Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr_FullHD_do 10 000,-

Operator237 (256)|23.3.2011 16:42
Hi, potřeboval bych poradit s vyberem kamery do max 10 000,- mate nejaky typ? v kam. se moc nevyznam ale ma to byt pro uzivatele co je na mateřské dovolené:))

mam typ.
SONY Handycam HDR-CX130
Samsung HMX-H204 Silver
PANASONIC HDC-SD80EP-K

nebo nejakou podobnou. co zamrzí je že u těch kamer není led flash na přisvícení. je to velky minus?
jarino1978 (8045)|23.3.2011 17:24
máš 3 možnosti :
1. mobilný telefón ( Nokia N8, Samsung )
2. digitálny kompakt ( Nikon P, Canon Powershot, Sony, poprípade Olympus )
3. HDV kameru z bazáru ( HV20/HV30 )

LED svetlo má účinnosť do 1,5m, takže maximálne na detaily v tme. Na nočnú scénu = 0 bodov.
Operator237 (256)|23.3.2011 18:29
fajn diky. ale mobil nechci ani omylem.!!2. fotak taky ne.a z bazaru taky ne.psal jsem neco ineho ale i tak diky za pokus.
jarino1978 (8045)|23.3.2011 18:41
asi si ma nepochopil. za tie prachy sa nedá kúpiť HD kamera. chápeš ?
Operator237 (256)|23.3.2011 19:27
ale dá . ja nepotřebuji nejakou špičku novinku nebo plno jinych vecí. a vybral jsem SONY Handycam HDR-CX130 videl jsem záznam a bylo to uchazejíci. vím že je to limit ale limit byla cena. a fullhd proto že je TV taky tak proč SD?
jarino1978 (8045)|23.3.2011 20:09
[quote=Operator237;336621]a a vybral jsem SONY Handycam HDR-CX130 [/quote]

- keď máš už vybraté, tak načo sa potom pýtaš ?
- a k tej kamere : to nie je žiadna full hd kamera
MartasKP (710)|23.3.2011 21:27
[quote=Operator237;336621]ale dá . ja nepotřebuji nejakou špičku novinku nebo plno jinych vecí. a vybral jsem SONY Handycam HDR-CX130 videl jsem záznam a bylo to uchazejíci. vím že je to limit ale limit byla cena. a fullhd proto že je TV taky tak proč SD?[/quote]

A vis jakej je rozdil mezi kvalitnim SD a nekvalitnim HD materialem? ..... zadnej ... kazdopadne ENJOY :rolleyes: ... hlavne s tim 50p :-)- ... az budes chtit video zpracovavat,pak je tu sekce EDITACE VIDEA,ale tam radeji ani nechod
A jeste jedna kontrolni otazka. Vis jakej je rozdil mezi telefonem a touhle hrackou? .... ze si s ni nezatelefonujes :-E
jarino1978 (8045)|23.3.2011 21:48
[quote=MartasKP;336664]hlavne s tim 50p [/quote]

+ k tomu, že CX130 nemá nativ rozlíšenie pre full hd, ale skončila niekde v strede medzi HD1 a HD2, asi ako HC3....Ale má 50p, tak to musí byť zaručene dobré.
Operator237 (256)|23.3.2011 22:38
[quote=;][/quote]
vy neumíte ani poradit jen kritizovat to umí každy .fakt se zmužete jen na tohle?
SPAWN (744)|23.3.2011 22:58
Kdyz ma ten limit:
HDC-SD80EP

MartasKP (710)|23.3.2011 23:01
[quote=Operator237;336684]vy neumíte ani poradit jen kritizovat to umí každy .fakt se zmužete jen na tohle?[/quote]

Vzdyt ty jsi chtel jen potvrdit tvoje domenky. Krome toho tu bylo o kamerach do 10k receno mraky. Staci jen pohledat.
U techto kamer je jedno co koupis. Snad mozna rozdil je mezi SONY a Canon v jejich uziti. Mozna jeste Panasonic stoji trosku za rec. Nicmene tech 50p nesestrihaz v slabym pocitaci a o striznach typu Pinnacle ani nemluvim.
Krome toho ti Jarino1978 radil hned na uvod. Za 10k je lepsi kompakt. Neco malo ti natoci,ke vsemu ve stejny kvalite a k tomu ti udela i vcelku slusny fotky. je to vecicka,ktera je vzdy pripravena jak rika HROCH1 "tasit a strilet" :-)
Pri vsi ucte,pokud jsi zacatecnik,pak je jedno na co tocis,protoze to video bude stejne stat za prd a na ty velky placce od nej budou bolet oci,nez se naucis tocit (ucenej z nebe nikdo nespadl) ... takze nechapu,proc si zakladas na HD.
MartasKP (710)|23.3.2011 23:11
[quote=SPAWN;336687]Kdyz ma ten limit:
HDC-SD80EP
YouTube - Panasonic HDC-SD80 Inndoor/Outdoor
[/quote]

Tohle bylo snad ale na VHS. Kdyz jsem to pustil na monitoru,bylo to strasny,zkusil jsem to pustit na TV a tam to bylo jeste horsi.nevim,jestli je tohle demonstrativni video. Spis mi prijde,ze si nekdo dal praci aby to totalne znehodmotil a nebo se na kvalite podepsali i na YT. Ze je to zasumeny,tomu klidne uverim,je to preci jen spotrebka,ale tak rozmazany,to je spis na reklamaci kamery. To uz kvalitnejsi video natocim se svoji prehistorickou ruckou v SD.
skuziv (19)|24.3.2011 06:08
[quote=Operator237;336621]ale dá . ja nepotřebuji nejakou špičku novinku nebo plno jinych vecí. a vybral jsem SONY Handycam HDR-CX130 videl jsem záznam a bylo to uchazejíci. vím že je to limit ale limit byla cena. a fullhd proto že je TV taky tak proč SD?[/quote]

Ja mam Panasonic HDC-SD60, natocene videa pozeram na 42" plazme a je to v pohode.
Pitomec (10211)|24.3.2011 10:14
[quote=Operator237;336613]fajn diky. [COLOR=red]ale mobil nechci ani omylem[/COLOR].!!2. fotak taky ne.a z bazaru taky ne.psal jsem neco ineho ale i tak diky za pokus.[/quote]A důvod? Ten mobil (Nokia N8) má lepší obraz než kamera ve stejné ceně a navíc můžeš využívat další funkce (telefon, net, SMS/MMS atd.)
Operator237 (256)|24.3.2011 10:40
[quote=skuziv;336697]Ja mam Panasonic HDC-SD60, natocene videa pozeram na 42" plazme a je to v pohode.[/quote]

ahoj na tu jsem se taky ted dival. videl jsem video z kam.PANASONIC HDC-TM60EP a starší SONY Handycam HDR-CX115 a to se nedalo srovnat.sony uplně propadla. Panas. mel lepší obraz i při zoom. a sem tam sice studeny nekdy teple nastavení barev. bude PANASONIC HDC-SD80 mit stejny obraz jako TM60 . nechci interní SSD disk- jen kartovou.
diky za radu a už žadny kritizovaní. a mobyli nemam zajem.
josefíka (651)|24.3.2011 13:51
Operator237
U SONY dáš peníze za značku a ne za kvalitu :-(
Panasonic a Canon ve spotřebkách drží slušnou kvalitu.
Vyber model v cenové kategorii co chceš (10.000), v obchodě vyzkoušej jak se drží a ovládá, popřípadě natoč na kartu záznam a doma porovnej. Ty už máš vybráno, takže jen odzkoušet :-)
SPAWN (744)|24.3.2011 14:04
[quote=MartasKP;336690]Tohle bylo snad ale na VHS. Kdyz jsem to pustil na monitoru,bylo to strasny,zkusil jsem to pustit na TV a tam to bylo jeste horsi.nevim,jestli je tohle demonstrativni video. Spis mi prijde,ze si nekdo dal praci aby to totalne znehodmotil a nebo se na kvalite podepsali i na YT. Ze je to zasumeny,tomu klidne uverim,je to preci jen spotrebka,ale tak rozmazany,to je spis na reklamaci kamery. To uz kvalitnejsi video natocim se svoji prehistorickou ruckou v SD.[/quote]

To video jsme daval vecer tak ze jsem se na neho moc nedival ale po dnesnim zdeseni z obrazu. Bych se chtel omluvit ze jsem vlozil tnehle des. VHS je proti tomu jeste celkem uspokojive. Je ale take mozne ze tuhle kameru vlasni nejake 14lete jelito ktere do stalo k narozeninam a bez nastveni to hodilo rovnou na youtube. Je mi jasne ze do 20tis nic svetoborneho ve FULLHD neni. Ale kdyz je ten limit 10tis tak uz by mozna bylo lepsi jit do ultrazoom.
Operator237 (256)|24.3.2011 15:50
[quote=;][/quote]
SPAWN. ahoj diky za radu. musi to byt kamera žadny mobil. ani ultrazoom. s tou sony to bylo sklamaní. i když to byl starší model.nevidel jsem jak hraje novější typ. ale jina vec jsou parametry a jina vec realita.kamera musi byt jednoducha aby to zvladla ženska na mateřske. a druha věc proč se delaji kamery fullhd cca do 10tacu když pak tvrdite že to je o ničem to snad delaji jen pro srandu.jak se muže prodávat věc ktera pak nefunguje jako kamera??kupuji si vec ktera ma fungovat.
Pitomec (10211)|24.3.2011 15:55
A proč by se nemohla prodávat věc, která se tváří jako kamera? Když se najdou hlupáci, kteří to koupí, tak se to prostě prodává. Stejně tak jako se prodává spousta dalších nesmyslů, např. větráky do PC s barevnejma diodama 9-)
Operator237 (256)|24.3.2011 15:56
ale furt je to větrak. akorat ma navíc diody.:)
Pitomec (10211)|24.3.2011 15:58
Není to tak pravda, protože ten větrák má průhledný rámeček z poměrně tvrdýho materiálu a v PC to občas drnčí. Což se u normálních (kvalitních) větráků nestává.
Operator237 (256)|24.3.2011 16:00
tak si tam dá gumové podložky a je to:)
Pitomec (10211)|24.3.2011 16:02
Větrák vynechme a pokud jde o ty kamery, tak si můžeš zajet někam do Datartu, pár kamer vyzkoušet a uvidíš sám. Nebo si nějakou objednat z netu a příp. do 14 dní vrátit :D
Operator237 (256)|24.3.2011 16:07
jo vím . jako favorit je panasonic SD60 a nebo TM60 s 16GB flash.nevidel jsem tu novou sony ale pokud bude jak ta starší tak ani omylem. a stejne nema led flah diodu. což jsem si všim že je fakt potřeba.
jarino1978 (8045)|24.3.2011 17:34
[quote=MartasKP;336689]
Krome toho ti Jarino1978 radil hned na uvod. [/quote]

no vidíš a za radu mi dal - RB...:-(((
MartasKP (710)|24.3.2011 21:14
[quote=jarino1978;336779]no vidíš a za radu mi dal - RB...:-((([/quote]

Ja bych ti ho vratil,ale bohuzel jsem jich neudelil dosti ostatnim,nemyslim si,ze by si z toho nespal :)

[quote=Operator237;336756] proč se delaji kamery fullhd cca do 10tacu když pak tvrdite že to je o ničem to snad delaji jen pro srandu.jak se muže prodávat věc ktera pak nefunguje jako kamera??kupuji si vec ktera ma fungovat.[/quote]

Uz to tu bylo receno. Vyrabeji a prodavaji se,protoze je neznalkove kupujou. Tomu vyrobci je jedno,jestli je ti ta kamera k necemu nebo k nicemu,hlavne ze to prodaji. Navic jsou dneska vsichni lacni po videu a pokud na kameru napisou,ze je HD,tak kazdej padne na pr**l a koupi si super kameru za 5k a libuje si co koupil. Rozcarovani prichazi pote.co takovyto pysny neznalek chce do videa pridat nejaky titulek ci prechod. A ejhle,pocitac si s tim neporadi a to se bavim o 25ti snimkovym videu. o 50p nema smysl se bavit.
Dneska je to zazracne FullHD in a my co mame ,jak uz tu nekde napsal ai, HDV ci nekdy mozna i kvalitnejsi SD kamery jsme zaostali. Bohuzel kvalita videa je jen z casti dana kamerou. A pokud chces jen obcas natocit nejaky kratky video z nejaky oslyvy nebo dovoleny,pak ten fotak plne staci. Stejne se na to jen podivas a skonci to nekde v propadlisti dejin. Ale delej jak chces a jak jsem napsal GOOD LUCK :-E:-E
jarino1978 (8045)|24.3.2011 21:36
[quote=MartasKP;336833]A pokud chces jen obcas natocit nejaky kratky video z nejaky oslyvy nebo dovoleny,pak ten fotak plne staci. Stejne se na to jen podivas a skonci to nekde v propadlisti dejin. Ale delej jak chces a jak jsem napsal GOOD LUCK :-E:-E[/quote]

- presne tak
- väčšina ľudí si kúpi novú kameru napr. keď ide na nejakú dovolenku, kvôli svadbe, kvôli malému dieťaťu a pod. Skrátka spraví zopár záberov, nechá to na HDD v kamere, alebo to pozrie len v TV. Týmto to väčšinou končí. Potom je druhá malá skupina, ktorá príde na to, že už nie je miesto v kamere na nahrávanie, tak to aspoň prekopčí z HD formátu na DVD-VIDEO, pretože to už nikoho nezaujíma a už nemá miesto v kamere na nahrávanie. Alebo zábery zmaže.
Potom existuje ešte menšia skupina, ktorá videá aspoň pretiahne do PC a pridá nejaké čudesné efekty...
A potom je tu zanedbateľná skupina, ktorá to video poctivo edituje, archivuje a teší sa z každej minúty, ktorú si pozrie aj 100x a aj po niekoľkých rokoch.
- takže sa treba dobre rozhodnúť, do ktorej skupiny kto patrí, alebo patriť bude.
- takže ja osobne , ak už nechcem dať veľa peňazí do kamery a čakám laicky za málo peňazí, veľa muziky, urobím kompromis a kupujem foťák alebo mobil. A ak ma to nedajbože chytí ( filmovanie ), určite už vtedy budú moje predstavy diametrálne odlišné od tých začiatočných a kupujem kameru už podľa iných požiadaviek.
MartasKP (710)|24.3.2011 22:13
[quote=jarino1978;336834]-.[/quote]

Jeste jsi zapomel na tu nejmensi skupinku zoufalcu,jako jsme my,kteri temto lidem rozmlovaji tento zoufaly krok,jak se zbavit 10000 Kc.
Tohle tema je stejne vJecny jako Lenin :-E a tem lidem to asi nikdo nevysvetli,protoze vyrobci a prodejci je budou porad masirovat s jejich super HD :-k
fazyx (3)|25.3.2011 08:20
taky jsem to teď řešil a jako nejlepší volba mi přišla právě Panasonic HDC SD60 :( ted ji mam uz dva dny doma a naprostá spokojenost :)
jarino1978 (8045)|28.3.2011 22:28
poťažkal som si dnes foťáčik Sony DSC-HX9V a ten za tie prachy vyhovie s prehľadom snáď každému, kto chce HD kameru do 10 000 Kč. Osobne ho asi kúpim ako foťák, 1080/50p beriem ako bonus, keď sa mi nechce zobrať zo sebou kameru.
Inak ovládanie navrhoval asi Bocceli, hlavne ten "joystick", to je navrhnuté asi pre ženy s 5cm nechtami a nie pre chlapa s lopatou namiesto ruky.

Foto dosť dobré na kompakt, dobrá fičura je auto panoráma, fakt som len stlačil spúšť a otáčal foťákom okolo seba a tá sviňa to dokonale spojila v peknú panorámu.

A čo sa týka videa, vcelku použiteľné, motorček na zoom ani nie je skoro počuť... Inak dobrý wide, interiér OK, low-light to neviem, skúšal som cez deň...
A inak, celkom dobrá stabilizácia, aj si človek môže zahopkať...



bigboban (78)|5.4.2011 13:52
Já se tedy také zajímám o nákup HD kamery do 10 tisíc. Rozhodně nesouhlasím s tím, že HD i v této ceně je k ničemu. Přece jenom když člověk pustí SD na fakt velké televizi tak sebelepší záznam vypadá hnusně díky rozlišení.

Další problém je, že naprostá většina lidí tady sype z rukávu odkazy na YouTube jako důkaz (ne)kvality kamer což je totální NESMYSL. Možná je tu někdo znalec kamer ale asi ne znalec YT - je OOO (obecně oblíbený omyl) že YT dokáže nějaké "HD". Ta jejich komprese dokáže i sebelepší video dost podělat. Sám jsem nahrával na YT video ze svatby v HD točené profi kamerou. Na Blu-ray to vypadá skvěle, na YT i v "HD" je to DOST poničený, takže bacha na YT!

No a závěrem dotaz k cenové kategorii o které je vlákno:

Proč je problém:
1) Se střihem 50p videa? Jde jen o výkon? Na jakém PC pojede střih +- OK?
2) Proč je problém se střihem H264 ze SAMSUNG HMX-H200?

Další důvody proč bych si NEměl kupovat ten SAMSUNG HMX-H200??
MartasKP (710)|5.4.2011 17:44
[quote=bigboban;338326]Já se tedy také zajímám o nákup HD kamery do 10 tisíc. Rozhodně nesouhlasím s tím, že HD i v této ceně je k ničemu. Přece jenom když člověk pustí SD na fakt velké televizi tak sebelepší záznam vypadá hnusně díky rozlišení.

Další problém je, že naprostá většina lidí tady sype z rukávu odkazy na YouTube jako důkaz (ne)kvality kamer což je totální NESMYSL. Možná je tu někdo znalec kamer ale asi ne znalec YT - je OOO (obecně oblíbený omyl) že YT dokáže nějaké "HD". Ta jejich komprese dokáže i sebelepší video dost podělat. Sám jsem nahrával na YT video ze svatby v HD točené profi kamerou. Na Blu-ray to vypadá skvěle, na YT i v "HD" je to DOST poničený, takže bacha na YT!

No a závěrem dotaz k cenové kategorii o které je vlákno:

Proč je problém:
1) Se střihem 50p videa? Jde jen o výkon? Na jakém PC pojede střih +- OK?
2) Proč je problém se střihem H264 ze SAMSUNG HMX-H200?

Další důvody proč bych si NEměl kupovat ten SAMSUNG HMX-H200??[/quote]

Vzdyt si ji kup,nikdo ti v tom nebrani.
Pokud mas ctyrjadro a kvalitni striznu,porid si i 50p.Porid si ho i pokud mas slabej pocitac. Pak ale pocitej s tim,ze ten strih bude nekonecny pribeh.
Vsechno je jen tvoje volba
bigboban (78)|5.4.2011 17:51
[quote=MartasKP;338350]Vzdyt si ji kup,nikdo ti v tom nebrani.
Pokud mas ctyrjadro a kvalitni striznu,porid si i 50p.Porid si ho i pokud mas slabej pocitac. Pak ale pocitej s tim,ze ten strih bude nekonecny pribeh.
Vsechno je jen tvoje volba[/quote]

No odpověď "Vzdyt si ji kup,nikdo ti v tom nebrani" je s prominutím k ničemu. Úplně stejnou odpověď jde napsat i kdybych se ptal jestli si koupit "HD" kameru Evolve za 1500.

Co konkrétně je na střihu pomalé? Import videa, práce s programem (efekty, střihy) nebo finální konverze? Mám Core2Duo cca 2Ghz a RAMky si koupím kolik bude třeba.. Předpokládám že 4-6GB musí stačit..

Edit: Co znamená "kvalitní střižnu"?
MartasKP (710)|5.4.2011 18:14
To odpoved na tvoji rekaci,kde popiras to co tady nkteri odbornici (nepocitam se mezi ne) rekli.

To dvoujadro ve strizne typu Pinnacle je ti uplne k nicemu,stejne tak i v pripade EDIUS5,ci dalsich,ktere sice podporuji 50p/60p formaty. Pro zpracovani videa 1080/50p potrebujes hodne vykonej CPU a nebo vykonou striznu,ktera pracuje v PROXY rezimu (EDIUS6 nebo orezana verze EDIUS Neo3 napr.). Ve tvem pripade plati to druhe. RAMek si nakup treba 16GB,ale nebudou ti moc platny. Pro strih videa potrebujes vykon procesoru.
Koneckoncu zkusenost s 50p a dvoujadrem ti muzou poreferovat jini (ja osobne to vyzkousim v kvetnu na dvoujadru)

Edit : bude prace s videem
bigboban (78)|5.4.2011 18:45
[quote=MartasKP;338356]

To dvoujadro ve strizne typu Pinnacle je ti uplne k nicemu,stejne tak i v pripade EDIUS5,ci dalsich,ktere sice podporuji 50p/60p formaty. Pro zpracovani videa 1080/50p potrebujes hodne vykonej CPU a nebo vykonou striznu,ktera pracuje v PROXY rezimu (EDIUS6 nebo orezana verze EDIUS Neo3 napr.).[/quote]

Koukám tady co je to ten proxy mód a spíš koukám, že jen marketing někde vytáhl na povrch něco co by mělo být úplně normální a myslel jsem že je ve všech sřihacích sw leta. Dá přeci rozum, že když chci něco nastříhat, přidat titulky a přechody tak přece nebudu pracovat s originálním videem. S tím má přeci pracovat až finální enkódování a to ať trvá třeba 3 dny.

Dotaz č.1 - je to někdo kdo mi může poskytnout ke stažení originální video z HD kamery ve full HD a 50p? Ale aby to nebyl 5s klip ale aspoň nějaká čtvrthodinka.

Dotaz č.2 - je nějaká možnost jak legálně ozkoušet (demo) nějaké diskutované střihací programy?
MartasKP (710)|5.4.2011 23:43
[quote=bigboban;338360]Koukám tady co je to ten proxy mód a spíš koukám, že jen marketing někde vytáhl na povrch něco co by mělo být úplně normální a myslel jsem že je ve všech sřihacích sw leta. Dá přeci rozum, že když chci něco nastříhat, přidat titulky a přechody tak přece nebudu pracovat s originálním videem. S tím má přeci pracovat až finální enkódování a to ať trvá třeba 3 dny.

Dotaz č.1 - je to někdo kdo mi může poskytnout ke stažení originální video z HD kamery ve full HD a 50p? Ale aby to nebyl 5s klip ale aspoň nějaká čtvrthodinka.

[COLOR=red]Dotaz č.2 - je nějaká možnost jak legálně ozkoušet (demo) nějaké diskutované střihací programy?[/COLOR][/quote]

Pouziji slova StD "a zkusil ses zeptat strejdy Googla?" ... bohuzel to neni demicko,ale trial ... na funkci zivocichare to ale vliv nema :) ... dalsi kdo zvlada 50p by mel byt Vegas a predpokladam i Adobe Premiere. Ty si snad vyhledas sam. tady mas ten EDIUS,kterej je ze vsech asi HW nejvic friendly.

http://www.grassvalley.com/products/edius_6
bigboban (78)|6.4.2011 06:44
Nainstaloval jsem Vegas 9 a nacucnul do toho nějaké staré SD video. Vše na první pohled fungovalo bleskově.

Poradíte ještě někdo kde stáhnout nějaké to full-HD-50p video abych to mohl pořádně vyzkoušet? Je samozřejmě úplně fuk co v tom videu bude..

EDIT: Samozřejmě pokud by se našlo origoš video přímo ze SAMSUNG HMX-H200 tak by to bylo ideální!
MartasKP (710)|6.4.2011 10:47
Tak si ji kup na netu,neco natoc. Hlavne vyzkousej extremy ... teda low light,extrmne kontratni sceny a podobne ... a do 14 dnu ji vrat
Druha varianta je pujcit si ji u prodejce,coz neni az tak jednoduchy.


To ze ti SD ve Vegas behalo v pohode je asi vcelku zadouci. Uvedom si,jaky ma rozliseni HD pri stejnym frame rate a k tomu jeste fakt,ze mas dvojnasobek snimku. O kompresi ani nemluvim.
bigboban (78)|6.4.2011 11:49
[quote=MartasKP;338434]Tak si ji kup na netu,neco natoc. Hlavne vyzkousej extremy ... teda low light,extrmne kontratni sceny a podobne ... a do 14 dnu ji vrat
Druha varianta je pujcit si ji u prodejce,coz neni az tak jednoduchy.


To ze ti SD ve Vegas behalo v pohode je asi vcelku zadouci. Uvedom si,jaky ma rozliseni HD pri stejnym frame rate a k tomu jeste fakt,ze mas dvojnasobek snimku. O kompresi ani nemluvim.[/quote]

Našel jsem ve fóru nějaký krátký klipy přímo z tý kamery. Tak to můžu do toho Vegase zkusit. Pak mám zase dost dlouhý HD video ze svatby ale to asi nebude 50p. Ale taky to můžu zkusit co to udělá když to do Vegase natáhnu..
MartasKP (710)|6.4.2011 13:31
Neni HD jako HD a rozdil mezi 50p a 25p je dosti vyrazny
bigboban (78)|6.4.2011 13:51
[quote=MartasKP;338456]Neni HD jako HD a rozdil mezi 50p a 25p je dosti vyrazny[/quote]

Stále se nemůžu ubránit dojmu že (pokud máte všichni pravdu) ty střihací programy programoval nějaký mamlas! Pro operace jako je přidání titulků, přechodů apod přece vůbec nepotřebuji původních 50FPS ne? Na to mi musí stačit takové ty náhledy co si program přece může jednorázově udělat na začátku (ať to dělá klidně půl dne) a efekty po dokončení zase aplikuje na původní video (to ať si dělá třeba 3 dny)..

Nechci z videem dělat žádné psí kusy, chci tam dát max. titulek (titulky) a přechody mezi střihy případně jednotlivé záběry sestříhat (zkrátit).
MartasKP (710)|6.4.2011 14:25
[quote=bigboban;338461]Stále se nemůžu ubránit dojmu že (pokud máte všichni pravdu) ty střihací programy programoval nějaký mamlas! Pro operace jako je přidání titulků, přechodů apod přece vůbec nepotřebuji původních 50FPS ne? Na to mi musí stačit takové ty náhledy co si program přece může jednorázově udělat na začátku (ať to dělá klidně půl dne) a efekty po dokončení zase aplikuje na původní video (to ať si dělá třeba 3 dny)..

Nechci z videem dělat žádné psí kusy, chci tam dát max. titulek (titulky) a přechody mezi střihy případně jednotlivé záběry sestříhat (zkrátit).[/quote]


S tim mamlasem se musis obratit na vyrobce a nabidnout jim zlepsovak.:) ... nema asi smysl tohle tady rozebirat. Kazdopadne te SW nevi kam budes davat titulky a kam prechody aby si vybral. On proste nacte video,ktery mu predhodis a chova se vicemene jako prehravac az do doby kdy do nej zasahnes nejakou upravou,titulky,prechody barevny korekce apod. Nevim,jak funguji ostatni strizny,ale EDIUS se takhle chova. Pak renderuje podle tveho vyberu. Klidne uverim tomu,ze ty levny strizny kvuli jednomu prechodu jsou schopny prerenderovat cely video.
ai (2993)|6.4.2011 15:36
Vegas ma proxy pluginy, ale jasne, je to pak jakesi kostrbate cely proces, http://eugenia.queru.com/2009/04/13/proxy-editing-with-sony-vegas-part-ii/

Corel Video Studio ma proxy
MartasKP (710)|6.4.2011 15:52
[quote=ai;338472]Vegas ma proxy pluginy, ale jasne, je to pak jakesi kostrbate cely proces, http://eugenia.queru.com/2009/04/13/proxy-editing-with-sony-vegas-part-ii/

Corel Video Studio ma proxy YouTube - "Corel Video Studio Pro X2" Smart Proxy Tutorial In Full HD[/quote]



Ale nejsem si jist,jestli Corel podporuje 50p/60p .... nekde jsme to tu resili a udajne pry tyto formaty nepodporuje.
ai (2993)|6.4.2011 16:05
aha, pak ten Vegas a prat se s tema skriptama, ovsem skripta podporuje jen plna Pro verze ne ty ruzne Veasy studia,

da se prevadet video, urcite tam jsou i batch funkce, pomoci Cineform Neoscene, kde on ty videa prevadi do formatu vhodneho na strih,
proc to neni soucast dnesnich softu jako automaticky, to je oazka, tak uz to dneska byva, ze se kupuji veci, ke kterym se musi shanet pul tucet dalsich,

samozrejme ty proxy soubory jdou delat i manualne, ale pokud jich malo, prevedou se v softech podle potreby a Vegas ma potom funkci Replace myslim, kde se ten klip nahradi skutecnym (klik pravym v project window/replace...)a muze se exportovat
Operator237 (256)|6.4.2011 16:08
Hi, SW od vyrobce co bude snad umět jen střih nejaky prolínačky. tam to bude trvat jak dlouho? ja nepotřebuji žadny profi střihani. a když základ jde na kameře tak proč to bude trvat na PC tak dlouho?
MartasKP (710)|6.4.2011 16:24
[quote=Operator237;338481]Hi, SW od vyrobce co bude snad umět jen střih nejaky prolínačky. tam to bude trvat jak dlouho? ja nepotřebuji žadny profi střihani. a když základ jde na kameře tak proč to bude trvat na PC tak dlouho?[/quote]

Kamera ti spoji dva klipy prechodem? ... obavam se,ze je tam jen fade ou/in pres cernou nebo bilou,ale to je defaultni ukonceni klipu,kde nenastavis delku atd.
bigboban (78)|7.4.2011 06:15
Tak jsem včera nahrál asi 15s klip (originál z kamery SAMSUNG HMX-H200) do Vegas 9 a NEMAKÁ to. Už jen preview klipu hraje tak na 1FPS.

Přitom přehrávání toho klipíku v mediaplayeru sebere JEN kolem 20% CPU!

Nechápu jak mohou současné programy mít problém s výstupem současných BĚŽNÝCH kamer, to je šlendrián!

Zdá se že výběr i tak "levné" HD kamery může ztroskotat na tom, že nenajdu SW kde natočené video sestříhat.. Zatím hledám dál..
romana51 (355)|7.4.2011 07:50
Jak to tady čtu, tak "velký boban" nechápe že nic nechápe. A můžou za to magoři, kteří píší programy, šlendriáni kteří vyrábějí kamery.
Myslíte že někdy pochopí to, co se mu tu snaží vysvětlit řada lidí? Zkuste hádat, není to marnost nad marnost?
bigboban (78)|7.4.2011 08:02
[quote=romana51;338553]Jak to tady čtu, tak "velký boban" nechápe že nic nechápe. A můžou za to magoři, kteří píší programy, šlendriáni kteří vyrábějí kamery.
Myslíte že někdy pochopí to, co se mu tu snaží vysvětlit řada lidí? Zkuste hádat, není to marnost nad marnost?[/quote]

Fakt bych poprosil o vysvětlení co nechápu. Že kamera za 6 tisíc točí hůř než ta za 15 nebo za 50 samozřejmě chápu, ale pouze nesouhlasím s odpovědí "kameru do 10 tisíc nemá cenu kupovat" - takový názor mě točí, ale budiž, o tom už se přít nemíním.

Aktuálně mě točí to, že nejnovější SW na střihání videa nezvládá načíst asi vcelku běžný formát HD-50p (asi je běžný když je v kameře za 6 tisíc). Copak snad tohle vyřeším koupí kamery za 20 tisíc? Bude mi to pak Vegas stříhat líp?

Chtěl jsem na to jít slušnou cestou - stáhnul jsem si demo Vegas 9 a to je zjevně soft k ničemu. Asi zkusím někde "opatřit" buď jiný soft nebo novější Vegas studio 10 HD abych vyzkoušel jestli to bude lepší. Mimochodem už jen to že prodávají aktuálně verzi 10 a demo jde stáhnout v9 je příklad šlendriánu. Navíc dobře si pamatuji doby možná 5 i 10 let dozadu kdy nejodfláknutější a nejpadavější aplikace byly právě videostřižny. Člověk musel po fórech lovit kupy rad kde a jaký patch instalovat aby aplikace vůbec makala.. A po těch letech - zdá se že se nic nezměnilo! Ale to jsem odbočil.


Zpět k tématu - zopakuji dotaz jasně patřící do této diskuse - pokud koupím kameru SAMSUNG HMX-H200 ČÍM sestříhám její produkt tedy full-HD-50p video??