Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Další TV box s Androidem 11 na scéně. Nový X88 Pro používá RK3566

21.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Android 11 se začíná stávat standardem mezi čínskými TV boxy. Dalším přírůstkem je nová varianta populárního modelu X88 Pro, který používá procesor Rockchip RK3566. K dostání bude s až 8GB RAM.
Google sice aktivně pracuje na Androidu 12, ale na „televizní krabičky“ se teprve nedávno začal dostávat Android 11 vydaný vloni na podzim. Minulý týden jsme psali o aktuální verzi modelu H96 Max, který shodou okolností spoléhá na stejný procesor jako další novinka – X88 Pro 20. TV box s označením X88 Pro se během posledních let objevil na trhu již v několika verzích, které se odlišují hardwarem i použitou verzí Androidu. Zároveň se objevil v obchodech s různými logy, a to včetně tuzemského trhu. Pojďme si představit, co umí nejnovější varianta tohoto TV boxu.
 
 
Nový X88 Pro disponuje 64bitovým čipsetem Rockchip RK3566, který obsahuje čtyři jádra ARM Cortex-A55 s maximální frekvencí 1,99 GHz. Součástí je rovněž grafický akcelerátor Mali-G52 a neurální procesorová jednotka (NPU) pro umělou inteligenci. K tomu výrobce přidal 4GB či 8GB operační paměť DDR3. V případě vnitřního úložiště potom existují tři varianty – 32, 64 a 128 GB. Nechybí možnost rozšíření pomocí slotu na microSD karty. Bezdrátovou konektivitu zajišťuje dvoupásmové Wi-Fi 802.11ac nebo Bluetooth 4.2. Na těle TV boxu najdeme také rozhraní HDMI 2.0a (s podporou 4K60), USB 3.0, USB 2.0, digitální zvukový výstup (SPDIF) a Gigabit Ethernet.
 
X88 Pro 20 přináší také designové změny proti předchozím variantám. Horní strana této krabičky může svým motivem připomínat objektiv fotoaparátu, na čele potom nechybí informační displej. Uvnitř běží již zmiňovaný Android 11, který nabízí přístup k aplikacím a hrám z Google Play Store. Na některé funkce, jako je Netflix ve 4K, ovšem můžete rovnou zapomenout kvůli chybějící certifikaci. V takovém případě může být lepší volbou box s oficiálním systémem Android TV, jako je Xiaomi Mi Box S nebo připravovaný Mecool KM2. Nový X88 Pro 20 je dodáván s dálkovým ovladačem, který disponuje mikrofonem pro hlasové ovládání.
 
TV box se již dostává do nabídky čínských e-shopů. Cena začíná na méně než 50 dolarech (1 100 Kč bez DPH) za verzi se 4GB RAM a 32GB úložištěm.
 


reklama
reklama