Známý TV box H96 Max se objevil v nové verzi s RK3566 a Androidem 11

Známý TV box H96 Max se objevil v nové verzi s RK3566 a Androidem 11
, , aktualita
Na trhu se objevila nová verze „televizní krabičky“ H96 Max, která využívá teprve nedávno vydaný procesor Rockchip RK3566. Vůbec poprvé lze tento model získat s až 8GB RAM a Androidem 11.
K oblíbeným
reklama
Levný TV box H96 Max patří ke stálicím v nabídce čínských e-shopů. Jeho výrobce v průběhu let představil již několik variant, které se od sebe liší nejen designově, ale především svými komponenty. Vloni na podzim se objevila varianta H96 Max H616, která používá v názvu uvedený procesor Allwinner. Nyní přišel čas na další upgrade, který se opět točí hlavně kolem procesoru. Čínský výrobce polovodičových součástek Rockchip totiž začal distribuovat svůj nový čipset RK3566. Zdá se, že TV box H96 Max je prvním televizním zařízením na trhu s tímto hardwarem.
 
 
Nutno dodat, že čipset RK3566 nebyl navržen primárně pro TV boxy, ale jednodeskové počítače jako Pine64. Jeho součástí je procesor se čtyřmi jádry Cortex-A55 a grafický akcelerátor Mali-G52 2EE. I přes chybějící optimalizaci pro TV boxy je k dispozici podpora všech zásadních funkcí, jako je vysoký dynamický rozsah nebo video post-processing. Nový H96 Max je k dispozici ve dvou konfiguracích. Vyšší z nich disponuje 8GB RAM, která se zatím u žádné jiné varianty tohoto TV boxu neobjevila. Kromě toho obsahuje také 64GB vnitřní úložiště s možností rozšíření pomocí microSD karty.
 
Druhá dostupná konfigurace kombinuje 4GB RAM a 32GB úložiště. Standardem je běžná konektivita, která zahrnuje např. výstup HDMI 2.0a (až 4K60), USB 3.0, USB 2.0, Gigabit Ethernet, Wi-Fi 5 nebo Bluetooth 4.0. TV box si neporadí s nejnovějším kodekem AV1, ale podporuje VP9 a ​​H.265. Překážkou nebudou ani otevřené formáty HDR10 či HLG. Akoliv na placatém těle této krabičky nalezneme logo „8K UltraHD“, ve skutečnosti nejspíš zařízení nepodporuje video v rozlišení 8K. Naopak potěší Android 11 (nikoliv ve verzi Android TV), který je v čínských TV boxech stále ještě raritou.
 
V operačním systému by měl být předinstalován univerzální přehrávač RKMC (Kodi pro Rockchip) nebo aplikace Netflix, i když bez oficiální podpory obsahu ve vysokém rozlišení. V základním balení najdete dálkový ovladač s Bluetooth, hlasovým ovládáním a tlačítkem pro YouTube. H96 Max RK3566 se v čínských e-shopech prodává za cenu okolo 60 dolarů (1 300 Kč bez DPH), respektive 77 dolarů (1 700 Kč) podle zvolené konfigurace.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik