www.tvfreak.cz
>
>

Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce

Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
, , aktualita
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
K oblíbeným
reklama
Skyworth je čínský výrobce televizorů, který se snaží prosadit na globálních trzích. Několik modelů prodává na americkém trhu, i když největší úspěchy slaví v domovské Číně, kde firma letos představila třeba flexibilní OLED TV. Skyworth ovšem stihl udělat i několik přešlapů, kterými rozhodně nezlepšil reputaci čínských výrobců TV. Spíše úsměvný byl případ, kdy Skyworth během své prezentace na virtuálním veletrhu CES 2021 vydával srolovatelnou LG OLED TV za svůj vlastní model. Mnohem závažnější je nedávná zpráva o tom, že televizory tohoto výrobce vybavené operačním systémem Android shromažďovaly mnohem více dat, než bylo nutné.
 
 
Informace se poprvé objevily na jednom čínském internetovém fóru, kde své poznatky zveřejnil jeden ze zákazníků. Všiml si totiž, že jeho televize Skyworth obsahuje podezřelou aplikaci Gozen Service, kterou měla vydat společnost Gozen Data. Údajně sbírá data o všech připojených zařízeních v domácí síti a zaznamenává také sítě Wi-Fi v okolí. Tyto informace potom odesílá na vzdálený server společnosti Gozen Data. Uživatel upřesnil, že předinstalovaná aplikace každých 10 minut skenuje připojená zařízení a odesílá název hostitele, MAC, IP adresu a dokonce i latenci sítě. Spolu s informacemi o adrese MAC a SSDI okolních Wi-Fi sítí tyto informace odesílá kamsi na doménu gz-data.com.
 
Skyworth přiznal, že tato aplikace byla předinstalována v jeho televizích na čínském trhu, a to za účelem hodnocení televizního vysílání. Po zjištění partnerství se společností ukončil. Z veřejně dostupných zdrojů ovšem vyplývá, že Skyworth je hlavním investorem v Gozen Data. Navíc měla firma uzavřít partnerství také s dalšími výrobci televizí, jako jsou Sanyo, TCL, Toshiba a Philips. Odhaduje se, že Gozen Data má přístup k informacím o 149 milionech domácností v Číně. Skyworth se teď může dostat i do konfliktu s čínskými úřady. Výrobce slíbil, že v budoucnu bude lépe prověřovat své partnery.
 
Aplikace se měla objevit pouze na čínském trhu, nikoliv v televizích prodávaných např. v USA.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik