www.tvfreak.cz
>
>

Disney+ rozšiřuje nabídku obsahu, ale také zdražuje

Disney+ rozšiřuje nabídku obsahu, ale také zdražuje
, , aktualita
Disney+ čekají od března 2021 velké změny. Kromě zdražení až o 20 eur ročně se evropská verze dočká nové sekce Star, kde bude obsah pro dospělé diváky. Disney+ také připravuje více než pět desítek seriálů a filmů včetně novinek Star Wars, Marvel či Pixar.
K oblíbeným
reklama
Na letošním dnu pro investory oznámila firma Disney řadu novinek, které se týkají především streamovací služby Disney+. Ne všechny diváky potěší. Začneme proto nejméně příznivou zprávou, kterou je zdražování. Na americkém trhu dojde ke zvýšení cen předplatného o jeden dolar měsíčně na 8 dolarů, respektive o deset dolarů ročně na 80 dolarů. V Evropě bude zdražení ještě výraznější – např. v Německu a dalších zemích eurozóny diváci zaplatí 9 eur měsíčně místo současných 7 eur, případně 90 eur ročně místo aktuálních 70 eur. Nové částky si začne služba účtovat od 23. února 2021, kdy také dojde k rozšíření nabídky obsahu pro evropské diváky.
 
 
Disney+ totiž přidá sekci Star, která se objeví vedle současných sekcí Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic. Součástí bude více než tisícovka filmů, seriálů a dalších pořadů z produkce Disney Television Studios, FX, 20th Century Studios nebo 20th Television. V budoucnu chce Star nabídnout také lokální obsah z vlastní produkce – v plánu je okolo 50 originálů každý rok. Obsah této sekce bude cílit především na dospělé diváky, proto budou mít rodiče možnost zablokovat dětem přístup pomocí kódu PIN. Disney+ vznikla jako rodinná služba, která obsahuje spoustu obsahu pro mladší diváky, ale v budoucnu se tedy více zaměří také na tituly pro dospělé. Disney také přislíbilo více filmů a seriálů ve 4K rozlišení s Dolby Vision a Dolby Atmos.
 
 
Během Disney Investor Day bylo zároveň oznámeno, že společnost plánuje více než 50 nových seriálů a filmů. Na co se můžeme těšit?
  • Přibližně desítka nových seriálů bude ze světa Star Wars. Oznámeny byly konkrétně tituly Star Wars: Rangers of the New Republic a Star Wars: Ahsoka. Jedná se o spin-offy k The Mandalorian a na jejich produkci se podílí Dave Filoni a Jon Favreau.
  • Dalších deset novinek se zařadí mezi Marvelovky. První z nich – WandaVision – bude mít premiéru na Disney+ již v lednu. V květnu se potom přidá Loki. K oběma seriálům byly vydány nové trailery.
 
 
  • Studio Pixar pracuje na asi 15 nových seriálech, a to hraných i animovaných. Patnáct animovaných filmů potom vzniká ve studiích Disney a Pixar.
  • Filmy Pinocchio, Peter Pan & Wendy, Disenchanted nebo Sister Act 3 budou určeny exkluzivně pro Disney+. Neobjeví se tedy v kinech. Není ovšem jasné, jak to bude v zemích, kde zatím není platforma dostupná.
  • Dobrodružný animák Raya a drak bude dostupný na Disney+ v den kinopremiéry, ale za dodatečný poplatek.


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
18.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik