Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony nejspíš na CES 2017 přiveze OLED TV, známe ceny i velikosti

9.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Sony sice o opětovném vstupu na trh s OLED televizory uvažuje už delší dobu, ale dosud žádný takový model nepřineslo na trh. Ke změně by podle neoficiálních zdrojů mohlo dojít na veletrhu CES 2017, který vypukne začátkem ledna. Doplněno o úhlopříčky a ceny.
Aktualizováno 9. 12. 2016: Web Forbes údajně od Berry Younga z OLED Association získal podrobnosti o připravovaných OLED televizorech značky. Dostupné by měly být modely ve dvou velikostech úhlopříčky - 55" a 65". Cena by potom v závislosti na zvolené variantě měla činit 2 000 dolarů (51 000 Kč bez DPH), respektive 3 000 dolarů (76 000 Kč bez DPH).
Sony před téměř deseti lety přineslo na trh jednu z prvních OLED TV, která nesla název XEL-1 a disponovala jedenáctipalcovou úhlopříčkou. Od té doby nechal japonský výrobce tento segment trhu konkurenci. Hned tři zdroje však v nedávné době naznačily, že by Sony mělo představit další OLED TV, tentokrát samozřejmě s výrazně větší úhlopříčkou. V minulých letech se o OLED TV od Sony už několikrát mluvilo, dokonce ve spolupráci s Panasonicem přivezlo 56” 4K OLED TV na veletrh CES 2013. O čtyři roky později by ovšem mělo na stejné akci dojít ke změně, alespoň to tvrdí korejský, italský a britský zdroj, každý přitom využívá jiné informace.
Sony XEL-1


Sony přesto na OLED technologii úplně nezanevřelo, produkuje totiž OLED monitory pro profesionální použití. Dodavatelem panelům je společnost LG Display, přičemž stejné to nejspíš bude v případě OLED TV. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že by si Sony mělo začít vyrábět tento typ panelů samo. Zda jsou spekulace pravdivé, se dozvíme už za pár týdnů, veletrh CES 2017 totiž v Las Vegas začíná už 5. ledna.

Zdroj: Flatpanelshd.com
reklama
reklama