Mecool KM2: nový čínský box s Android TV a Netflixem ve 4K

Mecool KM2: nový čínský box s Android TV a Netflixem ve 4K
, , aktualita
Certifikovaný operační systém Android TV od Googlu není běžnou součástí výbavy většiny čínských TV boxů. Novinka Mecool KM2 ovšem bude výjimkou. Diváci tak získají přístup ke všem aplikacím pro streamování videa nebo zabudovaný Chromecast.
K oblíbeným
reklama
Na trh brzy zamíří nová „televizní krabička“ z Číny, kterou má na svědomí značka Mecool. Od většiny konkurenčních modelů, které najdete v asijských e-shopech, se odlišuje hlavně přítomností operačního systému Android TV. Většina TV boxů totiž spoléhá na „klasický“ Android, který je určený primárně pro smartphony a tablety. Výsledkem je potom – kromě jiného – chybějící podpora některých aplikací. To by ovšem v případě modelu Mecool KM2 neměl být problém. Zařízení prošlo dokonce certifikačním programem Hailforce, takže podporuje Netflix až ve 4K. 
 
 
Platforma Android TV je v tomto případě založena na Androidu 10. Uživatelé mají k dispozici integrované funkce Chromecastu nebo hlasové ovládání přes Asistenta Google. Přiložený dálkový ovladač, který funguje přes infračervený paprsek i Bluetooth, obsahuje mikrofon nebo dedikovaná tlačítka pro YouTube, Netflix a další služby. Prostřednictvím Google Play Store lze samozřejmě instalovat další aplikace. Výrobce Mecool u svého nejnovějšího TV boxu vsadil na velmi jednoduchý a elegantní design, který se vyznačuje oblými tvary a jednobarevným zpracováním. Velmi moderně vypadá také již zmiňovaný ovladač, který může připomínat ten, který Google dodává ke svému Chromecastu.
 
Uvnitř krabičky tiká čtyřjádrový čipset Amlogic S905X2-B (Cortex-A53), kterému sekunduje 2GB operační paměť DDR4. V případě úložiště je připraveno 8 GB a podpora karet microSD. Podporován je výstup až ve 4K60 s HDCP 2.3. Zařízení si poradí s kodeky H.265/HEVC či VP9, technologie DRM ochrany Widevine L1 a Playready 3000, stejně jako s formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10+, HDR a HLG. TV box obsahuje celou řadu konektorů včetně HDMI 2:1 (tato specifikace ovšem nejspíš není přesná), USB 3.0, USB 2.0 nebo Ethernetu.
 
Mecool KM2 se začne prodávat v polovině dubna za dosud neupřesněnou cenu. Předprodej by měl začít do konce března.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik