Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mecool KM2: nový čínský box s Android TV a Netflixem ve 4K

17.3.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Certifikovaný operační systém Android TV od Googlu není běžnou součástí výbavy většiny čínských TV boxů. Novinka Mecool KM2 ovšem bude výjimkou. Diváci tak získají přístup ke všem aplikacím pro streamování videa nebo zabudovaný Chromecast.
Na trh brzy zamíří nová „televizní krabička“ z Číny, kterou má na svědomí značka Mecool. Od většiny konkurenčních modelů, které najdete v asijských e-shopech, se odlišuje hlavně přítomností operačního systému Android TV. Většina TV boxů totiž spoléhá na „klasický“ Android, který je určený primárně pro smartphony a tablety. Výsledkem je potom – kromě jiného – chybějící podpora některých aplikací. To by ovšem v případě modelu Mecool KM2 neměl být problém. Zařízení prošlo dokonce certifikačním programem Hailforce, takže podporuje Netflix až ve 4K. 
 
 
Platforma Android TV je v tomto případě založena na Androidu 10. Uživatelé mají k dispozici integrované funkce Chromecastu nebo hlasové ovládání přes Asistenta Google. Přiložený dálkový ovladač, který funguje přes infračervený paprsek i Bluetooth, obsahuje mikrofon nebo dedikovaná tlačítka pro YouTube, Netflix a další služby. Prostřednictvím Google Play Store lze samozřejmě instalovat další aplikace. Výrobce Mecool u svého nejnovějšího TV boxu vsadil na velmi jednoduchý a elegantní design, který se vyznačuje oblými tvary a jednobarevným zpracováním. Velmi moderně vypadá také již zmiňovaný ovladač, který může připomínat ten, který Google dodává ke svému Chromecastu.
 
Uvnitř krabičky tiká čtyřjádrový čipset Amlogic S905X2-B (Cortex-A53), kterému sekunduje 2GB operační paměť DDR4. V případě úložiště je připraveno 8 GB a podpora karet microSD. Podporován je výstup až ve 4K60 s HDCP 2.3. Zařízení si poradí s kodeky H.265/HEVC či VP9, technologie DRM ochrany Widevine L1 a Playready 3000, stejně jako s formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10+, HDR a HLG. TV box obsahuje celou řadu konektorů včetně HDMI 2:1 (tato specifikace ovšem nejspíš není přesná), USB 3.0, USB 2.0 nebo Ethernetu.
 
Mecool KM2 se začne prodávat v polovině dubna za dosud neupřesněnou cenu. Předprodej by měl začít do konce března.