www.tvfreak.cz
>
>
>

Skyworth představil flexibilní OLED TV, kterou si ohnete podle potřeby

Skyworth představil flexibilní OLED TV, kterou si ohnete podle potřeby
, , aktualita
Prohnuté televize se vrací, ale ve flexibilnější formě. Doslova. Novinku Skyworth W82 lze stisknutím tlačítka zahnout do požadovaného poměru zakřivení, případně používat jako klasickou rovnou OLED TV.
K oblíbeným
reklama
Samsung i další výrobci v roce 2013 naskočili na vlnu prohnutých televizorů. Na trhu se ovšem udrželi jen pár let. Ukázalo se, že nevýhody převládají nad benefity a zákaznici o tuto technologii nejeví velký zájem. Před několika lety tedy zakřivené televize zmizely z pultů obchodů. Nyní by se mohly začít vracet, i když v inovované podobě. Čínský výrobce Skyworth se postaral o zmrtvýchvstání zakřivených displejů, které se mezitím usadily v herních monitorech. Novinka Skyworth W82 je na první pohled další high-endová OLED TV – dokud nestisknete příslušné tlačítko na dálkovém ovladači.
 
 
Podle výrobce se jedná o „první sériově vyráběnou transformovatelnou OLED TV na světě“. Co to znamená? Divák může měnit zakřivení obrazovky podle vzdálenosti od televizoru nebo toho, jaký obsah sleduje (např. filmy nebo videohry). Pochopitelně záleží také na pozici diváků, neboť prohnutí dává smysl pouze v případě, kdy sedíte přímo proti obrazovce. Zakřivení panelu lze upravit na hodnoty 2000R, 1500R nebo dokonce 1000R. Pokud ovšem sledujete televizi s celou rodinou, nejspíš oceníte možnost „narovnání“ televizoru. Výrobce neuvádí očekávanou životnost panelu ani jak dlouho trvá transformace. Technologie je označována jako Skyworth OBM (OLED Basic Module) Transform.
 
 
Televizor Skyworth W82bude k dispozici pouze v jediné úhlopříčce 65 palců. Panel vsází na rozlišení 4K a podporuje obnovovací frekvenci 120 Hz, i když pomocí interpolace dosáhne až 240 Hz. Výrobce také nasadil vlastní technologii pro optimalizaci a upscaling obrazu AI Picture Quality Engine 4K. Nechybí podpora Dolby Vision ani integrovaný senzor okolního prostředí, který pomůže upravit jas, kontrast a barvy tak, aby byly příjemné pro oči. Přítomny jsou dva porty HDMI 2.1 (včetně VRR), Wi-Fi 6 nebo 12MPx vysouvací kamera s AI.
 
 
Skyworth svou flexibilní OLED TV nabídne pouze na domácím čínském trhu, kde se začne prodávat od května 2021 s cenovkou 29 990 juanů, v přepočtu více než 100 000 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Skyworth.net (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1? Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?
Podle čínského zdroje by měly letošní televizory Bravia XR využívat HDMI 2.1 s plnou propustností 48 Gb/s. Na podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) si majitelé jeětě počkají, neboť aktualizace je údajně plánována na podzim 2021.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik