Disney letos vypne 100 lineárních kanálů. Mluví o zdražení Disney+

Disney letos vypne 100 lineárních kanálů. Mluví o zdražení Disney+
, , aktualita
Blíží se konec běžného televizního vysílání? Minimálně v případě Disney ano. Firma plánuje vypnout další stovku kanálů po celém světě, přednost totiž dostává předplatné Disney+. V budoucnu by ovšem mohlo (znovu) zdražit.
K oblíbeným
reklama
Zatímco Netflix je výhradně streamovací služba, konkurenční HBO a Disney provozují také lineární televizní vysílání. V případě HBO se v současné době neplánuje jejich ukončení nebo omezení, naproti tomu Disney je mnohem progresivnější. Bob Chapek, šéf zábavního gigantu The Walt Disney, na nedávné konferenci JPMorgan promluvil o budoucnosti lineárního vysílání. Ve fiskálním roce 2021 by mělo dojít k vypnutí asi stovky televizních programů po celém světě. Připomeňme, že Disney neprovozuje jen dětské kanály, ale také spoustu dalších žánrů. Patří mezi ně také dokumentární National Geographic nebo rodina kanálů Star.
 
 
S vypínáním svých televizních kanálů začalo Disney již ve fiskálním roce 2020, kdy jich ukončily provoz tři desítky. Mezi nejvýraznější případy patří Disney Channel ve Velké Británii. Diváci si ovšem museli rozloučit také s řadou lokálních stanic Fox v USA nebo sportovních kanálů v jihovýchodní Asii. Disney zatím nezveřejnilo žádné konkrétní plány, při sestavování seznamu kanálů a jejich termínů vypnutí bude společnost vycházet ze smluv na jednotlivých trzích. K omezování tradičního televizního vysílání přistupuje především tam, kde už provozuje svou platformu pro streamování videa Disney+. Většinu obsahu z vypnutých kanálů najdou diváci právě tam.
 
Podle pár týdnů starých informací se Disney+ může chlubit 103,6 miliony předplatitelů. Ačkoliv se vzhledem ke stáří služby jedná o impozantní číslo, růst v poslední době výrazně zpomalil. Na druhou stranu se Bob Chapek nedávno pochlubil, že po předplacení opouští službu jen minimum zákazníků, což by mělo značit dobrý poměr ceny a kvality. V budoucnu se tak nebrání zdražování. To by ovšem neměla být záležitost následujících měsíců, neboť Disney+ letos již jednou zvýšilo cenu – např. v Německu ze 7 na 9 eur měsíčně, respektive ze 70 na 90 eur ročně.

Podle šéfa Disney je mezi diváky zájem o nový obsah pod značkou Star, který byl letos spuštěn v Evropě. A skoro třetina ze 103,6 milionů předplatitelů si měla Disney+ pořídit hlavně kvůli přenosům kriketu v rámci služby Hotstar na indickém trhu. Ke spuštění Disney+ v ČR by podle dřívějších informací mohlo dojít koncem roku 2021.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik