X96 Mate: velmi levný TV box s procesorem Allwinner H616

X96 Mate: velmi levný TV box s procesorem Allwinner H616
, , aktualita
Na trhu se objevil nový TV box, jehož pořízení se skoro neprojeví ve vašem rodinném rozpočtu. Za pár desítek dolarů můžete získat model s novým procesorem Allwinner, solidní porcí RAM a Androidem 10.
K oblíbeným
reklama
Levných TV boxů není na trhu nikdy dost. Alespoň se to zdá z nekončícího přísunu nových modelů od známých, méně známých a nejčastěji zcela neznámých výrobců v čínských e-shopech. Za přírůstků za poslední týdny stojí za zmínku především X96 Mate. Název vám může být povědomý, neboť jiný model – konkrétně X96 mini – se v minulosti objevil na českém trhu (dokonce pod několika značkami). I novinka cílí na uživatele, kteří od TV boxu žádají jen to nejzákladnější a důležitější jsou pro ně nízké pořizovací náklady. X96 Mate se vyznačuje hranatým designem, který výrobce ozvláštnil o několik prvků. Plastový povrch má z velké části opravdu matný povrch, jak naznačuje název. Na čelní straně potom nechybí jednoduchý displej, který zobrazuje třeba aktuální čas.

 
Tento low-endový TV box vsází na ještě čerstvý procesor Allwinner H616, který byl uveden začátkem letošního roku. Uvnitř schovává čtyři jádra Cortex-A53 a grafický akcelerátor Mali G31 MP2 s podporou rozhraní OpenGL ES 3.2 i Vulkan. K tomu se přidává 4GB operační paměť DDR3, která v této cenové kategorii rozhodně není samozřejmosti – často se setkáváme s 2GB nebo dokonce ještě 1GB RAM. V případě vnitřního úložiště eMMC potom mohou zákazníci vybírat mezi 32GB a 64GB variantou. Nechybí ovšem ani slot na microSD karty, takže případně lze prostor pro aplikace rozšířit.
 
Pokud je řeč o aplikacích, nesmíme zapomenout zmínit, že zařízení běží na operačním systému Android 10. Novější verzi zatím Google pro běžné uživatele nevydal, takže první TV boxy s Androidem 11 se na trhu nejspíš objeví nejdříve koncem letošního roku. Jelikož X96 Mate postrádá certifikace Netflixu a dalších služeb, neužijete si na něm streamovaná videa v nejvyšší kvalitě. Může být ovšem dobrou volbou pro přehrávač Kodi. Co se týče bezdrátového připojení, máme tady dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0. Připraveny jsou také dva porty USB, LAN, analogový AV výstup, SPDIF, HDMI 2.0a a konektor pro rozšíření dosahu dálkového ovladače.
 
Jednoduchý TV box X96 Mate lze v čínských e-shopech sehnat za cenu okolo 30 dolarů, v přepočtu 660 Kč bez DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik