X96 Mate: velmi levný TV box s procesorem Allwinner H616

X96 Mate: velmi levný TV box s procesorem Allwinner H616
, , aktualita
Na trhu se objevil nový TV box, jehož pořízení se skoro neprojeví ve vašem rodinném rozpočtu. Za pár desítek dolarů můžete získat model s novým procesorem Allwinner, solidní porcí RAM a Androidem 10.
K oblíbeným
reklama
Levných TV boxů není na trhu nikdy dost. Alespoň se to zdá z nekončícího přísunu nových modelů od známých, méně známých a nejčastěji zcela neznámých výrobců v čínských e-shopech. Za přírůstků za poslední týdny stojí za zmínku především X96 Mate. Název vám může být povědomý, neboť jiný model – konkrétně X96 mini – se v minulosti objevil na českém trhu (dokonce pod několika značkami). I novinka cílí na uživatele, kteří od TV boxu žádají jen to nejzákladnější a důležitější jsou pro ně nízké pořizovací náklady. X96 Mate se vyznačuje hranatým designem, který výrobce ozvláštnil o několik prvků. Plastový povrch má z velké části opravdu matný povrch, jak naznačuje název. Na čelní straně potom nechybí jednoduchý displej, který zobrazuje třeba aktuální čas.

 
Tento low-endový TV box vsází na ještě čerstvý procesor Allwinner H616, který byl uveden začátkem letošního roku. Uvnitř schovává čtyři jádra Cortex-A53 a grafický akcelerátor Mali G31 MP2 s podporou rozhraní OpenGL ES 3.2 i Vulkan. K tomu se přidává 4GB operační paměť DDR3, která v této cenové kategorii rozhodně není samozřejmosti – často se setkáváme s 2GB nebo dokonce ještě 1GB RAM. V případě vnitřního úložiště eMMC potom mohou zákazníci vybírat mezi 32GB a 64GB variantou. Nechybí ovšem ani slot na microSD karty, takže případně lze prostor pro aplikace rozšířit.
 
Pokud je řeč o aplikacích, nesmíme zapomenout zmínit, že zařízení běží na operačním systému Android 10. Novější verzi zatím Google pro běžné uživatele nevydal, takže první TV boxy s Androidem 11 se na trhu nejspíš objeví nejdříve koncem letošního roku. Jelikož X96 Mate postrádá certifikace Netflixu a dalších služeb, neužijete si na něm streamovaná videa v nejvyšší kvalitě. Může být ovšem dobrou volbou pro přehrávač Kodi. Co se týče bezdrátového připojení, máme tady dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0. Připraveny jsou také dva porty USB, LAN, analogový AV výstup, SPDIF, HDMI 2.0a a konektor pro rozšíření dosahu dálkového ovladače.
 
Jednoduchý TV box X96 Mate lze v čínských e-shopech sehnat za cenu okolo 30 dolarů, v přepočtu 660 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč Při nákupu soundbaru k nové OLED TV vrací Philips až 15 000 Kč
Společnost TP Vision vyhlásila cashback, který lze uplatnit při nákupu vybraných Philips OLED TV. Pokud k nim přidáte soundbar stejné značky, můžete získat zpět až 15 000 Kč. Akce je platná do konce března.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
5.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik