Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem

Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
, , aktualita
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
K oblíbeným
reklama
Na trhu najdete spoustu levných set-top boxů pro DVB-T2 a také spoustu levných multimediálních center s Androidem. Potom je tady ještě skupina zařízení, která kombinuje obě výše uvedené kategorie. Právě tam se zařadí i tento týden představená novinka od značky s českými kořeny Evolveo. Hybrid Box T2 na jednu stranu vyřeší přechod na DVB-T2, ale zároveň přináší i operační systém Android. Jedná se tedy také o ideální řešení v případě, že nemáte Smart TV, nebo máte starší model, který nepodporuje nejnovější aplikace a služby.
 
 
Zařízení využívá platformu Android 9 (nikoliv Android TV) bez nadstaveb a jiných výrazných úprav. Ačkoliv se nejedná o nejnovější verzi operačního systému od Googlu, problémy s kompatibilitou aplikací nehrozí. K dispozici je plný přístup do Obchodu Play, odkud si můžete stáhnout třeba aplikace iVysilani, Netflix, HBO Go, Youtube nebo Spotify. O pohon se stará čtyřjádrový, 64bitový procesor ARM Cortex-A53 (konkrétní model není zmiňován) s grafickým čipem Mali-450 MP a 3GB operační paměť. Připraveno je také 16GB vnitřní úložiště a čtečka paměťových karet. Výrobce slibuje bezproblémové přehrávání videí až ve 4K rozlišení. 
 
 
Set-top box podporuje příjem digitálního pozemního vysílání DVB-T2, stejně jako starší standard DVB-T nebo DVB-C pro kabelovou televizi. Připraveny jsou běžné funkce, jako je časové nahrávání z EPG, pozastavení pořadu přes funkci TimeShift, teletext, české titulky nebo rodičovský zámek. Zařízení lze nastavit tak, aby se po zapnutí automaticky spustilo televizní vysílání přes DVB-T2, která je řešeno přes aplikaci nainstalovanou v zařízení. 
 
 
Připojení k internetu zajišťuje dvoupásmové Wi-Fi, případně rozhraní Ethernet. Pro výstup využijete konektor HDMI 2.0. K dispozici jsou také dva porty USB, pomocí kterých lze připojit periferie či externí úložiště. Nechybí ani Bluetooth 4.2 nebo podpora funkcí DLNA, Miracast a AirPlay. Evolveo Hybrid Box T2 se na českém trhu prodává za 2 499 Kč s DPH. V balení naleznete také dálkový ovladač a kabel HDMI.
 
Zdroj: Tisková zpráva


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
3.12.2021, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář