www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Tesla TE-321: nový přírůstek mezi levné DVB-T2 set-top boxy

Tesla TE-321: nový přírůstek mezi levné DVB-T2 set-top boxy
, , aktualita
K posledním novinkám mezi set-top boxy s DVB-T2 na českém trhu se řadí Tesla TE-321. Tento přijímač nabídne všechny běžné funkce za příznivou cenu. Podobné zařízení se prodává také pod označením Alma 2861.
K oblíbeným
reklama
Přechod na DVB-T2 se po několikaměsíční pauze znovu rozbíhá a řada diváků tak začíná na poslední chvíli řešit nutnost nákupu nového přijímače. Ti, kdo nechtějí utrácet tisíce nebo desetitisíce za nový televizor, obvykle sáhnou po set-top boxu, s jehož cenou se pohodlně vejdou do 1 000 Kč. Jedním z nejnovějších levných modelů na tuzemském trhu, který navíc obdržel certifikaci „DVB-T2 ověřeno“ od Českých Radiokomunikací, se stal přijímač Tesla TE-321. Při nákupu tedy máte jistotu, že podporuje standard vysílání DVB-T2 H.265 (HEVC) v České republice. Zároveň si ovšem poradí také s digitálním pozemním vysíláním první generace.
 
 
Vysílání lze přijímat až v rozlišení Full HD (1080i/1080p), takže testovací vysílání programu NASA UHD ve 4K si nevyzkoušíte. Na druhou stranu, v této cenové kategorii bychom ani vyšší rozlišení nečekali. K dispozici je možnost nahrávání ve formátu .TS, a to na externí úložiště připojené přes USB. V případě přehrávání je zajištěna kompatibilita s celou řadou formátů (v případě videí se jedná o MPEG2/M2TS/TS/AVI/MKV/ASF/3G2/3GP/MP4/MOV), stejné jako s externími i interními titulky. Dodávaný dálkový ovladač nabízí programovatelná tlačítka a funkci HDMI CEC, která umožňuje např. vypínat a zapínat kompatibilní televizor, aniž byste potřebovali další ovladač.
 
 
Set-top box přináší také další běžné funkce, jako je časové nahrávání, pozastavení vysílaného pořadu pomocí tlačítka TimeShift, české menu, EPG a teletext, rodičovský zámek nebo podpora zvukového formátu Dolby Digital. Na přední straně přijímače se kromě USB portu a několika ovládacích tlačítek nachází také malý displej. Zadní strana potom ukrývá ještě druhý port USB 2.0, HDMI 1.4b, Scart, digitální audio SPDIF výstup, anténní vstup, anténní výstup a Ethernet LAN, který umožňuje zařízení připojit k síti. Přes internet lze poslouchat webová rádia, zobrazit předpověď počasí, aktuální zprávy přes Yahoo News nebo provést aktualizaci softwaru. Praktičnost využití internetových funkcí ovšem obvykle bývá velmi nízká.
 
 
Tesla TE-321 se oficiálně prodává na českém trhu za 899 Kč, ale reálná cena v některých e-shopech může být i několik stokorun nižší. Velmi podobný model – se stejným firmwarem a výbavou, ale upraveným vnějším designem – lze potom sehnat také pod označením Alma 2861. Cena tohoto přijímače se potom pohybuje okolo 750 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2 TCL TS8132: soundbar 3.1.2 s Dolby Atmos a upmixem na 5.1.2
Na internet se dostávají podrobnosti o soundbaru TS8132, který TCL představilo zkraje roku. Tento model bude dodáván společně s bezdrátovým subwooferem a nabídce celkový výkon 350 W. Chybět nebude virtuální prostorový zvuk.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit Dolby Vision z TV nebo přehrávače? Kvalita se může výrazně lišit
Zpracování formátu Dolby Vision dnes zvládne kdejaké zařízení, ale rozdíly ve výsledné kvalitě mohou být patrné na první pohled. Následující video ukazuje přímé srovnání, když jsou metadata zpracována televizí a UHD Blu-ray přehrávačem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf Samsung uvádí stylové televize The Frame 2021 a k nim poličku My Shelf
Samsung představil novou generaci lifestylových televizorů The Frame, které svým designem připomínají obraz. Vůbec poprvé k nim výrobce nabídne také poličku, která by měla doplnit design interiéru.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik