Mecool KM2: nový čínský box s Android TV a Netflixem ve 4K

Mecool KM2: nový čínský box s Android TV a Netflixem ve 4K
, , aktualita
Certifikovaný operační systém Android TV od Googlu není běžnou součástí výbavy většiny čínských TV boxů. Novinka Mecool KM2 ovšem bude výjimkou. Diváci tak získají přístup ke všem aplikacím pro streamování videa nebo zabudovaný Chromecast.
K oblíbeným
reklama
Na trh brzy zamíří nová „televizní krabička“ z Číny, kterou má na svědomí značka Mecool. Od většiny konkurenčních modelů, které najdete v asijských e-shopech, se odlišuje hlavně přítomností operačního systému Android TV. Většina TV boxů totiž spoléhá na „klasický“ Android, který je určený primárně pro smartphony a tablety. Výsledkem je potom – kromě jiného – chybějící podpora některých aplikací. To by ovšem v případě modelu Mecool KM2 neměl být problém. Zařízení prošlo dokonce certifikačním programem Hailforce, takže podporuje Netflix až ve 4K. 
 
 
Platforma Android TV je v tomto případě založena na Androidu 10. Uživatelé mají k dispozici integrované funkce Chromecastu nebo hlasové ovládání přes Asistenta Google. Přiložený dálkový ovladač, který funguje přes infračervený paprsek i Bluetooth, obsahuje mikrofon nebo dedikovaná tlačítka pro YouTube, Netflix a další služby. Prostřednictvím Google Play Store lze samozřejmě instalovat další aplikace. Výrobce Mecool u svého nejnovějšího TV boxu vsadil na velmi jednoduchý a elegantní design, který se vyznačuje oblými tvary a jednobarevným zpracováním. Velmi moderně vypadá také již zmiňovaný ovladač, který může připomínat ten, který Google dodává ke svému Chromecastu.
 
Uvnitř krabičky tiká čtyřjádrový čipset Amlogic S905X2-B (Cortex-A53), kterému sekunduje 2GB operační paměť DDR4. V případě úložiště je připraveno 8 GB a podpora karet microSD. Podporován je výstup až ve 4K60 s HDCP 2.3. Zařízení si poradí s kodeky H.265/HEVC či VP9, technologie DRM ochrany Widevine L1 a Playready 3000, stejně jako s formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10+, HDR a HLG. TV box obsahuje celou řadu konektorů včetně HDMI 2:1 (tato specifikace ovšem nejspíš není přesná), USB 3.0, USB 2.0 nebo Ethernetu.
 
Mecool KM2 se začne prodávat v polovině dubna za dosud neupřesněnou cenu. Předprodej by měl začít do konce března.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1? Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?
Podle čínského zdroje by měly letošní televizory Bravia XR využívat HDMI 2.1 s plnou propustností 48 Gb/s. Na podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) si majitelé jeětě počkají, neboť aktualizace je údajně plánována na podzim 2021.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik