Chromecast začne podporovat HDR10+. Přidali se i další partneři

Chromecast začne podporovat HDR10+. Přidali se i další partneři
, , aktualita
Podpora formátu HDR10+ od Samsungu se rozšiřuje na streamovací zařízení Chromecast a Roku. Rozroste se také nabídka filmů a seriálů díky partnerství s novou platformou streamovaného videa Paramount+.
K oblíbeným
reklama
Před čtyřmi lety byl představen prémiový formát vysokého dynamického rozsahu HDR10+, který měl být konkurencí pro Dolby Vision. Rovněž totiž využívá dynamická metadata pro vylepšení jednotlivých scén a snímků. HDR10+ stále zůstává ve stínu Dolby Vision, ale nabídka obsahu i zařízení s podporou tohoto formátu se postupně rozšiřuje. Tento týden bylo oznámeno, že certifikaci pro HDR10+ získal nový Chromecast s Google TV. Dosud mohli uživatelé tohoto streamovacího zařízení využívat HDR10 a Dolby Vision, ale nově se přidává také formát vyvíjený Samsungem a jeho partnery. V tuto chvíli není jasné, zda je potřeba aktualizace firmwaru.
 
 
Chromecast ovšem není jediným streamovacím zařízením, které nově podporuje HDR10+. Přidává se také konkurenční Roku, které nabídne uvedený formát vysokého dynamického rozsahu v modelech Roku Express 4K+, Roku Express 4K a Roku Ultra (2020). Samsung řeší také problémy s omezenou nabídkou obsahu. Proto získal nového partnera v podobě služby pro streamování videa Paramount+, která byla spuštěna teprve před pár měsíci. Ve formátu HDR10+ budou nabízeny některé nové seriály z vlastní produkce, jako je The Stand. V současné době nabízí Paramount+ široký katalog filmů a seriálů, přičemž část z nich podporuje konkurenční formát Dolby Vision. Služba zatím funguje v USA, ale v plánu je expanze na evropské trhy.
 
HDR10+ je zásadní standard především pro majitele televizorů od Samsungu. Jihokorejský výrobce totiž ignoruje Dolby Vision, takže HDR10+ je jediný prémiový formát vysokého dynamického rozsahu. Podle oficiálních údajů podporuje HDR10+ více než stovka společností, ale v mnoha případech se jedná o malé hráče. Mezi významnější partnery patří Amazon, Samsung, Panasonic, Philips a Vizio. Pokud chcete zhlédnout obsah v HDR10+, musíte zamířit na Amazon Prime Video, Google Play nebo YouTube. Naopak Netflix nebo jiné populární platformy tento formát nepodporují. Letos Samsung přidal také speciální variantu HDR10+ Adaptive, která přizpůsobuje jas obrazu okolnímu prostředí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL Panasonic ztrácí na konkurenci. Televize si nejspíš nechá vyrábět u TCL
Panasonic hledá způsob, jak v rámci restrukturalizace ušetřit náklady. Výrobu části televizí proto chce outsourcovat. Partnerem se nejspíš čínské TCL, které bude pro Panasonic vyrábět malé a střední televize.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení Reklama v Android TV naštvala uživatele. Google schytává 1* hodnocení
Průměrné hodnocení launcheru pro Android TV kleslo v Obchodu Play na pouhou jednu hvězdičku. Důvodem jsou nespokojení uživatelé, kteří si stěžují na reklamy, jako je panel se sponzorovaným obsahem po nedávném redesignu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova Značka Sennheiser má nového majitele. Patří do švýcarské skupiny Sonova
Divize značky Sennheiser, která se soustředí na spotřební elektroniku, podle očekávání mění majitele. Brzy bude patřit pod švýcarskou skupinu Sonova, která se dosud zabývala hlavně sluchadly a dalšími řešeními pro sluchově postižené.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí? TCL začíná prodávat nové QLED TV ze série C. Kolik stojí?
TCL uvádí na český trh nové televizory z řady C, která zahrnuje QLED TV včetně modelů s technologií miniLED. Novinky C725, C728 a C825 slibují solidní kvalitu obrazu i zvuku, operační systém Android TV a rozumnou cenu.
6.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik