X96 Mate: velmi levný TV box s procesorem Allwinner H616

X96 Mate: velmi levný TV box s procesorem Allwinner H616
, , aktualita
Na trhu se objevil nový TV box, jehož pořízení se skoro neprojeví ve vašem rodinném rozpočtu. Za pár desítek dolarů můžete získat model s novým procesorem Allwinner, solidní porcí RAM a Androidem 10.
K oblíbeným
reklama
Levných TV boxů není na trhu nikdy dost. Alespoň se to zdá z nekončícího přísunu nových modelů od známých, méně známých a nejčastěji zcela neznámých výrobců v čínských e-shopech. Za přírůstků za poslední týdny stojí za zmínku především X96 Mate. Název vám může být povědomý, neboť jiný model – konkrétně X96 mini – se v minulosti objevil na českém trhu (dokonce pod několika značkami). I novinka cílí na uživatele, kteří od TV boxu žádají jen to nejzákladnější a důležitější jsou pro ně nízké pořizovací náklady. X96 Mate se vyznačuje hranatým designem, který výrobce ozvláštnil o několik prvků. Plastový povrch má z velké části opravdu matný povrch, jak naznačuje název. Na čelní straně potom nechybí jednoduchý displej, který zobrazuje třeba aktuální čas.

 
Tento low-endový TV box vsází na ještě čerstvý procesor Allwinner H616, který byl uveden začátkem letošního roku. Uvnitř schovává čtyři jádra Cortex-A53 a grafický akcelerátor Mali G31 MP2 s podporou rozhraní OpenGL ES 3.2 i Vulkan. K tomu se přidává 4GB operační paměť DDR3, která v této cenové kategorii rozhodně není samozřejmosti – často se setkáváme s 2GB nebo dokonce ještě 1GB RAM. V případě vnitřního úložiště eMMC potom mohou zákazníci vybírat mezi 32GB a 64GB variantou. Nechybí ovšem ani slot na microSD karty, takže případně lze prostor pro aplikace rozšířit.
 
Pokud je řeč o aplikacích, nesmíme zapomenout zmínit, že zařízení běží na operačním systému Android 10. Novější verzi zatím Google pro běžné uživatele nevydal, takže první TV boxy s Androidem 11 se na trhu nejspíš objeví nejdříve koncem letošního roku. Jelikož X96 Mate postrádá certifikace Netflixu a dalších služeb, neužijete si na něm streamovaná videa v nejvyšší kvalitě. Může být ovšem dobrou volbou pro přehrávač Kodi. Co se týče bezdrátového připojení, máme tady dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0. Připraveny jsou také dva porty USB, LAN, analogový AV výstup, SPDIF, HDMI 2.0a a konektor pro rozšíření dosahu dálkového ovladače.
 
Jednoduchý TV box X96 Mate lze v čínských e-shopech sehnat za cenu okolo 30 dolarů, v přepočtu 660 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek WebOS od LG se poprvé objeví v televizích dalších značek
Platforma webOS přestane být exkluzivitou pro televizory LG. Jihokorejci začali s jejím licencováním dalším výrobcům. V budoucnu by se tak ze systému mohla stát konkurence pro Android TV od Googlu. 
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony Aktualizace s VRR a ALLM pro sérii XH90 bude, ujišťuje Sony
Sony vyvrátilo spekulace, že by zrušilo očekávanou aktualizaci televizí XH90. Jejich uživatelé stále čekají na podporu dvou zásadních funkcí z HDMI 2.1, a také opravu rozmazaného obrazu ve 4K120.
23.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů Netflix překonal magickou hranici 200 milionů předplatitelů
Streamovací služba Netflix slaví velké úspěchy. Přestože je na trhu se streamováním narváno k prasknutí, Netflixu se povedlo pokořit magickou hranici 200 milionů předplatitelů a roste dál. Není to špatné ani po finanční stránce.
22.1.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července Apple prodlužuje bezplatné období streamovací služby TV+ do července
Kvůli koronavirové pandemii má Apple omezené možnosti tvořit vlastní obsah pro streamovací službu TV+. Už podruhé tak prodlužuje bezplatné období pro vyzkoušení, které bude končit až v červenci letošního roku.
20.1.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik