10.3.2008 15:26
Lark : Zkus použít DVD-RW, každý pořad se tam uloží jako samostatný VOB.
Lark (365)|10.3.2008 20:50
Díky za tip, ale to vím. Mě jde ale právě o DVD-RAM a nemůžu pochopit, když na něj lze ukládat jako na disk jakékoli samostatné soubory libovolných formátů, proč to ten panák slepuje do jednoho :eek:
antena01 (6)|12.3.2008 13:53
Tak jsem se konečně dostal k jakémusi podrobnějšímu testování a jsem tak trochu na vážkách cože se to děje:
když nahraju na HDD v SP modu a pak dám vysokorychlostní kopii, na DVD-RAM pak je uložen obraz v rozlišení 352x288;
když ale z HDD dám zkopírovat na DVD-RAM v SP modu je obraz uložen v rozlišení 720x576 . SIC!!
Předpokládám že na HDD je surový záznam, ale pak je tedy uložen v přepočtené podobě rozlišení??
To by znamenalo, že se rozlišení obrazu při ukládání na HDD a pak při expedicí na DVD-RAM opět přepočítává ??!! A tedy i reenkoduje??
Jelikož nebyl dostatek času, nezkusil sem uložit vysílání přímo na DVD-RAM a ani nahrávku z miniDV kamery - opět buď přímo na DVD-RAM, nebo s přeuložením na HDD.
Jsem zvědav co vyjde za výsledky.

Bohužel jsem nikde nesehnal info o vnitřním zpracování při výše uvedených cestách pořízení záznamu na DVD-RAM.
U DVD-+W,RW je to celkem jasné - manuál říká - data jsou ve formátu DVD-Video - což je jasně daný rastr 720x576. Ale opět jsou to vypočítané hodnoty??!! Viz úvaha o kopii z HDD ve vysokorychlostním kopírování ( což by měla být kopie 1:1 ) a o kopírování rychlostí v modu SP.

Buď jsem četl namuál mezi řádky, nebo je výrobce skoupí na info, ale zdá se mi to chaotický.

Každopádně se nepředpokládá, že by tento stroj sloužil k ukládání záznamu pro pozdější zpracování v PC, ale na druhou stranu se asi nikomu nechce ovládat PC s TV kartou ( přitoom zachytávat vysílání ), na výstupu mít TV a sledovat program (vliv subjektivního přístupu ke sledování monitoru PC nebo TV ) a k tomu poslouchat ševelení větráků v PC. Nicméně jsou pořady vhodné k zachycení a zpracování, ale kvůli nim si nehodlám doplňovat PC o TV kartu a zvyšovat chaos v prodrátování všech komponentů.

Jestli je v něčem blbost, tam mě kdokoliv opravte.
Lark (365)|12.3.2008 23:34
[QUOTE=antena01;168972]Tak jsem se konečně dostal k jakémusi podrobnějšímu testování a jsem tak trochu na vážkách cože se to děje:
když nahraju na HDD v SP modu a pak dám vysokorychlostní kopii, na DVD-RAM pak je uložen obraz v rozlišení 352x288;
když ale z HDD dám zkopírovat na DVD-RAM v SP modu je obraz uložen v rozlišení 720x576 . SIC!!


Jestli je v něčem blbost, tam mě kdokoliv opravte.[/QUOTE]

Nevím kde je chybka, ale já ukládám na HDD v SP, pak vysokorychlostní kopie na DVD-RAM a v PC to mám v rozlišení 720x576. Zkusil bych prohlédnout, případně vyzkoušel nastavení pro záznam na HDD.
Victor77 (118)|15.3.2008 12:07
Nedávno jsem si koupil přílohu Blesku: DVD - Asterix a Vikingové. Přehrály se všechny počáteční upoutávky a naběhlo TOP MENU. Hrála hudba, běžela animace, jenže dál už nešlo dělat nic, protože chyběl kurzor, kterým bych v menu jednotlivé položky vybíral. Na jiném DVD přehrávači bylo ale všechno v pořádku. Máte někdo podobnou zkušenost, že nešlo přehrát DVD, které na jiném přehrávači hrálo?

EDIT: samozřejmě mám na mysli nepoškozené originálky.
kacik (9)|16.3.2008 16:57
Spojím DVD s TV scart kabelem za 50 kč nebo za 30 kč nebo za 600 kč/stejná délka/.Jaký bude rozdíl v kvalitě obrazu na TV ?
Má někdo praktické zkušenosti?Dík
teplitz (251)|17.3.2008 11:40
Rozdíl může být markantní a také nemusí /u laciných kabelů do 100 Kč/ Pokud koupíš kabel nad 300 Kč /1,5 metru/, neměl by se vyskytovat problém s rušením signálu jak obrazového, tak zvukového. Tyto kabely jsou vícenásobně stíněny, jsou silnější a celkově jsou kvalitněji zpracovány. Na druhou stranu je hovadina, dávat za SCART kabel /3 metry/ více jak 1000 Kč - můj názor.
jogurt (32)|17.3.2008 14:18
Kacik : Měl jsem připojený TV levným kabelem SCART (hama ?) - neustálé problémy, duchy, přeslechy v obraze a pod. Pak jsem koupil dražší (a tlustší) SCART kabel a všechny problémy byly pryč. Pokud nejsou jednotlivé vodiče stíněné (levný kabel), nemá vůbec cenu to kupovat.

Antena01 : Pokusně jsem natočil z ČT2-analog Červeného trpaslíka na HDD, režim SP. Potom zkopíroval na DVD-RAM ve vysokorychlostním režimu. V počítači VDub hlásil rozlišení 720x576! Někde děláš chybu. Co zdroj - nahráváš z analogového nebo digit. tuneru ?
spojmont (4)|18.3.2008 20:04
Naprostá pravda - stejná zkušenost!
spojmont (4)|18.3.2008 20:05
[QUOTE=jogurt;169548]Kacik : Měl jsem připojený TV levným kabelem SCART (hama ?) - neustálé problémy, duchy, přeslechy v obraze a pod. Pak jsem koupil dražší (a tlustší) SCART kabel a všechny problémy byly pryč. Pokud nejsou jednotlivé vodiče stíněné (levný kabel), nemá vůbec cenu to kupovat.
[QUOTE]



Naprostá pravda - stejná zkušenost!
martykula (9)|22.3.2008 09:07
Mám takovou zajímavost. Když se dívám na něco na Nově (např.zprávy) tak tv mi sama roztáhne obraz přes celou obrazovku přes vysílací signal Wide. Funguje to i když se dívám přes dvd tuner. Když ale nahraji ty zprávy na hdd a pak pustím tak nahořě a dole již jsou na tv černé pruhy a obraz se roztáhne až po chvíli ale ne na wide ale automatický režim.Znamená to že rekorder ten visílací signál wide neumí nahrát nebo mám něco špatně nastaveno na rekordéru. Dík za radu.
skaut (66)|22.3.2008 11:47
Funkci "Záznam s vys. rychl. kopírování" dej na Vypnuto a bude vše v pořádku. Pokud je tato funkce zapnutá, tak se na HDD nenahrává formát obrazu tak jak je vysílán, ale tak jak je nastaven v "Formát pro záznam" a tam je 4:3. Pozor vypnutím této funkce přijdeš o možnost kopírovat z HDD na DVD vysokou rychlostí, ale pouze 1:1. Já to řeším DVD-RAM, tam to jde v pohodě.
martykula (9)|22.3.2008 12:56
Dík moc za radu funguje. Ještě bych měl jeden dotaz jestli Ti Wide funguje i u ČT1,ČT2. Mne jde jen u Novy,ČT 4 Sport,Prima (jen autosalon) a ČT 24. Tím myslím celkově ne jen u nahravání.
Victor77 (118)|22.3.2008 14:46
[QUOTE=skaut;170053]Funkci "Záznam s vys. rychl. kopírování" dej na Vypnuto a bude vše v pořádku. Pokud je tato funkce zapnutá, tak se na HDD nenahrává formát obrazu tak jak je vysílán, ale tak jak je nastaven v "Formát pro záznam" a tam je 4:3. Pozor vypnutím této funkce přijdeš o možnost kopírovat z HDD na DVD vysokou rychlostí, ale pouze 1:1. Já to řeším DVD-RAM, tam to jde v pohodě.[/QUOTE]
Poslední větu jsem nepochopil. Co jde na DVD-RAM v pohodě? Kopírovat vysokou rychlostí i když je tato funkce vypnutá? Já ji mám raději zapnutou, protože jinak se nahraný záznam při kopírování znovu reenkóduje, takže další vliv na kvalitu. S DVD-RAM jsem zatím moc neexperimentoval, takže mě to zajímá.
skaut (66)|22.3.2008 15:42
Ano, i když je funkce "Kopírovat vysokou rychlostí" vypnutá, lze potom z HDD na DVD-RAM kopírovat bez přepočítavání. Takže, když je něco k archivaci, šup s tím na DVD-RAM za cca 10 minut. Potom v NTB do Womble, oříznout začátek, konec popř. reklamy a za dalších 10-15 minut je to na klasickým DVD bez jakéhokoliv přepočítavání. A nemusím nic nikde hledat, jak to bude vysílaný a nastavovat 4:3 nebo 16:9. Koupil jsem jedno DVD-RAM (úplně stačí, ale je oboustranné), protože někdy se stane, že zaznamenaný pořad je moc dlouhý a nechce se vejít, tak ho v rekorderu rozdělím na dva a je to.
Victor77 (118)|22.3.2008 17:12
To se může hodit. Díky za tip.
skaut (66)|22.3.2008 18:43
[QUOTE=martykula;170061]Ještě bych měl jeden dotaz jestli Ti Wide funguje i u ČT1,ČT2.[/QUOTE]

Naprosto v pohodě. Např. teď jde na ČT2 hokej, jasný WIDE. Chytám multiplex Praha.
martykula (9)|22.3.2008 18:54
No tak to je zajimavé jak je hokej na čt2 tak nejde ale na druhý den jak je repríza na čt4 tak už jde wide. Mám kabelovou tv a nejde to ani na analog antenu. Netušíš čím to muže být?
skaut (66)|23.3.2008 09:37
[QUOTE=martykula;170109]No tak to je zajimavé jak je hokej na čt2 tak nejde ale na druhý den jak je repríza na čt4 tak už jde wide. Mám kabelovou tv a nejde to ani na analog antenu. Netušíš čím to muže být?[/QUOTE]

To je jasné. Na analogu ti to nepůjde, tam není možné anamorfní vysílání 16:9, které jediné je správné a má korektní zobrazení. No a to samé máš zřejmě na té kabelovce. Provozovatel kabelovky nevysílá u pořadu ČT1 a ČT2 16:9 anamorf, ale 4:3 letterbox a to je snad nejhorší formát pro majitele televizorů 16:9, protože obraz je natažen do šířky (jako každé 4:3) a ještě tam jsou nahoře a dole černé pruhy. Takto třeba vysílá všechny svoje pořady 16:9 DigiTV (hrůza). Jestli jde o skutečný 16:9 anamorf zjistíš jednoduše,přepni televizi do zobrazení 4:3 a obraz musíš mít natažený na výšku, bez jakýchkoliv pruhů nahoře a dole. Tady je pěkné vysvětlení, jak to s těmi formáty je:
http://www.ceskatelevize.cz/ct/technika/kapitola28.htm
pformanek (14)|26.3.2008 06:45
Včera 25.3.2008 se mi sám od sebe posunul čas na rekordéru o hodinu dopředu, zřejmě si popletl datum, protože posunovat čas se bude až 30.3.2008 (mám nastaven na automaticky-vysíláč Buková hora) o hodinu dříve se mi tím pádem začal nahrávat nastavený program a samozřejmě o hodinu dříve nahrávání i skončil, takže jsem ho bohužel smazal. Nastavil jsem tedy hodiny ručně a opět je zkusil nastavit na automatatické nastavení a opěet se posunuly špatně a měl jsem na rekordéru o hodinu víc. Rekordér mám od srpna 2007 a mimo spodního černého proužku v obraze je to druhá závada. Ještě nevím, jaký tento posun času bude mít vliv na EPG. Má tento problém s časem ještě někdo jiný? Pokud ano, musíme zatlačit na Panasonic, ať to dá do pořádku.
CODY22 (3)|26.3.2008 07:17
Taky jsem včera koukal na "posunutý čas" o hodinu dopředu, nahrávat jsem ale bohužel nenahrával nic, takže nevím s jakým výsledkem by se to setkalo.
TomOv (26)|26.3.2008 08:58
pformanek: Mám EX87, vysílač Ostrava a stejný problém. Posunul se čas rekordéru i EPG, takže pokud zadám nahrávání přes EPG, nahraje se nastavený program.
pformanek (14)|26.3.2008 09:51
[QUOTE=TomOv;170448]Mám EX87, vysílač Ostrava a stejný problém. Posunul se čas rekordéru i EPG, takže pokud zadám nahrávání přes EPG, nahraje se nastavený program.[/QUOTE]

Jediná možnost, jak u Panasonicu zajistit opravu chybného firmware, je bombardovat e-mailem a telefonicky technickou podporu. Čím víc nás bude, tím rychleji se tím budou zabývat. Podpora ze strany Panasonicu je bohužel mizerná a odpověďí se od pana Čadila většinou nedočkáte!!!