Disney letos vypne 100 lineárních kanálů. Mluví o zdražení Disney+

Disney letos vypne 100 lineárních kanálů. Mluví o zdražení Disney+
, , aktualita
Blíží se konec běžného televizního vysílání? Minimálně v případě Disney ano. Firma plánuje vypnout další stovku kanálů po celém světě, přednost totiž dostává předplatné Disney+. V budoucnu by ovšem mohlo (znovu) zdražit.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Netflix je výhradně streamovací služba, konkurenční HBO a Disney provozují také lineární televizní vysílání. V případě HBO se v současné době neplánuje jejich ukončení nebo omezení, naproti tomu Disney je mnohem progresivnější. Bob Chapek, šéf zábavního gigantu The Walt Disney, na nedávné konferenci JPMorgan promluvil o budoucnosti lineárního vysílání. Ve fiskálním roce 2021 by mělo dojít k vypnutí asi stovky televizních programů po celém světě. Připomeňme, že Disney neprovozuje jen dětské kanály, ale také spoustu dalších žánrů. Patří mezi ně také dokumentární National Geographic nebo rodina kanálů Star.
 
 
S vypínáním svých televizních kanálů začalo Disney již ve fiskálním roce 2020, kdy jich ukončily provoz tři desítky. Mezi nejvýraznější případy patří Disney Channel ve Velké Británii. Diváci si ovšem museli rozloučit také s řadou lokálních stanic Fox v USA nebo sportovních kanálů v jihovýchodní Asii. Disney zatím nezveřejnilo žádné konkrétní plány, při sestavování seznamu kanálů a jejich termínů vypnutí bude společnost vycházet ze smluv na jednotlivých trzích. K omezování tradičního televizního vysílání přistupuje především tam, kde už provozuje svou platformu pro streamování videa Disney+. Většinu obsahu z vypnutých kanálů najdou diváci právě tam.
 
Podle pár týdnů starých informací se Disney+ může chlubit 103,6 miliony předplatitelů. Ačkoliv se vzhledem ke stáří služby jedná o impozantní číslo, růst v poslední době výrazně zpomalil. Na druhou stranu se Bob Chapek nedávno pochlubil, že po předplacení opouští službu jen minimum zákazníků, což by mělo značit dobrý poměr ceny a kvality. V budoucnu se tak nebrání zdražování. To by ovšem neměla být záležitost následujících měsíců, neboť Disney+ letos již jednou zvýšilo cenu – např. v Německu ze 7 na 9 eur měsíčně, respektive ze 70 na 90 eur ročně.

Podle šéfa Disney je mezi diváky zájem o nový obsah pod značkou Star, který byl letos spuštěn v Evropě. A skoro třetina ze 103,6 milionů předplatitelů si měla Disney+ pořídit hlavně kvůli přenosům kriketu v rámci služby Hotstar na indickém trhu. Ke spuštění Disney+ v ČR by podle dřívějších informací mohlo dojít koncem roku 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala