Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem

20.10.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Na trhu najdete spoustu levných set-top boxů pro DVB-T2 a také spoustu levných multimediálních center s Androidem. Potom je tady ještě skupina zařízení, která kombinuje obě výše uvedené kategorie. Právě tam se zařadí i tento týden představená novinka od značky s českými kořeny Evolveo. Hybrid Box T2 na jednu stranu vyřeší přechod na DVB-T2, ale zároveň přináší i operační systém Android. Jedná se tedy také o ideální řešení v případě, že nemáte Smart TV, nebo máte starší model, který nepodporuje nejnovější aplikace a služby.
 
 
Zařízení využívá platformu Android 9 (nikoliv Android TV) bez nadstaveb a jiných výrazných úprav. Ačkoliv se nejedná o nejnovější verzi operačního systému od Googlu, problémy s kompatibilitou aplikací nehrozí. K dispozici je plný přístup do Obchodu Play, odkud si můžete stáhnout třeba aplikace iVysilani, Netflix, HBO Go, Youtube nebo Spotify. O pohon se stará čtyřjádrový, 64bitový procesor ARM Cortex-A53 (konkrétní model není zmiňován) s grafickým čipem Mali-450 MP a 3GB operační paměť. Připraveno je také 16GB vnitřní úložiště a čtečka paměťových karet. Výrobce slibuje bezproblémové přehrávání videí až ve 4K rozlišení. 
 
 
Set-top box podporuje příjem digitálního pozemního vysílání DVB-T2, stejně jako starší standard DVB-T nebo DVB-C pro kabelovou televizi. Připraveny jsou běžné funkce, jako je časové nahrávání z EPG, pozastavení pořadu přes funkci TimeShift, teletext, české titulky nebo rodičovský zámek. Zařízení lze nastavit tak, aby se po zapnutí automaticky spustilo televizní vysílání přes DVB-T2, která je řešeno přes aplikaci nainstalovanou v zařízení. 
 
 
Připojení k internetu zajišťuje dvoupásmové Wi-Fi, případně rozhraní Ethernet. Pro výstup využijete konektor HDMI 2.0. K dispozici jsou také dva porty USB, pomocí kterých lze připojit periferie či externí úložiště. Nechybí ani Bluetooth 4.2 nebo podpora funkcí DLNA, Miracast a AirPlay. Evolveo Hybrid Box T2 se na českém trhu prodává za 2 499 Kč s DPH. V balení naleznete také dálkový ovladač a kabel HDMI.
 
Zdroj: Tisková zpráva