Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se

20.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Během své prezentace na CES 2021 se společnost Skyworth pochlubila sorolovatelnou OLED TV jako svou inovací. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o televizor LG. Skyworth své zákazníky ujistil, že „respektuje všechna práva duševního vlastnictví.“
Už dlouho neplatí, že čínští výrobci pouze kopírují nápady konkurence. V posledních letech přinesly na trh řadu zajímavých inovací, což platí i o trhu s televizory. Zbytečnou ostudu si nedávno uřízl Skyworth – jeden z deseti největších výrobců televizí na světě. Ačkoliv jeho název možná slyšíte poprvé, své produkty dodává evropským zákazníkům pod značkami Strong nebo Metz. Na domácím trhu Skyworth nabízí třeba atraktivní OLED TV, které zatím jen čekají na uvedení do Evropy. Během nedávné prezentace na digitálním veletrhu CES 2021 se ovšem společnost pochlubila i jednou inovací, která ve skutečnosti patřila někomu jinému.
 
Původní obrázek od LG
 
Skyworth se zmínil o rolovací OLED TV a zveřejnil také obrázek, který ovšem fanoušci televizorů velmi rychle poznali. Místo nového produktu se jednalo o model LG RX, známý také jako LG Rollable OLED TV. Čínský výrobce se nebál zveřejnit identický obrázek, který ve svých materiálech používá jihokorejský konkurent  – pouze změnil objekty na obrazovce. Po negativních reakcích se Skyworth za chybu omluvil a vydal oficiální prohlášení, ve kterém se pokusil o vysvětlení:
 
„Společnost Skyworth USA Corporation zneužila obrázek LG Rollable OLED TV v živé prezentaci Skyworth TV CES 2021 a omylem jej představila jako součást svých „inovativních produktů Skyworth OLED“. Skyworth TV uznává toto nesprávné použití obrázku LG Rollable OLED TV a chce znovu zdůraznit, že respektuje všechna práva duševního vlastnictví. Učinili jsme řadu proaktivních kroků, abychom tuto záležitost s LG Electronics (LGE) vyřešili jako naléhavou a zajistili, že k podobným případům v budoucnu nedojde.“
 
 
Srovnání původního obrázku od LG a upraveného obrázku od Skyworthu
 
LG se k záležitosti nevyjádřilo, ale je pravděpodobné, že obě společnosti budou pokračovat ve spolupráci. Skyworth dosud odebíral panely OLED od divize LG Display. Na veletrhu CES 2020 čínský výrobce představil tenkou OLED TV umístěnou k instalaci na stěnu, ale k uvedení na trh nikdy nedošlo. Nejspíš se tak nestane ani v případě srolovatelné televize. LG OLED RX tak zůstává jediným dostupným modelem tohoto typu, i když cena je astronomická.
 


reklama
reklama