www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Tesla TE-321: nový přírůstek mezi levné DVB-T2 set-top boxy

Tesla TE-321: nový přírůstek mezi levné DVB-T2 set-top boxy
, , aktualita
K posledním novinkám mezi set-top boxy s DVB-T2 na českém trhu se řadí Tesla TE-321. Tento přijímač nabídne všechny běžné funkce za příznivou cenu. Podobné zařízení se prodává také pod označením Alma 2861.
K oblíbeným
reklama
Přechod na DVB-T2 se po několikaměsíční pauze znovu rozbíhá a řada diváků tak začíná na poslední chvíli řešit nutnost nákupu nového přijímače. Ti, kdo nechtějí utrácet tisíce nebo desetitisíce za nový televizor, obvykle sáhnou po set-top boxu, s jehož cenou se pohodlně vejdou do 1 000 Kč. Jedním z nejnovějších levných modelů na tuzemském trhu, který navíc obdržel certifikaci „DVB-T2 ověřeno“ od Českých Radiokomunikací, se stal přijímač Tesla TE-321. Při nákupu tedy máte jistotu, že podporuje standard vysílání DVB-T2 H.265 (HEVC) v České republice. Zároveň si ovšem poradí také s digitálním pozemním vysíláním první generace.
 
 
Vysílání lze přijímat až v rozlišení Full HD (1080i/1080p), takže testovací vysílání programu NASA UHD ve 4K si nevyzkoušíte. Na druhou stranu, v této cenové kategorii bychom ani vyšší rozlišení nečekali. K dispozici je možnost nahrávání ve formátu .TS, a to na externí úložiště připojené přes USB. V případě přehrávání je zajištěna kompatibilita s celou řadou formátů (v případě videí se jedná o MPEG2/M2TS/TS/AVI/MKV/ASF/3G2/3GP/MP4/MOV), stejné jako s externími i interními titulky. Dodávaný dálkový ovladač nabízí programovatelná tlačítka a funkci HDMI CEC, která umožňuje např. vypínat a zapínat kompatibilní televizor, aniž byste potřebovali další ovladač.
 
 
Set-top box přináší také další běžné funkce, jako je časové nahrávání, pozastavení vysílaného pořadu pomocí tlačítka TimeShift, české menu, EPG a teletext, rodičovský zámek nebo podpora zvukového formátu Dolby Digital. Na přední straně přijímače se kromě USB portu a několika ovládacích tlačítek nachází také malý displej. Zadní strana potom ukrývá ještě druhý port USB 2.0, HDMI 1.4b, Scart, digitální audio SPDIF výstup, anténní vstup, anténní výstup a Ethernet LAN, který umožňuje zařízení připojit k síti. Přes internet lze poslouchat webová rádia, zobrazit předpověď počasí, aktuální zprávy přes Yahoo News nebo provést aktualizaci softwaru. Praktičnost využití internetových funkcí ovšem obvykle bývá velmi nízká.
 
 
Tesla TE-321 se oficiálně prodává na českém trhu za 899 Kč, ale reálná cena v některých e-shopech může být i několik stokorun nižší. Velmi podobný model – se stejným firmwarem a výbavou, ale upraveným vnějším designem – lze potom sehnat také pod označením Alma 2861. Cena tohoto přijímače se potom pohybuje okolo 750 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik