Chromecast začne podporovat HDR10+. Přidali se i další partneři

Chromecast začne podporovat HDR10+. Přidali se i další partneři
, , aktualita
Podpora formátu HDR10+ od Samsungu se rozšiřuje na streamovací zařízení Chromecast a Roku. Rozroste se také nabídka filmů a seriálů díky partnerství s novou platformou streamovaného videa Paramount+.
K oblíbeným
reklama
Před čtyřmi lety byl představen prémiový formát vysokého dynamického rozsahu HDR10+, který měl být konkurencí pro Dolby Vision. Rovněž totiž využívá dynamická metadata pro vylepšení jednotlivých scén a snímků. HDR10+ stále zůstává ve stínu Dolby Vision, ale nabídka obsahu i zařízení s podporou tohoto formátu se postupně rozšiřuje. Tento týden bylo oznámeno, že certifikaci pro HDR10+ získal nový Chromecast s Google TV. Dosud mohli uživatelé tohoto streamovacího zařízení využívat HDR10 a Dolby Vision, ale nově se přidává také formát vyvíjený Samsungem a jeho partnery. V tuto chvíli není jasné, zda je potřeba aktualizace firmwaru.
 
 
Chromecast ovšem není jediným streamovacím zařízením, které nově podporuje HDR10+. Přidává se také konkurenční Roku, které nabídne uvedený formát vysokého dynamického rozsahu v modelech Roku Express 4K+, Roku Express 4K a Roku Ultra (2020). Samsung řeší také problémy s omezenou nabídkou obsahu. Proto získal nového partnera v podobě služby pro streamování videa Paramount+, která byla spuštěna teprve před pár měsíci. Ve formátu HDR10+ budou nabízeny některé nové seriály z vlastní produkce, jako je The Stand. V současné době nabízí Paramount+ široký katalog filmů a seriálů, přičemž část z nich podporuje konkurenční formát Dolby Vision. Služba zatím funguje v USA, ale v plánu je expanze na evropské trhy.
 
HDR10+ je zásadní standard především pro majitele televizorů od Samsungu. Jihokorejský výrobce totiž ignoruje Dolby Vision, takže HDR10+ je jediný prémiový formát vysokého dynamického rozsahu. Podle oficiálních údajů podporuje HDR10+ více než stovka společností, ale v mnoha případech se jedná o malé hráče. Mezi významnější partnery patří Amazon, Samsung, Panasonic, Philips a Vizio. Pokud chcete zhlédnout obsah v HDR10+, musíte zamířit na Amazon Prime Video, Google Play nebo YouTube. Naopak Netflix nebo jiné populární platformy tento formát nepodporují. Letos Samsung přidal také speciální variantu HDR10+ Adaptive, která přizpůsobuje jas obrazu okolnímu prostředí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář