www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Tesla TE-321: nový přírůstek mezi levné DVB-T2 set-top boxy

Tesla TE-321: nový přírůstek mezi levné DVB-T2 set-top boxy
, , aktualita
K posledním novinkám mezi set-top boxy s DVB-T2 na českém trhu se řadí Tesla TE-321. Tento přijímač nabídne všechny běžné funkce za příznivou cenu. Podobné zařízení se prodává také pod označením Alma 2861.
K oblíbeným
reklama
Přechod na DVB-T2 se po několikaměsíční pauze znovu rozbíhá a řada diváků tak začíná na poslední chvíli řešit nutnost nákupu nového přijímače. Ti, kdo nechtějí utrácet tisíce nebo desetitisíce za nový televizor, obvykle sáhnou po set-top boxu, s jehož cenou se pohodlně vejdou do 1 000 Kč. Jedním z nejnovějších levných modelů na tuzemském trhu, který navíc obdržel certifikaci „DVB-T2 ověřeno“ od Českých Radiokomunikací, se stal přijímač Tesla TE-321. Při nákupu tedy máte jistotu, že podporuje standard vysílání DVB-T2 H.265 (HEVC) v České republice. Zároveň si ovšem poradí také s digitálním pozemním vysíláním první generace.
 
 
Vysílání lze přijímat až v rozlišení Full HD (1080i/1080p), takže testovací vysílání programu NASA UHD ve 4K si nevyzkoušíte. Na druhou stranu, v této cenové kategorii bychom ani vyšší rozlišení nečekali. K dispozici je možnost nahrávání ve formátu .TS, a to na externí úložiště připojené přes USB. V případě přehrávání je zajištěna kompatibilita s celou řadou formátů (v případě videí se jedná o MPEG2/M2TS/TS/AVI/MKV/ASF/3G2/3GP/MP4/MOV), stejné jako s externími i interními titulky. Dodávaný dálkový ovladač nabízí programovatelná tlačítka a funkci HDMI CEC, která umožňuje např. vypínat a zapínat kompatibilní televizor, aniž byste potřebovali další ovladač.
 
 
Set-top box přináší také další běžné funkce, jako je časové nahrávání, pozastavení vysílaného pořadu pomocí tlačítka TimeShift, české menu, EPG a teletext, rodičovský zámek nebo podpora zvukového formátu Dolby Digital. Na přední straně přijímače se kromě USB portu a několika ovládacích tlačítek nachází také malý displej. Zadní strana potom ukrývá ještě druhý port USB 2.0, HDMI 1.4b, Scart, digitální audio SPDIF výstup, anténní vstup, anténní výstup a Ethernet LAN, který umožňuje zařízení připojit k síti. Přes internet lze poslouchat webová rádia, zobrazit předpověď počasí, aktuální zprávy přes Yahoo News nebo provést aktualizaci softwaru. Praktičnost využití internetových funkcí ovšem obvykle bývá velmi nízká.
 
 
Tesla TE-321 se oficiálně prodává na českém trhu za 899 Kč, ale reálná cena v některých e-shopech může být i několik stokorun nižší. Velmi podobný model – se stejným firmwarem a výbavou, ale upraveným vnějším designem – lze potom sehnat také pod označením Alma 2861. Cena tohoto přijímače se potom pohybuje okolo 750 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala