www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Tesla TE-321: nový přírůstek mezi levné DVB-T2 set-top boxy

Tesla TE-321: nový přírůstek mezi levné DVB-T2 set-top boxy
, , aktualita
K posledním novinkám mezi set-top boxy s DVB-T2 na českém trhu se řadí Tesla TE-321. Tento přijímač nabídne všechny běžné funkce za příznivou cenu. Podobné zařízení se prodává také pod označením Alma 2861.
K oblíbeným
reklama
Přechod na DVB-T2 se po několikaměsíční pauze znovu rozbíhá a řada diváků tak začíná na poslední chvíli řešit nutnost nákupu nového přijímače. Ti, kdo nechtějí utrácet tisíce nebo desetitisíce za nový televizor, obvykle sáhnou po set-top boxu, s jehož cenou se pohodlně vejdou do 1 000 Kč. Jedním z nejnovějších levných modelů na tuzemském trhu, který navíc obdržel certifikaci „DVB-T2 ověřeno“ od Českých Radiokomunikací, se stal přijímač Tesla TE-321. Při nákupu tedy máte jistotu, že podporuje standard vysílání DVB-T2 H.265 (HEVC) v České republice. Zároveň si ovšem poradí také s digitálním pozemním vysíláním první generace.
 
 
Vysílání lze přijímat až v rozlišení Full HD (1080i/1080p), takže testovací vysílání programu NASA UHD ve 4K si nevyzkoušíte. Na druhou stranu, v této cenové kategorii bychom ani vyšší rozlišení nečekali. K dispozici je možnost nahrávání ve formátu .TS, a to na externí úložiště připojené přes USB. V případě přehrávání je zajištěna kompatibilita s celou řadou formátů (v případě videí se jedná o MPEG2/M2TS/TS/AVI/MKV/ASF/3G2/3GP/MP4/MOV), stejné jako s externími i interními titulky. Dodávaný dálkový ovladač nabízí programovatelná tlačítka a funkci HDMI CEC, která umožňuje např. vypínat a zapínat kompatibilní televizor, aniž byste potřebovali další ovladač.
 
 
Set-top box přináší také další běžné funkce, jako je časové nahrávání, pozastavení vysílaného pořadu pomocí tlačítka TimeShift, české menu, EPG a teletext, rodičovský zámek nebo podpora zvukového formátu Dolby Digital. Na přední straně přijímače se kromě USB portu a několika ovládacích tlačítek nachází také malý displej. Zadní strana potom ukrývá ještě druhý port USB 2.0, HDMI 1.4b, Scart, digitální audio SPDIF výstup, anténní vstup, anténní výstup a Ethernet LAN, který umožňuje zařízení připojit k síti. Přes internet lze poslouchat webová rádia, zobrazit předpověď počasí, aktuální zprávy přes Yahoo News nebo provést aktualizaci softwaru. Praktičnost využití internetových funkcí ovšem obvykle bývá velmi nízká.
 
 
Tesla TE-321 se oficiálně prodává na českém trhu za 899 Kč, ale reálná cena v některých e-shopech může být i několik stokorun nižší. Velmi podobný model – se stejným firmwarem a výbavou, ale upraveným vnějším designem – lze potom sehnat také pod označením Alma 2861. Cena tohoto přijímače se potom pohybuje okolo 750 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik