Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Disney+ rozšiřuje nabídku obsahu, ale také zdražuje

11.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Disney+ čekají od března 2021 velké změny. Kromě zdražení až o 20 eur ročně se evropská verze dočká nové sekce Star, kde bude obsah pro dospělé diváky. Disney+ také připravuje více než pět desítek seriálů a filmů včetně novinek Star Wars, Marvel či Pixar.
Na letošním dnu pro investory oznámila firma Disney řadu novinek, které se týkají především streamovací služby Disney+. Ne všechny diváky potěší. Začneme proto nejméně příznivou zprávou, kterou je zdražování. Na americkém trhu dojde ke zvýšení cen předplatného o jeden dolar měsíčně na 8 dolarů, respektive o deset dolarů ročně na 80 dolarů. V Evropě bude zdražení ještě výraznější – např. v Německu a dalších zemích eurozóny diváci zaplatí 9 eur měsíčně místo současných 7 eur, případně 90 eur ročně místo aktuálních 70 eur. Nové částky si začne služba účtovat od 23. února 2021, kdy také dojde k rozšíření nabídky obsahu pro evropské diváky.
 
 
Disney+ totiž přidá sekci Star, která se objeví vedle současných sekcí Disney, Pixar, Marvel, Star Wars a National Geographic. Součástí bude více než tisícovka filmů, seriálů a dalších pořadů z produkce Disney Television Studios, FX, 20th Century Studios nebo 20th Television. V budoucnu chce Star nabídnout také lokální obsah z vlastní produkce – v plánu je okolo 50 originálů každý rok. Obsah této sekce bude cílit především na dospělé diváky, proto budou mít rodiče možnost zablokovat dětem přístup pomocí kódu PIN. Disney+ vznikla jako rodinná služba, která obsahuje spoustu obsahu pro mladší diváky, ale v budoucnu se tedy více zaměří také na tituly pro dospělé. Disney také přislíbilo více filmů a seriálů ve 4K rozlišení s Dolby Vision a Dolby Atmos.
 
 
Během Disney Investor Day bylo zároveň oznámeno, že společnost plánuje více než 50 nových seriálů a filmů. Na co se můžeme těšit?
  • Přibližně desítka nových seriálů bude ze světa Star Wars. Oznámeny byly konkrétně tituly Star Wars: Rangers of the New Republic a Star Wars: Ahsoka. Jedná se o spin-offy k The Mandalorian a na jejich produkci se podílí Dave Filoni a Jon Favreau.
  • Dalších deset novinek se zařadí mezi Marvelovky. První z nich – WandaVision – bude mít premiéru na Disney+ již v lednu. V květnu se potom přidá Loki. K oběma seriálům byly vydány nové trailery.
 
 
  • Studio Pixar pracuje na asi 15 nových seriálech, a to hraných i animovaných. Patnáct animovaných filmů potom vzniká ve studiích Disney a Pixar.
  • Filmy Pinocchio, Peter Pan & Wendy, Disenchanted nebo Sister Act 3 budou určeny exkluzivně pro Disney+. Neobjeví se tedy v kinech. Není ovšem jasné, jak to bude v zemích, kde zatím není platforma dostupná.
  • Dobrodružný animák Raya a drak bude dostupný na Disney+ v den kinopremiéry, ale za dodatečný poplatek.