Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr_FullHD_do 10 000,-

MartasKP (710)|15.6.2011 13:45
[quote=4pepe;351526]ja by som na tvojom mieste využil integrovanú grafiku a namiesto H chipsetu zobral Z a k tomu 2500(2600)K procesor. Vyskúšaš či ti to bude stačiť a ak nie prípadne by si si dokúpil tú grafiku čo si tam hodil. No myslím že na bežné úlohy ti to bude určite stačiť, ja som svokrovi bral asrock [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] za tú cenu je bez konkurecnie dosku a 2500k procesor a rozbehol som na tom dokonca aj zaklínača 2 na integrovanej grafike síce na nízkom rozlíšení ale použiteľné, a to sa dá pretaktovať aj procák aj grafika bez problémou. Tie K procesory majú hd3000 bez k len hd2000.

dokonca môžeš mať na tej 8400 problém s prehrávaním hd videa nepodporuje novšie formáty (dxva2) ako tá gt210, nemá cuda......[/quote]

Ta sestava byla jen pro ilustraci ceny. S tou GPU zalezi na strizne,myslim,ze jsem psal,ze PS prej potrebuje dost slusnou grafarnu a pro Adobe ten CUDA na NVIDIICH taky asi nebude k zahozeni.Ale jak jsem rekl,je to spis jen pro ilustraci a navic ani kompaktabilita komponent neni overena,nerad bych aby to nekdo bral jako navrh finalni sestavy.
mishkooo1 (137)|15.6.2011 14:11
Čo sa týka editácie AVCHD v programoch Adobe Premiere a Sony Vegas som skúsil proxy editing. Znamená to že si vytvorím mpeg2 videá zo zdrojových, tie editujem (mpeg2 je oveľa menej náročné na výkon hardvéru) a následne pri exporte výsledku označím v editačnom soft. ktoré videá sa majú prerátať a nemal som s tým doteraz problém. Aj takéto riešenie je ak má niekto 2jadrový PC a nemá financie na nový PC s Intel i7. Nečítal som celé vlákno len tak na preskačku, tak ak som úplne mimo témy, príjmite moje ospravedlnenie.
pozn.: neviem či majú proxy editing aj odľahčené verzie pre domáce použitie AP a Sony Vegas.
Lukym (1)|30.11.2011 06:42
Ahoj všem,
taky sháním kameru do těch deseti tisíc. Chci s ní natáčet děti, často doma, takže bych rád, aby kamera měla co nejvíce širokoúhlý objektiv, optický stabilizátor a také dobrý low-light.

Vzhledem k tomu, že nákupní rádce typu Heureka nejsou moc použitelní, ani tam vždy nejsou správná data, tak jsem si vytvořil tabulku kamer s pro mě důležitými parametry. Kdyby se někdo chtěl rozhodovat podle podobných kritérií, tady je k dispozici:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Av-TWktzKG11dHVPV2lnUFZtX25kYWFJQmtBbmlCX0E

Tabulka je otevřena úpravám, tak pokud by chtěl někdo nějaký údaj doplnit nebo opravit má možnost.


Snažil jsem se dát všechny tyto parametry dohromady spolu s radami z tohoto fóra a zatím mi nejlépe vychází Panasonic HDC-SD90EP-K nebo Sony HDR-CX130, případně Sony HDR-CX160E, která se snad liší jen vestavěnou pamětí. Pokud bych chtěl něco ušetřit tak by ještě přicházela v potaz Panasonic HDC-SD80.

Kterou byste podle vašich zkušeností (ne)doporučili?


Pozn. Stříhání asi necháme na důchod až budou děti z hnízda. Předpokládám, že v té době už budou dostatečně výkonné počítače na střih formátu AVCHD. ;)
hspicka (2)|30.11.2011 16:07
nedávno jsem kupoval ve stejné kategporii a vybral Pan SD90. První videa vypadají OK, ale naostro začnou až vánoce. Ještě jsem zvažoval Canon M406 (dvě SD karty najednou), ale ten objektiv je málo _široký_ na doma. Podle recenzí nakonec manželka rozhodla ten Panasonic SD90. SD80 podle recenzí ne - jiný menší čip a rozdíl v obrazu prý vellký, při malé změně ceny.

Zatím jediné co mě rozladilo - byl jsem zvyklý na staré MiniDV kameře nosit UV filtr. Panasonic 90 má závit ale nějakých šílených 41,5 mm. Věnoval jsem tomu cca 1hodinu na netu, ale nenašel takový filtr ani redukční kroužek. Možná je tam ten závit jen na ten jejich 3D zázrak. Ještě budu hledat, ale pokud má někdo tip, tak to bych přivítal.



[quote=Lukym;381248]Ahoj všem,
taky sháním kameru do těch deseti tisíc. Chci s ní natáčet děti, často doma, takže bych rád, aby kamera měla co nejvíce širokoúhlý objektiv, optický stabilizátor a také dobrý low-light.

Vzhledem k tomu, že nákupní rádce typu Heureka nejsou moc použitelní, ani tam vždy nejsou správná data, tak jsem si vytvořil tabulku kamer s pro mě důležitými parametry. Kdyby se někdo chtěl rozhodovat podle podobných kritérií, tady je k dispozici:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Av-TWktzKG11dHVPV2lnUFZtX25kYWFJQmtBbmlCX0E

Tabulka je otevřena úpravám, tak pokud by chtěl někdo nějaký údaj doplnit nebo opravit má možnost.


Snažil jsem se dát všechny tyto parametry dohromady spolu s radami z tohoto fóra a zatím mi nejlépe vychází Panasonic HDC-SD90EP-K nebo Sony HDR-CX130, případně Sony HDR-CX160E, která se snad liší jen vestavěnou pamětí. Pokud bych chtěl něco ušetřit tak by ještě přicházela v potaz Panasonic HDC-SD80.

Kterou byste podle vašich zkušeností (ne)doporučili?


Pozn. Stříhání asi necháme na důchod až budou děti z hnízda. Předpokládám, že v té době už budou dostatečně výkonné počítače na střih formátu AVCHD. ;)[/quote]
MONYS (460)|30.11.2011 18:38
[quote=hspicka;381375]nedávno jsem kupoval ve stejné kategporii a vybral Pan SD90. První videa vypadají OK, ale naostro začnou až vánoce. Ještě jsem zvažoval Canon M406 (dvě SD karty najednou), ale ten objektiv je málo _široký_ na doma. Podle recenzí nakonec manželka rozhodla ten Panasonic SD90. SD80 podle recenzí ne - jiný menší čip a rozdíl v obrazu prý vellký, při malé změně ceny.

Zatím jediné co mě rozladilo - byl jsem zvyklý na staré MiniDV kameře nosit UV filtr. Panasonic 90 má závit ale nějakých šílených 41,5 mm. Věnoval jsem tomu cca 1hodinu na netu, ale nenašel takový filtr ani redukční kroužek. Možná je tam ten závit jen na ten jejich 3D zázrak. Ještě budu hledat, ale pokud má někdo tip, tak to bych přivítal.[/quote]3D nástavec se používá u obou kamer stejný jak u 90tky tak u 3čip.sd900 t.je tedy závit 46mm!!!
hspicka (2)|1.12.2011 08:08
[quote=MONYS;381420]3D nástavec se používá u obou kamer stejný jak u 90tky tak u 3čip.sd900 t.je tedy závit 46mm!!![/quote]

Tak jsem to kontroloval fyzicky (předtím jsem jenom věřil manuálu) a na SD90 je opravdu ten 41,5mm. Stejná 3D předsádka je i na 750 a ta má stejně jako SD900 opravdu těch 46mm. Tak nevím jak to soudruzi vyřešili. Možná využívají něco, co je v manuálu popsáno jako Upevňovací díl (konkávní) redukce pro větší průměry - to jsou takové dvě díry na nějaké packy vedle objektivu :-)