www.tvfreak.cz
>
>
>

Skyworth představil flexibilní OLED TV, kterou si ohnete podle potřeby

Skyworth představil flexibilní OLED TV, kterou si ohnete podle potřeby
, , aktualita
Prohnuté televize se vrací, ale ve flexibilnější formě. Doslova. Novinku Skyworth W82 lze stisknutím tlačítka zahnout do požadovaného poměru zakřivení, případně používat jako klasickou rovnou OLED TV.
K oblíbeným
reklama
Samsung i další výrobci v roce 2013 naskočili na vlnu prohnutých televizorů. Na trhu se ovšem udrželi jen pár let. Ukázalo se, že nevýhody převládají nad benefity a zákaznici o tuto technologii nejeví velký zájem. Před několika lety tedy zakřivené televize zmizely z pultů obchodů. Nyní by se mohly začít vracet, i když v inovované podobě. Čínský výrobce Skyworth se postaral o zmrtvýchvstání zakřivených displejů, které se mezitím usadily v herních monitorech. Novinka Skyworth W82 je na první pohled další high-endová OLED TV – dokud nestisknete příslušné tlačítko na dálkovém ovladači.
 
 
Podle výrobce se jedná o „první sériově vyráběnou transformovatelnou OLED TV na světě“. Co to znamená? Divák může měnit zakřivení obrazovky podle vzdálenosti od televizoru nebo toho, jaký obsah sleduje (např. filmy nebo videohry). Pochopitelně záleží také na pozici diváků, neboť prohnutí dává smysl pouze v případě, kdy sedíte přímo proti obrazovce. Zakřivení panelu lze upravit na hodnoty 2000R, 1500R nebo dokonce 1000R. Pokud ovšem sledujete televizi s celou rodinou, nejspíš oceníte možnost „narovnání“ televizoru. Výrobce neuvádí očekávanou životnost panelu ani jak dlouho trvá transformace. Technologie je označována jako Skyworth OBM (OLED Basic Module) Transform.
 
 
Televizor Skyworth W82bude k dispozici pouze v jediné úhlopříčce 65 palců. Panel vsází na rozlišení 4K a podporuje obnovovací frekvenci 120 Hz, i když pomocí interpolace dosáhne až 240 Hz. Výrobce také nasadil vlastní technologii pro optimalizaci a upscaling obrazu AI Picture Quality Engine 4K. Nechybí podpora Dolby Vision ani integrovaný senzor okolního prostředí, který pomůže upravit jas, kontrast a barvy tak, aby byly příjemné pro oči. Přítomny jsou dva porty HDMI 2.1 (včetně VRR), Wi-Fi 6 nebo 12MPx vysouvací kamera s AI.
 
 
Skyworth svou flexibilní OLED TV nabídne pouze na domácím čínském trhu, kde se začne prodávat od května 2021 s cenovkou 29 990 juanů, v přepočtu více než 100 000 Kč bez DPH.
 
Zdroj: Skyworth.net (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik