Denon a Marantz nabízí upgrade pro stávající majitele AV receiverů bez HDMI 2.1

Denon a Marantz nabízí upgrade pro stávající majitele AV receiverů bez HDMI 2.1
, , aktualita
Dvojice značek z rodiny Sound United představila vylepšené 13kanálové AV receivery s HDMI 2.1: Denon AVC-X8500HA a Marantz AV8805A. Majitelé starších modelů mohou využít upgrade, který ovšem nebude zdarma.
K oblíbeným
reklama
Denon a Marantz v posledních měsících řeší vadné čipy HDMI 2.1 ve svých loňských AV přijímačích. Dotčení majitelé mohou bezplatně požádat o adaptér, který plně zprovozní HDMI 2.1. Vzhledem k tomu, že mají výrobci k dispozici již funkční čipy HDMI 2.1, představují také nové modely. Před pár dny jsme psali o kvartetu AV receiverů Yamaha a nyní přišel čas se podívat, co si přichystal konkurenční gigant Sound United.
 
 
Denon AVC-X8500HA
 
Dnes oznámil dva nové přijímače Denon AVC-X8500HA a Marantz AV8805A, které vychází z již prodávaných modelů AVC-X8500H a AV8805. Vylepšené vlajkové lodě přidávají pouze jednu zásadní změnu, kterou je rozhraní HDMI 2.1. Díky těmto konektorům s propustností 40 Gb/s lze přenášet signály 8K60 a 4K120.
 
Dále jsou podporovány funkce jako VRR a ALLM, stejně jako formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10+ a Dolby Vision. AV receivery nabízí až 13 zvukových kanálů a kompatibilitu se standardem Auro 3D, stejně jako s dalšími formáty prostorového zvuku – Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization Technology, DTS: X, DTS Virtual:X nebo IMAX Enhanced.
 
 
Deska s HDMI, která bude vyměněna během upgradu
 
Denon AVC-X8500HA a Marantz AV8805A tedy budou ideální volbou pro majitele herních konzolí a některých počítačů. Prodávat se budou za 4 000 eur (100 000 Kč), respektive 4 200 eur (110 000 Kč). Pokud máte některý ze starších AV přijímačů, nemusíte se ho hned zbavovat a kupovat nový. Pro hráče, kteří by využili HDMI 2.1, nabízí výrobci možnost upgradu pomocí hardwarové sady, která bude instalována v certifikovaném servisním středisku. Modelům Denon AVC-X8500H a Marantz AV8805 přidá HDMI 2.1 se stejnými funkcemi, které obsahují novinky s písmenem „A“ v názvu.
Upgrade bude dostupný od června a rozhodně nepůjde o levnou záležitost. Zájemci by si měli připravit 750 eur, v přepočtu skoro 20 tisíc korun. Na druhou stranu se stále jedná o zlomek ceny nového AV receiveru. 
 
Zdroj: 4kfilme.de (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh BenQ W1800i: 4K projektor s Android TV pro domácí kino míří na český trh
BenQ rozšiřuje svou nabídku o domácí projekt s nativním rozlišením 4K. Chlubí se také 100% pokrytím barevného prostoru Rec.709, podporou HDR, režimem Filmmaker nebo operačním systémem Android TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
22.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
21.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik