Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Čínské OLED TV jsou převlečené LG

5.4.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Je to nějaký ten pátek, co společnost Skyworth slíbila, že někdy v druhém kvartálu r. 2014 vydá první čínskou OLED televizi. Skutečně se tak stalo. OLED TV je k dostání v Číně pod označením Tianchi E980. Panel však pro ni vyrábí korejská LG.
Čínští výrobci televizorů dnes patří k těm největším. Vděčit za to mohou boomu tamní ekonomiky. Do jejich hledáčku se před nedávnem dostala i tak vyspělá technologie, jakou je zobrazování pomocí OLED. Jejich OLED televizory sice nebudou v nejbližší době za hranicemi Číny k dostání, ale i tak stojí jejich úsilí za zmínku. Čína se dostává do popředí televizních inovací, s menší pomocí od korejské LG.

Na CES 2014 bylo k vidění několik prototypů OLED TV různých čínských značek. První místo ale patří společnosti Skyworth. Její přístroj je založen na Full HD OLED panelu společnosti LG.Display. LG je dodavatelem OLED panelů pro více výrobců. Účelem je navýšení produkce těchto panelů. Je trochu paradoxní, že své partnery vybírá raději v Číně, než aby svou technologii dodávala tradičním rivalům z Koreje a Japonska. Podle původních plánů měla Skyworth ve druhém čtvrtletí r. 2014 vydat plochou OLED televizi. To se však změnilo. Tianchi E980 nemá plochý, ale zahnutý OLED panel. Rámeček má šířku pouhého milimetru a hloubka panelu činí pouhých 7 mm. V podstatě se ale jedná o převlečenou OLED televizi LG.

Zdroj: FlatpanelsHD
reklama
reklama