Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Doporučená multimediální centra: prosinec 2012

18.12.2012, Pavel Kovač, návod
Máme tu konec měsíce, a proto je čas na náš pravidelný souhrn doporučených multimediálních center. Stručně okomentujeme nově ohlášené produkty, a pak si zrekapitulujeme otestované modely. Kdo je současný šampion?
Vybrat správný přehrávač filmů a muziky není jednoduché, tyto miniaturní počítače totiž musí splnit několik požadavků. Jde hlavně o výkon, ovladatelnost a podporu multimédií. Přitom se stále setkáváme s IR ovladači, nedotaženými firmwary, či nepodporou některých kodeků. Na tyto aspekty se snažíme zaměřit v našich recenzích. Ukazatel výkonu hledejte v kapitole „Testy“ u videoukázek s vysokým datovým tokem, příkladem budiž Samsung Oceanic Demo. Stejná kapitola napoví i o podpoře formátů. Propracovanost prostředí přehrávače je popsána v kapitole „Menu zařízení“.

Nejdříve se podíváme na události minulých týdnů. Začneme nově ohlášenými modely, o kterých jsme se zmínili v aktualitách, dále budeme pokračovat zajímavými událostmi a dostaneme se až k námi doporučeným modelům multimediálních center.

Novinky a zajímavé události


Hlavní událostí jsou nadcházející Vánoce. Pokud vybíráte pod stromeček nějaké multimediální centrum, jistě Vám prosincový článek o doporučených modelech přijde vhod. Jen je trochu škoda, že se neudála žádná velká revoluce. Výrobci nepřišli za poslední měsíc s něčím opravdu převratným. Snad jen fakt, že se k nám konečně dostává zařízení Google TV v podání od Sony. Konkrétně model Sony NSZ-GS7. Sice jej najdete pouze v pár vybraných obchodech, ale jsou to první vlaštovky. Začátkem roku by se to tedy mohlo výrazně zlepšit.Avšak nezapomínejte. Vánoce jsou časem pohody. Posaďte se tedy do svého oblíbeného gauče, zapněte televizi a hlavně některé z multimediálních center!

V našich testech přibylo sice jen jedno multimediální centrum, ale zase stojí za pozornost. Vysloužilo si totiž naše ocenění TREFA. Na první pohled se může sice zdát, že jde o klasické centrum v dané cenové relaci, ale při bližším pohledu zjistíte pár velmi dobrých vlastností, co ostatním zkrátka chybí.

Novinky a události - listopad 2012


Popcorn Hour A-400


V blízké budoucnosti se objeví nový Popcorn Hour A-400. Toto multimediální centrum přináší hlavně nový dvoujádrový procesor SMP8911 na 800 Mhz, který je téměř o polovinu rychlejší než předchozí (Popcorn Hour A-300) SMP8647, a to i přestože tikal na stejné frekvenci. Oproti předchůdci přidává ještě podporu HDMI 1.4 (dříve 1.3), VXP Video Processor (lepší vyhlazování při upscalingu, kvalitnější deinterlacing a mnoho dalšího). Dále je tu eSATA konektor, čtečka SD karet a dok na pevný disk. Samozřejmostí je podpora 3D. No, zní docela pěkně.


Docela zajímavý je fakt, že celý stroj je zabalen do skříně Silverstone a má pasivní chlazení. Na zadním panelu můžeme také vidět USB 3.0 slave konektor, jeden USB 2.0 pro připojení flash disku a obvyklou várku audio i video výstupů. Na oficiálních stránkách o něm ovšem zatím není ani zmínka a také není známa ani cena pro ČR. Nechme se překvapit.

Novinky a události - říjen 2012


Sencor SMP-900PRO


Celý říjen byl v oblasti multimediálních center relativně klid. Přesto se objevilo několik zařízení, která sice nejsou ničím extrémně výjimečná, ale zmínit se o nich je potřeba. První je Sencor SMP-9000PRO. Toto multimediální centrum obsahuje obligátní procesor Realtek RTD 1186DD na 750 MHz. O běh se stará jak Linux, tak Android, a má HDMI 1.4 s podporou 4k rozlišení. Také umí 3D obraz s maximálním rozlišení 4000×2000. Nutností je samozřejmě síťové připojení s 1 GBit, internetový prohlížeč, DLNA, SAMBA a samozřejmě šachta pro 3,5" disk.


 
 

EVOLVE Arcadia


Koncem minulého měsíce se objevil na našem trhu také EVOLVE Arcadia, který se ještě do doporučených center minulého měsíce nedostal. Toto centrum se pyšní hlavně DVB-T s podporou HD. Na stránkách obchodů jej ovšem najdete často pouze pod set-top-boxy. Umí však klasické nahrávání na USB disk a přehrávání filmů. Takže jde prakticky o multimediální centrum. Pouze se musíte spokojit s offline obsahem. Naopak cena je více než lidová.


Novinky a události - září 2012


Hned na začátku září představil LG své multimediální centrum LG SP820 a SP520. Toto zařízení je na první pohled klasické MMC, ale je k němu dodáván i pohybový ovladač a software pro Andriod, takže si můžete celou televizi ovládat pomocí telefonu nebo tabletu.
LG SP820 Smart TV Upgrader - z obyčejné televize Smart TV


Další novinky od LG, které byly představeny na IFA 2012, jdou ruku v ruce s takzvanou "smart TV", a to od samotných televizí až po celé systémy domácího kina. Představovat něco, co již máme v novince, nemá smysl, a tak vás rovnou odkáži na datum 6.9.2012 na našem webu.
Novinky a události - srpen 2012


V srpnu k představení žádného multimediálního centra nedošlo, tedy alespoň nikdo z velkých výrobců se novým produktem neprezentoval. Ostatně jsou prázdniny, takže řada vývojových pracovníků jezdí na dovolené a nám nezbývá než doufat, že budou další měsíce výrazně plodnější na novinky. Každopádně než se přesuneme k nováčkům tohoto souhrnu, dovolím si věnovat chvilku času jednomu produktu, který by mohl skvěle plnit multimediální funkce, ale na první pohled tak rozhodně nevypadá.

Na mysli mám desku Intel Marshaltown DN2800MT, což je nástupce velmi populární Intel D945GSEJT Johnstown. Tato série Mini-ITX desek se Intelu nesmírně povedla a dost často byla předchozí generace nasazovaná do méně výkonných serverů či routerů díky své velmi nízké spotřebě, pasivnímu chlazení a napájení skrze adaptér z notebooku. Nasazení v oblasti multimédií poněkud bránila konektorová výbava, každopádně to se s příchodem Intel Marshaltown mění. Tato základní deska totiž snad poprvé v historii "atomových" desek obsahuje HDMI výstup.

Intel D2800MT Marshaltown
lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Dvoujádrový Intel Atom D2800 v kombinaci s grafickou kartou Intel GMA 3650 by měl nabídnout dostatečný výkon i pro Full HD video a při kvalitním zdroji se prý spotřeba pohybuje okolo 10-15 W. Přidejte disk, operační paměť RAM, slušivý case a máte v obývacím pokoji malého trhače asfaltu v ceně dražšího multimediálního centra.

Novinky a události - červenec 2012


Na přelomu června a července představil Google svůj další přehrávač k televizi, který se tentokrát jmenuje Nexus Q. Po stránce designu se inženýrům tohoto vyhledávacího giganta podařilo vytvořit vskutku nevšední zařízení. Podobně pozitivní jsou informace o výbavě, která s přehledem přehraje většinu multimediálních souborů.

Navíc to celé dělal Google, takže zde bude Android a Google Play a spousta služeb? Bohužel ne, tedy alespoň prozatím. Nexus Q je koncipovaný jako prostředník mezi mobilním zařízením s Androidem, vaší televizí a Google cloudem. Nicméně tuto skutečnost snad brzy změní pánové z XDA developers, více zde.

Projekt Google TV šel k ledu ke konci minulého roku, nicméně tento segment skýtá obrovské finance, takže bylo jen otázkou času, kdy Google přijde s verzí 2.0. Tedy tentokrát přišlo Sony, které připravilo pro tuto platformu zbrusu nový hardware.

Sony umělo v oblasti spotřební elektroniky vždy vytvořit vzhledově povedené produkty a i NSZ-GS7 vypadá velmi dobře. Nejvíce ovací však sbírá dálkový ovladač, který snad konečně nahradí ty prehistorické televizní vykopávky. Na novinku od Sony se podívejte v této aktualitě.

Se staronovým přehrávačem přispěchal i Asus, který vzal povedený a oblíbený model O!Play Mini Plus a narouboval do šasi ještě DVB-T tuner. Na své si tak přijdou milovníci záznamu, nicméně prostor pro interní disk ve specifikacích není.

Novinka se jmenuje O!Play Media Pro a kromě digitálního tuneru se zřejmě dočkáme řady softwarových vylepšení. Celou aktualitu si přečtete zde.

Novinky a události - červen 2012


Červen byl v oblasti multimediálních center ve znamení společnosti EAGET, která na trh uvedla hned trojici modelů. Začněme základním modelem M3, jenž je vybaven postarší verzí Androidu 2.3 s možností aktualizace na novější verzi 4.0. K dispozici máme ARM procesor založený na architektuře Cortex-A9. Pracovní frekvence je nastavena na 800 MHz, což se může zdát v porovnání se současnými 2 až 5jádrovými 1,5GHz telefony poněkud málo, takže jsem sám zvědavý.

Celý systém pak doplní operační paměť o velikosti 512 MB a pro data je připraven 4GB úložný prostor. Další úložiště se do útrob modelu M3 už nevejde a je třeba jej přidat externě. Uvedení do prodeje je očekáváno na tento měsíc za cenu okolo 3300 Kč, více informací naleznete v aktualitě.

Dalším modelem je M4, což je vybavenější verze, které vévodí především duální HD DVB-T či integrované Wi-Fi. Stejně jako model M3 přichází s operačním systémem Android 2.3 a opět zde výrobce slibuje možnost aktualizace na novější Android 4.0.

I v oblasti hardware sdílejí oba modely mnoho společného a začít můžeme např. u procesoru, kde se znovu setkáváme s architekturou Cortex A9 a frekvencí 800 MHz. Nezměnila se ani operační paměť o velikosti 512 MB či vnitřní úložný prostor s kapacitou 4 GB. Bohužel ani zde není prostor pro interní pevný disk. Pro cenu nebo detailnější specifikace vás odkáži na tento článek.

Příděl novinek ze stáje EAGET zakončil model M17. Ten na rozdíl od svých sourozenců nesází na Android a ani na ARM architekturu, ale na osvědčený Realtek. Uvnitř této novinky tepe čipset RTD1185DD v kombinaci s 512 MB RAM. Hlavními taháky však zcela jistě bude šachta pro disk a duální DVB-T tuner.

Stejně jakou u modelu M4 i zde se setkáváme s HD DVB-T tunerem, a to hned v dvojitém zastoupení. Dle slov výrobce by neměl být problém se záznamem videa, a to i v rozlišení 1920x1080. Model PLAY M17 dorazí taktéž tento měsíc, a to za cenu okolo 3200 Kč, pro další informace doporučuji tuto aktualitu.

Novinky a události - květen 2012


V první polovině května se toho moc neudálo, avšak ke konci měsíce už bylo ohlašování nových produktů o něco častější. Jako první si představíme přírůstek do rodiny eGreat. České zastoupení (UMAX) oznámilo začátek prodeje modelu eGreat EG-R160S Pro. Na první pohled další z mnoha modelů nakonec obsahuje přece jen pár zajímavostí.

Základem je Realtek RTD1186DD, takže výkonu bude dost. Rozměry dovolují umístit interní disk o velikosti 3,5“. Oproti velmi podobnému modelu EG-R160 přibylo interní Wi-Fi, USB 3.0, eSATA a displej. Za takto vybavený stroj zaplatíte okolo 3000 Kč, což je zajímavá cena. Pro další informace odkáži na aktualitu.

Více se toho ohledně představování nových modelů neudálo. Zastavím se ale ještě u několika produktů, které by mohly u televizoru plnit funkci přehrávače a možná některé ryze multimediální modely předčít. Na trhu se totiž co nevidět objeví novinka od společnosti VIA s označením APC - Android PC.

Na desce s rozměry 170 x 85 mm naskládal výrobce ARM procesor s akcelerací většiny video formátů. Dále tu máme 512 MB DDR3 paměti, několik USB 2.0 portů, 100 Mbps ethernet a HDMI výstup. Optimalizováno je bohužel na starší Android 2.3, ale naprosto to vyváží pořizovací cena 49 dolarů. Teď ještě vymyslet napájení, šasi a multimediální přehrávač je na světě. Více v této aktualitě.

V podobném duchu se nese i další produkt, který přehraje vaši multimediální sbírku. Jde o počítač velikosti 8,8 x 3,5 x 1,2 cm a takového „prcka“ s přehledem schováte kdekoliv za televizí. Výkon dodává 1jádrový procesor na frekvenci 1,5 GHz, doplněný o oblíbený grafický akcelerátor Mali 400.

Paměť RAM disponuje kapacitou 512 MB pro systém a pro uživatele je k dispozici 4 GB s možností rozšíření o dalších 32 GB (MicroSD). Další data lze dodat skrze USB 2.0 či vestavěné Wi-Fi. Výstup pro obraz samozřejmě obstarává HDMI. Výhodou toho řešení je podpora novějšího Androidu 4.0 za stále velmi slušných 74 dolarů. Bohužel byla cena tak lákavá, že se první várka vyprodala do posledního kusu a na další se musí počkat do 10. června. (Zdroj: Talkandroid)

Zastánce multimediálních center na plnohodnotnější platformě x86 by mohly oslovit velmi neotřelé skříně od společnosti Streacom. Ta totiž na rozdíl od některých výrobců pochopila, že do MMC nepatří žádné ventilátory a připravila plně pasivně chlazený systém. Vybírat můžeme z modelů FC9 a FC10, které se liší především svou velikostí.

Dle zvoleného modelu lze následně osazovat Micro-ATX/Mini-ITX a ATX základní desky. Ty následně doplníte interním pevným diskem (disky) a také tenkou mechanikou na optická média. Vměstnat půjdou i karty, ale pro ty je potřeba Riser card. Ostatně více informací najdete zde a to včetně odhadované ceny.

Novinky a události - duben 2012


Hned z kraje dubna dorazil skrze oficiální distribuční kanál Popcorn Hour C-300. My jsme však měli tu možnost jej otestovat o něco dříve, a tak vás rovnou odkáži na recenzi, kde se kromě specifikací dozvíte také poznatky z používání. Nenechte se odradit poněkud fádnějším designem či vyšší pořizovací cenou.

Popcorn C-300 je totiž i přes řadu záporů po dlouhé době jedním z mála modelů, u kterého bylo cítit odladěné a stabilní prostředí, takže pokud nemáte čas na hraní a zkoušení firmwarů, mohl by být C-300 dobrou volbou.

O modelu Xtreamer Ultra 2 jsem již psal při jeho ohlášení v úvodu roku, kdy nás výrobce zasypal doslova lavinou novinek. Zhruba v polovině března pak došlo ke spuštění předobjednávek a tím pádem již bylo možné očekávat, že se tento vlajkový křižník brzy dostane i do klasického prodeje.

Český distributor UMAX dostal první modely zhruba v polovině tohoto měsíce a nedočkaví zákazníci si tak již přibližně 3 týdny mohou užívat vysoký výkon 2jádrového Atomu spolu s grafickou kartou Nvidia GeForce. Xtreamer Ultra 2 je výrobcem nabízen ve dvou variantách, k nám se prozatím alespoň dle obchodů dostala ta lépe vybavená.

Konec měsíce přinesl zajímavou novinku od společnosti Philips, kterou v obývacích pokojích známe spíše jako producenta televizorů. Nový multimediální přehrávač si však alespoň co do parametrů brousí zuby na přední příčky a jsem sám zvědav, zda dostojí svým papírovým předpokladům.

Ohledně použitého hardwaru toho mnoho nevíme, nicméně co výrobce poodkryl, je metalická a bezdrátová konektivita. Samozřejmostí je USB port, milým překvapením pak eSATA. Nejvíce zájmu však budí celkem pestrá paleta podporovaných formátů, ostatně více si přečtěte zde.

Novinky a události - březen 2012


V březnu se jako první přihlásila společnost eGreat s modelem EG-R160. Ten sází na starší verzi čipsetu Realtek 1185, avšak i tak bychom se měli dočkat dostatečného výkonu, a to především při přehrávání videa. Na vaší kolekci multimédií bude připraven interní 3,5“ pevný disk, přičemž v obchodech je k dostání například 2TB varianta.

Případný stream dat dostanete do toho modelu skrze integrované LAN rozhraní a volitelně lze dokoupit Wi-Fi adaptér do USB portu. Více informací a detailnější specifikace si můžete přečíst v naší aktualitě.

O novinkách společnosti Xtreamer jsme již souhrnně mluvili v tomto článku, avšak v té době se jednalo spíše o plány, než o kompletní specifikace. Nyní se však do prodeje dostávají jednotlivé modely a tento měsíc přišlo na model Ultra 2, tedy spíše na jeho předobjednávky.

Po stránce vzhledu se novinka od současného modelu prakticky neliší, ale o to větší revize proběhla uvnitř. Ultra 2 dostal zbrusu nový Intel Atom a vylepšené grafické jádro Nvidia. Příchod novější platformy znamená také podporu USB 3.0 a ke slovu se dostalo i SSD. Více informací včetně cen naleznete zde.

Novinky a události - únor 2012


První zastávku provedeme u společnosti Asus, která uvedla model O!Play TV Pro, což je kombinace multimediálního přehrávače a set top boxu v jednom zařízení. Výrobce vsadil i na velice neotřelý design, takže i přes větší rozměry vypadá velmi zajímavě.

Asus má v oblasti multimédií celkem bohaté zkušenosti, takže se dočkáme podpory mnoha formátů včetně současného 3D. Pro data je připraven prostor na pevný disk a případně můžete připojit toto zařízení na domácí síť. Další informace včetně ceny a data dodání hledejte v naší aktualitě.

Podobným produktem se následně blýskla také značka Evolve, která na trh dorazila s modelem Infinity TwinCoder HD, což je ve zkratce námi testovaný model Infinity, doplněný o 2 vestavěné tunery a pár dalších technologií.

Základem však nadále zůstává zbrusu nový Realtek 1186DD s procesorem na frekvenci 750 MHz, doplněný o DDR3 operační paměť. K dispozici tak bude dostatek výkonu a celkem povedené rozhraní od výrobce. Další informace včetně detailní specifikace hledejte zde.

O novinkách u společnosti Xtreamer jsme vás již informovali v tomto článku v průběhu ledna, přičemž bylo přislíbeno, že se nové modely začnou objevovat v průběhu února až března. Ke konci tohoto měsíce nám společnost Umax dovezla inovovaný SideWinder3 s Androidem.

Ten je stejně jako většina konkurence vybavený již zmiňovaným Realtekem 1186, takže pokud jej výrobce nepokazí nedoladěným operačním systémem, získáte přehrávač s vysokým výkonem a bohatou výbavou v kompaktních rozměrech. Pro více informací navštivte naši aktualitu.

Závěrečnou novinkou na poli multimediálních center je zbrusu nový model Popcorn Hour C-300, který je pasován do role nástupce takřka legendárního modelu C-200. Po stránce designu se znovu sází na velmi strohé vzezření, o to více se však výrobce soustředil na vnitřní výbavu.

Na rozdíl od většiny trhu vsadili inženýři ze Syabas Technology na čipsety společnosti Sigma Designs. Bude zajímavé sledovat, jak si toto řešení povede právě oproti Realteku. Z hlediska výbavy totiž nabízejí oba čipsety velmi podobné parametry. Čím se však model C-300 výrazně liší, je přítomnost barevného displeje, více informací si přečtěte zde.

Novinky a události - leden 2012


Náš souhrn novinek začneme těsně před koncem minulého roku, kdy svůj nový přírůstek ohlásila společnost High Tech Park. Novinka se jménem HomeBrain dává jistě již na první pohled tušit, že nebude jen obyčejným multimediálním centrem.


Skrze tuto krabičku totiž dostanete pod kontrolu celý dům či byt, tedy samozřejmě za předpokladu, že budete mít dokoupeny kompatibilní zásuvky, přístroje a tak dále. Více informací si přečtěte v aktualitě.

Nedávno testovaný WD TV Live dostal těsně před Vánoci do výbavy aplikaci, která poslouží jako dálkové ovládání z chytrého telefonu. Tím by se mohla výrazně zlepšit ovladatelnost tohoto zařízení například při surfování na internetu.

Kompatibilní jsou prozatím jablečné výrobky iPhone, iPod Touch a iPad. Z ostatní zařízení pak jako vždy celá platforma Android. Novinek je však daleko víc a pro další poznatky vás odkážu přímo na detailní aktualitu.

Těsně před koncem roku jsme pak informovali o novém modelu eGreat R300 Pro. Už ze samotného označení vyplývá, že se jedná o populárního nástupce modelu eGreat R200. Nyní však v těle tohoto nováčka najdeme nejnovější čipset Realtek RTD 1186DD spolu s 512 MB operační paměti typu DDR3.

Vlajková loď společnosti eGreat je dále vybavena prostorem pro pevný disk, řadou vysokorychlostních rozhraní a samozřejmě také Wi-Fi adaptérem. Detailní specifikaci tohoto produktu naleznete v aktualitě od kolegy Vítka.

Úvod roku 2012 se zdál vcelku poklidný, nicméně poté jsem na stránkách společnosti Xtreamer objevil slušnou řádku nových zařízení, která vesměs dorazí do několika měsíců na evropský trh. Těšit se můžeme na benjamínka Elvira a dále nástupce současně prodávaných modelů. Ve zkratce řečeno dorazí: SideWinder3, Ultra2, Prodigy Silver a Prodigy Black.

K tomu výrobce přidá hned dvě verze operačního systému, tedy nejdříve uvede upgrade na Firmware 3.5, nicméně vzápětí dorazí verze 4.0. Aby toho nebylo málo, nabídne Xtreamer ještě nějaké to příslušenství, z něho mě zaujala například nová bezdrátová klávesnice a multimediální ovladač v jednom. Mírnou kaňkou na přívalu novinek je fakt, že výrobce utne podporu nových verzí operačních systémů pro současné modely, ostatně více se dozvíte v tomto článku.

No a na závěr znovu společnost eGreat, která po vlajkové lodi uvádí také menší model EG-R6S. Ten sice nedisponuje interním pevným diskem a některými dalšími vychytávkami, ale i tak vypadají jeho papírové specifikace hodně nadějně.

eGreat i zde vsadil na nejnovější Realtek a pokud dopadla dobře optimalizace systému, tak si s tímto prckem přehrajete prakticky jakékoliv video včetně těch nejnáročnějších. Nicméně právě ze systému mám největší obavy, neboť se jedná o Android ve verzi 2.2. Další parametry modelu eGreat EG-R6S si přečtěte zde.


Doporučená multimediální centra


Xtreamer Ultra – recenze


S diskem. Jde o nejlepší multimediální centrum, které zatím dorazilo do naší redakce. Xtreamer ultra si nebere servítky a přináší dvoujádrový procesor Intel Atom, 4 GB DDR3, ION2, podporu 3D, či QWERTY klávesnici s touchpadem. K dispozici jsou 3 operační systémy, přičemž jeden je přeskinované plnohodnotné Ubuntu.

I přes vysoký výpočetní výkon, velmi dobře odladěný software a slušnou spotřebu, jsem však objevil pár nedostatků. Zamrzí nepříliš kvalitně zpracovaný QWERTY ovladač a vyšší teploty, kterým je vystaven pevný disk. Odradit může i cena, ale to pouze v případě, že si špatně přečtete ten dlouhý seznam věcí, na které lze Xtreamer Ultra použít.


Popcorn Hour C-200 (srovnání s A-200)


S diskem. Při výčtu povedených multimediálních center nesmím opomenout ani výrobce Popcorn Hour, který má ve své nabídce i velmi bohatě vybavený model C-200. Jde o zařízení s prakticky neomezenými možnostmi nastavení, bohatými multimediálními funkcemi a do připravené šachty si můžete umístit např. Blu-ray mechaniku. Samozřejmostí je správce pro stahování z internetu a sdílení dat s ostatními počítači na lokální síti. Velkým plusem je i ohromná komunita, která se podílí na vývoji a vytváří různorodé aplikace.

Recenzi tohoto modelu sice zatím nemáme, ale měl jsem už možnost si jej vyzkoušet u známého. Hledat negativa na takto vybaveném přístroji není jednoduché. Vše bylo velmi plynulé a překvapivě intuitivní, nevýhodou může být vyšší cena a čas od času problémy, které vyžadují trochu hlubší znalosti práce s počítači. Na našem fóru si můžete přečíst zkušenosti uživatelů s tímto modelem zde.


Asus O!Play AIR HDP-R3 – recenze


Bez disku. Tento model navazuje na poměrně oblíbené předchůdce a navíc přidává do vínku bezdrátový adaptér. Oceníte jej tak zejména v novostavbách, kde je sekání rozvodů do zdí noční můrou. Miniaturní tělo nedovoluje instalaci pevného disku, avšak díky USB konektorům si můžete připojit externí.

V rámci starší metodiky přehrál tento model prakticky všechna videa, včetně těch moderních v kontejneru MKV. Bonusem navíc je podpora DTS a možnost přepínat zvukové stopy filmu. Pozor si dávejte jen na plastový ovladač, který mohl Asus zpracovat lépe. Nesmím opomenout cenu, která se v současné době pohybuje na velmi příjemné hranici.


D-Link Boxee Box – recenze


Bez disku. Nezvyklý přehrávač s žabákem v logu působí ve srovnání s ostatními modely trochu exoticky. Už samotný design ve tvaru seříznuté kostky je naprostým opakem většiny užehlených multimediálních center. Avšak integrovaný procesor Intel Atom, specializované GPU a od základu napsaný operační systém tvoří velmi silnou kombinaci. Přidejte jeden z nejlepších ovladačů, které jsem měl v ruce a kandidát na koupi je tady.

Od tohoto kroku vás může odradit pouze vyšší cena, absence interního pevného disku a poněkud vyšší spotřeba při uspání. Doufejme, že to poslední již výrobce odstranil v aktualizaci systému, který si mimochodem můžete stáhnout zdarma do jakéhokoliv počítače.
 
 

Změny doporučení v jednotlivých měsících