Mecool KM2: nový čínský box s Android TV a Netflixem ve 4K

Mecool KM2: nový čínský box s Android TV a Netflixem ve 4K
, , aktualita
Certifikovaný operační systém Android TV od Googlu není běžnou součástí výbavy většiny čínských TV boxů. Novinka Mecool KM2 ovšem bude výjimkou. Diváci tak získají přístup ke všem aplikacím pro streamování videa nebo zabudovaný Chromecast.
K oblíbeným
reklama
Na trh brzy zamíří nová „televizní krabička“ z Číny, kterou má na svědomí značka Mecool. Od většiny konkurenčních modelů, které najdete v asijských e-shopech, se odlišuje hlavně přítomností operačního systému Android TV. Většina TV boxů totiž spoléhá na „klasický“ Android, který je určený primárně pro smartphony a tablety. Výsledkem je potom – kromě jiného – chybějící podpora některých aplikací. To by ovšem v případě modelu Mecool KM2 neměl být problém. Zařízení prošlo dokonce certifikačním programem Hailforce, takže podporuje Netflix až ve 4K. 
 
 
Platforma Android TV je v tomto případě založena na Androidu 10. Uživatelé mají k dispozici integrované funkce Chromecastu nebo hlasové ovládání přes Asistenta Google. Přiložený dálkový ovladač, který funguje přes infračervený paprsek i Bluetooth, obsahuje mikrofon nebo dedikovaná tlačítka pro YouTube, Netflix a další služby. Prostřednictvím Google Play Store lze samozřejmě instalovat další aplikace. Výrobce Mecool u svého nejnovějšího TV boxu vsadil na velmi jednoduchý a elegantní design, který se vyznačuje oblými tvary a jednobarevným zpracováním. Velmi moderně vypadá také již zmiňovaný ovladač, který může připomínat ten, který Google dodává ke svému Chromecastu.
 
Uvnitř krabičky tiká čtyřjádrový čipset Amlogic S905X2-B (Cortex-A53), kterému sekunduje 2GB operační paměť DDR4. V případě úložiště je připraveno 8 GB a podpora karet microSD. Podporován je výstup až ve 4K60 s HDCP 2.3. Zařízení si poradí s kodeky H.265/HEVC či VP9, technologie DRM ochrany Widevine L1 a Playready 3000, stejně jako s formáty vysokého dynamického rozsahu HDR10+, HDR a HLG. TV box obsahuje celou řadu konektorů včetně HDMI 2:1 (tato specifikace ovšem nejspíš není přesná), USB 3.0, USB 2.0 nebo Ethernetu.
 
Mecool KM2 se začne prodávat v polovině dubna za dosud neupřesněnou cenu. Předprodej by měl začít do konce března.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář